Naujienos

2018 m. Vasaris mėn. 13 d., Antradienis

Koncertas Panevėžio muzikos mokykloje atkurtos Lietuvos šimtmečiui

muzikosmokykla.jpg

Jau tapo tradicija Panevėžio muzikos mokykloje mokinių ir mokytojų pirmadieniais rengiami koncertai. Vasario 12 d. čia vyko Muzikos mokyklos Tautinių instrumentų skyriaus koncertas „Lietuva  mano gimtinė“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Šio skyriaus orkestrui jaunimo orkestrų tarpe Lietuvos mastu suteikta aukšta pirmoji kategorija.

Koncertas pradėtas „Tautiška giesme“, kurią, kaip ir Maironio tekstu sukurtą Juozo Naujalio dainą „Lietuva brangi“, atliko visi susirinkusieji.

Sveikinimo kalboje l. e. p. direktorė Žydrūnė Pilkauskienė teigė, jog šimtmetis atskleidė, kad mokame iš istorijos gelmių pasiimti tai, ko reikia dabarčiai, ir mokyklos bendruomenei linkėjo būti drąsiais, ištvermingais, gerbti vieniems kitus ir būti vieningais, kad mūsų Tauta, kaip moderni valstybė, sulauktų dar ne vieno šimtmečio.

Mokyklos kvietimu renginyje dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys, kreipdamasis į susirinkusiuosius, kalbėjo: „Galbūt sutiksite, kad ši savaitė yra Didžioji Šimtmečio savaitė, ir tikrai nuostabu, kad ta savaitė prasideda tokiu nuostabiu renginiu. Čia yra mamos, močiutės. Tai, kad Jūsų vaikai pasirinko tautišką instrumentą ir laiko jį šiuolaikišku, rodo, jog vaikai auga tikrai geroje aplinkoje, kuri padeda suprasti, kas mums yra svarbu, kas yra mūsų tapatybė.

Pirmadieniniai koncertai prieš penkerius metus buvo sumanyti tam, kad ugdytų klausytoją, kad išmokytų klausytis. Manyčiau, Lietuvoje to labiausiai trūksta – mes nebemokame vienas kito klausytis, nebemokame vienas kito girdėti. Per šiuos koncertus mes laviname ne vien tiktai išorinę klausą, bet ir vidinę“.

Seimo narys dėkojo visiems renginio dalyviams, o šio koncerto organizatorei direktoriaus pavaduotojai ugdymui Ramutei Stasevičienei įteikė simbolišką šimtmečio gėlę.

Koncerto metu jaunieji solistai ir muzikantai atliko 16 kūrinių lumzdeliais, kanklėmis, smuikais, birbynėmis bei kitais instrumentais. Koncertą vedė Rimutė Stankuvienė. 

2018 m. Vasaris mėn. 08 d., Ketvirtadienis

P.Urbšys: Nusikaltėlių grupei vadovavo konservatorius miesto meras

Atliktas tyrimas atskleidė, kad pernai vidutiniškai net 4-ių iš 10-ies valstybės bei savivaldybių valdomų įmonių vadovai buvo susiję su partijomis, ypač su konservatoriais, liberalais bei socialdemokratais. To pasekmės skaudžios - dirbama ne tam, kad žmonės gautų kokybiškesnes viešąsias paslaugas ar kad valstybei būtų mokami didesni dividendai, o kad būtų patenkinti mažos žmonių grupelės interesai.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. Vasaris mėn. 07 d., Trečiadienis

Ramūnui Karbauskiui nepavyko įrodyti, kad referentė Milena Marcinkevičiūtė dirbo nuotoliniu būdu

Milena MarcinkevičiūtėSeimo Etikos ir procedūrų komisija, nagrinėjusi buvusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos referentės Milenos Marcinkevičiūtės įdarbinimo Seime aplinkybes, nustatė, kad leidimas jai dirbti nuotoliniu būdu nebuvo parašytas. Kad ji dirbo nuotoliniu būdu, anksčiau aiškino frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis. Tačiau etikos sargai nenustatė, kad tai pažeidimas, buvo tik nuspręsta atkreipti LVŽS frakcijos seniūno dėmesį į tai, kad frakcijų seniūnai kontroliuoja taisyklių laikymąsi frakcijose.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. Vasaris mėn. 07 d., Trečiadienis

Konferencija „Pažangus valstybės valdymas: kaip tapti lyderiais“

Building of the Government of Lithuania.JPGVasario 7 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybėje vykusioje konferencijoje „Pažangus valstybės valdymas: kaip tapti lyderiais“. Konferencijos dalyviai kartu su ekspertais, užsienio šalių pranešėjais apžvelgė pasaulines viešojo sektoriaus tendencijas, kaimyninių šalių praktikas, skaitmeninės visuomenės raidą ir kitus aktualius pažangaus valstybės valdymo klausimus. Renginyje savo įžvalgomis dalinosi informacinių technologijų ekspertai iš Kroatijos, Graikijos, Rumunijos ir Lietuvos.
Europos Komisijos atliktas tyrimas rodo, kad Lietuva Skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekse pernai nusileido laipteliu žemiau ir užima 13 vietą. Toks rezultatas aukštesnis nei Europos Sąjungos vidurkis, tačiau galimybių tobulėjimui ir rezultatų gerinimui – gausu. Konferenciją užbaigė ekspertų diskusija apie svarbiausių žingsnių planą, siekiant pažangaus valstybės valdymo.

2018 m. Vasaris mėn. 06 d., Antradienis

Diskusija laidoje "Nuoga tiesa"

Untitled.pngGruodžio 5 d. Povilas Urbšys dalyvavo lrytas.tv laidoje „Nuoga tiesa“. Diskutuota apie nesibaigiančius skandalus Lietuvoje ir dvigubus standartus: kodėl vieniems negalima tai, kas kitiems galima? Kodėl tokia isteriška reakcija į tuos žmones, kurie išrinkti į valdžią? „Gal Jūs jau norite, kad valdžia grįžtų konservatoriams ir socialdemokratams?“ – klausė laidos vedančioji Rūta Janutienė.  

Diskusijos fragmentas:

Povilas Urbšys: „Dėl gerbiamo Kęstučio Pūko tiktai viena: priimant padėjėjas į darbą, į savo gyvenamąją vietą vestis nereikia“.

Kęstutis Pūkas: „Kolega, aš dirbu mano įmonėje 27 metai, ji yra pas mane namuose“.

Povilas Urbšys: „Čia ir atsiranda problema: kai žmogus, visą gyvenimą pradirbęs versle ir sukūręs gerą verslą, tampa Seimo nariu, jis elgiasi taip, kaip elgdavosi visada. Kai tampi Seimo nariu, viskas: tu esi tautos atstovas, esi valstybės tarnyboje ir tada jau turi aiškiai atskirti, kur tavo asmeninis gyvenimas, o kur yra tavo tarnybinis gyvenimas. Mes kalbame apie tai, kad yra dvigubi standartai, ir vienaip ar kitaip, jau taikinyje Jūs atsirasite visada.

KLAUSYKITĖS P. Urbšio pasisakymų nuo 11:53 min. ir 24:00 min.:

https://tv.lrytas.lt/

2018 m. Vasaris mėn. 03 d., Šeštadienis

Joja ant regioninės politikos arkliuko

Susijęs vaizdasSeimo konservatoriai siūlo koreguoti šalies regioninę politiką – priimti naują Regionų ekonominės plėtros įstatymą, kuriame būtų numatyta 12 regionų ekonominės plėtros centrų. Be didžiųjų septynių šalies miestų, į sąrašą įtraukta Tauragė, Utena, Mažeikiai, Telšiai ir Ukmergė. Beje, atsirado naujų pasiūlymų – pastaruosius du miestus pakeisti Plunge ir Kėdainiais. 

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys įsitikinęs, kad Seimo konservatorių pasiūlytas įstatymas ir nauji pasiūlymai jį keisti – tik tariamas rūpinimasis regionais. Nacionalinėje regioninės plėtros taryboje jau buvo pristatyta ir patvirtinta Lietuvos regioninės politikos Baltoji knyga tvariai plėtrai. Pagal šį dokumentą Vyriausybė iki vasario pabaigos planuoja parengti regioninės politikos prioritetus ir veiksmų planą. „Parlamentarų pasiūlymuose pasigendu aiškaus plano, kaip ir ką reikėtų daryti“, – pažymėjo P. Urbšys.

Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2018 m. Vasaris mėn. 03 d., Šeštadienis

Įteiktos „Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėlės

Untitled_1.pngVasario 2 d. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, jau penktus metus vykdant projektą „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna NEVĖŽIS“, džiugiai sutiktas „Jaunųjų kūrėjų almanachas 2016“, pasveikinti jaunieji almanacho autoriai, pagrindiniais prizais – „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlėmis – apdovanoti metų literatas ir metų iliustruotojas. 

Seimo narys Povilas Urbšys jau tradiciškai įsteigė prizą jauniausiam projekto dalyviui. Šiemet juo tapo Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos penktokė Aistė Družaitė. „Kiekvienas mes Lietuvą suprantame savaip. Aistei - tai „pasaka prieš miegą“. Pasaka - tam tikra vaikystės paslaptis, miegas  - ėjimas į tam tikrą mistiką, nežinią. Man atrodo, kad tai ir yra pats tikriausias Lietuvos pajautimas. Kuo mes daromės vyresni, tuo tos gražios romantikos vis mažėjair kai kam ji susiaurėja iki buitinio suvokimo. Noriu palinkėti, kad Lietuva visada liktų ta „pasaka prieš miegą“, kad visada ji būtų neatsiejama ne buities, o būties dalimi. Prisiminkime, kad ji auga tiek, kiek augate jūs“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir jaunajai kūrėjai Aistei Družaitei bei jos mokytojai Raimondai Budnikienei įteikė suvenyrą ir gėlių.

Baigdamas Seimo narys prisiminė ir šio gražaus „Jaunųjų kūrėjų tribūnos“ idėjos autorių, Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovą Arną Simėną ir projekto penkmečio proga įteikė jam suvenyrą.

2018 m. Vasaris mėn. 03 d., Šeštadienis

Aukštaičių - Žemaičių bendruomenė šventė savo antrąjį gimtadienį

Untitled.pngVasario 2 d. Aukštaičių - Žemaičių bendruomenė šventė savo antrąjį gimtadienį.

Pirmininkė Lina Budreikaitė pristatydama praėjusių metų bendruomenės veikos ataskaitą, džiaugėsi didėjančių žmonių aktyvumu, savivaldybės pagalba ir įgyvendintais prasmingais projektais. Supažindinti su bendruomenės teritorijos kriminogenine padėtimi buvo pakviestos policijos atstovės. Susirinkusiuosius sveikino svečiai.

Povilo Urbšio padėjėja palinkėjo bendruomenei ir toliau išlikti aktyvia, dirbti prasmingus darbus, įtraukti kuo daugiau gyventojų į savo veiklą, nes tik bendraudami žmonės geriau pažįsta vienas kitą, gali duoti daugiau meilės vienas kitam, o kartu ir miestui.

Pasibaigus sveikinimams, visi vaišinosi gimtadienio tortu ir kitokiais bendruomenės narių suneštais skanumynais.

Atskubėjęs Seimo narys Povilas Urbšys prisijungė prie besilinksminančiųjų: bendravo ir linksminosi su bendruomenė nariais, kalbėjosi apie įgyvendintus ir ateities planus.

2018 m. Sausio mėn. 31 d., Trečiadienis

Renginys, skirtas Pasaulinei rinkimų dienai

Pasaulinė rinkimų diena

Sausio 31 d. Povilas Urbšys dalyvavo Vyriausiosios rinkimų komisijos organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje tema „Mažas rinkėjų aktyvumas rinkimuose: ar galime tai pakeisti?", skirtoje Pasaulinei rinkimų dienai paminėti. Pranešimus skaitė dr. prof. Ainė Ramonaitė, dr. prof. Mindaugas Jurkynas, dr. prof. Gintautas Valickas, dr. doc. Mažvydas Jastramskis, doc. dr. Vincentas Vobolevičius ir lektoriai Tomas Maceina bei Rima Urbonaitė. 

Konferencijoje aptartos rinkėjų dalyvavimo rinkimuose priežastys bei veiksniai, skatinantys balsuoti. Taip pat diskutuota apie aktyvaus ir politiškai sąmoningo jaunimo dalyvavimą rinkimuose, racionalių rinkėjų aktyvumo veiksnius. 

Vaizdo įrašas (Povilas Urbšys pasisako nuo 2:22:30): 

https://www.youtube.com/

2018 m. Sausio mėn. 31 d., Trečiadienis

Susitikimas su gyventojais

Povilas Urbšys nuotrauka.

Sausio 30 d. Seimo narys Povilas Urbšys kvietė gyventojus į susitikimą Panevėžio "Minties" gimnazijoje.

"Esu išrinktas kaip nepriklausomas kandidatas vienmandatėje apygardoje. Aš visada pasilieku teisę išsakyti savo nuomonę viešai. Stengiuosi išbandyti visas galimybes išsakyti mintis frakcijoje ir tik tada kalbėti viešai. Mano funkcija frakcijoje - būti druska.  

Jūs esate mano darbdaviai. Mano ir R.Karbauskio santykiai pašlijo po skandalo su G.Kildišiene, tačiau nepaisant to, esu ištikimas savo rinkėjams ir rinkimų programai, prie kurios kūrimo prisidėjau."- pasakojimą apie darbą Seime ir apygardoje, buvimą LVŽS frakcijoje pradėjo P.Urbšys.

Seimo narys išsakė savo poziciją dėl LRT komisijos ir kilusio trąšų skandalo, pristatė vykdomus pokyčius farmacijos srityje; atsakė į klausimus dėl "Rail Baltica" europinės vėžės, biurokratinio aparato mažinimo, apie tai, kas trukdo vykdyti rinkimines nuostatas. Seimo narys pripažino, kad vykdant rinkimines nuostatas, kartais pritrūksta vieningos ir aiškios strategijos, tačiau džiaugėsi, kad dabartinė valdžia pripažįsta nesanti neklystanti ir nebijo keisti savo sprendimų žmonių labui. P.Urbšys išklausė gyventojų pastabas dėl atliekų išvežimo kainų, "Verdenės" mokyklos likimo ir kt, sutarė dėl asmeninių gyventojų priėmimų.

 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 225