Naujienos

2020 m. Gegužė mėn. 17 d., Sekmadienis

Seimas griežtina GMO patekimą į Lietuvą

Seimas spręs, kurie genetiškai modifikuoti augalai ir kiti produktai galės būti auginami ar naudojami Lietuvoje. Jų sąrašą tvirtintų aplinkos ministras.
Seimas šią savaitę priėmė svarstyti tai numatančias Genetiškai modifikuotų organizmų įstatymo pataisas. Jos numato, kad Lietuvoje būtų draudžiama naudoti ar auginti kai kuriuos genetiškai modifikuotus produktus, nors Europos Sąjungoje juos naudoti būtų galima. Dėl to turėtų susitarti Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos. „Siūlome, kad būtų pasinaudota (Europos Sąjungos – BNS) direktyvos galimybe, kurioje leidžiama šaliai narei drausti naudoti genetiškai modifikuotus organizmus. Mūsų tokia pozicija išlieka. Ir tik vienetiniais atvejais būtų galima priimti tarpinius sprendimus“, – pristatydamas pataisas Seime pataisas teigė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys teigė, kad Žemės ūkio ministerija atstovauja turintiems kitokių interesų žemės ūkyje, jie gali skatinti tokių produktų naudojimą.

L.Balandžio nuotr.
Skaitykite: https://www.15min.lt

2020 m. Gegužė mėn. 17 d., Sekmadienis

P.Urbšys stebisi: A.Širinskienės komisija, padariusi grėsmingas išvadas, dabar siekia jas nugesinti

Nors Seimas ketvirtadienį pritarė „valstietės“ Agnės Širinskienės vadovautos laikinosios komisijos išvadoms, aistros ir pasipiktinimas tarp politikų tebekyla. Į galimai neteisėtą poveikį politiniams procesams tyrusios vadinamosios A. Širinskienės komisijos akiratį patekęs mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys toliau kelia klausimus ir sako nesuprantąs, kodėl ištarusi A, valdančiųjų iniciatyva atsiradusi komisija nenori pasakyti ir B.
Kurį laiką nuo Seimo kadencijos pražios kartu su „valstiečiais“ frakcijoje veikęs politikas tvirtina matąs itin keistą situaciją, kai vienoje A. Širisnkienės komisijos pateiktų išvadų jam tarsi ir inkriminuojamas priesaikos sulaužymas, tačiau adekvačių ir reaguojančių į deklaruotus nusižengimus veiksmų nebėra imamasi. Politikas stebisi, kodėl Seime sprendžiant dėl A. Širinskienės pateiktų išvadų, jam net pačiam pareiškus norą būti ištirtam, ar jis nesulaužė priesaikos ir ar nėra vertas apkaltos, patys valdantieji tokį sumanymą atmetė. „Aš siūliau savo atžvilgiu pradėti tyrimą, nes, kaip išdėstė A. Širinskienė, yra priesaikos sulaužymo požymių“, – Eltai teigė P. Urbšys, akcentuodamas, kad pakliūta į absurdišką situaciją, kai ilgą laiką Seime veikusi ir savo svarbą bei objektyvumą akcentavusi komisija dabą nori užbaigti tik pranešdama apie esą padarytus didelius politikų pažeidimus.

A.Ufarto nuotr.
Skaitykite: https://www.delfi.lt

2020 m. Gegužė mėn. 17 d., Sekmadienis

Testas: kurie iš šių 20 žmonių yra dabartiniai Seimo nariai, o kurie dirbo Steigiamajame Seime?

2020 m. gegužės 15 d. Steigiamasis Seimas mini savo darbo pradžios šimtmetį. Portalas 15min šia proga parengė testą – ar atskirsite, kurie iš 20 žmonių, kurių pavardes rasite teste, buvo Steigiamojo Seimo nariai, o kurie yra Seimo nariai dabar?
Skaitykite ir spręskite: https://www.15min.lt/

2020 m. Gegužė mėn. 16 d., Šeštadienis

Seime – ginčai dėl gręžinių vandens naudojimo kaime ir miesteliuose

Šulinys

Seimas pradėjo diskusijas, ar leisti miestelių ir kaimų gyventojams, naudojantiems požeminį vandenį iš gręžinių, jo nemokamai pasiimti penkis kartus daugiau nei leidžiama dabar – 50 kubų vietoj 10.

Vieni Seimo nariai aiškino, kad Žemės gelmių įstatymo pataisos naudingos kaimo gyventojams, neturintiems lėšų atnaujinti senų gręžinių, kiti gi aiškino, kad naudos iš to turės stambieji ūkininkai.

Pakeitimų iniciatorius „valstietis“ Viktoras Rinkevičius sakė, kad kažkada privatizuoti vandens tiekimo įrenginiai statyti prieš 40-50 metų ir neatitinka šiuolaikinių reikalavimų, jų nėra kam modernizuoti. Todėl padidinus leistiną naudoti kiekį, nereikėtų naujo leidimo naudoti žemės gelmių išteklius.

 „Jie gauti leidimo naudoti tokius įrenginius toliau negali, bet kitos alternatyvos irgi nėra, nes valstybė neskiria lėšų jų modernizavimui, renovavimui. (...) Siūlau padidinti iki 50 kubų, kad nereikėtų gauti leidimo“, – pristatydamas pataisą Seime kalbėjo V. Rinkevičius.

 Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys Seime pareiškė, kad prisidengiant „eilinių žmonių problemomis“, rūpinamasi stambiojo žemės ūkio verslo interesais. Vytautas Bakas taip pat mano, jog pataisos naudingos tik stambiam verslui.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2020 m. Gegužė mėn. 15 d., Penktadienis

P. Urbšys: Ar įvairesnis atstovavimas rinkimų komisijose yra problema?

rinkimu_komisijos.jpg

Seime ketvirtadienį svarstytas Sei­mo rin­ki­mų įsta­ty­mas.

Kviečiame žiūrėti Povilo Urbšios pasisakymą dėl įvairesnių at­sto­vų įtraukimo į rin­ki­mų ko­mi­si­jas. Žiūrėkite čia. 

2020 m. Gegužė mėn. 15 d., Penktadienis

P. Urbšys: Kodėl A. Širinskienės komisijos išvados yra politinio neįgalumo pavyzdys

irinskienės_komisija.jpg

Seimas ketvirtadienį pritarė „valstietės“ Agnės Širinskienės vadovaujamos komisijos išvadoms. Išvadų projektą palaikė 55 Seimo nariai, 40 buvo prieš, 9 susilaikė.

Povilo Urbšios pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Gegužė mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis

geguzes_13.jpg

Gegužės 13 d. vykusiame Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje buvo svarstomi Viešojo administravimo, Vietos savivaldos, Šilumos ūkio, Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros, Viešųjų ir privačių interesų derinimo, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos ir rinkimų įstatymų projektai.  

Posėdžio įrašą žiūrėkite čia.

2020 m. Gegužė mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Laidoje „Sąmokslo teorija“ diskutuota apie išskirtinę STT operaciją

samokslo_teorija.jpg

Gegužės 13 d. Povilas Urbšys dalyvavo internetinės televizijos „KitaipTV“ laidoje „Sąmokslo teorija“. Laidoje buvo diskutuojama apie išskirtinę STT operaciją, kurios metu sulaikyti Generalinės prokuratūros prokurorai, FNTT tyrėjas, advokatas. Laidos vedėjas kėlė klausimą, ar specialiųjų tarnybų iškeliami skandalai yra organizuojami siekiant dangstyti savo nelabai teisėtą veiklą.

Laidoje dalyvavo: Seimo narys Povilas Urbšys, Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, laidos vedėjas Arnas Klivečka.

Apžvelgdamas situaciją Povilas Urbšys teigė, kad „sistemos viduje yra pareigūnai, kurie vykdo tyrimą. Pareiškėjai, kurie atsiranda, tai iš jų 95 proc. turi savo asmeninį interesą. Retai atsiranda pilietiškas nusiteikimas pranešti apie nusikaltimą. Pareigūnas patenka į interesų lauką. Atsiranda kontaktai su informaciją teikiančia aplinka, bet ji yra konkurenciniame verslo lauke ir STT smaigalys nukrypsta į jo galimą konkurentą. Išorė tokį santykį vertina, kad STT yra pasitelkiama verslo problemoms spręsti. Visuomet susidaro dviprasmiškas fonas“.

Laidos įrašą žiūrėkite čia.

 

2020 m. Gegužė mėn. 13 d., Trečiadienis

Seimo keršto komisijos aktualijos

politinis_vėjavimas.jpg

Seimas po svarstymo pritarė parlamentinį tyrimą dėl galimos neteisėtos įtakos politikams atlikusios komisijos išvadoms. Kviečiame žiūrėti Povilo Urbšio pasisakymus svarstymo metu.

Kas ir kodėl tapo Seimo komisijos taikiniu. Žiūrėkite čia

Apie politinį vėjavimą. Žiūrėkite čia

Kodėl P. Urbšys siūlo toliau tirti P. Urbšį. Žiūrėkite čia

Evangelinis paraginimas A. Širinskienei. Žiūrėkite čia

2020 m. Gegužė mėn. 13 d., Trečiadienis

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Vienkartinė 200 eurų išmoka Seimo rinkimų išvakarėse – tai dar vienas mūsų valstybės iškreipto požiūrio į socialinę politiką simbolis. Dar neturėjome valdžios, kuri praleistų progą žmonių skurdą paversti politiniu kapitalu. Kai kas gali pasakyti – kas čia tokio? Svarbu, kad žmonėms nuo to geriau. Bet ar iš tikrųjų taip?

Oficialiais duomenimis, žemiau skurdo ribos Lietuvoje gyvena apie 645 tūkstančiai žmonių (22,9 proc. visų šalies gyventojų). Tai tie, kuriems per mėnesį tenka 345 eurai. Žemiau absoliučios skurdo ribos pas mus priskaičiuojama 312 tūkstančių. Jų mėnesinės pajamos mažesnės nei 245 eurai. Daugeliui šie skaičiai iki skausmo pažįstami – jokia paslaptis, jog velkamės ES uodegoje pagal socialinę atskirtį. Socialinei apsaugai Lietuvoje skiriama 11,5 proc. BVP, kai ES vidurkis – 18,5 proc. Tad socialinėms reikmėms skiriamų pinigų pas mus nebus per daug, ir koks skirtumas, ar jų sušvirkščiama prieš rinkimus ar po rinkimų?

A.Ufarto nuotr.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 333