Naujienos

2018 m. Birželis mėn. 01 d., Penktadienis

Atidaryta Panevėžio sporto istorijos ekspozicija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „„Sveikame kūne – sveika siela““

Birželio 1 d. su pučiamųjų orkestro „Panevėžio garsas“ muzika „Cido“ arenoje iškilmingai atidaryta Panevėžio sporto istorijos ekspozicija „Sveikame kūne – sveika siela“.

Ekspozicijos stenduose – Panevėžio sporto istorija nuo XX a. pradžios iki šių dienų: stalo teniso, futbolo, krepšinio, dviračių, motociklų sporto, regėjimo negalią turinčių sportininkų žymiausi pasiekimai ir laimėjimai. Pristatomi garsūs sportininkai, tokie kaip stalo tenisininkas, krepšininkas, tinklininkas, krepšinio ir stalo teniso treneris, nusipelnęs kultūros ir sporto veikėjas Vilhelmas Variakojis, aviatorius, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas Vytautas Lapėnas, motociklų sportą išgarsinęs Edvardas Ramonas, krepšinio treneriai Jonas Kazlauskas ir Raimundas Sargūnas, dviratininkė Laima Zilporytė ir daugelis kitų.

Renginyje dalyvavo olimpinė šaudymo į skriejančius taikinius čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Panevėžio krepšinio komandos „Lietkabelis“ atstovai, bėgikė Sigita Markevičienė, Panevėžio stalo teniso federacijos prezidentas Povilas Bagužis, Kauno sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas ir kiti sportui nusipelnę asmenys.

Renginyje dalyvavęs Povilas Urbšys nuoširdžiai dėkojo muziejininkei Janinai Sinickinei už didžiulį darbą, kuriant Panevėžio sporto istorijos ekspoziciją.

2018 m. Birželis mėn. 01 d., Penktadienis

Panevėžio TAU baigė dar vienus mokslo metus

Å iaurinė biblioteka nuotrauka.Panevėžio Trečiojo amžiaus universitetas sėkmingai baigė dar vienus mokslo metus. Didžiulis būrys studentų, dėstytojų ir savanorių gegužės 31 d. susirinko į mokslo metų užbaigimo šventę. Visų susirinkusių akis džiugino rankdarbiai - maži stebuklai, pagaminti savomis rankomis. Raštais ir spalvomis akį traukė šaliai, paveikslai... 
Šventę pradėjo linijinių šokių kolektyvas, įrodęs, kad, turint noro, per trumpą laiką galima nuveikti labai daug. Užsienio kalbų studentės sveikino susirinkusius įvairiomis kalbomis ir net dainomis. Jau tradicija tapo, jog TAU renginius šilumą pripildo muzikos garsai.

Renginį vedusi dekanė Zita Kazlauskienė pristatė universiteto struktūrą-veiklas, dėkojo kolektyvui ir svečiams už pagalbą, suburiant beveik 400 asmenų šeimą.  

Seimo nario vardu jo padėjėja universiteto lenkų kalbos grupės vadovei Regina Čerickaitei ir linijinių šokių vadovei Violetai Krasauskienei įteikė padėkas už nuoširdų darbą ir meilę, kuria jos dalijasi su universiteto studentais.

Birželio 1 d. Universiteto menų fakulteto studentės surengė tapybos parodą „Sustok akimirka“.

Parodos atidaryme dalyvavęs Povilas Urbšys pasidžiaugė, kad šiame universitete žmogus turi galimybę atsiskleisti ir brandžiame amžiuje, tuo džiaugtis ir džiuginti kitus. Dėkodamas už nuveiktus darbus Menų fakulteto dekanei Vidai Špakauskienei Seimo narys įteikė padėką, o šio projekto vadovei savanorei Kristinai Kogan – gėlių puokštę.

2018 m. Gegužė mėn. 31 d., Ketvirtadienis

Knygos „Panevėžio medikai“ sutiktuvės

L._Knizikevicienes_knygos_skelb.jpgGegužės 31 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyko panevėžietės gydytojos, kraštotyrininkės  Liudvikos Knizikevičienės knygos „Panevėžio medikai“ sutiktuvės.

Renginį vedė muziejininkė Vitalija Vasiliauskaitė. Dalyvavo knygos sudarytoja Liudvika Knizikevičienė, leidėja Birutė Paškevičienė, žurnalistas Rimantas Žilevičius, muzikinius kūrinius dovanojo knygos autorės vaikaitis saksofonistas Laimonas Vokietis.

Tai jau ketvirtas leidinys apie Panevėžio medikus. Knyga skiriama Nepriklausomos Lietuvos šimtmečiui ir Panevėžio medikams, įnešusiems savo indėlį į miesto bei šalies gyventojų sveikatos apsaugą. Aprašyti žymesnių medikų nuveikti darbai ir likimai.

Povilo Urbšio padėjėja stebėjosi gydytojos neišsenkančia energija, pilietiškumu, brandžių darbų gausa ir perdavė gėlių bei šiltus Seimo nario palinkėjimus.

2018 m. Gegužė mėn. 30 d., Trečiadienis

Komiteto tyrimas: po didelės audros – mažas lietus

 Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas galutines išvadas žada paviešinti dar trečiadienį. 

Finišuoja daugiau kaip pusmetį trukęs ir daug politinių aistrų sukėlęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimas dėl neteisėto poveikio valstybės institucijoms ir politikams.  Komitetas ilgai lauktas išvadas žada patvirtinti trečiadienį vakare.   Balsavimo išvakarėse imta abejoti parlamentiniam tyrimui vadovavusio valstiečio Vytauto Bako pažadais, kad išvadose bus matyti ne tik koncerno „MG Baltic“, bet ir kitų verslo grupių neteisėta įtaka politikams. 
Skaitykite: http://www.lrytas.lt

2018 m. Gegužė mėn. 30 d., Trečiadienis

Dabar konservatoriai neleistų susikurti Sąjūdžiui

Jei prieš 30 metų Lietuvą būtų valdę konservatoriai, Sąjūdžiui, tuoj minėsiančiam gražų jubiliejų, nebūtų buvę lemta prikelti visos Tautos ir prisidėti prie valstybės atkūrimo. Pasak Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Povilo Urbšio, būtent konservatoriai, į valdžią, beje, atėję Sąjūdžio pagalba, vėliau padarė viską, kad visuomeniniai judėjimai būtų eliminuoti iš šalies gyvenimo.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 30 d., Trečiadienis

VVSK pritarė vaiko teisių apsaugos centralizavimą reglamentuosiantiems projektams

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „vaiko teisės“

Gegužės 30 d. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) svarstė įstatymų projektus, būtinus vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos įgyvendinimui. Vienas svarbiausių klausimų, kilusių pertvarkoje dalyvaujančioms institucijoms – kaip bus pasidalintos funkcijos ir atsakomybės už vaiko gerovę savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrius perdavus Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai (Tarnyba).

Įstatymų projektais siūloma atriboti Tarnybos ir savivaldybių funkcijas organizuojant vaiko globos (rūpybos) nustatymą. Numatoma, kad laikinąją vaiko globą (rūpybą) savo teritorijoje organizuoja savivaldybės vaiko teisių apsaugos institucija bendradarbiaudama su globos centrais, o Tarnyba, gavusi informacijos apie galimus vaiko teisių pažeidimus, įvertina šios informacijos pagrįstumą ir imasi reikiamų veiksmų bei organizuoja vaiko nuolatinės globos (rūpybos) nustatymą.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 30 d., Trečiadienis

VVSK pritarė siūlymams pertvarkyti savivaldybių administracinę priežiūrą, kad ji taptų kokybiškesnė ir efektyvesnė

Gegužės 30 d. posėdyje Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) pritarė Savivaldybių administracinės priežiūros įstatymo projektui (Nr. XIIIP-1807) ir su juo susijusiems projektams, kuriais siūloma pertvarkyti savivaldybių administracinę priežiūrą.

Vyriausybės inicijuotu projektu siūloma pakeisti Vyriausybės atstovų, kurie, remiantis Konstitucijos ir įstatymų nuostatomis, prižiūri, ar savivaldybės laikosi Konstitucijos ir įstatymų, ar vykdo Vyriausybės sprendimus, teisinį statusą. Vyriausybės atstovas taptų valstybės pareigūnu Vyriausybės skiriamu į pareigas penkerių metų kadencijai ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės. Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą Vyriausybė kiekvienoje apskrityje skiria po vieną Vyriausybės atstovą, kuris yra valstybės tarnautojas – įstaigos vadovas, į pareigas skiriamas ketveriems metams ir iš jų atleidžiamas Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka. Įstatymas dabar neriboja Vyriausybės atstovų kadencijų skaičiaus.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 30 d., Trečiadienis

NSGK tyrimas: nuo ko viskas prasidėjo, kas labiausiai palaikė, o kas priešinosi?

BNS nuotr.Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pagaliau apibendrins daugiau nei pusmetį trukusį darbą. Spalio mėnesį oficialiai pradėtas tyrimas dėl neteisėtos įtakos politikams, politiniams procesams ir institucijoms sulauks savo išvadų.

Pirmą kartą apie tokio tyrimo reikalingumą 2017 metų rugsėjo 22 dieną užsiminė premjeras Saulius Skvernelis. Būtent tą dieną Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareiškė įtarimus Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai politinės korupcijos byloje.

Tuo metu Povilas Urbšys palaikė tyrimo idėją, tačiau balsuodamas susilaikė. „NSGK pirmininkas po atlikto Mindaugo Basčio tyrimo mums iš šios tribūnos konstatavo, kad šis tyrimas leido užčiuopti tik aisbergo viršūnę. V. Bakas paragino nebijoti leistis gilyn ir pakvietė Seimą atlikti nuodugnų parlamentinį tyrimą“, – prieš balsavimą porino P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt

2018 m. Gegužė mėn. 29 d., Antradienis

VTEK jau turi vadovą

Edmundas Sakalauskas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) turi naują vadovą - Seimo sprendimu juo tapo teisininkas Edmundas Sakalauskas.

Antradienį per slaptą balsavimą jo kandidatūrą parėmė 85 Seimo nariai, 11 buvo prieš, 6 parlamentarai susilaikė. Iš Seimo tribūnos kalbėdamas apie E. Sakalauską Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys teigė galįs patikinti, kad tai sąžiningas ir principingas žmogus.

Skaitykite:https://www.delfi.lt

2018 m. Gegužė mėn. 26 d., Šeštadienis

P. Urbšys prakalbo apie D. Grybauskaitės taktiką: išsigandusi spaudė stabdį

 P.Urbšys mano, kad D.Grybauskaitė bando apsaugoti sąjungininkus, tad nusbaudė stabdžius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pajuto grėsmę, kad tyrimas dėl neteisėtos verslo įtakos politikams į viešumą gali iškelti ir jos sąjungininkų konservatorių paslaptis, todėl nuspaudė stabdžius. Tokiais įtarimais pasidalijo Seimo narys Povilas Urbšys.

Valdančiosios Seimo valstiečių frakcijos gretas palikęs P.Urbšys įsitikinęs, kad po Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo nebus nieko panašaus į politinės atominės bombos sprogimą, kaip žadėta. Pasak politiko, D.Grybauskaitė valstybės sąskaita išsivalė vadinamajame tulpių pašto skandale suterštą savo mundurą ir šią savaitę pasiuntė aiškų signalą – iš anksto nubrėžtų raudonųjų linijų nevalia peržengti.
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 253