Naujienos

2014 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Šeštadienis

Ar po VSD gąsdinimų Rusija nepradėsime bijoti savęs?

Atrodo, Rusija tampa ne tik Sovietų Sąjungos įsipareigojimų, bet ir jos nusikaltimų perėmėja. Generalinė prokuratūra ir VSD puse lūpų praneša, kad Rusija prašo išduoti Nepriklausomybės aušroje tarnauti tarybinėje armijoje atsisakiusius Lietuvos vaikus, neva išdavusius tėvynę. Kodėl puse lūpų? Kodėl valstybės vadovai nenuramina visuomenės dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimo, esą jei jis panorėtų - Rusijos kariuomenė akimirksniu užimtų ir Vilnių, ir Rygą, ir Taliną, ir kitų mūsų kaimynių sostines?

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2014 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Penktadienis

Etnokultūrininkai ruošiasi Lietuvos Etnografinių regionų metams

Rugsėjo 19 d. Panevėžyje į išplėstinį posėdį susirinko visų Lietuvos etnografinių regionų etninės kultūros globos tarybų nariai. Pasitarti buvo apie ką, nes Etninės kultūros globos tarybos iniciatyva 2015-ieji LR Seimo paskelbti Etnografinių regionų metais, kurių globėja sutiko tapti LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Visus atvykusius į Panevėžį – 2014 metų Lietuvos kultūros sostinę – pasveikino Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė.

Skaitykite: http://alkas.lt/

2014 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Penktadienis

Siaurukui 115 metų

Povilas Urbšys rugsėjo 26 d. dalyvavo Aukštaitijos siaurojo geležinkelio gimtadienyje ir Siauruko stoties atidarymo šventėje.

2014 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Penktadienis

Kurčiųjų dienai skirtas renginys „Pajuskime bendravimo džiaugsmą“

Rugsėjo 25 dieną Panevėžio laisvės aikštėje vyko respublikinis renginys, skirtas kurčiųjų dienai paminėti „Pajuskime bendravimo džiaugsmą“, kurio svarbiausias tikslas – pabendrauti vieniems su kitais. Tuo pat metu buvo siekiama rekordo pavadinimu „Vienoje vietoje daugiausia žmonių kalbančių lietuvių – gestų kalba“. Rezultatai bus siunčiami Lietuvos rekordų registravimo agentūrai „Factum“.

Nuoširdžiais plojimais susirinkusieji pritarė Pumpėnų parapijos klebono kun. Domingo Avellaneda Cabanillas, dirbančio su Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniais, žodžiams: „Man šie vaikai buvo pristatyti kaip ypatingi. Tačiau su jais pabendravęs aš supratau, kad jie ypatingi ne todėl, kad negirdi, o todėl, kad jų širdis ypatinga. Todėl tegul čia būna ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rekordas, kaip mes mylime vieni kitus“.

Skaitykite daugiau...

2014 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Penktadienis

Seimas – prieš kompensacijas mirusių pensininkų paveldėtojams

Dėl krizės sumažinta pensijos dalis, mirus jos gavėjui, tikėtina, nebus išmokėta jo paveldėtojams.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo nepritarė Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymo pataisoms, kurios siūlo mirusiam pensininkui neišmokėtos pensijos dalį išmokėti jo paveldėtojams. Seimas pataisas grąžino tobulinti.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2014 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Ketvirtadienis

Panevėžietės J.Vaičekauskienės knygos "Gabrielė- sielos, ne luomo bajorė" pristatymas

Rugsėjo 24 d. Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34) vyko Jerutės Vaičekauskienės knygos „Gabrielė - sielos, ne luomo bajorė“ pristatymas. Bibliotekininkė Albina Saladūnaitė išsamiai ir jautriai papasakojo apie nelengvą šios knygelės kelią, apie originalią knygos sudarytojos J.Vaičekauskienės realizuotą idėją. Dėl lėšų trūkumo knyga apie XIX a. pab.- XX a. pr. Lietuvos šviesuolę Gabrielę Petkevičaitę-Bitę, kuri šiandien mums byloja savo darbais, pasiekimais, dorumu ir šventumu apie meilę ir pagarbą Žmogui, išleista nedideliu, tik 200 egz. tiražu. Tačiau ją paskaityti bus galima turintiems skaitytojo bilietus. Rašytoja Aldona Ruceckaitė :"...ypač svarbu, kad šioje knygoje yra daug moksleivių minčių, jie pasako savo nuomonę apie įvairius dalykus: pasiaukojimą, žmogiškumą, tikėjimą., Tėvynę, šeimą ir kt. Sujungti dabartinių gimnazistų požiūrį ir nuomonę su rašytojos Bitės vertybių išdėstymu yra tikrai edukacinis projektas, nauja forma, originalus žanras". Taip pat buvo parodytas 15 min. filmukas "Gabrielė", kurio autorius V.Stanislovaitis, gyvenantis ir kuriantis Joniškėlyje. Tai probleminis filmas apie tai, ką iš tiesų dabartiniam jaunam žmogui reiškia Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, Lietuva, patriotizmas.

Seimo nario Povilo Urbšio vardu J.Vaičekauskienę pasveikino jo padėjėja, linkėdama jai stiprybės ir sveikatos, dėkojo už  nuoseklumą, pasiaukojimą ir savotišką bei labai svarbų  rašytojos Bitės darbų ir veiklos tęstinumą.

2014 m. Rugsėjis mėn. 22 d., Pirmadienis

Visuomenininkams savivaldos rinkimuose siūloma leisti pasirinkti pavadinimą

Visuomenininkams savivaldos rinkimuose siūloma leisti pasirinkti pavadinimą, o ne jų komitetui automatiškai priskirti raidę pagal abėcėlę. 

Grupė Seimo narių siūlo, kad visuomeninis rinkimų komitetas galėtų suteikti savo grupei pavadinimą, kuris neturėtų sąsajų su bendrijų, politinių partijų ar asociacijų pavadinimais.

Skaitykite daugiau: http://www.alfa.lt/
2014 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Sekmadienis

Panevėžyje vyko futbolo turnyras „Rudens taurė – 2014“

Rugsėjo 20 d. Panevėžio “Žemynos” progimnazijos stadione vyko Pietinės bendruomenės futbolo turnyras „Rudens taurė – 2014“, kurį organizavo futbolo entuziastai Arūnas Balčiūnas ir Pietinės bendruomenės pirmininkas Dainius Mikeliūnas. Dėl nugalėtojų vardo rungėsi 11 Panevėžio ir kitų miestų futbolo mėgėjų komandų, juos stebėjo apie 200 sirgalių. Po 6 valandų paaiškėjo stipriausieji – jais tapo jungtinė komanda „Atominiai akmenys“ (I vieta), FK „Orfa“ (II vieta), SK „Rėkliai“ (III vieta). Komandos apdovanotos  taurėmis, o jų sportininkai – medaliais. Geriausio turnyro vartininko titulą pelnė Aidas Skeiverys, puolėjo – Raimondas Eiva, gynėjo – Marius Adamonis. Jiems įteiktos atminimo statulėlėlės.

Seimo nario Povilo Urbšio vardu padėjėja įteikė padėkas Arūnui Balčiūnui ir Dainiui Mikeliūnui už turnyro organizavimą, gausaus būrio sporto mėgėjų sukvietimą bendrai turiningai veiklai ir laiką bei jėgas, atiduodamas bendruomenės telkimui, futbolo sporto palaikymui. Visoms komandoms įteiktos Seimo nario padėkos už futbolo sporto tradicijų puoselėjimą, aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo pavyzdį bei įsimintinas turnyro akimirkas ir puikias emocijas. 

2014 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Šeštadienis

Artėjančiuose rinkimuose intriga garantuota

Nors rinkimai į savivaldybių tarybas vyks tik kitų metų pradžioje, partijų skyriai jau sukruto ieškoti politikų, kurie galėtų patraukti rinkėjų dėmesį. Būsimi rinkimai – išskirtiniai, nes pakeitus įstatymą merą rinksime tiesiogiai. Būtent todėl ir politikai privalės pademonstruoti savo rinkėjams jau kitokį šokį. Nebetiks šokti viliotinį, jeigu būryje pilkų šokėjų nesimatys spalvingo gaidžio.

Skaitykite: http://www.panskliautas.lt/

2014 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Šeštadienis

Kas tampo generolą už virvučių?

FNTT vadovas Kęstutis Jucevičius gali būti pažeidžiamas, juo gali pasinaudoti valdžios atstovai, norintys, jog jis padėtų suvesti sąskaitas su jiems neįtinkančiais verslininkais. Tokia skandalinga žinia pasklido, kai tapo žinoma, jog buvęs garsus advokatas Juzefas Kozubovskis nelegaliai sekė jį ir STT vadovus bei sukaupė turtingą informacijos archyvą, o su juo esą susipažino Prezidentūra. Bet S.Daukanto aikštė tyli, o K.Jucevičius, kaip dirbo, taip tebedirba.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 285 iš 334