Naujienos

2018 m. Liepa mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Laida „Lyderystės klubas“ pokalbis apie Dievo lyderystę, II dalis. Dievo lyderystės pamokos


P_Urbsys44.jpgTęsiame Povilo Urbšio interviu radijo stoties XFM laidoje „Lyderystės klubas“ ciklą ir kviečiame klausytis įžvalgų apie Dievo lyderystės pamokas.

Aurimas Radkevičius: „Kokiomis Dievo lyderystės pamokomis galėtumėte pasidalinti?“

Povilas Urbšys: „Taip lėmė likimas, kad didesnę savo gyvenimo dalį aš dirbau valstybės tarnyboje. Pareigos, kurias aš užimdavau buvo vadovaujančios. Reikėjo imtis atsakomybės bei kurti atsikūrusios valstybės institucijas Panevėžyje: Valstybinę kultūros paveldo inspekciją, Valstybės saugumo departamentą, Valstybinės dokumentų apsaugos tarnybą, Specialiųjų tyrimų tarnybą. Visuomet man tekdavo pradėti tarsi nuo nulio. Tokia situacija versdavo tapti tos srities lyderiu, o tikinčiam žmogui tai yra didžiausias išbandymas. Kai sieki išlikti lyderiu, nebėgi nuo atsakomybės ir tiki tuo ką darai, tuomet stengiesi išlaisvinti žmones nuo blogio gniaužtų. Tokioje situacijoje susiduri su dilema ir pamiršti, kad lyderis esi ne tu. Lyderis tu esi tik tiek, kiek leidi Dievui juo būti. Tu esi Dievo įrankis. Kad ir kokia būtų kilni idėja, bet tai nėra tikslas. Tai yra priemonė tau tapti kitokiu. Suprasti, kad tu gali padaryti tiek, kiek leidi sau būti su Dievu, neįsijausti į savo teisumą ir nevirsti teisėju – išbandymas. Aš gyvenime esu ne kartą patyręs priminimą: neteisk, ir nebūsi teisiamas.

Dirbdamas atsikūrusiame Lietuvos saugume prisidėjau prie KGB agentų išaiškinimo. Po kiek laiko man pačiam buvo priklijuota KGB agento etiketė. Kaltinimai neturėjo jokio pagrindo. Tai buvo susiję su Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento žmonių priešprieša, kuri atsirado po to kai aš su kitu kolega išėjau iš šios institucijos, išreikšdamas nepasitenkinimą 1994 metais į valdžią grįžusiais buvusiais komunistai. Aš ir Romas Kaunietis nusprendėme jiems netarnauti ir tapome taikiniu. Kai Anykščių rajone buvo organizuojamas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių suvažiavimas, buvome apkaltinti KGB agentais. Įdomu tai, kad man pačiam neteko matyti KGB agentūrinių bylų. Daugelyje atvejų mes iššifruodavome agentus iš ataskaitinių bylų. Pavyzdžiui, sekamas asmuo paslepia rašomą mašinėlę pas agentą „panevėžietis“. Kai mes rasdavome tokį teiginį ataskaitinėse bylose, susitikdavome su tuo sekamu asmeniu, jeigu jis būdavo gyvas, ir jis pasakydavo, kokiam savo draugui nunešė tą spausdinimo mašinėlę. Atsakymas būdavo mūsų siūlo galas. Jis leisdavo sužinoti koks yra agento vardas ir pavardė. Tą patį buvo galima padaryti ir mūsų atveju. Buvo galima parodyti mūsų nuotraukas ir paklausti: ar jie dalyvavo suvažiavime? Šito niekas nepadarė. Kai 1997 metais mane pakvietė dirbti Specialiųjų tyrimų tarnyboje, informacija, kad aš neva esu KGB agentas, buvo vėl išplatina. Atlikus tyrimą buvo įrodyta, kad tai netiesa. Paklausus, kodėl šis veiksmas nebuvo atliktas anksčiau, pareigūnai atsakė: „niekam tos tiesos nereikėjo“. Viską apgalvojęs supratau, kad čia Dievas sukūrė tokią aplinkybę ir davė man ženklą, kad turiu būti labai atsakingas. Klijuodamas KGB agento etiketes kitiems turi suprasti, kad tokią etiketę galima priklijuoti ir tau.“

Klausykite: https://soundcloud.com

2018 m. Liepa mėn. 11 d., Trečiadienis

Panevėžys šventė Valstybės dieną

36863988_1789681094451018_6594749384804532224_n.jpgLiepos 6 d. Povilas Urbšys dalyvavo Valstybės dienos minėjime Panevėžyje, kuris prasidėjo iškilminga vėliavos kėlimo ceremonija. Šventės proga susirinkusiuosius sveikino miesto valdžios atstovai, karių tradiciškai iššauta salvė – už lietuvius, už valstybę, už Lietuvą.

Sveikindamas visus susirinkusius su Valstybės karūnos diena, Povilas Urbšys pabrėžė, kad karaliaus Mindaugo karūna karūnavo mus visus. Seimo narys miestiečius ir svečius pakvietė istoriją ne tik atsiminti, bet ir didžiuotis mūsų šalies istorija.

Vakare Skaistakalnio parke vyko piknikas „Mes esame Lietuva“, Tautiškos giesmės giedojimas. Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną vainikavo šokio ir dramos spektaklis Justino Marcinkevičiaus „Mindaugas“.

 

2018 m. Liepa mėn. 06 d., Penktadienis

...

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „karaliaus mindaugo kar8navimo diena“Karaliaus Mindaugo karūna karūnavo mus visus.

Su Lietuvos Valstybės karūnos diena!

Povilas Urbšys

2018 m. Liepa mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Iškilmės Karaliaus Mindaugo husarų batalione ir Vyčio apygardos 5-ojoje rinktinėje

Liepos 5 d. ryte Povilas Urbšys dalyvavo Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremonijoje. Iškilmingos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremonijos, vykusios plk. Jono Variakojo rikiuotės aikštėje, metu į atsargą išleista 312 privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

kar.pngŠiek tiek vėliau Seimo narys dalyvavo Nepriklausomybės aikštėje vykusioje Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių, dalyvavusių Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje Malio Respublikoje (MINUSMA) ir Karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje, sutikimo ceremonijoje. Renginio metu kariams įteikti medaliai už dalyvavimą tarptautinėje misijoje. 34 kariai – antroji Pajėgų apsaugos vieneto pamaina Malyje tarnybą sėkmingai vykdė 4 mėnesius. Būrys buvo sudarytas iš KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių. Kariai tarnavo Vokietijos parašiutininkų kuopos pagrindu sudarytoje Pajėgų apsaugos kuopoje, kur vykdė tarptautinių pajėgų apsaugos ir kitas karines funkcijas. Šių metų birželio 27 dieną savo pareigas kariai perdavė trečiajam Pajėgų apsaugos vienetui, sudarytam ir iš KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių.

2018 m. Birželis mėn. 30 d., Šeštadienis

A. Skardžiaus kėdė nesudrebėjo: Seimas palaimino jam palankias komisijos išvadas

E. Genio/LRT nuotr.

Parlamentaro Artūro Skardžiaus kedė nesudrebėjo. Šeštadienį Seimas pritarė laikinosios A. Skardžiaus apkaltos komisijos išvadoms, kuriose buvo nustatyta, kad parlamentaras nepažeidė Seimo nario priesaikos ir nesulaužė Konstitucijos. 

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys stebėjosi, kodėl komisijos darbas buvo „paslėptas po paslapties skraiste“, o informacija nepateikta visuomenei.

„Man iki šiol neaišku, kam reikėjo taip ilgai tęsti šią komisiją ir vis atidėti. Kaip su danties traukimu – reikia ištraukti ir viskas“, – piktinosi P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

2018 m. Birželis mėn. 30 d., Šeštadienis

P.Urbšys pajuto politinės inkvizicijos laužų kvapą

Per patį vasaros karštymetį Panevėžio miesto savivaldybės administracijoje apsilankę STT agentai išsivedė merą Rytį Mykolą Račkauską, patupdė dviem paroms į areštinę, o teismas jį trims mėnesiams nušalino nuo pareigų. Meras įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba, prekyba poveikiu.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. Birželis mėn. 29 d., Penktadienis

Paaiškėjo, kas Panevėžio miesto tarybos posėdžių salę „papuošė“ gedulingu krepšeliu

Nepaisant, kad dabartinis Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas praėjusią savaitę sulaukė teisėsaugos įtarimų piktnaudžiavimu tarnyba ir prekyba poveikiu bei trims mėnesiams buvo nušalintas nuo mero pareigų ir jam uždrausta lankytis savivaldybės administracijoje bei bendrauti su kai kuriais administracijos darbuotojais, jis dalyvavo Tarybos posėdyje.

Jo dalyvavimas nepraėjo ramiai ir sukėlė šiokį tokį šurmulį. Išskirtinai ketvirtadienio politikų sambūryje pasielgė Tarybos narys socialdemokratas Donatas Degenis.

„Tas pajuokavimas atitinka D. Degenio politinės kultūros lygį. Nustebčiau, jei jis elgtųsi kitaip. Man jis daugiau primena gatvės politiką. Jis krepšelį turėtų pastatyti savo partijos skyriuje. Be to, didesnę problemą matau paties Degenio. Juk jo neišrinko skyriaus pirmininku. Jam turėtų labiau rūpėti jo paties santykis su savo frakcija Taryboje, nei rūpintis pilietinio judėjimo „Kartu“ santykiais su tuo pačiu pavadinimu Taryboje esančiais frakcijos nariais“, – sakė P. Urbšys ir tarstelėjo, kad D. Degenis ir sugeba tik krepšelius statyti.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Birželis mėn. 29 d., Penktadienis

Apribotos šešėliniais ministrais vadinamų kanclerių kadencijos

Diplomatai

Seime priimtas vyriausybės įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma apriboti ministerijų kanclerių kadencijas. Nuo šiol kancleriai galės kandidatuoti daugiausiai dvi kadencijas iš eilės, jos truks penkerius metus. Už įstatymo projektą balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 24 parlamentarai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė ir kitas komiteto narys bei Mišrios Seimo narių grupės frakcijos atstovas Povilas Urbšys anksčiau LRT.lt sakė, kad iki šiol kancleriai į ministerijas patekdavo tarsi visiems laikams. Abu parlamentarai kanclerius vadino šešėliniais ministrais ir akcentavo, kad toks kadencijų įvedimas prisidės prie didesnio skaidrumo ir efektyvumo.
Skaitykite: https://www.15min.lt

2018 m. Birželis mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Panevėžio politikoje – makabriški pokštai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Panevėžio politikoje – makabriški pokštai“

Politikos ratas Panevėžyje apsisuko. Prieš penketą metų į posėdį besirenkančius Tarybos narius prie Savivaldybės pasitiko Seimo nario Povilo Urbšio suburti piketuotojai, iškėlę tuomečio mero konservatoriaus Vitalijaus Satkevičiaus marionetę, taip esą nuo neskaidrių Savivaldybės ir verslo sandorių gindami miesto centrinę dalį.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai sulaukė progos atsirevanšuoti. Ketvirtadienį prieš Tarybos posėdį prie Savivaldybės išsirikiavo dešimt konservatorių, iškėlę analogiškus plakatus, tik šį kartą marionečių vietoje – meras Rytis Račkauskas ir pats P. Urbšys.
Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Birželis mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Mokesčių reformos draugai ir priešai Seime: kas kaip balsavo ir ar galėjo viskas baigtis kitaip?

Rytinis Seimo posėdis

Ketvirtadienį Seimas tarė galutinį žodį – mokesčių ir pensijų reforma įvyks. Trys svarbiausi tam reikalingi įstatymų pakeitimai – gyventojų pajamų mokesčio įstatymo, valstybinio socialinio draudimo įstatymo ir pensijų kaupimo įstatymo – buvo priimti. Paramą šiems įstatymams išreiškė ne tik valdantieji.

Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisas, įtvirtinusias naują 20 proc. GPM mokesčio tarifą, palaikė 75 Seimo nariai, prieš balsavo 5, o susilaikė – 12. „Už“ balsavo 49 iš 54 balsavime dalyvavusių „valstiečių“, 10 iš 11 balsavime dalyvavusių „socdarbiečių“, visi 7 balsavime dalyvavę „tvarkiečiai“ ir 6 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA) atstovai. 
Reformą palaikė ir keli mišrios Seimo narių grupės nariai: buvęs R.Žemaitaičio partijos kolega, praėjusią savaitę triukšmingai iš „Tvarkos ir teisingumo“ partijos išmestas Petras Gražulis, taip pat buvęs „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys ir prieš porą mėnesių „socdarbiečius“ palikęs Valentinas Bukauskas.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 257