Naujienos

2018 m. Birželis mėn. 14 d., Ketvirtadienis

R. Karbauskio ir D. Grybauskaitės karas: kuris užlips ant politinės minos?

 Politologas Virgis Valentinavičius akcentuoja, kad „valstiečių“ lyderis ir prezidentė nėra tos pačios politinės lygos žaidėjai, tad R. Karbauskiui konfliktas su šalies vadove gali būti pražūtingas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovui prabilus apie tai, kad Seime bus inicijuojamas naujas parlamentinis tyrimas, kurio taikiklyje atsidurtų D. Grybauskaitės ir buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio susirašinėjimas, šalies vadovė kirto atgal, pareikšdama, kad paties R. Karbauskio, valdančio „Agrokoncerną“, buvimas Seime gali prieštarauti Konstitucijai.
Buvęs R. Karbauskio bendražygis, šiuo metu iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukęs parlamentaras Povilas Urbšys mano, kad LVŽS lyderis, sustabdęs žemės ūkio sektoriaus tyrimo komisijos sukūrimą Seime ir užsimojęs tirti politikų ryšius su verslu bei prezidentės veiksmus, gali padaryti lemtingą klaidą. „Šios politinės minos driokstelėjimas pakirs ne tik „valstiečių“ frakcijos vienybę, bet jos sprogimo banga gali Seimą nublokšti net į priešlaikinius rinkimus“, – LRT.lt sakė P. Urbšys. Seimo narys mano, kad E. Masiulio ir D. Grybauskaitės susirašinėjimo tyrimas nieko neduos: „Gal politiškai bus aptrupintas prezidentės fasadas, bet tikrai gynybiniai kuorai nebus užimti“. Pasak P. Urbšio, „valstiečių“ lyderis šiuo metu ne tik paskelbė kartą opozicijoje dirbantiems konservatoriams ir prezidentei D. Grybauskaitei, bet atidarė ir dar vieną frontą.

Skaitykite: http://www.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Seimo pirmininkui paslydus, pamaina jau paruošta?

 

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ne kartą kalbėjo tai, kas kertasi su Valstiečių ir žaliųjų frakcijos lyderio Ramūno Karbauskio valia, dėl to jau buvo pakurstęs diskusijas, ar ilgai truks jo dirigavimas parlamentui. Naujas gandas Seimo koridoriuose – vietoje V. Pranckiečio skaitlingiausios frakcijos lyderis kur kas mieliau matytų Agnę Širinskienę.

Buvęs Valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys Povilas Urbšys, apkaltintas R. Karbauskio veikimu prieš frakciją ir galiausiai joje vietos sau neberadęs, atvirauja ir vėl. Kalbos apie tai, kad V. Pranckiečiui slystelėjus į jo vietą ruošiama A. Širinskienė, Alfa.lt pasiekė ne iš P. Urbšio, tačiau ir jis teigė tokią versiją girdėjęs.

„Po to garsaus mitingo, kai Seimo pirmininkas pasakė, kad jam yra gėda dėl Gretos Kildišienės, į tai labai jautriai sureagavo R. Karbauskis, tada juk jis viešai pasakė – jeigu gėda, gali atsistatydinti. Matyti, kad tos emocijos neatslūgo. Kai kuriais atvejais tos viešosios nuomonės išsiskyrimas vienu ar kitu klausimu, kad ir dabar dėl komisijos sudarymo ar nesudarymo tiriant „MG Baltic“ įtaką politikams. Akivaizdu, kad yra norima padaryti Seimo pirmininką paklusnesnį frakcijos seniūnui, kita vertus, aš tikrai neatmetu, kad galbūt galvojama apie tai, kad jį reikia pakeisti. Esu girdėjęs, kad A. Širinskienė net svarstoma kaip viena iš galimų kandidačių“, – teigė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2018 m. Birželis mėn. 13 d., Trečiadienis

Pristatyta pirmoji knyga iš serijos „Didžiosios tremtys"

Birželio 13 d. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Didžiosios tremtys. Buriatija. 1948 m." pristatymas, skirtas Gedulo ir vilties dienai bei 1948 metų tremties į Buriatiją 70-mečiui paminėti. Dalyvavo knygos atsakingoji redaktorė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Atminimo programų skyriaus vedėja Dalė Rudienė.

"Didžiosios tremtys. Buriatija. 1948 m." – pirmoji knyga iš serijos „Didžiosios tremtys“ yra skirta vienai didžiausių Lietuvos gyventojų tremčių – 1948 metų tremčiai į Buriatiją. Daugiau kaip 4100 asmenų iš Panevėžio, Plungės, Pasvalio, Šiaulių, Telšių ir Pakruojo rajonų buvo ištremti į tolimą, svetimą kraštą sunkiems miško darbams. Net sunkiausiomis aplinkybėmis jie stengėsi neprarasti žmogiškojo orumo, tautinės tapatybės ir tikėjimo. Pačių tremtinių ar jų šeimos narių pateiktos žinios apie gyvenimo ir darbo sąlygas tremtyje, gyvenviečių aprašymai, kapinių planai, nuotraukos visapusiškai ir nuosekliai atskleidžia tremtinio būtį Buriatijoje.

Povilo Urbšio padėjėja įteikdama gėlių knygos redaktorei Seimo nario vardu padėkojo visiems knygos sudarytojams už nuveiktą didelį darbą, už pagarbą tremtiniams ir jų patirtoms kančioms, už tokį išsamų leidinį, kuris yra reikšmingas puslapis skaudžioje mūsų tautos tremčių istorijoje.

2018 m. Birželis mėn. 13 d., Trečiadienis

Urbšys neteko Seimo komiteto vadovo pareigų

Povilas Urbšys

Palikęs valdančiąją Valstiečių ir žaliųjų frakciją Seime Povilas Urbšys neteko ir Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko pareigų. Trečiadienį komiteto nariai pritarė „valstiečių“ teikimui šio komiteto pirmininke skirti jų narę Guodą Burokienę.

„ Valstiečių“ frakcija pagal savo kvotą paskyrė Guodą Burokienę į pirmininko vietą“, – BNS patvirtino P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 12 d., Antradienis

Rinkimų komitetų įvardijimas „demokratijos grimasa“ papiktino nepartinių judėjimų atstovus

Rinkimai Eišiškėse

Prezidentės Dalios Grybauskaitės perspėjimas, jog silpstant partijoms rinkimuose gali triumfuoti „pseudodemokratiniai judėjimai“, o rinkimų komitetai tapo „demokratijos grimasa“, papiktino nepartinių politinių junginių atstovus.
Pilietinio judėjimo „Kartu“ vadovas parlamentaras Povilas Urbšys, kurio vardo visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ laimėjo savivaldos rinkimus Panevėžio mieste, prezidentės pasisakymą pavadino makabrišku. „Makabriškai skamba prezidentės diagnozavimas, kad tai yra demokratijos grimasa. Šie komitetai būtent pasitarnauja, kad pravėdintų politinę sistemą, kurioje susidarė ne politinės partijos, o dariniai, primenantys klanus ar organizuotus nusikalstamus susivienijimus“, – BNS sakė P.Urbšys.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. Birželis mėn. 10 d., Sekmadienis

Povilas Urbšys: „Nuogąstavimai, kad VSD tyrimas bus akių dūmimas – pasitvirtino“

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „daiva žeimytė laida 24/7“

Birželio 10 d. laidos  „24/7“ svečias – Seimo narys Povilas Urbšys.

Daiva Žeimytė: „Jūs esate vienintelis Seimo narys, kuris balsavote prieš NSGK išvadas. Kokie Jūsų motyvai?

Povilas Urbšys: „Mano nuogąstavimai, kad šis tyrimas bus tik akių dūmimas – pasitvirtino. Aklas tikėjimas Valstybės saugumo departamento pateikiama medžiaga rodė, kad bus vedama ten, kur norima nuvesti.  To tyrimo metu buvo gauti duomenys, kurie leistų pačiam komitetui pradėti domėtis, pavyzdžiui, „Rosatom“ atstovo Jono Tamulio ryšys, kuris kuravo dešinįjį politikų sparną ir palankūs sprendimai, kurie buvo  atlikti „Nukem“ tada kai premjeras buvo Andrius Kubilius. Akivaizdu, kad ir „MG Baltic“ įtakos siekė tuo pačiu laikotarpiu. 

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 10 d., Sekmadienis

Renginys "Lietuvos šimtmečio žmonės"

dscn2675_orig.jpgBirželio 10 d. Panevėžio Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje vyko renginys „Lietuvos šimtmečio laisvės gynėjai“, kurį organizavo Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Panevėžio skyrius.

Renginyje dalyvavo buvęs partizanų būrio  "Vėtros“  vadas,  dimisijos kapitonas Bronislovas Juospaitis. Savo nuoširdžiu pasakojimu jis visus nukėlė į 1943-1951 partizanavimo metus, 15 metų buvimo lageryje, savo asmeniniu pavyzdžiu liudydamas patriotiškumą ir neišmatuojamą meilę Tėvynei.

Padėkos žodį tarė Lietuvos NGS pirmininkas A. Kulikauskis. Atsargos pulkininkas A. Dudavičius  pristatė naują knygą apie Dainavos krašto partizanus.

Renginyje dalyvavo Seimo narys P. Urbšys. Jis pasveikino visus su gražia švente, o aktyviausiems NGS nariams Bronislovui Juospaičiui, Dalei Bajorūnienei, Jadvygai ir Algimantui Petkevičiams įteikė padėkos raštus.

Skaitykite: http://www.radviliskiokrastas.lt/

2018 m. Birželis mėn. 10 d., Sekmadienis

Laida „Lyderystės klubas“ pokalbis apie Dievo lyderystę, I dalis

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lyderystės klubas“

Povilas Urbšys dalyvavo radijo stoties XFM laidoje „Lyderystės klubas“. Seimo narys su laidos vedėju Aurimu Ratkevičiumi kalbėjosi apie Dievo lyderystę mūsų gyvenime.

Aurimas Radkevičius: „Kaip į Jūsų gyvenimą atėjo tikėjimas?“

Povilas Urbšys: „Dievas į mano gyvenimą kelią turėjo skintis. Jo suvokimas ir jo lyderystės priėmimas įvyko jau esant suaugusiam. Atsivėrimas Dievo lyderystei įvyko per ieškojimus, norą suprasti kas esi ir suprasti savo santyki su amžinybe. Ar tu esi tik atsitiktinis evoliucijos produktas? Ar tu esi tas išrinktasis? Kita problema yra gėrio ir blogio sandara ir manyje, ir kiekviename žmoguje. Mes gyvename gėrio ir blogio konflikte. Aš esu iš tų žmonių, kurie tą suvokia kaip tam tikrą antgamtinį vyksmą ir toje kovoje turi remtis antgamtinėmis jėgomis. Būtent tos jėgos, kurios tave vedą į tikėjimą leidžia tau būti stipriam, leidžia atskirti gėrį nuo blogio.“

Klausykite: https://soundcloud.com

2018 m. Birželis mėn. 10 d., Sekmadienis

Neturi pinigų – neik į politiką

Susijęs vaizdas

Ar visi piliečiai turi vienodas galimybes kandidatuoti į savivaldybės tarybą ar Seimą? Iki šiol, nepaisant skambių šūkių apie „demokratiją visiems“, atsakymas į šį klausimą – neigiamas. 
Tačiau įstatymo 39 straipsnio 3 punktas akivaizdžiai įtvirtina diskriminaciją valstybės tarnautojų ir valstybės bei savivaldybės įstaigų vadovų atžvilgiu: jei partijos ar rinkimų komiteto keliamame kandidatų sąraše įrašyti kandidatai, einantys pareigas, nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, jie privalo mokėti užstatą. Todėl mažose savivaldybėse, kuriose labai daug žmonių dirba viešajame sektoriuje, tampa sudėtinga sudaryti kompetentingų, visuomenėje vertinamų kandidatų į savivaldybės tarybas sąrašus. Dažniausiai tai – aktyvūs piliečiai, priklausantys vienai ar kitai politinei partijai ar judėjimui.

Maža to, „valstiečiai“, per rinkimus skelbę apie „orų žmogų – stiprią valstybę“, siūlo dar labiau padidinti užstatą, kuris jau dabar daugeliui neįkandamas. Štai, kaip skelbta, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Rima Baškienė laikosi nuomonės, kad jis turėtų siekti dešimt0 VMDU, o buvęs Seimo LVŽS frakcijos narys Povilas Urbšys siūlo įteisinti penkių VMDU dydžio užstatą. Taigi, „valstietiški“ demokratijos įkainiai: užstatą nuo maždaug 1,7 tūkst. eurų didinti iki veik 4,4 tūkst. ar net 8,7 tūkst. eurų.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt

2018 m. Birželis mėn. 09 d., Šeštadienis

Vygandas Trainys. R. Karbauskiui metas trauktis iš Seimo, o valstybei – tramdyti verslo aštuonkojus

 V.Trainys

Lietuvos institucijos vis labiau primena „MG Baltic“ ir kitų stambaus verslo grupuočių padalinius, kuriuose viskas vyksta taip, kaip nori jų šulai. Valstybė, regis, tapo įžūlių verteivų nuosavybe su jiems palankiais kišeniniais politikais, teisėjais, prokurorais, ministerijų ir savivaldybių klerkais, įmonių ir įstaigų vadovais. Tačiau iš pastarojo skandalo kuo daugiau išspausti besistengiančiam R.Karbauskiui vertėtų atidžiau pažvelgti į veidrodį.

Seimo dauguma panaši į robotų armija, keliančių rankas taip, kaip naudinga Ramūnui Karbauskiui – tyrimai dėl jo verslo ir interesų numarinami net negimę, o išdrįstantys suabejoti valstiečių vedliu skaudžiai gauna per nagus.

Iš Valstiečių ir žaliųjų frakcijos jau pasitraukė vadui kritikos išdrįsę pažerti Bronius Matelis, Povilas Urbšys, panašu, kad toks pat likimas ištiks Justą Džiugelį, nepabijojusį išrėžti, kaip R.Karbauskis be jokių diskusijų savo nuomonę prilygina visos frakcijos pozicijai.

Skaitykite: http://www.lrytas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 253