Naujienos

2015 m. Balandis mėn. 05 d., Sekmadienis

Teisė ar pareiga ginti savo valstybę?

photo_for_gallery_1_68949696.jpgPolitikai planuoja kasmet turėti 3 tūkst. šauktinių kariuomenę. Tuo pat metu kuria išimtis, ką atleisti nuo privalomosios tarnybos, o visuomenę guodžia, kad gal prisirinks tiek savanorių, kad nė vieno netrokštančio ginti Tėvynę neprireiks šaukti. Pirmąją savanorių registracijos savaitę norą tarnauti pareiškė trys dešimtys vaikinų ir dvi merginos. Kodėl toks menkas noras būti pasirengus ginti Lietuvos  valstybę?

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2015 m. Balandis mėn. 04 d., Šeštadienis

Su atgimimu!

SVEIKINIMAS.jpg

2015 m. Balandis mėn. 04 d., Šeštadienis

Futbolo sezono atidarymas

Balandžio 4 d. Povilas Urbšys kartu su Ryčiu Račkausku dalyvavo futbolo sezono atidaryme Panevėžyje. Šeštadienį Panevėžio futbolo akademijos stadione susitiko FK Panevėžys - FK Džiugas (Telšiai). Kovingose rungtynėse panevėžiečiai pelnė pirmąją pergalę! Rungtynių rezultatas FK Panevėžys 1:0 - FK Džiugas (Telšiai) . Rugntynės į stadioną pritraukė apie 450 žiūrovų.

2015 m. Balandis mėn. 03 d., Penktadienis

Parodos "Stop šokis" atidarymas

Balandžio 3 d. Panevėžio miesto savivaldybės patalpose buvo atidaryta fotografo Vido Paskačiaus paroda "Stop šokis". Autorius eksponuoja fotografijų ciklą, fiksuotą  ketverius metus, stebint šokėjų pasirodymus. "Čia nėra amžiaus barjero, nesvarbu, ir kas tu esi. Šokio judesys suvirpina jausmus tiek jaunam, tiek senam. Šokdamas žmogus atskleidžia savo emocijas, parodo savo erdvinį aš."- sako autorius. Seimo nario Povilo Urbšio vardu jo padėjėja pasveikino autorių, linkėdama tęsti tiek "Stop šokio" temą, tiek surasti kitų stop kadrų akimirkų.

2015 m. Balandis mėn. 03 d., Penktadienis

Debatai Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje

Balandžio 3 dienos popietę Panevėžio 5-osios gimnazijos aktų salė buvo pilnutėlė. Čia jau dešimtmečius puoselėjama debatų tradicija Lietuvoje garsina miesto vardą. Tęsdamas ir siekdamas jai suteikti naują formą, gimnazijos Alumni klubas pradėjo debatų ciklą, skirtą Panevėžio miestui.

„Kokiame Panevėžyje gyvensime rytoj?“ – tokią pirmųjų debatų temą pasiūlė „penktokų“ Alumni klubas. Diskutuota, kaip išsaugoti savitą Panevėžio veidą. Miesto, kuriame visiems gera gyventi ir kurti. Ko reikia, jog Panevėžys būtų patrauklus verslui ir investicijoms? Kaip sukurti sąlygas jaunimo veiklai ir jos vystymuisi?

Savo vizijomis dalinosi Panevėžio 5-osios gimnazijos alumnai - Arnoldas Pranckevičius, Europos Parlamento pirmininko patarėjas, Justinas Pagirys, „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktorius, Daumantas Simėnas, JPP "Kurk Lietuvai" projektų vadovas, naujai išrinktas Panevėžio miesto tarybos narys. Debatuose taip pat dalyvavo J.Balčikonio gimnazijos alumnai -  naujasis miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas ir Donatas Puslys, interneto dienraščio Bernardinai.lt  žurnalistas, kuris moderavo diskusiją.  Debatuose dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys kalbėjo apie tikrosios savivaldos, apie visuomeninių komitetų, kurie davė akstiną partijoms keistis esmę, apie tai, kad po šių savivaldos rinkimų Panevėžys turi šansą tapti geruoju pavyzdžiu visai Lietuvai. 

2015 m. Balandis mėn. 03 d., Penktadienis

Šiltos vietos atsisakyti nenori

seimas

Seime vėl užvirė diskusijos dėl parlamentarų skaičiaus mažinimo. Konstitucijos pataisos iniciatoriai įsitikinę, kad mažėjant gyventojų skaičiui ir Seimo narių darbo krūviui, išlaikyti 141 parlamentarą tokiai nedidelei valstybei kaip Lietuva – prabanga. Deja, daugeliui Seimo narių papurtyti šaką, ant kurios sėdi, vis dar trūksta ryžto, nors prie šio klausimo grįžtama kone kasmet.

Skaitykite:  http://www.sekunde.lt/

2015 m. Balandis mėn. 03 d., Penktadienis

Didžiojo Penktadienio Kryžiaus kelias

KK-N.jpg

Balandžio 3 d. Povilas Urbšys dalyvavo Didžiojo Penktadienio Kryžiaus kelyje Senvagėje.

Didžiojo penktadienio vakarą gausiai į Senvagę susirinkę panevėžiečiai dalyvavo pirmą kartą čia surengtoje Kristaus kryžiaus kelio procesijoje. Žmonės buvo pakviesti drauge apmąstyti Kristaus patirtus išgyvenimus, taip pat melstis už Panevėžio miestą bei jo gyventojus. Ir ne tik už savuosius. Melstasi už ligonius, vargšus, nuteistuosius, priklausomybių kamuojamuosius ir kitus.

 

Kryžiaus kelio eisenai vadovavo vyskupas Lionginas Virbalas, SJ.

Skaitykite: http://www.sekunde.lt/

2015 m. Balandis mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Derybos dėl plačios koalicijos Panevėžyje žlugo


V.Veblausko pieš.

Antradienį po pietų išaiškėjo, kad naujajam merui nepartiniam R.M.Račkauskui nepavyks Panevėžyje sulipdyti plačios koalicijos, nes iš derybų pasitraukė konservatoriai ir Liberalų sąjūdžio atstovai. Paskutiniu derybų momentu išsiskyrė konservatorių ir judėjimo „Kartu“ atstovo mero R.M.Račkausko nuomonės dėl postų.

Skaitykite: http://panskliautas.lt


2015 m. Balandis mėn. 01 d., Trečiadienis

Mes tapome Prisikėlimo žmonėmis

P_Urbsys_veliava-640x426.jpg

Visai neseniai praūžė savivaldos rinkimai visoje Lietuvoje. Kaip vertinate jau įvykusius savivaldos tarybų ir pirmąkart vykusius tiesioginius merų rinkimus?

Vertinu tikrai gerai, nes pirmą kartą Lietuvos žmonės turėjo galimybę tiesiogiai išsirinkti merą. Taip pat buvo sudarytos galimybės rinkimuose dalyvauti nepartiniams sąrašams. Priminsiu, kaip tie sąrašai atsirado. Nors 1992 metais referendumu priėmus Konstituciją buvo įteisintos lygios teisės tiek partiniams, tiek nepartiniams piliečiams dalyvauti politikoje, tačiau politinės partijos uzurpavo valdžią Lietuvoje ir iki 2007 metų neleido nepartiniams dalyvauti rinkimuose lygiomis teisėmis. Po kreipimosi į Konstitucinį Teismą atsirado įstatymo pataisos, leidžiančios juose dalyvauti ir nepartiniams.

Skaitykite: http://aina.lt/

2015 m. kovas mėn. 31 d., Antradienis

„Valstiečių“ serialas virsta kriminalu

Leliukas-Umbrasiene.jpg

Savivaldos rinkimuose pasivijusio didžiąsias valdžios olimpe įsitvirtinusias partijas Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio skyriaus lyderiai net baisiausiame sapne nebūtų susapnavę to, ko sulaukė iš partijos vadovybės.

Į Savivaldybės tarybą išrinktas skyriaus pirmininkės dešiniąja ranka laikomas Mantas Leliukas šalinamas iš partijos. Pačios Panevėžio „valstiečių“ lyderės Gemos Umbrasienės likimas partijoje pakibęs ant plauko. Jai gresia irgi netekti narystės, jei viešai neatsiribos nuo M. Leliuko.

Maža to, numatyta laikinai stabdyti skyriaus veiklą ir patikrinti visų jo narių reputaciją. Apie tokias kraštutines priemones paskelbė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, gavęs informacijos apie M. Leliuko galimas sąsajas su kadaise Panevėžio verslininkus reketavusios nusikalstamos grupuotės atstovu Sauliu Bironu-Siūlu.

Skaitykite: http://www.sekunde.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 281 iš 352