Naujienos

2014 m. Lapkritis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

2014 m. lapkričio 27 d. gyventojų priėmimas

Lapkričio 27 d., ketvirtadienį, nuo 14.00 val. Povilas Urbšys priims miesto gyventojus Panevėžyje (Topolių g. 12, 46 kab.).

2014 m. Lapkritis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Kova su šešėliu - tik priešrinkiminis spektaklis?

P.Urbšys lapkričio 26 d. dalyvavo gyvoje politinėje diskusijoje su Arnu Klivečka  „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje "Sąmokslo teorija".

Žiūrėkite: http://tv.lrytas.lt/

                     http://tv.lrytas.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Seime istorikai aptarė kario priesaikos davimo aplinkybes istorinių lūžių laikotarpiais

Lapkričio 26 d., trečiadienį, Seime vyko konferencija „Karinė priesaika istorinių lūžių laikotarpiais“. Renginį organizavo parlamentinė grupė „Už ištikimybę priesaikai“, Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija ir Vytauto Didžiojo karo muziejus. Konferencijoje įvairių institucijų mokslininkai aptarė kario priesaikos davimo aplinkybes skirtingais Lietuvos istorijos tarpsniais: Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, per XIX a. sukilimus, tarpukario Lietuvoje (1918–1940), pokario partizaninių kovų metu ir Lietuvos valstybingumo atkūrimo laikotarpiu (1989–1992).
Seime vyksiančio renginio data simbolinė – prieš 60 metų, 1954 m. lapkričio 26 d., Maskvos Butyrkų kalėjime buvo sušaudytas Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos prezidiumo pirmininkas generolas Jonas Žemaitis-Vytautas. 2009 m. Seimas priėmė deklaraciją, kuria pripažino, kad Jonas Žemaitis-Vytautas buvo kovojančios su okupacija Lietuvos valstybės vadovas, faktiškai vykdęs Respublikos Prezidento pareigas.

Daugiau informacijos: http://www3.lrs.lt/


2014 m. Lapkritis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Savivaldos valanda Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje

Lapkričio 26 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vykusioje savivaldos valandoje buvo apdovanoti I-IV klasių mokiniai už pasiekimus, dalyvaujant muzikos, poezijos, literatūros, pilietiškumo ugdymo, sporto, saugaus eismo renginiuose.

Seimo nario Povilo Urbšio vardu jo padėjėja pasveikino šios progimnazijos 2 a klasės mokinę Augustę Žiukaitę, Konstitucijos egzamino nugalėtoją, rodančią pavyzdį ir vyresniems už save, nes ne kiekvienas gali pasigirti esąs gerai susipažinęs su Lietuvos Konstitucija, bei linkėjo lavinti savo gebėjimus, visada turėti didelę svajonę ir jos siekti.

Augustės mokytojai Elenai Oldenburg įteikta Seimo nario dovanėlė ir floristinė kompozicija, dėkojant už puikius darbo rezultatus, mokyklos ir Panevėžio vardo garsinimą bei linkint, kad mokytojos rūpestingo darbo dėka mokiniai užaugtų žmonėmis, kurie džiugintų dar aukštesniais pasiekimais.

2014 m. Lapkritis mėn. 26 d., Trečiadienis

Sprendimas leisti savivaldybėms nustatyti pašalpų gavėjus tenkina ne visus

Seimas po svarstymo pritarė nuo kitų metų savivaldybėms perduoti kompensacijų už būsto šildymą ir vandenį skirstymą. Tikimasi, kad savivaldybės, savarankiškai nustatydamos pašalpų gavėjus, kompensacijas skirstys sąžiningiau.

Nuo praėjusių metų sausio savivaldybės jau savarankiškai sprendė, kam bus mokamos pašalpos. Penkioms savivaldybėms dar ankščiau, nuo 2012-ųjų sausio, kaip eksperimentas buvo perduotas savarankiškas ne tik pašalpų, bet ir kompensacijų už šildymą bei vandenį mokėjimas.

2014 m. Lapkritis mėn. 24 d., Pirmadienis

Apie galingiausią Lietuvos ginklą

Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinime Lietuvos Šaulių sąjungos konferencijoje „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“ nuskambėjo tokie žodžiai: „Galingiausias Lietuvos ginklas yra jos žmonių pasirengimas ginti savo žemę ir laisvę. Turime kalbėti apie visuomenės aktyvų neginkluotą dalyvavimą valstybės gynyboje. Kiekvieno mūsų indėlis gali būti įvairus: nuo atsparumo propagandai ir kibernetinės erdvės stiprinimo iki transporto ar aprūpinimo organizavimo“.
Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 24 d., Pirmadienis

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos likimas – Teisės ir teisėtvarkos komitete

Ketvirtadienį Seimui pateiktas nutarimo projektas iš Etikos ir procedūrų komisijos narių išbraukti opozicijos atstovus. Opozicija nekart grasinusi pasitraukė, dėl, jų nuomone, ydingos komisijos sudarymo tvarkos. Daugumą Parlamente turinčios partijos sudaro ir Etikos komisijos daugumą, todėl balsuojama pagal partines, o ne moralines ar teisines nuostatas. Dabar sprendimas Teisės ir teisėtvarkos komisijos rankose.
Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 23 d., Sekmadienis

P.Urbšys dalyvaus radijo laidoje

Lapkričio 24 d., pirmadienį, 10 val. Povilas Urbšys dalyvaus tiesioginėje radijo stoties „Pulsas“ laidoje pokalbyje visuomenei aktualiomis temomis.

Laidos klausykitės 96,6 FM Panevėžyje ir 107,3 FM Biržuose arba internetu www.pulsas.lt

2014 m. Lapkritis mėn. 23 d., Sekmadienis

Šventinis Šeimos metų renginys

Lapkričio 22 d. Panevėžyje vyko šventinis Šeimos metų renginys „Kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų“. Renginys prasidėjo šv. Mišiomis Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje. Po jų K. Paltaroko gimnazijoje vyko agapė, po jos – konferencija. Sveikinimo žodį tarė Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas SJ, sakydamas, kad šia švente siekiama uždėti akcentą po visus metus trukusių renginių, kartu uždegant žvakelę – mokantis iš liaudies išminties: „geriau vieną žvakę uždegti, negu tamsą keiksnoti“. Nors šeimos turi iššūkių, šeima ta vieta, kurioje įvairios įtampos išsisprendžia.

Žodį tarė ir Povilas Urbšys, paminėdamas, kad šiais metais buvo nemažai išbandymų krikščioniškai šeimai – Stambulo konvencija, Estrelos rezoliucija. Krikščionys į tai atsiliepė akcija „Vienas iš mūsų“. P.Urbšys linkėjo, kad šie metai mumyse paliktų žymę krikščionio, kuris turi nepaliaujamai budėti, melstis ir veikti, veikti žinodamas – jeigu ne aš, tai kas kitas?, ir priminė šv. Jono Auksaburnio žodžius: „Lengviau šviesai būti tamsa, negu krikščioniui nespinduliuoti šviesos“.  

Šventę vainikavo didelė draugiška šeimų šeima – folkloro ansamblis „Raskila“, vadovaujamas Linos Vilienės.

2014 m. Lapkritis mėn. 22 d., Šeštadienis

Elenos Mezginaitės poezijos rinktinės „Mano senas drauge“ sutiktuvės

Lapkričio 21 d. Panevėžio G. Petkevičaitės – Bitės bibliotekos iškilmių ir konferencijų salėje vyko Elenos Mezginaitės kūrybos rinktinės „Mano senas drauge“ antrojo papildyto leidinio sutiktuvės. Dalyvavo Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Ligita Kondrotaitė, žurnalistas, redaktorius, poetas, fotografas, UAB „Eglės leidykla“ direktorius Antanas Stanevičius ir ilgametis Elenos Mezginaitės kolega, redaktorius, bendradarbis, draugas Algimantas Kaminskas, poetės dukra Mėta. Renginį vedė ir dainas pagal Elenos Mezginaitės eiles, pritardamas gitara, atliko Arnas Simėnas.

Arnas Simėnas pasidalino, jog kalbantis dėl šios knygos leidybos, UAB „Eglės leidykla“ direktorius Antanas Stanevičius pasakė: „Matyt, kad lįsim į nuostolį, bet – šventas reikalas“, ir išspausdino šią knygą. Knygos sudarytojai – Jonas Strielkūnas ir Vladas Kukulas, Elenos draugai. Leidėjai dar įdėjo Viktorijos Daujotytės straipsnį ir draugų prisiminimus.

Skaitykite daugiau...

<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 285 iš 341