Naujienos

2019 m. Birželis mėn. 16 d., Sekmadienis

Paminėta Gedulo ir vilties diena

Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, minint pirmųjų tremčių 78-ąsias metines Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už politinius kalinius ir tremtinius, koncertavo Panevėžio muzikinio teatro mišrus choras. Jau tradiciškai vyko tremtinių ir politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

2016-aisiais, minint 75-ąsias masinių trėmimų pradžios metines, projektas „Misija Sibiras“ pirmą kartą įgyvendino tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu buvo perskaityta 22 000 vardų, pavardžių ir likimų.

1941 metais prasidėję masiniai lietuvių tautos trėmimai, Sibiro kryptimi per visą tremties laikotarpį pasiuntė beveik 300 000 tautiečių. Tai nesuvokiami skaičiai, kuriuos dažnai galima rasti istorijos vadovėliuose, tačiau ištremti buvo ne skaičiai, o žmonės.

Povilas Urbšys dalyvavo minėjime ir prisidėjo prie skaitymų.

2019 m. Birželis mėn. 14 d., Penktadienis

Eksponuojama Girmanto Rudoko paroda "Proveržis"


Galerija XX Panevėžys nuotrauka.

Birželio 14 d. Galerijoje XX (Laisvės a. 7, Panevėžys) atidaryta Girmanto Rudoko paroda "Proveržis". Parodoje pristatomi darbai – tai autorinės technikos akvarelės, šešerių metų bėgyje sukurtos ir eksponuotos tarptautinėse atrankinėse bienalėse „Baltijos tiltai“ ir respublikinėse akvarelės parodose. Keturi darbai 2012m. ir 2016m. tarptautinėse atrankinėse akvarelės bienalėse „Baltijos tiltai“ apdovanoti laureato diplomais. Savo kūryba autorius skatina žiūrovą pamastyti apie žmogaus ir laikmečio tendencingumą.

Parodoje taip pat pateikiama 7 minučių trukmės mobilografijos kūrinys „Proveržis“. Šis kūrinys- tai pusės kalendorinių metų bėgyje ( nuo 2018m. gruodžio 30d. iki 2019m. gegužės 29 d.) kas dieną, panašiu laiku, toje pačioje vietoje fiksuotos kintančios gamtos ir autoriaus asmens būsenos, vienaip ar kitaip įtakojančios menininko savijautą bei kūrybinius procesus.

Povilas Urbšys pasveikino autorių su prabėgusiu jubiliejumi ir parodos atidarymu, pabrėždamas akverelės technikos sudėtingumą.

2019 m. Birželis mėn. 12 d., Trečiadienis

Valstybės ir savivaldybių komiteto posėdyje svarstytas Politinių partijų įstatymo pakeitimo projektas

komitetas.jpg

2019 m. birželio 12 d. Valstybės ir savivaldybių komiteto posėdyje, svarstant Politinių partijų įstatymo Nr. I-606 5 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIIP-2981(2), Povilas Urbšys kalbėjo, kad žmogus mūsų valstybėje netiki savo asmeninėmis galiomis, todėl,  jei jaunimo tarpe atsiranda iniciatyvos imtis didesnės atsakomybės, tai reikia džiaugtis ir atnaujinti politinę sistemą bei leisti įstatymo pakeitimus mažinti amžiaus cenzą iš 18 metų į 16 metų, nuo kurio Lietuvos Respublikos piliečiai bei Lietuvos Respublikoje nuolat gyvenantys kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, galėtų būti Politinių partijų nariais.

Pilną P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Birželis mėn. 11 d., Antradienis

Seimas atmetė konservatorių frakcijos rezoliuciją, kuria siūlyta stabdyti NPD kėlimą

Parlamentarai antradienį atmetė Seimo konservatorių frakcijos rezoliuciją, kuria siūlyta 2020 ir 2021 metais stabdyti neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) kėlimą.

„Už“ pasiūlymą redaguoti rezoliucijos tekstą antradienį pasisakė 46 Seimo nariai, prieš – 49.
Frakcijos narė Ingrida Šimonytė sakė, jog rezoliucija siūloma stabdyti tuos mokesčių reformos gilinimus, kurie yra numatyti 2020 ir 2021 metams.

„Nekalbame, kad būtų atšaukta, kas jau galioja, nes to neįmanoma padaryti, tačiau tiek 2020, tiek 2021 metais papildomas mokesčių reformos gilinimas ne tik per NPD dydžio didinimą, bet ir socialinio draudimo įmokų „lubų“ žeminimą, turi pakankamai reikšmingas pasekmes viešiesiems finansams“, – pristatydama rezoliuciją sakė I. Šimonytė.

Jos teigimu, Finansų ministerijos parengtoje Stabilumo programoje matyti, jog, nors iš reformos laimi žmonės, gaunantys mažas pajamas, tai naudinga ir gaunantiems didžiausius atlyginimus, kai vidurinė klasė, pasak parlamentarės, palikta nešti viešojo sektoriaus naštą be papildomos naudos.

Tačiau mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys sakė, jog rezoliucija siūloma iš mažiausias pajamas gaunančiųjų pasirūpinti savo gerove.

„Rezoliucijoje paminėtų sprendimų raktas – perskirstyti biudžeto lėšas. Tai yra siūloma socialinių paslaugų gavėjams sustabdyti NPD augimą nukreipiant šias lėšas viešųjų paslaugų tiekėjo atlyginimo augimui. Iš mažiausiai uždirbančiųjų norima atimti suteiktą galimybę patiems savo uždirbtais pinigais pasirūpinti savo gerove, išvaduojant juos iš amžino valstybės išlaikytinio statuso“, – kalbėjo P. Urbšys.

Nuotr. E. Genio

Skaitykite: https://www.lrt.lt

2019 m. Birželis mėn. 10 d., Pirmadienis

Urbšys: nesantaiką tarp Karbauskio ir Pranckiečio įskėlė Kildišienės istorija

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Ramūnas Karbauskis diriguoja visiems „valstiečiams“, jam ir net premjerui. „Valstiečių“ lyderis sako, kad tai – nesąmonė. Bet kodėl R. Karbauskis šitaip atidirbinėja ne savo partijos nariams, o Gediminui Kirkilui, tik koalicijos partneriui, – tikrai įdomus klausimas, į kurį atsakymų „Dienos temoje“ ieškojo žurnalistė Indrė Makaraitytė kartu su Tomu Tomilinu, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininku, ir Povilu Urbšiu, buvusiu artimu R. Karbauskio bendražygiu.

– Kas yra nutikę tarp V. Pranckiečio ir R. Karbauskio, nes tai nėra šiandienos aktualija, tai yra prasidėję gerokai anksčiau?

P. Urbšys: Kad juoda katė perbėgo jiems kelią, matėsi įsismarkavus Gretos Kildišienės skandalui. Būtent ta garsi Seimo pirmininko frazė, ištarta mitinge prie parlamento, kur jis pasakė, kad jam gėda, jog G. Kildišienės problema suvalstybinta. Dar įdomi detalė: 2017 m. liepos mėnesį Seimo pirmininkas, praktiškai nesuderinęs su R. Karbauskiu, viešai pasakė žiniasklaidai, kad nutarta nebekurti G. Kildišienei politinės ateities ir ji bus atsieta nuo partijos. Aš tikrai žinau, kad ta pozicija dar nebuvo galutinai suderinta su R. Karbauskiu, bet matosi, kad jis išnaudoja progą dėl koalicijos sudarymo ir augančius koalicijos partnerių apetitus bei pasinaudodamas jų rankomis bando susidoroti su jam neįtikusiu žmogumi. 

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

E.Genio nuotr.

2019 m. Birželis mėn. 10 d., Pirmadienis

Į savivaldybę metasi reformų virusas

Vilniaus savivaldybė giriasi: po beprecedentės reformos – nebelieka departamentų. Suprask - mažiau biurokratijos, greitesnės paslaugos. „Visiems darbuotojams pasiūlytos darbo vietos“, - patikino savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, paklaustas, kiek darbuotojų gavo atleidimo lapelius. Savo ruožtu Seimo narys Povilas Urbšys siūlo „nepasimauti“ ant tokių raminančių kalbų: tai – kaip nuskausminimas prieš darant operaciją.

„Bet kokia reforma sutrikdo institucijų darbą. Žmonės vis tiek pakimba tam tikroje nežinioje. Tada pertvarkų iniciatoriai sako: „Ramiai! Visi liksite“. O iš tikrųjų viskas baigiasi tuo, kad žemesnės grandies dalyje darbuotojų sumažėja, o vadovų etatai kažkodėl ne taip drastiškai mažėja kaip kitų. Tokie pasakymai, kad etatai nemažės, yra kaip nuskausminimas prieš darant operaciją“, - skeptiškai vertina P. Urbšys.

Skaitykite: http://lsveikata.lt/

2019 m. Birželis mėn. 10 d., Pirmadienis

Dviračių žygio dalyvių palydėtuvės

Gintautas Šimkus nuotrauka.Lietuvai pagražinti draugija Panevėžyje organizavo dviratininkų žygį, skirtą pamineti Tumo-Vaižganto 150-sioms gimimo metinėms, aplankant įžymias vietas, susijusias su Tumu Vaižgantu, kur jis kunigavo. Birželio 10 d. Povilas Urbšys dalyvavo dviratininkų išlydėtuvėse.
Panevežio Švč.Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo koplyčios rektorius, kunigas Sigitas Sudentas išlydėdamas dviratininkus palaimino, o Povilas Urbšys dalyviams palinkėjo sėkmingo kelio.

2019 m. Birželis mėn. 10 d., Pirmadienis

Siūloma paskelbti 2020 metus Ateitininkų metais

Siūloma paskelbti 2020 metus Ateitininkų metais

Parlamentarų grupė siūlo Seimui paskelbti 2020 metus Ateitininkų metais.

Tokį nutarimo projektą įregistravę Seimo nariai akcentuoja „labai svarbų ateitininkų istorinį indėlį atkuriant bei puoselėjant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, išsaugant lietuvybę“. Tokiu būdu jie siekia pažymėti Ateitininkų federacijos 110 metų jubiliejų, skatinti Lietuvos visuomenę prisidėti prie brandaus ir vertybinio Lietuvos jaunimo ugdymo bei gražesnės ir stipresnės Lietuvos kūrimo.

Dokumento projekte pažymima, kad ateitininkų veikla svarbi ugdant jaunimą krikščioniškų vertybių pagrindu ir katalikiškumo, tautiškumo, visuomeniškumo, inteligentiškumo, šeimyniškumo principais. 2020 m. Ateitininkų federacija minės savo veiklos 110-ąją sukaktį.

Nutarimo projektą teikia parlamentarai Arūnas Gumuliauskas, Juozas Imbrasas, Arvydas Nekrošius, Stasys Tumėnas, Jaroslavas Narkevičius, Povilas Urbšys, Juozas Olekas, Vytautas Juozapaitis, Irena Šiaulienė, Laurynas Kasčiūnas ir kiti.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2019 m. Birželis mėn. 09 d., Sekmadienis

VI-asis Lenkų kultūros festivalis

Dalia Gedgaudiene nuotrauka.Birželio 9 d., tradiciškai pirmąjį birželio sekmadienį, Laisvės aikštėje skambėjo lenkų - lietuvių kalbos, kuriuos pynėsi dainose ir draugiškuose pokalbiuose. Net ir kaitinant asaros saulei, panevėžiečius sutraukė jau VI-asis Lenkų kultūros festivalis, kurį organizuoja Panevėžio Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla, pagrindinė iniciatorė šios mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė. Be nuolatinių partnerių Kėdainių lenkų klubo (Irena Duchovska), šiemet prie projekto prisijungė ir Panevėžio Esperanto klubas „Revo“ (vadovė Vida Kulikauskienė). Kasmet festivalis prasideda penktadienį Kėdainiuose ir sekmadienį atkeliauja į Panevėžį.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla jau beveik aštuonerius metus bendradarbiauja su Kėdainių lenkų bendruomene. Per ją panevėžiečiai užmezgę ryšius su daugelio miestų lenkų bendruomenėmis. Nors Panevėžyje lenkų tautybės gyventojų nėra daug, o aktyvesnių – tik grupelė, tačiau mieste veikia lietuvių mėgėjų grupelė, kuri per neformalųjį švietimą mokosi lenkų kalbos. Tarp jų – ir D. Kriščiūnienės. Nors lenkiškų šaknų ji sako neturinti, tačiau, pasak direktorės, senelis mokėjo lenkiškai, daug bendraudavo su lenkais, tad ir pati panoro išmokti kaimynų kalbą.

Povilas Urbšys kiekvienais metais stengiasi apsilankyti festivalyje ir padėkoti už tradicijos tęstinumą, plėtojamus šiltus kaimyninių šalių bendruomenių santykius.

2019 m. Birželis mėn. 08 d., Šeštadienis

Panevėžio muzikos mokyklos baigiamasis koncertas

muz.pngBirželio 7 d. Bistrampolio dvare vyko Panevėžio muzikos mokyklos baigiamasis koncertas. Jo metu buvo išdalinti mokyklos baigimo pažymėjimai fortepijono, choreografijos, dainavimo, akordeono ir sintezatoriaus, tautinių instrumentų, pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų, styginių instrumentų skyrių absolventams. Mokyklos direktorės pareigas laikinai einanti pavaduotoja Žydrūnė Pilkauskienė pasidžiaugė, kad muzikos mokyklos auklėtiniai jau netelpa jokioje Panevėžio salėje, taigi tinka tik Bistrampolis.

Panevėžio muzikos mokykla praėjusiais metais šventė savo 70-metį. Šiuo metu mokykloje dirba 69 mokytojai, gyvuoja 4 chorai, styginių, pučiamųjų ir tautinių instrumentų orkestrai, liaudies šokių kolektyvas „Pynimėlis“, kanklių ansamblis „Ašarėlė“, baleto studija.

Povilas Urbšys pasidžiaugė vaikų muzikalumu ir jų gebėjimus sulygino su skaidriais lietaus lašeliais, kurie kaip tyčia, besirenkant žiūrovams, pasipylė iš dangaus nuramindami alinantį karštį ir atnešdami taip lauktą gaivą. Baigdamas Seimo narys įteikė padėkas bei dovanėles fortepijono specialybės absolventui Domui Gintautui, smuiko specialybės absolventei Viltei Adakauskaitei, chorinio dainavimo specialybės absolventei Mingailei Rutkūnaitei ir gėlių jų mokytojoms Gražinai Beleckienei, Vidmantai Luomanienei, Sandrai Baronienei.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 299