Naujienos

2019 m. Gruodis mėn. 15 d., Sekmadienis

Už lietuvių kalbą - pašalinti iš mokyklos

photo_for_homepage_1_36143127.jpgVieno Lietuvos diplomato sūnus ir kitas berniukas už tai, kad ketvirtadienį per pertrauką mokykloje kalbėjosi ne prancūziškai, o lietuviškai, buvo palikti po pamokų. Protestuodami jie nupiešė ironišką plakatą, kuriuo aukštino prancūzų kalbą ir niekino lietuvių. Už tai abu pašalinti iš mokyklos. Ir visa tai vyko ne kokioje nors diktatoriškoje valstybėje, o Lietuvoje. Konkrečiau - Vilniaus tarptautiniame prancūzų licėjuje.

Diplomatas į feisbuką įdėjo plakato, kurį kartu su draugu nupiešė jo sūnus, nuotrauką.
„Už tai jį šiandien (ketvirtadienį, - aut. past.) pašalino iš pamokų iki antradienio. Plakatas skelbia (gera prancūzų kalba), kad prancūzų kalba yra meilės, aristokratijos, revoliucijos ir Tėvynės kalba, o lietuvių kalba yra valstiečių ir valkatų kalba. Nekalbėkite ja - skelbia plakatas.
Paaiškinsiu - tai ironiškas vaikų protestas prieš tai, kad kelis juos paliko po pamokų už tai, jog per pertrauką kalbėjo lietuviškai. Suprantu prancūzų mokyklą - reikia tokių taisyklių, nes dauguma vaikų lietuvakalbiai ar rusakalbiai, ir kitaip būtų bardakas. Bet reikia kitokių priemonių nei šalinimas iš pamokų.
Didžiuojuosi savo sūnumi ir jo protestu. Ir čia kaip tik prancūzų mokyklos didžiausias pasiekimas - kad ji išmokė vaikus taip išreikšti savo nepasitenkinimą. Tikrai prancūziška protesto dvasia“, - rašo diplomatas.

Šiuo įrašu su „Vakaro žiniomis“ pasidalino parlamentaras Povilas Urbšys, kuris prisipažino buvęs šokiruotas.
Tai labai keistai atrodo, nes valstybinė kalba Lietuvoje yra lietuvių kalba. Nesvarbu, kad licėjuje pagrindinė kalba yra prancūzų, jame vis tiek turi galioti Lietuvos Respublikos įstatymai. O dabar atrodo, kad tai - valstybė valstybėje, kurioje Lietuvos įstatymai negalioja. Keista, kai už gimtosios kalbos vartojimą moksleiviai baudžiami taip griežtai, o už protesto prieš bausmes pareiškimą - netgi pašalinami iš mokyklos. Juo labiau kad ši mokykla, kad ir privati, naudojasi Lietuvos biudžeto lėšomis“, - pastebėjo P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt

2019 m. Gruodis mėn. 13 d., Penktadienis

P. Urbšys: "Širinskienės komisijos tiks­las bu­vo vie­nas – su­ves­ti po­li­ti­nes są­skai­tas"

Screenshot_1.jpg

Gruodžio 10 d. Seimo posėdyje svarstant klausimą „Dėl lai­ki­no­sios ty­ri­mo ko­mi­si­jos dėl ga­li­mos ne­tei­sė­tos įta­kos ir (ar) povei­kio Lie­tu­vos po­li­ti­kams, vals­ty­bės tar­nau­to­jams ir po­li­ti­niams pro­ce­sams Lie­tu­vo­je par­la­men­ti­nio ty­ri­mo at­li­ki­mo su­da­ry­mo“ pa­kei­ti­mo Povilas Urbšys teigė, kad ši­ta ko­mi­si­ja bu­vo su­da­ry­ta tik pri­si­den­giant na­cio­na­li­nio sau­gu­mo in­te­re­sais, nes tiks­las bu­vo vie­nas – su­ves­ti po­li­ti­nes są­skai­tas.

Povilo Urbšio Pilną pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Gruodis mėn. 13 d., Penktadienis

Skambina pavojaus varpais – paslapties šydu Seimas gali grįžti į Viduramžius

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Skambina pavojaus varpais – paslapties šydu Seimas gali grįžti į Viduramžiu“Ketvirtadienį Seimas nepriėmė galutinio sprendimo dėl parlamentaro Povilo Urbšio pasiūlymo neviešinti Seimo narių darbotvarkių, o suteikti politikams patiems pasirinkti viešinimo formą. Valdančiųjų ir opozicijos pagalba balsavimas neįvyko, parlamentarai ištraukė balsavimo korteles, todėl dar kartą teks dėl to balsuoti. Šis prieštaringai vertinamas pakeitimas net vadinamas grįžimu į viduramžius.
P. Urbšys, registruodamas šį pakeitimą siūlo susitikimus su lobistais deklaruojančiam asmeniui pačiam nuspręsti dėl viešinimo priemonės, neapsiriboti tik darbotvarkėmis. Pats P. Urbšys DELFI pasakojo, kad po Seimo Valstybės ir savivaldybių valdymo komiteto posėdžio, parlamentarams buvo pristatytas pasiūlymas, kurios leistų pasirinkti viešinimo formą pačiam. „Komitetas pritarė pagrindinei nuostatai, kad turi būti viešinami politikų ir jų pasitikėjimo asmenų santykiai su lobistais, pasirenkant patiems tą formą, bet laikantis įstatymo nuostatų. Nes dabar dirbtiniu būdu, kai norima įrašyti, kad privalomos darbotvarkės, teisininkai pastebi, kad tai nėra tik Lobizmo įstatymo kompetencija“, – kalbėjo P. Urbšys.
Jis priminė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis Seimo puslapyje prieinamoje darbotvarkėje praėjusį ketvirtadienį įrašė, kad dalyvaus Seimo posėdyje. Tačiau Seime nepasirodė. „Įrašymas į darbotvarkę neįpareigoja dalyvauti posėdyje“, – kalbėjo parlamentaras.„Registruotos R. Karbauskio pataisos, kurios yra susijusios su privalomu darbotvarkių registravimu nepavadinčiau kitaip, nei dirbtinio skaidrumo konvulsijos“, – vertino jis.

J.Elinsko nuotr.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2019 m. Gruodis mėn. 13 d., Penktadienis

Seime skinasi kelią savivaldybių vidaus sandorių liberalizavimas

Seime skinasi kelią savivaldybių vidaus sandorių liberalizavimas

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas pritarė savivaldybių vidaus sandorių liberalizavimui, nors pats Seimas užpernai buvo juos sugriežtinęs.

Komitetas penktadienį pritarė Vyriausybės siūlymui Vietos savivaldos įstatyme įtvirtinti paslaugų, kurias savivaldybė gali pavesti savo įmonėms, sąrašą. Iki šiol siūlyta, kad tai būtų įrašyta Viešųjų pirkimų įstatyme.

Siūloma savivaldybėms leisti sudaryti vidaus sandorius vandens ar šilumos tiekimo, nuotekų ir atliekų tvarkymo, keleivių vežimo, teritorijų ir gatvių priežiūros srityse, taip pat – teikiant maitinimo paslaugas ugdymo, globos arba sveikatos priežiūros įstaigose.

Vidaus sandoriai būtų galimi, jeigu teikiant viešąsias paslaugas būtų naudojamas savivaldybių ar jų įmonių nekilnojamasis turtas ir kita įmonė negalėtų teikti paslaugų savo patalpose.

Savivaldybės vidaus sandorius taip pat galėtų sudaryti leidus Konkurencijos tarybai. Komiteto narys Povilas Urbšys sako, kad privačios įmonės suinteresuotos siekti pelno.

„Kai suabsoliutinamas komercinis interesas, nukenčia vartotojas“, – teigė jis.

Valdantieji pasiūlymą liberalizuoti savivaldybių vidaus sandorius pateikė nepaisydami Specialiųjų tyrimų tarnybos, Konkurencijos bei Viešųjų pirkimų tarybų bei Valstybės kontrolės ir kitų institucijų raginimų jų visiškai atsisakyti.

Nuotr. Delfi.lt montažas

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2019 m. Gruodis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

A. Širinskienės vadovaujama tyrimo komisija dirbs iki kitų metų balandžio

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „A. Širinskienės vadovaujama tyrimo komisija dirbs iki kitų metų balandžio“Seimas iki kitų metų balandžio 30 d. pratęsė parlamentarės Agnės Širinskienės vadovaujamos galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tiriančios Seimo laikinosios komisijos darbą. Už tokį nutarimo projektą ketvirtadienį balsavo 61 Seimo narys, prieš buvo 30, susilaikė 6 parlamentarai.
Kritikuodamas komisijos darbo pratęsimą parlamentaras Povilas Urbšys sakė, kad taip yra tenkinama komisijos pirmininkės A. Širinskienės „keršto aistra“.
Tai yra nebe pirmas šios komisijos darbo pratęsimas. Seimas buvo įpareigojęs komisiją tyrimą baigti iki šių metų gegužės 1 d., bet jos darbas buvo pratęstas iki šių metų gruodžio 15 d. Tyrimo komisijoje dirba 12 įvairioms frakcijoms atstovaujančių Seimo narių, turinčių teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija. Komisija tiria suinteresuotų asmenų ar jų grupių galimai darytą neteisėtą įtaką ir poveikį šalies politiniams procesams, rinkimų eigai, parlamentinių koalicijų formavimui, parlamentinių frakcijų, atskirų politikų darbui, partijų ir visuomeninių judėjimų veiklai ir finansavimui. Komisija taip pat turi ištirti suinteresuotų asmenų galimai darytą neteisėtą įtaką ir poveikį teisėkūros procesui. 
Skaitykite: https://kauno.diena.lt/

M.Ambrazo nuotr.

2019 m. Gruodis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

2021-2030 metų Nacionalinio pažangos plano projektas

Screenshot_1.jpg

2019 m. gruodžio 11 d.  Valstybės ir savivaldybių komiteto posėdyje buvo pristatomas 2021-2030 metų Nacionalinio pažangos plano projektas. Šis projektas planuojamas iki sekančių metų sausio pabaigos atiduoti tvirtinti Vyriausybei. Tai būtų strateginis dokumentas, kuris būtų pagrindas, programuojant valstybės disponuojamas lėšas. Povilas Urbšys atkreipė dėmesį, kad svarbu, jog šis dokumentas neliktų popierinis. Plane lyg ir neaiškiai numatyta Regiono plėtros tarybų ateitis, nėra įtvirtinta lietuvio piliečio savimonė, nėra akcentuotas istorinės atminties ir patriotizmo stiprinimas.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Gruodis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Į kariuomenę šauks jaunesnius – Seimas sumažino šauktinių amžių

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Į kariuomenę šauks jaunesnius – Seimas sumažino šauktinių amžių“Seimas nusprendė pajauninti šauktinių amžių. Politikai taip nori kuo mažiau trikdyti potencialių karių gyvenimą, kad į karo tarnybą pašauktiems vaikinams nereikėtų palikti šeimų, darbo vietų, susikurtų verslų. Taip pat seimūnai nusprendė apriboti karių savanorių veiklą politinėje erdvėje.

Už karo prievolininkų amžiaus trumpinimą balsavo 88 Seimo nariai, vienas parlamentaras susilaikė. Pagal siūlomus Karo prievolės įstatymo pakeitimus, į privalomąją pradinę karo tarnybą būtų kviečiami jaunuoliai nuo 18 iki 23 metų. Dabar įstatymas numato, kad šaukimo atlikti privalomąją tarnybą gali sulaukti jaunuoliai nuo 19 iki 26 metų.

Mišriai Seimo narių grupei atstovaujantis Povilas Urbšys siūlė sumažinti šauktinių amžių ir į kariuomenę šaukti nuo 18 iki 21 metų jaunuolius. Jo teigimu, šiame amžiaus tarpsnyje mažiau negalinčių tarnauti dėl sveikatos problemų ir mažiau tų, kurie tarnyboje patiria sužalojimus. „Nedaryti jaunuoliams iliuzijų, tau reikės tarnauti. Baigsi mokslus ir eisi atlikti pareigą tėvynei“, – kalbėjo politikas.

P. Urbšio tvirtinimu, šiandien mokyklose blogai yra ir sportiniu, ir su kariniu paruošimu. Valstietis Jonas Jarutis teigė, kad dar labiau sumažinta šaukiamųjų imtis nepatenkins reikalingų šauktinių poreikio. Seimo nariai šiam siūlymui nepritarė.
Skaitykite: https://www.tv3.lt/

Nuotr. srž. Arno Čemerkos

2019 m. Gruodis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Seime svečiavosi Panevėžio bendruomenės „Senamiestietis“ nariai

IMG_20191212_104102_1.jpg

Gruodžio 12 d. Seime lankėsi Panevėžio bendruomenės „Senamiestietis“ nariai. Atvykusieji Spaudos konferencijų salėje susitiko su Seimo nariu Povilu Urbšiu, kuris papasakojo apie savo kelią į politiką, pasidalino prisiminimais apie dalyvavimą Sausio 13-osios įvykiuose, Seimo gynyboje. P. Urbšys padėkojo atvykusiems už jų bendruomenės aktyvumą, jubiliejaus proga pasveikino ekskursijos dalyvį Vytautą Merkį, kuriam įteikė Seimo suvenyrus. Panevėžiečiai domėjosi jiems rūpimais klausimais Panevėžio mieste, po to susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo rytiniame posėdyje, apžiūrėjo Seimo rūmus. 

2019 m. Gruodis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: „Kai kas nori kontroliuojamos demokratijos“

Capture_3.jpg

Kam kelią į Seimą atvers sumažinta rinkimų kartelė? Laidoje „Lietuva tiesiogiai“ apie tai diskutavo Seimo nariai Simonas Gentvilas bei Povilas Urbšys. 

„Aš esu įsitikinęs, kad mūsų politinė sistema patiria krizę. Žmonių nusivylimas politine sistema pasiekė tam tikrą dugną. Logika yra paprasta: ydingumas nevirsta pozityvumu. Nusistovėjusi sistema gynė interesus tų, kurie sugebėjo perlipti tas penkias karteles ir jie bandė konstruoti savo valdžios piramidę. Vieni iš tų piramidžių statytojų subyrėjo, atsirado Socialdemokratų Darbo partija, ir jie dabar bando įtvirtinti tą kartelinį lygį, kuris jiems būtų palankus. Mano įsitikinimu, tai bus susiję su politinės sistemos „pravedinimu“ ir todėl aš esu už tai“, - laidoje kalbėjo P. Urbšys.

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt

2019 m. Gruodis mėn. 11 d., Trečiadienis

Seimui praplėtus duris – žvilgsnis į V. Pranckietį: valdantieji turėtų paploti per petį

V. Pranckietis aiškino, kad priimant įstatymus registruotis yra jo pareiga: „Aš turiu savo nuomonę ir ją reiškiu. Ir ją reiškiu balsuodamas, o ne bėgdamas nuo balsavimo.“

Seimui pagaliau šiaip ne taip pavyko peršokti dar vieną barjerą ir žemyn paslinkti rinkimų į parlamentą kartelę. Už tai valdantieji turėtų per petį paploti ir Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui.

Praėjusią savaitę valdantieji pritarė įstatymo pataisoms, numatančioms, kad į Seimą galėtų patekti partijos, surinkusios ne 5, o 3 proc. rinkėjų balsų, o koalicijos – ne 7, o 5 proc. Bet priimti galutinio sprendimo tada nepavyko, nes balsavimą boikotavo opozicijos atstovai.

Tokios pat taktikos opozicija mėgino laikytis ir antradienį, bet jos planą sugriovė balsavime užsiregistravę V.Pranckietis ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai Rimantas Dagys bei Povilas Urbšys.

Paskelbus balsavimą antradienį užsiregistravo minimalus būtinas parlamentarų skaičius – 71, ir tai leido valdantiesiems įgyvendinti savo sumanymą.

Už kartelės mažinimą balsavus 60 Seimo narių, vienam – prieš, 8 susilaikius (tarp jų – V.Pranckiečiui), o dviem nebalsavus pataisa buvo priimta ir dabar keliaus ant prezidento Gitano Nausėdos stalo.

„V.Pranckietis praleido galimybę. Deja, jis registravosi. Gal taip siekia Ramūno Karbauskio indulgencijos“, – po balsavimo pyko opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Bet Seimo pirmininkas aiškino, kad priimant įstatymus registruotis yra jo pareiga: „Aš turiu savo nuomonę ir ją reiškiu. Ir ją reiškiu balsuodamas, o ne bėgdamas nuo balsavimo.“

Anot politiko, 4 proc. kartelei, kurią pasiūlė Liberalų sąjūdis, jis būtų pritaręs, „nes yra partijų, kurios nuolat stovi ties ta riba ir jos neperžengia, manau, tai būtų pagalba mažesnėms partijoms“.

Bet už 3 proc. kartelę kartu su valdančiaisiais balsavęs P.Urbšys mano, kad tokie V.Pranckiečio išvedžiojimai nėra nei nuoširdūs, nei įtikinami.

„Nesvarbu, ar balsavo už, ar prieš, bet visi turėjo savo išskaičiavimą. Balsavusieji už kartelės mažinimą savo politinę ateitį greičiausiai sieja su naujais politiniais dariniais, tai suteikia vilties ją peršokti ir patekti į Seimą.

Apie naujo politinio darinio kūrimą, kaip alternatyvą dabar įsigalėjusiam tiesioginiam R.Karbauskio valdymui, ne kartą kalbėjo ir pats V.Pranckietis. Manau, kad šiuo atveju Seimo pirmininkas gal ne tiek pagelbėjo R.Karbauskiui, kiek balsavo tikėdamasis, kad tokiu būdu kaip nors gali prisidėti prie naujo politinio darinio atsiradimo, kuris galbūt dar labiau fragmentuotų valstiečių rinkėją“, – „Lietuvos rytui“ sakė P.Urbšys.

Nuotr. J. Stacevičiaus

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 317