Naujienos

2017 m. Rugpjūtis mėn. 01 d., Antradienis

P. Urbšio likimas „valstiečių“ gretose pakibo ant plauko?

Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis, Povilas Urbšys„Tai nėra dalykai, kurie susiję su mūsų darbu. Aš neprivalau komentuoti apie kiekvieną frakcijos narį“, - paklaustas apie pastaruoju metu net plika akimi matomą įtampą tarp jo ir „valstiečių“ frakcijai priklausančio Seimo nario Povilo Urbšio sakė LVŽS partijos pirmininkas ir frakcijos Seime seniūnas Ramūnas Karbauskis.
Skaitykite:
http://www.delfi.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 01 d., Antradienis

Apie lietuviškuosius precedentus

Kartas nuo karto Lietuva patenka į pasaulio žiniasklaidos dėmesio centrą, kur ilgai neužsibūna, nes, kaip žinome, tokie staigūs dėmesio paūmėjimai greitai praeina. Bet jeigu jūsų paprašytų paminėti labiau tvarų šalies šlovės pavyzdį – ką nurodytumėte? Kaip atrodo bent šių eilučių autoriui, Lietuva turėtų būti ilgai minima geru žodžiu kaip pirmoji, pradėjusi blogio imperijos demonstravimo darbą ir Kovo 11-osios aktu parodžiusi sektiną pavyzdį kitoms pavergtoms tautoms. Kažkada net kėliau tokią hipotezę, kad Vladimiras Putinas su Aliaksandru Lukašenka statys AE netoli Lietuvos sienos, visai Vilniaus pašonėje, piktdžiugiškai siekdamas atsimokėti už neva didžiausią XX amžiaus geopolitinę katastrofą. Iš tiesų, faktas, kad tautų išsilaisvinimo žygis, įgijęs grandininės reakcijos pavidalą, Kremliaus valdytojo vadinamas katastrofa, savaime byloja apie tai, jog kaimyninė šalis toli gražu nesiruošia atsisakyti savo imperinių ambicijų.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Liepa mėn. 31 d., Pirmadienis

Viktoras Pranckietis: žmonės viską supranta, ir mes turime kalbėti tiesą

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Povilas UrbšysValstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Povilas Urbšys pripažįsta, kad jų frakcija ir vyriausybė užsiima ne tuo, dėl ko juos žmonės išrinko į Seimą. „Mes prarandame savo politinę tapatybę, kurią pateikėme rinkimų kampanijos metu. Mes save pateikėme kaip jautrius socialine prasme ir kurie būtent vertina tradicines vertybes“, – sako P. Urbšys.
Skaitykite: http://www.delfi.lt/ 

2017 m. Liepa mėn. 31 d., Pirmadienis

Ar prie Vilniaus ir Kauno iškils monstrai?

Ar prie Vilniaus ir Kauno iškils monstrai?Seimas jau nuo rugsėjo gali uždrausti arčiau nei 20 km nuo gyvenviečių statyti šiukšlių deginimo įmonę. Ar tai užkirs kelią statyti "Fortum" – "Lietuvos energijos" taršos monstrą?

Baigiantis pavasario sesijai, Seimas po pateikimo priėmė svarstyti Atliekų tvarkymo įstatymo pataisą. Ja "valstiečių" frakcijai priklausantys parlamentarai Rima Baškienė, Valerijus Simulikas, Povilas Urbšys ir Naglis Puteikis bei konservatorius Algis Strelčiūnas siūlo šiukšlių deginimo įmones leisti statyti ne arčiau kai 20 km nuo gyvenamųjų vietovių.

Skaitykite čia: http://kauno.diena.lt/naujienos/

2017 m. Liepa mėn. 30 d., Sekmadienis

Kryžių kalno atlaidai

krklnkpl.pngLiepos 29-30 d. vyko Kryžių kalno atlaidai. Kiekvienais metais paskutinį liepos sekmadienį švenčiami atlaidai sutraukia daug maldininkų. Atlaiduose liepos 30 d. dalyvavo ir Seimo narys Povilas Urbšys. Toje vietoje, kur 1993 m. šv. Jonas Paulius II aukojo šv. Mišias, 15 val. buvo aukojamos šv. Mišios ir pašventinta koplyčia.

Pamoksle arkivyskupas Tadas Kondrusevičius kalbėjo: „Tūkstančiai tūkstančių kryžių puošia Lietuvos žemę. Daugelis jų tapo meno kūriniais. Lietuviai išliko ištikimi Viešpaties Kryžiui, nors buvo labai persekiojami, siunčiami į Sibirą, šaudomi, kankinami. To pavyzdys gali būti prieš mėnesį beatifikuotas arkivyskupas kankinys Teofilius Matulionis. Šios šventos vietos – Kryžių kalno – turtinga bei kartu tragiška istorija, taip pat lietuvių dvasinių vertybių gynėjų atmintis neturi pasilikti tik istorijos vadovėliuose ir bibliotekos lentynose. Ji turi būti mūsų širdyse ir skatinti gyventi pagal krikščioniškąsias vertybes bei jas ginti“.

2017 m. Liepa mėn. 29 d., Šeštadienis

Skandalų apsupta Greta Kildišienė išsiliejo feisbuke

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Povilas UrbšysLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LŽVS) palikusi Greta Kildišienė nusprendė socialiniame tinkle „Facebook“ paaiškinti „savo sprendimo“ motyvus, nors panašu, kad trauktis iš partijos ji buvo priversta.

Praėjusią savaitę daugiausia klausimų dėl G.Kildišienės turėjo LŽVS frakcijos narys Povilas Urbšys, kuris tuo metu abejojo, ar G.Kildišienės pasitraukimo iš partijos užteks. „Be abejo, yra taip, kad visuomenėje liks neatsakyti klausimai“, – turėdamas omenyje klaustukus dėl G.Kildišienės knygos išleidimo ir dėl to, už kokius pinigus ji buvo išleista, teigė P.Urbšys.

Jis pridūrė, kad tai, ar G.Kildišienė pati turėjo lėšų knygai išleisti, paaiškės po Valstybinės mokesčių inspekcijos tyrimo.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Liepa mėn. 29 d., Šeštadienis

Vabalninke vyko Panevėžio vyskupijos Gyvojo Rožinio draugijos XIII kongresas

kongrese.pngLiepos 29 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio vyskupijos Švč. M. Marijos Gyvojo Rožinio draugijos XIII kongrese, skirtame arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metams paminėti „Tiesa padarys jus laisvus“, kuris vyko Vabalninko Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. 

Skaitykite daugiau: http://www.aidas.lt/

 

2017 m. Liepa mėn. 29 d., Šeštadienis

Pašventintas kryžius pal. Teofiliaus Matulionio garbei

 

Liepos 25 d., praėjus mėnesiui laiko po kankinio arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos iškilmių Vilniuje, vyko kryžiaus pašventinimo iškilmės naujojo Lietuvos palaimintojo garbei jo gimtajame Kudoriškio kaime (Skiemonių sen.). Dalyvavo daug tikinčiųjų, Popiežiaus apaštališkasis nuncijus Pedro Lopez Quintana, Lietuvos vyskupai ir kiti dvasininkai, valdžios atstovai, tarp jų ir Seimo narys Povilas Urbšys. Kryžių pašventino Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas.

Po pašventinimo iškilmių Alantos Šv. Jokūbo bažnyčioje – pal. T. Matulionio krikšto vietoje –  vyko šv. Mišios, kurioms vadovavo apaštališkasis nuncijus arkivyskupas P. L. Quintana, pamokslą sakė  Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, pažymėdamas, kad pal. T. Matulionis atėjo su misija – išmokyti mus besąlygiškai pasitikėti Dievu ir tikėti, jog Dievas mus myli. Tada vyksta stebuklai.

Po šv. Mišių dalyviai aplankė T. Matulionio motinos Onos kapą Alantos kapinaitėse.

2017 m. Liepa mėn. 22 d., Šeštadienis

Greta Kildišienė jau šokdina ne tik jai vergaujantį Ramūną Karbauskį

Nors Ramūnas Karbauskis šią savaitę pranešė apie Gretos Kildišienės pasitraukimą iš „valstiečių“ gretų, rūpesčiai dėl jos nesibaigia – ši moteris partijos vedlį įtraukia į naujas kovas.

Vienas naujausių tokios kovos frontų – Vilniaus miesto apylinkės teisme nagrinėjama byla dėl G.Kildišienės motinos esą pažeistų teisių į privatų gyvenimą ir jo slaptumo pažeidimo. Vladislava Mikalauskienė iš TV3 reikalauja atlyginti neturtinę žalą, kurią buvusi vaikų darželio auklėtoja tvirtina patyrusi dėl parodyto reportažo apie žuvusį jos sūnų.

Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Liepa mėn. 21 d., Penktadienis

Tiesa ar melas? Gintautas Paluckas: „Mes labai aiškiai parėmėme valstybinių įmonių vadovų kadencijas“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Povilas Urbšys, Rima Baškienė, Tomas Tomilinas ir Stasys JakeliūnasLietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas tikina, kad socialdemokratai atsikratė ydos saugoti postuose savus ir net palaikė valstybinių įmonių vadovų kadencijų įvedimą, nepaisydami, kad dėl to darbų gali netekti partijos bičiuliai. Ar tikrai tai tiesa?

(...) "Visą laiką jautėsi, kad koalicijos partneriams tai jautrus klausimas ir jie buvo linkę padaryti taip, kad kadencijos nebūtų įvestos, nes neva kompetencija svarbiausia ir juos reikia išlaikyti. (...)" - teigė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 201