Naujienos

2020 m. Spalis mėn. 07 d., Trečiadienis

Vilniaus keramikos meno bienalės paroda „Naujas / Fresh“

Vida.pngSpalio 7 d. Panevėžio Dailės galerijos keramikos paviljone atidaryta rugpjūčio mėnesį vykusios Vilniaus keramikos meno bienalės „Naujas / Fresh“ paroda.

Žvelgiant retrospektyviai „Naujas / Fresh“ kolekciją, nors ji yra 6-oji, galima vadinti jubiliejine, nes nuo 2010 m. surengtos 1-osios Vilniaus keramikos meno bienalės, kurią inicijavo ir kuravo, o vėliau tą veiklą iki pat šių metų tęsė keramikas Gvidas Raudonius, praėjo dešimtmetis.

Bienalėje buvo įvertinta daugiau kaip 40 darbų ir išrinkti laureatai. Pirmoji vieta ir prof. Liudviko Strolio vardo premija skirta keramikei Rūtai Šipalytei už kūrinį „Silicio namai“. Antros vietos laureatas – keramikas Audrius Janušonis, trečią vietą laimėjo Eglė Einikytė-Narkevičienė. Bienalėje dalyvavo ir du panevėžiečiai keramikai: Egidijus Radvenskas ir Eugenijus Čibinskas, kuris buvo apdovanotas diplomu už aukštą profesinę meistrystę.

Povilas Urbšys pasveikino projekto vadovę Solveigą Gutautę su puikia paroda, padėkojo, kad bienalėje sukurtais kūriniais galės pasigrožėti panevėžiečiai. Taip pat Seimo narys pasveikino ir abu keramikus panevėžiečius įteikdamas jiems po suvenyrą.

2020 m. Spalis mėn. 07 d., Trečiadienis

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Seimo 2016 – 2020 m. kadencijai einant į pabaigą, kviečiame susipažinti su parlamentarų balsavimo tendencijomis Laisvos visuomenės instituto (LVI) veiklos baruose. LVI jau aštuonerius metus dalyvauja teisėkūros procese, siekdamas, kad Lietuvos įstatymai saugotų žmogaus gyvybę, stiprintų vyro ir moters santuoka ir/ar giminystės ryšiais grįstą šeimą bei užtikrintų tėvams teisę pagal įsitikinimus auklėti savo vaikus. 

Per praėjusius ketverius metus LVI dalyvavo rengiant ir teikė argumentus, kuriais palaikė 6 įstatymų projektus, bei oponavo 4 tesės aktų projektams. Nuorodoje esančiose lentelėse galite susipažinti su šiais teisės aktų projektais ir Seimo narių balsavimais dėl jų.

Žemiau esantis paveikslas informuoja apie politikų balsavimo atitikimą LVI pozicijai. Taip pat joje pažymėti Seimo nariai, kurie teikė LVI palaikytus įstatymų projektus. 

Pagal suriktus duomenis matote, kad Povilo Urbšio veikla Seime stipriai sutapo su LVI pozicija. P.Urbšys Seime registravo ir LVI siūlytus projektus.

Skaitykite: https://laisvavisuomene.lt/

2020 m. Spalis mėn. 07 d., Trečiadienis

Ginčai dėl įstatymo pataisų: nykstančią žuvininkystę renovuos ar dusins?

vejai.jpgSeime vėl vyksta šiemet jau kelis kartus tęsti ginčai dėl žuvininkystės veiklos Lietuvoje.

Šį kartą prie Žuvininkystės įstatymo pataisų Seime grįžta po to, kai šalies Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo jau priimtą įstatymą. Jame buvo aiškiai prasiskverbę vienos žvejų grupės interesai. Į Žuvininkystės įstatyme paliktas, o gal ir tikslingai įtrauktas, korupcines schemas buvo bakstelėjęs tiek Seimo teisės departamentas, tiek Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Kodėl toks dėmesys Seime buvo vienai žvejų grupei, belieka tik spėlioti. Tuo stebėjosi ir patys Seimo nariai. „Tiek praeitoje kadencijoje, tiek šioje iš tikrųjų ne kartą buvo susikryžiavusios ietys dėl Žuvininkystės įstatymo. Aiškiai matėsi, kad yra Seimo narių, kurie atstovauja verslinei žuvininkystei. Girdžiu tai, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba fiksavo, jog yra neskaidrios įstatymo pataisos. Komitetas į jas neatsižvelgė ir dabar Seimui siūlo balsuoti už neskaniai kvepiantį įstatymą“, – stebėjosi Seimo narys Povilas Urbšys birželį, kai buvo priiminėjamos pataisos, kurias Prezidentas vetavo.

Skaitykite: https://www.diena.lt/

V.Matučio nuotr.

2020 m. Spalis mėn. 06 d., Antradienis

...

Vienas iš pagrindinių iššūkių - išlaikyti Aukštaitijos regiono centro statusą. Būtent nuo to priklauso, ar Panevėžys turės ateitį ir kokią. Kaip valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas, inicijavau regioninės politikos peržiūrėjimą mūsų valstybėje. Teko stabdyti užmačias Lietuvą paversti tik trijų didžiųjų miestų Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos - šalimi. Mums komitete pavyko pakeisti šį ydingą požiūrį. Seimas priėmė parengtas Regioninės plėtros įstatymo pataisas, kurios suteikia Panevėžiui galimybę būti apskrities lyderiu ir tapti ateities miestu.

Buvau tarp tų, kurie rūpinosi, kad tarptautinis geležinkelis „RailBaltica“ eitų pro Panevėžį ir jo projekte atsirastų jungtis, kuri sudarytų sąlygas ateityje prie Panevėžio vystyti logistikos centrą. Prisidėjau prie to, kad regioninių institucijų pertvarkos neatitolintų paslaugų nuo žmonių. Taip pavyko išsaugoti Panevėžio regiono Aplinkos apsaugos departamento, Užimtumo tarnybos Panevėžio skyriaus savarankiškumą, Panevėžio greitosios medicinos pagalbos dispečerinės galimybę teikti paslaugas nuo šiaurės iki pietų Lietuvos. Visą tai susiję ir su darbo vietų išsaugojimu.

*Politinė reklama, parengta kandidato komandos ir skelbiama nemokamai.

2020 m. Spalis mėn. 05 d., Pirmadienis

Įteikti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai

120897151_10214479815028053_9011159831389734387_o.jpgSpalio 5 d. Juozo Balčikonio gimnazijoje buvo įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Laureatais tapo ir 2 panevėžiečiai. Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, pagerbta rašytoja, žurnalistė Liuda Jonušienė ir visuomenininkas Steponas Albertas Kubeckas. Kiti šios nominacijos laureatai – rašytojas Andrius Jakučiūnas ir visuomenės veikėja Ona Voverienė.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, apdovanotas Kazickų šeimos fondas, poetas Viktoras Rudžianskas, visuomenininkai Laima ir Jonas Šalčiai, režisierė Vaida Vadoklytė.

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą – Rugilė Grendaitė, signataras Mečys Laurinkus, advokatas Ignas Meškauskas, mokytoja Audronė Pileckienė.

Už savanorystės kultūros sklaidą – poetė Erika Drungytė, esperantininkas Povilas Jegorovas, visuomenininkai Dalė Poškienė ir Antanas Rašinskas.

2020 m. G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliui „Tarnaukite Lietuvai“ gauti buvo pateikti 34 kandidatai.

Povilas Urbšys pasveikino Apdovanotuosius prof. Oną Voverienę, Liudą Jonušienę ir Steponą Kubecką įteikdamas jiems gėlių ir suvenyrus.

2020 m. Spalis mėn. 05 d., Pirmadienis

Kas yra tikrieji Lietuvos draugai ir kaip su jais draugausime

trys.jpgNiekad nesibaigianti istorija turi savybę kartotis, kiekvienai kartai užduodama vis tuos pačius klausimus. Stebint geopolitinėje erdvėje vykstančius įvykius, neapleidžia mintis, kad stovime ant kažkokių didelių permainų slenksčio. Ko mus moko istorija, kaip turėtume elgtis, kad, nebūdami didžiaisiais užsienio politikos lošėjais, sugebėtume išlikti kaip tauta?

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo narys Povilas URBŠYS, karo istorikas, Lietuvos kariuomenės vyresnysis patarėjas ir Klaipėdos universiteto profesorius Valdas RAKUTIS, Kovo 11-osios akto signataras Rolandas PAULAUSKAS. Diskusiją vedė Gediminas JAKAVONIS.

P.URBŠYS: Lietuva yra geopolitiniame Rytų ir Vakarų susikirtimo taške. Tai sąlygojo savitą mūsų tapatybės formavimąsi. Kad ir kaip būtų paradoksalu, bet prie lietuviško kodo išgryninimo ypač prisidėjo ir Lietuvos pavergėjai. Pasipriešinimas jiems formavo vieną mūsų mentaliteto dalį, kolaboravimas ir keliaklupsčiavimas - kitą. Šios viena kitą neigiančios tapatybės sudaro mūsų bendrą nacionalinį mentalitetą. Tai veikia mūsų šiandieninį požiūrį į valstybės raidą ir santykius su išoriniu pasauliu.

Po 1795 metų, Abiejų Tautų Respublikos paskutinio padalijimo, Lietuva iki 1990 m. kovo 11 dienos net 170 metų nešė pavergėjų - carinės Rusijos ir Sovietų Sąjungos - uždėtą nelaisvės jungą. Be abejo, tai nepraėjo mums be pasekmių. Rusijos dimensija yra giliai įsišaknijusi mūsų nacionalinėje savimonėje. Vieniems Rusija visada išliks grėsmė, kitiems - tai bus jėga, su kuria reikėtų skaitytis ir sugyventi. Todėl neatsitiktinai šiemet į klausimą - ar Lietuvos politika Rusijos atžvilgiu yra per griežta - 22 proc. - atsakė taip, 38 proc. - ne, o 27 proc. pasislėpė po atsakymu - nei sutinku, nei nesutinku.

Tokios nuomonės susiformavimui turi įtakos ne tik mūsų nacionalinio mentaliteto ypatumai, bet ir šių dienų užsienio politikos strategų vadeliojimas.

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

Eltos nuotr.

2020 m. Spalis mėn. 05 d., Pirmadienis

Nepriklausomybės gynėjams kuriami du specialūs statusai

20200311igphoto3074.jpg

Po 1990-ųjų kovo 11-osios Lietuvos nepriklausomybę gynusiems asmenims svarstoma suteikti du specialius statusus. Parlamentarai praėjusią savaitę pradėjo svarstyti tai numatančius dviejų įstatymų projektus. Vienas įstatymo projektas apibrėžtų Lietuvos nepriklausomybės gynėjų statusą, kitas – laisvės gynėjo-kario savanorio.

Konservatorius Arvydas Anušauskas ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys stebėjosi, kam reikia dviejų įstatymų ir dviejų skirtingų teisinių statusų. „Tai da­bar vie­nu įsta­ty­mu jis ga­lės bū­tų Lie­tu­vos ne­pri­klau­so­my­bės gy­nė­jas, pa­gal ši­tą įsta­ty­mą jis dar tu­rės an­trą pa­žy­mė­ji­mą – Lie­tu­vos gy­nė­jas-ka­rys sa­va­no­ris“, – sakė P. Urbšys.

Skaityti daugiau: https://www.diena.lt

  I.Gelūno nuotr.

2020 m. Spalis mėn. 04 d., Sekmadienis

...

IMG_20200821_091331-001.jpg

2020 m. Spalis mėn. 04 d., Sekmadienis

Atidaryta personalinė Vydmanto Mačiulio paroda "Akvarelė"

Galerijoje XX Vydmanto Mačiulio personalinė paroda "Akvarelė" - AINA -  Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra

Spalio 2 d. Povilas Urbšys dalyvavo personalinėje Vydmanto Mačiulio parodoje "Akvarelė". Paroda atidaryta Panevėžio "Galerija XX".
V.Mačiulis - akvarelistas. Baigė Šiaulių pedagoginį institutą. Nuo 1995 Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Dirba dailės mokytoju V. Mikalausko menų gimnazijoje. Vasaros pabaigoje autorius minėjo savo 60-metį.

Parodoje eksponuojami 2015-2020 metais akvarelės technika sukurti darbai. Kūriniuose pagrindinis dėmesys kreipiamas į komponavimą, spalvinius sprendimus ir specifinius akvarelės atlikimo technikos požymius. Naratyvas darbuose nėra svarbus, vyrauja abstraktūs motyvai.

Parodą galite aplankyti iki spalio 29 d.

2020 m. Spalis mėn. 02 d., Penktadienis

Laisvės gynėjai tapo A. Širinskienės ambicijų įkaitais

see.pngPovilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite nuo 1:52:21 iki 1:54:00

Seimo posėdžio įrašas: https://www.youtube.com/

 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 352