Naujienos

2014 m. Balandis mėn. 11 d., Penktadienis

Povilas Urbšys. Nuspręsta – bus tik valdžios referendumai

Seimas po ilgų manipuliacijų vis dėlto priėmė nutarimą dėl referendumo paskelbimo. Šis sprendimas buvo priverstinis, nes kol kas galiojanti konstitucinė doktrina ir Referendumo įstatymas neleidžia pasielgti kitaip. Tačiau tai tik laikinos kliūtys.Tos pačios dienos posėdžio pabaigoje 29 Seimo narių balsais nuspręsta kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Referendumo įstatymo straipsnio, kuris neleidžia blokuoti piliečių reikalavimo paskelbti referendumą net ir tada, jei teikiamo sprendimo tekstas gali neatitikti Lietuvos Respublikos Konstitucijos – kol kas pagal galiojančią konstitucinę doktriną „niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto“. 

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2014 m. Balandis mėn. 11 d., Penktadienis

Siūloma pavardės originalią rašybą leisti papildomame asmens dokumento puslapyje

Grupė Seimo narių užregistravo Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą, kuriuo siūloma įteisinti originalią nelietuvišką vardų ir pavardžių rašybą asmens tapatybės dokumentų papildomame puslapyje.

Pagrindiniame paso puslapyje ir toliau būtų galima rašyti tik valstybine kalba, papildomo paso puslapio įrašas galėtų būti tik lotyniško pagrindo ženklais.

Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

2014 m. Balandis mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Mūšis dėl referendumo: kaltinimų tautos baime ir kėsinimusi sulaužyti Konstituciją lavina

Seimas antradienį plenariniame posėdyje nusprendė, kad referendumas dėl Konstitucijos pataisų, o paprastai sakant – dėl žemės nepardavimo užsieniečiams vyks birželio 29 dieną. Už tai balsavo 79 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 19 parlamentarų.

Skaitykite: http://www.balsas.lt/m/naujiena/784739

2014 m. Balandis mėn. 09 d., Trečiadienis

Kazio Sajos fantastinių istorijų rinktinės KINIVARPŲ RAŠTAI pristatymas

Balandžio 9 d. (trečiadienį) 17 val. Povilas Urbšys dalyvaus bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14, Panevėžys) – Kazio Sajos fantastinių istorijų rinktinės KINIVARPŲ RAŠTAI pristatyme. Renginyje dalyvaus rašytojas Kazys Saja, knygos dailininkas Gediminas Leonavičius pristatys knygos iliustracijų parodą.

Plačiau: http://pavb.lt/lt/

2014 m. Balandis mėn. 07 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys. VSD padėjo Rusijos žvalgybai diskredituoti Lietuvą

Lietuvos Respublikos Apeliacinio Teismo išteisinantis nuosprendis Eglės Kusaitės byloje skatina šią bylą vertinti ne tik siaurame teisiniame kontekste.

Akivaizdu – pasinaudodama Eglės Kusaitės byla Rusijos žvalgyba atliko operaciją. Ir tos operacijos tikslas buvo ne kas kita, bet Lietuvos ir jos valstybinių institucijų diskreditacija. Kodėl tai sakau? Pirma – kaip pasakė Apeliacinis teismas, nusikaltimo sudėtis atsirado tada, kai buvo išduota Rusijos ambasados viza. Rusijos ambasada ją išdavė, nors buvo gavusi informaciją iš Valstybės saugumo departamento, kad šitas žmogus kelia grėsmę Rusijai. Tačiau vizą išdavė. Rusija pamatė, kad šitą situaciją galima panaudoti tam, kad būtų diskredituota Lietuvos valstybė. Vienaip tuomet, jeigu Valstybės saugumo departamentas būtų leidęs jai išvažiuoti. Rusijoje ji, be abejo, būtų buvusi sulaikyta – būtų pasakyta, kad ši lietuvė atvyko vykdyti Rusijoje teroristinių aktų inspiruota Lietuvos institucijų. Kitaip tuomet, jeigu E.Kusaitę sulaikys VSD – ir tada bus galima vienaip ar kitaip sukelti nepasitenkinimą Valstybės saugumo departamento veiksmais bent šalies viduje.

Skaitykite:http://alfa.lt/

2014 m. Balandis mėn. 06 d., Sekmadienis

P. Urbšys dalyvavo diskusijoje, kurią organizavo Teisininkų draugijos Panevėžio skyrius

Balandžio 7 d., pirmadienį, 15 val. P. Urbšys ir Seimo narys V. Gailius dalyvavo diskusijoje, kurią organizavo Teisininkų draugijos Panevėžio skyrius. Diskusijos, kuri vyko Panevėžio miesto savivaldybės I-o aukšto salėje ( Laisvės a. 20 , Panevėžys), metu Panevėžio miesto teisininkai pasidalino mintimis apie būsimą teismų reformą, apie nepakankamą teismų finansavimą, didelius darbo krūvius. Seimo nariai kalbėjo apie naujų teisės aktų teisėsaugos srityje projektus, Teismų įstatymo pakeitimo projektą, politikų įtaką, inicijuojant teisės aktų pakeitimus ir kreipėsi į teisininkus, prašydami pateikti pastabas rengiamiems projektams.

2014 m. Balandis mėn. 04 d., Penktadienis

Diskusija Panevėžyje su prof. V.Radžvilu „Ar Panevėžys taps Lietuvos emigracijos sostine?“

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia į diskusiją „Ar Panevėžys taps Lietuvos emigracijos sostine?“, kurioje apie lietuvių tautos bei Aukštaitijos sostinės būklę kalbės Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės narys, Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Radžvilas.

Susitikimas vyks balandžio 4 dieną, 17 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14). Jame dalyvaus ir Povilas Urbšys.

2014 m. Balandis mėn. 04 d., Penktadienis

Žurnalistas J.Pocius: Valstybinė papirkinėjimo akcija „Visi - už eurą“

Valdantieji, pasiryžę nuo 2015-ųjų metų sausio 1 d. žūtbūt mums  atvesti eurą, meta milijonus svetimo pinigo privalumams viešinti. Bet ar sąžininga kalbėti apie euro įvedimo privalumus nutylint praradimus ir nepatogumus, kurie mūsų laukia? Kodėl mažiausiai 3 milijonai litų skiriami ne diskusijoms, kurios žmonėms galbūt leistų susigaudyti kas yra kas, o vienpusei kažkokio mistinio gėrio propagandai (viešinimui per TV, internetą ir kt.?)

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2014 m. Balandis mėn. 02 d., Trečiadienis

Teisėsaugos pareigūnai apie atleistą Matonį: tai – didžiulė netektis policijai

Pirmadienį Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius paskelbė, kad, atlikus tarnybinį patikrinimą, priimtas sprendimas atleisti ilgametį Kriminalinės policijos biuro viršininką Algirdą Matonį kaip diskreditavusį pareigūno vardą. Prieš savaitę A. Matonis buvo sulaikytas vairavęs neblaivus. Didžiulį autoritetą ir patirtį kovojant su pavojingiausiais bei žiauriausiais nusikalstamo pasaulio vadeivomis turinčio pareigūno atleidimas sukėlė nusivylimą ir net pasipiktinimą ne tik policijos, bet ir bene visų kitų teisėsaugos institucijų bei slaptųjų tarnybų gretose. Sakoma, kad saujelė aukštų Policijos departamento pareigūnų, kurie kolegų įtarinėjami kaip šios galimos provokacijos autoriai, sunkiai valdo savo džiaugsmą.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2014 m. Balandis mėn. 02 d., Trečiadienis

Lietuvos valdovas yra Tauta

LR Konstitucijoje yra įtvirtinta, kad suverenas yra Tauta. Tuo pasakyta, kad Lietuvos valdovas yra Tauta. Būtent tai yra didžiausia konstitucinė vertybė. Jeigu ši vertybė bus paminta, tai iš mūsų Tėvynės liks tiks Europos Sąjungos administracinis vienetas su pavadinimu Lietuva, kuriame gyvens gyventojai, bet ne save gerbianti Tauta. Lietuvos istorija ne kartą įrodė, kad mes galime prarasti valstybę, bet niekada neturime teisės prarasti Tautos, kurioje ir slypi tikroji Lietuvos valstybės gyvastis.

Skaitykite: http://www.aina.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 300 iš 334