Naujienos

2014 m. Sausio mėn. 03 d., Penktadienis

Nesėkmingai „pasiskiepijusi“ D.Grybauskaitė atsisako duoti parodymus prokurorams

Straipsnį skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2013 m. Gruodis mėn. 27 d., Penktadienis

Povilas Urbšys dalyvavo radijo laidoje "Laiko ženklai"

Gruodžio 28 d., šeštadienį, Povilas Urbšys dalyvavo radijo soties "Pulsas" laidoje "Laiko ženklai". Laida,  kurią veda kun. Algirdas Dauknys, transliuojama nuo 9 val. iki 11 val.

2013 m. Gruodis mėn. 27 d., Penktadienis

P.Urbšys dalyvavo šventose mišiose už vyskupą Kazimierą Paltaroką

Gruodžio 27 d. 18 val. Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedroje P.Urbšys dalyvavo šventose mišiose už vyskupą Kazimierą Paltaroką.

Šiandien iškilmingame Panevėžio miesto savivaldybės tarybos posėdyje miesto garbės piliečiu išrinktas vyskupas Kazimieras Paltarokas (1875-1958). 

 Vyskupas K. Paltarokas buvo visuomenės autoritetas, darbštus ir geras organizatorius, labai demokratiškas ir paprastas. Jo nuopelnai pripažinti jau tuo metu: 1926 m. tapo Lietuvių katalikų mokslo akademijos nariu akademiku, 1933 m. išrinktas šv. Vincento Pauliečio, o 1937 m. - šv. Kazimiero draugijos garbės nariu. „Vyskupo Paltaroko neįveikiamumo paslaptis glūdi gal labiausiai jo pasiryžime nukentėti už savo ginamus idealus. Jis yra įsitikinęs ne tik savo bylos teisingumu, bet ir tuo, kad nukentėti už teisybę yra geriausias jai patarnavimas“, – rašė profesorius Stasys Šalkauskis.

Iš vyskupo K.Paltaroko parengto ir vėliau daug kartų nelegaliai perleisto katalikų „Katekizmo“ sakramentams ruošėsi visa pokario karta.

K.Paltarokas – dešimtasis Panevėžio miesto garbės pilietis. Šis vardas jau suteiktas režisieriui Juozui Miltiniui, aktoriams Donatui Banioniui ir Vaclovui Blėdžiui, dailininkui Kaziui Naruševičiui, monsinjorui Jonui Juodeliui, rašytojai, visuomenės veikėjai Gabrielei Petkevičaitei-Bitei, skulptoriui Juozui Zikarui, sporto patriarchui Vilhelmui Variakojui ir aviakonstruktoriui Vladui Kensgailai.

 

Plačiau apie vyskupą K.Paltaroką: http://panevezys.lt/

 

2013 m. Gruodis mėn. 26 d., Ketvirtadienis

Draustiniuose miško žemę paversti kitomis naudmenomis bus galima įgyvendinant valstybei svarbius projektus

Straipsnį skaitykite: http://www.ekspertai.eu/

2013 m. Gruodis mėn. 23 d., Pirmadienis

Seimas neišgirdo 320 000 piliečių balso

Straipsnį skaitykite: http://www.tiesos.lt

2013 m. Gruodis mėn. 23 d., Pirmadienis

Tegul lydi Jus gerumas ir artimo meilė!

 

Ramybės ir artumo šv.Kalėdų išvakarėse! Tegul lydi Jus gerumas ir artimo meilė!

 

Povilas Urbšys

2013 m. Gruodis mėn. 23 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys: Palinkėkime vieni kitiems Šviesos, kuri suteiktų mums viltį

Straipsnį skaitykite: http://www.aina.lt/

2013 m. Gruodis mėn. 23 d., Pirmadienis

Parlamentinės grupės „Už ištikimybę priesaikai“ pranešimas: dėl pateikto Tautinių mažumų įstatymo projekto

2013 m. gruodžio 23 d. 

Seimo narių grupė „Už ištikimybę priesaikai“ reiškia susirūpinimą, kad politiniai susitarimai vėl keliami aukščiau mūsų valstybės vertybinių principų ir nacionalinių interesų.

Gruodžio 18 d. Žmogaus teisių komitetas skubos tvarka, net iš anksto šio klausimo nepaskelbus darbotvarkėje, sukuriant netikėtumo efektą, nepateikus medžiagos, ekspertų, konsultantų, specialistų išvadų komiteto nariams, o keliems jų dėl to keliant prieštaravimą, balsavimu pritarė 2010 m. įregistruotam Jaroslavo Narkevičiaus Tautinių mažumų įstatymo, kuris tėra tik minimaliai pakoreguotas 1989 metų atitinkamas įstatymas, projektui Nr. XIP-1648.

Pareiškiame, kad svarstant tokius svarbius ir Lietuvos gyvenimą ypač radikaliai keičiančius teisės aktus jų negalima priiminėti skubos tvarka, neįsigilinus į esmę, ignoruojant Konstituciją, Valstybinės kalbos įstatymą, Mokslo ir studijų įstatymą, Konstitucinio Teismo 1999 metų spalio 21 d. nutarimą ir 2009 metų lapkričio 6 d. sprendimą bei kitus teisės aktus vien tam, kad Lietuvoje būtų įtvirtinta dvikalbystė ir dvikalbiai užrašai.

Priėmus pateiktą įstatymo projektą, automatiškai būtų izoliuojamas Vilniaus kraštas, sukeltų grėsmę teritoriniam valstybės vientisumui, skaldytų ir supriešintų Lietuvos piliečius. Įteisinta dvikalbystė Lietuvoje sukurtų dramatišką situaciją kaimyninėje Latvijoje, kur jau tokie bandymai ne kartą buvo mėginti įgyvendinti.

Primename, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2013 m. birželio 18 d. sprendime pabrėžė, jog valstybinė kalba yra itin gintina ir saugotina vertybė, kurios vartojimas valstybės viešajame gyvenime kartu yra ir vienas iš valstybingumo garantų.

Tikimės, kad kiekvienas Seimo narys dar nepamiršo prisiekęs ištikimybę Lietuvos Respublikai; gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, saugoti jos žemių vientisumą; visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei.

Todėl raginame Seimo narius ginti valstybės interesus ir laikytis duotos priesaikos Lietuvos valstybei.

2013 m. Gruodis mėn. 22 d., Sekmadienis

Gruodžio 23 d. 10 val. P. Urbšys dalyvavo radijo stoties "Pulsas" laidoje

Gruodžio 23 d. (pirmadienį) 10 val. Povilas Urbšys dalyvavo radijo stoties "Pulsas" laidoje, pokalbyje visuomenei aktualiomis temomis.

Laidos įrašą galite perklausyti čia: http://laidos.pulsas.lt/

2013 m. Gruodis mėn. 22 d., Sekmadienis

Į kovą su ugnimi stojusios moterys sužavėjo ne tik Seimo narį

Straipsnį skaitykite: http://www.lrytas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 293 iš 313