Naujienos

2014 m. Birželis mėn. 06 d., Penktadienis

Nugalėtojams savikritikos nereikia

Savaitraščio "Savaitė" korespondentų paklaustas, kokios permainos mūsų laukia po rinkimų, Povilas Urbšys atsakė:

" - Ryškių rimtų permainų požymių kol kas nematyti, nes ir Prezidentė, ir daugelio partijų atstovai praėjusius rinkimus pateikė tik kaip savo pergalę. Tad poreikio pripažinti savo klaidas lyg ir nebelieka. Ir toliau ignoruojama objektyvi realybė: mūsų rinkėjai per kiekvienus rinkimus yra priversti rinktis ne iš gėrio ir blogio, o iš mažesnio ir didesnio blogio.

Todėl ir neatsiranda poreikio laimėtojams inicijuoti esminius visuomeninius pilietinius pokyčius, kurie sumažintų žmonių nepasitikėjimą valdžia. Tad ir toliau politikai kalba apie valdžios galių dalybas tarpusavyje ir visiškai nieko nekalba apie tų galių dalijimąsi su paprastais žmonėmis. Juk būtent taip jie, gyvenimo eiliniai, būtų įtraukiami į valstybės valdymą ir tobulinimą.

Daliai Grybauskaitei prieš penkerius metus, kai ji tik buvo išrinkta pirmajai Prezidento kadencijai, atrodė, jog politinę valdžią mūsų valstybėje uzurpavo partijos. Tada ji teigė: „Mano pagrindinis tikslas yra atverti politiką žmonėms, leisti žmonėms dalyvauti rinkimuose. Darysime klaidų, iš karto gal neišeis, bet pradėkime atsiverti, leiskime žmonėms atsakyti už savo šalį. Bet neleiskime grupelei žmonių valdyti valstybės.“ Aš labai tikiuosi, kad Prezidentė antrąją savo kadenciją ne tik išnaudos jai neįtikusioms galvoms „kapoti“, bet ir sieks dar prieš penkerius metus paskelbto tikslo."

Atsakymas išspausdintas savaitraščio "Savaitė" (Nr. 23, 2014 birželio 4) skiltyje "Savaitės klausimas".

2014 m. Birželis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

X-asis neįgaliųjų teatrų festivalis

 

Birželio 6 d. P. Urbšys dalyvavo neįgaliųjų teatrų festivalyje, kurį jau 10-ąjį kartą organizavo Lavėnų socialinės globos namai. Festivalis vyko Pasvalio kultūros centre. Jame dalyvavo Lavėnų, Kupiškio, Skemų, Jotainių, Jurdaičių socialinės globos namų gyventojų ir Pasvalio specialiosios mokyklos vaikų teatrų grupės. Festivalio dalyviams spektaklį dovanojo ir Panevėžio Lėlių vežimo teatro aktoriai. Svečius pertraukų tarp spektaklių metu savo dainomis džiugino Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos moksleiviai. P. Urbšys pasveikino festivalio organizatorius, pasidžiaugė, kad šiame renginyje galima bus pasidžiaugti ne tik akimis, bet ir širdimi, padėkojo visiems aktoriams ir jų vadovams už jų sunkų ir prasmingą darbą.

 

2014 m. Birželis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Jaunimas išlaisvino savo pilietinę galią

Baigiasi nacionaliniai „Kuriame Respubliką“ projektai „Auginkime vieni kitus“, „Skaidrumo laboratorija“ ir „Atgal į ateitį“. Nuo vasario mėnesio daugiau kaip 5 tūkst. mokinių, susibūrusių į komandas, sprendė ne tik jiems, bet ir visai valstybei aktualias korupcijos, socialines ir kraštotyros problemas.
Į projekto „Kuriame Respubliką“ antrąjį etapą aktyviai įsitraukė panevėžiečiai. Projekte "Atgal į ateitį" dalyvauja M. Rimkevičaitės mokykla, V.Mikalausko menų kokykla bei "Minties" gimnazija; projekte "Auginkime vieni kitus"- K.Paltaroko ir J.Miltinio gimnazijos, "Skaidrumo laboratorijoje"- "Minties" gimnazija, "Saulėtekio" progimnazija ir Senvagės pagrindinė mokykla. Šiais metais vasario mėnesį vykusioje konferencijoje projekto "Kuriame respubliką" pristatyme Panevėžyje, kurioje gausiai dalyvavo švietimo įstaigų atstovai, mokiniai, Seimo narys Povilas Urbšys pažadėjo aktyviausiai dalyvavusius moksleivius pradžiuginti išvyka, aplankant LR Seimą.     

 

2014 m. Birželis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Dėl parlamentarės Neringos Venckienės mandato Seimas spręs birželio 19 dieną

Birželio 19 d. Seimas spręs dėl Seimo posėdžių nelankančios parlamentarės Neringos Venckienės mandato.

Tai ketvirtadienį nutarė Seimas, priėmęs protokolinį nutarimą svarstyti Seimo narės N. Venckienės mandato panaikinimo klausimą. Už tai balsavo 75 Seimo nariai, prieš buvo 7, susilaikė 3 parlamentarai.

Skaityti:http://www.ve.lt/

2014 m. Birželis mėn. 04 d., Trečiadienis

P. Urbšys dalyvavo konferencijoje „Šeimos formos bei jų reglamentavimas Lietuvos Respublikos teisės aktuose“

Birželio 4 d. P. Urbšys dalyvavo Seimo Konstitucijos salėje rengiamoje konferencijoje „Šeimos formos bei jų reglamentavimas Lietuvos Respublikos teisės aktuose“, kurios metu buvo nagrinėjami šeimos bei santuokos klausimai Lietuvoje, pasidalinta nuomonėmis apie šeimos formas ir jų reglamentavimą mūsų valstybės teisės aktuose. Renginio organizatoriai – Seimo Konstitucijos komisija. Renginyje dalyvavo ministerijų ir visuomeninių organizacijų atstovai.

2014 m. Birželis mėn. 03 d., Antradienis

P. Urbšys dalyvaus konferencijoje

Birželio 4 d., trečiadienį, 11 val.  Seimo narys Povilas Urbšys dalyvaus antrojo „Kuriame Respubliką“ projekto etapo apibendrinančioje konferencijoje, kuri vyks Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Didžiojoje salėje (Konstitucijos pr. 25, Vilnius).
Renginio metu dalyviai turės galimybę susipažinti su „Kuriame Respubliką“ nacionalinių projektų „Auginkime vieni kitus“, „Atgalį į ateitį“ ir „Skaidrumo laboratorija“ pasiektais rezultatais, išgirsti ekspertų komentarus, vertinančius Lietuvos moksleivių darbą projekto metu. Konferencijoje taip pat vyks projektų mugė, kurioje mokyklų komandos pristatys savo bendruomenėse vykdytas veiklas. Renginyje koncertuos Jurgis Didžiulis.

2014 m. Birželis mėn. 03 d., Antradienis

Šventė Panevėžio muzikos mokykloje

Š. m. birželio 2 d. 16.00 val. Panevėžio muzikos mokyklos vidiniame kiemelyje vyko nauja tradicija pretenduojanti tapti – mokslo metų uždarymo, vasaros atostogų atidarymo - šventė. Koncertą rengė Muzikos mokyklos bendruomenė, į kurią buvo pakviesti Dailės mokyklos mokiniai bei mokytojai, taip pat kitų mokyklų moksleiviai, pedagogai, tėveliai. Koncertas buvo atviras visiems miestelėnams. Kadangi tokio pobūdžio renginys vyko pirmą kartą, iš šalies apsilankiusių buvo ne tiek daug, tačiau užsukusius pasitiko iš ties puiki atmosfera. Didelį įspūdį šventėje paliko žirgas, suteikęs renginiui specifiškumo ir jaukumo. Norinčių pajodinėti vaikų nutįso didžiulė eilė. Žirgą šiai šventei dovanojo Seimo narys Povilas Urbšys, sumokėjęs nuomos mokestį jos savininkams. Tai buvo vienas svarbiausių akcentų - mat ir koncerto pavadinimas skelbė - „Arklio metų vasara prasideda, atostogoms VALIO!“ O vaikams ir mokytojų bendruomenei, sveikindamas su mokslo metų užbaigimu, P.Urbšys palinkėjo gražios, ilgos ir šiltos vasaros bei naujų įspūdžių.

Koncertą vedė Muzikos mokyklos teatro studijos jaunieji aktoriai, koncertavo Muzikos mokyklos ugdytiniai, renginio metu piešė Dailės mokyklos mokiniai.

2014 m. Birželis mėn. 02 d., Pirmadienis

Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

Birželio 2 d. Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, vyko šventė "Kai aš užaugsiu, būsiu...". Šventinės muzikinės programos metu per dainą ir šokius vaikų globos namų vaikai svečiams pristatė įvairias profesijas. Šventės dalyvius pasveikino Povilas Urbšys, palinkėjo visiems turėti savo svajones, bet svarbiausia būti gerais žmonėmis.

2014 m. Birželis mėn. 02 d., Pirmadienis

„Strazdanėlėms“ 25 metai!

Birželio 1 d. Panevėžio J. Miltinio dramos teatre buvo švenčiamas mokyklėlės „Strazdanėlės“ 25 metų jubiliejus. Mažieji mokinukai, vadovaujami savo mokytojų ir tėvelių, pasekė muzikinę pasaką „Čiulba ulba ūbauja“, įgarsintą to paties pavadinimo mokyklėlės išleisto CD pagalba. Scenoje, pasipuošę įvairių paukštelių kostiumais, pasirodė apie šimtas vaikų. Daugiausia emocijų sukėlė patys mažiausieji aktoriai, dar nešiojami ant mamyčių rankų - vieni savo užkrečiančiomis ir pasitikinčiomis šypsenomis, kiti - nepabudę net scenoje ir tapę miegančiais veiksmo dalyviais. Programėlės pabaigoje spalvingą lietų pažėrė konfeti patrankos. Antrojoje dalyje žiūrovai aplodismentais dėkojo šios veiklos entuziastams Dalijai Latvėnienei, mokyklėlės „Strazdanėlės“ įkūrėjai ir vaikų ugdymo mokyklėlių pradininkei Lietuvoje, jos dukroms Gintarei, Sonatai ir žentui Petrui. Sonatos Latvėnaitės-Kričenienės, Vilniaus „Strazdanėlių“ mokyklos vadovės, paraginti, vaikai padovanojo žiūrovams nuotaikingą dainą. Dalija Latvėnienė įteikė padėkas dabartinėms „Strazdanėlių“ mokytojoms. Žodį taręs Seimo narys Povilas Urbšys sakė besidžiaugiantis, kad prieš 23 metus yra atvedęs savo sūnų ir atidavęs į patikimas vadovės rankas. Jis pasveikino Daliją Latvėnienę, įteikė padėką ir keletą įsigytų „Strazdanėlių“ išleistų knygų „Čiulba ulba ūbauja“, kurias vadovė žadėjo perduoti pirmosioms mokyklėlės kūrėjoms. Kiekvienam scenoje pasirodžiusiam vaikui buvo įteiktos UAB „PZU Lietuvos gyvybės draudimas“ parengtos dovanėlės.

2014 m. Birželis mėn. 02 d., Pirmadienis

Kodėl Valio byla atimta iš Vilniaus prokurorų ir perduota panevėžiečiams?

Nuo pareigų laikinai nušalinto generalinio prokuroro Dariaus Valio bylą jo pavaduotojas Darius Raulušaitis asmeniniu sprendimu ir neva „siekiant objektyvaus tyrimo“ perdavė tirti Panevėžio apygardos prokuratūrai. Tačiau tiek Seimo nariai, tiek patys prokurorai įtaria, jog tai daroma siekiant D. Valį ir vėl išsukti nuo atsakomybės. Maža to, D. Raulušaitis tuo suinteresuotas ne mažiau nei pats D. Valys – Prokuratūros įstatymas numato, jog generalinio prokuroro pavaduotojai netenka pareigų, kai jų netenka juos paskyręs generalinis prokuroras.

 

Skaitykite: Alfa.lt http://www.alfa.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 280 iš 321