Naujienos

2017 m. Lapkritis mėn. 21 d., Antradienis

Žemės pardavimo saugikliai laikinai paliekami ramybėje

Žemės pardavimo saugikliai laikinai paliekami ramybėjeSeime įsiplieskus diskusijoms dėl „valstiečių“ noro įteisinti žemės pardavimo kainos „lubas“, parlamentarai antradienį nesuspėjo apsispręsti, ar panaikinti prieš kelerius metus įtvirtintus kvalifikacinius reikalavimus dirbamos žemės pirkėjams, dėl kurių Lietuva sulaukė tarptautinių organizacijų kritikos.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 21 d., Antradienis

Aktualijos

Marijos radijas - Radio Maria Lithuania nuotrauka.

Seimas šiandien spręs, ar įtraukti į darbotvarkę Pagalbinio apvaisinimo įstatymo ir Biomedicininių tyrimų etikos įstatymo pakeitimų projektus, kuriais siūloma įteisinti šiuo metu draudžiamą dirbtinio apvaisinimo būdu sukurtų ir užšaldytų embrionų naikinimą. Radijo laidoje projektus komentuoja LVI valdybos narė, teisininkė Kristina Zamaryte Sakaviciene, Seimo narys Povilas Urbšys, gydytoja neonatologė dr. Egle Markuniene ir LVI direktorė, teisininkė Salomeja Fernandez Montojo

Klausykitės: http://www.marijosradijas.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 21 d., Antradienis

Lietuvių kalba valstiečiams nesuprantama

Seimas po pateikimo pritarė Ūkio ministerijos siūlymui leisti Lietuvos įmonėms, net ir visiškai nesusijusioms su užsienio kapitalu, pasivadinti bet kaip, kad ir arabiškai. Svarbiausia tik kad jos pavadinimas būtų rašomas lotyniškais rašmenimis. Balsavimas atskleidė įdomų dalyką - daugiau nei pusė valstiečių frakcijos palaikė šią idėją.

Tiek viso Seimo, tiek frakcijos kolegų balsavimas praėjusią savaitę smarkiai papiktino valstiečių frakcijos narį, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininką Povilą Urbšį.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 20 d., Pirmadienis

Seimo metai: kokiais darbais gali pasigirti panevėžiečiai parlamentarai?

Sukako metai, kai Seime dirba šalies išrinktieji. Per tuos metus įvyko ne tik reformos, bet ir skandalai, ir iššūkiai.

Naujienų portalas JP nusprendė pasidomėti, kokius darbus nuveikė Panevėžyje vienmandatėse apygardose išrinkti Seimo nariai nepartiniai Bronislovas Matelis, Povilas Urbšys ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Guoda Burokienė.

Apie savo darbus politikai pasakojo patys, o apie parlamentarų veiklą Seime savo nuomonę pareiškė ir vietos politikai: Panevėžio rajono savivaldybės Tarybos narys liberalsąjūdietis Jonas Katinas ir miesto Tarybos narys „valstietis“ Juozas Bečelis bei buvę Seimo nariai „darbietis“ Petras Narkevičius ir socdemas Domas Petrulis.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 19 d., Sekmadienis

S.Arlauskas. P.Urbšys nepažeidė etikos – jis gynė konstitucijoje įtvirtintas vertybes

Lietuvoje sukelta eilinė isterija dėl Seimo nario Povilo Urbšio išsakytos kritikos liberalų frakcijos adresu: Seimo narys paprieštaravo, kad Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektą pristatytų šio projekto iniciatorė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kadangi ji laukiasi kūdikio.

Nuo senų laikų žmonių požiūris į nėščią moterį ir elgesys būdavo ypatingas. Aplinkiniai jai neleisdavo nervintis ir vargintis, stengdavosi sukurti maksimalų komfortą ir patogumus. Nėštumo metu moteris turi vengti santykių aiškinimosi, skandalų, nemalonių situacijų – bloga nuotaika ir nervingumas persiduoda vaikui. Kad vaikas gimtų psichiškai sveikas ir gerai protiškai išsivystęs, medikai pataria būsimai motinai vengti stresų ir barnių, kontroliuoti savo pojūčius ir emocijas.

Skaitykite: http://www.pozicija.org/

2017 m. Lapkritis mėn. 19 d., Sekmadienis

Renginiai kelionių ir sveikatingumo centre „Vidmavita“

LIETUVAI PAGRAŽINTI DRAUGIJOS Panevėžio skyrius nuotrauka.Lapkričio 19 d. Panevėžio Liekupio bendruomenė Patriotine diena paminėjo Lietuvos kariuomenės atkūrimo akto 25-ąsias metines. Tai bendruomenės vykdomo projekto „Sportuojantis, aktyvus, patriotiškas pilietis“ dalis. Susitikime dalyvavo Lietuvos kariuomenės, Panevėžio karo prievolės skyriaus, Rezervo karių Panevėžio skyriaus atstovai, Panevėžio rajono Paliūniškio bendruomenė. Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino susirinkusiuosius su švente, klausė pasisakymų Lietuvos kariuomenės atkūrimo tema, dalyvavo pokalbiuose su bendruomene.

Tą pačią dieną „Vidmavitos“ kelionių ir sveikatingumo centre Seimo narys dalyvavo poezijos popietėje "Aš ilgesio laišką rašau", kur susirinko poezijos mėgėjai, tuo pagerbdami IĮ ,,Jaukurai“ ir sveikatingumo centro „Vidmavita“ įkūrėją Vidmantą Kartaną 70-mečio proga.

Daugiau apie renginį: https://aina.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 18 d., Šeštadienis

Seimo scenoje – aktorių ir žiūrovų šou

lrseimas.pngPirmuosius darbo metus užbaigęs Seimas negali pasigirti solidarumu su visuomene. Seimūnus politologai skirsto į aktyvistus, siekiančius būti matomus, darbininkus, pareigingai atliekančius teisės aktų kūrėjų funkcijas, ir žiūrovus, kurie ir patys negali patikėti, kad pateko į parlamentą. Kokią vietą politinėje arenoje užima penki panevėžiečiams atstovaujantys Seimo nariai?

Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 17 d., Penktadienis

Labdaros telemaratonas – „PasiDalink“

„Maisto bankas“ nuotrauka.

Lapkričio 17 d. virš tūkstančio „Maisto banko“ rėmėjų bei savanorių, kartu ir Seimo narys Povilas Urbšys, rinkosi į koncertų salę „Compensa“, kur iškilmingai finišavo „Maisto banko“ ir LNK kanalų grupės organizuojamas labdaros telemaratonas – „PasiDalink“.

Jo metu per keturias valandas televizijos žiūrovai paaukojo daugiau nei 146 tūkst. eurų. Pridėjus socialiai atsakingo verslo paramą surinkta didžiausia kada nors labdaros telemaratonui „PasiDalink“ suaukota suma - 180 tūkst. eurų, rašoma pranešime spaudai.

2017 m. Lapkritis mėn. 17 d., Penktadienis

Siūloma reglamentuoti atmintinų metų nustatymo tvarką

kalendorius.jpg

Įvairioms frakcijoms priklausančių parlamentarų grupė siūlo nustatyti atmintinų metų nustatymo tvarką. Tokį nutarimo projektą įregistravę Seimo nariai ragina numatyti aiškius principus, kuriais vadovaujantis Seimas skelbtų atmintinus metus. 

Projekto autoriai siūlo atsižvelgti į istorinės, kultūrinės atminties išsaugojimo svarbą bei prioritetus, išskirtines istorinių įvykių, kultūros reiškinių, žymių asmenybių sukaktis. Nustatyti atmintinų metų skelbimo tvarką parlamentarai siekia suvokdami atmintinų metų paskelbimo, programų sudarymo, koordinavimo ir sklaidos reikšmę ir taip pat siekdami efektyviau naudoti biudžeto lėšas.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 17 d., Penktadienis

Naujas tolerancijos vardas - liberalizmas

Vakar dalis žmonių jau 23-iąjį kartą minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. „Vakaro žinios“ domėjosi, kaip šiandien suprantama tolerancijos sąvoka ir kas braižo visuomenėje tolerancijos ribas.

 

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 212