Naujienos

2018 m. Balandis mėn. 04 d., Trečiadienis

Vilniaus rotušėje atidaryta fotografo Algimanto Aleksandravičiaus paroda

Algimantas Aleksandravičius

Balandžio 3 d. A galerija pakvietė į Algimanto Aleksandravičiaus parodos „Šimtmečiui šimtas (portretai)“ atidarymą Vilniaus Rotušėje. Parodoje, skirtoje Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui, autorius pristato 100 Lietuvos teatro, muzikos, vaizduojamojo meno, literatūros, kino, šokio kūrėjų, mados ir sporto lyderių, garsių dvasininkų portretų.

Parodos atidaryme dalyvavo ir autorių sveikino Povilas Urbšys.
Kuo yra ypatinga Vilniaus rotušėje pristatoma Algimanto Aleksandravičiaus Lietuvos kūrėjų portretų galerija? Pasak menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio, joje matome ne tuos mūsų veikėjus, kurie visais įmanomais būdais veržiasi į viešumą, monetizuoja savo mimikrijas ir siekia būti matomi. Greičiau atvirkščiai. Tai namų interjerų, kūrybinių celių ir tykių studijų žmonės. Daugelis iš jų labai mažai matomi, tačiau žinomi. Tai žmonės, mūsų gyvenimus praturtinę anapusybės simbolių pasauliais. Jų sukurta meninių formų įvairovė tokia didelė, įvairi ir visa apimanti, kad nustelbia pačius autorius.
Daugiau apie parodą: https://www.zmones.lt/

2018 m. Balandis mėn. 04 d., Trečiadienis

Sąjūdžio 30-mečio minėjimas

Balandžio 3 dieną Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijoje, Vilniaus Sąjūdis organizavo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio trisdešimtmečio minėjimą „Vilniaus sąjūdininkai žygyje į Nepriklausomybę“. Šį renginį globoja judėjimas  „TALKA kalbai ir tautai“, Vilniaus forumas bei Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas. Jame dalyvavo ir Povilas Urbšys.

Renginio dalyviai ieškojo sprendimų, kaip būtų galima šiuolaikinėmis sąlygomis pratęsti Sąjūdžio pradėtus darbus. Šiuo renginiu pradėti Sąjūdžio trisdešimtmečio minėjimai visuose Lietuvos rajonuose.

Daugiau apie renginį: http://alkas.lt/

2018 m. Balandis mėn. 03 d., Antradienis

Diskusija LRT aktualijų studijoje

Pasak žurnalisto Vytauto Kvietkausko, kiek daugiau nei metus dirbantis Seimas ir pats nenuobodžiauja, ir kitiems nuobodžiauti neleidžia. Kas vyksta Seime? Ar jo nariai dar pajėgūs dirbti valstybės ir žmonių labui? O gal jau tikrai reikėtų naujų rinkimų? Apie tai balandžio 3 d. diskutuota LRT aktualijų studijoje, kur dalyvavo ir Seimo narys Povilas Urbšys.

V. Kvietkauskas: „Gerbiamas Urbšy, kaip Jūs vertinate Seimo darbingumą?“

Povilas_Urbšys_Stasio_Žumbio_nuotr.jpgP. Urbšys: „Ko gero, žmonės laukia efektyvesnio mūsų darbo. Tai, kad mūsų tarpusavio galios žaidimai sukelia politines dulkes ir užstoja tuos realius darbus, kuriuos mes dirbame ir kurių laukia žmonės, akivaizdu. Bet jeigu palyginti Seimus, kokie jie buvo... Esu tik antrą kadenciją išrinktas, tai praėjusioje kadencijoje man kai kuriais atvejais atrodė, kad Seimas funkcionuoja kaip kažkoks kriminalinis darinys, kai, pavyzdžiui, ateidavo prokuroras tam, kad patrauktų baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį ir kai Seimas neleisdavo to padaryti. Negana to, pakeitė Baudžiamojo kodekso straipsnį, kad neduok, Dieve, jeigu Viktoras Uspaskichas bus nuteistas laisvės atėmimu, to neatsitiktų. Jeigu vertinant ankstesnius Seimus, tai, pavyzdžiui, atsimenu, kai buvo tas Seimas, kuriame buvo net 66 konservatoriai ir tuo metu buvo išsaugotas Seimo nario mandatas Audriui Butkevičiui, kuris su tuo Seimo nario mandatu keliavo ne kur kitur, o į kalėjimo kamerą“.

V. Kvietkauskas: „Tai dabar tokių nėra, dabar jie patys išeina iš Seimo“.

P. Urbšys: „Bet tuo metu patys konservatoriai nekėlė klausimo dėl pasileidimo ir pasitikrinti žmonių pasitikėjimą“.

Klausykitės: http://www.lrt.lt/ 

2018 m. kovas mėn. 31 d., Šeštadienis

...

Velykinis_sveikinimas.jpg

2018 m. kovas mėn. 31 d., Šeštadienis

Urbšį pašalino iš Seimo vadovybės: Karbauskis tvirtina, kad tai dar ne pabaiga

Jei, pasak straipsnio, P.Urbšys yra nepartinis, tuomet LVŽS neturi jokios sprendžiamosios galios P.Urbšio atžvilgiu. Be to, P.Urbšys yra buvęs STT darbuotojas - ar Karbauskis pagalvojo, kad dabar ES lėšų panaudojimo, žemių nusavinimo, trąšų importo ir kitų su Karbauskiu susijusių klausimų gali būti imtasi žymiai rimčiau? Be to, ar LVŽS nepažeidžia Seimo statuto, bandydama deleguoti savo sprendimus nepartinio Seimo nario atžvilgiu?

Skaitykite: http://www.greitas.eu/

2018 m. kovas mėn. 30 d., Penktadienis

Įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“

Kovo 30 d. Panevėžio J. Miltinio teatre vyko 2018 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ teikimo ceremonija. Garbingus apdovanojimus įteikė LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas. 

Lietuvos Respublikos Seimo apdovanojimą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ Seimo valdyba įsteigė 2011-aisiais minint rašytojos, Steigiamojo Seimo narės, Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 150-ąsias gimimo metines. Šiemet apdovanojimams buvo pateikti 42 kandidatai, iš kurių išrinkta 16. Džiugu, kad tarp jų pateko net keturi panevėžiečiai. Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą apdovanoti visuomenininkas Julius Beinortas ir kraštotyrininkas Romas Kaunietis. Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą - kultūros veikėja Karolina Masiulytė-Paliulienė, o už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje medalis įteiktas kraštotyrininkui Algimantui Stalilioniui.

Pasibaigus iškilmingai ceremonijai Povilas Urbšys panevėžiečiams Romui Kauniečiui, Karolinai Masiulytei-Paliulienei ir Algimantui Stalilioniui įteikė Lietuvos 100-mečio ženklelius, o Juliui Beinortui – suvenyrą.

2018 m. kovas mėn. 30 d., Penktadienis

Siūloma paskelbti 2019 metus Vietovardžių metais

Siekiant išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą, siūloma paskelbti 2019 metus Vietovardžių metais.

Nutarimo projektą pasirašė ir Seimo narys Povilas Urbšys.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. kovas mėn. 30 d., Penktadienis

Virš P. Urbšio - R. Karbauskio keršto kirvis

kodelsuvalst.png

Ramūnas Karbauskis neapsikentė nuolatinės Povilo Urbšio kritikos ir gerokai apkarpė politiko, kurį kažkada delegavo koalicijos deryboms su konservatoriais, įtaką. Kovo 29 d. „Info dienos“ studijoje žurnalistė Indrė Makaraitytė klausė Seimo nario Povilo Urbšio, kodėl jis vis dar yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje.

I. Makaraitytė: „Jūsų vertybės, kaip suprantu, su „valstiečiais“ išsiskyrė jau seniai seniai, ar dar kažkur randate vertybinių taškų su „valstiečiais“?“

P. Urbšys: „Jeigu dėl Ramūno Karbauskio – taip. Bet kalbėti apie visus frakcijos narius nedrįsčiau. Nuosekliai laikausi tos pozicijos: dėl Gretos Kildišienės  sakiau – nepainioti valstybinių reikalų su asmeniniais. Dabar dėl komisijos: mano tikslais dar nepasiektas. Kol kas dėl komisijos yra atviras klausimas, kuri turi tirti žemės klausimus ir trąšas.

ŽIŪRĖKITE pokalbį su P. Urbšiu nuo 19:58 min.: http://www.lnkgo.lt/  

2018 m. kovas mėn. 30 d., Penktadienis

R.Karbauskio sankcijos nepaklusniam frakcijos nariui P.Urbšiui

Seimo valstiečių frakcijoje kyla įtampa. Kritikos frakcijos seniūnui Ramūnui Karbauskiui nevengiantis Povilas Urbšys buvo pašalintas iš seniūnų sueigos. Negana to, lyderis viešai pareiškė, kad tai dar ne pabaiga. Matyt, ruošia ir daugiau sankcijų nepaklusniam frakcijos nariui.

- Už kokias nuodėmes buvote frakcijos pašalintas iš parlamentinės seniūnų sueigos? - „Vakaro žinios“ paklausė Povilo URBŠIO.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. kovas mėn. 29 d., Ketvirtadienis

Kauno evangelikų reformatų bažnyčia: matyti šviesa tunelio gale

Kauno evang. reformatų bažnyčia.JPG

Po daugiau kaip du dešimtmečius vykusio susirašinėjimo ir bylinėjimosi Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) siūlo Vyriausybei grąžinti Lietuvos evangelikams reformatams sovietmečiu nacionalizuotą bažnyčią Kaune.
Tačiau numatyta viena sąlyga – dalyje bažnyčios dar penkerius metus galės šeimininkauti Mykolo Romerio universitetas (MRU), nes ten įrengta jo sporto salė ir valgykla. Tikintieji su tuo sutinka, nes nemato kitos galimybės atgauti nusavintą turtą.
Skaitykite: https://www.lzinios.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 237