Naujienos

2018 m. Birželis mėn. 25 d., Pirmadienis

Vyriausybės atstovų apskrityse reforma: liks viena tarnyba ir penki pareigūnai

Seime kelią skinasi Vyriausybės atstovų apskrityse reforma. Pagal ją, dešimt tarnybų bus sujungtos į vieną, atstovų liks penki, ilginama jų darbo kadencija.
Tai numatoma Seimo svarstomoje naujoje Savivaldybių administracinės priežiūros įstatymo projekto redakcijoje. Iki jos priėmimo liko vienas balsavimas. Projektą rengusi Vidaus reikalų ministerija teigia, kad reforma padės sutaupyti lėšų, o patį Vyriausybės atstovų darbą leis padaryti efektyvesnį. Tuo metu kritikai teigia, kad Vyriausybės atstovų darbas bus tik silpninamas.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys replikavo, kad Vyriausybės atstovų nepriklausomumas dabar tėra mitas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 22 d., Penktadienis

Panevėžio aukštųjų mokyklų absolventams įteikti diplomai

Birželio 22 d Panevėžio gatves nuo penktadienio ryto užtvindė mantijomis pasipuošęs jaunimas. Studijų pabaigą liudijantys aukštojo mokslo diplomai įteikti kolegijos ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto absolventams. Šįmet miesto aukštosiose mokyklose studijas baigė 373 absolventai.

16-uosius metus gyvuojančios Panevėžio kolegijos absolventų gretas šiemet papildė net 287 absolventai. Daugiausiai – net 34 – baigė buhalterinės apskaitos studijų programą, burnos higieną – 31, socialinio darbo studijų programą – 29, aplinkos inžinerijos – 20 studentų.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė Seimo nario apgailestavimus, kad jis pats negali dalyvauti šventėje. „Šiandien ta diena, kai kupini naujų vilčių ir lūkesčių, nešini naujais diplomais jūs užversite vieno ir atversite kito savo gyvenimo etapo duris. Sutelkite visas savo žinias, išmintį ir drąsiai ženkite pro jas“, - kalbėjo padėjėja ir įteikė Seimo nario dovanėles trims Panevėžio kolegijos absolventėms, gavusioms direktoriaus padėkos raštus už aktyvią visuomeninę veiklą.

Šiųmetė diplomų įteikimo šventė KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetui jau 52-oji. Šiais metais mokslo įstaiga paruošė 86 specialistus. Studijas baigė 41 technologinių mokslų ir 35 socialinių mokslų absolventai. Juozo Miltinio dramos teatro scenoje šiandien įteikti 49 bakalauro ir 27 magistro diplomai. 

„Seimo nario Povilo Urbšio vardu sveikinu jus šiandien žengiančius į naują gyvenimo etapą. Ir kur keliai jus benuvestų, neškite gerą žiną, tikėkite savimi, savo jėgomis savo žiniomis, savo galimybėmis ir nepamirškite savosios Alma Mater“,- kalbėjo padėjėja ir tiems, kurie „su meile dalina jaunimui savo žinias ir patirtį“ – trims dėstytojams: profesorei dr. Astai Valackienei, docentui dr. Aurimui Česnulevičiui ir docentui dr. Dainiui Vaičiuliui įteikė Seimo nario padėkas bei dovanėles.

2018 m. Birželis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Seimas balsavo už prisipažinusių KGB bendradarbių pavardžių atskleidimą

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „povilas urbšys“

Seimas uždegė žalią šviesą svarstyti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos iniciatyvą paviešinti valstybės pažadėtą saugoti paslaptį – savo noru prisipažinusių buvusių KGB bendradarbių pavardes.

Už tai ketvirtadienį balsavo 55 parlamentarai, prieš buvo 34, devyni susilaikė. Tokį sprendimą palaikė dauguma „valstiečių“, Lenkų rinkimų akcijos, „tvarkiečių“ frakcijos narių, po kelis socialdemokratus ir socialdarbiečius. Prieš buvo daugiausia konservatoriai ir liberalai.
Toliau projektą svarstys Seimo komitetai. Prie šio klausimo parlamentas planuoja grįžti rudens sesijoje. „Akivaizdu, kad šituo įstatymo priėmimu tikrai suinteresuota Rusijos žvalgyba, nes ji tikrai nori žinoti, su kuriais tęsti toliau bendradarbiavimą ar ne. O gerbiamus „valstiečius“ aš noriu įspėti: jūs priartėjote prie kritinės ribos, nes būtent oponentai apeliuoja į tai, kad lyderis Ramūnas Karbauskis gali būti priklausomas nuo Maskvos interesų. Jūs eidami į politinį sandėrį su kolegomis, vienaip ar kitaip sustiprinate oponentams argumentus kalbėti, kad Ramūnas Karbauskis nėra visiškai laisvas nuo Kremliaus įtakos“, – po balsavo pareiškė buvęs „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys.
Skaitykite:https://www.delfi.lt

2018 m. Birželis mėn. 20 d., Trečiadienis

Matelis ragina Urbšį trauktis iš Seimo: dėl jo iškelto mero interesų teko net muštis

Povilas Urbšys

Seimo Mišrios grupės vadovas Bronislavas Matelis mano, kad apie pasirengimą prisiimti atsakomybę dėl STT sulaikyto Panevėžio mero Ryčio Račkausko veiksmų prakalbęs Povilas Urbšys tai turėtų įrodyti konkrečiais veiksmais.
Antradienį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnams sulaikius Panevėžio merą R. Račkauską, išrinktą kaip parlamentaro P. Urbšio suburto rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą Kartu“ atstovą, judėjimo lyderis prabilo prisiimantis asmeninę atsakomybę.
P. Urbšys DELFI sakė, kad po 1990 metų iš tiesų buvo kilę abejonių dėl R. Račkausko veiklos skaidrumo, tačiau nei ikiteisminis tyrimas, nei tarnybinis patikrinimas nebuvo pradėtas. „B. Matelis tuo metu buvo Panevėžio tarybos narys, kuris galėjo tą dalyką inicijuoti, bet kažkodėl nieko nepadarė. Antra vertus, nors nebuvau tarybos narys, bet mačiau įvykusį nuomonių išsiskyrimą, kai R. Račkauskas praktiškai organizavo tuometinės merės ir tarybos pirmininko nuvertimą. Aš tada buvau kitoje nei jis pusėje“,– pripažino judėjimo „Kartu“ lyderis.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 20 d., Trečiadienis

Ginkluoti STT pareigūnai krėtė judėjimo „Kartu“ būstinę

Ginkluoti STT pareigūnai krėtė judėjimo „Kartu“ būstinę

Korupcijos skandalas Panevėžyje įgauna pagreitį. Antradienį dėl galimos korupcijos Panevėžio savivaldybėje antradienį STT sulaikė penkis asmenis: merą Rytį Račkauską, jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę bei tris verslininkus. Dar trims asmenims suteiktas specialiųjų liudytojų statusas.
Vakar, baigiantis darbo dienai, STT pareigūnai apsilankė ir judėjimo „Kartu“ būstinėje Panevėžyje. Neoficialiomis žiniomis, judėjimo būstinę krėtė net penki ginkluoti pareigūnai. Kratos metu iš būstinės paimti finansiniai dokumentai. Beje, kai vakar Panevėžyje buvo krečiama „Kartu“ būstinė, Vilniuje STT kaip liudytoją apklausė ir judėjimo „Kartu“ lyderį Seimo narį Povilą Urbšį. „Aš kaip suprantu, tyrėjus domino viešieji pirkimai, susiję su viešinimo paslaugomis ir sociologiniais tyrimais“, – BNS po apklausos sakė P. Urbšys. „Jeigu vienaip ar kitaip ta politinė jėga siejama su Povilo Urbšio pavarde, tai aš turėjau būti apklausiamas“, – pridūrė jis.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 20 d., Trečiadienis

Po STT vizito prabilo ir politikai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „panevėžio miesto savivaldybė“

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) vakar sulaikius Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską ir pareiškus jam įtarimus, tiek kai kurie buvę bendražygiai, tiek Panevėžio miesto tarybos nariai neslėpė, kad jiems tai nebuvo netikėta. STT pareigūnai vakar sulaikė Panevėžio merą R. M. Račkauską, jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę, taip pat tris verslo atstovus. Pastarųjų tapatybė neatskleidžiama. Iš viso sulaikyti penki asmenys. 
Buvęs R. M. Račkausko bendražygis, o pastaruoju metu politiniu priešininku tapęs Povilas Urbšys „Lietuvos žinioms“ teigė, jog mero veiksmuose vadovaujant miestui pasigedo skaidrumo. „Pavyzdžiui, architektų bendrovė, kurioje dirba Panevėžio miesto vadovo sūnus, laimėjo architektūrinį dalies miesto viešųjų erdvių sutvarkymo, finansuojamo ES fondų lėšomis, konkursą, – prisiminė parlamentaras. – Raginau merą skaidrinti savivaldą, priimti aiškius sprendimus, tačiau jis į mano siūlymus neatsižvelgė.“ Anot jo, tai, kad Panevėžio miesto savivaldybės bendrovėse yra sudarytos prielaidos savavaliauti ir nepaisyti įstatymų, STT konstatavo dar prieš keletą mėnesių, kai atliko šių įmonių auditą. Tuomet STT pareigūnai auditavo AB Panevėžio butų ūkį, UAB Panevėžio autobusų parką ir UAB „Panevėžio gatvės“. „Matyt, tęsiant tyrimą dėl neskaidrios veiklos rasta rimtų pažeidimų, – spėjo Seimo narys. – Dėl jų STT ir įžengė į Panevėžio miesto savivaldybę.“
Skaitykite: https://www.lzinios.lt

2018 m. Birželis mėn. 19 d., Antradienis

Panevėžio skandalas įsibėgėja: STT apklausė Urbšį

Povilas Urbšys

Seimo narys nepartinis Povilas Urbšys, išėjęs iš apklausos Specialiojoje tyrimų tarnyboje (STT), teigė, kad teisėsaugininkus domino Panevėžio savivaldybės viešieji pirkimai ir jo vardo judėjimo "Kartu" veikla.
Kaip jau skelbta, STT pareigūnai antradienį sulaikė Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską, jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę bei dar tris verslo atstovus. Meras R. Račkauskas 2015 metų savivaldos rinkimuose dalyvavo P. Urbšio įsteigto judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą Kartu“ sąraše, tačiau prieš keletą mėnesių iš šio judėjimo pasitraukė. STT informavo, kad iš viso sulaikyti penki asmenys: merui R. M. Račkauskui pareikšti įtarimai prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, mero patarėjai – prekyba poveikiu. Taip pat įtariant prekyba poveikiu sulaikyti trys privačių bendrovių atstovai. Kaip po apklausos DELFI sakė P. Urbšys, jo apklausa susijusi su STT pradėtu ikiteisminiu tyrimu. Jis apklaustas kaip liudininkas.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 19 d., Antradienis

Po apklausos STT Povilas Urbšys pareiškė – gali siekti Panevėžio mero kėdės

 Povilas Urbšys išeina iš apklausos STT. 

Dėl įvykių Panevėžyje, kai antradienį buvo sulaikytas šio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) būstinę iškviestas ir parlamentaras Povilas Urbšys. Sulaikytas Panevėžio meras savivaldos rinkimuose dalyvavo P.Urbšio įsteigto judėjimo „P.Urbšys už sąrašą Kartu“ sąraše, tačiau prieš keletą mėnesių Seimo nario ir R.M.Račkausko keliai išsiskyrė.  Kvietimo atvykti į STT parlamentaras sulaukė antradienio rytą. Tik po to buvo pranešta apie kratas Panevėžio savivaldybėje. P.Urbšys portalui lrytas.lt prieš apklausą pareiškė manąs, kad jam skirtas kvietimas atvykti į STT yra susijęs su atliekamu ikiteisminiu tyrimu. Politiką planuota apklausti kaip liudytoją. Tačiau politikas teigė informacijos apie atliekamą tyrimą neturintis.  Paklaustas, ar jis tyrėjams nėra suteikęs kokios nors informacijos apie buvusių bendražygių galbūt neskaidrią veiklą, P.Urbšys juokėsi: „Aš tik esu galbūt netiesiogiai prisidėjęs ta prasme, kad prieš keletą mėnesių STT paraginau rašyti ne pažymas, o pradėti ikiteisminius tyrimus, jeigu jie iš tiesų užčiuopė tuos korupcinius mazgus“. 

Seimo narys P.Urbšys po bene dvi valandas trukusios apklausos STT teigė, kad esant reikalui jis prisiims atsakomybę. Politiko teigimu, tai būtų kandidatavimas užimti Panevėžio miesto mero postą. Jis papasakojo ir apie tai, ko jo klausė STT pareigūnai.

Skaitykite: http://www.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 19 d., Antradienis

Povilas Urbšys apie Panevėžio mero sulaikymą: „Situacija dviprasmiška“

P.Urbšys situaciją dėl Panevėžio mero sulaikymo vadina dviprasmiška.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai antradienį sulaikė Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską. R.M.Račkauskas Panevėžio meru buvo išrinktas kaip judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovas. Kilus nesutarimams su parlamentaru P.Urbšiu, iš šio judėjimo pasitraukė beveik visa savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant patį merą. „Situacija yra labai dviprasmiška, nes meras buvo išrinktas pagal komiteto, kuris vadinasi „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ sąrašą. Mes deklaravome skaidrumą, atvirumą, o tai, kad dabar atsiranda pagrindai pradėti ikiteisminį tyrimą ir persekiojimą, atsiranda pagrindai reikšti įtarimus dėl vienokių ar kitokių priimtų neskaidrių sprendimų, tai labai negerai. Tikiuosi, kad meras bendradarbiaus su STT nepagrįstos abejonės bus išsklaidytos“, – sakė P. Urbšys.
Skaitykite: http://www.lrytas.lt/

2018 m. Birželis mėn. 19 d., Antradienis

Skaidrumo šaukliui Urbšiui – nemalonumai: jei būčiau vadovavęs Panevėžiui, mero sūnaus per patrankos šūvį nebūtų projektuose

Povilas Urbšys

Parlamentaras, judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys teigia nesikratantis atsakomybės dėl situacijos Panevėžio savivaldybėje, kur Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko kratas ir sulaikė miesto merą Rytį Račkauską.
P. Urbšys DELFI tvirtino neišsižadantis politinės atsakomybės už Panevėžio valdžios sprendimus ir aiškino, kad būtent dėl skaidrumo klausimų prieš kurį laiką išsiskyrė jo ir R. Račkausko pozicijos.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 253