Naujienos

2017 m. Lapkritis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Medikai sukilo. Kas toliau?

medikaisukilo.png

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga su medikais lyg ir susitarė, kad jų atlyginimai kils jau pavasarį ir daugiau, nei anksčiau planavo valdžia. Bet juk medikai ne vieninteliai, kurie prašo adekvataus atlygio už darbą. Taigi, valdančiųjų laukia išties rimtas darbas. Apie tai LNK televizijos laidoje „Info diena“ šnekėjosi valstiečių atstovas Povilas Urbšys ir opozicija – Antanas Matulas. Laidą vedė žurnalistė Indrė Makaraitytė.

Žiūrėkite: http://www.lnkgo.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Skandalas Seime: Urbšys pareikalavo, kad projekto dėl embrionų nepateikinėtų besilaukianti Seimo narė

Povilas Urbšys

Seimas ketvirtadienį nesutiko į sesijos darbų programą įtraukti liberalės Viktorijos Čmilytės-Nielsen projekto atsisakyti neriboto embrionų saugojimo pagalbiniame apvaisinime.Už tai, kad projektas būtų įtrauktas į darbotvarkę, balsavo 23 Seimo nariai, prieš buvo 12, susilaikė 26 parlamentarai, tad V. Čmilytė-Nielsen jo net negalėjo pristatyti per opozicinę darbotvarkę. Pasipiktinę Liberalų sąjūdžio atstovai tuomet paliko posėdžių salę.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Ar žinote, kiek iš degalų, alkoholio ir tabako kainos pasiima valstybė

Ar žinote, kiek iš degalų, alkoholio ir tabako kainos pasiima valstybė

Planai didinti akcizo mokestį neapsieina be ilgų diskusijų. Kol valdžia džiaugiasi didėjančiomis įplaukomis į biudžetą ir sumažėjusiu alkoholio vartojimu, kiti signalizuoja, kad akcizu apmokestinamų prekių įperkamumas Lietuvoje yra vienas mažiausių visoje Europos Sąjungoje. Tai reiškia, kad nors akcizinės prekės Lietuvoje ir kainuoja panašiai, kiek daugelyje kitų ES valstybių, jas gali įpirkti mažesnė dalis žmonių. Jeigu akcizo nebūtų, už dabar eurą kainuojantį alaus butelį mokėtumėme apie 63 centus, už cigarečių pakelį – apie 1,3 Eur, litrą benzino, dabar kainuojančio eurą – 42 centus.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Seimas nori išsamesnio žemės pardavimo saugiklių svarstymo

Seimas nori išsamesnio žemės pardavimo saugiklių svarstymo

Seimas vėl neapsisprendė, ar panaikinti prieš kelerius metus įtvirtintus kai kuriuos reikalavimus dirbamos žemės pirkėjams, ir įvesti kitus barjerus, pavyzdžiui, kainos „lubas“.

Parlamentarai 54 balsais už ir 34 prieš ketvirtadienį nusprendė kol kas nebalsuoti dėl Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisų.

Skaitykite: http://www.diena.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 08 d., Trečiadienis

Valentinas Pečininas. „Stačiatikių tikėjimo portretas“

Lapkričio 8 d. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta panevėžiečio fotomenininko Valentino Pečinino fotografijų paroda „Stačiatikių tikėjimo portretas“.

V. Pečininas įsitikinęs, kad fotoaparato objektyvas – tai pasaulio pažinimo instrumentas. Jis tyrinėja kas netrivialu, veda kiaurai per uždarus altoriaus vartus į slėpiningą Ortodoksijos pasaulį. Paprastiems maldininkams netenka regėti, kas vyksta už jų. Autorius fokusuoja mūsų dėmesį į nepastebimus, greitai praeinančius dalykus. Fotonuotrauka sustabdo sprūstančią nuo žvilgsnio akimirką, apreiškia nematomą, parodo ortodoksų pamaldų ir kultūros paprastumą bei didybę ir mažame bažnytkaimyje, ir mieste.

Parodos atidarymo metu giedojo stačiatikių kunigų choras. Autorių sveikino svečiai.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė fotomenininkui šiltus Seimo nario linkėjimus, padėkojo už jaudinančią parodą ir palinkėjo naujų idėjų bei atradimų. 

2017 m. Lapkritis mėn. 07 d., Antradienis

R. Karbauskis apsisprendė dėl valdančiosios daugumos likimo

BNS nuotr.

Nors prieš dvi savaites naujienų portalui LRT.lt Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikino, jog sieks formalios daugumos Seime, dabar teigia, kad užteks ir 69 balsų. Politikos apžvalgininkė Jurga Tvaskienė sako, kad tokia dauguma gali bet kada susidurti su kliūtimis.

Skaitykite: http://www.lrt.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 07 d., Antradienis

Etikos sargo ryšių voratinklis: žmona – „valstietės“ glėby, teta – VTEK kontrolę atliekančiame komitete

V. Pranckietis ir V. Kanapinskas

Politikų, valdininkų sprendimus narpliojanti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), iš jos pasitraukus itin daug kritikos sulaukusiam Romui Valentukevičiui, turėjo atversti naują puslapį, tačiau naujojo laikinojo etikos sargų vadovo ryšiai kelia abejonių, ar komisijai tikrai pavyks atsinaujinti.

Seimo pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis antradienį parlamentui ketina pateikti nutarimą, kuriuo, atsižvelgiant į Lietuvos teisininkų draugijos teikimą, į VTEK 5 metų kadencijai siūloma skirti Virginijų Kanapinską.

V. Kanapinskas VTEK dirba nuo 2012 m., o nuo šių metų kovo laikinai vadovauja komisijai. Neatmetama, kad šis teisininkas etikos sargams galėtų vadovauti ir toliau.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 06 d., Pirmadienis

Pyragų diena

DSCF8717.pngTV3 iniciatyva lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“. Pyragų diena organizuojama įvairiose organizacijose, mokyklose, darželiuose. Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

Seimo narys Povilas Urbšys apsilankė Panevėžio socialinių paslaugų centre: ragavo vieno už kitą puikesnių kepinių, bendravo su centro darbuotojais ir aukodamas prisidėjo prie akcijos tikslo įgyvendinimo. Šiais metais socialinių paslaugų centre vykusios Pyragų dienos metu surinktos aukos bus skirtos vaikų, gyvenančių šeimynose kalėdinių svajonių išsipildymui.

„Džiugu, kad jūsų nelengvame darbe sugebate rasti tam tikros atgaivos būdami kartu. Kiekvienas čia esantis žmogus yra labai vertingas. Labai vertinga daug metų jūsų kaupta patirtis. Labiausiai pažeidžiamas žmogus, jūsų dėka pasijunta reikalingas. Norėtųsi, kad užjausdami ir besirūpindami kitais, nepamirštumėte ir vienas kito. Kiek jumyse bus darnos, meilės vienas kitam ir supratimo, tiek prasmingas bus jūsų darbas,“ - sveikindamas susirinkusius kalbėjo Povilas Urbšys.

2017 m. Lapkritis mėn. 06 d., Pirmadienis

Seimo narys P.Urbšys: Jaučiuosi, kad esu kaip svetimas

Beveik visos didžiosios šalies politinės partijos išgyvena sumaišties laikotarpį. Valdžios vairą laikanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ne išimtis. Nors šios politinės jėgos atstovai savo bėdas bando dangstyti, jos frakcijos Seime narys Povilas Urbšys kalba, kodėl daugėja valdančiaisiais nusivylusių žmonių.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 06 d., Pirmadienis

P. Urbšys: „Teismo sprendimas V. Matuzo byloje rodo, kad tyrėjai neatliko savo darbo iki galo“

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) išplėstinė septynių teisėjų kolegija paskelbė išteisinamąjį nuosprendį sukčiavimo ir piktnaudžiavimo byloje teistiems buvusiam Seimo nariui Vitui Matuzui ir lobistui Andriui Romanovskiui. LAT paliko galioti Vilniaus apygardos teismo sprendimą – V. Matuzas ir A. Romanovskis įstatymų nepažeidė bei paskelbė, kad Panevėžio apygardos prokuratūros skundas atmetamas. Teismo verdiktas yra galutinis ir neapskundžiamas.

Apie bylą – buvęs Seimo narys Vitas Matuzas, lobistas Andrius Romanovskis, Seimo narys Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://jp.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 212