Naujienos

2019 m. Birželis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

DELFI tyrimas. Iš Pranckiečio – itin dosni dovana jo dviems patarėjams: ko niekas nepastebėjo mokytojams užėmus ministeriją

Viktoras PranckietisSeimo pirmininko Viktoro Pranckiečio įnirtingas laikymasis savo posto vykstant koalicinėms deryboms – jo asmeninė pozicija ar politikui Seime talkinančių patarėjų bandymas kuo ilgiau išsilaikyti itin gerai apmokamose pareigose?
Rengdama šią medžiagą DELFI žurnalistė stengėsi sužinoti nuomonę kuo platesnės politinių partijų dalies Seime atstovų. Tačiau kokia buvo nuostaba, kad dauguma iš jų nieko neprisiminė apie tai, jog Seime būtų vykusi diskusija – ar verta tiek didinti Seimo pirmininko patarėjų algas.

P. Urbšys teigė nematantis dėl tokio pakėlimo bėdos: „Sutikime, kad Seimo nario padėjėjas ir Seimo pirmininko padėjėjas – ne tas pats. Teisingiau sakant, ne tas pats yra Seimo narys ir Seimo pirmininkas, nes pirmininkas yra vienas iš valstybės vadovų, kaip sakant, vienas iš trijų. Ir jei ten nekilo diskusijų iš Finansų ministerijos, ar nebuvo kokių pastabų, tai tiesiog tas klausimas ir nuėjo rutiniškai, be diskusijų.“

A.Ufarto nuotr.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2019 m. Birželis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Panevėžio kolegijoje įteikti diplomai

kol.jpgLiepos 27 d. „Cido“ arenoje Panevėžio kolegijos absolventams buvo iškilmingai įteikti diplomai. Šiais metais mokslus čia baigė apie 250 profesinių bakalaurų pagal 15 studijų programų. Aukštosios mokslo įstaigos direktorius dr. Gediminas Sargūnas pasidžiaugė šių mokslo metų rezultatais ir būsimais mokslo metais Kolegijoje akredituotomis dvejomis naujomis studijų programomis. Kolegijos absolventus pasveikino pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“. Po to šventinė eisena pajudėjo link „Cido“ arenos, kur vyko iškilmingas diplomų teikimas. 

Povilo Urbšio padėjėja Seimo nario vardu pasveikino absolventus įveikus dar vieną mokslo laiptelį, padėkojo dėstytojams už jų kantrybę, suteiktas galimybes bei perteiktas žinias ir, kartu su atminimo dovanėlėmis, įteikė padėkos raštus trims Socialinių mokslų fakulteto absolventams: Dianai Kazlauskaitei, Mindaugui Vėsului ir Rimantai Jarašūnaitei.

2019 m. Birželis mėn. 26 d., Trečiadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje pristatyta Valstybinio audito ataskaita

 posėdis.jpg2019 m. birželio 26 d. vyko Valstybės ir savivaldybių komiteto posėdis, kuriam buvo pristatyta Valstybinio audito ataskaita "Ar savivaldybių vykdomų funkcijų sistema sudaro sąlygas joms veikti efektyviai? " Diskusijoje po pristatymo Valstybinio audito tarnybos specialistė kalbėjo, kad  valstybėje pasiekėme lygį, kai yra didelis "išplaukimas" tarp valstybės ir savivaldybių funkcijų. Seimo narys Povilas Urbšys pabrėžė, kad kalbėdami apie savivaldą, mes kalbame apie decentralizavimo principą.  Lietuvoje yra žemas decentralizacijos lygis. Lietuvoje savivaldybėms deleguota administruoti tik 16 proc. Europos sajungos lėšomis vykdomų projektų, kai tuo tarpu Lenkijoje deleguota administruoti virš 50 proc. 

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia

Posėdžio pabaigoje P. Urbšys kalbėjo, kad esame žemiau Europose sajungos decentralizavimo vidurkio. Video žiūrėkite čia.

2019 m. Birželis mėn. 26 d., Trečiadienis

Seime po svarstymo pritarta, kad Senovės baltų religinė bendriją „Romuva“ būtų valstybės pripažinta

 

Inija Trinkūnienė Romuvos krivė | Keišos nuotr.

Birželio 25 d., antradienį,  Seimas po svarstymo pritarė Senovės baltų religinės bendrijos „Romuva“ valstybiniam pripažinimui. Už tai, kad „Romuvai“ būtų suteiktas valstybės pripažinimas balsavo 46 Seimo nariai, prieš buvo 19, susilaikė 18 Seimo narių. Vėliau dar turės būti balsuojama už nutarimo priėmimą.

 

Prieš „Romuvos“ pripažinimą griežtai pasisakė: Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nariai Jurgis Razma ir Jonas Dagys, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas (LVŽS) Stasys Tumėnas bei Mišrios frakcijos narys Povilas Urbšys.

Keišos nuotr.

 

Skaitykite: http://alkas.lt/

P.Urbšio pasisakymas: https://www.youtube.com/

2019 m. Birželis mėn. 26 d., Trečiadienis

Priėmus naują tvarką, viršininkai apie žmones žinos viską: sekimo čiuptuvai primena Šiaurės Korėją

P.Urbšys: „Tai, kas bandoma įteisinti Lietuvoje, turi panašumo į komunistinės diktatūros valdomą valstybę.“

Prezidentės Dalios Grybauskaitės įsukta valdymo slaptosiomis pažymomis karuselė, regis, nesustos ir toliau – Seime jau klojami pamatai dar vienam pažymų fabrikėliui, kuris kelia didelių abejonių. Seime užsimota priimti naują Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, kuris gerokai išplėstų ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) galias. Etikos prievaizdai taptų naujos interesų konfliktų rizikos valdymo informacinės sistemos valdytojais, jiems taptų prieinamos bemaž visos šalies duomenų bazės. VTEK galėtų iš arti stebėti beveik 150 tūkstančių šalies gyventojų, kurie privalo deklaruoti savo interesus, gyvenimą ir apie galimą būsimą bet kokį jų nuklydimą pranešti viršininkams. Netgi užsimota įteisinti draudimą valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims bendrauti su buvusiais kolegomis. Seime svarstomas projektas numato, kad valstybės tarnyboje dirbantis asmuo per septynias kalendorines dienas savo viršininkui privalo pranešti apie tokį kontaktą ar bandymus užmegzti santykius. Tokia Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovų įstatymų leidėjams pakišta mintis šiurpulį kelia net buvusiam STT Panevėžio valdybos vadovui parlamentarui Povilui Urbšiui.

„Daug kalbama apie siekius, jog valstybės tarnyba taptų prestižinė. Bet vienu mostu šiuos tikslus lyg ir nubraukiame, nes įstatymu skelbiame, kad visi buvę valstybės tarnautojai tampa potencialūs nusikaltėliai, kurių reikia saugotis tiems, kurie tarnyboje lieka. Taip toliau kuriama baimės atmosfera. STT galėtų pati išbandyti jos siūlomą naująją tvarką. Dar siūlyčiau įvesti komendanto valandą, kad valstybės tarnautojas vakare negalėtų nueiti į barą. Nes juk kažkam gali kilti klausimų, ką jis ten vakare veikia, ar neužmezga kokių nors nederamų kontaktų. O gal vertėtų pagalvoti, kad visus valstybės tarnautojus reikia apgyvendinti atskiruose kvartaluose?“ – ironizavo P.Urbšys.

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

2019 m. Birželis mėn. 25 d., Antradienis

Kodėl stringa koalicinės derybos?

nuot.jpg

Žadėjusios antradienį pasirašyti koalicinį susitarimą, partijos jį vis atidėlioja. Kai kurie Seimo nariai teigia, kad vyksta politiniai Gariūnai.

Negana to, pačiame įkarštyje sugriuvo derybose dalyvaujanti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija Seime. Kodėl stringa koalicinės derybos? Apie tai „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė kalbėjosi su Seimo nariu Povilu Urbšiu bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininku Remigijumi Žemaitaičiu.

“Pirma kėdės ar darbai. Jeigu apie kėdes, tai gerbiamas Remigijus jau į 3 kėdes pretenduoja – finansų ministro, teisingumo ministro ir kultūros ministro. Man nebėr kur įsiterpti. O jeigu rimtai, tai gegužės 29 d. visai Lietuvai buvo paskelbta, kad koalicinė sutartis sustabdoma, koalicijos nebėra Seime. Mes jau artėjame prie birželio 29 d., Petrinių ir Povilinių, tai mes matome tai, kad vietoj to, kad konsoliduotųsi koalicija, koalicijoje dalyvaujant vienai frakcijai, ji pradeda byrėti. Pas socialdarbiečius irgi tokios nuotaikos yra įvairios. Vienaip ar kitaip, tai įneša tam tikrą nestabilumą. Be abejo, pradžioj buvo norima paskubom sudaryti memorandumą ir esminis punktas ten buvo susijęs su Viktoro Pranckiečio patraukimu. Dabar aš jau girdžiu, su lenkų įsijungimu į koalicines derybas, atsirado daugiau kalbėjimo apie darbus. Bet dabar vyksta lenktyniavimas, kuris pademonstruos didesnį jautrumą Lietuvos žmonėms.“- laidoje sakė Povilas Urbšys. 

Žiūrėkite (prie diskusijos Seimo narys Povilas Urbšys prisijungia nuo 6 min): https://tv.lrytas.lt

2019 m. Birželis mėn. 25 d., Antradienis

Seimo opozicijai nepavyko užkirsti kelio ŽŪM iškėlimui į Kauną

Žemės ūkio ministerijos patalpos

Antradienį Seimas atmetė Liberalų sąjūdžio parengtą Seimo rezoliuciją, kuria siūlyta Vyriausybei atsisakyti planų į Kauną iškelti Žemės ūkio ministeriją. 

Už rezoliuciją, kuria siūlyta nekelti ministerijos į Kauną, balsavo 39 Seimo nariai, prieš – taip pat 39, susilaikė 23. „Tai yra politinis sprendimas, neparemtas jokiais teisiniais ar įstatyminiais argumentais“, – atsakydamas į konservatoriaus Mykolo Majausko klausimą, ar tai nėra kyšis Saulių Skvernelį palaikančiam Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui, sakė rezoliucijos projektą pristatęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas. Rezoliucijos projekte pažymima, kad atkūrus Lietuvos nepriklausomybę nė viena ministerija nebuvo perkelta į kitą miestą. „Bendradarbiavimas su valstybės valdžios institucijomis, esančiomis dviejuose miestuose, taps sudėtingas ir brangus, ŽŪM perkėlimui į Kauną nepritaria ūkininkų interesams atstovaujančios organizacijos“, – kodėl nereikia perkelti ŽŪM į Kauną, teigia rezoliucijos autoriai.

„Tai susiję su politine ambicija, neturi nieko bendro su regionine politika“, – kalbėjo parlamentaras Povilas Urbšys.

Nuotr. E. Ovčarenko

Skaitykite: https://www.15min.lt

2019 m. Birželis mėn. 22 d., Šeštadienis

Panevėžio politikoje griaudėja perkūnai

Screenshot_1.jpg

Opozicijoje esančių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Žaliųjų partijos bei judėjimo „Kurkime jaukų miestą kartu“ atstovai surengę spaudos konferenciją apkaltino daugumą ne tik pažeidinėjant opozicijos teises, bet ir trijų miestui svarbių projektų – Laisvės aikštės ir autobusų stoties prieigų bei stoties pastato atnaujinimo – išbraukimu iš numatytųjų vykdyti už europinę paramą sąrašo ir jų palikimu likimo valiai.

Panevėžio tarybos opozicija skambina pavojaus varpais – nauja autobusų stotis bus statoma palikus apleistą dabartinės pastatą. „Didžiausias paradoksas, jog valdžia tris projektus – senojo autobusų stoties pastato, Laisvės aikštės ir autobusų stoties prieigų – išima iš 14-os suplanuotų URBAN projektų sąrašo ir jų pinigus perkelia Laisvės aikštės ir Senvagės sutvarkymo projektams“, – pabrėžė opozicijos atstovė Gema Umbrasienė. Jai pritarusi TS-LKD narė miesto Taryboje Indiana Grigienė teigė, jog opozicija inicijuos projektų auditą, kad išsiaiškintų, kodėl už europines lėšas tvarkomų miesto teritorijų projektai per pastaruosius keletą metų pabrango, kai kurie – ir 2,6 karto.

„Po atsinaujinimo iškaba paslėptas neskaidrumas. Už 20 mln. eurų paramos buvo numatyta sutvarkyti 14-iolika probleminių teritorijų. Valdžia užvilkino projektų paruošimą ir skiname vaisius, nes 20 mln. eurų nebeužtenka“, – rėžė ir seimūnas Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://sekunde.lt

2019 m. Birželis mėn. 21 d., Penktadienis

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete diplomų teikimo šventė

64897522_10156697602176032_2134142534685818880_n_-_Copy.jpg

Birželio 21 d. Panevėžio muzikiniame teatre vyko KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto 53-osios laidos absolventų diplomų teikimo šventė. Šventėje gausiai susirinkusius absolventus, jų artimuosius ir svečius sveikino fakulteto dekanė Daiva Žostautienė, Panevėžio miesto ir rajono vadovai, Seimo nariai, kapelionas kun. K. Brilius, verslo ir studentų atstovai. Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino fakulteto benduomenę ir absolventus ir dėkojo, kad jie savo mokslams pasirinko Panevėžį, kad jie labai reikalingi Lietuvai. Jis padėkojo už puikų ir ilgametį darbą, aukštus darbo pasiekimus, nuoširdžią tarnystę pedagogo profesijai dėstytojams Ričardui Mileriui ir Jonui Valickui ir įteikė jiems  padėkas ir rašiklius. Po diplomų įteikimo šventė tęsėsi teatro foje artimųjų ir draugų būryje.

2019 m. Birželis mėn. 20 d., Ketvirtadienis

Kaip keičiasi viešasis sektorius?

zr.jpg

Praėjo metai kaip valdžia vykdo viešojo sektoriaus reformą. Kokie reformos rezultatai, ar pasikeitė viešasis sektorius, ar dėl to labiau patenkinti ir geriau apmokami darbuotojai, ar paslaugos tapo prieinamesnės ir kokybiškesnės?

Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ dalyvauja: Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas,  Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė, Seimo narys Povilas Urbšys.

 

Laidos vedėjui paklausus, ar Seimo narys patenkintas kas dabar vyksta su viešojo sektoriaus reforma, P. Urbšys teigė, kad svarbu atskirti ar viešasis sektorius yra tie, kurie teikia paslaugas, ar jie yra administratoriai. 2018 m. Seimas priėmė naują Valstybės tarnybos įstatymą, kuris turėjo įsigalioti nuo 2019 m. sausio 1 dienos. Kiekvienas įstatymas turi savo įgyvendinimo tvarką. Ją paruošia vyriausybė. Vyriausybė patvirtino šio įstatymo nutarimą 2018 m. lapkričio 28 d. Tai buvo padaryta, nes Vidaus reikalų ministerija kartu su Valstybės tarnybos departamentu niekaip negalėjo išsiaiškinti kas rengia metodikas, kas turi informacines sistemas, nes pagal naują įstatymą turėjo būti padaryta esminė reforma – centralizuotas valstybės tarnybos darbuotojų priėmimas, vieninga metodika ir vieninga sistema. Įstatymas priimtas, bet iki šios dienos centralizuotos priėmimo sistemos nėra.

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 299