Naujienos

2020 m. Spalis mėn. 19 d., Pirmadienis

Nepatekę į Seimą - kas jie tokie ir ką žada veikti?

 Ur.pngSpalio 18 d. Povilas Urbšys dalyvavo lrytas.tv laidoje „24/7“. Po pirmojo rinkimų turo į Seimą nepateko net 34 parlamentarai. Vieni Seimo nario kėdę šildė vos vieną kadenciją, kiti – net kelis dešimtmečius. Kas jie tokie ir ką žada veikti?

„Mano pagrindinis principas būnant politikoje – jeigu gali, išsaugok nepriklausomumą. Jeigu gali, išsaugok Konstitucijoje įtvirtintą laisvą Seimo nario mandatą“, - kalbėjo Seimo narys.

Laidos įrašas:https://tv.lrytas.lt/

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite nuo 03:15 min

2020 m. Spalis mėn. 18 d., Sekmadienis

Apie valdančiųjų norą įpareigoti sveikatos apsaugos įstaigas apsirūpinti apsaugos priemonėmis

Un.pngPovilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia

2020 m. Spalis mėn. 18 d., Sekmadienis

KAIP GYVENSIME PO SEIMO RINKIMŲ?

U.pngKada tik nuvažiuodavau į Panevėžį, į konferencijas ar naujų knygų sutiktuves, pagaliau į Lietuvos moterų lygos Panevėžio skyriaus vadovės Bronytės Slapšienes, Lietuvos moterų lygos Panevėžio skyriaus vadovės organizuojamas konferencijas, visada jose sutikdavau Seimo narį Povilą Urbšį.

Skaitykite:http://www.aidas.lt/

2020 m. Spalis mėn. 16 d., Penktadienis

AINA DIENA: Svečiuose Povilas Urbšys

Be_pavadinimo.png

Spalio 16 d. Povilas Urbšys dalyvavo laidoje AINA DIENA. Laidos vedėjas Aronas Cambolat su Seimo nariu Povilu Urbšiu kalbėjosi apie darbą Seime ir praėjusį pirmąjį rinkimų turą.

Laidą žiūrėkite: čia

2020 m. Spalis mėn. 15 d., Ketvirtadienis

Seime įstrigo muitinės direktoriaus skyrimo tvarka be konkurso

Pasipriešinus opozicijai, ketvirtadienį Seime įstrigo įstatymo pataisa dėl naujo Muitinės departamento generalinio direktoriaus skyrimo tvarkos.

Opozicijos atstovams nesiregistravus, pritrūko būtino minimalaus 71 balso, reikalingo per priėmimo procedūrą. Pagal valdančiųjų „valstiečių“ siūlymą, Muitinės departamento generalinis direktorius būtų skiriamas ir atleidžiamas Vidaus tarnybos statuto nustatyta tvarka, tai yra Vyriausybės. Šį siūlymą kritikuojančią opoziciją piktina, kad muitinės vadovas būtų skiriamas be konkurso. Anot jų, tai sudarytų galimybę protekcionizmui ir politikavimui. „Tikrai buvo laikai šitame Seime, kada buvo priimami įstatymai pagal kontrabandos karalių norus, bet ir jie nedrįso kvestionuoti muitinės vadovo skyrimo tvarkos ir nuleidinėti karteles. (...) Susidaro įspūdis, kad dabar iš anksto yra žmogus, tik prie jo reikia priderinti įstatymą“, – prieš pataisą kalbėjo Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

2020 m. Spalis mėn. 13 d., Antradienis

Į Seimą negrįžtantys politikai skirtingai mato savo ateitį: Skardžius ir toliau dalyvaus politikoje, Jedinskis laiką skirs muzikai

Povilas Urbšys

Per pirmąjį rinkimų turą į naują Seimą perrinkti 46 parlamentarai, 34 tautos atstovai į naujos sudėties parlamentą nepateko. Po spalio 25 d. įvyksiančio antrojo rinkimų turo šis skaičius dar gali keistis. Seimą paliekantys politikos senbuviai nedramatizuoja nepalankaus jiems rinkėjų verdikto ir jau mąsto apie naują gyvenimo etapą.

Paklaustas apie ateities planus, Seimą paliekantis parlamentaras Povilas Urbšys juokavo: „Nežinau, gal tapsiu žurnalistu...?“

„Apie tai negalvoju. Bet kokiu atveju yra sukaupta patirtis. Bet kaip rodo praktika, Seimo nariai tampa tarsi „raupsuotieji“ ir jiems sunku susirasti darbą. Bet kadangi esu tikintis žmogus, manau Dievas nepaliks visiškoje paraštyje“, – svarstė P. Urbšys.

Skaitykite: https://m.delfi.lt/

2020 m. Spalis mėn. 13 d., Antradienis

Politinė švytuoklė: rinksis iš kraštutinumų

Bene sunkiausiai prognozuoti Seimo rinkimai Panevėžyje beveik pakartojo 2016-ųjų scenarijų. Visose trijose šio krašto rinkimų apygardose rinkėjai į antrąjį turą pasiuntė kraštutinius politinius oponentus – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) bei Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD). Tų pačių partijų kandidatai Nevėžio, Vakarinėje ir Aukštaitijos apygardose antrajame ture grūmėsi ir prieš ketvertą metų. Šiųmečių rinkimų Aukštaitijos sostinėje bene didžiausia sensacija tapo trečios kadencijos siekusio Povilo Urbšio karjeros Seime pabaiga.

Kad jau po pirmojo turo teks pradėti krautis lagaminus ir sukti iš Seimo į Panevėžį, nelabai tikėjo ir pats P. Urbšys. „Jei atvirai, rezultatas netikėtas. Buvau 95 proc. įsitikinęs, kad pateksiu į antrąjį turą, bet 5 proc. vis dėlto palikau kitam rezultatui ir jis įvyko“, – kalbėjo P. Urbšys po jam nelengvos rinkimų nakties. Prieš ketvertą metų į Seimą jis buvo išrinktas, kai Vakarinėje rinkimų apygardoje antrajame ture nurungė TS-LKD iškeltą Arvydą Anušauską. Nors tąkart P. Urbšys vienmandatėje rinkimų apygardoje rungėsi kaip savarankiškai išsikėlęs kandidatas, visgi jo pavardė puikavosi ir valstiečių sąrašo pirmajame dešimtuke. Dabar jau paskutines savaites Seime skaičiuojantis parlamentaras svarsto, kad pralaimėjimas nulemtas objektyvių priežasčių: dalį jo balsų nusiurbusios nesisteminės naujosios partijos – Krikščionių sąjunga, Nacionalinis susivienijimas, be to, sumažėjo rinkėjų Kaip teigė politikas, jis, įtvirtinęs laisvą Seimo nario mandatą, liko už borto, o į antrąjį turą išėjo partijų kareiviai. „Konservatorių kandidatė per I. Grigienė rinkimų kampaniją deklaravo savo išskirtinę ištikimybę Ingridai Šimonytei, savo priklausomybę partijai prilygino santuokos įžadui. Valstiečių kandidatas D. Labanavičius yra R. Karbauskio kareivėlis ir gal padėkos klasiokei Gretai Kildišienei, kuri jį kadaise atvedė į politiką“, – vertino P. Urbšys.

Skaitykite: https://sekunde.lt/

2020 m. Spalis mėn. 12 d., Pirmadienis

...

2020 m. Spalis mėn. 12 d., Pirmadienis

Kryžkalnio memorialas. Ką mums sako nutylėtos partizanų pavardės

Kryžkalnio memorialas. Ką mums sako nutylėtos partizanų pavardės -  Respublika.lt - naujienų ir žinių portalasKryžkalnyje (Raseinių r.) iškilmingai atidarius memorialą už Lietuvos laisvę žuvusiems pokario partizanams, nuskambėjo ne tik priekaištas, kad akcentu pasirinktas įsmeigtas kalavijas, simbolizuojantis ne pergalę, o greičiau pralaimėjimą. Memorialas sukėlė ir diskusijas, kodėl jo sienoje įamžinta tik 11 tūkst. žuvusiųjų pavardžių, nors teigiama, kad kovose su okupantais krito 20 tūkst. partizanų.

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Kovo 11-osios akto signataras Egidijus KLUMBYS, Seimo narys Povilas URBŠYS, žurnalistas ir publicistas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus vyresnysis patarėjas Vidmantas VALIUŠAITIS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

P.URBŠYS: Rugsėjo 20 d. kai kurios žiniasklaidos priemonės išplatino tokio turinio informaciją: „Sekmadienį, Kryžkalnyje, Raseinių rajone, atidarytas Lietuvos partizanų memorialas, kuriame įamžinti visi 20 tūkst. partizanų, paaukojusių gyvybę už tėvynės laisvę nelygioje pokario kovoje prieš sovietų okupantus." Atkreipkite dėmesį - VISI. Po 30 metų, atkūrus Nepriklausomybę, šiaip ne taip po ilgų vilkinimų pastačius memorialą kritusiems pokario ginkluoto pasipriešinimo dalyviams, tesugebėjome įvardinti tik 11 tūkst. pavardžių, o kitus 9 tūkst. - valstybė pavertė „nežinomais". Pagal šį nutylėjimą išeitų, kad sovietų okupantai, įsukdami pokario pasipriešinimo kruvinąją naikinimo mašiną, tai darė aklai, nebandydami išsiaiškinti tų, kuriuos jie nužudė ar nukankino. Kažkodėl norima mums įteigti, kad komunistų represiniai organai - NKVD ir KGB - pro pirštus žiūrėjo į pikčiausius sovietinio režimo priešus ir nebuvo suinteresuoti išaiškinti jų tapatybes. Nors tais laikais net tremtinio vaikui būdavo trukdoma daryti nomenklatūrinę karjerą vadinamojoje Tarybinės Lietuvos valdžios hierarchijoje. Manau, „nežinomo partizano" įrašu Kryžkalnio memoriale norima kaip figos lapeliu pridengti savo baimę ir apsileidimą.

Dar 1995 m. vasario mėnesį prezidentas dekretu pavedė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui, Vidaus reikalų ministerijai, Valstybės saugumo departamentui, Lietuvos archyvo generalinei direkcijai kartu su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu ir Generaline prokuratūra sudaryti represuotųjų už pasipriešinimą okupaciniams režimams asmenų sąrašą. Kažkodėl daugiau buvo susikoncentruota į tremtinius. Ir per 30 metų po nepriklausomybės atkūrimo taip ir nesugebėta nuodugniai ištirti visų archyvų Lietuvoje ir susisteminti duomenų apie ginkluotojo pasipriešinimo aukas.

Pasirodo, mūsų oficialiai skelbiamas daugiau kaip 20 tūkst. žuvusiųjų rezistencinėje kovoje skaičius paremtas tik vienu Berijos pasirašytu raštu, kuriame jis informuoja sovietinės Komunistų partijos vadovybę apie likviduotą ginkluotą pasipriešinimą Lietuvoje. Iki šiol nė viena atsakinga Lietuvos institucija, tarp jų ir
LGGRTC, nesugebėjo šio skaičiaus pagrįsti. Pats centras yra sudaręs net kelis žuvusiųjų sąrašus, kurių skaičiai nesutampa, bet ir juose nėra 20 tūkst. pavardžių. Tai nusikalstamas aplaidumas, kuris leidžia iš viso suabejoti, ar Berijos nurodytas skaičius yra tikslus, ir sudaro galimybes ateityje tūkstančius žuvusiųjų ir nukankintųjų paslėpti užmarštyje.

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

VE nuotr.

2020 m. Spalis mėn. 09 d., Penktadienis

...

Man tradicinės vertybės - pagarba gyvybei, šeimai, nacionalinės tapatybės puoselėjimas - tai pamatiniai Lietuvos poliai. Jos ne tik stiprina mūsų visuomenės ir valstybės vertybinį imunitetą, bet ir padeda žmogui išlikti žmogumi - šiame besaikiame vartojimo amžiuje tai jau tampa nemenku iššūkiu. Ar Lietuva yra pasiruošusi priimti šį iššūkį priklausys nuo Jūsų apsisprendimo SPALIO 11 dieną.

*Politinė reklama, parengta kandidato komandos ir skelbiama nemokamai.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 352