Naujienos

2020 m. Birželis mėn. 30 d., Antradienis

Seime skinasi kelią siūlymas dėl valstybinių vaistinių, paskutinis balsavimas – rudenį

Seimas pritarė siūlymui ligoninėse steigti valstybines vaistines, bet šio klausimo priėmimas įmanomas tik rudenį, nes antradienis yra paskutinė parlamento pavasario sesijos diena.

Farmacijos įstatyme siūloma numatyti ligoninės vaistinių steigimą. Tokias vaistines galėtų kurti tik pati gydymo įstaiga. Įstatymo projekte numatyta, kad ligoninės medikamentais aprūpintų pačią gydymo įstaigą, bet vaistiniai preparatai galėtų būti parduodami ir gyventojams.

Siūlymą palaikęs parlamentaras Povilas Urbšys sakė, kad šiandien „vaistas yra paverstas elementaria komercine preke, o ne vien pagrindinių sveikatos apsaugos priemonių.

„Tai iškreipia vaistų rinką ir vaistų paskirtį“, – kalbėjo P.Urbšys. 

Pasak jo, valstybinės vaistinės įvestų realią konkurenciją prekybos medikamentais rinkoje, o iš to „išlos žmogus“.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2020 m. Birželis mėn. 29 d., Pirmadienis

Su Vyčio pergalės diena

vytis.jpg

Dar kartą buvo pateiktas siūlymas dėl pagrindinio reprezentacinės aikštės simbolio. Žiūrėkite čia.

Balsavimo rezultatai už siūlymą. Žiūrėkite čia

Atsiprašymas Seimo. Žiūrėkite čia.

Apie Seimo apsisprendimo batalijas skaitykite čia

2020 m. Birželis mėn. 29 d., Pirmadienis

Dar kartą apie dezodorantą nuo korupcijos kvapo

kvapas.jpg

Nuomonė apie priimtą Lobistinės veiklos įstatymą. Žiūrėkite čia

2020 m. Birželis mėn. 29 d., Pirmadienis

Seimas pritarė valdančiųjų pataisoms dėl Lukiškių aikštės, įteisino ir Vytį

Paplūdimys Lukiškių aikštėje

Lukiškių aikštėje esančio pliažo dienos – suskaičiuotos. Seimas galutiniame balsavime pritarė valdančiųjų teiktoms įstatymo pataisoms, kuriomis įtvirtinamas memorialinis jos statusas ir numatoma, kad aikštėje turėtų būti formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais.

Seimas ne tik pritarė valdančiųjų pataisoms dėl aikštės tvarkymo, bet ir įstatyme įtvirtino nuostatą, kad Lukiškių aikštėje turi stovėti Vytis. Dėl viso įstatymo projekto balsavo 93 Seimo nariai. 78 iš jų projektui pritarė, prieš buvo 11, o 4 susilaikė.

Tokį projektą suskubta priimti po to, kai sostinės savivaldybė Lukiškių aikštėje įrengė miestiečiams ir miesto svečiams skirtą pliažą. Dalis politikų sako, kad taip rodoma nepagarba sukilimo bei laisvės kovų dalyviams, jų atminimui.

Valdančiųjų inicijuotame projekte nurodoma, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė ir formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais. Taip pat nurodoma, kad memorialiniai Lukiškių aikštės akcentai turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą, 1863–1864 m. sukilėlių egzekucijos vietą ir šio sukilimo atminimo įamžinimą.

Projekte taip pat nurodoma, kad Lukiškių aikštės naudojimas ir tvarkymas turi atitikti jos memorialinį statusą, užtikrinti rimtį bei deramą pagarbą už Lietuvos nepriklausomybę žuvusių kovotojų atminimui ir nužudytiesiems 1863–1864 m. sukilėliams, taip pat, kad aikštės naudojimas ir tvarkymas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei;

„Lukiškių aikštės naudojimas ir tvarkymas rekreacijos tikslu negali nustelbti jos memorialinės funkcijos, Lietuvos nepriklausomybės kovų bei žuvusių kovotojų, nužudytųjų 1863–1864 m. sukilėlių atminimo įamžinimo tikslų“, – nurodoma įstatymo projekte.

Seimo nariai Povilas Urbšys, Vilija Aleknaitė Abramikienė, Audronius Ažubalis, Vytautas Juozapaitis, Andrius Kupčinskas bei Irena Hasse siūlė tame pačiame įteisinti, kad Lukiškių aikštėje turėtų stovėti Vytis. Kaip rašoma projekte: „Valstybės simbolį vaizduojantis monumentas Vytis kartu su įrengtu memorialu Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę aukoms atminti yra pagrindinis reprezentacinės Lietuvos aikštės akcentas.“

Tokiai pataisai nepritarė Ramūno Karbauskio vadovaujamas Kultūros komitetas. Jo išvadą pristatęs parlamentaras Robertas Šarknickas sakė, kad komitetas negalėjo pasiūlymui pritarti dėl vykstančio teisminio proceso.

Nuotr. D. Umbraso

Skaitykite: https://www.lrt.lt

2020 m. Birželis mėn. 29 d., Pirmadienis

Ieško šiltų kėdžių? Kur išsivaikščioja „valstiečiai“

Iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) šios kadencijos pradžioje atstovavusių 60-ies parlamentarų mažiausiai 17 proc. naujuose Seimo rinkimuose ketina dalyvauti jau su kitomis partijomis.

Vienos skausmingiausių skyrybų LVŽS frakcijoje buvo su Povilu Urbšiu. LVŽS rinkimų sąraše jis buvo tarp lyderių – septintas, bet Seimo nario mandatą sugebėjo laimėti kaip save išsikėlęs kandidatas vienmandatėje apygardoje. Jis nėra LVŽS narys, bet po Seimo rinkimų buvo jų atstovas derybose dėl koalicijos, jam teko Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko postas. Tačiau parlamentaras pažerdavo ir kritikos valdantiesiems. 2018 m. R.Karbauskiui ėmus priešintis, kad Seime būtų pradėtas tyrimas dėl jo verslo, P.Urbšys viešai pareiškė, kad dirbti tokios partijos frakcijoje jis nebegali. Gegužę jis prisijungė prie Mišrios Seimo narių grupės. Šiemečiuose Seimo rinkimuose jis ketina vėl dalyvauti kaip save išsikėlęs kandidatas.

Skaitykite: https://kauno.diena.lt/

2020 m. Birželis mėn. 29 d., Pirmadienis

Socialinis teisingumas pagal valstiečius

socialinis_teisingumas.jpg

Naujas Aplinkos teršimo įstatymas panaikino mokestines lengvatas dirbantiems žemės ūkyje ir asmenims, kurie verčiasi individualia veikla. Žiūrėkite čia

Nepavyko padidinti mokesčius dėl surenkamų atliekų. Žiūrėkite čia

Balsavimo rezultatai dėl siūlymo. Žiūrėkite čia

2020 m. Birželis mėn. 27 d., Šeštadienis

Kodėl Valdantieji rūpinasi Lukiškių aikštės likimu vengdami Vyčio?

Mitingas dėl Vyčio Lukiškių aikštėje | Alkas.lt nuotr.

Reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė privalo turėti dominuojantį memorialinį akcentą, kurį tinkamiausiai Lukiškių aikštėje įprasmintų valstybės simbolis – Vytis. Žiūrėkite čia

Didžiausias Lietuvos išdavikas yra tas kuris apsimeta patriotu. Žiūrėkite čia

Visą Alkas.lt straipsnį “Valdantieji rūpinasi Lukiškių aikštės likimu vengdami Vyčio?” skaitykite  http://alkas.lt

2020 m. Birželis mėn. 27 d., Šeštadienis

Apie Šimašiaus siautėjimą Lukiškių aikštėje

luliskes.jpg

Apie jo bendrininkus. Žiūrėkite čia

Apie melą ir tiesą. Žiūrėkite čia

Paaiškėjo, kad galimus įstatymų pažeidimus Lukiškių aikštėje dangsto ministras. (Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos posėdis dėl Lukiškių aikštės) Žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 26 d., Penktadienis

Gamtos mokykla atsisveikino su direktore

ga.pngBirželio 26 d. Panevėžio gamtos mokykloje vyko popietė, kurios metu atsisveikinta su ilgamete mokyklos direktore Regina Kliminskiene. Jaukiame gamtos prieglobstyje įsikūrusios mokyklos kiemelyje skambėjo muzika ir patys nuoširdžiausi žodžiai vadovei, kuri įdėjo daug pastangų ir širdies, kad Gamtos mokykla atrodytų taip, kaip dabar.

Regina Kliminskienė, žymaus gamtininko profesoriaus Ričardo Kazlausko studentė, pradėjo Panevėžio gamtos mokyklai vadovauti prieš 29 metus. Per tą laikotarpį mokykla neatpažįstamai pasikeitė. Iš apgriuvusio dvarelio ji tapo restauruotu patraukliu pastatu ir traukte traukia jaunuosius gamtos mylėtojus.

Povilo Urbšio padėjėja, Seimo nario vardu įteikdama Lietuvos valstybingumo datoms skirtą ženklelį ir gėlių puokštę, palinkėjo Reginai Kliminskienei sveikatos ir energijos įgyvendinant ateities planus, prisimenant, kad dalelė širdies liko ir visada liks Panevėžio gamtos mokykloje.

2020 m. Birželis mėn. 26 d., Penktadienis

Panevėžio kolegijos absolventams įteikti diplomai

106453300_1448827941969019_7677988510622952169_o.jpg

Birželio 26 d. Panevėžio kolegijos vidiniame kiemelyje nuskambėjo džiaugsmingos ovacijos baigusiems aukštąją mokyklą. Šįmet diplomai įteikti 252-iems Biomedicinos, Socialinių ir Technologijos mokslų absolventams pagal 15 studijų programų.

Seimo nario padėjėja perdavė P.Urbšio sveikinimus absolventams ir visai kolegijos bendruomenei bei įteikė Seimo nario padėkas: Panevėžio kolegijos Socialinių mokslų fakulteto absolventei Gitanai Šalkauskaitei ir Panevėžio kolegijos Socialinių mokslų fakulteto absolventei Kamilei Kurilaitei už aktyvų dalyvavimą akademinėje veikloje bei Panevėžio kolegijos Socialinių mokslų fakulteto absolventei Laurai Tamošiūnaitei už gerus mokymosi rezultatus ir indėlį tobulinant studijų programą. Seimo nario vardu padėjėja palinkėjo profesinės sėkmės, išlaikant aktyvų pilietiškumą.

Šiemet minime Lietuvos respublikos ir Steigiamojo Seimo 100-metį. Trys Lietuvos valstybingumui svarbios datos – 1918 m., 1920 m. ir 1990 m.– atskleidžia ir įprasmina nuoseklų Lietuvos valstybės raidos kelią. Liks nepamiršta ir šiemet pasaulį sukrėtusi Corona viruso sukelta grėsmė, patikrinusi mūsų vertybes. Padėjėja Seimo nario vardu padėkojo Panevėžio kolegijos direktoriui Gediminui Sargūnui už atsakingai ir tvirtai laikytą Panevėžio kolegijos vairą suvaldant COVID-19 pandemijos padarinius, atvirumą pokyčiams ir bendruomenės telkimą ir įteikė Lietuvos valstybingumo sukaktims paminėti skirtą ženklelį.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 347