Naujienos

2018 m. kovas mėn. 27 d., Antradienis

Du „valstiečiai“ persėdo toliau nuo Karbauskio

Rima BaÅ¡kienė, RamÅ«nas KarbauskisLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovai Rima Baškienė ir Povilas Urbšys pakeitė savo vietas Seimo salėje – persėdo į pirmą eilę, toliau nuo frakcijos seniūno.
Frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis savo ruožtu teigia, kad artimiausiu metu P. Urbšys bus atšauktas iš seniūnų sueigos, kaip „valstiečių“ atstovas. Be to, jam esą gresia pašalinimas iš LVŽS frakcijos. P. Urbšys neslepia, kad plenarinių posėdžių salėje persėdo dėl kilusios konfliktinės situacijos su partijos lyderiu R. Karbauskiu, R. Baškienė tvirtina tai padariusi, kad būtų patogiau pirmininkauti.
Skaitykite:
 
https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 27 d., Antradienis

Urbšys apie virš jo judėjimo besikaupiančius įtarimus: manau, STT politikuoja

Saulius Skvernelis, RamÅ«nas Karbauskis, Povilas UrbÅ¡ysSpecialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikta Panevėžio savivaldybės korupcijos rizikos analizė atskleidė grėsmes šiame mieste, kurį jau beveik trejus metus valdo parlamentaro Povilo Urbšio suburtas visuomeninis komitetas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 26 d., Pirmadienis

Panevėžio Bočiai šventė savo 25-metį

bočiai.pngPanevėžio bendruomenių rūmuose surengtas iškilmingas Panevėžio pensininkų bendrijos „Panevėžio Bočiai“ veiklos 25-mečio minėjimas, kurį vainikavo šventinis koncertas. Bendrijos pirmininkas Kęstutis Šeškus perskaitė pranešimą, primindamas draugijos istoriją, o Lietuvos Pensininkų Sąjungos „Bočiai“ pirmininkas Petras Ruzgus nusipelniusiems draugijos nariams įteikė medalius „Už nuopelnus Lietuvai“. 

„Mumyse yra kažkas, kas nesensta. Kas gi tai? Tikintis žmogus tai supranta kaip sielą, netikintis – kaip nežemišką energiją. Galvodamas apie tai supranti, kad žmogus nėra sutvertas laikui. Žmogus sutvertas amžinybei. Ir mes vienas kitam reiškiame tiek, kiek esame pasiruošę dalintis.

Labai džiugu, kad Panevėžio Bočių bendrija yra tokia aktyvi. Daug kas sako, kad mūsų miestas sensta. Galbūt. Bet jis yra nuostabių senjorų miestas, kuris skleidžia tokią jaunatvišką energiją. Tikiu, kad ši energija sugrąžins išvažiavusį ar besiruošiantį išvažiuoti jaunimą. Juk šiame mieste gyvena žmonės spinduliuojantys šilumą.

Man sudėtinga kalbėti, nes valdžios atstovas ir esu atsakingas už tai, kad pas mus dar nėra gerbiamas žmogaus amžius ir kad dauguma jūsų negalite oriai gyventi. Tikiu, jei mes valdžios atstovai galų gale suprasime, kad žmogus yra ne įrankis, o tikslas, kad kiekvienas iš mūsų turime tarnauti jums, tada pensija nebus nuosprendis, o taps gyvenimo atgaiva.

Sveikinu jus švente ir dėkoju jums už dideles širdis ir gerumą“, - kalbėjo Seimo narys Povilas Urbšys ir įteikė padėkas Panevėžio Bočių ilgamečiam pirmininkui Kęstučiui Vincui Šeškui, ilgametei buhalterei Birutei Rauckienei bei pirmininko pavaduotojai Aldonai Paulavičienei.

2018 m. kovas mėn. 26 d., Pirmadienis

Kaip Jūs vertinate pagrindines grėsmes Lietuvai?

Povilas_Urbšys_Stasio_Žumbio_nuotr.jpgPristatyta VSD ir II-ojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Grėsmių vertinimo ataskaita. Kovo 26 d. „Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ Seimo narys Povilas Urbšys pasidalijo, kaip jis vertina šią ataskaitą:

„Kai kurios grėsmės, kurios yra nurodytos – tikrai yra gerai, kad apie jas informuojama ir kad mes apie tai turime žinoti. Bet pastebiu vieną tendenciją: kalbėdami apie Rusijos įtaką, apie Rusijos norą mažinti pasitikėjimą demokratiniu procesu, valdžios institucijomis ir pareigūnais čia, Lietuvoje, kažkaip nejučiomis suplakami tam tikri dalykai, kurie pas mus Lietuvoje vyksta kaip demokratijos išraiška. Taip, demokratinėje visuomenėje ne visi patenkinti valdžia, ne visi jaučia valdžios dėmesį. Jau kelintą kartą pastebiu, kad VSD II departamento ataskaitose pati kritika tarsi suprantama kaip blogis“.

Aurimas Perednis: „O kas konkrečiai Jums užkliūva, kur kritika pateikiama kaip baisus blogis?“

Povilas Urbšys: „Leiskite, pacituosiu: „Pavyzdžiui, pernai Lietuvoje veikiantys Rusijos įtakos sklaidai palankūs judėjimai jau bandė konsoliduotis, o kai kurie lyderiai socialiniuose tinkluose taip pat pradėjo kurti vadinamą alternatyviąją žiniasklaidą ir per ją skleisti Rusijai palankią informaciją“.

Kai yra neįvardinta, gali žmogus suvokti, kad bet koks nepartinis judėjimas tai yra jau blogai, tai jau yra Rusijos įtakos sklaidai palankus politinis veiksmas.

Jeigu paimame politinį vyksmą Europoje, pastebime tai, kad politinės partijos patiria vertybinę krizę ir daugelyje valstybių į areną ateina nauji politiniai judėjimai. Šiuo atveju kaip tik tai skatina atsinaujinti tą demokratinę sistemą ir tą pačią politiką.

KLAUSYKITĖS P. Urbšio pasisakymo nuo 1:04 val.: 

https://www.ziniuradijas.lt/

2018 m. kovas mėn. 26 d., Pirmadienis

„Savaitės panorama“ – apie komisiją žemės ūkio klausimams tirti

savpanor.pngKovo 25 d. LNK laidoje Savaitės panorama“ Seimo narys Povilas Urbšys pasisakė apie specialiosios laikinosios komisijos sudarymą žemės ūkio klausimams tirti:

Komisija turi būti sudaryta, nes daliai visuomenės kilo pagrįstų klausimų, ar viskas skaidru: dėl žemės sklypų, dėl trąšų ar dėl Europos Sąjungos lėšų panaudojimo. Tai betarpiškai, aišku, siejasi su Ramūno Karbauskio verslu. Sutinku, kad komisijos turėtų būti tiriama neorientuotai vien tiktai į Ramūną Karbauskį ir „Agrokoncerną“, kad apimtų plačiau, nes ne vienas ūkio subjektas dalyvauja tame. Bet vienareikšmiškai tai turi būti ištirta. Jeigu mes netiriame, tai mes pademonstruojame, kad yra dvigubi standartai.

KLAUSYKITĖS P. Urbšio pasisakymo nuo 4:35 min.: http://www.lnkgo.lt/

2018 m. kovas mėn. 25 d., Sekmadienis

P. Urbšys: mane į Seimą išrinko ne R. Karbauskiui atstovauti

Seimo narys Povilas Urbšys jau trečią kartą grasina trauktis iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Savaitė“ politikas kalbėjo, kad jo apsisprendimas priklausys nuo to, ar bus pritarta jo siūlymui, kad tyrime dėl padėties žemės ūkyje negali dalyvauti Seimo nariai, kuriems kyla viešųjų ir privačių interesų konfliktas dėl tyrimo objekto.

Skaitykite:https://www.delfi.lt/

Žiūrėkite: http://www.lrt.lt/

2018 m. kovas mėn. 23 d., Penktadienis

Knygos „Kelias: Iyengar joga“ pristatymas

vološ.pngKovo 23 d. Panevėžio J. Masiulio knygyne vyko Laimutės Vološkevičienės knygos „Kelias: Iyengar joga“ pristatymas. Autorė - sertifikuota Iyengar jogos mokytoja, Junior Intermediate I. Kineziterapeutė, reabilitacijos magistrė. Medicininė patirtis reabilitacijoje – 17 metų, pedagoginė veikla – 15 metų.  Jogos mokyme prioritetus skiria jogos terapijai. L. Vološkevičienė yra Jogos studijos Panevėžyje vadovė, „Jogos medis“ namų Anykščių rajone veiklos koordinatorė, tarptautinių jogos seminarų rganizatorė.

Tai pirmoji lietuvės knyga apie jogą. Joje gausu iliustracijų ir praktinių patarimų.

Ši knyga yra pirmoji Lietuvoje, gimtąja kalba išsamiai pristatanti vieną žymiausių ir labiausiai gerbiamų jogos mokytojų pasaulyje - įstabią asmenybę Shri B. K. S. Iyengarą (1918–2014), ir jo vardu žmonių pavadintą jogos metodą. Pasak L. Vološkevičienės, visą savo gyvenimą B. K. S. Iyengara paskyręs jogai, įrodė, jog joga yra universali disciplina ir gali tarnauti bet kokio amžiaus, lyties ir religijos žmonėms.

„Man Joga visuomet asocijuojasi su harmonija, su proto išsilaisvinimu ir kūno valdymu. Kelias, kuriuo jūs einate, skirtas mokyti žmones siekti tos harmonijos“, - kalbėjo Povilą Urbšį atstovavusi padėjėja ir perdavusi Seimo nario linkėjimus įteikė knygos autorei pavasarinių gėlių puokštę.

2018 m. kovas mėn. 23 d., Penktadienis

Klausučio-Henriko Beržanskio tapybos paroda (in memoriam)

berž.pngKovo 23 dieną „Galerijoje XX“ atidaryta Klausučio-Henriko Beržanskio tapybos paroda (in memoriam), skirta dailininko 75-osioms gimimo metinėms. Tapytojas - vienas pirmųjų profesionalių Panevėžio dailininkų, pasižymėjęs išskirtiniu savo tapybos braižu: ryškiu koloritu, drąsiais potėpiais. Kurį laiką yra dirbęs Panevėžio Dailės mokykloje piešimo ir tapybos mokytoju, priklausė Lietuvos dailininkų sąjungai, yra surengęs nemažai parodų Lietuvoje ir užsienyje. Po dailininko mirties kūrybiniu palikimu rūpinasi žmona Aldona.

Povilas Urbšys, kuris pats kadaise mokėsi Panevėžio dailės mokykloje, prisiminė, kad Klausutis Beržanskis visuomet skatino savo mokinius būti laisvais. „Nors tapytojas galėjo didžiuotis priklausąs  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino palikuonims, jis buvo didis ne savo titulu, bet didis savo dvasia - tikras dvasios aristokratas. Dailininkas savo darbuose neprimeta savo tiesos, jis tarsi klausia ir leidžia žiūrovui pačiam atrasti atsakymus. Ne be reikalo buvo Klausutis“, - kalbėjo Seimo narys. Įteikdamas jai gėlių puokštę jis padėkojo tapytojo žmonai Aldonai Beržanskienei už saugomą kūrybinį palikimą ir surengtą parodą.

2018 m. kovas mėn. 23 d., Penktadienis

Info komentarai. Nesutarimai LVŽS frakcijoje

info.jpg

Info komentaruose kovo 22 d. žurnalistė Indrė Makaraitytė su Seimo nariais, LVŽS frakcijos nariais A.Širinskiene ir P.Urbšiu diskutavo apie nesutarimus LVŽS frakcijoje.

"Noriu replikuoti, kad Urbšys vos nemetė frakcijos. Šis epizodas susijęs su tuo, kad aš supratau, jog buvo linkstama, kad nebūtų jokio tyrimo. Ir tai, kad frakcija balsavo norėdama atmesti pateikimą, ir nors balsų neužteko, tada Lenkų rinkimų akcija parėmė. Ir kai du komitetai pasisakė prieš ir tada aš pasakiau, kad netaikykime dvigubų standartų ir tyrimas turi pradėti vykti." - sakė P.Urbšys.

Žiūrėkite: http://www.lnkgo.lt/

2018 m. kovas mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Pokalbis LRT laidoje „60 minučių“

Povilas_Urbšys_Stasio_Žumbio_nuotr.jpgSeimo narys Povilas Urbšys kovo 22 d. dalyvavo LRT laidoje „60 minučių“. Laidą vedė žurnalistė Agnė Skamarakaitė. Vyko pokalbis apie Seimo šiandien svarstytą klausimą dėl dviejų komisijų sudarymo ir apie rezultatą – Seimo siūlymą, kad žemės reikalų tyrimą atliktų Kaimo reikalų komitetas.

Agnė Skamarakaitė: Pone Urbšy, Jūs žadėjote išeiti iš frakcijos, jeigu nebus tiriami tie opozicijos keliami klausimai. Dabar variantas visiškai kitoks, bet Jus tai tenkina?

Povilas Urbšys: Gal vis dėlto reikėtų patikslinti: mano pagrindinis reikalavimas buvo tai, kad komisija turi būti sudaryta arba turi būti atliktas tyrimas. Nes ką mačiau, kas darėsi Seimo posėdžio metu, kai frakcijos dauguma nepritarė pateikimui, tiktai lėmė praktiškai Lenkų frakcijos balsai, kad buvo pritarta pateikimui, ir kai pamačiau, kad Kaimo reikalų komitetas atmeta galimybę atsirasti komisijai, Teisėtvarkos komitetas irgi tai padaro, tai supratau, kad iš viso nenorima jokio tyrimo. Tada aiškiai pasakiau, kad tikrai mes neturime taikyti dvigubų standartų, kad tyrimas turi įvykti.

Taip, dabar mane kaltina ir viena, ir kita pusė. Konservatoriai kaltina, kad darau palankų veiksmą Ramūnui Karbauskiui, o Ramūnas Karbauskis mane grasinasi mesti iš frakcijos.

Mano tikslas buvo tai, kad tie klausimai, kaip dabar kalba gerbiamas Andrius Kubilius, nėra taip tiksliai, nes taip, jie nėra išplėsti, bet pati esmė nepamesta, nes tame siūlomame variante, ir tų pačių „valstiečių“, yra numatyta, būtent, tirti žemės koncentravimą – tai tie patys žemės latifundininkai, apie kuriuos šneka, ir jeigu nustatyti asmenis, vis dėlto reikalauti jų atsakomybės. Lygiai dėl Europos Sąjungos lėšų, lygiai tas pats dėl tų pačių trąšų. Bet man atrodo, viskas priklauso tiek, kiek tas tyrimas iš tikrųjų vyks norint išskaidrinti tą aplinką.

Nes dabar, kad ir šiandien, balsavau už tai, kad vis dėlto patį projektą nagrinėtų, redaguotų šituos nutarimus ne Kaimo reikalų komitetas, o mano siūlymas buvo Ekonomikos komitetas, tuo labiau kad ten yra ir opozicijos vadovai – tai Gabrielius Landsbergis, Eugenijus Gentvilas, bet kažkodėl konservatoriai norėjo viską suvesti į Audito komitetą. Ir taip supratau, kad jiems nereikalingas susitarimas, jie nori tokių sprendimų, kad nebūtų susitarimo, ir manyčiau, kad tiek vieni ir kiti faktiškai sudaro įspūdį, kad jiems tas tyrimas nelabai rūpi. Jiems tiktai galbūt rūpi suvesti politines sąskaitas.

KLAUSYKITĖS P. Urbšio pasisakymo nuo 22:12 min.: http://www.lrt.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 237