Naujienos

2017 m. Gruodis mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Lietuva be spaudos nyks greičiau

Lietuvos paštas paskelbė, kad rajoninius laikraščius nešios nebe į visus kaimus ir gyvenvietes. Pirmosios aukos - devynių Plungės rajono gana tankiai apgyvendintų gyvenviečių laikraščio „Žemaitis“ prenumeratoriai. Tačiau tegul nenustemba ir kitur gyvenantys žmonės. Juk nešioti spaudą neapsimoka, o šiuo metu net valstybinės įmonės dirba tik tai, kas apsimoka.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 25 d., Pirmadienis

Įspėjimas V.Rubavičiui - pavojus mums visiems

Iki šiol galėjo atrodyti, kad turime bent vieną iš pamatinių demokratijos požymių - minties ir žodžio laisvę. Tačiau praėjusios savaitės įvykiai privertė tuo labai rimtai suabejoti. Paaiškėjus, kad kibernetinės atakos smaigalyje atsidūrė Kultūros ir meno premijos laureatas, filosofijos mokslų daktaras, rašytojas Vytautas Rubavičius, į bandymą nutildyti drąsiai savo nuomonę reiškiantį mąstytoją reagavo tik keli jo kolegos. Tuo tarpu oficiali valdžia, nepraleidžianti progos papostringauti apie demokratijos vertybes, šį įvykį palydėjo grėsminga tyla.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 22 d., Penktadienis

Panevėžio fotografijos galerija švenčia įkūrimo 25-metį

IMG_20171222_164138_1.jpgGruodžio 22 d. Panevėžio dailės galerijoje buvo atidaryta jau dvidešimtoji kasmetinė Panevėžio fotomenininkų paroda „Pokalbis su laiku“. Šį kartą dalyvauja 15 menininkų. Parodos iniciatoriai: Marija Šileikaitė-Čičirkienė, Valentinas Pečininas ir Indrė Stulgaitė-Kriukienė. Šia paroda fotomeninikai pažymi Panevėžio fotografijos galerijos įkūrimo 25-ąsias metines.

„Mūsų santykį su laiku labai tiksliai fiksuoja fotografija. Jūs sugebate kasdieninėje akimirkoje pamatyti tai, kas yra nekasdieniška. Prabėgę 25 metai  -  tai dalis mūsų gyvenimo, kurie padeda atskirti kas yra tikra, o kas  - tariama. Tai, kad Panevėys turi jus, jam yra didelė dovana. Taigi, būkite pasveikinti su jubiliejumi! Leiskite jums padėkoti, kad padarėte viską, kad Panevėžys skambėtų, kaip tikra fotografijos meno Meka“, - fotomenininkus sveikino Povilas Urbšys ir įteikė padėkas ilgametei fotografijos galerijos direktorei Marijai Šileikaitei-Čičirkienei ir dabartiniam jos vadovui Sigitui Laurinavičiui.

2017 m. Gruodis mėn. 22 d., Penktadienis

...

Kaledinis.jpg

Seimo nario Povilo Urbšio sveikinimą su vertimu į gestų kalbą žiūrėkite čia: 

http://paneveziogestucentras.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 22 d., Penktadienis

Indrė Makaraitytė. Kas yra Ramūnas Karbauskis?

Indrė Makaraitytė

Kai Greta Kildišienė tarsi ir pradingo, atsirado Milena. Prabangūs namai pakaunėje. O tada išlindo trąšos.

Tačiau Seime R. Karbauskis nepaskandinamas. Šios problemos nuteka nuo R. Karbauskio it vanduo nuo žąsies. Balsuojant už biudžetą jis surinko daugiau nei 80 balsų, kas buvo sunkiai tikėtina, ir net Povilas Urbšys, R. Karbauskio ir valstiečių moralinio veido sergėtojas, vis dar tiki R. Karbauskio idealais ir kritikuodamas jį dėl painiavos su frakcijos moterimis tarp eilučių sako: ne Ramūnas čia kaltas, o toji intrigantė, galvą jam apsukusi G. Kildišienė.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 22 d., Penktadienis

Painus Kauno valdžios automobilių rebusas

Vieno tarnybinio automobilio „VW Jetta“ naudojimas tarnybos reikmėms atsieina apie 485 eurus per mėnesį. /Kauno miesto taryba pakeitė tarnybinių automobilių naudojimo taisykles. Jas skaitant atrodo, kad nuo šiol merijos darbuotojai galės prašyti leidimo tarnybos reikmėms naudotis nuosava mašina ir gauti degalų įsigijimo bei amortizacijos išlaidų kompensaciją. Tačiau aiškėja, jog ši teisė suteikiama tik vadovams, nusprendusiems atsisakyti tarnybinio automobilio.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 22 d., Penktadienis

Ar Širvintų rajono savivaldybė plėsis į Vilniaus pusę?

 

Ne pirmą kartą viešojoje erdvėje nuskamba ekonomistų ir politikų siūlymai demografinę katastrofą Lietuvoje švelninti naikinant taip vadinamas žiedines savivaldybes apie didžiuosius šalies miestus.

Lietuvoje yra šešios žiedinės savivaldybės – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus rajonų. Planai jas naikinti numatyti Vidaus reikalų ministerijos parengtos „Baltosios knygos“, nubrėžiančios regioninės politikos gaires artimiausiam dešimtmečiui, projekte. Šis projektai yra pateiktas svarstyti visuomenei.

Kaip neseniai buvo cituojamas Vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, dienraščiui „Lietuvos žinios“ jis teigė, kad siūloma visiškai atsisakyti šių savivaldybių, tačiau konkrečių terminų ir sprendimų dar nėra. Ministerija šiuo metu atlieka apklausas, tariasi su merais, ką ir kaip būtų galima daryti, kad būtų sugretintos teritorinės plėtros tarp dviejų savivaldybių galimybės, gyventojams būtų teikiamos geresnės paslaugos.

Skaitykite: http://www.sirvinta.net

2017 m. Gruodis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Panevėžio A. Lipniūno progimnazijos kalėdinis renginys

lipnspekt.jpg

Jau tapo tradicija, kad gražiausias metų šventes – šv. Kalėdas – Panevėžio A. Lipniūno progimnazija pasitinka sukviesdama visą mokyklos bendruomenę ir svečius į šventinį  vakarą, kurio metu įteikiamos padėkos ir angelų statulėlės labiausiai nusipelniusiems progimnazijos nariams ir bičiuliams bei vyksta kalėdinio spektaklio premjera. Šiais metais parengtas jau ketvirtasis spektaklis – „Stebuklo belaukiant“, Samuilo Maršako pasakos „Katės namai“ motyvais. Žaismingais pasakos personažais tapo mokyklos administracija, mokytojai ir mokiniai, paršelių ir gaidžiukų šokius atliko pirmokai, o ugnelių vaidmenį - progimnazijos šokių grupė „Šiuolaikinio šokio ritmu“ (vad. Loreta Palavenienė).    

Nors katės namai ir sudegė, jai buvo parodytas nuoskaudas pranokstantis  gerumas, liudijantis, kad Kalėdos – stebuklų, dovanų metas, o dovana – tai mes.  Kiekvienam iš mūsų priminta svarbi taisyklė: kas neieško Kalėdų savo širdyje – neras jų ir po egle.

Šventinis vyksmas vainikuotas skambia visos kūrybinės grupės daina bei pažadu atstatyti sudegusius katės namus ir kvietimu kitų Kalėdų švęsti į naujus namus.

Mokyklos bendruomenę atvykęs pasveikinti Seimo narys Povilas Urbšys sakė:  „Kalėdos įvyksta tada, kai mes plačiai sugebame atverti savo širdis vienas kitam. Matau čia taip plačiai atvertas širdis ir tokią gerą dvasią, kad jau jaučiuosi pasiruošęs sutikti Kalėdas. Labai Jums ačiū“, bei asmeniškai padėkojo kalėdinio spektaklio organizatorei, globėjai, idėjos autorei progimnazijos direktorei Vilmai Petrulevičienei ir scenarijaus autorei bei režisierei pradinių klasių mokytojai Danguolei Kviliūnienei.

Reikia tikėtis, kad progimnazija, kurioje dabar vyksta remonto darbai, kitas Kalėdas taip pat pasitiks atnaujintuose namuose.

Daugiau apie renginį: https://jp.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Iš Seimo – paguodos žinutė tūkstančiams Lietuvos gyventojų: pinigų neatims, jei kreipsitės laiku

RinkliavosNuo kitų metų dešimtims tūkstančių žmonių, kurie buvo deklaravę savo gyvenamąją vietą prie savivaldybės suteikto adreso, grėsė netekti įvairiausių socialinių išmokų bei kiti sunkumai. Tačiau Seimas ketvirtadienį priėmė sprendimą, kuris sprendžia problemą.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/ 

2017 m. Gruodis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Seimas neapsisprendė, ar uždrausti valstybinėms įmonėms teikti paramą

Seimas ketvirtadienį nesvarstys, ar nuo 2018 metų uždrausti valstybės ar savivaldybių įmonėms dalinti paramą. Iki kito posėdžio projekto priėmimą atidėti paprašė „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys – pasak jo, šiuo klausimu dar vyksta diskusijos.

„Turime labai neigiamą reakciją iš savivaldybių,“– BNS sakė parlamentaras. Pasak jo, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlo nedrausti savivaldybių įmonėms teikti labdarą, o tai „daryti aiškiau ir skaidriau reglamentuojant“.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 225