Naujienos

2018 m. Birželis mėn. 27 d., Trečiadienis

Ministrai keičiasi, o kancleriai lieka: Seime – bandymas apriboti „šešėlinių ministrų“ kadencijas

BNS nuotr.

Kancleriai neturi tapti šešėliniais ministrais, mano parlamentarai Guoda Burokienė ir Povilas Urbšys. Abu Seimo nariai pasisako už jų rotaciją ir mano, kad toks sprendimas prisidėtų prie didesnio skaidrumo. 

Trečiadienį Seime svarstytas Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma riboti ministerijų kanclerių kadencijas. Pagal įstatymo projektą, kancleriai galėtų kandidatuoti daugiausiai dvi kadencijas iš eilės, jų kadencija truktų penkerius metus. Teisės aktui po svastymo pritarta. 

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

2018 m. Birželis mėn. 27 d., Trečiadienis

Viešojo valdymo fakulteto diplomų teikimo ceremonija

Balandžio 27 d. Mykolo Riomerio universiteto Viešojo valdymo studentams įteikti bakalauro ir magistrantūros diplomai. Seimo narys Povilas Urbšys sveikino studentus studijų baigimo proga.

2018 m. Birželis mėn. 27 d., Trečiadienis

Panevėžyje trankiai skaldomi politiniai antausiai: vieni kitiems liepia atsistatydinti

Atsistatydinti raginamas ne tik Panevėžio meras, bet ir Seimo narys P. Urbšys.

Politinės aistros Panevėžyje įkaito iki virimo temperatūros. Įtarimų prislėgtą ir teismo trims mėnesiams nuo pareigų nušalintą merą Rytį Račkauską atsistatydinti spaudžia nebe tik opozicinės frakcijos. Antausį skėlė ir buvę politiniai bendražygiai – prieš trejus metus R. Račkauską į merus išvedusio, o dabar nusiteikusio jo vietą po aštuonių mėnesių užimti Seimo nario Povilo Urbšio komanda. 

Mero rinkimams besiruošiančio P. Urbšio vadovaujamas Panevėžio pilietinis judėjimas „Kartu“ po būstinėje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ginkluotų pareigūnų atliktos kratos demonstruoja atsiribojantis nuo R. Račkausko reikalų. „Urbšininkai“ jo reikalauja trauktis iš mero posto, o R. Račkauską palaikančios miesto tarybos frakcijos – atsisakyti „Kartu“ vardo. 

Išplėstiniame judėjimo tarybos posėdyje antradienį, pasak P. Urbšio, dalyvavo beveik visi jo nariai. Lyderis tikina jau turintis 50 sekėjų – esą iš judėjimo prieš porą mėnesių pasitraukus R. Račkauskui su keliolika šalininkų, gretos vėl pasipildė dešimčia naujų narių. 

„Kas siekė, kad judėjimas subyrėtų, apsiskaičiavo“, – tvirtino P. Urbšys. Anot jo, raginimą R. Račkauskui palikti mero kėdę palaiko visa judėjimo taryba – balsuojant atsirado tik vienas susilaikęs. 

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2018 m. Birželis mėn. 26 d., Antradienis

Veryga ragina suklusti: kai kuriose gydymo įstaigose nuo infarkto miršta visi pacientai

Veryga ragina suklusti: kai kuriose gydymo įstaigose nuo infarkto miršta visi pacientai

Pertvarkyti ligoninių tinklą Lietuvoje būtina, nes daug lovų stovi tuščios arba užimamos nepagrįstai, o teikiamos paslaugos nėra saugios, teigia sveikatos apsaugos ministras.

„Yra gydymo įstaigų, kur nuvežti miokardo infarkto pacientų, visi numiršta, tai yra 100 proc. trisdešimties dienų mirštamumas patekus į tokią įstaigą. Ir yra tokių įstaigų, kurios veikia efektyviai, ir mirštamumas 30 dienų po miokardo infarkto yra tik 7,42 procento. Daugiau negu dešimt kartų skiriasi mirštamumas skirtingose įstaigose“, – antradienį Seime svarstant sveikatos apsaugos reformą teigė Aurelijus Veryga.

„Jeigu kalbame apie regionų politiką ir rūpestį regionų žmonėmis, ne regiono žmogui turi skaudėti galvą, kur jam važiuoti. Mes privalome pasirūpinti, kad jie patektų į tokią įstaigų, kur liks gyvi ir jam paslaugos bus suteiktos kokybiškos“, – tvirtino ministras.

Taip jis atsakė Mišrios Seimo narių grupės parlamentarui Povilui Urbšiui, kad prieš savivaldos rinkimus valdantieji imasi rajonuose naikinti gydymo įstaigas. P. Urbšys teigė, kad rūpestį žmogaus sveikata pradeda gožti institucinis interesas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Birželis mėn. 26 d., Antradienis

Povilas Urbšys. Valdžiažmogių genezė

Povilas Urbšys

Panevėžio miesto mero sulaikymas ir jam pareikšti įtarimai už korupcinius nusikaltimus priverčia suabejoti: gal išties neįmanoma iš politinių arklidžių išmėžti savanaudiškumą ir pažaboti neribotą valdžios geidulį?

Juk jei kas nors daugiau nei prieš trejus metus būtų pasakęs, jog Panevėžio miesto meru nuo visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ išrinktas žmogus, dar rinkimų naktį žurnalistams pareiškęs, kad vienas iš pagrindinių darbų savivaldybėje: „Padaryti tai, ko nepadarė STT“, tos pačios STT bus paguldytas ant areštinės gulto, niekaip nebūčiau patikėjęs. Skaudžiausia net ne tai, kad ir tu esi murkdomas į tą patį purvą, nors, kaip žinia, už kitą nepasirinksi. Skaudžiausia tai, kad su tavo pavarde į politiką atėjęs žmogus ne tik kad nusivalo kojas į tave ir tavo vertybes, bet ir išduoda žmonėms sugrąžintą viltį.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Birželis mėn. 26 d., Antradienis

P.Urbšio judėjimas „Kartu“ ragina trauktis įtarimų korupcija sulaukusį Panevėžio merą

Povilas Urbšys

Seimo nario Povilo Urbšio vadovaujamas Panevėžio pilietinis judėjimas „Kartu“ paragino atsistatydinti teisėsaugos įtarimų korupcija sulaukusį miesto merą Rytį Mykolą Račkauską.

„Pilietinis judėjimas „Kartu“, skirtingai nuo anksčiau Panevėžį valdžiusių partijų, prisiima politinę ir moralinę atsakomybę už savo deleguotus asmenis ir ragina Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską atsistatydinti iš užimamų pareigų“, – rašoma antradienio rytą žiniasklaidai išplatintame judėjimo tarybos priimtame pareiškime. Anot jo, Panevėžio mero veiksmai „diskredituoja judėjimo deklaruotas skaidrumo ir atvirumo vertybes, pakerta žmonių pasitikėjimą miesto išrinkta valdžia, meta šešėlį ir menkina padarytų darbų reikšmę“.

Skaitykite:  https://www.delfi.lt/

Pilietinio judėjimo KARTU tarybos pareiškimas

2018 m. Birželis mėn. 26 d., Antradienis

Prakalbo apie raginimus Karbauskiui trauktis iš frakcijos seniūno posto

Justas Džiugelis

„Valstiečių“ frakcijoje auga nepasitenkinimas jos lyderiu Ramūnu Karbauskiu. Esą daugiau nei pusšimtis Seimo narių turi taikstytis su tuo, kad kai kurie klausimai stumiami buldozeriu, neįsiklausoma į frakcijos kolegų nuomonę, o nauji siūlomi parlamentiniai tyrimai tėra skirti tik Ramūno Karbauskio nuoskaudoms patenkinti. Parlamentaras Justas Džiugelis sako, jei situacija nesikeis, planuoja raginti partijos lyderį trauktis iš frakcijos seniūno posto. R. Karbauskis sako nesitrauksiantis ir visa tai vadina Seimo nario kliedesiais.

Pasak R. Karbausklio, J. Džiugelis tiesiog pavargo sesijos metu ir jis negali paaiškinti tokio elgesio: „Bet visa tai, ką jis šneka, reikia kokiu veiksmu įrodyti. Tegul atsiranda tie žmonės, iškelia tą klausimą ir t.t. Dabar visa tai yra kliedesiai, Seimo nario kliedesiai apie tai, kaip jis norėtų, kad būtų. Jeigu man vienas Seimo narys, kuris yra kažkuo nepatenkintas, pareikš nepasitikėjimą, tai aš lygiai taip pat galiu nepasitikėjimą juo.“

Pirmasis durimis trenkė ir iš „valstiečių“ pernai išėjo Bronius Matelis. Prieš mėnesį valstiečius paliko ir Povilas Urbšys, kai Seimas atmetė opozicijos siūlymą sudaryti parlamentinę komisiją, turėjusią aiškintis ne tik žemės koncentraciją vienose rankose, bet ir R. Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ žemės nuomą iš politiko artimųjų.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Birželis mėn. 25 d., Pirmadienis

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiklos rezultatų aptarimas

LR

Birželio 25 d. Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiklos rezultatų aptarime. Susitikimo metu aptarti veiklos rezultatai, kriminogeninė situacija, bendradarbiavimo klausimai ir galimybės.

2018 m. Birželis mėn. 25 d., Pirmadienis

Vyriausybės atstovų apskrityse reforma: liks viena tarnyba ir penki pareigūnai

Seime kelią skinasi Vyriausybės atstovų apskrityse reforma. Pagal ją, dešimt tarnybų bus sujungtos į vieną, atstovų liks penki, ilginama jų darbo kadencija.
Tai numatoma Seimo svarstomoje naujoje Savivaldybių administracinės priežiūros įstatymo projekto redakcijoje. Iki jos priėmimo liko vienas balsavimas. Projektą rengusi Vidaus reikalų ministerija teigia, kad reforma padės sutaupyti lėšų, o patį Vyriausybės atstovų darbą leis padaryti efektyvesnį. Tuo metu kritikai teigia, kad Vyriausybės atstovų darbas bus tik silpninamas.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys replikavo, kad Vyriausybės atstovų nepriklausomumas dabar tėra mitas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 22 d., Penktadienis

Panevėžio aukštųjų mokyklų absolventams įteikti diplomai

Birželio 22 d Panevėžio gatves nuo penktadienio ryto užtvindė mantijomis pasipuošęs jaunimas. Studijų pabaigą liudijantys aukštojo mokslo diplomai įteikti kolegijos ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto absolventams. Šįmet miesto aukštosiose mokyklose studijas baigė 373 absolventai.

16-uosius metus gyvuojančios Panevėžio kolegijos absolventų gretas šiemet papildė net 287 absolventai. Daugiausiai – net 34 – baigė buhalterinės apskaitos studijų programą, burnos higieną – 31, socialinio darbo studijų programą – 29, aplinkos inžinerijos – 20 studentų.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė Seimo nario apgailestavimus, kad jis pats negali dalyvauti šventėje. „Šiandien ta diena, kai kupini naujų vilčių ir lūkesčių, nešini naujais diplomais jūs užversite vieno ir atversite kito savo gyvenimo etapo duris. Sutelkite visas savo žinias, išmintį ir drąsiai ženkite pro jas“, - kalbėjo padėjėja ir įteikė Seimo nario dovanėles trims Panevėžio kolegijos absolventėms, gavusioms direktoriaus padėkos raštus už aktyvią visuomeninę veiklą.

Šiųmetė diplomų įteikimo šventė KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetui jau 52-oji. Šiais metais mokslo įstaiga paruošė 86 specialistus. Studijas baigė 41 technologinių mokslų ir 35 socialinių mokslų absolventai. Juozo Miltinio dramos teatro scenoje šiandien įteikti 49 bakalauro ir 27 magistro diplomai. 

„Seimo nario Povilo Urbšio vardu sveikinu jus šiandien žengiančius į naują gyvenimo etapą. Ir kur keliai jus benuvestų, neškite gerą žiną, tikėkite savimi, savo jėgomis savo žiniomis, savo galimybėmis ir nepamirškite savosios Alma Mater“,- kalbėjo padėjėja ir tiems, kurie „su meile dalina jaunimui savo žinias ir patirtį“ – trims dėstytojams: profesorei dr. Astai Valackienei, docentui dr. Aurimui Česnulevičiui ir docentui dr. Dainiui Vaičiuliui įteikė Seimo nario padėkas bei dovanėles.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 257