Naujienos

2014 m. Gruodis mėn. 17 d., Trečiadienis

Valdžia bijo tų, kurie nebijo jos

Kelia nerimą tai, kad dabartinę įtampą, kylančią su Rusija, valdžios struktūros išnaudoja tam, kad būtų sustiprinta galimybė dar labiau kontroliuoti žmogaus privatų gyvenimą.

2014 m. Gruodis mėn. 16 d., Antradienis

Po nepartinių skraistėmis – interesų laukas

Pirmą kartą atsivėrus galimybei savivaldybių merus rinkti tiesiogiai, prie politinių lenktynių starto linijos kartu su partijomis stojo ir revoliuciją savivaldoje žadantys visuomeniniai komitetai.

Skaitykite: http://www.sekunde.lt/

2014 m. Gruodis mėn. 15 d., Pirmadienis

Metų užbaigimas Vš Į „Dailusis ornamentas“

2014 m. gruodžio 15 d. Vš Į „Dailusis ornamentas“ vyko 2014 metų programų užbaigimas. Organizacijos vadovė Eglė Kazarinienė pasidžiaugė nuveiktais darbais, pasveikino aktyviausius organizacijos narius. Susirinkusius pasveikino Povilas Urbšys, linkėdamas būti aktyviais ir sveikais. Visi vaišinosi moterų paruoštomis gėrybėmis, dar ilgai šurmuliavo pokalbiai, skambėjo savos kūrybos eilės ir dainos.

2014 m. Gruodis mėn. 14 d., Sekmadienis

Kultūros sostinės uždarymas

Gruodžio 13 dieną Povilas Urbšys dalyvavo Kultūros sostinės uždarymo renginyje, kuris vyko Kalėdinės mugės Cido arenoje metu. P.Urbšys pasivaikščiojo po Kaldinę mugę, pabendravo su susirinkusiais. Uždarymo ceremonijos metu Kultūros sostinės simbolis – gintarinis medis buvo perduotas Joniškio rajono savivaldybės vadovams. Kitąmet Žagarės miestelis ateinančiais metais taps Lietuvos kultūros sostine ir stebins įdomiais renginiais.

2014 m. Gruodis mėn. 13 d., Šeštadienis

Proga sekti - Putinas

Vakar Seimas pritarė Kibernetinio saugumo įstatymui, kuris buvo sukurptas prisidengiant geopolitine padėtimi ir nežinia kieno kuriamais informaciniais išpuoliais internete. Ar nenukentės niekuo dėti piliečiai? Pvz., Jungtinėse Valstijose buvo piktnaudžiaujama visuomenės teise į privatumą. Negi mes drausmingesni už amerikiečius ir nesusitvarkysime?

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

2014 m. Gruodis mėn. 13 d., Šeštadienis

Kalėdų mugė Šv. Juozapo globos namų kiemelyje

Gruodžio 12 d. Šv. Juozapo globos namų kiemelyje vyko projekto "Betliejus - minimalios, bet reikšmingos vilties stotelė" kalėdinė mugė. Mugėje Vaikų dienos centro vaikai, labdaros valgyklos "Betliejus" lankytojai dalinosi savo darbeliais, vyko kalėdinė loterija. Skambant kalėdinėms giesmėms, susirinkusieji šildėsi karšta arbata ir vaišinosi koše. P. Uršbys apsilankė šventėje, pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis, džiaugėsi gerumo dovanomis, bendravo su susirinkusiais, pakvietė visus pasivaišinti šakočiu.

2014 m. Gruodis mėn. 12 d., Penktadienis

Pasipuošė dar viena eglė Panevėžyje

Gruodžio 12 d. Pilietinis judėjimas KARTU su Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinės mokyklos, Panevėžio Muzikinio centro ir Centro vietos bendruomenių tarybos atstovais bei miesto bendruomene puošė eglutę Nepriklausomybės aikštėje. Kartu su susirinkusiai arbata vaišinosi ir Povilas Urbšys. Jis džiaugėsi, kad atbunda žmonėse bendruomeniškumo jausmas ir noras gražinti aplinką, kurioje gyvename ir nuolat būname.

2014 m. Gruodis mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Susitikimas su seniūnaičių asociacijos nariais

2014 m. gruodžio 10 d. P. Urbšys dalyvavo Seniūnaičių asociacijos narių susitikime su Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariais. Susitikimas vyko Seime Lietuvos Tarybos salėje. Susitikimo metu seniūnaičiai kalbėjo apie savo kasdieninės veiklos aktualijas, esamas ir sprendžiamas problemas. Susitikimo metu seniūnaičiai aptarė galimybę steigti respublikinę seniūnaičių asociaciją.

2014 m. Gruodis mėn. 10 d., Trečiadienis

Romas Kaunietis apdovanotas 2014 metų Kalbos premija

Gruodžio 9 d., antradienį, Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje (Aušros Vartų g. 5, Vilnius) vyko Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos rengiamas šventinis vakaras „Taip, Donelaiti!“, skirtas Kristijono Donelaičio metų pabaigai.

Renginyje dalyvavęs Povilas Urbšys pasveikino panevėžietį partizaninio karo metraštininką Romą Kaunietį, kuriam buvo įteikta 2014 metų Kalbos premija už Lietuvos laisvės kovų dalyvių lituanistinio garso ir vaizdo archyvo sukūrimą.

Premija, įsteigta įprasminant lietuvių visuomenės veikėjos, redaktorės, spaudos laisvės gynėjos Felicijos Bortkevičienės atminimą, teikiama kasmet nuo 2004 m. Laikantis tradicijos, ji įteikiama metų pabaigoje per Kalbos vakarą. Šiemet šis renginys buvo suderintas su šventiniu koncertu, skirtu Kristijono Donelaičio metų pabaigai.

2014 m. Gruodis mėn. 10 d., Trečiadienis

Seimas blokuoja kompensuojamos pensijos dalies paveldimumą

2014 m. gruodžio 9 d. pateikimo metu vėl nepritarta patobulintam Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymo pakeitimo projektui, kuriame numatytas kompensuojamos pensijos dalies paveldimumas visų pensijų gavėjų, kuriems 2010–2011 metais buvo neteisėtai sumažintos pensijos, artimiesiems.
2014 m. lapkričio 4 d. socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, pristatydama pensijų kompensavimo tvarką, pabrėžė, kad kompensuojama pensijų dalis bus grąžinta mirusiųjų, kurie mirė po kompensavimo įstatymo įsigaliojimo, t. y. 2014 m. gegužės 22 d., artimiesiems. Iki įstatymo įsigaliojimo mirusių asmenų artimiesiems paveldėjimas nenumatytas.

Skaitykite: http://www3.lrs.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 283 iš 342