Naujienos

2014 m. Liepa mėn. 20 d., Sekmadienis

Užduotis prokurorams: dėl ko atimtas vaikas

„Vilnijos“ draugijos pirmininkas habilituotas daktaras Kazys Garšva kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, ragindamas įvertinti, kaip Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) įkvėpti vietos politikieriai Šalčininkų rajone kovoja su lietuvybe versdami vesti vaikus į lenkų mokyklas net šito nenorinčius gyventojus. Mokslininkui kantrybė trūko nesulaukus Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnybos pagalbos. Rajono valdininkai tai vadina elementaria mokinių krepšelių problema.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt

2014 m. Liepa mėn. 18 d., Penktadienis

2014 m. liepos 21 d. gyventojų priėmimas

Liepos 21 d., pirmadienį, nuo 13.30 val. Povilas Urbšys priims miesto gyventojus Panevėžyje (Topolių g. 12, 46 kab.).

2014 m. Liepa mėn. 17 d., Ketvirtadienis

„Sveiks, svieteli margs! ...sulaukęs vasarą mielą“

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje "Žalioji pelėda" baigėsi beveik du mėnesius trukusi vaikų vasaros stovykla  „Sveiks, svieteli margs! ...sulaukęs vasarą mielą“. Daugiau nei trisdešimt stovyklautojų kiekvieną darbo dieną skubėdavo į biblioteką į užsiėmimus: karpymas, gipso lipdinių gamyba, ekskursijos, teatras, talentų konkursai ir kt. Vaikai ieškojo savęs, susipažino plačiau su bibliotekos darbu, atskleidė savo pomėgius ir geriausias savybes.

Povilas Urbšys prisidėjo prie uždarymo šventės, vykusios liepos 17 d., ir padovanojo stovyklautojams vaišių ir saldų lobį.Tėveliai stovyklos renginyje dėkojo bibliotekos darbuotojoms už galimybę vaikams augti ir tobulėti. 

 

2014 m. Liepa mėn. 16 d., Trečiadienis

Prie mero kabineto – gelbėtojų eilė

 

Startas lenktynėms į mero kėdę duotas. Prezidentei pasirašius įstatymų pataisas, kuriomis pirmą kartą šalies istorijoje įteisinami tiesioginiai mero rinkimai, eilėje prie svarbiausio Savivaldybės politiko posto jau rikiuojasi miesto gelbėtojai. Nors iki rinkimų liko daugiau nei pusmetis, o partijos galutinį kandidatų sąrašą žada pateikti tik rudenį, kortas jau atidengia pirmieji pretendentai.

Skaitykite: http://www.sekunde.lt/

2014 m. Liepa mėn. 16 d., Trečiadienis

Grupė Seimo narių kreipėsi į Ministrą Pirmininką dėl įstatymo nuostatų vykdymo

Konstitucinis Teismas 2013 m. liepos 1 d. nustatė, kad turi būti atstatyti sumažinti valstybės tarnautojų ir pareigūnų atlyginimai. 2013 m. rugsėjo 19 d. priimtas Valstybės tarnybos įstatymo Nr. XII-523 projektas, kuriame numatyta, kad Vyriausybė iki 2014 m. gegužės 1 d. turi parengti dėl krizės sumažintų valstybės tarnautojų darbo užmokesčio kompensavimo tvarką. Šią tvarką nustatyti labai svarbu – tai sumažintų teismų darbo krūvius ir sutaupytų bylinėjimosi išlaidas, nes dalis valstybės tarnautojų kreipėsi į teismus dėl sumažintų atlyginimų patirtų nuostolių grąžinimo. Taip pat būtų  užtikrinti valstybės tarnautojų teisėti lūkesčiai dėl patirtų nuostolių kompensavimo. Iki šiol Lietuvos Respublikos Seimas nėra priėmęs teisės akto, pakeičiančio numatytą kompensavimo tvarkos parengimo datą. Esant tokiai teisinei situacijai, galioja įstatymo nuostata dėl darbo užmokesčio kompensavimo tvarkos parengimo iki 2014 m. gegužės 1 d., kuri Vyriausybės yra ignoruojama.

2014 m. liepos 15 d. grupė Seimo narių inicijavo kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką, kad būtų užtikrintas Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo nuostatų vykdymas ir būtų parengta sumažinto valstybės tarnautojų ir pareigūnų darbo užmokesčio kompensavimo tvarka. Kreipimąsi pasirašė P. Urbšys, R. Baškienė, L. Balsys, V. Gailius, S. Jovaiša, G. Jakavonis, A. Stancikienė, V. Vasiliauskas, R. Ačas, N. Puteikis.

2014 m. Liepa mėn. 16 d., Trečiadienis

Priimtas Susirinkimų įstatymo pakeitimo įstatymas

Liepos 15 d. Seimo plenariniame posėdyje priimtas P.Urbšio inicijuotas Susirinkimų įstatymo pakeitimo projektas, kurį pasirašė 22 Seimo nariai. Projektas buvo parengtas dėl to, kad pagal galiojantį Susirinkimų įstatymą nebuvo galima organizuoti susirinkimų po 22 val. Kildavo problemų organizuojant Sausio 13-osios dienos paminėjimus, vykdant įvairias palaikymo akcijas.

Nauja įstatymo pataisa sudaro galimybę organizuoti susirinkimus (minėjimus, palaikymo akcijas ir pan.) po 22 val., tačiau tik tose vietose, kuriose įrengtas stacionarus apšvietimas, netrikdant kitų gyventojų poilsio.

Skaitykite: http://www.aina.lt/

2014 m. Liepa mėn. 14 d., Pirmadienis

Kodėl lietuvis turi mažiau galių negu Lietuvos lenkas?

 

Pastaruoju metu daug diskutuojama apie Tautinių mažumų įstatymą.

Gal nuskambės paradoksaliai: iš principo nesvarbu, koks jis bus, svarbu tai, kad priėmus įstatymą tokiu pavadinimu Lietuvoje gyvenančių kitų tautybių atstovų statusas pasikeistų iš esmės, – mat pagal tarptautinę teisę tautinių mažumų gyvenama teritorija siejama su jai priklausančiomis etninėmis žemėmis.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2014 m. Liepa mėn. 12 d., Šeštadienis

Konstitucinis Teismas įtvirtino partokratinę diktatūrą

 

Konstitucinis Teismas savo liepos 11-osios nutarime galų gale išdrįso atskirti Konstituciją nuo jos šaltinio – pilietinės Tautos – ir galutinai įtvirtino partokratinę diktatūrą – nuo šiol ji tampa valstybės suverenu.

Vyriausiajai rinkimų komisijai – politinių partijų atstovaujamam organui – šia savo nutartimi Konstitucinis Teismas suteikė privalomą galią užgniaužti bet kokias galimybes Tautai susigrąžinti jai priklausančias suverenias galias. Jei netyčia VRK nesugebėtų įvykdyti šios jai patikėtos prievolės, tą galės padaryti Seimas – nuo šiol jis turės konstitucinę teisę per savo pasitelktus atrinktus ekspertus nusivalyti kojas į 300 000 piliečių parašus dėl referendumo paskelbimo.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2014 m. Liepa mėn. 11 d., Penktadienis

P. Urbšys dalyvavo gausių šeimų sąskrydyje

Liepos 12 d., šeštadienį, Povilas Urbšys dalyvavo gausių šeimų bendrijos  „Panevėžio šeimyna“ sąskrydyje, kuris vyko Panevėžio rajone, Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos teritorijoje. Jis įteikė padėką gausių šeimų bendrijos “Panevėžio šeimyna” pirmininkei Violetai Jarašūnienei  už skiriamas jėgas, laiką ir dėmesį gausioms šeimoms, sudarant joms sąlygas drauge švęsti motinystę, tėvystę ir vaikystę “Gausių šeimų sąskrydyje 2014”  bei primenant šių šeimų svarbą mūsų visuomenei, nes tik gausių šeimų dėka Lietuva gali išlikti ir augti.

2014 m. Liepa mėn. 11 d., Penktadienis

Irena Vasinauskaitė. Piliečiai bunda

 

Šių metų liepos 4-ąją Šiaulių savivaldybėje vyko Lietuvos Sąrašo Šiaulių skyriaus organizuota spaudos konferencija, kurioje dalyvavo du tą dieną Saulės mieste viešėję LR Seimo nariai Povilas Urbšys ir Naglis Puteikis, Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacijos viceprezidentė Vida Pociuvienė, Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos vadovė Nijolė Malakauskienė, Panevėžio Jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas Kęstutis Ignatavičius ir nepriklausomas Šiaulių miesto tarybos narys Artūras Visockas. Konferencijos tema -- naujas tiesioginių mero ir vietos tarybų rinkimo tvarkas įteisinę įstatymai, jų teikiamos galimybės nepartiniams piliečiams balotiruotis savivaldos rinkimuose.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

Žiūrėkite: http://www.youtube.com/watch?v=qwYrGWMGW8Y

<< Pradžia < Ankstesnis 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 227 iš 272