Naujienos

2019 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Trečiadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete buvo pristatyta Valstybinio audito ataskaita

at.jpg

2019 m. rugsėjo 25 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete buvo pristatyta Valstybinio audito ataskaita "Statybos leidimų išdavimas ir statybos proceso atitiktis nustatytiems reikalavimams".

Povilas Urbšys kalbėjo, kad audito rezultatai reikalauja keisti Aplinkos ministerijos požiūrį į esamą situaciją dėl statybos leidimų išdavimo. Šiuo metu išduodama daug neteisėtų leidimų, netraukiami atsakomybėn asmenys dėl neteisėtų leidimų išdavimo dėl suėjusios senaties, sudarytos prielaidos statinius naudoti ne pagal paskirtį. Tai yra akivaizdūs korupcijos požymiai. Ministerija turėtų kuo skubiau sudaryti veiksmų planą.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Trečiadienis

Seimo Istorinės atminties komisija dėl atminimo ženklų kvies pasiaiškinti KPD atstovus

Sprie.jpgeimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija į posėdį kvies Kultūros paveldo departamento (KPD) atstovus, kad jie paaiškintų, kodėl negali parengti istorinio įamžinimo taisyklių. Tokį sprendimą komisija trečiadienį priėmė bendru sutarimu.
Seimo narė Irena Šiaulienė siūlė leisti KPD parengti istorinio įamžinimo rekomendacijas, kurių galėtų laikytis visos Lietuvos savivaldybės. Parlamentaras Povilas Urbšys – į posėdį pasikviesti KPD atstovus, kad šie galėtų pasiaiškinti. 

„Mes komisijos posėdyje turime apsvarstyti tą, ką jie pasakė. Kurie mus ignoruoja ir vengia atlikti savo pareigų“, – teigė Seimo narys. „Pasižiūrėjus Kultūros paveldo departamento nuostatas, kurios yra patvirtintos, jose yra punktai, kurie leidžia jiems kištis į tai, kas reglamentuoja, kaip turi būti saugomas vienas ar kitas pastatas. Jeigu yra kažkokios spragos, jeigu jiems kažko nepakanka, jie gali pasiūlyti“, – pridūrė P.Urbšys. 
Skaitykite:
https://www.15min.lt/

L.Balandžio nuotr.

2019 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Trečiadienis

Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos posėdyje svarstytas klausimas dėl Lukiškių aikštės


komisija.jpg

Šiandien vyko Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos posėdis, kuriame buvo svarstytas klausimas dėl Lukiškių aikštės. Povilas Urbšys kalbėjo, kad dar 1999 metais Seimo nutarimu buvo fiksuota, kad Lukiškių aikštė-valstybinis objektas ir kad tas statusas turi būti įamžintas. Šios kadencijos Seimas vėl priėmė nutarimą dėl Vyčio, kaip valstybės simbolio, įamžinimo šioje aikštėje. Seime po pateikimo pritarta ir Lukiškių aikštės įstatymo projektui, kuris stringa.P. Urbšys pasiūlė komisijai kreiptis į Seimo valdybą dėl šio klausimo sprendimo, kad nebūtų ignoruota Seimo valia.

Visą klausimo svarstymo eigą žiūrėkite čia.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Rugsėjis mėn. 24 d., Antradienis

Panevėžyje paminėta Žydų genocido diena

71108538_746821712420536_8853851115339382784_n.jpgRugsėjo 24 d. Panevėžyje prie paminklo žydų aukoms atminti „Liūdinti žydų motina“ žydų bendruomenė su bičiuliais paminėjo Lietuvos žydų genocido atminimo dieną. Rugsėjo 23 d. minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. 1943 m. rugsėjo 23 d. buvo sunaikintas Vilniaus getas.

Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Genadijus Kofmanas priminė tragišką žydų istoriją, pristatė bendruomenės veiklą šiandien. Prie paminklo savo istorija dalinosi ir iš Izraelio atvykę brolis su sese, kurie Panevėžyje ieško informacijos ir įrašų apie savo giminaičius.

Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja prie paminklo uždegė atminimo žvakę.

2019 m. Rugsėjis mėn. 24 d., Antradienis

Laimėtų viską – buvęs bendražygis prabilo apie paslapčiomis rezgamą Karbauskio planą

Ramūnas Karbauskis

Buvęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Seime, dabar Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Povilas Urbšys DELFI prakalbo apie slaptą LVŽS lyderio Ramūno Karbauskio planą, kuriuo jis ne tik pakeistų Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, bet ir išlaikytų savo partiečių paramą, kurie nenori Seimo pirmininko kėdėje matyti Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininko Gedimino Kirkilo.

DELFI primena, kad iškėlus tyrimo dėl Seimo narės Irinos Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais klausimą, R. Karbauskis kalbėjo, kad V. Pranckiečio atstatydinimas Seimo salę pasieks tik atlikus tyrimą, jei tik bus sulaukta opozicijos palaikymo. Seimo pirmininkas V. Pranckietis kaltinamas tuo, kad nors informaciją apie I. Rozovą turėjo, reikalingų veiksmų jis nesiėmė. Opozicijos atstovams pranešus, kad klausimo dėl V. Pranckiečio jie nepalaikys, R. Karbauskis ketvirtadienį prabilo apie kitą įvykių variantą. Jis sakė, kad Seimą klausimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo gali pasiekti greitu metu. Paklaustas, ar tai gali įvykti dar šį mėnesį, R. Karbauskis nedaugžodžiavo, pasakė tik „galbūt“.

Seimo pirmininko postas pagal liepos 5 dieną pasirašytą koalicijos sutartį turi atitekti „socialdarbiečių“ atstovams parlamente.

P. Urbšys DELFI papasakojo apie tai, kas kalbama Seimo koridoriuose. O juose kalbama apie R. Karbauskio planą, kaip pasiekti savo tikslą – patraukti Seimo pirmininką. Ir tai, anot pašnekovo, daroma net gąsdinant dėl LSDDP pasitraukimo iš koalicijos.

„Yra kalbama, kad reikia nukirsdinti Seimo pirmininko galvą valstybės gerovei. Ir yra gąsdinami valstiečių frakcijos nariai, kad jei LSDDP negaus Seimo pirmininko pozicijos, jie išeis iš koalicijos. Nors iš tikrųjų, jų pasitraukimas būtų lygus jų politinei savižudybei. Nes ji laikosi koalicijos pagalba ant tos valdžios politinės lyties“, – situaciją vertino parlamentaras.

Skaitykite:https://www.delfi.lt

Nuotr. K. Čachovskij

2019 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Šeštadienis

Panevėžio Muzikiniam teatrui 25

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Panevėžio muzikinis teatras“Rugsėjo 21 d. Panevėžio muzikinis teatras minėjo savo įkūrimo 25-asias metines. Teatras įkurtas 1993 metais. Didžiausi nuopelnai dėl Panevėžio muzikinio teatro gimimo ir šiandieninės brandos skiriami penketui: chorvedžiui, kompozitoriui Vladui Paulauskui, žymiam krašto muzikui Mykolui Karkai, aktoriui, ilgamečiam liaudies operetės teatro telkėjui ir režisieriui Mykolui Valdui Jataučiui, režisieriui Nerijui Petrokui ir fleitininkui,  Panevėžio muzikinio teatro steigimo iniciatoriui, ilgamečiam teatro direktoriui, simfoninio orkestro telkėjui ir dirigentui, teatro meno vadovui Vidmantui Kapučinskui.

Praėję 25-eri  Panevėžio muzikinio teatro veiklos metai žymi esminį pokytį šioje kultūrinėje tradicijoje – mėgėjiški spektakliai išaugo į profesionalų lygmenį. Šiuo metu teatre koncertines programas ruošia keturių žanrų profesionalūs kolektyvai: mišrus kamerinis choras, styginių kvartetas, pučiamųjų instrumentų orkestras „Garsas“, simfoninis orkestras.

Povilas Urbšys pasveikino Muzikinio teatro kolektyvą su švente ir įteikė suvenyrą.

2019 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Šeštadienis

Henriko Mazūro grafikos paroda „Jūrmalos etiudai“

Rugsėjo 20 d. Panevėžio Bendruomenių rūmuose vyko Henriko Mazūro darbų paroda „Jūrmalos etiudai“. Dailininkas grafikas, ekslibrisų kūrėjas ją skyrė Baltų vienybės dienai, mat dauguma parodoje eksponuojamų darbų buvo sukurta plenero metu, kuris vasarą vyko Jūrmaloje.

Dailininkas yra Krekenavos ir Karsakiškio miestelių herbų ir vėliavų autorius. Sukūrė apie 30 logotipų ir emblemų, per 200 ekslibrisų.

„Grafika reiškia rašyti ir piešti. Čia yra užkoduotas tam tikras raštas, kurio raktą žino dailininkas ir savo kūriniais pakviečia mus atrakinti užkoduotą mintį.

Apžiūrėjus šią parodą, susidaro įspūdis, kad čia tarsi kalbama apie tapatybę: medžio, asmenybių, jausmų. Jei kalbėsime apie žmogaus, tautos, šeimos, valstybės tapatybę, tai šis amžius yra jai tam tikras iššūkis. Henrikas yra tarsi dovana, kuri padeda suvesti koordinates. Taigi, sveikinu jus su gimtadieniu ir ačiū, kad padedate mus susigaudyti tapatybės paieškose“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir įteikė dailininkui suvenyrą.

2019 m. Rugsėjis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Tyrime dėl Irinos Rozovos – dar vienas žingsnis

rozova.jpgKetvirtadienį į Seimo posėdžių salę ir vėl sugrįžo Irinos Rozovos klausimas – rytinio posėdžio metu buvo svarstomas tyrimo dėl galimai nuslėptų I.Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais tyrimo projektas. Svarstymui pritarė 94 parlamentarai.
Prieš pradedant tyrimą prireiks dar vieno balsavimo Seime.
Prieš balsavimą Seime vyko diskusija dėl svarstomo parlamentinio tyrimo, kurioje Povilas Urbšys negailėjo aštrios retorikos kolegų atžvilgiu. „Mūsų politinio sezono pradžią galima prilyginti arba teatrinio sezono pradžiai, o gal kai kas gali prilyginti medžioklės sezono pradžiai“, – sakė P.Urbšys. Anot jo, panašu, kad valdantieji dabar bando „nudrožti Viktorą Pranckietį ir Vytautą Baką pagal visus statuto reikalavimus“. Parlamentaras svarstė, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) galimai yra Maskvos Trojos arklys, įstumtas į Seimą. 
Skaitykite:
https://www.lrytas.lt/

T.Bauro nuotr.

2019 m. Rugsėjis mėn. 18 d., Trečiadienis

Komiteto posėdyje pristatyta Viešojo sektoriaus ataskaitą už 2018 metus

f.jpg

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje Vidaus reikalų ministerijos atstovė  pristatė Viešojo sektoriaus ataskaitą už 2018 metus. Ataskaitos, kuri pateikiama jau devintą kartą, pristatyme  pateikta, kad Viešojo sektoriaus organizacijų skaičius mažėjo 171 organizacija. Pristatyme pateikti darbuotojų ir atlyginimų pokyčiai įvairiose ministerijose. Povilas Urbšys atkreipė dėmesį, kad reikia tiksliai apibrėžti, kiek yra darbuotojų viešajame sektoriuje, nes dėl netikslių duomenų manipuliuojama skaičiais, reikia daryti paslaugos kokybės analizę, o ne pateikti tik skaičiukus.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Rugsėjis mėn. 18 d., Trečiadienis

Svarstytas Lietuvos regioninės politikos Baltosios knygos nuostatų suderinamumas

paveikslelis.jpg

Rugsėjo 18 d. vyko Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis, kuriame buvo pristatytas klausimas dėl rengiamo Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano ir Lietuvos regioninės politikos Baltosios knygos nuostatų suderinamumo. Seimo narys Povilas Urbšys išsakė pastabas Vidaus reikalų ministerijos atstovams dėl nerealių terminų, rengiant regioninės politikos teisės aktus, nes dabar regioninė politika palikta žodžiams, bet ne darbams.

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia

P. Urbšys pasiūlė, kad spalio 15 d. Vidaus reikalų ministerija referuotų komitetui apie projekto tikslius derinimus ir eigą.

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 305