Naujienos

2015 m. kovas mėn. 31 d., Antradienis

Įteikti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai

Kovo 30 d. J. Miltinio dramos teatre buvo iškilmingai įteikti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“, panevėžiečius 2015 m. G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatais išrinkti šie panevėžiečiai: už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui – kraštotyrininkė, knygų sudarytoja, komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ direktorė Lionė Lapinskienė; už filantropinę veiklą, ypač jaunųjų kūrėjų skatinimą ir rėmimą – poetė, G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kultūros renginių organizatorė, tarptautinio literatūros festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ rengėja Elvyra Pažemeckaitė; už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą ir skleidimą – buvęs teatro „Menas“ vadovas, dabar M. Romerio universiteto teatro režisierius Julius Dautartas; už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje – kraštotyrininkas, muziejininkas, tautodailininkas, Panevėžio krašto istorinės atminties puoselėtojas Bronislovas Mažylis.

Angonitą Rupšytę , kuriai buvo įteiktas medalis "Tarnaukite Lietuvai" sveikino sąjūdiečiai, gėlių puokštę įteikė sąjūdiečių vaikai.

Nuotraukos Andriaus Petrulevičiaus

2015 m. kovas mėn. 31 d., Antradienis

​FNTT direktorius skundžia vidaus reikalų ministrą Generalinei prokuratūrai

75.png

Korupcijos skandalų purtomos Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) direktorius generolas Kęstutis Jucevičius Generalinei prokuratūrai skundžia jo patikimumą nurodžiusį tikrinti vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį. Tai Alfa.lt patvirtino Generalinė prokuratūra.

Neoficialiais duomenimis, FNTT vadovas prokurorų prašo pradėti tyrimą dėl tariamo ministro piktnaudžiavimo tarnyba piktindamasis ministro pradėtu jo patikimumo tyrimu.

2015 m. kovas mėn. 30 d., Pirmadienis

Panevėžio „valstiečių“ gretose – greitas perversmas

Taryba-16-leliukas-300x203.jpg

Dar šią savaitę veikiausiai bus išformuotas Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio skyrius, kuris vietos tarybos rinkimuose gavo keturis mandatus. Iš partijos bus pašalinti įvairius valdžios postus užėmusi skyriaus pirmininkė Gema Umrasienė bei prieš rinkimus prie kompanijos prisišliejęs iš „paksininkų“ stovyklos pašalintas Mantas Leliukas.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis JP patvirtino, kad ketvirtadienį šaukiamas sąjungos tarybos posėdis, kuriame bus svarstomas klausimas dėl Panevėžio miesto skyriaus veiklos sustabdymo. Anot jo, skyrius bus išformuotas ir vėl sudaromas iš naujo, nes prieš rinkimus, su M. Leliuku į partiją atėjo ir tokių žmonių, kurie net nežino į kokį politinį junginį įstojo. Taip, anot partijos pirmininko, bus mėginama apsivalyti.

Skaitykite: http://jp.lt/panevezio-valstieciu-gretose-greitas-perversmas/

2015 m. kovas mėn. 30 d., Pirmadienis

2015 m. kovo 31 d. gyventojų priėmimas

Kovo 31 d., antradienį, nuo 15.30 val. Povilas Urbšys priims miesto gyventojus Panevėžyje (Topolių g. 12, 46 kab.).

2015 m. kovas mėn. 30 d., Pirmadienis

Kun. A. Lipniūno 110-ųjų gimimo metinių paminėjimas Panevėžyje

Nuo kovo 21 d. iki kovo 28 d. Panevėžyje vyko renginiai, minint kun. Alfonso Lipniūno gimimo ir mirties metines. Šiais metais sukako 110 metų nuo kun. A. Lipniūno gimimo ir 70 metų po mirties.

Kovo 27 d. (penktadienį) nuo 10 val. Alfonso Lipniūno mokykloje vyko kun. A. Lipniūno paminėjimo renginys. Jaunimas parodė inscenizaciją, apmąstančią gyvenimo pasirinkimų prasmę, dainavo dainą, giedojo mokyklos himną. Į programą įsijungė ir savo įžvalgomis dalijosi kun. Domingo Avellaneda Cabanillas, IVE. Renginyje dalyvavo ir žodį tarė Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas, Seimo narys Povilas Urbšys, Panevėžio Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos direktorė, kun. A. Lipniūno giminaitė Danutė Kriščiūnienė (kun. Lipniūnas yra jos senelės brolis), Panevėžio vyskupijos jaunimo centro l. e. p. dir. Andrius Meškauskas ir koordinatorė Monika Žydeliūnaitė.

Skaitykite daugiau...

2015 m. kovas mėn. 28 d., Šeštadienis

Ar ateis sąžinės išbandymo metas?

photo_for_gallery_1_22779968.jpeg

Iki Seimo rinkimų likus pusantrų metų, saujelei politikų prabilo sąžinė - jie siūlo Seimo narių skaičių sumažinti nuo 141 iki 101. Tai numatančios Konstitucijos pataisos pateiktos ketvirtadienio plenariniame posėdyje. Parlamentaro Povilo Urbšio nuomone, reikia ne tik mažinti Seimo narių skaičių, bet ir pradėti juos rinkti ne pagal partijų sąrašus.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

2015 m. kovas mėn. 27 d., Penktadienis

Paroda GRAŽINA KONSTANCIJA REMEIKAITĖ. KOSTIUMAS.

zoomed_kostiumas_svetainei.jpg

Tarptautinę teatro dieną, kovo 27-ąją, Povilas Urbšys lankėsi Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre (Laisvės a. 5), kur pradėta eksponuoti paroda GRAŽINA KONSTANCIJA REMEIKAITĖ. KOSTIUMAS. 

Renginys prasidėjo muzikiniais akordais ir prisiminimais apie Juozą Miltinį, čia statytus spektaklius ir pasakojimais apie teatro bei kino dailininkės Gražinos Konstancijos Remeikaitės darbus. Paroda GRAŽINA KONSTANCIJA REMEIKAITĖ. KOSTIUMAS supažindina su beveik keturis dešimtmečius apimančia dailininkės kūryba.

J. Miltinio dramos teatre pristatomos ekspozicijos lankytojai išsamiai susipažino su dailininkės kūryba – informaciniuose stenduose apžvelgiama jos kūryba teatre, kine ir Vilniaus modelių namuose. Šalia nuotraukų, plakatų ir eskizų reprodukcijų eksponuojami originalūs kostiumai.

Sveikindamas G. Remeikaitę Povilas Urbšys džiaugėsi, kad teatro dieną pastebimi ne tik režisieriai, aktoriai, teatrų vadovai, bet ir kitas teatre dirbantis personalas. "Teatras - tai šventovė, spektaklis - misterija, o Jūs prisidedate prie tos misterijos kūrimo,"- kostiumų dailininkei sakė P.Urbšys.

2015 m. kovas mėn. 27 d., Penktadienis

P.Urbšys dalyvaus radijo laidoje

Kovo 30 d., pirmadienį, 10 val. Povilas Urbšys dalyvaus radijo stoties „Pulsas“ laidoje - pokalbyje visuomenei aktualiomis temomis.

Laidos klausykitės 96,6 FM Panevėžyje ir 107,3 FM Biržuose arba internetu www.pulsas.lt

2015 m. kovas mėn. 27 d., Penktadienis

Seimo nariai kovoja už Lietuvos piliečių teises

photo_for_homepage_1_48149704.jpg

Grupė Seimo narių kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių ir Vyriausybę, prašydami aktyviai ginti dviejų Lietuvos piliečių, Vasario 16-osios Akto signatarų Donato Malinausko ir Prano Dovydaičio ainių - prievarta vienas nuo kito atskirtų mažamečio M. M. ir jo tėvo Tomo Markevičiaus - teises bei interesus. Prašoma inicijuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu ieškinį Europos Sąjungos Teisingumo Teisme Nyderlandų Karalystei dėl 2011-2015 m. įvykdytų ES Reglamento Briuselis IIa ir Išlaikymo Reglamento pažeidimų, dėl kurių buvo iš esmės pažeistos mažamečio vaiko teisės ir interesai, darant jam neatitaisomą žalą.
Penktadienį išsiųstą prašymą pasirašė Seimo nariai Naglis Puteikis, Povilas Urbšys, Aurelija Stancikienė, Povilas Gylys, Valdas Vasiliauskas, Stasys Brundza, Algimantas Dumbrava ir Zbignevas Jedinskis.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2015 m. kovas mėn. 26 d., Ketvirtadienis

Seimas svarstys, ar kompensuoti pensijas mirusiesiems

fb-sv329884.jpg

Prieš kelerius metus sumažintos pensijos pensininkų paveldėtojams gali būti grąžinamos - Seimas pradėjo svarstyti tai numatančias pataisas.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė beveik 40 parlamentarų parašais paremtas Povilo Urbšio parengtas Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymo pataisas, pagal kurias neišmokėtą pensijos dalį, kuri priklauso mirusiam žmogui, turėtų teisę gauti paveldėtojai. Už tai, kad pataisas Seimas varstytų balsavo 24 Seimo nariai, prieš - 17 parlamentarų.

Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 282 iš 352