Naujienos

2017 m. Lapkritis mėn. 03 d., Penktadienis

Iš prekybos išimtų R. Vanagaitės knygų panevėžiečiai ieško bibliotekose

Leidykla „Alma littera“ pranešė, kad nutraukia bendradarbiavimą su rašytoja Rūta Vanagaite ir išima visas jos knygas iš prekybos dėl jos nepriimtinų pasisakymų apie su sovietų okupacija kovojusį partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą.

Be to, „Alma littera“ informavo, kad atsiriboja nuo bet kokių R. Vanagaitės pareiškimų.

Visi šalies knygynai, kurie turėjo sutartis su leidykla, turėjo darbo – išimti R. Vanagaitės knygas. Jų liko tik bibliotekose.

Seimo narys panevėžietis Povilas Urbšys įsitikinęs, kad leidykla „Alma littera“ pasielgė teisingai. Jo nuomonė, leidykla netoleruoja tokių žmonių, kurie nepaiso moralės normų ir ribų.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 03 d., Penktadienis

Intrigų ir tyrimų džiunglės Seime: dvilypis politikų elgesys nestebina

Seimas didžiule balsų persvara palaimino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko „valstiečio“ V.Bako užmojus tirti galbūt neteisėtą įtaką politikams, politiniams procesams ir institucijoms, nors anksčiau nemažai parlamentarų kritikavo šį sumanymą.

Net „valstiečių“ frakcijos atstovas P.Urbšys kritikavo šį tyrimą, bet balsuojant jau susilaikė pareiškęs, kad dabar paaiškės, ar Seimo nariai pribrendo išvaduoti valstybę iš politinės korupcijos gniaužtų, ar dar kartą tyrimą pavers spektakliu. 
Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 03 d., Penktadienis

Apkarpys žemėtvarkininkų galias

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistai neurbanizuotose teritorijose ne tik organizuoja žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimą, bet ir prižiūri šio proceso vykdymą.

Lietuvos įstatymais įteisintą situaciją ir politikai, ir savivaldybių atstovai vadina ydinga, nes ji leidžia valdininkams elgtis nesąžiningai. Dėl to skubama taisyti padėtį.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 01 d., Trečiadienis

Svajonių ministerija: riebūs priedai prie algos – iki ministro kadencijos pabaigos

Aurelijus VerygaSveikatos apsaugos ministro „valstiečio“ Aurelijaus Verygos vadovavimo ministerijai stilius nepaliauja stebinti. Nepaisant premjero Sauliaus Skvernelio raginimų taupyti, A. Veryga savo pavaldiniams pinigų negaili. Aiškėja, kad šio ministro patarėjų korpusas riebiais priedais prie algų džiaugiasi jau beveik metus ir džiaugsis iki pat ministro kadencijos pabaigos.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2017 m. Spalis mėn. 31 d., Antradienis

Diskusija LRT forume

lrtforum.pngŽinomi lietuviai patys dergė savo šalį, o po to viešai už tai atgailavo. Dizaineris Juozas Statkevičius rusų propagandinei agentūrai „Sputnik“ Lietuvą pristatė kaip žlugusią šalį, o rašytoja Rūta Vanagaitė pareiškė, kad pokario Lietuvos partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas buvo KGB agentas, sovietų šlovintojas, o sadistiški sužalojimai esą buvo Vanago žudytis pasekmė. Kilus pasipiktinimui, leidykla „Alma littera“ nusprendė nutraukti bendradarbiavimą su R. Vanagaite, o jos naujausios knygos 15 000 egzempliorių tiražą sunaikinti. Apie šią situaciją kartu su kitais pašnekovais LRT forume diskutavo Valstybės istorinės atminties komisijos narys, Seimo narys Povilas Urbšys.

Žiūrėkite: http://www.lrt.lt/

2017 m. Spalis mėn. 28 d., Šeštadienis

Konkursas „Super miestas“

DSCF8690.pngSpalio 28 d. Panevėžio Muzikinio teatro scenoje vyko smagus Lietuvos kurčiųjų bendruomenės renginys - konkursas "Super miestas". Tai linksmos varžytuvės, kuriose savo jėgas, išradingumą ir žinias demonstravo Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Vilniaus komandos. Toks renginys vyksta jau antrą kartą. Teisę ateinančiais metais jį rengti savo mieste gauna laimėjusi komanda. Konkursą inicijavo Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacija ir Lietuvos kurčiųjų draugija. Šiais metais laimėtoja buvo paskelbta Klaipėdos komanda.

Povilo Urbšio padėjėja Seimo nario vardu padėkojo organizatoriams dalyviams ir sirgaliams už geros nuotaikos užtaisą, pasidžiaugė gražia švente ir įteikė padėkas konkurso nugalėtojų komandai, bei organizatoriams: Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijai,  Lietuvos kurčiųjų draugijai, VšĮ Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centrui ir Panevėžio apskrities gestų kalbos vertėjų centrui.

2017 m. Spalis mėn. 28 d., Šeštadienis

Po kilnia priedanga – savi interesai

Gyvendamas rajone, bendraudamas su žmonėmis, nuolatos girdžiu žmonių apmaudų pasipiktinimą aukščiausiąja valdžios institucija Seimu, iš kurio nuolat ateina nepadorūs, asocialūs, kenkiantys visuomenės interesams veiksmai, nustumiantys į pakraštį visos tautos gerovės siekius, smukdantys valstybės prestižą.

Skaitykite: http://www.aidas.lt/

2017 m. Spalis mėn. 26 d., Ketvirtadienis

Kodėl šeimos stiprinimo įstatymas kelia aistras?

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sulaukė gausybės organizacijų raginimų ir pasirašyti, ir vetuoti praėjusią savaitę Seimo priimtą Šeimos stiprinimo įstatymą.

Vieni mano, kad jis stiprins šeimos institutą, sukurs jam geresnius pagalbos instrumentus, kiti teigia, kad įstatymas priimtas ne šeimoms stiprinti, bet įteisinti jų rūšiavimą ir net diskriminaciją.

Šis projektas parengtas ir registruotas dar praėjusioje Seimo kadencijoje, jį iniciatoriai parengė reaguodami į prastėjančią šalies demografinę situaciją.

Laidoje dalyvauja socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Kristina Paulikė, Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė Margarita Jankauskaitė, VšĮ Šeimos instituto direktorė Jolanta Ramonienė, Vilniaus universiteto teisės profesorius Vytautas Mizaras ir Seimo narys Povilas Urbšys. 

Klausykitės: https://www.ziniuradijas.lt

2017 m. Spalis mėn. 25 d., Trečiadienis

Ar mažesnis savivaldybių skaičius reiškia geresnę jų kokybę?

demce.png

LRT laidoje „Dėmesio centre“ dalyvavo Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas. Laidą vedė žurnalistė Milda Vilikanskytė.

Žiūrėkite: http://www.lrt.lt/

Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

2017 m. Spalis mėn. 25 d., Trečiadienis

P. Urbšys įsitikinęs, jog Panevėžys žengia tinkama linkme

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) skelbia 2017 metų savivaldybių indeksus. LLRI atstovai sako, jog prastai besitvarkantys miestai ir rajonai galėtų kopijuoti geriau dirbančias ir taip gerinti žmonių gyvenimą.
Panevėžio miesto indeksas – penktas. Pernai metais Aukštaitijos sostinę lenkė Alytus.
Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas panevėžietis Povilas Urbšys sako, kad rodikliai rodo, jog Panevėžys žengia tinkamą linkmę, bet reikia sulaukti 2018 metų.
Skaitykite: 
https://jp.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 212