Naujienos

2017 m. Spalis mėn. 25 d., Trečiadienis

VRM planai: didmiesčiai – be rajonų

Vidaus reikalų ministerija (VRM) puoselėja sumanymą panaikinti vadinamąsias žiedines savivaldybes, kurių centrai yra kitų savivaldybių (t. y. miestų) teritorijose. Lietuvoje yra šešios žiedinės savivaldybės: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus rajonų.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Spalis mėn. 25 d., Trečiadienis

Valdžios planai dėl regionų gąsdina vietos gyventojus. Ką nušluos nuo žemės paviršiaus?

regionai.png

Neseniai „Sekundės“ laikraštyje pasirodė publikacija, kurioje nuogąstaujama dėl Ūkio ministerijos rengiamų investavimo į šalies regionus planų. Pagal siūlomą planą vietoje esamų šalies dešimties apskričių Lietuva būtų suskirstyta tik į keturis regionus: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių. 

Šia tema "Žinių radijo" laidoje "Atviras pokalbis" diskutavo Seimo narys Povilas Urbšys, vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, ūkio viceministrė Lina Sabaitienė ir Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas. Laidą vedė žurnalistas Raigardas Musnickas.

Klausykitės: https://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Spalis mėn. 24 d., Antradienis

Ramutės Skučaitės kompaktinio albumo vaikams pristatymas

DSCF8589.pngSpalio 24 d.  G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos konferencijų salėje vyko susitikimas su bibliotekos globėjais poete Ramute Skučaite, aktoriumi Gintaru Mikalausku bei dailininke poetės dukra Jūrate Račinskaite ypatinga proga – kompaktinės plokštelės „Gaudom Vėjus, ar gerai“  pristatymas. Plokštelė skirta turintiems regėjimo sutrikimų vaikams. Popietę moderavęs Gintaras Mikalauskas pasidalino plokštelės atsiradimo istorija, kalbino poetę ir dailininkę, džiaugėsi įgyvendintu kilniu sumanymu dovanojo plokštelių Panevėžio regos centro „Linelis“ vaikams, aklųjų bibliotekai, projekto rėmėjams Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmams.

„Džiaugiuosi, kad šiandien turiu galimybę išreikšti pagarbą žmonėms, padariusiems dovaną silpnai matantiems vaikams. Svarbiausia yra mokėti regėti širdimi. Vos tik jums įėjus į salę, skaisčiai sušvito saulė, tarsi nusišypsojo pamačiusi jus. Ačiū už tą šviesą, kurią jūs dovanojate ir toje šviesoje raginate gyventi ir mus“, - sveikindamas svečius kalbėjo Povilas Urbšys. Baigdamas Seimo narys poetei Ramutei Skučaitei ir plokštelės dailininkei Jūratei Račinskaite įteikė gėlių, o Gintarui Mikalauskui – panevėžiečio dailininko S. Kavaliausko meno albumą.

2017 m. Spalis mėn. 24 d., Antradienis

Povilas Urbšys perspėjo bendražygius: „Grėsmingai artėjame prie ribos“

Saviapgaulė. Taip į „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio svarstymus apie triuškinamas pergales būsimuose rinkimuose reagavo jo politinis bendražygis parlamentaras Povilas Urbšys.

Partija turės savo kandidatą į prezidentus ir jis laimės, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pergales taip pat skins kituose būsimuose rinkimuose. Tokiomis optimistinėmis įžvalgomis neseniai pasidalijo R.Karbauskis. Jis pridūrė, kad gali būti vadinamas naivuoliu, bet esą visos jo ligšiolinės prognozės pasitvirtino.

„Iš tiesų R.Karbauskis vienintelis pranašavo pergalę prieš praėjusius Seimo rinkimus, kai mažai kas tuo tikėjo“, – pripažino kelią į valdžią „valstiečiams“ padėjęs skintis nepartinis P.Urbšys.

Bet parlamentaras mano, kad praėjus metams po Seimo rinkimų situacija gerokai pasikeitė – tada žmonės „valstiečių“ esą dar nepažinojo kaip politinės jėgos ir pasitikėjimą suteikė avansu.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Spalis mėn. 21 d., Šeštadienis

Šokių festivalis „Dar ratą, ratelį“

Panevėžio bendruomenių rūmuose šeštadienį, spalio 21 dieną, vyko XXVI respublikinis suaugusiųjų šokių festivalis „Dar ratą, ratelį“. Festivalio organizatorė ir sumanytoja choreografė Zita Rimkuvienė jį pradėjo rengti 1991- aisiais.

Festivalis subūrė per 200 šokėjų iš visų Lietuvos etnografinių regionų, kurie džiugino žiūrovus šokiais ir dainomis. Šiųmetis festivalis skirtas Tautinio kostiumo metams ir 2018 metų Dainų šventei. 

Seimo nario vardu padėjėja pasveikino svečius ir festivalio sumanytoją Z.Rimkuvienę, dėkojo už pavyzdį jaunam žmogui kaip puoselėjamos tradicijos, už perduodamą meilę tautiniam šokiui.

Lietuvos kultūros žymūnė, daugiau nei 40 metų veiklai skirusi baletmeisterė, Zita Rimkuvienė pelnytai gali didžiuotis Lietuvos liaudies kultūros centro nominacija „Aukso paukštė“, dviem Nusipelniusios panevėžietės nominacijomis bei pasaulio lietuvių folkloro „Oskaro“ nominacija už lietuviško šokio sklaidą Europoje.

2017 m. Spalis mėn. 21 d., Šeštadienis

Rudeninė "Maisto banko" akcija

Povilas Urbšys nuotrauka.Penktadienį, spalio 20 d., prasidėjo rudeninė „Maisto banko“ akcija, kuri vyks spalio 20-21 dienomis 72 Lietuvos miestuose bei miesteliuose, maisto surinkimui prekybos centruose talkina 8100 savanorių. 

Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio „Maisto banko“ akcijos atidaryme ir savanoriavo renkant produktus „Maximos“ parduotuvėje.

Panašias akcijas organizacija vykdo daugelyje Europos šalių. Lietuvoje rudeninės „Maisto banko“ akcijos organizuojamos nuo 2003 metų. Nuo 2009 metų šios labdaringos akcijos vyksta ir pavasarį. Iki 2017 metų vykusių „Maisto banko“ akcijų metu Lietuvos gyventojai nepasiturintiems paaukojo maisto produktų už 9,9 mln.

2017 m. Spalis mėn. 20 d., Penktadienis

Juozo Miltinio gimnazija paminėjo savo 50-metį

Untitled_1.pngSpalio 20 dieną Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija įspūdingu renginiu paminėjo savo 50-metį. Cido arena pilnutėlė prigužėjo įvairiausio amžiaus žmonių.

Tris valandas trukusio užburiančio renginio metu buvo peržvelgta visa mokyklos istorija, prisiminti į amžinybę išėję mokytojai, pasidžiaugta buvusiais mokiniais, kurie tapo žinomais ir garsiais žmonėmis. Susirinkusiems kalbėjo buvusi mokyklos direktorė Irena Kačinskienė, į sceną vienas po kito kilo sveikintojai. O dideliame ekrane vis dundėjo traukinys, simpolizuojantis mokyklos gyvenimą, kur nuolat vyksta judėjimas, kur vieni įlipa, kiti išlipa. Ir tai vyksta nuolatos, tik kasmet prikabinamas vis naujas vagonas.

Povilas Urbšys, kuris taip pat baigė šią mokyklą, negailėjo šiltų žodžių savo buvusiems mokytojams ir šiandieninės mokyklos vadovams. „Jaučiu, kad esu tarp savų, tarsi tarp giminių. Visi mes esame paženklinti vienu ženklu, savo mokyklos ženklu, kuri mums įteikė bilietą į gyvenimą. Niekada neabejojau, jog baigiau geriausią mokyklą, neabejojau, kad turėjau geriausius mokytojus, geriausią auklėtoją ir geriausius klasiokus. Ši mokykla mumyse ugdė svarbiausius dalykus: nebijoti būti savimi, nebijoti eiti prieš srovę, nebijoti būti vienam prieš visus ir kuo plačiau atverti širdį kitam. Ačiū Tau, mokykla!“ – kalbėjo Seimo narys ir baigdamas įteikė padėkas rusų kalbos mokytojai Irenai Tamutytei ir kūno kultūros mokytojui Sauliui Kontautui.

2017 m. Spalis mėn. 20 d., Penktadienis

Pagalbos iškvietimo numeriai toliau skaldo į dvi stovyklas

Trumpasis greitosios pagalbos numeris 033 toliau kaitina aistras. Aštri diskusija jau persikėlė į Teisės ir teisėtvarkos komitetą (TTK), kur sprendžiama dėl greitosios medicinos iškvietimo numerio integravimo į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC). Savo ruožtu sergančiuosius vienijančios organizacijos sako, kad atsisakius tiesioginio numerio visų pirma būtų nuskriausti pacientai.

Skaitykite: http://lsveikata.lt/

 

2017 m. Spalis mėn. 20 d., Penktadienis

Panevėžyje vyko XI urbanistikos forumas

XI urbanistinis forumas

Panevėžio miesto savivaldybė su Aplinkos ministerija, Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklu ir Nekilnojamojo turto plėtros asociacija, kitais partneriais spalio 20 d. Panevėžio kino centre „Garsas“ organizavo XI Lietuvos urbanistikos forumą, kurio tema – šalies urbanistinė vizija. Renginyje dalyvavo ir į diskusijas įsitraukė Povilas Urbšys.

Kokia Lietuvos miestų vizija ir ateitis? Į šį klausimą ieškoma atsakymų jau nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Nors šalies urbanistiniai procesai bando neatsilikti nuo Europos planavimo tendencijų, kol kas matomas didelis atotrūkis. Projektai dažnai nepaliečia socialinių, kultūrinių ir ekonominių sluoksnių, apsiriboja fizinės aplinkos planavimu – taigi miestų transformacijoms pritrūksta kompleksinio požiūrio.
Renginys skatino prisidėti prie Lietuvos urbanistinės chartijos, kurios užduotis – sudaryti prielaidas racionaliai įgyvendinti ES miestų darbotvarkę (EU Urban Agenda), optimizuoti šalies urbanistinę sistemą. 

2017 m. Spalis mėn. 20 d., Penktadienis

Panevėžio dailės mokykla mini jubiliejų

Panevėžio Dailės Mokykla nuotrauka.Panevėžio dailės mokykla mini savo 50-metį. Mokykla įkurta 1967 metais. Jau pirmaisiais mokyklos gyvavimo metais  Dailės mokykla išgarsėjo piešimo ant asfalto konkursu. Ilgainiui šis konkursas tapo miesto švente, kurioje dalyvaudavo visų miesto darželių ir mokyklų auklėtiniai.

Šiuo metu Dailės mokykloje mokosi apie 400 mokinių, dirba 16 pedagogų. Pagal ankstyvojo, pradinio, pagrindinio ir tikslinio ugdymo programas mokykloje ugdomi 9-18 metų amžiaus vaikai ir jaunuoliai. Per paskutinius penkerius metus vis daugiau suaugusiųjų ateina į Dailės mokyklą mokytis dailės paslapčių.

Spalio 19 d., ketvirtadienį, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje atidaryta mokyklos mokytojų darbų paroda „Dailės mokyklai – 50“, po kurios mokyklos bendruomenė rinkosi J. Miltinio teatre. Jubiliejui skirtame renginyje nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorius Vytautas Tallat-Kelpša, mokyklos bičiuliai, mokinių tėveliai. Seimo narys Povilas Urbšys įteikė padėkas ilgamečiams darbuotojas - dailės mokytojams Audronei Varkalienei ir Ramūnui Grikevičiui bei valytojai Reginai Karpavičienei.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 212