Naujienos

2015 m. Vasaris mėn. 26 d., Ketvirtadienis

Nelikite abejingi sau ir savo miestui

urbsysSavivaldybėje vasario 23 d. vykusiame neeiliniame tarybos posėdyje vienas svarbiausių klausimų, liečiantis kiekvieną iš mūsų, buvo miesto biudžeto tvirtinimas, kuris šiais metais pateikė staigmenų: bus gerokai didinamos savivaldybės administracijos valdymo išlaidos keliant atlyginimus 27 savivaldybės darbuotojams. Kaip tai vertinate?
Pati sistema, leidžianti benueinančiai tarybai tvirtinti miesto biudžetą, kuriuo vadovausis naujai išrinkta miesto taryba, yra ydinga. Po rinkimų nauji tarybos nariai galbūt norės kitaip spręsti problemas mieste, ir tai priklausys nuo savivaldybės biudžeto lėšų. Tačiau jie jau praktiškai nieko negalės padaryti, nes nueinančios kadencijos tarybos nariai bus patvirtinę biudžetą, pagal kurį naujoji taryba turės dirbti.

Skaitykite: http://www.aina.lt

2015 m. Vasaris mėn. 25 d., Trečiadienis

P. Urbšys. Nejaugi nebėra iš ko rinktis?

Savivaldybės rinkimai jau finišo tiesiojoje. Šį kartą biudžetinės partijos pamalonino žmones leisdami jiems patiems tiesiogiai išsirinkti vieną tarybos narį ne pagal sąrašą.

Žinoma, sveiku protu sunkiai paaiškinama, kodėl iš Lietuvos žmonių atimta teisė taip išsirinkti visus savivaldos tarybos narius. Net Seimas renkamas pagal mišriąją rinkimų sistemą, kur pusė Seimo narių išrenkama sąrašu, pusė – vienmandatininkų.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2015 m. Vasaris mėn. 25 d., Trečiadienis

Metų panevėžietis

Vasario 23 d. Vaitkaus g. 3 namo savininkų bendrijos ataskaitiniame susirinkime Povilas Urbšys įteikė ilgamečiam namo pirmininkui Alfredui Juodokui Metų panevėžiečio nominaciją, kurią įsteigė Pilietinis judėjimas KARTU. P.Urbšys įteikdamas apdovanojimą pabrėžė, kad A. Juodoko pasiekimai nebūtų tokie, jei ne žmonių palaikymas, akcentuodamas bendruomeniškumo, susitelkimo galią.

A.Juodoko atstovaujama daugiabučių bendrija pirmoji Lietuvoje karšto vandens ruošimui ant daugiabučio namo stogo įsirengė saulės kolektorių sistemą. Tai unikalus atvejis Lietuvoje, realiai prisidėjęs prie alternatyvios energijos pritaikymo ir populiarinimo šalyje. A.Juodoko veikla įrodė, kad vieno žmogaus, vienos bendrijos iniciatyva gali tapti puikiu pavyzdžiu ne tik savajame mieste, bet ir Lietuvoje.

Pilietinis judėjimas KARTU 2013 metais Metų panevėžiečių nominacijomis už drąsą ir ryžtą apdovanojo Panevėžio degalinės darbuotojas Danguolę Kundelienę ir Giedrę Pilkauskienę, kurios rizikuodamos gyvybe užgesino degalinėje užsidegusį automobilį. Tuomet Judėjimo taryba priėmė sprendimą įsteigti savo prizą ir juo kasmet apdovanoti žmones, nusipelniusius miestui ir jo žmonėms.

Sveikiname Alfredą Juodoką , kuriam Pilietinis judėjimas KARTU  skyrė specialiai tam sukurtą Algio Bareikio skulptūrą.

2015 m. Vasaris mėn. 24 d., Antradienis

Kandidatų į miesto merus debatai

Pirmadienį vakare Povilas Urbšys dalyvavo jaunimo iniciatyvos "Žinau, ką renku" rengtuose kandidatų į miesto merus debatuose, kurių pradžioje pasidžiaugė jaunimo iniciatyva ir noru domėtis savivalda, ilietine pareiga ir noru pažinti kandidatus. Taip pat, P.Urbšys pastebėjo, jog iš 6 dalyvavusių kandidatų į merus net trys Sąjūdžio žmonės. Vienas jų - Rytis Mykolas Račkauskas, kuris pristatė savo poziciją miesto infrastruktūros, verslo, jaunimo situacijos gerinimo klausimais.

Paklaustas apie 3 prioritetinius darbus jaunimo klausimais tapus meru, R. M. Račkauskas išskyrė šiuos:

- įgyvendinti „protų susigrąžinimo“ programą jauniems profesionalams;
- kartu su jaunimo atstovais parengti Jaunimo centro projektą ir jį įgyvendinti;
- įgyvendinti moksleivių ir studentų praktikos programas savivaldybėje bei savivaldybės įmonėse, skatinti Panevėžyje veikiančias įmones padaryti tą patį.

2015 m. Vasaris mėn. 24 d., Antradienis

Seminaras „Tolerantiškos visuomenės ugdymas“

Vasario 23 d. (pirmadienį) Povilas Urbšys dalyvavo bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14) vykusiame pirmajame ciklo „Tolerantiškos visuomenės ugdymas“ seminare-diskusijoje „Tolerancija ar neapykanta? Ką renkiesi Tu?“, vedamą Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto lektorės dr. Jūratės Baltušnikienės ir vienuolio kunigo Kęstučio Briliaus.
Seminare aptarta tolerancijos sąvoka ir prasmė šiuolaikinėje visuomenėje, nagrinėjamos netolerancijos apraiškos (diskriminacija, cenzūra, fanatizmas ir pan.) Lietuvoje ir pasaulyje ypatingą dėmesį skiriant teroro aktui Paryžiuje, gilinamasi, kaip tapti tolerantiška asmenybe.

2015 m. Vasaris mėn. 23 d., Pirmadienis

Panevėžys - "Varnų respublika"?

Vasario 19 d. Povilas Urbšys dalyvavo radijo stoties "Pulsas" laidoje, kurioje kartu su režisieriumi Juliumi Dautartu, radijo stoties direktoriumis Valdu Somovu ir Centro vietos bendruomenių tarybos pirmininku Laimontu Bulovu diskutavo apie Panevėžį: dabartinę situaciją ir ateities viziją. Ar galima tikėtis pokyčių po kovo 1 -osios? Ar Panevėžys tapo "Varnų respublika"?

Klausykitės čia

2015 m. Vasaris mėn. 22 d., Sekmadienis

P.Urbšys dalyvaus radijo laidoje

Vasario 23 d., pirmadienį, 10 val. Povilas Urbšys dalyvaus radijo stoties „Pulsas“ laidoje - pokalbyje visuomenei aktualiomis temomis.

Laidos klausykitės 96,6 FM Panevėžyje ir 107,3 FM Biržuose arba internetu www.pulsas.lt

2015 m. Vasaris mėn. 18 d., Trečiadienis

Susitikimas Profesinio rengimo centre

Povilas Urbšys dalyvavo susitikime su VšĮ Profesinio rengimo centro dėstytojais, kuriame buvo aptartas profesinio mokymo įstatymo projektas. Profesinėms mokykloms tapus daugiaprofilinėms, norima suteikti galimybes profesinio mokymo bazes panaudoti plačiau ir leisti jomis naudotis trečiosioms šalims.

2015 m. Vasaris mėn. 17 d., Antradienis

Vasario 16-osios minėjimas

Povilas Urbšys Vasario 16 - ąją dalyvavo Valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiuose. 11 val. kartu su tikinčiaisias P. Urbšys dalyvavo Šv. Mišiose Kristaus Karaliaus katedroje, paskui dalyvavo eisenoje iki savivaldybės, prie kurios vyko iškilmingas vėliavos pakėlimas.

Po iškilmingos vėliavos pakėlimo ceremonijos Povilas Urbšys dalyvavo Pileitinio judėjimo KARTU akcijoje "Vėliavų takas į Senvagę". Susirinkusieji po vėliavos pakėlimo buvo kviečiami neišsiskirstyti, o vedami rajono orkestro "Aukštyn"  žygiuoti ir apjuosti Aleksandro paminklą ir pabūti KARTU. Susirinkusieji prie paminklo traukė dainas, sveikino vieni kitus su Valstybės gimtadieniu. Plėvesuojant vėliavoms Povilas Urbšys pasveikino konkurso "Mano miestas - Panevėžys" geriausių idėjų miestui autorius.

2015 m. Vasaris mėn. 15 d., Sekmadienis

Su Vasario 16 - ąja!

16aja

<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 286 iš 352