Naujienos

2019 m. Vasaris mėn. 15 d., Penktadienis

...

Urbsio_sveikinimas.jpg

2019 m. Vasaris mėn. 15 d., Penktadienis

XXIII tarptautinis dainų festivalis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai atminti

bal.pngJau 23 kartą Juozo Balčikonio gimnazija organizavo moksleivių dainų festivalį, skirtą vasario 16-ajai paminėti. Jame dalyvauja orkestrai, duetai, solistai, iš visos Lietuvos bei kaimyninės Latvijos. 

Šiemet vasario 15 d. Bendruomenių rūmuose susirinko atlikėjai iš 9 Lietuvos mokyklų. Tradiciškai viešėjo ir svečiai iš Latvijos. Moksleiviai labai rimtai ruošiasi šiam kasmetiniam festivaliui, ieško dar negirdėtų dainų, kuria patys. Džiugu, kad skambėjo vis išradingiau atliekamos dainos kas kart susilaukdamos audringo jaunatviškos publikos palaikymo. Mokyklos direktorius Raimondas Dambrauskas kiekvienam dalyviui įteikė prizus. Šio renginio metu pagerbti įvairių olimpiadų dalyviai ir laimėtojai, kitaip prie gimnazijos vardo garsinimo prisidėję moksleiviai.

Povilas Urbšys pasveikino festivalio dalyvius ir padėkodamas šio festivalio sumanytojai ir organizatorei mokytojai Raimondai Dunauskienei įteikė gėlių, J. Balčikonio gimnazijai – simbolinį J. Zikaro „Laisvės“ atvaizdą. Prisimindamas dienas, kai 1991 metais pats stovėjo prie Parlamento rūmų, Seimo narys apdovanojo dainininkę iš Panevėžio „Minties“ gimnazijos Modestą Tiškevičiūtę, kuri atliko Erikos Masytės dainą pagal Justino Marcinkevičiaus žodžius „Laisvė“. Taip pat atminimo dovanėlę Povilas Urbšys įteikė svečiams iš Latvijos.

2019 m. Vasaris mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Parlamento verdiktas – pavasarį spręsime, ar sumažinti Seimo narių skaičių

E. Genio/LRT nuotr.Seimas ketvirtadienį ypatingos skubos tvarka priėmė parlamento nutarimą, kuriuo „valstiečių“ iniciatyva nutarta šių metų pavasarį surengti privalomąjį referendumą dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo. Referendumo metu piliečių bus klausiama, ar keisti Konstituciją, numatant, kad į parlamentą būtų renkami ne 141, o 121 Seimo narys.  

Prasidėjus diskusijai, parlamentaras Povilas Urbšys tvirtino, kad „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui iš tikrųjų nėra svarbi tautos nuomonė. Jis, pasak P. Urbšio, tiesiog siekia, kad referendumas pasitarnautų prezidento rinkimams ir galimai padidintų premjero Sauliaus Skvernelio šansus laimėti šalies vadovo rinkimus.

„Dvigubos pilietybės problema ar Seimo narių skaičius rūpi tik tiek, kiek yra noras išsaugoti savo valdžios diktatūrą“, – tvirtino P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

2019 m. Vasaris mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Seime svečiavosi Trečio amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto bendruomenė

Vasario 14 d. Seime lankėsi Trečio amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto lankytojai. Atvykusieji susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo rytiniame posėdyje, apžiūrėjo Seimo rūmus. Kovo 11-osios salėje atvykę senjorai susitiko su Povilu Urbšiu. Seimo narys pasidalino prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius, apie laikotarpį, kai teko saugoti parlamentą, papasakojo apie Seimo darbo ypatumus ir priimamus sprendimus, apie politinę situaciją Panevėžio mieste. Atvykusieji domėjosi įvairiais sprendimais Panevėžio miesto savivaldybės teritorijoje ir padėkojo už Seimo nario aktyvumą.

2019 m. Vasaris mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Ko siekiama referendumu dėl Seimo narių mažinimo?

Screenshot_1.jpgSeimas šiandien planuoja apsispręsti, ar skelbti referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121. Klausimas bus svarstomas ypatingos skubos tvarka, tad sprendimas dėl referendumo paskelbimo bus priimtas šiandien vakariniame posėdyje, po to, kai klausimą apsvarstys Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Referendumą dėl tokios Konstitucijos pataisos inicijuojantys valdantieji „valstiečiai“, siūlo jį surengti su antruoju prezidento rinkimų turu gegužės 26 dieną. Referendume jie siūlo balsuoti už tokią Konstitucijos formuluotę: „Seimą sudaro Tautos atstovai – 121 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.“

Seimo narių skaičiaus mažinimą valdantieji argumentuoja gyventojų skaičiaus mažėjimu, taip pat siekiu mažinti biurokratinį aparatą, taupyti lėšas.

Laidoje dalyvauja: dienraščio „Lietuvos rytas” apžvalgininkas Vytautas Bruveris, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė, Seimo narys Povilas Urbšys, Mykolo Romerio universiteto profesorius, teisininkas Vytautas Sinkevičius, Seimo narė Aušrinė Armonaitė, politologė Rima Urbonaitė.

"Mūsų valstybė nesubyrės, jei Seimo narių skaičius sumažės. Nereikia bijoti tautos valios, bet tai, ką aš matau dabar, man yra nepriimtina. Referendumo iniciatoriai dėl Seimo narių sumažinimo, kalbėdami apie tai, kad tai tik nekaltas sutapimas, jog referendumas vyks kartu su prezidento rinkimais ir dvigubos pilietybės referendumu, tai jie kalba netiesą žmonėms. Jie šį referendumą nori pritraukti prie prezidento dienos ir dvigubos pilietybės referendumo kaip masalą, kuris skatintų žmones prieiti prie urnų. Reikia tiesą kalbėti,"- kalbėjo P.Urbšys.

Klausykitės (P.Urbšio pozicija nuo  25:30): https://www.ziniuradijas.lt/

2019 m. Vasaris mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Valstiečių frakcijos dezertyrams R. Karbauskis turi griežtą žinutę

Povilas Urbšys valstiečių frakciją paliko dėl R.Karbauskio veiksmų. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime nuo pirmosios darbo dienos, 2016 lapkričio 14-osios, prarado jau beveik 10 procentų savo frakcijos narių. Naujienų portalas lrytas.lt nusprendė prisiminti visus tuos, kurie per dvejus su pusę metų pasitraukė iš valstiečių gretų. Nors frakcijos narių nukraujavimo pats LVŽS partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis stengiasi nesureikšminti, turi ir griežtą žinutę iš frakcijos pabėgusiems kolegoms. „Tai yra procesas, kuris visuose Seimuose vykdavo. Žmonės, kurie pradeda savo asmeninius interesus kelti virš tarnystės Lietuvai ir žmonėms. Visi tie žmonės, kurie palieka savo frakcijas, dėl savo interesų, eina į politikos šiukšlyną. Nedaug aš žinau tų, kurie palikę frakciją vėliau išliko politikoje. Manau, kad tas pats atsitiks ir su tais, kurie valstiečių frakciją paliko“, – trečiadienio rytą Žinių radijo eteryje sakė R.Karbauskis.

Valstiečių partijai nepriklausantis Seimo narys Povilas Urbšys iš karto po Seimo rinkimų buvo koalicijos derybinės komandos dalis. Tačiau, laikui bėgant, parlamentaras nevengė kritikuoti valdančiosios valstiečių partijos. Dėl to 2018 metų pradžioje P.Urbšys buvo atšauktas iš Seimo seniūnų sueigos. O po to, kai valstiečių lyderis R.Karbauskis atsisakė Seime pradėti tyrimą dėl jo verslo, P.Urbšys viešai pareiškė, kad dirbti frakcijoje nebegali.

„Tikrai neabejojau Ramūno Karbauskio padorumo, sąžiningumu, kai jį suvedžiau su Sauliumi Skverneliu ir sukirtome rankomis skaidrinti Lietuvą. Nepaisant to, R.Karbauskis, deklaruodamas savo verslo skaidrumą, nebijos, kilus abejonėms, išsklaidyti jas.

Todėl buvau nustebęs, kai viešumoje, iškilus abejonėms dėl jo verslo, jis pradėjo elgtis taip, kaip įprasta tiems, kurie dirba savo verslo naudai. Tokiu būdu politiką paversdamas savo verslo dalimi. Tokiu būdu sudarydamas galimybę opozicijai traktuoti, kad valstiečių frakcija yra priklausoma nuo Agrokoncerno. Iš principo, negalėdamas su tuo sutikti, įteikiu pareiškimą išeiti iš šios frakcijos“, – sakė P.Urbšys. Tą kartą jo žodžiai Seimo salėje buvo palydėti plojimais. Toliau savo darbą parlamentaras tęsė Mišrioje Seimo narių grupėje.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

Nuotr. J. Stacecičiaus

2019 m. Vasaris mėn. 12 d., Antradienis

Sprendžiama, kaip auklėsime vaikus: šiemet vienas nužudytas, kitas – komoje

 (nuotr. asm. archyvo)

Vaiko apsaugos pertvarkos įstatymo svarstymas iš Seimo komitetų jau persikėlė į pagrindinę Seimo salę. Svarstant įstatymo pataisas parlamente netrūko emocingų kalbų ir kaltinimų, kad vieni ar kiti politikai iš vaiko teisių apsaugos darosi politinę reklamą ir pripažinimo, jog šiais metais jau yra vaikų aukų.  Tiesa, parlamentas bendru sutarimu pritarė saugumo sąvokos susiaurinimui, apibrėžiant jį kaip fizinį ir psichinį saugumą ir jungtiniam Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektui. Kad įstatymas įsigaliotų, reikės dar vieno balsavimo Seime ir prezidentės pritarimo.

Vykstant diskusijoms dėl įstatymo projekto, kuris yra jungtinis Socialinės apsaugos ir darbo komiteto ir Vyriausybės teiktų pasiūlymų produktas, girdėjosi ne vienas aštrus pasisakymas.

Seimo narė Dovilė Šakalienė aiškino, jog dėl sąmokslų teorijų patyrė daug šmeižto ir netiesos savo atžvilgiu. „Teko išklausyti šmeižtą, kad gavau piniginės naudos, jog tariamai prastumčiau įstatymą už kurį vieningai balsavo visas Seimas“, – kalbėjo D. Šakalienė. Anot jos, vaiko teisių apsauga Lietuvoje yra apipinta sąmokslo teorijomis ir gandais, bet nėra jokių įrodymų, kad vaikai iš šeimų paimami neteisėtai.

Anot jos, mes neturime nė vieno įrodyto atvejo, kad vaikai buvo atimti be pagrindo, pagrobti, parduoti. O štai pernai buvo vieninteliai metai, kai šeimose nebuvo nužudytas nė vienas vaikas.  Politikė pranešė, kad po kelių mėnesių melo, šmeižto ir tarpusavio rietenų mes metus pradėjome turėdami vieną nužudytą ir vieną komoje esantį vaiką. Ji klausė ar kai kurie politikai prisiims už tai asmeninę atsakomybę.

Na, o parlamentaras Povilas Urbšys siūlė pirmiausia išsiaiškinti, kas – sutuoktiniai ar sugyventiniai labiau skriaudžia vaikus? Jis tikino, kad pirmiausia turėtume išsiaiškinti, kas yra nesaugi vaiko aplinka, o jau tada diskutuoti apie kitus dalykus.  „Vaikų teisių apsaugos įstatymas buvo ne kartą pervadintas – vaikų mušimo, nemušimo ir atėmimo įstatymų. Tai tampa politinio PR dalimi“, – sakė P. Urbšys, aiškindamas, kad smurtas yra šalies gėda, bet mes turime susirinkti informaciją, kur jis yra didžiausias.

„Nerenkama informacija apie aplinką, kuri nesaugiausia vaikui? Ar daugiau smurtaujama šeimose, kurios grįstos santuoka, ar sugyventinių? Mes nežinome. Aš teiravausi socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ir prokuratūroje, bet tokių duomenų nėra. Jei mes patys nežinome, kur vaikai saugiausi, ką tai reiškia?“, – kalbėjo P. Urbšys. Jis aiškino, kad turime išvaduoti vaikus nuo savo siaurų interesų ir neleisti valstybei būti nusikalstamai aplaidžia arba veiklia.

Skaitykite: https://www.tv3.lt

2019 m. Vasaris mėn. 09 d., Šeštadienis

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl duomenų paviešinimo Panevėžio korupcijos byloje


Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl duomenų paviešinimo Panevėžio korupcijos byloje

Panevėžio prokuratūra nutarė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl duomenų atskleidimo be leidimo Panevėžio korupcijos byloje.

Bus aiškinamasi, ar Seimo narys Povilas Urbšys, komentuodamas žiniasklaidai savo apklausas Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), nepaviešino ikiteisminio tyrimo duomenų. „Prokuratūra patvirtina, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas. Bus įvertinti viešai paskelbti duomenys, atsižvelgiant į gautus rezultatus, priimami sprendimai tyrime“, – šeštadienį BNS sakė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė. Seimo narys teigia nesąs informuotas apie tokį tyrimą, apie jį P. Urbšys sužinojo iš žurnalistų. „Šiame tyrime esu vienintelis asmuo. Reikia laukti, kad ateis į Seimą dėl imuniteto?“ – svarstė į Panevėžio miesto merus kandidatuojantis politikas.

Savivaldos rinkimai vyks kovo 3 dieną. „Gali bandyti mane apklausti specialiuoju liudytoju, bet naudodamasis baudžiamojo proceso nuostatomis atsisakysiu, reikalausiu, kad apklaustų įtariamuoju. Esmė tame – kad turi būti pateikta, kuo įtariamas. Įtariamuoju žmogus turi būti apklaustas net jeigu yra menkiausias įtarimas, o ne žaisti tuo specialiuoju liudytoju – užkabins tą specialiojo liudytojo etiketę ir vaikščiosiu su ja“, – kalbėjo P. Urbšys.
Skaitykite: https://www.delfi.lt
Nuotr. A. Ufarto

2019 m. Vasaris mėn. 08 d., Penktadienis

Aukštaičių-Žemaičių bendruomenei treji metai

.pngVasario 8 d. Panevėžio Auštaičių-Žemaičių bendruomenė atšventė savo įkūrimo trečiąsias metines. Pirmininkė Lina Budreikaitė pristatė 2018 m. bendruomenės veiklos ataskaitą. Pasidžiaugė žmonių aktyvumu ir nuveiktais darbais. Po trijų metų kadencijos buvo naujai išrinkta bendruomenės valdyba, o pirmininke dar trejiems metams perrinkta, žmonių pasitikėjimą pelniusi, Lina Budreikaitė.

Povilas Urbšys pasidžiaugė draugyste su šia šaunia bendruomene, padėkojo už jos organizuojamas šventes ir skanius blynus, kurių kiekvienais metais tikisi paragauti kaimynų dieną. „Jūs esate išskirtiniai“, - kalbėjo Seimo narys. „Žinome, kad privačių namų kvartaluose yra susibūrusios ne viena ir ne dvi bendruomenės. Kodėl daugiabučiuose gyvenantys žmonės neturi poreikio burtis į bendruomenes? Tai, kad jūs įveikėte šį barjerą ir padarėte tai, kas kitiems atrodo neįmanoma, ir daro jus išskirtiniais. Jums reikalingas buvimas kartu. Jūs esate tie žmonės kurie kuriate mūsų miesto jaukumą“, - tęsė P. Urbšys ir, linkėdamas naujų idėjų ir gražių darbų, pasveikino bendruomenę bei perrinktąją naujai kadencijai pirmininkę Liną Budreikaitę.

2019 m. Vasaris mėn. 08 d., Penktadienis

Tylos įžadai seimūnui – nė motais

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Tylos įžadai seimūnui – nė motais“Tyrime dėl galimos korupcijos Panevėžio savivaldybėje – Seimo nariui Povilui Urbšiui netikėtas posūkis. Panevėžio apygardos prokuratūra pavedė apskrities Vyriausiajam policijos komisariatui atlikti ikiteisminį tyrimą dėl galimo bylos duomenų atskleidimo be teisėsaugos leidimo. Prokuratūra tokį žingsnį žengė sulaukusi grupės asmenų pasirašyto pranešimo dėl P. Urbšio viešų šio tyrimo komentarų. Pareigūnai aiškinsis, ar jau du kartus kaip liudytojas apklausto P. Urbšio žiniasklaidai papasakotos bylos detalės gali būti traktuojamos kaip ikiteisminio tyrimo duomenys, kurių viešinimas neteisėtas ir nusikalstamas. Šiame tyrime įtarimai pareikšti merui Ryčiui Račkauskui, jo patarėjai bei dar keturiems verslininkams.
Dabar, išgirdęs apie prokurorus pasiekusį prašymą išsiaiškinti, ar tokiu elgesiu neperžengė įstatymo bylos dalyviams nubrėžtų ribų, Seimo narys tvirtina iš ilgametės savo, kaip STT Panevėžio valdybos vadovo, praktikos žinantis, ką gali kalbėti, o kur turįs patylėti. „Komentuodamas situaciją, susijusią su šia byla ir mano asmeniu, tikrai nepažeidžiau įstatymo. Pirmoji mano apklausa birželį vyko jau antroje dienos pusėje. Vadovaudamasis savo 15-os metų darbo STT praktika žinau, kad svarbiausi procesiniai veiksmai, susiję su įtariamaisiais, atliekami pirmoje dienos pusėje. Todėl tai, kad po pietų pagarsinau faktą, jog mane klausinėjo apie viešuosius pirkimus, susijusius su sociologine apklausa, nebuvo jokia naujiena asmenims, kurių atžvilgiu taikomas baudžiamasis persekiojimas. Juo labiau kad komentuodamas nesu atskleidęs nei uabų pavadinimų, nei fizinių asmenų pavardžių“, – „Sekundei“ kalbėjo P. Urbšys. 
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

Delfi nuotr.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 284