Naujienos

2018 m. Sausio mėn. 31 d., Trečiadienis

Merijos nori daugiau laisvės ir pinigų

Povilas_Urbšys_Stasio_Žumbio_nuotr.jpgŠalies savivaldybės Europos Tarybos (ET) Europos vietos ir regionų valdžių kongreso atstovams skundėsi dėl centrinės Lietuvos valdžios, ribojančios jų finansinį savarankiškumą, veiksmų.

Vietos valdžios atstovai ypač nepatenkinti apribotomis galimybėmis skolintis, esą dėl to merijoms sudėtinga dalyvauti Europos Sąjungos remiamuose projektuose. (...)

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys, beje, pats dalyvavęs merų susitikime su ET Europos vietos ir regionų valdžių kongreso atstovais, „Lietuvos žinioms“ sakė buvęs nustebintas merų pozicijos. 

Skaitykite: https://www.lzinios.lt/ 

2018 m. Sausio mėn. 27 d., Šeštadienis

Šokių vakaras „Sidabrinė naktis“

VS-foto.lt nuotrauka.

Sausio 26-ąją apie 250 Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos moksleivių rodė savo sugebėjimus ant parketo renginyje "Sidabrinė naktis". Šokių vakaras tapęs tradicija, kuri į CIDO arena suburia ne tik gimnazijos bendruomenę, bet ir bičiulius. 

Vakaro metu išrinkta šokių karalienė ir karalius, jais šiemet tapo - Dovydas Švėgžda ir Marta Mikalauskaitė, išdalinta daugiau nei dešimt kitų nominacijų. Reniginyje dalyvavęs Povilas Urbšys specialiu prizu apdovanojo vienus geriausių šokėjų Akvilę Mažuikaitę ir Igną Sakalauską.
Daugiau apie renginį: https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Sausio mėn. 26 d., Penktadienis

Lietuvos Valstybės šimtmetį sutinkant

LIETUVAI PAGRAŽINTI DRAUGIJOS Panevėžio skyrius nuotrauka.

Sausio 26 d. Trečiojo amžiaus universiteto studentai ir Lietuvai pagražinti draugijos nariai susitiko popietėje "Paimkim Lietuvą visi ant rankų'". Renginio metu skambėjo dainos ir eilėraščiai skirti Lietuvos 100-mečiui. Susirinkusieji stebėjo fotomenininko V.Benašo meninį filmą, kurį palydėjo ilgai trunkančiais plojimais. 

Renginyje lankėsi ir Lietuvai pagražinti draugijos narys Povilas Urbšys, kuris pasakojo apie žymius žmones susijusius su Vasario 16- osios įvykiais, priminė, kuo gyveno Panevėžys prieš šimtą metų.

Maloni staigmena - A. Lipniūno progimnazijos mokinių - savanorių, ir jų mokytojos D. Sinkevičienės sveikinimas ir dovanėlės. 
Susirinkusieji šventę tęsė šokdami, dainuodami, gerdami arbatą, bendraudami.

2018 m. Sausio mėn. 26 d., Penktadienis

Kariai išlydėti į Jungtinių Tautų operaciją

Šiandien Panevėžyje vyko Lietuvos kariuomenės Pajėgų apsaugos vieneto antrosios pamainos karių, išvykstančių į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją Malyje MINUSMA, išlydėjimo ceremonija.
Povilas Urbšys dalyvavo šv.Mišiose Šv. Trejybės bažnyčioje už išvykstančius karius bei iškilimingoje rikiuotėje Nepriklausomybės aikštėje.

Antrąją Pajėgų apsaugos vieneto pamainą sudaro 34 profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės. Jie operacijos rajone pakeis keturių mėnesių tarnybą baigiančius KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karius ir tarnaus Vokietijos kontingento sudėtyje. Lietuvos kariai operacijoje atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje Gao provincijoje Malio rytinėje dalyje.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Sausio mėn. 26 d., Penktadienis

Šimtą buhalterių pakeis vienas

Skaičiuojama, kad konsolidavus buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas kasmet bus sutaupoma apie 40 mln. eurų.

Jau nuo vasario 15 dienos ketinama pradėti steigti Nacionalinį bendrųjų funkcijų centrą, kuriame būtų sutelkta Vyriausybės, ministerijų ir kitų biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita bei personalo administravimas. Sostinės Gedimino prospekte, Vyriausybės rūmuose, įsikūręs Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC) nuo kovo 1 dienos pradės centralizuotai teikti Vyriausybės kanceliarijos ir Vyriausybės atstovų tarnybų techninio pobūdžio buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas, o nuo liepos prie jo prisijungs dar 130 įstaigų. Vėliau bus perimtas ir jų personalo administravimas. Tikinama, kad centralizavus minėtas funkcijas per metus galima sutaupyti apie 40 mln. eurų.
Skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2018 m. Sausio mėn. 26 d., Penktadienis

Pagrindiniai vietos demokratijos stabdžiai Lietuvoje – gyventojų migracija, per menkas įsitraukimas, regionų netolygus išsivystymas ir korupcija

lrseimas.pngAntradienį, sausio 23 d., Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (toliau – Komitetas) pirmininkas Povilas Urbšys ir Komiteto pirmininko pavaduotojas Algis Strelčiūnas susitiko su Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžių kongreso (toliau – Kongresas) Monitoringo komiteto nariais Artur Torres Pereira (Portugalija) ir Sigurdur Bjorn Blondal (Islandija). Susitikime išsamiai aptarta vietos savivaldos situacija,  regioninės politikos įgyvendinimas Lietuvoje ir didžiausi iššūkiai.

Pripažinta, kad gyventojų migracija į užsienio valstybes, per mažas gyventojų įtraukimas į vietos reikalų tvarkymą, regionų netolygus išsivystymas ir korupcijos apraiškos vietos lygiu yra didžiausi šiandienos iššūkiai Lietuvoje.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2018 m. Sausio mėn. 25 d., Ketvirtadienis

Laidoje „60 minučių“ - apie valstybės nekilnojamąjį turtą

Nuotrauka_Povilas_2.jpgValstybės nekilnojamasis turtas valdomas neefektyviai. Tai atskleidė Valstybės kontrolės auditas.

“Sutinku su tuo, ką siūlo valstybės kontrolės rekomendacijos, kad mums reikia numatyti aiškius principus, kiek ir kokio turto reikia, taip pat kiek ir kokio turto galima perduoti centralizuotai valdyti panaudos tikslais ar išnuomoti, kiek objektų turi būti, kad jie neštų didžiausią naudą valstybei, ir kas yra nereikalinga, turi būti parduodama.”

Apie tai, kodėl nėra įvertinta, kiek turto valstybė turi, kaip šią problemą spręsti, ar reikėtų dalį turto perduoti savivaldybių nuosavybėn, LRT laidoje „60 minučių“ dalijosi Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys.

Klausykitės P. Urbšio pasisakymo nuo 15:13 iki 21:27 min.: 

http://www.lrt.lt/

2018 m. Sausio mėn. 25 d., Ketvirtadienis

Dvikova įsibėgėja: A. Siaurusevičius sekundantą turi, R. Karbauskis - dar ne

LRT vadovybės ir trąšų karaliaus bei stambiausio žemvaldžio, „Naisių žemės” valdovo karai visgi labai įdomūs. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio spaudos konferencija Seime buvo pagerbta ne tik istorijos dalyvio Edmundo Jakilaičio, bet ir televizijos šefo Rimvydo Paleckio dalyvavimu. Oi nelabai dažnai taip atsitinka. Ir nors abi pusės spaudos konferenciją vertina kaip kitos kvailumo ir beviltiškumo įrodymą – faktas, kad LRT vadovybė sunerimusi, akivaizdus.

Skaitykite: http://valstietis.lt/

2018 m. Sausio mėn. 24 d., Trečiadienis

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų portretai pieštuku

Untitled1.pngSausio 24 d. G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje atidaryta jaunos dailininkės Paulinos Sutkutės pieštuku pieštų portretų paroda „20 Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų“. Paulina Sutkutė – Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos abiturientė, baigusi Panevėžio dailės mokyklą, pamėgusi piešimo pieštuku techniką, Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui dovanoja unikalią visų 1918 m. Vasario 16-osios dienos Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų portretų parodą.

Povilo Urbšio padėjėja Seimo nario vardu padėkojo jaunajai dailininkei už pilietišką požiūrį ir nuostabią dovaną nepaprastai tinkančią Lietuvai, švenčiančiai savo 100-ąjį gimtadienį. Padėjėja abiturientei palinkėjo toliau ieškoti įkvėpimo kūrybai ir nepadėti pieštuko, kuris valdomas jos rankos kuria stebuklus.

Vėliau atskubėjęs Povilas Urbšys kalbėjosi su jaunąja dailininke apie portretų sukūrimo idėją, kūrybos procesą ir palinkėjo sėkmės ateityje.

Daugiau apie renginį: http://www.pavb.lt/

2018 m. Sausio mėn. 24 d., Trečiadienis

„Lietuvos spaudos fotografija'2017“ jau Panevėžyje

Valentinas Pečininas Volkas nuotrauka.

Valentino Pečinino nuotr.

Sausio 24 d. Povilas Urbšys dalyvavo fotografijos parodos "Letuvos spaudos fotografija'2017" atidaryme. Parodoje tarp geriausiųjų galima pamatyti ir trijų žinomų fotomenininkų panevėžiečių - V.Pečinino, S.Povilaičio, A.Repšio - darbus. 

"Mes, politikai, neretai tampame fotografų taikiniu. Tai ne visada yra paprasta - dirbti savo darbą ir būti fotografuojamam. Nuotrauka - galinga priemonė, kartais mes nė neperskaitome antraščių, pačios publikacijos,  bet įsimename vaizdą. 

Jau kelintą kartą viename naujienų portale pastebiu savo nuotrauką, kurioje esu susiraukęs, susitraukęs... Ir visai nesvarbu, kas po ja parašyta, pagal nuotrauką jau esi susidaręs nuomonę. 

Ačiū Jums, kad atsispiriate įvykių traukai ir juos įamžinate." - kalbėjo P.Urbšys. 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 225