Naujienos

2014 m. Liepa mėn. 07 d., Pirmadienis

Valstybės diena

 

Liepos 6 d. Povilas Urbšys dalyvavo Valstybės dienos šventėje Panevėžyje. 12 val. jis dalyvavo iškilmingoje vėliavos kėlimo ceremonijoje, o vakare su panevėžiečiais giedojo Tautišką giesmę. 

2014 m. Liepa mėn. 04 d., Penktadienis

Pasiūlyta sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 101

36 įvairioms frakcijoms atstovaujantys Seimo nariai, tarp jų ir Povilas Urbšys, trečiadienį įregistravo 55 Konstitucijos straipsnio pataisos projektą, kuriuo siūloma sumažinti renkamų parlamentarų skaičių nuo 141 iki 101. Statistikos departamento duomenys rodo, kad nuo 1992 m. iki 2013 m. Lietuvos respublikos gyventojų skaičius ženkliai kito mažėdamas 734 394 gyventojais.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2014 m. Liepa mėn. 01 d., Antradienis

Alfonso Svarinsko prisiminimų knygos „Nepataisomasis“ pristatymas

Birželio 27 d. Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijoje vyko monsinjoro Alfonso Svarinsko prisiminimų knygos „Nepataisomasis“ pristatymas. Monsinjoro atsiminimų knyga apima laikotarpį iki 1965 metų: vaikystę, jaunystę. 1965-aisiais monsinjorui buvo 40 metų, didžioji dalis jų – lageriuose.

Monsinjoras, labai taupiai prisiminęs skaudžią patirtį, vis kartojo savo pasiryžimą, vedusį jį per visus lagerius, tremtis ir persekiojimus: tarnystė Dievui ir Tėvynei, ir Aukos būtinumas... Apie tai kalbėjo visi susitikimo svečiai: klierikas Vincentas Lizdeika, puikiausiai vedęs vakarą ir dainavęs tremties ir partizanų dainas, vyskupas Jonas Kauneckas, apašt. prot. Bronius Antanaitis, kun. prof. Romualdas Dulskis, knygos redaktorius Donatas Stakišaitis, kunigas Paulius Mališka – svečias iš Kanados, Seimo narys Povilas Urbšys, ir jie visi lenkėsi monsinjorui, nes kunigo Alfonso gyvenimas jiems buvo ir tebėra labai svarbus, tarnaujant ir išlaikant įsipareigojimą Dievui ir Tėvynei.

Šviesa ir stiprybė, jokio pykčio monsinjoro Alfonso ir vyskupo Jono Kaunecko bendruose prisiminimuose iš persekiojimų, grasinimų, patyčių laiko. Povilo Urbšio išsakyta išmintis, kad taip liudyti savo tarnystę Dangui ir gimtajai Žemei turi galingos jėgos žmonės, auginti Idealo Šviesa šeimoje, tik dar kartą patvirtino to būtinumą šiandien.

Skaitykite čia:

http://panevezys.lcn.lt/archyvas/naujienos;940

2014 m. Birželis mėn. 29 d., Sekmadienis

Tėvo Stanislovo mirties metinių paminėjimas

Birželio 29 d. Povilas Urbšys dalyvaus Tėvo Stanislovo devintųjų mirties metinių minėjime Paberžėje. 15 val. bus aukojamos šv. Mišios, vėliau kiekvienas dalyvis galės uždegti žvakelę šviesuolio kunigo vienuolio atminimui. Po sakralių ir atminties kupinų akimirkų, kurias įkvėps kunigas dr. Vilius Sikorskas, padedamas Paberžėje 8 metus kunigavusio Skaidriaus Kandratavičiaus, 16 val. visi bus kviečiami į nekasdienišką Liudo Mikalausko, Sabinos Martinaitytės ir Audronės Eitmanavičiūtės koncertą „Pagarbinkim Lietuvą“. 

2014 m. Birželis mėn. 24 d., Antradienis

KT pradėjo nagrinėti bylą dėl Referendumo įstatymo nuostatų

Konstitucinis Teismas (KT) šiandien viešame posėdyje pradeda nagrinėti bylą dėl Referendumo įstatymo nuostatų. Seimas į KT kreipėsi su klausimu, ar galima rengti referendumus, kuriais siūlomos galbūt Konstitucijai prieštaraujančios nuostatos. KT vertins Referendumo įstatymo 14 straipsnį tiek, kiek juo Seimui nesuteikiama teisė spręsti referendumo skelbimo, net jei yra ekspertų grupės išvada, kad piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Konstitucijos.

Seimas dėl Referendumo įstatymo į KT kreipėsi, kai buvo surinkti būtini 300 tūkst. parašų surengti referendumui, kuriuo siūloma uždrausti parduoti žemę užsieniečiams ir juridiniams asmenims, sumažinti reikalavimus dėl piliečių parašų inicijuojant referendumus. Referendumas yra paskelbtas birželio 29 dieną.

Klausykite: http://www.ziniuradijas.lt

2014 m. Birželis mėn. 22 d., Sekmadienis

Povilas Urbšys. Kodėl esame „Grūto parko“ žaisliukai

Europos Taryba, įsteigta 1949 metais, gerokai prieš Europos Sąjungos sukūrimą, taip suformulavo vieną iš pagrindinių savo tikslų – ginti žmogaus teises, pliuralistinę demokratiją ir teisėtumą. 1985 metais Europos Tarybos valstybės narės priėmė Europos vietos savivaldos chartiją, kurioje konstatavo, jog savivaldos institucijos yra bet kurios demokratinės santvarkos pagrindas, o piliečių teisė dalyvauti tvarkant viešuosius reikalus – vienas iš demokratijos principų.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2014 m. Birželis mėn. 22 d., Sekmadienis

Lietuvos evangelikų reformatų Sinodas

Lietuvos evangelikų reformatų Sinodas birželio 21-22 dienomis renkosi Biržuose į eilinį 2014 metų suvažiavimą. Aukščiausioji Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčios valdymo institucija susirinko į Sinodo atidarymo pamaldas šeštadienį, birželio 21 dieną. Atidarymo pamaldose Bažnyčios vyriausiasis dvasininkas Lietuvos evangelikų reformatų generalinis superintendentas kun.Tomas Šernas malda ir Dievo Žodžiu palaimino Sinodo suvažiavimą ir paskelbė darbo pradžią. Iškilmingose pamaldose birželio 22 d. dalyvavo ir Seimo narys P.Urbšys.

Skaitykite: http://www.ref.lt/

2014 m. Birželis mėn. 21 d., Šeštadienis

Berniukų futbolo turnyras

Birželio 20 d. Panevėžio rajone, Smiltynės sodyboje vyko berniukų futbolo čempionatas, kurį organizavo VšĮ "Gerumo lietus", kuriam ir priklauso Vilniaus Futbolo mokykla "Audra". Turnyre dalyvavo vaikai iš Anykščių, Pasvalio, Panevėžio, deja, dėl nenumatytų aplinkybių neatvyko jaunųjų futbolininkų komanda iš Latvijos. Nugalėtojų taurę išsivežė pasvaliečiai. Seimo narys Povilas Urbšys parėmė šį turnyrą ne tik medaliais, kurie buvo įteikti berniukams, bet ir pasidžiaugė šia iniciatyva, kurią surengė vilniečiai Panevėžyje. Padėkos raštais tiek už turnyro organizavimą, tiek už jos iniciatyvos palaikymą, apdovanojo garbės raštais Futbolo mokyklos "Audra" direktorių Nerijų Budraitį, "Smiltynės sodybos" savininką Mindaugą Būtėną už geranoriškumą, pagalbą parėmusiam šią idėją. Taip pat dėkojo treneriui ir vaikų futbolo entuziastui Stasiui Petrauskui, kuris rūpinosi turnyro eiga, buvo šio turnyro sumanytojas. 

Skaitykite: http://www.15min.lt/

2014 m. Birželis mėn. 21 d., Šeštadienis

Valdininkai nesiekia šeštokų lygio

Birželio 1-ąją sukako metai, kai įsigaliojo nauja priėmimo į valstybės tarnybą tvarka. Norint tapti valdininku, dabar reikia pereiti du atrankos etapus. Pirmojo etapo, kuris vyksta Valstybės tarnybos departamente, metu atrūšiuojami visi menkesnių sugebėjimų kandidatai. Testas užduodamas toks, kad jį lengvai įveikia net šeštokai. Tačiau net 30 proc. kandidatų į klerkus jų neišgliaudo.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

2014 m. Birželis mėn. 20 d., Penktadienis

Povilas Urbšys: pati tauta gali apsiginti nuo antikonstitucinių referendumo iniciatyvų

Pati tauta gali apginti Konstituciją nuo antikonstitucinių referendumo iniciatyvų, tokios teisės suteikti kokiai nors valstybės institucijai nereikėtų, sako Seimo narys Povilas Urbšys. Penktadienį jis Konstitucinio Teismo (KT) viešame posėdyje tvirtino, kad Seimo ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo iškeltos abejonės dėl Referendumo įstatymo konstitucingumo nepagrįstos.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/
<< Pradžia < Ankstesnis 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 299 iš 342