Naujienos

2020 m. Spalis mėn. 05 d., Pirmadienis

Nepriklausomybės gynėjams kuriami du specialūs statusai

20200311igphoto3074.jpg

Po 1990-ųjų kovo 11-osios Lietuvos nepriklausomybę gynusiems asmenims svarstoma suteikti du specialius statusus. Parlamentarai praėjusią savaitę pradėjo svarstyti tai numatančius dviejų įstatymų projektus. Vienas įstatymo projektas apibrėžtų Lietuvos nepriklausomybės gynėjų statusą, kitas – laisvės gynėjo-kario savanorio.

Konservatorius Arvydas Anušauskas ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys stebėjosi, kam reikia dviejų įstatymų ir dviejų skirtingų teisinių statusų. „Tai da­bar vie­nu įsta­ty­mu jis ga­lės bū­tų Lie­tu­vos ne­pri­klau­so­my­bės gy­nė­jas, pa­gal ši­tą įsta­ty­mą jis dar tu­rės an­trą pa­žy­mė­ji­mą – Lie­tu­vos gy­nė­jas-ka­rys sa­va­no­ris“, – sakė P. Urbšys.

Skaityti daugiau: https://www.diena.lt

  I.Gelūno nuotr.

2020 m. Spalis mėn. 04 d., Sekmadienis

...

IMG_20200821_091331-001.jpg

2020 m. Spalis mėn. 04 d., Sekmadienis

Atidaryta personalinė Vydmanto Mačiulio paroda "Akvarelė"

Galerijoje XX Vydmanto Mačiulio personalinė paroda "Akvarelė" - AINA -  Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra

Spalio 2 d. Povilas Urbšys dalyvavo personalinėje Vydmanto Mačiulio parodoje "Akvarelė". Paroda atidaryta Panevėžio "Galerija XX".
V.Mačiulis - akvarelistas. Baigė Šiaulių pedagoginį institutą. Nuo 1995 Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Dirba dailės mokytoju V. Mikalausko menų gimnazijoje. Vasaros pabaigoje autorius minėjo savo 60-metį.

Parodoje eksponuojami 2015-2020 metais akvarelės technika sukurti darbai. Kūriniuose pagrindinis dėmesys kreipiamas į komponavimą, spalvinius sprendimus ir specifinius akvarelės atlikimo technikos požymius. Naratyvas darbuose nėra svarbus, vyrauja abstraktūs motyvai.

Parodą galite aplankyti iki spalio 29 d.

2020 m. Spalis mėn. 02 d., Penktadienis

Laisvės gynėjai tapo A. Širinskienės ambicijų įkaitais

see.pngPovilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite nuo 1:52:21 iki 1:54:00

Seimo posėdžio įrašas: https://www.youtube.com/

 

2020 m. Spalis mėn. 02 d., Penktadienis

Panevėžio vakarinės apygardos kandidatų į Seimą debatai

debatufoto.jpgPovilas Urbšys dalyvavo Panevėžio vakarinės apygardos Nr.27 diskusijų laidose.

1 laidos temos: 1. Užsienio politika, 2. Nacionalinis saugumas, 3.Teisingumas.

Žiūrėkite: https://www.youtube.com/

2 laidos temos: 1. Sveikatos apsauga, 2 Socialinė apsauga.

Žiūrėkite: https://www.youtube.com/

3 laidos temos: 1 Švietimas, 2. Regionų plėtra.

Žiūrėkite: https://www.youtube.com/

2020 m. Spalis mėn. 02 d., Penktadienis

...

vanduo.jpg

 

Saugoti žmogų ir valstybę - kilni pareiga.

Ačiū už kantrybę ir ištvermę ginant teisingumą ir mūsų ramybę.

Su Angelų Sargų diena!

 

Povilas Urbšys

2020 m. Spalis mėn. 01 d., Ketvirtadienis

...

9.png

Visi matome įsisenėjusias Lietuvos problemas: ar tai būtų skurdas, ar valdžios nesiskaitymas su žmonėmis. Žinoma, galima užsimerkti ir to nematyti ir tik kalbėti apie išorinį Panevėžio atsinaujinimą. Mano įsitikinimu, Seimo narys visų pirma privalo suvokti Lietuvos problemų esmę. Juk švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, ekonomikos ir socialinių problemų šaknys glūdi kur kas giliau negu Panevėžio lygyje. Jei pavyks minėtas problemas išjudinti Lietuvos mastu, tai jų sprendimai pajudės ir Panevėžyje.

Todėl ir teigiu: „Augs Lietuva - augs ir Panevėžys“. Kai Lietuva laimės - laimės ir Panevėžys. Ar tokią pareigų ir atsakomybių naštą galima patikėti neaiškių veikėjų stumiamiems vienkartiniams reikalų tvarkytojams, rinkimų dieną nuspręsite Jūs.

*Politinė reklama, parengta kandidato komandos ir skelbiama nemokamai.

2020 m. Spalis mėn. 01 d., Ketvirtadienis

Kritikos dėl pasisakymų apie smurtą prieš moteris sulaukusi Jurkuvienė paskirta Šeimos tarybos pirmininke

Ramunė Jurkuvienė

Ketvirtadienį Seime slaptu balsavimu pritarta naujos Nacionalinės šeimos tarybos pirmininkės Ramunės Jurkuvienės kandidatūrai. Vis dėlto dėl jau anksčiau kritikuotos naujosios tarybos pirmininkės ir šį kartą kilo diskusijos – Seimo salėje priminti R. Jurkuvienės žodžiai, kad apie smurtą pranešančios moterys gali piktnaudžiauti, o Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas situacijos ne tik nepagerino, bet ir ją pablogino.

Už naująją pirmininkę balsavo 60 parlamentarų, 11 buvo prieš, o penki Seimo nariai susilaikė.

Seimo narys Povilas Urbšys kėlė klausimus, ar tos šeimos, kuriose mušami ir nužudomi vaikai, yra santuokinės šeimos.

„Aš suprantu jūsų susirūpinimą, bet galbūt yra skirtingas suvokimas, kur yra smurto priežastys. Jūs kalbate apie smurtą artimoje aplinkoje prieš moterį, prieš vaiką, o jūs nors kartą pasidomėjote, kas ta artima aplinka, kas per dariniai, kuriuose mušami ir žudomi vaikai. Ar ten yra santuokinės šeimos? Aš labai norėjau sužinoti šitą statistiką, bet kažkodėl nesužinojau.

Yra ir ta kita statistika, kurią atliko Vakarų šalys ir toje pačioje Skandinavijoje, kur priėjo išvados, kad tuose dariniuose, kuriuose yra vienalyčių santykiai, būtent vaikas jaučiasi labiau pažeidžiamas nei tradiciniuose santykiuose tarp vyro ir moters“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

BNS nuotr.

2020 m. Spalis mėn. 01 d., Ketvirtadienis

BOMba debatai: Ar Lietuva gali mokyti demokratijos Baltarusiją/ Rusiją?

optv.jpg

Rugsėjo 29 d. Povilas Urbšys, Zbignev Jedinskij  ir Juozas Bernatonis dalyvavo #OpTV debatuose. Diskusijos tema - Ar Lietuva gali mokyti demokratijos Baltarusiją/ Rusiją?

"Astravo atominė elektrinė prie pat mūsų valstybės sostinės - mūsų diplomatinio darbo brokas ir pasekmė Lukašenkos diktatūros. Šie du dalykai susiję. Kaip mes kalbame, kad mums nesvarbu kas bus Baltarusijoje, mes ignoruojame realybę. Nė viena valstybė negali jaustis saugiai, jeigu šalia jos valstybė su tokiu diktatoriumi."- dabetuose kalbėjo P.Urbšys.

Žiūrėkite: https://www.youtube.com/

2020 m. Rugsėjis mėn. 30 d., Trečiadienis

Dominyko Sidorovo personalinė tapybos paroda „Elnio kakta“

Isid.jpgRugsėjo 30 d. Dailės galerijos II aukšte atidaryta Dominyko Sidorovo personalinė tapybos paroda „Elnio kakta“. Parodoje pristatomi 2019 ir 2020 metais sukurti paveikslai, tarp kurių ir patys naujausi dailininko kūriniai.

„Pagrindinis Dominyko Sidorovo kūrybos motyvas yra daiktas. Tai – kasdienis, nesvarbus, paprastas, kartais net nuobodus aplinkos objektas. Ilgai stebėdamas arba atvirkščiai, tik akies krašteliu užkabindamas kiek neįprastą objektą, autorius jį dekonstruoja, deformuoja ir fragmentuoja. Taip tapytojo apvalantis žvilgsnis palieka tik ženklą, kuris byloja apie mūsų aplinkos daugiaprasmiškumą. Diskinio pjūklo negatyvas virsta lietaus lašais ant lango, senas radijo imtuvas plevėsuoja kaip vėliava“, – parodos anotacijoje rašo menotyrininkas Marius Vabalas.

Dominykas Sidorovas (g. 1993 m. Panevėžyje) – jaunosios kartos tapytojas. Šiais metais kūrėjas įgijo tapybos magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje (VDA). Nuo 2016 metų D. Sidorovas aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengęs personalinių parodų bei dalyvavęs tarptautinėje meno mugėje Vienoje.  2019 m. Vilniaus galerijoje „Vartai“ surengta šio menininko personalinė paroda „Metonimija“. Jo paveikslų yra įsigiję privatūs Austrijos, Nyderlandų, Italijos, Vokietijos, Norvegijos ir Lietuvos kolekcininkai.

2015 metais VDA Tapybos katedra skyrė D. Sidorovui  Justino Vienožinskio premiją. 2019 metais autoriui suteikta Panevėžio miesto savivaldybės meno stipendija.

Povilo Urbšio padėjėja pasveikino autorių, padėkojo, kad garsina Panevėžį ir įteikė jam Seimo nario atminimo dovanėlę.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 351