Naujienos

2017 m. Lapkritis mėn. 13 d., Pirmadienis

Siūloma uždrausti chirurginį ir medikamentinį lyties keitimą

Siūloma uždrausti chirurginį ir medikamentinį lyties keitimąCiviliniame kodekse siūloma įtvirtinti chirurginį ir medikamentinį lyties keitimo draudimą.

Tokį Civilinio kodekso pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo įvairioms frakcijos priklausantys 31 Seimo narys.
„Teikiamu projektu siekiama pašalinti šiuo metu egzistuojančią įstatymų leidybos spragą, t. y. ištaisyti Civiliniame kodekse įtvirtintą, bet neveikiančią nuostatą dėl asmens teisės pakeisti lytį, kadangi ši nuostata asmenims sukelia nepagrįstų lūkesčių. Šiuo metu įstatymo, numatančio lyties pakeitimo sąlygas ir tvarką, nėra, ir teisiškai šie klausimai nėra reglamentuojami. Civilinio kodekso 2.27 straipsnio sukurtas teisinis lūkestis ir teisės spraga sudaro prielaidas teisminiams ginčams Lietuvoje ir, kaip ir Europos Žmogaus Teisių Teismo 2007 m. išnagrinėtos bylos L. prieš Lietuvą atveju, gali lemti nesėkmingą Lietuvos bylinėjimąsi tarptautiniuose teismuose“, - sako projekto autoriai.

Skaitykite: http://www.etaplius.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 13 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys. Esu seksistas ir mužikas

Povilas Urbšys

Jei kas tikisi, kad šiame savo tekste atgailausiu dėl savo pažiūrų, prašau jo neskaityti. Nešvaistykite savo brangaus laiko. Neverta. Geriau „palaikinkite“ grotelių akciją # UrbšyAtsiprašyk ar dar kartą pasirašykite peticiją „Dėl Seimo nario Povilo Urbšio elgesio“.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 12 d., Sekmadienis

Povilas Urbšys neigia diskriminuojantis nėščiąsias: „Tikiuosi tai – ne kerštas“

laida.pngPovilas Urbšys dalyvavo laidoje „24/7“. Laidos vedėja klausė Seimo nario, ar jis seksistas. Laidoje diskutuota apie interpretacijas visuomenėje dėl P.Urbšio pasisakymo Seime. 

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt/laidos/24-7/

2017 m. Lapkritis mėn. 12 d., Sekmadienis

Vygantas Malinauskas apie triukšmą dėl Povilo Urbšio replikos: „Sąmoningai pateikiamas tendencingas naratyvas“

Vygantas Malinauskas apie triukšmą dėl Povilo Urbšio replikos: „Sąmoningai pateikiamas tendencingas naratyvas“

Pasižiūrėjau TV3 reportažą apie Urbšio pasisakymą Seime.

Reportaže visa situacija tendencingai pateikiama, kaip seksistinis išpuolis. Tarsi Urbšys norėjo pasakyti, kad besilaukiančios moterys yra nekompetentingos Seime teikti pasiūlymus (tokią versija televizijai pristatė Čmilytė ir kiti liberalai).

Tačiau, tikėtina, kad Urbšys tik norėjo pasakyti, jog žmogui, nuo kurio priklauso tam tikroje situacijoje esančių žmonių teisių bei interesų apsauga, nedera agituoti už tų žmonių interesų bei teisių nepaisymą.

Analogiška situacija būtų, jei, pavyzdžiui, gydytojas remtų siūlymą negydyti kai kurių ligonių arba mokytojas siūlytų nemokyti kai kurių vaikų. Ir jei, kas nors pasakytų, kad tokių pasiūlymų nedera teigti gydytojui arba mokytojui turbūt niekas tokio asmens neapkaltintų neapykanta gydytojams ar mokytojams bei nesiūlytų svarstyti Etikos bei procedūrų komisijoje.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 12 d., Sekmadienis

Vytautas Sinica: Kas atsitikę su tais žmonėmis?

Vytautas Sinica: Kas atsitikę su tais žmonėmis?

Taip jau yra, kad Nida Vasiliauskaitė pastaruoju metu yra viena iš dviejų geriausių autorių DELFI (ne, ne todėl, kad manęs nebėra). Ir šįkart jos komentaras po Povilo Urbšio pasisakymo ir kilusios reakcijos yra itin taiklus.

Taip, Urbšio pasisakymas yra iš pasaulio, kur nėščia moteris yra gležna būtybė, kurią reikia ‘padaboti’ ir pasaugoti ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Kam tai nepatinka, gali sakyti, kad šia prasme jis iš XIX amžiaus nužengęs žmogus. Būti iš XIX amžiaus pagarbos ir kultūros prasme apskritai yra komplimentas. Algirdas Patackas buvo iš XIX amžiaus, Urbšys tikrai mažiau, bet šitam Seimui vis tiek per daug. Užtat tikrai ne visai visuomenei. Galite net neabejoti – Urbšio populiarumui tarp moterų savo apygardoje tai tik padės.

Bet kuriuo atveju, aišku, kad Urbšio komentaras gali nepatikti daug kam, ypač emancipuotai jos daliai, kuriai mintis apie kažkokį nėščiosios pasaugojimą savaime įžeidi, nors dažnai ne mažiau baisi ir mintis apie nėštumą. Tegu nepatinka. Tai puiku ir sveikintina. Reikėtų paleisti Seimą, jeigu visiems viskas patiktų. Juk iš tiesų daugumai besipiktinančių nepatinka ir visa ta Lietuva, kuri rinko ir kuriai atstovauja Urbšys.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt

2017 m. Lapkritis mėn. 12 d., Sekmadienis

Nida Vasiliauskaitė. Apie smerkimo kampanijas

Nida Vasiliauskaitė

„Jau XXI amžius“, o po ES narės aukščiausias politines institucijas kaip niekur nieko vaikštinėja subjektas iš XIX-ojo (plg. Gintauto Palucko įrašą FB: „Dėl pono Urbšio vakar suklydau. Sakiau, kad užsipulti besilaukiančią Seimo narę gali tik emociškai sutrikęs žmogus. Ponas Urbšys nėra emociškai sutrikęs. Jis natūraliai toks. Žmogus iš 19'o amžiaus. Jam natūraliai normalu ir priimtina skirstyti šeimas į tikras ir netikras. Šeimos „stiprinimo“ įstatyme stumti kažkokius „nepilnus“ vyrą ir moterį, kurie „pilnais“ tampa tik susiėję draugėn ir būtinai tik prokreacijos tikslais“). Jau ir peticija, reikalaujanti jo atsistatydinimo, pagaminta (autorius, žinoma, Andrius Tapinas: paskutiniu metu darbas jo toks – surasti, kam Laiko Dvasia palanki kąsti į gerklę, besti tenlink pirštu ir siundyti, kol užpjudytasis, springdamas viešais atsiprašymais, paliudys savimi Moralės triumfą).
Skaitykite: https://www.delfi.lt

2017 m. Lapkritis mėn. 11 d., Šeštadienis

Chorų festivalis „Amžina daina“

amzinagaida.png

Lapkričio 11 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko chorų festivalis „Amžina daina“. Šis sambūris, vykstantis kasmet nuo 2006 metų, populiarina ne tik chorinės muzikos žanrą, bet ir lietuvių liaudies kūrybinį palikimą – dainą. Renginį vedė Dalia Gaspariūnienė ir Kazimieras Ilginis.  

Festivalio dalyvių atvykęs pasveikinti Seimo narys Povilas Urbšys sakė: „Yra dvi Lietuvos: skandalų Lietuva, kur mes, politikai, esame to priežastis, ir Lietuva amžinos dainos. Amžina daina neįmanoma be amžinų gaidų, bet amžina gaida niekada neskambėtų, jeigu nebūtų tų, kurie išdainuotų tas gaidas. Jūs esate tie, kurie leidžiate patirti amžiną gėrį, padedate nepamiršti, kas yra amžina, kas yra tikra. Ačiū Jums už tai.“ Seimo narys pasveikino festivalio organizatorę Dalią Gaspariūnienę, kuri prieš 30 metų susiejo savo likimą su choru „Čiūto“.

Koncertą pradėjo Panevėžio mišrus choras „Čiūto“, vienas iš seniausiai susikūrusių Panevėžyje – 1960 m. pavasarį. Programą atliko dar keturi chorai iš Panevėžio, taip pat iš Šiaulių, Kauno, Kupiškio, Jonavos. Skambėjo dainos iš Lietuvos muzikinio lobyno bei atlikėjams pritariantys žiūrovų aplodismentai. Paskutiniąją dainą – Vytauto Kernagio „Mūsų dienos kaip šventė“ – pakiliai atliko visi kartu – ir choristai, ir žiūrovai. Šios dainos žodžiai pildėsi – ta diena buvo tikra šventė. 

2017 m. Lapkritis mėn. 11 d., Šeštadienis

Sveiki atvykę į politinio korektiškumo diktatūrą, arba R.I.T.A.: „Pone Urbšy, sėskit. 2“

Sveiki atvykę į politinio korektiškumo diktatūrą, arba R.I.T.A.: „Pone Urbšy, sėskit. 2“Rita Miliūtė: Pone Urbšy, jeigu Viktorija Čmilytė-Nielsen nebūtų nėščia, ar ji būtų sulaukusi Jūsų pastabos, kad ji neturi pristatinėti įstatymo projekto dėl pagalbinio apvaisinimo?

Žiūrėkite: http://www.tiesos.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 10 d., Penktadienis

Kokį požiūrį į nėščią moterį demonstruoja Seimo narys P. Urbšys?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „žinių radijas“

"Gerbiama Viktorija, aš labai atsiprašau, jeigu įžeidžiau Jus kaip žmogų, kaip moterį. Aš net neabejojau Jūsų kompetencija. Kai kuriais atvejais esate kompetentingesnė negu aš. Vis kartojama mano frazė daugiau skirta vyrams Jūsų frakcijoje, stengiantis Jus apsaugoti nuo galimai skaudžios kritikos."

Kokį požiūrį į nėščią moterį demonstruoja Seimo narys P. Urbšys? Laidoje kalbėjo Seimo nariai Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Povilas Urbšys.

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 10 d., Penktadienis

Pasmerktas Urbšys puolė gintis: negalvojau įžeisti V. Čmilytės kaip moters

Povilas Urbšys, Ramūnas Karbauskis

Valstiečių žaliųjų frakcijos narys Povilas Urbšys apgailestauja, kad jo pareiškimas prašant, kad įstatymo pataisas dėl embrionų saugojimo neteiktų nėščia parlamentarė, buvo suprastas kaip įžeidimas. Esą jis tik norėjo parlamentarę apsaugoti ir apeliavo į jos kolegas.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 212