Naujienos

2019 m. Vasaris mėn. 07 d., Ketvirtadienis

Susitikimas su miesto mokyklų bibliotekininkėmis

Susijęs vaizdasVasario 7 d. Seimo narys Povilas Urbšys susitikimo su Panevėžio miesto mokyklų bibliotekininkėmis. Susirinko 12 miesto mokyklų atstovės. Susikaupė keletas svarbių klausimų, kuriuos moterys išsakė Seimo nariui. Pirmoje eilėje rūpėjo kodėl joms iki šiol nekeliami atlyginimai, kodėl didinami etatų krūviai ir apkraunamos papildomais darbais. Mokyklų bibliotekininkės metų metus stumdomos iš vienos ministerijos priklausomybės į kitą, todėl yra pamirštamos. Šiuo metu ši pareigybė vadinama pagalbos mokiniui specialistu. „Buvo keliami atlyginimai ir švietimo, ir kultūros darbuotojams, o mes nepatekome nė į vieną kategoriją“, - skundėsi moterys.

Povilas Urbšys išklausė bibliotekininkių skundus, išsiaiškino problemas ir rekomendavo parašyti oficialų raštą LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkui prof. Eugenijui Jovaišai. Žadėjo padėti išsiaiškinti susidariusią neteisingą padėtį respublikos mastu, tiek pasigilinti į savivaldybės abejotinus sprendimus. Atsisveikindamas Seimo narys palinkėjo bibliotekininkėms būti ryžtingomis, kad nekovotų pavieniui, pasiūlė susiburti į profesinę sąjungą, kad solidžiai galėtų atstovauti savo negausios grupės interesus.

2019 m. Vasaris mėn. 07 d., Ketvirtadienis

Pranckietis apie Širinskienės komisiją: iki galo nesuvokiu, ką ji nori pasiekti

Viktoras Pranckietis

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia iki galo nesuvokiantis, ką siekia ištirti „valstietės“ Agnės Širinskienės vadovaujama parlamentinė komisija.

„Žiūrint į turinį, dabar yra išplėstas ir turinys. Anksčiau ta komisija buvo verslo įtakos politikams tyrimas, dabar (...) dingo žodis „verslas“ pavadinime, atsirado platesni tikslai. Dar nesuvokiu iki galo, kokių tikslų nori ta komisija pasiekti, bet jeigu ji neteks prasmės, jeigu rezultatai niekur neveda, tada gal ji ir nereikalinga“, – trečiadienį Žinių radijo laidai „Pozicija“ sakė parlamento vadovas, komentuodamas liberalo Eugenijaus Gentvilo siūlymą panaikinti komisiją.

V. Pranckietis teigė ir pats turįs kvietimą ateiti liudyti komisijai. V. Pranckietis apgailestavo, kad komisija neatsižvelgė į jo prašymą pateikti klausimus iš anksto. „Dabar laukia ir mano eilė toje komisijoje kalbėti. Nežinau, apie ką turėčiau kalbėti, klausimų iš anksto negaunu, nors prašiau, kad noriu pasiruošti, kad pagerbdamas komisiją atsakyčiau kompetentingai, nes daug laiko jau praėjo (nuo įvykio – BNS)“, – sakė Seimo pirmininkas.

Seimo pirmininkas į komisiją kviečiamas dėl galimo poveikio Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariams. A. Širinskienės komisija aiškinasi, ar V. Pranckietis su Seimo nariu Povilu Urbšiu nedavė nurodymo VTEK nariams iš pareigų atleisti buvusį komisijos Prevencijos skyriaus vedėją Mindaugą Siaurį.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr.K. Pansevič

 

2019 m. Vasaris mėn. 06 d., Trečiadienis

Panevėžio korupcijos tyrime – dar viena mero R. M. Račkausko apklausa

Galimą politinę korupciją Panevėžyje tirianti teisėsauga tyrimą išskaidė į dvi atskiras bylas. Kvietimo duoti parodymus dar kartą sulaukė meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) BNS informavo, kad Panevėžio apygardos prokuratūra sausio 28-ąją išskyrė du ikiteisminius tyrimus.

„Viename ikiteisminiame tyrime merui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, kitame – dėl piktnaudžiavimo“, – nurodė tarnyba.

Panevėžio savivaldybės vadovo teigimu, jo eliminavimu suinteresuoti opoziciniai konservatoriai, taip pat buvęs bendražygis, o dabar – oponentas mero rinkimuose, parlamentaras Povilas Urbšys. Jį R. Račkauskas kaltina „manipuliuojant teisėsaugos struktūromis“.

P. Urbšys, 2012-aisiais patekęs į Seimą, iki tol penkiolika metų vadovavo Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybai.

„Gal nėra tikslo kažką surasti, o tiesiog sužaisti artėjant rinkimams. Neturiu jokių abejonių, kad viso to tikslas – mano reputacijos menkinimas siekiant įtikinti žmones mano kaltumu, taip įtakojant būsimų rinkimų rezultatus“, – sakė jis.

P. Urbšys, praėjusią savaitę darkart apklaustas byloje, BNS sako, kad jam metami kaltinimai yra „mažų mažiausiai negarbingi“, nes teisėsauga tyrimą pradėjo dar iki išsiskiriant politikų keliams.

„Paskutinėje apklausoje, į kurią buvau pakviestas, supratau, kad filmas apie galimas Račkausko nusikalstamas veikas buvo pradėtas sukti nuo 2018-ųjų pradžios. Mes kiekvienas tapome to filmo veikėjais, turime aiškinti, kiek esame susiję ar nesusiję su jo veikomis. Jis žino, kada tyrimas pradėtas ir tuomet mūsų santykiai nebuvo priešiški“, – kalbėjo parlamentaras.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2019 m. Vasaris mėn. 05 d., Antradienis

Mūšis dėl Miltinio miesto: kandidatus įkvėpė Kildišienė ir Katleris

Į Panevėžio miesto mero postą kandidatuoja gausus būrys įvairių kandidatų. Tarp jų ir nuo pareigų nušalintas korupcija įtariamas dabartinis miesto vadovas, ir valdžios klaidas ketinantis taisyti Seimo narys, ir Gretai Kildišienei eilėraštį sukūrusi buvusi Ramūno Karbauskio bendražygė. Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su kandidatais į Panevėžio merus. 2015 m. mero rinkimų antrajame ture Rytis Mykolas Račkauskas surinko virš 69 proc. rinkėjų balsų ir nugalėjo Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) kandidatą Maurikijų Grėbliūną.

Tuomet išrinktas miesto vadovas rinkimuose dalyvavo su Visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“, tačiau dabar buvę bendražygiai taps konkurentais. Seimo nariui P. Urbšiui paskelbus apie planus kandidatuoti artėjančiuose rinkimuose ir prisiimti atsakomybę už dabartinės Panevėžio valdžios nepadarytus darbus, R. Račkauskas tokį buvusio kolegos žingsnį palygino su šūviu į nugarą ir gegužės mėnesį kartu su septyniolika narių paliko judėjimą „Kartu“.
Praėjusiuose rinkimuose R. Račkauskas ir P. Urbšys ėjo išvien, šį kovą jie bus konkurentai dėl mero posto. Seimo narys į rinkimus eis su visuomeniniu komitetu „Kurkime jaukų miestą KARTU“.

P. Urbšys gimė 1962 m. Panevėžyje. Po tarnybos sovietinėje armijoje spėjo padirbėti ir gamyklos darbuotoju, ir drožėju. 1995 m. Vilniaus pedagoginiame universitete įgijo istorijos, politologijos ir visuomenės mokslų mokytojo specialybę. Po tarnybos Valstybės saugumo departamente ir Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyboje, 1997 m. tapo STT Panevėžio valdybos viršininku, šias pareigas užėmė iki 2012 m. 2012 m. ir 2016 m. P. Urbšys buvo išrinktas į Seimą. Po paskutinių rinkimų prisijungė prie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos parlamente. Tačiau praėjusių metų gegužę, parlamentui atsisakius tirti žemės ūkio reikalus, kurie būtų palietę ir Ramūno Karbauskio bei „Agrokoncerno“ interesus, P. Urbšys pasitraukė iš valstiečių frakcijos. 2008 m. P. Urbšys valstybei padovanojo senelio brolio, paskutinio tarpukario nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio, sodybą. Joje buvo įkurtas Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro muziejus. Tarp politiko pomėgių – teatras, kinas, grožinė literatūra, psichologija ir teologija.

Skaitykite: https://www.tv3.lt

Nuotr. tv3 fotomontažas

2019 m. Vasaris mėn. 05 d., Antradienis

VTEK prašo Seimo etikos ir procedūrų komisijos įvertinti A.Širinskienės elgesį

Agnė Širinskienė

Antradienį VTEK narys Virginijus Kanapinskas žiniasklaidai išplatintame pranešime prašo Seimo etikos ir procedūrų komisijai įvertinti Seimo narės Agnės Širinskienės elgesį ir išaiškinti jos vadovaujamos Seimo laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimų ribas.

Komisijai adresuota prašyme nurodoma pradėti tyrimą dėl Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkės A.Širinskienės elgesio atitikties Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatoms, įvertinus išankstinius A.Širinskienės pasisakymus viešojoje erdvėje ir Laikinosios tyrimo komisijos 2019 m. sausio 16 d. ir 2019 m. sausio 23 d. posėdžių įrašus.

 „Etikos ir procedūrų komisijos prašo išaiškinti, ar A.Širinskienė, išreiškusi išankstinę nuomonę apie VTEK narius socialinio tinklo „Facebook" viešai prieinamoje asmeninėje paskyroje ir galbūt šališkai vykdydama liudytojų apklausas, gali sąžiningai, nešališkai ir teisingai atlikti Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkės funkcijas, susijusias su tyrimu dėl galimos įtakos ir (ar) poveikio VTEK nariams, ir ar toks jos elgesys nenulems neobjektyvių Laikinosios tyrimo komisijos išvadų“, – dėstoma pranešime.

Taip pat prašoma išaiškinti, ar A.Širinskienė galėjo socialinio tinklo „Facebook" viešai prieinamoje asmeninėje paskyroje skelbti neteisėtu būdu padarytų privačių pokalbių garso įrašus, kuriuose galbūt atskleidžiami ypatingi (specialių kategorijų) asmens duomenys. Galiausiai, VTEK siekia išaiškinti, ar A.Širinskienės vadovaujama laikinoji tyrimo komisija gali vertinti neteisėtu būdu padarytų pokalbių garso įrašus ir jais remtis atlikdama tyrimą. Taip pat ar politikės vadovauja komisija gali tirti VTEK narių darbo laiko apskaitos ir kitus mažareikšmius klausimus, nesusijusius su Seimo pavestu tirti dalyku.

A.Širinskienė 15min pirmadienį sakė, kad šis epizodas yra atskiras: „Bandysime pasiaiškinti, kas gi ten vyko tarp Seimo nario P.Urbšio ir VTEK narių kas ir kas ten vyko Seimo pirmininko kabinete, kur irgi, kaip žinote, panašu, kad buvo kažkokie pokalbiai.“ Beje, V.Pranckiečio dalyvavimas komisijos posėdyje nenumatomas. Kilus skandalui R.Karbauskis paragino VTEK atsistatydinti ir pažadėjo, kad P.Urbšiui bus rengiama apkalta. VTEK nariai atsakė, kad kalbos apie Seimo vadovybės spaudimą jiems yra laužtos iš piršto.

Skaitykite:https://www.15min.lt

Nuotr. Ž. Gedvilos2019 m. Vasaris mėn. 04 d., Pirmadienis

Irenos Giedraitienės paroda „Foto skrynia“

Stanislovas Bagdonavičius nuotrauka.Vasario 4 d. Panevėžio miesto Savivaldybėje atidaryta Irenos Giedraitienės paroda „FOTO skrynia“.

Fotografė gimė 1935 m. Panevėžyje, studijavo Kauno politechnikos institute.

1955 m. pradėjo fotografuoti. Buvo viena pirmųjų moterų fotografių. Viena vyrų apsuptyje, tiesa, jų gerbiama ir vertinama. Tik konkurencija buvo didžiulė. „Turėjai daryti geriau nei vyrai, kad jie tave pripažintų“, – prisimena menininkė. 1975 m. už fotografiją „Vestuvės“ apdovanota Worldpress Photo prizu „Aukso akis“.

Giedraitienė neapsiriboja savo archyvų aktualizavimu ir sklaida. Autorė vis dar fotografuoja, nors viskas, ką reikėjo įrodyti, jau įrodyta. 2015 m. fotografė išleido albumą, skirtą holokaustą išgyvenusiems Lietuvos žydams. Ji - ilgametė Panevėžio žydų bendruomenės narė. Spartakiados nuotraukas – 19 darbų – turi įsigijęs Vilniuje įkurtas MO muziejus.

„Esate paženklinta skaudaus likimo ženklo. Kuo labiau žmogus yra išbandomas likimo žarijų, tuo jis pasidaro skaistesnis. Jūsų darbai dvelkia skaistumu. Kiekvienas iš jų sušildo širdį. Pradėdama fotografuoti Jūs metėte iššūkį tuometinei Lietuvos foto menininkų bendruomenei, nes buvote viena pirmųjų fotografuojančių moterų. O dabar esate vienintelė turinti pasaulinės reikšmės apdovanojimą „Auksinę akį“. Ačiū Jums už tą auksinę akį ir auksinę širdį“, - kalbėjo Seimo narys Povilas Urbšys ir įteikė fotomenininkei gėlių puokštę.

2019 m. Vasaris mėn. 02 d., Šeštadienis

Daugiausia kandidatų į merus yra Vilniuje – 16, mažiausia – Šalčininkuose ir Rietave

BNS nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) savo interneto svetainėje paskelbė kandidatų artėjančiuose savivaldybės tarybos rinkimuose ir tiesioginiuose merų rinkimuose sąrašus. Iš viso Lietuvoje mandatų skaičius yra 1502, iš jų – 60 merų ir 1442 tarybų nariai. Į šias vietas pretenduoja 13 685 kandidatai. 

Lietuvoje yra 60 savivaldybių, o jų merų postų sieks 411 kandidatų. Tik 12 išsikėlė patys, 330 iškėlė politinės partijos, o 72 – visuomeniniai rinkimų komitetai.

Kandidatų sąrašų yra 465 – 364 partijų, 14 partijų koalicijų ir 87 visuomeninių rinkimų komitetų. Šiuose sąrašuose surikiuotos 13 654 pavardės.

Panevėžyje kandidatų į merus ir sąrašų skaičius vienodas – po 11. Šiuo metu šis penktas pagal dydį Lietuvos miestas gyvena vadovaujant laikinajam merui, kadangi prieš ketverius metus išrinktas Rytis Mykolas Račkauskas yra nušalintas nuo pareigų. Tačiau tai netrukdo jam kandidatuoti vėl, o šalia jo rikiuojasi Indiana Grigienė, Valdemaras Jakštas, Sandra Jakštienė, Kęstutis Lukoševičius, Petras Narkevičius, Raimondas Pankevičius, Rimantas Petukauskas, Gema Umbrasienė, Povilas Urbšys ir Ramūnas Vyžintas.

Skaitykite: https://www.lrt.lt

Nuotr. BNS 

2019 m. Vasaris mėn. 02 d., Šeštadienis

Gentvilas: Širinskienės komisija nė velnio nedirba

Gentvilas: Širinskienės komisija nė velnio nedirba

Agnės Širinskienės komisija nė velnio nedirba, sako liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas. Jo teigimu, „valstietės“ A. Širinskienės vadovaujama Laikinoji tyrimo komisija, nuo 2018 m. gegužės pabaigos atliekanti tyrimą dėl galimos politinės korupcijos ir poveikio, taip ir nepradėjo vykdyti savo funkcijų, todėl, pabrėžia politikas, tik gaišina Seimo kanceliarijos darbą. Dėl to, pasak jo, nėra kito kelio, kaip tik sustabdyti laikinosios komisijos darbą

„Aš turiu pasakyti garsiai, kad karalienė yra nuoga, Širinskienės komisija nė velnio nedirba ir nė velnio nepadarys. Terminai yra iki gegužės 1 dienos. Komisija savo pagrindinės funkcijos dar nepradėjo vykdyti per 4 mėnesius ir 1 savaitę“, - „Žinių radijui“ sakė E. Gentvilas. Pasak jo, Komisija negavusi medžiagos ir Valstybės saugumo departamento (VSD), be Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) jau atlikto tyrimo medžiagos, ėmėsi tirti visai pašalinius dalykus.

„Matydama, kad ši komisija negali dirbti, Širinskienė registravo dar papildomas funkcijas, kad ta komisija turi ištirti galimą politikų poveikį, t. y. Pranckiečio ir Urbšio poveikį Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Tai čia ir yra išsigelbėjimas“, - teigė jis.

E. Gentvilas pridūrė, kad nėra kito kelio, kaip tik panaikinti, pasak jo, be prasmės veikiančią laikinąją Seimo komisiją. „Kuo mes čia užsiimame, mes gaišiname Seimo kanceliarijos darbą, teršiame eterį vietoje to, kad užsiimtume rimtais darbais. Mano siūlymas yra panaikinti rugsėjo 25 d. Seimo nutarimą ir išformuoti šią Komisiją. Aš nematau prasmės tai Komisijai dirbti“, - pabrėžė politikas. 

Komisijos akiratyje atsidūręs Seimo narys Povilas Urbšys kaltinimus, kad jis galėjo daryti spaudimą VTEK, ne kartą vertino kaip keršto akciją ir sąskaitų suvedinėjimą.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr. A. Ufartas

2019 m. Vasaris mėn. 01 d., Penktadienis

„Jaunųjų kūrėjų almanacho 2018“ sutiktuvės

n.pngVasario 2 d. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vyko „Jaunųjų kūrėjų almanacho 2018“ sutiktuvės ir „Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėlių įteikimas Metų literatui ir Metų iliustruotojui.

Jau šeštus metus vykstantis projektas nekelia tikslo surengti literatų ar iliustruotojų konkursą, varžybas ar genijų paiešką. Siekia suteikti visiems kūrybingiems vaikams ir jaunuoliams galimybę pasidalinti savo kūryba, išprovokuoti nepasitikinčius savo kūrybinėmis galiomis jas išbandyti, leisti pajusti džiaugsmą savo kūrybos produktu.

Povilas Urbšys apdovanojo jauniausiąją projekto dalyvę „Vyturio“ progimnazijos antrokę Mingailę Bartašiūtę. Ji sukūrė pasakaitę apie žvirblį, kuris užaugino žirnį ir stengėsi jį parduoti. Jaunąją rašytoją pastebėjo mama.

„Gimdami kiekvienas iš mūsų tarsi gauname maišelį su stikliukais tarp kurių yra ir brangakmenis, tik jis kol kas neišvaizdus ir neatkreipiantis dėmesio. Laimė, jei atsiranda žmogus, kuris atradęs tą neišvaizdų akmenuką, pradeda jį gludinti. Po truputį ryškėja jo spalvos, spindesys. Linkiu jums išsaugoti pasitikėjimą savimi ir tą jumyse glūdintį brangakmenį nugludinti taip, kad jis kuo labiau sužibėtų ir apšviestų kitus“, - kalbėjo Seimo narys.

2019 m. Sausio mėn. 31 d., Ketvirtadienis

Povilas Urbšys: jei Karbauskis stengsis pririšti Skvernelį, sumažins jo šansus


p.jpg

Sausio 31 d. P. Urbšys dalyvavo Daivos Žeimytės-Bilienės laidoje „Lietuva tiesiogiai“. 

D. Žeimytė-Bilienė: „Pradėkime nuo visą savaitę aptarinėjamo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavimo. Vienas įdomus momentas: du partijos nariai, kurie iki suvažiavimo atrodė kai iki kaulų smegenų žali – Mindaugas Puidokas ir Tomas Tomilinas, netikėtai išsišoko. M.Puidokas R.Karbauskį net sulygino su Leninu. Kaip jūs tai aiškinate? Ar čia partijos byrėjimas, ar ženklas, kad ne visiems patinka R.Karbauskio politika?

P. Urbšys: „Tai vertinčiau kaip partijos narių reakciją į tai, kaip pirmininkas nori padaryti partijos formatą, kuris labiau priklausytų nuo vieno asmens. Akivaizdžiai yra sumažintas valdybos skaičius nuo 12 iki 6. Akivaizdu, kad jis norėjo apsistatyti žmonėmis, kurie jam lojalūs, kurie net žodžio negali pasakyti prieš.“

D. Žeimytė-Bilienė: Šie irgi atrodė lojalūs. Kas čia įvyko?

P. Urbšys: Ne kai kuriais atvejais lojalūs, nes kai kada jie turėjo savo nuomonę. R.Karbauskis, matomai, nusprendė vienus mokindamas demokratijos savo viduje įsivesti autokratinį režimą. Be abejo, tie partijos nariai sureagavo ir ne viskas įvyko, kaip R.Karbauskis norėjo. Iš jo pasiūlytų kandidatų dviejų nepatvirtino, o patvirtino T.Tomiliną ir Virginijų Sinkevičių, kurių R.Karbauskis nenorėjo matyti valdyboje. Tai rodo, kad pačioje partijoje yra tam tikra trintis.

D. Žeimytė-Bilienė: Tarp ko?

 

P. Urbšys: Tarp požiūrio, kas yra partija. Nors aš nesu buvęs jokios partijos narys, tik bendradarbiavau su valstiečiais, kad sudaryti sąrašą, kuriame buvo ir nepartiniai ir partiniai, bet teko stebėti tą politinį darinį iš šalies. Yra du požiūriai. Vienas – aklai paklusti R.Karbauskiui, o kiti mano, kad partija nėra vien tik R.Karbauskis. Tai, kad partijos vadovas bandė eiti tuo keliu – pažiūrėkite, ką jis atsakė. Rima Baškienė dar senesnė partijos narė nei jis.

 

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 284