Naujienos

2017 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Trečiadienis

Vilniaus susivienijimas

Informuojame, kad 2017 m. rugsėjo 19 d. LR Seime įvyko sodininkų atstovų ir LR Seimo narių susitikimas, kurio metu aptarti sodininkams aktualūs klausimai (dėl sodininkų bendrijų kelių perdavimo savivaldybėms, dėl įsiterpusių ir bendro naudojimo valstybinės žemės sklypų išsipirkimo bendrijose problematikos, dėl Sodininkų bendrijų įstatymo). Susitikime dalyvavo Seimo nariai – komitetų pirmininkai Ramūnas Karbauskis, Kęstutis Mažeika, Povilas Urbšys, Andriejus Stančikas bei Seimo narė Asta Kubilienė, kuri aktyviai talkina sodininkų bendruomenei.

Sodininkų atstovai pritarė LR Vyriausybės teikiamam LR Sodininkų bendrijų įstatymo 6 str. pakeitimo įstatymo projektui ir paprašė Seimo narių patvirtinti jį. Taip pat sodininkų atstovai labai aštriai pasisakė dėl priimto Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nutarimo, siūlančio LR Vyriausybės sudarytai darbo grupei svarstyti klausimą dėl galimybės panaikinti LR Sodininkų bendrijų įstatymą. Buvome patikinti, kad įstatymas nebus naikinamas.

Skaitykite: http://www.azuolynas.projektas.vu.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Trečiadienis

Mama mirtį pasirinko ne savo noru?

Policijai atėmus mažametę dukrą nusižudžiusios jaunos mamos tragedija Šilalės rajone sukrėtė jos kaimynus. Žmonės parašė atvirą laišką, prašydami teisėsaugą ištirti galimą vaiko pagrobimą ir, jų manymu, mirusiosios šmeižimą. O du Seimo nariai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu tirti ir galimą moters kurstymą nusižudyti.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Trečiadienis

Žalių politikų darbai: vos bulvę nuskutę vėl ją lupa

Rudens sesiją pradėję parlamentarai iš karto puolė revizuoti net nespėjusių įsigalioti įstatymų pataisų, kurios paskubomis buvo priimtos vasaros pradžioje.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui užkliuvo prieš atostogas chaotiškai svarstyta nauja Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo redakcija. Daug aistrų kėlusios įstatymo pataisos buvo priimtos birželio pabaigoje ir turėjo įsigalioti nuo lapkričio, tačiau kai kurie parlamentarai jau susizgribo taisyti savo pačių darbo broką.

Imta nuogąstauti, kad nauja tvarka gerokai apkarpė savivaldybių galimybes stabdyti pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai keliančią planuojamą ūkinę veiklą.

Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Trečiadienis

Pasišovė lengvinti savivaldybių dalią

Seime skinasi kelią įstatymų pataisos, kurios leistų šalies savivaldybėms išvengti įpareigojimo gauti Konkurencijos tarybos leidimą vykdyti naują ūkinę veiklą. Pataisų iniciatoriai teigia, kad reikia aiškiai reglamentuoti, kokia merijų ir savivaldybių įmonių veikla yra ūkinė, o kokia skirta viešiesiems bendruomenių interesams tenkinti. Ekspertai tokius užmojus sieja su rinkos ribojimo pavojumi.

Pataisų iniciatoriai teigia, kad reikia aiškiai reglamentuoti, kokia merijų ir savivaldybių įmonių veikla yra ūkinė, o kokia skirta viešiesiems bendruomenių interesams tenkinti. Ekspertai tokius užmojus sieja su rinkos ribojimo pavojumi.
„Pagal dabartines Vietos savivaldos įstatymo nuostatas savivaldybes norima prilyginti verslo įmonėms. Tačiau jos nėra verslo įmonės, o tik teikia bendruomenėms viešąsias paslaugas“, – akcentavo P. Urbšys.
Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 17 d., Sekmadienis

Pribloškiantis pasiūlymas: uždaryti pasmirdusią etikos sargų virtuvę

Dabartinę Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) reikia išformuoti, kad ji nebedarytų gėdos nei šiai institucijai, nei valstybei. Tuo įsitikinę politikai, nes skandalai po etikos sargų stogu nerimsta.

Šią savaitę „Lietuvos ryte“ buvo paskelbta informacija apie tai, kad kai kurie Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariai savo darbuotoją spaudė kuo greičiau išeiti iš darbo savo noru ir gauti kompensaciją, nes priešingu atveju po tarnybinio tyrimo jis būtų nubaustas ir išmestas į gatvę.
Tokius etikos sargų veiksmus skandalingais pavadino netgi jų pokalbyje minėtas vienas valdančiųjų „valstiečių“ lyderių Povilas Urbšys.
Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 16 d., Šeštadienis

Aukštaičių mikrorajono daugiabučiams – 50 metų

aukstzem.jpg

Rugsėjo 16 d. Panevėžyje, Beržų g. 21-23 ir J. Basanavičius g. 66 didžiuliame kieme, vidudienį buvo gyva – ten panevėžiečiai susirinko į Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės surengtą šventę „Aukštaičių mikrorajono daugiabučiams – 50 metų“.  

Varinių pučiamųjų orkestrų festivalio „Vario audra“ 12 orkestrų, vykstančių su programa per Lietuvos miestus miestelius, jubiliejaus proga atvyko pasveikinti Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės ir dovanojo koncertą.

Kieme buvo kepami blynai, tad bendruomenės nariai telkėsi aplink laužavietę ir vikriai besisukančius kepėjus.

Seimo narys Povilas Urbšys pasidžiaugė šia gražia švente, kurios metu dalijamasi rudens gėrybėmis, padėkojo už renginio organizavimą ir įteikė gėlių Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės pirmininkei Linai Budreikaitei, jos talkininkėms ir blynų kepėjams.   

2017 m. Rugsėjis mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas: kariuomenė budri – panevėžiečiams nerimauti nėra ko

Lietuva ne mažiau nei rusai ir baltarusiai ruošiasi karinėms pratyboms „Zapad 2017“, kurios vienu metu vyks Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje bei visai netoli Lietuvos pasienio. Karinės pratybos prasideda šiandien ir tęsis iki rugsėjo 20 dienos.

Skaitykite: https://jp.lt/ 

2017 m. Rugsėjis mėn. 13 d., Trečiadienis

Vilniuje atidaryta panevėžiečių menininkų paroda

 Indrės Stulgaitės-Kriukienės ir Remigijaus Kriuko paroda „Monologai“ (Valentino Pecinino nuotrauka)Rugsėjo 13 d. Povilas Urbšys  pasveikino panevėžiečius menininkus Remigijų ir Indrę Kriukus, kurie Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje atidarė savo darbų parodą „ Monologai“.

Meninio stiklo paroda „Monologai“ vienija du kūrėjus, kalbančius skirtingomis meninėmis kalbomis. Ekspozicijoje, specialiai suskirstytoje į atskiras erdves, autorių eksponuojama kelerių paskutinių metų kūryba: skulptūros, instaliacijos, vaizdo įrašai. Parodoje eksponuojama ir šiais metais tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius‘17“ rodyta instaliacija „4 dienos Marse“, kurią žiūrovai išrinko geriausia, o menininkų duetas be konkurencijos tapo „Žiūrovų rinktiniais menininkais“.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt 

2017 m. Rugsėjis mėn. 12 d., Antradienis

Algimanto Kaminsko kūrybos vakaras

Rugsėjo 12 d. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko panevėžiečio Algimanto Kaminsko kūrybos vakaras „Dešimt lemties skaičių“.

Buvo pristatytas trečiosios poeto meilės poezijos knygos „Skaudulėjimas“ rankraštis. Vyko skaitymai.

Žurnalistas, poetas, prozininkas Algimantas Kaminskas yra Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos narys. Ilgą laiką dirbęs Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ vyr. redaktoriumi, 1990 m. įsteigęs leidyklą „Tėvynė“.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė poetui Seimo nario sveikinimus ir palinkėjo toliau taip pat sėkmingai kurstyti kūrybinę ugnelę.

2017 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Pirmadienis

Panevėžiui - 514!

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

Povilas Urbšys kartu su Pilietinio judėjimo KARTU nariais dalyvavo šventinėje Panevėžio miesto gimtadienio eisenoje ir linkėjimo visiems atsinaujinimo vėjo.
Nuotaiką pakylėjo trimitininkas Renvaldas Jackevičius. Didelis ačiū!

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 201