Naujienos

2015 m. Vasaris mėn. 14 d., Šeštadienis

Susitikimas Panevėžio aklųjų bibliotekoje

Vasario 12 d. Panevėžio aklųjų bibliotekoje Povilas Urbšys ir visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ kandidatas į savivaldybės tarybos narius – merus Rytis Mykolas Račkauskas susitiko su bibliotekos darbuotojais ir lankytojais.

Povilas Urbšys kalbėjo: „Malonu, kad šis mūsų susitikimas yra Vasario 16-osios išvakarėse, nes daugelis iš mūsų esame gimę ir augę tarybiniais laikais ir visi tuo metu jautėme Vasario 16-osios ilgesį. Kiekvienas mes savaip Vasario 16-ąją brandinome: brandinome tą savo ilgesį ir laisvės troškimą. Ši data daugeliui buvo susijusi su laisve. Galbūt mes skirtingai įsivaizdavome, kaip ta laisvė turėtų atrodyti, bet visi vieningai galvojome, kad tai iš tikro turėtų pakeisti mūsų gyvenimą. Tarybiniais metais Vasario 16-ąją mes susirinkdavome paslapčia tą dieną paminėti. Ir esantys čia yra nukentėję nuo to laisvės troškulio, patyrę sovietinius gulagus, lagerių kančias. Kiekvieną mūsų šeimą yra palietusi Vasario 16-oji, palietęs laisvės troškimas. Nerasime Lietuvoje šeimos, kurioje nebūtų su tuo susijusių netekčių. Vasario 16-oji mus tarsi paženklino.

Skaitykite daugiau...

2015 m. Vasaris mėn. 13 d., Penktadienis

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai skirtas renginys Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijoje

Vasario 13 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijoje renginyje, skirtame Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Moksleiviai atliko šokio kompoziciją ir inscenizaciją Lietuvos laisvės tema. Mokyklos direktorė Adelė Bakienė pasveikino mokyklos bendruomenę artėjančios Vasario 16-osios proga, kuomet sukaks 97-eri metai nuo Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo.

Povilas Urbšys sakė: „Mes kuriame Lietuvą savo šypsena vienas kitam, savo geru žvilgsniu, Jūs kuriate Lietuvą savo žiniomis. Ir tik tada Lietuva tampa mūsų visų namais, kuriuose mes kiekvienas jaučiamės jaukiai. Bet nepamirškite vieno dalyko: laisvė nėra duodama, laisvė visada yra iškovojama. Norėčiau, kad jūs visada turėtumėte drąsos tą laisvę apginti. Jeigu nebūtų Vasario 16-osios, nebūtų drąsių vyrų ir moterų, apsisprendusių aukoti save, mes šiandien neturėtume Valstybės. Matau, kad auga jaunoji karta Lietuvoje – naujoji Lietuvos stiprybė ir ateitis. Tikiu, kad Jūs niekada nepaliksite Lietuvos, visada ja didžiuositės“.

Skaitykite...

2015 m. Vasaris mėn. 13 d., Penktadienis

Poeto Gintaro Bleizgio kūrybos vakaras Panevėžyje

Vasario 11 d. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyko poeto, eseisto Gintaro Bleizgio kūrybos vakaras, kurio tema – „Dievo autoritetas krikščionio menininko gyvenime ir kūryboje“. Šis susitikimas užbaigė KPVF organizuotą renginių ciklą, skirtą pasaulinei Maldų už krikščionių vienybę savaitei paminėti.
G. Bleizgys papasakojo apie savo veiklas – religinę, profesinę ir kūrybinę – bei apie svarbius gyvenimo įvykius ir išbandymus, už kuriuos sakė esąs dėkingas Dievui, nes jie pasitarnavo jo žmogiškajam formavimuisi ir kūrybiniam keliui. Jis pabrėžė, kaip svarbu gyvenime laikytis nuostatos „Teesie Tavo valia“, nesinešioti nuoskaudų ir „susimokėti“ už savo klaidas dar čia, žemėje. Pasidalino giliomis įžvalgomis, atrastomis situacijose, kurių savo jėgomis negalėjo pakeisti: „Tada supranti, kad tu tik įsivaizduoji, jog nuo tavęs kažkas priklauso, bet iš esmės viskas priklauso nuo Dievo“. Autorius paskaitė šiuose išgyvenimuose gimusių eilėraščių.
„Gintaras kalbėjo apie Dievo valią savo gyvenime. Be Dievo valios nebūtų įvykęs ir šis susitikimas“ – sakė vakare dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys, paminėdamas keletą veiksnių, lėmusių, kad renginys įvyko. Jis pasidalino mintimis apie Dievo valios ir žmogaus valios santykį. „Žmogaus valios užduotis yra užleisti Dievo valiai vietą jo gyvenime. Bet tai ypatingai sunku padaryti kūrybos žmogui. Kai iš tavęs išeina tokios eilės, didelė pagunda save su jomis sutapatinti ir būtent save laikyti šio stebuklo kūrėju – vieninteliu ir nepakartojamu. Gintaras yra retas šiai dienai mūsų poetas, kuris autoryste dalinasi su Dievu, ir dar daugiau – jis pasako: „Jei ne Jis, to nebūtų buvę, nes tai, ką aš turiu, yra per mažai”. Seimo narys dėkojo už labai atvirą pokalbį, padovanojo vakaro svečiui Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė‘ numerį ir pabaigai sakė: „Jeigu pripažįstame, kad esame Dievo karalystės dalininkai, mes tuo pačiu pripažįstame, kad esame Dievo karalystės piliečiai. Jei esame čia susirinkę, nesvarbu, kokiai konfesijai priklausome, mes esame tos karalystės piliečiai.

2015 m. Vasaris mėn. 10 d., Antradienis

Pensininkų bendrijos "Panevėžio bočiai" ataskaitinė konferencija

Vasario 9 d. pensininkų bendrija "Panevėžio bočiai" susirinko į ataskaitinę organizacijos konferenciją. Bendrijos pirmininkas Kęstutis Šeškus pasveikino  visus susirinkusius ir priminė, kad Panevėžio bočiai šiais metais jau minės draugijos 22-jų metų jubiliejų. Savo ataskaitoje pirmininkas apžvelgė metų darbus, prisiminė keliones, renginius, išvykas, pristatė organizacijos finansinę būklę. P. Urbšys pasveikino susirinkusius, papasakojo apie  pateiktą pasiūlymą pensijų kompensavimo įstatymui dėl kompensuojamos pensijos dalies paveldimumo, palinkėjo senjorams žmoniškos valdžios ir kad politikų žodžiai nesiskirtų nuo jų darbų. Senjorus sveikino Panevėžio savivaldybės, Visuomenės sveikatos biuro, SODROS vadovai. Pasibaigus oficialiai konferencijos daliai, visus linksmino bendrijos choras "Samanėlė".

2015 m. Vasaris mėn. 09 d., Pirmadienis

Šeštadieniniai susitikimai

Pavykus pirmajam susitikimui, vykusiam sausio 31 d., vasario 7 d., šeštadienį, Povilas Urbšys kartu su Vrk „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ kandidatais susitiko su panevėžiečiais prie kavos puodelio pabendrauti ir pasidalinti įžvalgomis apie miesto ateitį. Kandidatai pasakojo apie save, savo planus ir vizijas.

Buvo pasidalinta mintimis apie benduomenių problemas ir neginčijamą jų naudą miestelėnų gyvenimo kokybei, apie jaunimo užimtumą ir jų ateitį mieste, apie tai, kiek daug darbo laukia architektų ir dizaino specialistų, norint suteikti miestui patrauklų vaizdą. Vieningai sutarta, kad nei vienas iš tikslų nebus sėkmingai pasiektas, jei nebus svarbiausio – seniūnijų ir seniūnaitijų, atstovaujančių kiekvieno panevėžiečio interesus, įtvirtinimo.

Veikime KARTU jau DABAR!

2015 m. Vasaris mėn. 06 d., Penktadienis

„Sidabrinio Nevėžio“ statulėlių įteikimas

Vasario 6 d. (penktadienį) Povilas Urbšys dalyavo bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14) vykusiame projekto „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna NEVĖŽIS“ baigiamajame metų renginyje – „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlių įteikimas Metų literatui ir Metų iliustratoriui, „Jaunųjų kūrėjų almanacho 2014“ sutiktuvės.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centras kartu su partneriais – savaitraščiu „Panevėžio balsas“, regiono radijo stotimi „Pulsas“, Panevėžio dailės mokykla, Panevėžio informacijos centru PANINFO.LT – jau trečius metus įgyvendina tęstinį projektą „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna „Nevėžis“.

Povilas Urbšys jaunųjų kūrėjų mokytojams už jų globą ir skatinimą dovanojo gėles, o jauniesiems kūrėjams linkėjo drąsos ir nenustoti kurti.

2015 m. Vasaris mėn. 06 d., Penktadienis

Panevėžyje duris atvėrė Technologijų mokymo centras

 

Vasario 6 d. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (Nemuno g. 33) duris atvėrė pirmasis Lietuvoje moksleivių ir studentų Technologijų mokymo centras. Atidarymo renginyje dalyvavo Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius, Čekijos Respublikos ambasadorius Bohumil Mazánek, KTU Panevėžio instituto kapelionas kun. Kęstutis Brilius MIC, valdžios, švietimo įstaigų, verslo atstovai.

Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) dekanė Daiva Žostautienė pasidžiaugė, kad tik prieš du mėnesius buvo pasirašyta bendradarbiavimo deklaracija su 16 organizacijų. Dabar tai taps realybe. Naująjį centrą, kurio tikslas – populiarinti technologinės pakraipos studijas, pavyko įkurti per trejus metus. Moksleiviams, norintiems studijuoti technologinius mokslus, nuo šiol nereikės vykti į didžiuosius šalies miestus ar į užsienį. Kokybiškos studijos bus pasiekiamos Panevėžyje. Jaunimas galės netradicinėse paskaitose imitaciniu būdu išbandyti tas situacijas, kurios vyksta realiai įmonėse.

Renginyje dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys pasidžiaugė, kad mūsų mieste atsiranda toks centras, kuris apjungia mokyklų, aukštųjų mokyklų ir verslo bendruomenes, bei pabrėžė būtinybę sistemiškai formuoti strateginį tikslą skatinti jaunus žmones likti Lietuvoje. Seimo narys įteikė PTVF dekanei D. Žostautienei gėlių puokštę ir įrėmintą Lietuvos himną, linkėdamas, kad būtų stiprinama Technologijų mokymo centro lankytojų lietuviška tapatybė.

2015 m. Vasaris mėn. 06 d., Penktadienis

Debatai "Ateities Panevėžys"

Povilas Urbšys vasario 5 d. kartu su Visuomeninio rinkimų komiteto "Povilas Urbšys už sąrašą KARTU" komanda ir kandidatu į merus Ryčiu Mykolu Račkausku dalyvavo debatuose "Ateities Panevėžys". Komanda išsakė savo poziciją jaunimo užimtumo, valdžios - verslo partnerystės bei sąlygų likti jaunimui Panevėžyje sudarymo klausimais. P.Urbšys kalbėjo apie valdžios decentralizavimą ir pilietinės galios stiprinimą.

2015 m. Vasaris mėn. 04 d., Trečiadienis

Skandalingai sužlugdytą rekordinio kyšio bylą liepė tirti iš naujo

Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis panaikino daugybę Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, tarp jų ir apygardos vyriausiojo prokuroro Simono Minkevičiaus, nutarimų ir atnaujino ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo rekordinio šalies istorijoje – tuomet beveik 6 mln. Lt (1,737 mln. Eur) – kyšio. Byla generalinio prokuroro pavaduotojo nurodymu perduota Kauno apygardos prokuratūros kontrolei.

2015 m. Vasaris mėn. 03 d., Antradienis

Kova su korupcija baigta. Kodėl pralaimėjome?

Kalbos apie legendinius šešėlinius milijardus litų visada įdomios. Kiek traukė tą milijardą konservatoriai - neištraukė, kiek rovė naujoji valdančioji dauguma - neišrovė. O nuožmiausią kovą nelegaliam praturtėjimui skelbusi Prezidentūra sako, kad didžioji korupcija įveikta, beliko vien buitinė. Tik štai realybė tokia: pogrindžio kontrabandos karalių pasakiškų turtų taip ir nepavyko konfiskuoti. Kodėl?
Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo svečiai - žinomi Lietuvos teisininkai: buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas 
Vitalijus GAILIUS, buvęs vienas iš STT vadovų, Seimo narys Povilas URBŠYS, pirmasis nepriklausomos Lietuvos generalinis prokuroras, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras PAULAUSKAS, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, advokatas Egidijus BIČKAUSKAS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

Žiūrėkite: https://www.youtube.com/

<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 287 iš 352