Naujienos

2017 m. Rugpjūtis mėn. 16 d., Trečiadienis

Povilas Urbšys. Velniava slypi detalėse

Jau keli mėnesiai tarp gyventojų ir verslininkų vyksta „karas“ dėl galimybės Panevėžyje, pietinėje miesto dalyje, pastatyti pirmąją nepriklausomą biokuro katilinę.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Kodėl valdininkai iki šiol už nieką neatsako?

Ar siūloma taikyti visiška materialinė atsakomybė viešajame sektoriuje dirbantiems asmenims, kurie tyčiniais veiksmais padarė turtinę žalą valstybei, sunaikins valdininkijos savivalę? Iki šiol pagal įstatymą buvo leidžiama išieškoti tik iki 9 mėnesių atlyginimų žalos dalį.

Povilas URBŠYS, Seimo narys, buvęs STT Panevėžio skyriaus vadovas:

Dabar kamuolys yra Seimo pusėje, nes jis turi priimti įstatymą. Seimui tai gera proga pademonstruoti, ar jis į valstybės tarnybą žiūri kaip į savo politinį įrankį, kur priiminėjami sprendimai vadovaujantis dvejopais standartais, išvengiant atsakomybės, ar mano, kad valstybės tarnyboje, nepaisant pareigų ir rango, visi vienodai atsakingi už savo padarytus veiksmus.

Yra nemažai pavyzdžių, kai besikeičiant politiniams vėjams buvo atleidžiami žmonės ir būdavo pripažįstama, kad tai buvo neteisėti veiksmai ir tekdavo kompensuoti padarytą žalą iš valstybės biudžeto. Tai reiškia, kad politinių sprendimų pasekmes apmokėdavo ne kas kitas, kaip mokesčių mokėtojai, o atsakingi asmenys iš vandens išlipdavo sausi. Tad sveikinu Vyriausybės poziciją panaikinti šią ydingą praktiką.

Skaitykite:http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 08 d., Antradienis

Kas būtų, jei prie bokalo su būsimuoju premjeru reikalus sutvarkytų lietuviškas verslas? Korupcija!

Kaip vertinti pernai įvykusį slaptą būsimojo premjero Sauliaus Skvernelio susitikimą Lenkijoje su įtakingu šios šalies politiku Jaroslavu Kačynskiu (Jaroslaw Kaczynski), per kurį buvo susitarta dėl lenkams priklausančios Mažeikių naftos perdirbimo įmonės „Orlen Lietuvos“ problemų išsprendimo? Pasirodo, niekaip. O jei taip savo reikalus būtų tvarkęs lietuviškas verslas?..

„Kiek aš žinau, susitikimas vyko rinkimų kampanijos metu. Jo tikslas buvo, pasinaudojant patarėjo Tomo Pačėso asmeniniais ryšiais su tam tikrais Lenkijos asmenimis, organizuoti tokį susitikimą, norint geriau įsigilinti į esamus santykius tarp Lietuvos ir Lenkijos ir kas tuos santykius temdo. Jei vertintume S.Skvernelio, kaip tuometinio kandidato į Seimą ir valstiečių sąrašo lyderio, tokį norą, tai jame nematyčiau nieko blogo. Nes rinkimų kampanijos metu kai kurie kandidatai visiškai nesiorientuoja klausimuose, ypač susijusiuose su užsienio politika. Todėl įgauti kompetencijos tuo klausimu tikrai nėra nieko bloga. Tiesa, nežinau, kas kam už tai buvo pažadėta. O jei visuomenei iškilo tokie klausimai, detalės turi būti paviešintos“, - įsitikinęs P.Urbšys.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 08 d., Antradienis

Karbauskio likimas: „valstiečiai“ savo lyderį jau perspėjo

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Povilas Urbšys 2017 alfa.lt“Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ir partijos lyderis Ramūnas Karbauskis – neatskiriami. Jei nesiseka R. Karbauskiui, žemyn ritasi ir „valstiečių“ populiarumas. Kaip išspręsti šią problemą? Ar partijos lyderio pasitraukimas išgelbėtų LVŽS? Apie reikalavimus R. Karbauskiui prisiimti atsakomybę užsimena ir patys „valstiečiai“, tačiau panašu, kad savo lyderiui jie dar duoda laiko pasitaisyti.

Alfa.lt kalbintas „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys tikino LVŽS gretose įžvelgiantis keistą situaciją. Anot jo, nors „valstiečiai“ suvokia, kad G. Kildišienės skandalai kenkia ir jų lyderiui R. Karbauskiui, ir pačiai partijai, mažai kas drįsta apie tai kalbėtis su savo vedliu.

„Jis (R. Karbauskis – Alfa.lt) gali prarasti pasitikėjimą dalies partijos narių. Man toks įspūdis susidaro, kad tarsi visi žmonės suvokia realybę vienaip, bet nedrįsta lyderiui tai pasakyti į akis, tai lyderis turi tokį iškreiptą realybės suvokimą. Jam mažai kas drįsta pasakyti, kurioje vietoje jis yra nuogas. Tada, kai susidaro toks iškreiptas mąstymas ir vertinimas, tada iškreiptai vertinama, kodėl situacija blogėja“, – tvirtino P. Urbšys.

Skaitykite:http://www.alfa.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 07 d., Pirmadienis

Nacionalinė žemės tarnyba – neišvalomas pūlinys

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovas Danielius Kuprys buvo meiliai, tarsi pirmokas, pabartas dėl nustatyto netinkamo tarnybinių pareigų atlikimo (neatlikimo) derinant viešuosius ir privačius interesus fakto. Prisimenate vaikišką skaičiuotę „Katinėli, nu nu nu, tave bausti ketinu“? Šiais laikais Lietuvoje taip „pabarami“ ir įžūliai besielgiantys valstybės tarnautojai.

Seimo Antikorupcijos komisijos narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijai atstovaujantis nepartinis politikas Povilas Urbšys teigė, kad teisėsauga galėtų priimti ir kitokį sprendimą. „Tai, kad komisija priėmė tokį sprendimą, niekaip neriboja galimybės teisėsaugos institucijoms dirbti savo darbą, nes jos nagrinėja ne tarnybinio nusižengimo, o galimai nusikalstamos veiklos padarymo faktą. Buvo keliamos versijos, kad toks švelnus Žemės ūkio ministerijos komisijos, vadovaujamos viceministro Artūro Bogdanovo, sprendimas gali būti nulemtas abipusių interesų. Juk buvo kilę prokurorams klausimų dėl sklypo, kuriame vyksta „Marriott“ viešbučio statybos, sutarties atitikimo viešajam interesui. Projekto vykdymui svarbi Nacionalinės žemės tarnybos pozicija. Galimas dalykas, kad tai kompromisas tarp viceministro ir šios tarnybos vadovo, reikia aiškintis“, – samprotavo P.Urbšys.

Skaitykite: http://valstietis.tv3.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 07 d., Pirmadienis

Seime – nebyliųjų gulbių choras

Seime – nebyliųjų gulbių chorasDaugiau nei trečdalis Seimo narių per pirmąjį savo darbo pusmetį parlamente viešai pasisakė vos po keliolika kartų. Tarp jų yra ir tokių, kurių balso kolegos taip ir neišgirdo. Nepaisant to, patys parlamentarai savo darbą vertina teigiamai, tačiau politologų nuomonė šiuo klausimu kitokia.

Sėdėti ir tylėti. Panašios pozicijos Seime laikosi kone penktadalis išrinktųjų, kurie per pirmąjį savo darbo parlamente pusmetį pasisakė mažiau nei dešimt kartų.

Pagal kalbėjusiųjų aktyvumą parlamente pastarąjį pusmetį pateko į pirmąjį penketuką liberalas Simonas Gentvilas. Jis pasisakė 160 kartų. Šį Seimo naujoką pralenkė tik jo tėvas, partijos kolega Eugenijus Gentvilas, kalbėjęs 161 kartą, konservatorius Jurgis Razma, išreiškęs savo poziciją 188 kartus, bei Seimo oratorystės lyderiai – "valstietis" Povilas Urbšys ir konservatorius Rimantas Jonas Dagys, pasisakę po 196 kartus.

Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 06 d., Sekmadienis

Panevėžio nevyriausybinių organizacijų sąskrydis „Sparnuotosios supynės“

Rožyno bendruomenė nuotrauka.

Rugpjūčio 6 d. Panevėžio Rožyno mikrorajone A. Baranausko pušynėlyje vyko miesto bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų sąskrydis. Antrus metus vykstantis renginys šiemet skirtas Lietuvos Valstybės šimtmečiui paminėti.

Šventėje dalyvių laukė linksmybės. Mažųjų – piešimo konkursas, batutas ir kitos staigmenos, vyresniųjų  – koncertas, Panevėžio regioninio Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus pramogos. Kariai pristatė savo veiklą, norintiems leido išbandyti atsivežtą techniką. O vakare susirinkusiuosius linksmino „Raskilos“ kolektyvas.

Povilas Urbšys pasveikino visus susirinkusiuosius ir pagrindinei šio renginio organizatorei Rožyno seniūnaitei Romai Šerplienei įteikė suvenyrą.  

Pasak seniūnaitės, toks susibūrimas – puiki proga visoms mieste veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms, vietos bendruomenėms pažinti vieniems kitus, pabendrauti ir pasidalyti patirtimi.

2017 m. Rugpjūtis mėn. 05 d., Šeštadienis

Reformacijos 500-ųjų metinių iškilmės Biržuose

Rugpjūčio 5 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo Biržuose vykusių Reformacijos 500 metų minėjimo iškilmėse. Ekumeninėse mišiose dalyvavo įvairių krikščioniškų konfesijų dvasininkai, politikai, Biržų ir Panevėžio savivaldybių atstovai. Pamaldas tiesiogiai transliavo LRT televizija. 

Prieš 500 metų Vokietijoje įsižiebusi Reformacija negrįžtamai pakeitė Europos istoriją ir kultūrą, padėjo pamatus šiuolaikinei Vakarų civilizacijai, pakeitė visuotinės Bažnyčios veidą ir paliko neišdildomą žymę Lietuvos istorijoje.

Prasidėjęs Reformacijos sąjūdis, kuris netrukus pasiekė ir Lietuvos Didžiąją kunigaikštystę bei istorines lietuvių žemes, taip pat glaudžiai susijęs su mūsų kalbos, tautiškumo ir valstybingumo stiprinimu. Ir Lietuva gali būti dėkinga Reformacijai už pirmąją lietuvišką knygą, pirmąją aukštesniąją mokyklą, pirmąjį Biblijos vertimą, pirmąją grožinę knygą lietuvių kalba… Įkvėpti Reformacijos žinios pakilo tokie mūsų tautos didžiavyriai kaip A. Kulvietis, S. Rapolionis, M. Mažvydas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai – Lietuvos etmonas Radvila Rudasis ir Lietuvos kancleris Radvila Juodasis, A. Volanas, J. Bretkūnas, D. Kleinas, K. Donelaitis ir daugelis kitų.

2017 m. Rugpjūtis mėn. 04 d., Penktadienis

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Panevėžyje

Rugpjūčio 4 d. Panevėžyje viešėjo LR Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Seimo narys Povilas Urbšys kartu su miesto savivaldybės atstovais lydėjo Ministrą pirmininką šio vizito metu. Buvo aptarti miestui svarbūs klausimai, pristatyti Stasio Eidrigevičiaus menų centro, 50 metrų uždaro plaukimo baseino projektai, lankytasi kavinėje "Kavos dėžutė", bendrovėse "Panevėžio energija", Schmitz Cargobull", "Lietkabelis".

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 02 d., Trečiadienis

„Valstiečių“ ir socdemų frakcijos romanas: sutarė dirbti kartu

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyriams sprendžiant, ar socdemams verta pasilikti valdančiojoje koalicijoje, „valstiečių“ lyderiai skelbia sutarę su parlamente dirbančiais socialdemokratais ir toliau darbuotis išvien.

Į posėdį, kuris surengtas Seimo pirmininko, „valstiečio“ Viktoro Pranckiečio kabinete, trečiadienio rytą atvyko „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, premjeras Saulius Skvernelis, Seimo vicepirmininkė, „valstietė“ Rima Baškienė, Povilas Urbšys, socdemų frakcijos parlamente seniūnas Andrius Palionis, Juozas Olekas, Algirdas Sysas.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 201