Naujienos

2020 m. Rugsėjis mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Situaciją dėl valstybinių vaistinių stebintys vaistinių atstovai: lygiuosimės į Švediją ar Baltarusiją?

Pasak K. Nemaniūtė-Gagės, vaistinių sektorius yra visiškai reguliuojamas valstybės, todėl teiginiai, kad tik įsteigus valstybines vaistines vaistai šalies gyventojams taps prieinamesni ir pigesni, nėra logiški.  

Nors Seimas šiandien turėjo priimti sprendimą dėl Farmacijos įstatymo pataisos, kuri įteisina valstybines vaistines, tačiau iš darbotvarkės šis balsavimas buvo išbrauktas.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys piktinosi, kad valstiečiai neva nesilaiko prieš rinkimus duotų pažadų. Valstiečių ir dabartinės valdančiosios daugumos balsais tai buvo padaryta, nors (...) tai buvo vienas iš pažadų rinkėjams, kad vaistinių monopolis būtų suardytas ir būtų įteisintos valstybinės vaistinės. Tai, kad jie supuolė prieš rinkimus kartu su tais, kurie vaistinių nenori, akivaizdžiai rodo, kad pažadai žmonėms buvo duodami tik norint privilioti juos prie balsavimo dėžių“, – sakė P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 17 d., Ketvirtadienis

...

skiria.png

Dažnai, politikai kalbėdami apie valstybę, ją sutapatina su valdžia: kuo didesnės valdžios galios, tuo stipresnė valstybė. Mano giliu įsitikinimu, didžiausia Lietuvos stiprybė - jos žmonės, pasitikintys savo jėgomis, nes tik savimi pasitikintys žmonės jaučiasi esą valstybės kūrėjai, ne valdžios pastumdėliai.

Beje, ir tarptautiniai tyrimai rodo, jog Lietuvos žmonės mažiausiai tiki savo pilietinėmis galiomis. Gal todėl dažnas lietuvis valstybę tapatina ne su savimi, o su valdžia. Toks susvetimėjimas ir kerta per mūsų valstybės stiprybę: čia žmogus jaučiasi svetimas. Manau, tai paaiškina, ir kodėl bėgama iš Lietuvos.

Kadangi esu nepartinis ir niekam, išskyrus mane rinkusius žmones, nesu atsakingas, Seime darau viską, kad PATS žmogus įgautų didesnę galią ginti savo teises ir daryti įtaką valdžios sprendimams. Aktyviai prisidėjau, kad naujame Darbo kodekse būtų užtikrintos dirbančiųjų teisės, kad būtų priimti nevyriausybinių ir bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymai, kad atsirastų galimybė žmonėms tiesioginiai rinkti merus, kad didėtų valdžios atskaitomybė žmonėms, kad pagaliau atsinaujintų partijos ir pamatytų, kuo gyvena Lietuvos žmonės.

 

*Politinė reklama, parengta kandidato komandos ir skelbiama nemokamai.

2020 m. Rugsėjis mėn. 16 d., Trečiadienis

Apie valdančiųjų gudravimus ir prezidento veto

Uveto.pngSeimo valdančioji dauguma nenorom atsižvelgė į prezidento veto ir sutiko iš naujo apsispręsti dėl priimtų įstatymų, kurie sudaro sąlygas valdantiesiems į valstybinių ir savivaldybių įmonių valdybas pagreitintu būdu susodinti saviškius.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia

2020 m. Rugsėjis mėn. 15 d., Antradienis

Rinkimai suklastoti, bet lyderė - teisėta

eltosnuotr.jpg

Lietuviškiems paradoksams nėra ribų: Seimo nariai nepripažįsta Baltarusijoje vykusių rinkimų rezultatų, tačiau kartu pripažįsta tuose rinkimuose dalyvavusią Sviatlaną Cichanouskają kaimyninės šalies lydere. Kaip čia yra?

O štai jokiai partijai nepriklausantis seimūnas Povilas Urbšys skubotą rezoliucijos priėmimą pavadino spektakliu, todėl nusprendė jame nedalyvauti.

„Nebuvo pritarta mano siūlymui įrašyti nuostatas dėl žmogaus teisių pažeidimų, nors būtent tai, mano nuomone, yra pagrindinė problema. Stebint visą procesą, susidarė įspūdis, kad labai tiek Lietuvai, tiek Baltarusijai svarbaus dokumento priėmimas buvo surežisuotas ir politikams beliko paspausti mygtukus, - kritikos kolegoms negailėjo Seimo narys. - Rezoliucijoje akcentuojama galima Baltarusijos, kurią, siekdamas išlikti valdžioje, esą pasirengęs paaukoti A.Lukašenka, aneksija, tačiau praleidžiami esminiai momentai. Vakarų valstybių abejingumas šiems įvykiams leidžia daryti prielaidą, kad analogiškai 1939 m. Europa yra suskirstyta įtakos zonomis ir Baltarusija jau atiduota V.Putinui. Tad dabar reikėtų galvoti apie tai, kaip neleisti V.Putinui sukelti dar didesnio konflikto."

Be to, pasak jo, papildomų „kozirių" Rusijai bei Baltarusijai suteikia ir pačios Lietuvos veiksmai.

„A.Lukašenkai ir V.Putinui labai patogu gąsdinti baltarusius galima NATO agresija ir intervencija.

Dar daugiau „alyvos į ugnį" įpila Seimo priimta rezoliucija. S.Cichanouskaja yra pas mus, tačiau pirma baltarusių „poziciją" įvardina Seimas, o tik tuomet - ji pati. Tai oponentams leidžia teigti, kad S.Cichanouskaja tėra vakarų interesus atstovaujanti marionetė.

Tokia padėtis kenkia tiek jai, tiek visai Baltarusijos opozicijai ir užkerta kelius baltarusių tautos išsivadavimui", - situaciją apibendrino P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

Eltos nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 15 d., Antradienis

Naujas užmojis Lietuvoje – dar vienas slaptas seklių tinklas: sektų ir semtų visus įtartinus

P.Urbšys: „Tas antikorupcijos burbulas iš esmės nieko nepakeistų, bet galbūt užmaskuotų STT veiklos trūkumus.“

Lietuvoje gali atsirasti dar vienas slaptas seklių tinklas, kuris kurstytų sekimo ir baimės atmosferą. Taip ekspertai vertina Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) kurtą naują projektą, kurį jau palaimino Prezidentūra. Dar nuo praėjusių metų pabaigos prezidentas Gitanas Nausėda su savo komanda ėmė džiaugtis būsimais kovos su korupcija vaisiais, kurių esą turėtų užderėti priėmus naują Korupcijos prevencijos įstatymą. Naują teisės akto redakciją kartu su STT parengusi Prezidentūra šį dokumentą iš pradžių pristatė nedideliam specialistų ratui, o vėliau pateikė ir viešai vertinti. [...]

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys, buvęs STT Panevėžio skyriaus viršininkas Povilas Urbšys irgi neabejoja, kad ši tarnyba gudrauja. Anot politiko, prezidento vardu teikiamas STT rengtas projektas yra užslėptas pakyšis jam: „Ko gero, padarius G.Nausėdą projekto iniciatoriumi, tikimasi išvengti kritikos, kurios STT pastaruoju metu tikrai nusipelno.

Dabar, užuot kėlęs klausimą dėl šios tarnybos veiklos efektyvumo, prezidentas mums ir pats bruka STT jam pakištą neva stebuklingą vakciną nuo korupcijos. Bet tai gali būti tik brangi kovos su korupcija imitacija. Norima sukurti dar daugiau institucijų, kurios labai panašios į sovietiniais laikais veikusius draugiškus teismus.“ P.Urbšio teigimu, STT klimpsta į įvairius skandalus, todėl tarnybai dabar itin svarbu kažkuo pridengti savo problemas: „Todėl ir sugalvojamas toks antikorupcijos burbulas, kuris iš esmės nieko nepakeistų, bet galbūt užmaskuotų STT veiklos trūkumus, dėl kurių pastaruoju metu žmonių pasitikėjimas šia tarnyba yra smarkiai susvyravęs.“ Anot parlamentaro, Specialiųjų tyrimų tarnybai tampa vis sunkiau paaiškinti, kodėl vieni tyrimai nutraukiami, o kiti pradedami, todėl ir sumanyta atsakomybę perkelti kitiems.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 14 d., Pirmadienis

Seimo rinkimai 2020. Vienmandačių rinkimų apygardų debatai: Panevėžio vakarinė apygarda

lrtdebatai.jpg

Rugsėjo 14 d. Povilas Urbšys kartu su kitais Panevėžio vakarinės apygardos kandidatais dalyvavo LRT diskusijų laidoje "Seimo rinkimai 2020. Vienmandačių rinkimų apygardų debatai". Laidą vedė Rita Miliūtė.

"Jūsų tiesa yra man svarbiausia. Todėl visada ginu Jūsų teisę į orų gyvenimą. Seime
visada balsavau už sprendimus, kurie didino Jūsų atlyginimus ir pensijas. Padėjo
apsispręsti išvykusiems, sugrįžti namo ir kurti savo gerovę čia. Stiprino žmonių
galias ginti savo teises. Padėjo Panevėžiui išsaugoti regioninio centro statusą.

Esu nepartinis. Esu žmonių iškeltas kandidatas. Tai man didelė garbė. Tai man suteikia jėgų ir toliau tarnauti Jums. Ir visada būti Jūsų pusėje. Visada būti už Jus.

Augs Lietuva - augs ir Panevėžys." - prisistatė Povilas Urbšys.

Žiūrėkite: https://www.lrt.lt/

 

*Politinė reklama, parengta kandidato komandos.

2020 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Penktadienis

Diana Rudokienė. “Arba – arba. Autonominė laisvė”

Rud.pngRugsėjo 11 d. “Galerijoje XX”  atidaryta Dianos Rudokienės tapybos paroda “Arba – arba. Autonominė laisvė”.

„Pavadinimą ,,Arba-arba” – pasiskolinau iš garsaus praėjusio šimtmečio danų filosofo S. Kjirkegoro (S.Kierkegaard). Šią alternatyvą ,,arba-arba” danų filosofas apmąstė ir aprašė kaip universalią žmogaus laisvės situaciją ir sykiu laisvės būseną. Pasak Kjirkegoro, laisvę žmogus patiria pasirinkimo (,,arba-arba”) situacijoje, kada prieš jo akis veriasi nevaržomo apsisprendimo galimybė, savęs projektavimo perspektyva, o taip pat ir laisvo rinkimosi alternatyvos. ,,Arba-arba” kone tobulai nusako žmogui prigimties sąlygotą dvilypumą, buvimo pasaulyje nuolatinį prieštaringumą“, - apie šią parodą kalba autorė.

Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė fantastiškais paveikslų debesimis iš kurių išnyra prasmė ir perdavė nuoširdžiausius Seimo nario linkėjimus bei puokštę gėlių.

2020 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Penktadienis

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

sei.pngSeime buvo priimta rezoliucija "Dėl neteisėtos ir primetamos Rusijos sąjungos Baltarusijai“ kurioje tarptautinė bendruomenė raginama vertinti neteisėto Baltarusijos vadovo Aleksandro Lukašenkos veiksmus, kuriais siekiama įteisinti savo valdžią bei sudaryti naujus tarptautinius susitarimus su Rusija, apribojančius baltarusių tautos suverenitetą, kaip nusikaltimą prieš savo tautą.(nuoroda į rezoliuciją: https://e-seimas.lrs).

Tačiau Seimas liko kurčias siūlymui paraginti pasaulio galinguosius nenusisukti nuo grubių žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje. (nuoroda į siūlymą: https://e-seimas.lrs)

Apie vakarų kurtumą žiūrėkite čia;

Apie mūsų demokratijos buldozerį žiūrėkite čia.

2020 m. Rugsėjis mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Seimo rezoliucijoje reiškiamas susirūpinimas dėl Rusijos primetamos sąjungos Baltarusijai

Protestai Baltarusijoje

Ketvirtadienį į pirmąjį savo paskutinės sesijos posėdį susirinkęs Seimas pritarė dar vienai rezoliucijai, kurioje yra reiškiamas susirūpinimas padėtimi Baltarusijoje. Rezoliucija priimta vienbalsiai – už ją balsavo 91 parlamentaras.

Rezoliucijoje „Dėl neteisėtos ir primetamos Rusijos sąjungos Baltarusijai“ parlamentarai reikalauja Rusijos valdžios nesikišti į Baltarusijos vidaus ir užsienio politiką. Seimo nariai tarptautinei bendruomenei siūlo tariamo Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos galimus susitarimus su Rusija dėl gilesnės šalių integracijos vertinti kaip nusikaltimą savo tautai ir valstybės aneksiją.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantys Povilas Urbšys ir Petras Gražulis reiškė nepasitenkinimą, kad diskusijai dėl rezoliucijos buvo nuspręsta skirti 15 minučių.

„Mes priiminėjame tikrai svarbią rezoliuciją, kuri nulemia mūsų santykius su Baltarusija ir su Rytų valstybe, kuri mums yra priešiškai nusiteikusi. Jūs eilinį kartą rezoliucijos priėmimą paverčiate spektakliu, kuriame yra parašytas iš anksto scenarijus (...) Kodėl jūs bijote Seimo narių, kodėl bijote jų nuomonės? (...) Jūs eilinį kartą darote lygiai taip pat, kaip Lukašenka, tik „softiniu“ variantu“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

AP nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Sąmokslo teorija. Kiek žmonių nužudė karantinas?

samokslas.jpgPovilas Urbšys dalyvavo laidoje "Sąmokslo teorija". Laidos tema - kiek žmonių nužudė karantinas?

"Mirčių skaičius per mėnesį įprastai būna apie 3000, dabar jų susikaupę apie 10000 ir rankiniu būdu trys darbuotojai duomenis apdoroja. Matomai, tas vėžlio žingsnis yra kažkam naudingas."- apie didėjantį mirčių skaičių Lietuvoje kalbėdamas pastebėjo P.Urbšys.

"Besidomėdamas priežastimi, kodėl mirtingumas didėja, supratau, kad vienintelė privilegijuota mirtis yra nuo koronos, visa kita yra statistika. Čia jau mokslo sritis. Nors visame pasaulyje yra betarpiškai analizuojama, kiek tokių mirčių skaičius padidėjo, kiek jas paveikė koronavirusas,"- apie nenorą gilintis į statistikos pokyčius šalyje sakė P.Urbšys.

Žiūrėkite: https://www.youtube.com/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 352