Naujienos

2013 m. Lapkritis mėn. 29 d., Penktadienis

Povilas Urbšys dalyvavo radijo laidoje "Ant bangos" su Mariumi Eidukoniu

2013 m. lapkričio 29 d. 8.40 val. Povilas Urbšys dalyvavo radijo stoties "Laisvoji banga" laidoje "Ant bangos", kurią veda Marius Eidukonis. Šią savaitę Seimas pritarė įstatymo nuostatai, kad partiją galėtų steigti 2000 narių. Povilas Urbšys vienintelis balsavo prieš.

Laidą klausykite: http://www.laisvojibanga.lt/

2013 m. Lapkritis mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Povilas Urbšys kvietė į paskaitą "Apie iššūkius švietimui, visatos dėsnius ir sambos karnavalą"

Apie pagrindinius šimtmečio iššūkius švietimui

 

Povilas Urbšys Panevėžio miesto švietimo įstaigų vadovus pakvietė į Ričardo Ališausko paskaitą "Apie iššūkius švietimui, visatos dėsnius ir sambos karnavalą".

Paskaitoje Ričardas Ališauskas pasidalino švietimo sistemos vizijomis, diskusijoms pateikė įvairių teoretikų ir praktikų nuomones.

Šiandien, kai mokinių technologinės žinios daugeliu atvejų geresnės nei mokytojų, turime mokytis vieni iš kitų. Ir tai natūralus procesas, juk vis vien judame pirmyn, o kai einame, viena koja visada yra truputį atgal - teigė lektorius. R.Ališauskas palietė giluminius mūsų valstybėje susiklosčiusius santykius, bendruomeniškumo stoką, menką pamatinį pasitikėjimą visuomenėje. Akcentavo, kad šiandieninei visuomenei nebereikalinga rutina, svarbiausia - kūryba ir mąstymas.

Lektorius pavyzdžiais pagrindė, kokia didelė yra įpročių galia ir kaip sudėtinga juos keisti. Šiuo metu švietimo sistema paremta remiantis tomis pačiomis taisyklėmis, kaip ir prieš šimtą metų: vaikai dalinami į klases pagal amžių, mokymosi laikas - į pamokas, turinys - į kursus. Ši sistema buvo sukurta darant prielaidą, jog visi psichologiškai tobulėjam ir bręstam vienodai. Įpročiai - tai saugumas, mes bijome išeiti iš saugumo zonos, todėl taip sunkiai ryžtamės naujovėms. Švietimui būtina orientuotis į ateitį. Mokykla jau seniai nebeturi informacijos monopolio, o tai turi skatinti keistis. Pagrindiniai švietimo šimtmečio iššūkiai, anot lektoriaus - laisvė, išlikimas ir informacija.

R.Ališauskas pasidžiaugė išaugusia jaunimo (15 - 19 metų) pilietine galia, aktyvumu ir jų pilietinėmis iniciatyvomis (akcija "Darom", "Baltosios pirštinės" ir kt.).

2013 m. Lapkritis mėn. 27 d., Trečiadienis

Parlamentinės grupės "Už ištikimybę priesaikai" pranešimas: "Dėl informacijos nutekinimo skandalo"

Seimo narių grupės „Už ištikimybę priesaikai“ nariai dar kartą primena, kad valstybę kuriame mes visi ir mes visi esame pilietiškai atsakingi. Negalime abejingai stebėti asmeninių ambicijų ir galios demonstravimo bei konstitucinių vertybių menkinimo. Seimo narių grupei priklauso ir Povilas Urbšys.

Skaitykite: http://www3.lrs.lt/

2013 m. Lapkritis mėn. 27 d., Trečiadienis

Seimui Lietuvoje per daug demokratijos

Politinei partijai įsteigti Lietuvoje bus būtina turėti nebe 1 tūkst., o jau mažiausiai 2 tūkst. steigėjų. Tai vakar įteisino Seimas. „Respublika“ parlamentaro Povilo Urbšio, kuris vienintelis balsavo prieš tokią tvarką, klausė: ar tai reiškia, kad liks tik trys keturios didžiosios partijos?

Straipsnį skaitykite čia: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/

2013 m. Lapkritis mėn. 26 d., Antradienis

Povilas Urbšys:”Padidintos atlyginimo dalies nenaudosiu savo asmeninėms reikmėms”

Straipsnį skaitykite: http://www.aina.lt/

2013 m. Lapkritis mėn. 24 d., Sekmadienis

Lapkričio 25 d. 10 val. P. Urbšys dalyvavo radijo stoties "Pulsas" laidoje

Lapkričio 25 d., pirmadienį, 10 val. Povilas Urbšys dalyvavo tiesioginėje radijo stoties "Pulsas" laidoje pokalbyje visuomenei aktualiomis temomis.

Laidos įrašą galite paklausyti: http://pulsas.lt/irasai

2013 m. Lapkritis mėn. 22 d., Penktadienis

Lapkričio 21 d. Seimo narių grupės kreipimasis į Konstitucinį Teismą

Lapkričio 21 d. Seimo narių grupė kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) prašydami ištirti, ar 2013 m. liepos 2 d. Seimo nutarimas „Dėl 2012 m. spalio 14 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų galutinių rezultatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje nustatymo“ 1 ir 2 straipsnių pakeitimo“ neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, valdžių padalijimo, teisinės valstybės bei atsakingo valdymo principams. Prašymą pasirašė 32 Seimo nariai, priklausantys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijoms bei Mišriai Seimo narių grupei, tarp kurių ir Povilas Urbšys.

2013 m. Lapkritis mėn. 22 d., Penktadienis

Kiek dar liko Sąjūdžio?

Šiandien portalas respublika.lt rašo:

Šiemet sukako 25 metai nuo Sąjūdžio - reikšmingiausios jėgos siekiant Nepriklausomybės- susikūrimo. Valstybiškai paminėjome tokią sukaktį? Paminėjome, jei paminėjimu laikytume valstybinės komisijos Sąjūdžio 25 metų sukakčiai paminėti sudarymą... O reikšmingesnių renginių kaip ir nebūta. Šiais laikais daugiau dėmesio skiriama pasirengti švęsti Heloviną. Kodėl tai, kas svarbu, pasidarė nebesvarbu? Ar dėl to, kad kasdien vis mažiau Nepriklausomybės lieka?

Straipsnį skaitykite...

 

2013 m. Lapkritis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Parlamentarus šokiravo Valio ir Grinos arogancija

Antradienį į Seimą iškviestų generalinio prokuroro Dariaus Valio ir Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Gedimino Grinos, kuriems buvo pateikti klausimai, susiję su skandalingu tyrimu dėl informacijos nutekinimo apie VSD pažymą, kurioje buvo perspėjama dėl Rusijos informacinių atakų, elgesys sukėlė parlamento pasipiktinimą. Kai kurie naujienų portalo Alfa.lt kalbinti parlamentarai liko priblokšti minėtų pareigūnų arogancijos, kiti manė, kad Seimas užsiima tuščiu politikavimu.

Buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio skyriaus viršinininkas, Seimo narys Povilas Urbšys naujienų portalui Alfa.lt tikino manantis, kad D. Valio ir G. Grinos „vengimas ataskyti į klausimus irgi yra tam tikras atsakymas”.

Straipsnį skaitykite...

2013 m. Lapkritis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Seimas ėmėsi pataisų dėl žurnalistų šaltinių apsaugos

Seimas antradienį po pateikimo ėmėsi prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytų pataisų dėl žurnalistų šaltinių apsaugos.

Seimo narių Mišrios grupės atstovas Povilas Urbšys kritikavo dar vieną prezidentės siūlymą, kad kratos metu būtų daromas garso ir vaizdo įrašas - tokie pakeitimai pasiūlyti ne atsirai žurnalistams, o visiems piliečiams. „Ar tai nepažeistų teisės į privatų gyvenimą? Antras klausimas, kiek kratų padaroma Lietuvoje per metus, ar tai nepareikalaus papildomų lėšų?“ - sakė P.Urbšys.

Visą straipsnį skaitykite: http://www.lrytas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 297 iš 313