Naujienos

2017 m. Gruodis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Seime lankėsi Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos moksleiviai

seime.jpg

Gruodžio 21 d. Seime lankėsi Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos moksleivių grupė. Atvykusieji susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo rytiniame posėdyje, apžiūrėjo Seimo rūmus. Seimo Spaudos konferencijų salėje atvykę moksleiviai susitiko su Povilu Urbšiu. Seimo narys pasidalino prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius, apie laikotarpį, kai teko saugoti parlamentą ir būti svarbių Lietuvai įvykių liudininku. Vyko diskusija apie pilietiškumą, apie pareigas Tėvynei.

2017 m. Gruodis mėn. 20 d., Trečiadienis

Grupė Seimo narių stojo ginti filosofą Vytautą Rubavičių, kuris mano esąs persekiojamas

Vytautas RubavičiusTrečiadienį 37 Seimo narių grupė, atstovaujanti skirtingoms frakcijoms, išsiuntė raštą generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui, prašydama apginti viešąjį interesą ir pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo filosofo Vytauto Rubavičiaus persekiojimo. 

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 20 d., Trečiadienis

Mano radę būdą atgaivinti regionus: dalis pelno mokesčio nutekėtų savivaldybėms

Kėdainių tilto Kaune konkurso projektas „Nemuno vartai į miestą“

Seimo narių grupė siūlo numatyti, kad 25 procentai pelno mokesčio atitektų savivaldybių biudžetams. Parlamentarai įsitikinę, jog tokiu būdu sustiprėtų šalies regionai.

Šiuo metu Pelno mokesčio įstatyme numatyta, kad visas pelno mokestis įskaitomas į valstybės biudžetą.

Šią tvarką pasiryžę pakeisti „tvarkiečiai“ Remigijus Žemaitaitis, Kęstutis Bartkevičius, Algimantas Dumbrava, liberalas Simonas Gentvilas, „valstietis“ Povilas Urbšys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Rita Tamašunienė, konservatorius Mykolas Majauskas ir socialdemokratų darbo frakcijos narys Artūras Skardžius trečiadienį Seime įregistravo minėto įstatymo pataisas, kuriomis siūlo numatyti, kad 75 proc. pelno mokesčio nutekėtų į valstybės, o 25 proc. – į savivaldybių biudžetą.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 19 d., Antradienis

Dviračiu iki San Marino

Gruodžio 19 d. Panevėžio Garbielės Petkevičaitės - Bitės bibliotekos konferencijų salėje panevėžietis muziejininkas Stanislovas Grubliauskas bičiuliams ir bibliotekos lankytojams pristatė savo praėjusios vasaros kelionę dviračiu į San Mariną. Tai 33 keliautojo dviračiu pasiekta valstybė.

Kelionė truko 39 dienas, jos metu aplankytos 8 valstybės, numinta 5824 km. S.Grubliauskas teigia, jog jam yra malonus pats važiavimas dviračiu. Jis dviračiu aktyviai važinėja apie 17 metų. Keliauti dviračiu pradėjo Panevėžio apylinkėse, vėliau po Lietuvą, aplankęs visus Upytės dydžio Lietuvos, Latvijos, Estijos miestelius. Šiandien sėsti ant dviračio jis ragina ir aplinkinius, todėl rengia savo kelionių pristatymus, noriai dalinasi fotografijomis ir įspūdžiais.

Povilo Urbšio padėjėja keliautojui perdavė Seimo nario linkėjimus ir padėkojo už galimybę pažinti pasaulį ir kultūrą kitaip.

2017 m. Gruodis mėn. 19 d., Antradienis

Žmonės be namų liks ir be pinigų

Sausį įsigalios pataisa, kuri 67 tūkst. Lietuvos gyventojų paliks be pašalpų, pensijų, be galimybės vaikus užrašyti į mokyklas ar darželius. Mat nuo Naujų metų neturintiems nuosavo būsto dings galimybė prisiregistruoti prie savivaldybių ir jie oficialiai taps benamiais. Neturintiems gyvenamosios vietos jokios pašalpos ir pensijos nepriklauso. Tiesa, Seimas praėjusią savaitę bandė ištaisyti padėtį, tačiau beveik pusantro šimto galvų nieko gero nesugalvojo.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 16 d., Šeštadienis

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykloje jau šventinė nuotaika

Gruodžio 16 d. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykloje lankėsi svečiai iš Lenkijos. „Greitai bus dešimt metų, kaip mes draugaujame“,- kalbėjo šios mokyklos direktorė Danutė Krikščiūnienė. Mokykloje susirinko šios įstaigos draugai, globėjai, rėmėjai. Visus linksmino svečių iš Lenkijos tautinių dainų ir šokių kolektyvas, Panevėžio pramoginių šokių klubo „Tango“ nariai, linijinių šokių grupė.

Povilas Urbšys pastebėjo, kad direktorės Danutės Krikščiūnienės vadovaujamą įstaigą jau galima laikyti Lietuvos ir Lenkijos kultūros centru. „Štai čia šiandien sužibusią Kalėdinę žvaigždę, mūsų visų meilė, gerumas ir noras būti kartu pakelia dar aukščiau. Jau visai netrukus mes galėsime pasitikti šv. Kalėdų stebuklą ir atpažinti Jėzaus gimimą kiekviename iš mūsų. Su artėjančiomis šv. Kalėdomis!“, - sveikino susirinkusiuosius Seimo narys.

2017 m. Gruodis mėn. 16 d., Šeštadienis

Seimas nesutiko apriboti ministrų talkininkų skaičiaus

lrseimas.pngSeimas nesutiko apriboti ministrų politinio pasitikėjimo pagalbininkų skaičiaus, kaip siūlė konservatorius Jurgis Razma.

Už jo pataisas, kad Vyriausybė patvirtintų galimą maksimalų ministro politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų skaičių, šią savaitę po pateikimo balsavo 40 Seimo narių, prieš buvo 16 ir susilaikė 29 parlamentarai. Projektas grąžintas iniciatoriui tobulinti.

Skaitykite: http://www.diena.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 16 d., Šeštadienis

Užribio grėsmei panaikinti – vos dvi savaitės

Povilas Urbšys: "Kas gali garantuoti, kad kam nors nešaus į galvą kaip savo gyvenamąją vietą nurodyti adresą Turniškėse, kur yra prezidentės rezidencija?“Seime stringa Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtos Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo naujos redakcijos svarstymas. Dėl to kelioms dešimtims tūkstančių asmenų nuo Naujųjų metų gresia atsidurti savotiškame užribyje.

Parlamentarai užvakar nesutiko su Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pasiūlymu atmesti VRM parengtas pataisas. Nuspręsta jas svarstyti toliau ir skirti naują pagrindinį komitetą.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 16 d., Šeštadienis

Povilas Urbšys. Mūsų reakcija parodys, ar mes esame laisvės verti

Povilas Urbšys. Mūsų reakcija parodys, ar mes esame laisvės vertiTai, kas vyksta su Vytautu Rubavičiumi, ir taip, kaip reaguojama į tai, kas vyksta, dar kartą įrodo, kad mūsų valstybėje žmogus, jei jis nepriklauso vadinamajam elitui, yra paliktas pats sau.

Tik įsivaizduokim, kokia būtų reakcija, jei tokie dalykai būtų įvykę elito atstovui – politikos apžvalgininkui, žurnalistui ar šiaip kokiam viešam asmeniui, kuris aptarnauja vienokias ar kitokias politines galias? Tokia naujiena būtų numeris vienas ir tai būtų ištransliuota ir per televiziją, ir per kitas visuomenės informavimo priemones.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 16 d., Šeštadienis

Trečiojo amžiaus universiteto Padėkos vakaras

25436122_10215281696704759_673524877_n.jpgGruodžio 15 d. Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto bendruomenė A.Lipniūno progimnazijoje susirinko į Padėkos vakarą - pirmojo pusmečio baigimo šventę. Dekanė Zita Kazlauskienė džiaugėsi, kad metai buvo sėkmingi ir subūrė didelį būrį bendraminčių. Šventės metu įteiktos padėkos, skambėjo kolektyvo "Atgaiva" dainos, susirinkusiuosius palinguoti išjudino kapelos "Pokūda" koletyvas.

Povilas Urbšys kreipėsi į susirinkusius žodžiais: "Gyvenime kartais taip nutinka, jog prarandi viską, kad suprastum, kas yra svarbiausia. Jūs esate tie, kurie neprarado, tačiau žino, kas yra svarbiausia. O svarbiausia yra būti kartu ir siekti daugiau žinių, bendrauti, vienas su kitu dalintis." Už šiltą priėmimą Seimo narys dėkojo ne tik Trečiojo amžiaus universitetui, tačiau ir A.Lipniūno progimnazijai, jos direktorei Vilmai Petrulevičienei ir visai bendruomenei, dovanodamas angelą, kuris papildė mokykloje esančio Angelų muziejaus ekspoziciją.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 225