Naujienos

2014 m. Rugpjūtis mėn. 10 d., Sekmadienis

Nelygios rinkimų varžybos

Artėjantys savivaldos rinkimai gyventojams žada visą šūsnį staigmenų. Kad merus galėsime rinkti tiesiogiai, dar ne vienintelė naujiena. Rinkimuose į savivaldybių tarybas galės dalyvauti ir visuomenininkai, žinoma, tik ne tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip politinės partijos.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

2014 m. Rugpjūtis mėn. 02 d., Šeštadienis

Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio vyskupijos Gyvojo Rožinio X-ajame kongrese

 

Rugpjūčio 3 d. Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje buvo švenčiami Porciunkulės atlaidai ir vyko Panevėžio vyskupijos Gyvojo Rožinio X kongresas „Kad Jūsų džiaugsmui nieko netrūktų“, skirtas Gyvojo Rožinio draugijos įkūrimo dešimtmečiui ir Šeimos metams paminėti.

Šv. Mišių aukai vadovavęs vysk. Lionginas Virbalas pamoksle, susiedamas su kongreso tema „Kad Jūsų džiaugsmui nieko netrūktų“ , priminė Porciunkulės atlaidų istoriją.  Po šv. Mišių svečias iš Vilniaus kun. Ričardas Doveika konferencijoje pasidalino savo įžvalgomis apie Rožinio maldos prasmę žmonių gyvenime.

Povilas Urbšys, dalyvavęs iškilmėse šv. Mišiose Panevėžio katedroje ir agapėje, pasveikino susirinkusius, prisiminė dar vieną – neseniai paminėtą Panevėžio Gyvojo Rožinio draugijos 35 metų  atkūrimo - sukaktį, pavadino Rožinio maldininkus tikrąja maldos kariuomene bei pastebėjo, kad labai prasmingas yra šios draugijos credo: „Kilti ir kelti“, kuris atliepia popiežiaus Leono XIII, vadinamo Rožinio popiežiumi, minčiai, kad tikintis turi būti ne tiktai sau, bet būti pasiruošęs aukotis ir kitam. Povilo Urbšys draugijos nariams dėkojo už tą maldos auką, įteikė padėką Panevėžio vyskupijos ir Panevėžio Gyvojo Rožinio draugijos vadovei Nijolei Gylienei už daugiau kaip 7000 Švč. M. Marijos mylėtojų telkimą nenutrūkstamai maldai ir vieningai veiklai,  linkėdamas draugijai augti, kad gėrio tarp žmonių būtų daugiau.

Nijolė Gylienė pastebėjo, kad tai pirmas kartas, kai Gyvojo Rožinio renginyje dalyvauja Seimo narys, ir tai yra geras ženklas, nes ir Seime bus paliudyta, kad yra tokios organizacijos, kad jų nariai meldžiasi už Vyriausybę, ir kad vieni yra reikalingi kitiems.    

 

2014 m. Rugpjūtis mėn. 02 d., Šeštadienis

Panevėžio XX jubiliejinio keramikų simpoziumo darbų parodos atidarymas

Rugpjūčio 1-osios dienos pavakare Panevėžio Dailės galerijoje meno mylėtojai gausiai susirinko į Panevėžio XX jubiliejinio keramikų simpoziumo darbų parodos atidarymą. Dar gerokai iki renginio pradžios I aukšto salėje šurmuliavo ir naują šamoto darbų ekspoziciją susidomėję tyrinėjo panevėžiečiai ir miesto svečiai.

Penkias savaites vykusio simpoziumo metu 10 menininkų iš Baltarusijos, Irano, Ispanijos, JAV, Rumunijos ir Lietuvos intensyviai kūrė meno kūrinius keramikos įmonėje „Midenė“, ten juos išdegė.Vyko keramikų kūrybos vakarai, konferencija „Keramikos meno tendencijos“, akcija „Lipdo visas miestas“.

Parodos atidarymo renginį vedė Dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė. Ji žadėjo jau kitais metais kviesti į naujo, dabar statomo pastato atidarymą, kuriame bus galima pamatyti kol kas archyvuose saugomą šamoto keramikos darbų visumą. Šiais metais dalyvių skaičius pasipildė, tad dabar kolekciją sudaro jau iš 35 valstybių menininkų darbai.

Sveikinimo žodį taręs Seimo narys Povilas Urbšys pasidžiaugė, kad keramikos simpoziumai ir sukaupta unikali kolekcija garsina Panevėžį – mūsų miestas yra tarsi keramikos Meka, į kurį suvažiuoja menininkai iš viso pasaulio. Šis simpoziumas neįsivaizduojamas be jo iniciatorės ir globėjos, tad dėkojo ir įteikė padėką Jolantai Lebednykienei, o taip pat - dovaną menininkams, linkėdamas plastiškos kūrybos.

Skaitykite daugiau...

2014 m. Rugpjūtis mėn. 02 d., Šeštadienis

Konstitucinis Teismas tapo viršesnis už pačią Konstituciją

Liepos 11-ąją Konstitucinis Teismas išaiškino, kad Vyriausioji rinkimų komisija gali atsisakyti išduoti parašų rinkimo lapus, jei pageidaujamo referendumo idėjos prieštarauja Konstitucijai. O pačioje Konstitucijoje aiškiai parašyta, jog Tauta turi teisę keisti Konstituciją. Kas atsitiko Lietuvos valstybėje? Ar piliečiai dar turi sprendimo teisę?

Apie tai prie Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo apskrito stalo diskutavo Seimo narys Povilas Urbšys, teisininkas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Egidijus Bičkauskas, teisininkas, pirmasis nepriklausomos Lietuvos generalinis prokuroras, Seimo narys Artūras Paulauskas ir teisės profesorius Saulius Arlauskas. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas Jakavonis.

Skaitykite: http://www.ve.lt/

2014 m. Rugpjūtis mėn. 02 d., Šeštadienis

P. Urbšys dalyvavo Marijos radijo laidoje "Laisvė ir atsakomybė"

Liepos 31 d. P. Urbšys dalyvavo Marijos radijo laidoje "Laisvė ir atsakomybė". Laidoje „Kaip išlikti krikščionimi politiniame gyvenime?" P. Urbšys pasidalino mintimis su kokiais vertybiniais iššūkiais per pirmuosius darbo Seime metus jam tenka susidurti.

Laidą klausykite: http://www.marijosradijas.lt/radijo-laidos/pokalbiai/49613-2014-07-31-17-20-laisv%C4%97-ir-atsakomyb%C4%97.html

2014 m. Liepa mėn. 29 d., Antradienis

P. Urbšys dalyvavo atminimo ir maldos vakare „Budėkime dėl santarvės ir taikos”

Liepos 30 d. 18 val. P. Urbšys dalyvavo Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčios atminimo ir maldos vakare "Budėkime dėl santarvės ir taikos", kuris vyko Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje, Pylimo g. 18. Maldos vakarą vedė Vilniaus evangelikų reformatų parapijos klebonas- vienintelis likęs gyvas Medininkų tragedijos liudininkas Tomas Šernas.

Plačiauhttp://www.ref.lt/

2014 m. Liepa mėn. 29 d., Antradienis

Povilas Urbšys: Valdžios neveiklumas priešina žmones

Prieš metus Panevėžio miesto taryba priėmė sprendimą dėl šalto vandens kainų didinimo, viena iš nurodytų priežasčių – dumblo džiovinimo įrenginių eksploatavimo kaštai. Tačiau iki šiol iš UAB „Aukštaitijos vandenys“ apie šių įrenginių eksploatavimo pradžią dar neišgirdome.

Skaitykite: http://www.aina.lt/

2014 m. Liepa mėn. 25 d., Penktadienis

Saugumo iššūkiai regione

Liepos 25 d. Povilas Urbšys dalyvavo Troškūnuose vykusiame Politinio švietimo akademijos renginyje „Saugumo iššūkiai regione“ ir pasisakė tema „Kas – Lietuvos saugumo garantas?“, akcentuodamas, kad Lietuvos saugumo garantas - ne kas kita, o pilietiškai atsakingas žmogus: atsakingas už savo šalį, už savo šeimą. Be brandžios pilietinės visuomenės mes neturėsime Lietuvos saugumo garanto, nes ne ginklai, ne pinigai, bet pati žmonių dvasia ir pasiaukojimas gali užtikrinti Lietuvos saugumą.

 

2014 m. Liepa mėn. 24 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys dalyvavo vaikų futbolo turnyre

Liepos 24 d., ketvirtadienį, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos stadione (Ramygalos g. 99, Panevėžys) vyko vaikų futbolo turnyras, kuriame atsiskleidė visą mėnesį veikusios Panevėžio pietinės vietos bendruomenės organizuojamos vasaros stovyklos „Super Summer Football“ rezultatai. Stovykla surengta remiantis 20 metų Kanados patirtimi organizuojant vaikų užimtumą visą vasarą.

Jaunųjų futbolininkų tėveliai Arūnas Balčiūnas ir Arūnas Vaičekauskas negailėjo laiko ir jėgų, kad ši idėja būtų įgyvendinta. Vaikams fizinio pasiruošimo ir futbolo treniruotes vedė treneriai Virginijus Liubšys ir Leonardo Iparraquirre (Brazilija). Stovykloje dalyvavo penkiasdešimt 10-16 metų vaikų.

Skaitykite daugiau...

2014 m. Liepa mėn. 20 d., Sekmadienis

Užduotis prokurorams: dėl ko atimtas vaikas

„Vilnijos“ draugijos pirmininkas habilituotas daktaras Kazys Garšva kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, ragindamas įvertinti, kaip Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) įkvėpti vietos politikieriai Šalčininkų rajone kovoja su lietuvybe versdami vesti vaikus į lenkų mokyklas net šito nenorinčius gyventojus. Mokslininkui kantrybė trūko nesulaukus Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnybos pagalbos. Rajono valdininkai tai vadina elementaria mokinių krepšelių problema.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt

<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 288 iš 334