Naujienos

2017 m. Rugsėjis mėn. 09 d., Šeštadienis

Seimo skubėjimas lėmė tragediją

Skaudi nelaimė, kai paskutinę vasaros dieną Šilalės rajone nusižudė jauna moteris, iš kurios buvo atimtas mažametis vaikas, sukrėtė visą Lietuvą. Sukrėtė net ir Seimą, kuris prieš pusmetį priėmė krūvą seimūnų Mykolo Majausko bei Dovilės Šakalienės stumtų pataisų, esą turėjusių apsaugoti nuo panašių nelaimių. Tačiau parlamentaras Povilas Urbšys įsitikinęs, kad nelaimė būtent ir yra tų pataisų, liaudyje vadinamų Nemušimo įstatymu, pasekmė.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 08 d., Penktadienis

Nuo „Zapad“ politikai bėga į užsienį

Nuo Lietuvos pašonėje prasidėsiančios Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos "Zapad" į komandiruotes užsienyje išgins ne tik šalies Prezidentę Dalią Grybauskaitę, bet ir daugumą ministrų bei viceministrų. Tačiau kai kurie politikai įsitikinę, jog sudėtingu valstybei metu tokios išvykos niekuo nepateisinamos.

Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Antradienis

Zofijos Zakarevičienės tapybos parodos atidarymas

zofija.jpgRugsėjo 5 d. Panevėžio Kniaudiškių bibliotekoje vyko Zofijos Zakarevičienės tapybos darbų parodos atidarymas. Parodos kuratorė – dailininkė Stasė Medytė, kurios vadovaujamoje „Spektro“ studijoje parodos autorė tobulino meninius įgūdžius. Laikas, per kurį nutapyti eksponuojami darbai, apima 33 metus. Vyraujanti tema – peizažai. Garbaus amžiaus dailininkė dėkojo S. Medytei už atliktus paruošiamuosius darbus, be kurių nebūtų įvykusi ši paroda.

Biblioteka buvo pilna svečių – tai artimieji, Panevėžio Marijos legiono, kuriam priklauso Z. Zakarevičienė, atstovai, studijos „Spektras“ nariai, miesto dailininkai, poetai, bičiuliai...

Seimo nario Povilo Urbšio vardu jo padėjėja pasveikino parodos autorę, dėkodama už išsaugotą per gyvenimo išbandymus dvasios šviesą, kurią dailininkė perteikia ir savo tapybos kūriniais, bei už visus gerus darbus, daromus žmonėms, juos kaip Legiono narei lankant ligoninėje, už nešamą viltį ir paguodą. 

2017 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Antradienis

Panevėžio kolegijoje prasidėjo nauji mokslo metai

Panevezio_kolegija_urbsys2.jpg

Rugsėjo 4 d. Panevėžio muzikiniame teatre Panevėžio kolegija paskelbė mokslo metų pradžią.

Šiemet mokslą šioje mokslo įstaigoje pasirinko virš 360 jaunų žmonių. Didžioji dalis - Panevėžio mieste ir rajone gyvenantis jaunimas. Kaip ir kasmet, daugiausia studentų sutraukė kelios specialybės: bendrosios praktikos slauga, logistikos vadyba, statyba, burnos higiena, informacinės sistemos, buhalterija, taip pat visai nauja studijų kryptis – kelių inžinerija. Tiesa, be nuostolių neapsieita – dar iki stojimo į aukštąsias mokyklas pabaigos buvo uždarytos trys mokymo programos: pradinio ugdymo pedagogika, teisė ir reklama, nes sulaukė per mažo susidomėjimo. Kolegijos direktorius Gediminas Sargūnas neslėpė džiaugsmo, kad naujai atsiradusios kelių inžinerijos studijos sulaukė didelį stojančiųjų susidomėjimą.

Pasveikinti Kolegijos akademinės bedruomenės atvyko Pasvalio, Panevėžio bei Panevėžio rajono merai, Panevėžio Prekybos pramonės ir amatų rūmų bei AB „Panevėžio keliai“ vadovai.

Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino dėstytojus ir studentus sakydamas: „Panevėžio kolegija yra miesto pasididžiavimas, todėl neabejoju, kad Jūsų pasirinkimas studijuoti čia yra pats geriausias. Nereikia pamiršti, kad mokyklos veidą kuriate Jūs patys. Linkiu Jums nenusivilti savo pasirinkimu“.

Skaitykite daugiau...

2017 m. Rugsėjis mėn. 02 d., Šeštadienis

Šventė Panevėžyje: „Šeima – Šalia Esu Ir Meilėje Augu“

ssventeje.pngRugsėjo 2 d. Panevėžyje vyko Šeimų šventė. Šios šventės šūkis – „Šeima – Šalia Esu Ir Meilėje Augu“. Organizatorius – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuri siekia skatinti pozityvią tėvystę, tėvų ir vaikų bendravimą, didinti šeimos savivertę, buvimą bendrystėje. Šis festivalis, į kurį suvažiuoja šeimos iš visos šalies, rengiamas jau šeštus metus.

Daug valandų pliaupiantis lietus pakoregavo organizatorių planus: programoje dalyvavo mažiau dalyvių, nei tikėtasi, ir pagrindinė veikla buvo perkelta iš pievos į palapines.

Sveikinimo žodį šventės dalyviams tarė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir jo žmona Rima, kurie atvyko su vaikais, Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas. Seimo narys Povilas Urbšys taip pat kreipėsi į susirinkusias šeimas: „Visas gyvenimas susideda iš ženklų: toks lietus, kuris priverčia glaustis arčiau vienas kito. Buvimas šeimoje – tai auginimas vienas kito meilėje. O koks augimas be lietaus ir be palapinės – tos erdvės, kurioje mes jaučiamės saugiausi ir artimiausi? Tad sveikinu Jus su Šeimos diena, su meilės vienas kitam diena“. O dalyvavusieji plojimais pasveikino P. Urbšį, šiandien švenčiantį savo gimtadienį.

Vyko paskaitos tėvams apie pozityviąją tėvystę, karjeros ir šeimos pareigų derinimą, vaikų ugdymą ir poros santykių darnos kūrimą bei programa vaikams – lipdymas iš molio, kinologų, iliuzionistų pasirodymai ir kita. 

2017 m. Rugsėjis mėn. 01 d., Penktadienis

Rugsėjo pirmoji Alfonso Lipniūno progimnazijoje

rugsejis.jpgRugsėjo 1-ą dieną Seimo narys Povilas Urbšys lankėsi Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje. Šiemet mokykloje mokysis virš trijų šimtų mokinių. Mokyklos direktorė  Vilma Petrulevičienė pasveikino moksleivius su naujais mokslo metais ir pasidžiaugė, kad yra gauta lėšų mokyklos renovacijai.

Seimo narys Povilas Urbšys kalbėjo susirinkusiems: „Gerbiami moksleiviai linkiu Jums greitų bet turiningų mokslo metų. Jums, tėveliai, linkiu, kad vaikai neštų į namus tik geras naujienas, o Jums, gerbiami mokytojai, – Jūsų pasiaukojimo vertų valdžios sprendimų“.

2017 m. Rugpjūtis mėn. 30 d., Trečiadienis

Korupcijos daug, nubaustųjų mažai

Prezidentė siūlo griežtinti bausmes už korupcinius nusikaltimus. Tačiau Seime ir teismuose įsivyrauja priešingas – atlaidumo „korumpulams“ – požiūris.

Garsiojo vadinamojo pareigūnų kalėjimo sostinės Sniego gatvėje nebeliko – pastarosiomis savaitėmis kraustynės baigtos. Čia buvo vienintelio šiuolaikinės Lietuvos istorijoje kalinčio Seimo nario Audriaus Butkevičiaus, kitų už korupciją nuteistų laikinoji rezidencija.

Buvusių arba esamų valstybės politikų, teisėsaugos, teismų, prokuratūros, kontrolės, valdžios ir valdymo institucijų valstybės tarnautojų čia paprastai kalėdavo apie 80. Dabar jie telpa atskirame sektoriuje Vilniaus pataisų namuose Rasų gatvėje, mat jų skaičius gerokai sumenkęs – telikę 53. Kaip informavo Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos, atskiro vadinamojo pareigūnų kalėjimo atsisakyta dėl per didelių išlaidų, pastatas perduotas Turto bankui.

Seimo narys, buvęs ilgametis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnas Povilas Urbšys stebėjosi: „Korupcija – viena pagrindinių valstybės problemų. Logiška, kad tokioje įkalinimo vietoje turėtų būti nemažai asmenų. Tačiau neliko nė atskiros įkalinimo įstaigos.“

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 26 d., Šeštadienis

Ar ne per daug pas mus policijų?

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) nebus jungiama su kitomis tarnybomis. Tai vakar FNTT darbuotojams pranešė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. Kai kurie oponentai atkerta, kad Lietuvai, kaip tokiai mažai valstybei, tiek policijų, kiek turime, yra per daug. Tačiau yra ir palaikančių nuomonę, kad FNTT turi išlikti kaip atskira struktūra, nes kuo didesnė decentralizacija, tuo sunkiau politikams manipuliuoti teisėsaugos galiomis.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Panevėžyje viešėjo kultūros ministrė

kultmin.jpgRugpjūčio 24 d.  Panevėžyje viešėjo Lietuvos Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Dalyvaudama susitikime su miesto kultūros bendruomene, vykusiame Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje ministrė kalbėjo apie susikaupusias problemas kultūros srityje apie jų sprendimus, naują nacionalinę „Kultūros kelių“ programą,  akcentavo, kad bus skiriamas didesnis dėmesys atskirų regionų poreikiams. Vėliau viešnia atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus.

Susitikime dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys paragino ministrę daryti poveikį politikams sakydamas: „Švietimo ir Vidaus reikalų sistemų darbuotojai turi stiprias profsąjungas, kurios, kaip žinome, atliko savo funkciją, kad būtų įsiklausyta į jų nusiskundimus. Tuo tarpu kultūros darbuotojai linkę kultūringai tylėti ir kentėti. Sveikatos apsaugos ministras inicijavo kolektyvinės sutarties su profsąjungomis sudarymą. Ar yra tokia sutartis sudaryta su kultūros darbuotojų profsąjungomis, o jeigu nėra, - ar nemanote, kad tai ar padėtų jums sustiprinti jūsų pozicijas atstovaujant labai opų socialinį atlyginimų klausimą. Nes vien tik pasakymas, jog yra numatyta reforma, kurios dėka padidės mažai uždirbančių žmonių atlyginimai, palieka mus tokioje pačioje nežinioje. Profsąjungos sukonkretintų tuos kelius ir mums politikams nebūtų galimybės išvengti tiesių klausimų.“

Ministrė atsakydama į Seimo nario klausimus pabrėžė, kad, visų pirma, aktyvumo trūksta iš pačios kultūros bendruomenės. Ji tikrai galėtų būti aktyvesnė, kaip, pavyzdžiui, švietimo bei sveikatos apsaugos bendruomenė. Viešnia sakė, kad ministerija rengiasi kolektyvinei sutarčiai, kad labai skatina kultūros darbuotojų būrimąsi į profsąjungas, nes tai padėtų geriau įsiklausyti bei palengvintų problemų sprendimą.

2017 m. Rugpjūtis mėn. 23 d., Trečiadienis

Paminėta Baltijos kelio ir Juodojo kaspino diena

puurbsyn.jpgG. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka su Kraštotyros muziejumi pakvietė į gyvosios istorijos konferenciją „Į laisvę – kelias ir šalikelės“. Tai vienas renginių Baltijos kelio ir Juodojo kaspino dienai paminėti.

Pirmoji dalis tradiciškai vyko Zaosės vienkiemyje – paskutiniojo laisvos Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio tėviškėje. Skambiomis dainomis čia visus sutiko bardas Vytautas Babravičius (Simas). Į susirinkusius klausytojus kreipėsi Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Panevėžio viešosios G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos direktorė Rima Maselytė, vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. Įdomų pranešimą skaitė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto absolventas Antanas Terleckas.

Povilas Urbšys kalbėjo: "Jau 10 metų susirenkam tą pačią dieną ir lyg tai kalbame tą patį, bet kiekvieną kartą išgirstame kažką naujo. Mūsų gyvenime, mūsų istorijoje yra dienos, kuriose pasitikriname, kas mes esame ir dėl ko esame. Džiugu, kad šiandien ši diena sutampa su trisdešimtmečiu, kai prie Adomo Mickevičiaus paminklo susirinko tie, kurie iš tikro įžiebė Sąjūdžio Atgimimo laužą. Būtent tą dieną jie pasirinko, kad paliudytų tiesą. Ši vieta irgi susijusi su Adomu Mickevičiumi. Jūs matote užrašą ant vėjarodės ZAOSĖ. Būtent toks yra to palivarko pavadinimas. Kai prosenelis pirko šias žemes iš Oginskių, tada sužinojo, kad Oginskienė buvo labai didelė A. Mickevičiaus gerbėja. Zaosė yra A. Mickevičiaus gimtosios vietos pavadinimas. Ji yra prie Naugarduko. Kitais metais bus pažymimas A. Mickevičiaus 220 gimimo metinės. Be abejo, jos bus sietinos su Zaosės pavadinimu. Būtų džiugu, kad ir šioje vietoje kitais metais mes prisimintume A. Mickevičių ir tuos, kurie liudija meilę  Lietuvai".

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 201