Naujienos

2018 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Antradienis

Seimas išsišaipęs atmetė Povilo Urbšio idėją riboti vaistinių skaičių miestuose

 

VaistinėtViename mieste – ne daugiau kaip penkios vaistinės, priklausančios tam pačiam tinklui. Tokią įstatymo pataisą pasiūlęs Seimo narys, buvęs „valstietis“ Povilas Urbšys sulaukė pašaipų parlamente ir įtarimų, kad jis taip rengiasi rinkimams. Tačiau parlamentaras sako, kad panašiu keliu nuėjo Estija. Galiausiai Seimas antradienį nepritarė siūlomai įstatymo pataisai, tiesa, dauguma balsuotojų susilaikė – 74.
Seimo narys dar pavasarį užregistravo Farmacijos įstatymo pataisą, kuri leistų mieste veikti tik penkioms vaistinėms, priklausančioms tam pačiam tinklui. Parlamentaras mano, kad tai yra būdas sumažinti vaistų kainas ir kovoti su, pasak jo, įsigalėjusia monopolija. Šiuo metu Lietuvoje veikia 1303 vaistinės, dauguma jų priklauso 5 tinklams. Taigi, pagal naują tvarką jas reikėtų arba uždaryti, arba vaistines perkelti į naujas įmones ar net pervadinti. Pavyzdžiui, vien „Eurovaistinė“ Vilniuje turi 46, Kaune valdo 31 vaistinę.

Skaitykite: https://www.15min.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 09 d., Sekmadienis

Darom bangą KARTU!

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

Seimo narys Povilas Urbšys kartu su Pilietinio judėjimo KARTU bendražygiais dalyvavo šventinėje Panevėžio miesto 515-ojo gimtadienio eisenoje. Pilietinis judėjimas kvietė miestiečius ir miesto svečius: "Darom bangą KARTU!".

 

2018 m. Rugsėjis mėn. 08 d., Šeštadienis

...

515_gimtadienio_sveikinimas_sp.jpg

2018 m. Rugsėjis mėn. 07 d., Penktadienis

Buvę bendražygiai: Ramūnas Karbauskis sudoros nepaklusnųjį, kad pamokytų kitus

Ä®tampa valstiečių frakcijoje: buvę bendražygiai atskleidė R. Karbauskio ketinimus.Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos Seime viduje verda konfliktas tarp partijos pirmininko Ramūno Karbauskio ir frakcijos nario Justo Džiugelio, kurį partijos lyderis, pavadintas patologiniu melagiu, nori išmesti iš savo politinės jėgos. Valstiečių frakcijos gretas palikę parlamentarai sutaria, kad tai ne kas kita kaip Kultūros komiteto pirmininko planas susidoroti su jį kritikuojančiu asmeniu. Naujienų portalo lrytas.lt kalbinti Seimo nariai Bronislovas Matelis ir Povilas Urbšys vieningai sutaria, kad R.Karbauskio iškeltas ultimatumas tėra noras pagąsdinti savo frakciją ir tuos jos narius, kurie turi slaptų ketinimų maištauti ar kritikuoti partijos lyderį.
Povilas Urbšys valstiečių frakciją paliko tada, kai R.Karbauskis balsavo prieš vadinamosios „Agrokomisijos“ sukūrimą Seime. Šiuo metu jis priklauso Mišriai Seimo narių grupei. P.Urbšys teigė, kad R.Karbauskio ultimatumas frakcijai – arba jis, arba aš – tėra pokštas. „Sukelia šypseną toks variantas. Šis ultimatumas yra labiau poza. Todėl, kad frakcijos dauguma nepaliks J.Džiugelio, nes R.Karbauskis turi visai kitą politinį svorį. Čia yra nelyginami dalykai. Bet kartu tai rodo, kad R.Karbauskis nėra 100 procentų tikras, kad frakcija pašalins J.Džiugelį.
Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2018 m. Rugsėjis mėn. 06 d., Ketvirtadienis

Panevėžietis Seimo narys P. Urbšys nuo rinkėjų slepia, su kuo susitinka darbo metu

„Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS), peržiūrėjęs Seimo narių oficialius darbo kalendorius, asmenines svetaines, paskelbė su kuo ir kaip sesijų metu susitikinėjo parlamentarai.

Daugiau negu pusė, apie 75 parlamentarų, skelbė apie savo susitikimus su interesų grupėmis ir registruotais lobistais. Panevėžio mieste ir rajone rinkti Seimo nariai savo asmeninėse svetainėse nurodė, kiek susitikimų jie turėjo.

TILS suvestinėje nurodyta, kad „valstietė“ Guoda Burokienė šių metų pavasario sesijos metu turėjo 7 susitikimus, o pernai – septyniolika. Tuo tarpu jokiai frakcijai nepriklausantis panevėžietis Povilas Urbšys, kaip nurodo TILS, susitikimų pernai ir šiais metais turėjo po du.

Nepartinis Seimo narys P. Urbšys stebėjosi, kad TILS nurodė, jog jis šiais ir pernai metais turėjo tik po du susitikimus.

„Man nėra žinoma, pagal ką TILS nusprendė, kad turėjau po du susitikimus. Kodėl tyrėjai padaro tokias išvadas?, – stebėjosi politikas. – Kaip Seimo nariui, tuo labiau išsikėlusiam save, susitikimai svarbus dalykas. Susitikimų yra daug, suskaičiuočiau daugiau kaip su 800 žmonių. Nežinau, kodėl tik du. Jeigu būtų taip,būčiau miegančiu Seimo nariu.“

Pasak P. Urbšio, TILS viešinimai gal ir susiję su Seimo nario darbo skaidrumu.

„Praėjusioje kadencijoje buvo parengtas Lobizmo įstatymas, kuriame nurodyta, jeigu Seimo narys susitinka su asmeniu ir, jei tas žmogus pradeda kalbėti apie kokio nors įstatymo netobulumą, iškart turi paklausti, ar jis yra užsiregistravęs lobistu. Paprastai žmonės kalbėdami su Seimo nariais, kalba apie darbą parlamente“, – postringavo politikas ir teigė, kad tuomet ir Seimo narys ir pokalbio dalyvis turi registruotis, bet kurį pokalbio dalyvį galima įrašyti į lobistų kategoriją ir pridūrė:

„Per tą laikotarpį nei su neregistruotu nei su registruotu lobistu asmeninių susitikimų neturėjau.“

Skaitykite: https://jp.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 06 d., Ketvirtadienis

Mero kėdės trauka – nenugalima

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Pirmieji tiesioginiai merų rinkimai LZINIOS“Sėdėti mero kėdėje daugeliui dabartinių savivaldybių vedlių nenusibodo – nemažai jų ketina vėl dalyvauti po pusmečio vyksiančiuose rinkimuose, o kai kurie – jau kaip kitos partijos ar rinkimų komiteto kandidatai.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ iškeltas dabartinis Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas norėtų vėl varžytis dėl šio posto. Dėl įtarimų piktnaudžiavus tarnyba jis šiuo metu yra nušalintas nuo pareigų. Merą iškėlę visuomenininkai ragino jį atsistatydinti, o R. M. Račkauską teberemiančius su šiuo rinkimų komitetu mandatus laimėjusius politikus – nesidangstyti judėjimo vardu. Tad šie miesto taryboje pasivadino frakcija „Atsinaujinančiam Panevėžiui“.

 „Meras turi problemų dėl korupcijos bylos, jis atitolo nuo deklaruotų vertybių, bet tai nereiškia, kad judėjimas kapituliuos ir atsisakys tikslo padaryti savivaldą skaidresnę ir aktyvesnę“, – tikino judėjimo steigėjas Seimo narys P. Urbšys. Anot jo, visą vasarą diskutuota dėl miesto strateginės vizijos, o netrukus bus priimtas sprendimas dėl visuomeninio rinkimų komiteto steigimo ir kandidato į merus.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt/


2018 m. Rugsėjis mėn. 03 d., Pirmadienis

Panevėžio kolegijoje prasidėjo mokslo metai

kol.pngRugsėjo 3 d. Panevėžio kolegija šventė mokslo metų pradžią. Dėstytojai, studentai, tėveliai sugužėjo į Muzikinį teatrą, kur susirinkusiuosius sveikino Kolegijos direktorius, fakultetų dekanės, atvykę svečiai.

Džiugu, kad po kelerių metų šiemet studijuoti Panevėžio kolegijoje pasirinko gerokai daugiau pirmakursių negu pernai. Iš jų per 90 proc. – Panevėžio mieste ir rajone gyvenantis jaunimas. Yra pirmakursių ir iš kitų didžiųjų Lietuvos miestų.

Kaip ir kasmet, daugiausia studentų sutraukė kelios specialybės: bendrosios praktikos slauga, logistikos vadyba, statyba, burnos higiena, informacinės sistemos, buhalterija, taip pat pernai įsteigta studijų kryptis – kelių inžinerija, tarptautinis verslas.

Povilas Urbšys pasveikino pirmakursius, kad pasirinko Panevėžio kolegiją, kuri yra lyderė Aukštaitijos regione. „Jūs esate tie, kurie savo darbais Aukštaitijos sostinę padarysite klestinčia“, - kalbėjo Seimo narys. Baigdamas Kolegijos direktoriui jis padovanojo krepšelį riešutų ir palinkėjo smagiai juos gliaudyti, kaip gliaudomos žinios.

Skaitykite: http://panko.lt/

2018 m. Rugpjūtis mėn. 30 d., Ketvirtadienis

Naujoji Panevėžio reklama sukėlė audrą: akį rėžia ne tik kaina

Panevėžio savivaldybės darbus reklamuos akį merkiantis žmogeliukas už beveik 10 tūkstančių eurų.

Panevėžys užsimojo – savivaldybės darbus reklamuos akį merkiantis žmogeliukas už beveik 10 tūkstančių eurų. Tiek atseikėta logotipo „Panevėžys atsinaujina“ kūrėjams. Paaiškėjo, kad savivaldybė nė nebandė ieškoti pigiau. Apklausė vienintelę įmonę. Tiesa, Panevėžys ne vienintelis negailintis pinigų įvaizdžiui pagerinti. Visai neseniai uostamiestis pristatė prieštaringai vertinamą logotipą už 24 tūkstančius. Panevėžietė Gražina pirmą kartą pastebėjo netoli namų, prie remontuojamos gatvės stovintį ženklą. Jame besišypsantis ir akį merkiantis žmogeliukas su statybininko šalmu. Prie ženklo stabteli ir Antanas. „Akis tai primerkta. Ir ką tai reiškia, čia sunku pasakyt, žiūrėt gal reikia su viena akim, sunku suprast žmogeliuką tą“, – sako vyras
„Savivaldybės dosnumas apmokant už šitą ženklą išduoda suinteresuotumą padaryti įdirbį būsimiems rinkimams ir aš nenustebsiu, kad šitas ženklas gali tapti politinės jėgos, kuri dalyvaus rinkimuose ir būtent bus suinteresuota dabartinio mero kadencijos pratęsimu logotipu“, – įsitikinęs P.Urbšys.
Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2018 m. Rugpjūtis mėn. 26 d., Sekmadienis

Ukmergės rajone atidengtas memorialas tarpukario ministrams

memorialas.png

Povilas Urbšys šeštadienį dalyvavo Ukmergės rajone iškilmingame pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940) ministrams įamžinti skirto memorialo atidengime. Jis pastatytas Kadrėnų kaime esančiame Didžiosios kovos apygardos partizanų parke. Pasak Ukmergės savivaldybės, šį parką įkūrė ir vietą paminklui numatė monsinjoras Alfonsas Svarinskas, jo idėją pagerbti tarpukario ministrus įgyvendino savivaldybė, Ukmergės kraštotyros muziejus ir iniciatyvinė grupė „Atmintis“.
Skaityti daugiau: http://www.diena.lt/

2018 m. Rugpjūtis mėn. 24 d., Penktadienis

27-asis bėgimas-važiavimas dviračiu „Baltijos kelias“

20180824_184943_1.jpgRugpjūčio 24 d. iš Vilniaus į Taliną pajudėjo bėgikų ir dviratininkų kolona, kuri, aplankiusi Panevėžį, Rygą, po trijų dienų finišuos Estijos sostinėje. Tradicinis bėgimas ir važiavimas dviračiu „Baltijos kelias“ rengiamas jau 27 kartą. Kaip sakė patys dalyviai, siekiama parodyti lietuvių dvasios stiprybę, gyvą istorinę atmintį ir kaimyninių valstybių bendrystę. Istorinėje akcijoje be lietuvių dalyvauja latviai, lenkai, o kirtus Estijos sieną, prisijungs ir estai.

Penktadienio vakarą bėgikai, lydimi dviratininkų ir ratuotų neįgaliųjų pasiekė Aukštaitijos sostinę, kur juos sutiko artimieji, Liekupio bendruomenės, savivaldybės atstovai ir Seimo narys Povilas Urbšys. Seimo narys padėkojo už skleidžiamą žinią, už ryžtą ir palinkėjo ištvermės bei sklandžios tolimesnės kelionės.

Bėgikus lydi ir 10 Panevėžio dviračių klubo „Dviračiai“ keliauninkų. Iš viso Baltijos kelyje dalyvaus 32 bėgikai.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 257