Naujienos

2018 m. Balandis mėn. 17 d., Antradienis

Broniui Markauskui – skaudūs dūriai Seime

Žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui antradienį teko teisintis Seime dėl jo šeimos ūkininkavimo aplinkybių. Ministrui teko išgirsti karčių klausimų iš opozicijos, nes, pasak parlamentarės Rasos Budbergytės, televizijos laidoje „Dėmesio centre“ „buvote sumišęs ir pasimetęs“.

„Pasistengėte įrodyti, kad ne jūs už viską atsakingas, o jūsų mama. Bet kaip jums atrodo, ar jūs iš tokios dviprasmiškos situacijos stengiatės išvinguriuoti, gavęs leidimus iš partinės pusės, ar nepažeidžiate Konstitucijos“, – ministro klausė parlamentarė.

„Valstietis“ Povilas Urbšys irgi skaudžiai dūrė ministrui, klausdamas, ar šis apsirengęs sugrąžinti gautas išmokas už neteisėtai dirbtą žemę, nes už kiekvieną sklypą, kuris naudojamas panaudos pagrindais, tenka deklaruoti raštiškai Nacionalinei mokėjimo agentūrai.

„2014 m. buvo deklaruojama dėl šito sklypo, buvo kreipiamasi, kad naudojama panaudos pagrindu. 2017 m. rudenį to sklypo savininkas su antstoliu fiksavo, kad jo žemė dirbama neteisėtai“, – aiškino P. Urbšys.

http://www.agroeta.lt/

2018 m. Balandis mėn. 17 d., Antradienis

Spaudos konferencija „Dėl Lietuvos trispalvės 100 metų jubiliejaus paminėjimo“

spaudosk.jpgBalandžio 17 d.  Seime vyko spaudos konferencija „Dėl Lietuvos trispalvės 100 metų jubiliejaus paminėjimo“, kurią organizavo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys. Spaudos konferencijoje dalyvavo Vilniaus sąjūdžio tarybos pirmininkas Leonas Kerosierius, Vilniaus sąjūdžio tarybos pirmininko pavaduotojas Gediminas Adomaitis, Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, koordinacinės tarybos pirmininkas dimisijos majoras Antanas Burokas, kurie pristatė idėją paminėti Lietuvos trispalvės 100-metį, organizuojant balandžio 25 d. 12 val. Trispalvių eitynes iš Vilniaus Nepriklausomybės aikštės Gedimino prospektu iki S. Daukanto aikštės. Šioje eisenoje dalyvaus Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo, Vilniaus sąjūdžio tarybos, Vilniaus forumo, asociacijos „Talka kalbai ir tautai“, Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro, Jaunimo sambūrio“ Pro patria“, Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, koordinacinės tarybos nariai, karinių organizacijų atstovai, jaunimo organizacijos ir  dalyviai iš visos Lietuvos.

1917 m. birželio 6 d. Lietuvos visuomenininkai, puoselėjantys viltį atkurti Lietuvos valstybę, pasitarime pas J. Basanavičių nutarė būsimos laisvos Lietuvos vėliavos spalvas išrinkti iš tautinių spalvų. 1918 m. balandžio 19 d. komisija, į kurią įėjo J. Basanavičius, A. Žmuidzinavičius ir T. Daugirdas, nusprendė, kad Lietuvos vėliavą sudarys trys vienodo pločio horizontalios juostos-geltona, žalia, raudona. 1918 m. balandžio 25 d. Lietuvos Tarybos nariai patvirtino šį projektą.  Nuo šios reikšmingos datos  Trispalvė yra mūsų tautos simbolis, o ši data –Trispalvės įteisinimo diena. 

Spaudos konferencijos įrašas: 

https://www.youtube.com/watch?v=znVOYjXZVGU

2018 m. Balandis mėn. 17 d., Antradienis

Panevėžys įteikė Kultūros ir meno premijas

kult.pngBalandžio 16 d. Panevėžio teatre „Menas“ apdovanoti 2017-ųjų metų Kultūros ir meno premijos laureatai. Prieš trejus metus Panevėžio miesto savivaldybės įsteigta 1 000 eurų premija įteikta stiklo menininkei Indrei Stulgaitei-Kriukienei, dailininkui, fotografijos parodų kuratoriui Sigitui Laurinavičiui ir istorikui, kraštotyrininkui, pedagogui Juozui Brazauskui.

Povilas Urbšys pagerbė laureatus sakydamas: “Žodis kultūra kildinamas iš lotyniško veiksmažodžio colere, kas reikškia - lavinti, gerbti. Kalbėdami apie „lavinti“, turime galvoje, kad šiame vartotojiškame ir globaliame amžiuje kultūra yra tai, kas neleidžia mums prarasti žmogiškumo ir suvokti, kad ne viskas yra vartojama. O „gerbti“ pagrindinė kultūros misija – išmokyti gerbti savo artimą. Šiandien kultūros dieną švenčiame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio šviesoje. Laisvė ir nepriklausomybė gyva tiek, kiek mumyse yra kūrybinės dvasios. Šių žmonių dėka, kuriuos mes šiandien ir pagerbiame, turime galimybę atsinaujinti“.

Linkėdamas didžių darbų ateityje Seimo narys visiems trims laureatams įteikė Lietuvos nepriklausomybės 100-mečio ženklelius.

2018 m. Balandis mėn. 16 d., Pirmadienis

Krikščioniškųjų vertybių ugdymo diena A. Lipniūno progimnazijoje

lipn.pngBalandžio 16 d. Panevėžio A. Lipniūno progimnazijoje prasidėjo kasmetinė renginių savaitė kun. Alfonso Lipniūno gimtadieniui paminėti. Moksleivius ir mokytojus sveikino šventėje dalyvavęs vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. Šiemet rudenį sukaks jau 25 metai, kaip mokykla nešioja kunigo profesoriaus Alfonso Lipniūno vardą.

„Prisimindami kunigą Alfonsą Lipniūną, mes kalbame apie tikėjimą Dievu. Be pilnaverčio tikėjimo Dievu nėra pilnavertės meilės žmogui. Per tikėjimą kalbame apie begalinę meilę žmogui. Ir jei mes save suvokiame ne kaip atsitiktinį evoliucijos produktą, o kaip Dievo numatytą ir sukurtą asmenį, tuomet mes turime kiekviename iš mūsų pamatyti Dievo paveikslą. A. Lipniūnas buvo tas kunigas, kuris visą gyvenimą tai ir darė. Jums pasisekė, kad jūsų mokykla nešioja šį vardą, nes imdami pavyzdį iš šio žmogaus, patys tapsite geresniais“, - kalbėjo susirinkusiems Povilas Urbšys.

Baigdamas Seimo narys perdavė padėkas 8 klasės mokinėms Akvilei Čiūraitei ir Lilijai Kručaitei  už gerus mokymosi pasiekimus, pilietiškumą, progimnazijos vertybių puoselėjimą.

Renginiui pasibaigus progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė parodė svečiams naujai įrengtą išmaniąją klasę, kurių mokykloje yra dvi, džiaugėsi naujais langais, praplėstomis bibliotekos patalpomis.

2018 m. Balandis mėn. 14 d., Šeštadienis

Politikai turi dėkoti Eligijui Masiuliui

Kad ir kaip besibaigtų korupcinė liberalų ir koncerno „MG Baltic“ byla, dalis politikų neabejoja, jog didžiausią pergalę joje pasieks visai ne teisingumas, o prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nes visuomenei bandoma įteigti, kad tik šalies vadovė tautą „saugo“ nuo korumpuotų Seimo narių ir juos maitinančių oligarchų. Tačiau visi „užsimiršo“, kad būtent prezidentės inicijuotas politinių partijų finansavimo sugriežtinimas ir paklojo pamatus politinei korupcijai.

Daug metų STT dirbęs parlamentaras Povilas Urbšys netapo vienu iš pusšimčio E.Gentvilo minėtų Seimo narių, nes buvusių kolegų kvietimo į apklausą nesulaukė.
„Ši byla yra tapusi deguto statine. Dabar labai aiškiai matosi, kad į ją įkritę bando aptaškyti ir kitus. Liberalų sąjūdžiui naudinga parodyti, jog ne mes vieni esame bylos personažai. Turintys įtariamojo statusus nori sumažinti savo reikšmingumą ir bando pasakyti, kad yra vienodi su visais kviestais į apklausą“, - „Vakaro žinioms“ sakė P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.ve.lt/

2018 m. Balandis mėn. 14 d., Šeštadienis

Iš frakcijos nenorinčio trauktis Urbšio pareiškimai glumina politologus

Saulius Skvernelis, RamÅ«nas Karbauskis, Povilas UrbÅ¡ysIlgą laiką tyliai ministravusio žemės ūkio ministro Broniaus Markausko šeimos ūkio istorija ne juokais sudrebino valdančiuosius.

Kategoriškas ir skirtingas nuomones dėl B. Markausko išsakius Prezidentei ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiui Ramūnui Karbauskiui, ne tik Premjeras yra priverstas nepatogiai laviruoti tarp dviejų jam svarbių figūrų, tačiau pasigirdo kalbų iš LVŽS vidaus, kad savavališka „valstiečių“ lyderio pozicija dėl B. Markausko gali brangiai kainuoti visai partijai.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Balandis mėn. 14 d., Šeštadienis

Karbauskis apie Urbšį: jei nepasitrauks pats, svarstysime jo pašalinimą

Ramūnas Karbauskis, Povilas Urbšys

Valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime seniūnas Ramūnas Karbauskis teigia, kad jei frakcijos narys Povilas Urbšys pats nepasitrauks iš frakcijos, bus svarstomas galimas jo šalinimas.

„Mes tikėjomės, kad jis pats pasitrauks, jei jis to nepadarys, matyt, teks priiminėt sprendimus. (...) Galbūt kitą savaitę“, – žurnalistams penktadienį sakė R. Karbauskis, klausiamas, ar P. Urbšys bus šalinamas iš frakcijos. P. Urbšys atkerta neketinąs trauktis savo valia iš frakcijos ir pabrėžia, jog ji nėra „Agrokoncerno“ padalinys. R. Karbauskis ir P. Urbšys kaltina vienas kitą melu, atvirai vienas kitą kritikuoja jau ne pirmą kartą, šį kartą – dėl žemės ūkio ministro Broniaus Markausko šeimos ūkininkavimo aplinkybių.
Skaitykite: 
 https://www.delfi.lt/

2018 m. Balandis mėn. 13 d., Penktadienis

Paroda „Drobė dviems“

ičir.pngBalandžio 13 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose atidaryta fotomenininkės Marijos Šileikaitės-Čičirkienės ir Manto Misevičiaus-Sim fotografijos/tapybos paroda „Drobė dviems“. Tai netradicinė paroda, kurioje eksponuojami darbai sukurti dviejų autorių: mamos ir sūnaus. Fotomenininkė atidavė sūnui savo fotografijas, ant kurių gimė visai nauji darbai.

„Patys nejuntame, kai pradedame gyvenimą dalinti savo vaikams. Vaiko gimimas ateina per moterį. Ji per save padovanoja kitą gyvybę. Ši paroda yra tarsi viso to tęstinumas ir atkartojimas kūrybinėje dvasioje. Marija savo darbus atiduoda sūnui, kaip pradinę medžiagą jo kūrybai“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir linkėdamas kūrėjams gražių ateities projektų, įteikė fotomenininkei gėlių, o dailininkui suvenyrą.

2018 m. Balandis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Rima Baškienė ir Povilas Urbšys nepritaria Ramūnui Karbauskiui: „Besąlygiškai remti ministro negalima“

Agnė Širinskienė, Ramūnas Karbauskis ir Povilas Urbšys

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas ir frakcijos Seime seniūnas Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį pareiškė, kad „ir jo, ir frakcijos nuomone“ nėra jokio pagrindo žemės ūkio ministro Broniaus Markausko atsistatydinimui. Tačiau frakcijos narys Povilas Urbšys sako, kad šis klausimas frakcijoje išvis nebuvo svarstytas. Jis ir Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė neslepia, kad jų R.Karbauskio kalbos apie „surežisuotą politinį aktą“ neįtikina.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. Balandis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Seimo komitetas nepriėmė galutinio sprendimo dėl situacijos žemės ūkyje tyrimo

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „seimas“

Seimo Kaimo reikalų komitetas nekeičia savo pozicijos – nori pats tirti situaciją žemės ūkyje, tačiau dar neapsisprendė, į kokius klausimus ir iki kada turėtų Seimui pateikti atsakymus.

Komitetas trečiadienį dar kartą sprendė, ar tyrimo imtis pačiam, ar siūlyti tai daryti tiems parlamentarams, kurie mažiau susiję su žemės ūkiu. Bet komitetas nepritarė „valstiečių“ frakcijai priklausančio Povilo Urbšio siūlymui tyrimą vis tik pavesti specialiai parlamentarų komisijai.  

Skaitykite: http://www.lrt.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 237