Naujienos

2017 m. Spalis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Ieškos ledkalnio: tirs galimą vykdomą poveikį politikams ir institucijoms

Seimas ketvirtadienį pavedė Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) atlikti tyrimą dėl galimai neteisėtos įtakos politikams, politiniams procesams bei institucijoms.

Už tai, kad komitetas imtųsi tokio tyrimo, balsavo 80 Seimo narių, prieš buvo du, susilaikė devyni parlamentarai. Išvadą komitetas turi pateikti iki gegužės 1 dienos. Jis dirbs platesnius įgaliojimus turinčios laikinosios komisijos teisėmis. Anksčiau kritikavęs tokio tyrimo idėją, ketvirtadienį „valstietis“ Povilas Urbšys teigė, kad šiuo Seimo sprendimu paaiškės, „ar mes pribrendę valstybę išvaduoti iš politinės korupcijos gniaužtų, ar eilinį kartą politinės korupcijos tyrimą paversime politiniu šou“.
Skaitykite:  http://lzinios.lt/

2017 m. Spalis mėn. 18 d., Trečiadienis

Yra, kaip yra

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „yra kaip yra“

Spalio 18 d. Povilas Urbšys dalyvavo diskusijų laidoje "Yra, kaip yra". Laidoje kalbėta apie Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą.

Žiūrėkite: http://www.lnkgo.lt/

 

2017 m. Spalis mėn. 17 d., Antradienis

Povilas Urbšys: „Seimo nariams nereikėtų didinti atlyginimo“

ntiesa.pngSpalio 16 d. Povilas Urbšys dalyvavo diskusijų laidoje „Nuoga tiesa“. Žiūrėkite: http://tv.lrytas.lt/http://tv.lrytas.lt/

2017 m. Spalis mėn. 17 d., Antradienis

Apdovanoti gražiausiai aplinką tvarkantys panevėžiečiai

Spalio 17 d. Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas pasveikino ir padėkos raštais apdovanojo gražiausiai aplinką tvarkančius panevėžiečius. 

Povilo Urbšio padėjėja perdavė nuoširdžius sveikinimus Vakarinėje rinkiminėje apygardoje jau eilę metų kruopščiausiai besitvarkančios namo bendrijos Nendrės g. 10 atstovei, palinkėjo ir toliau puošti mūsų miestą ir padovanojo augalą.

2017 m. Spalis mėn. 17 d., Antradienis

Alfa.lt konferencijoje – „valstietis“ Povilas Urbšys: ar valdančioji koalicija tebėra tvirta?

Povilas Urbšys

Dalis socialdemokratų veteranų pasitraukė iš partijos gretų, nutarę toliau dirbti išvien su „valstiečiais“, tačiau kol kas atskiros frakcijos vadinamieji socdemų maištininkai nekuria. Kaip tai paveiks valdančiųjų darbą parlamente?

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) rugsėjo mėnesį sudarė frakcijų koaliciją su Seimo socdemais, nepaisant to, kad socialdemokratai nutraukė koaliciją su LVŽS. Lietuvos socialdemokratrų partijos (LSDP) valios nepaisę socdemų veteranai parlamente savo ruožtu nutarė patys trauktis iš LSDP gretų.

Nors ne visi socdemų frakcijos nariai deklaruoja vienybę su LVŽS, o likusieji socialdemokratai svarsto kurti atskirą frakciją, „valstiečiai“ kartoja, jog koalicija yra tvirta ir kitų metų biudžeto projektui Seime bus pritarta be didesnių barnių.

Apie visa tai – Alfa.lt konferencijoje su „valstiečių“ frakcijos nariu P. Urbšiu.

Žiūrękite: https://www.alfa.lt/

2017 m. Spalis mėn. 16 d., Pirmadienis

Vaiko apsaugos tarnybų centralizacija: nežino, kaip turės dirbti

„Baisu, kad tai nebūtų dar viena biurokratinė mašina“, - taip apie vaiko teisių skyrių centralizaciją, kuriai pritaria, bet turi daug klausimų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kalba merai ir savivaldybių atstovai.

Įgyvendinus vaiko teisių apsaugos pertvarką, skyriai taptų pavaldūs nebe savivaldybėms, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Savo ruožtu Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai kaip tik planuoja Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete pateikti praktikų įžvalgas dėl vaiko teisių sistemos pertvarkos.

Skaitykite: http://lsveikata.lt/

 

2017 m. Spalis mėn. 16 d., Pirmadienis

Stambiems ūkiams – dar vienas palengvinimas, kvies sugrįžti ir emigrantus

Ilgai laukti nereikėjo. Kaip ir buvo prognozuota, Seimo mandatų daugumą laimėję valstiečiai jau pradėjo gerintis verslininkavimo ūkiuose sąlygas. Nuo lapkričio 1-osios įsigalios dar vienas palengvinimas stambiems ūkiams, tik gyventojams tai nieko gero nežada. Nereikėtų nustebti, jeigu po jų langais vidury kaimo arba didesnėje gyvenvietėje ims dygti kiaulidė. Prieš didelius kiaulių kompleksus ir jų skleidžiamą smarvę gyventojai anksčiau turėjo teisę protestuoti, o dabar nebeturės.

Skaitykite: http://verslas.lrytas.lt/

2017 m. Spalis mėn. 15 d., Sekmadienis

Kas dengia dėl įtariamos korupcijos tiriamus "Sodros" vadovus?

alfasav.pngInfo TV programos laidoje „Alfa savaitė“ keliamas klausimas: „Kas dengia teisėsaugos dėl įtariamos korupcija tiriamus „Sodros“ vadovus ir kodėl jie toliau nepajudinamai sėdi savo postuose?

KLAUSYKITĖS Povilo Urbšio pasisakymo nuo 3:38 min.: http://www.lnkgo.lt/

2017 m. Spalis mėn. 13 d., Penktadienis

Skulptoriaus Juozo Lebednyko jubiliejinė retrospektyvinė paroda

Povilas Urbšys nuotrauka.Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta skulptoriaus Juozo Lebednyko retrospektyvinė paroda, kurioje atsispindi šio žymaus menininko kūrybiniai ieškojimai nuo pradinės linijos iki išbaigto tūrio.

Autoriaus 70-mečio ir kūrybinio 45-mečio jubiliejams skirtą ekspoziciją sudaro kalstyti vario reljefai, bronzinės, akmens ir keraminės skulptūros. Neblėstančią energiją liudija nepaprastas produktyvumas, kuris gniaužia kvapą žvelgiant į kaskart vis gausesnes menininko parodas.
Menininkas surengė 27 personalines parodas, dalyvavo per 90 grupinių parodų, 7 simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje (Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Rusijoje, Turkijoje, Vokietijoje). Pelnė apdovanojimus: I laipsnio diplomai Antrojoje ir Trečiojoje respublikinėse jaunųjų dailininkų parodose, skirta LR individuali valstybės stipendija (2002, 2015, 2017), pelnė Panevėžio dailės dienų’2007 nominaciją „Už kūrybos brandą“, parodos „Panevėžio dailės dienos‘2011“ laureatas, apdovanotas Trakų rajono savivaldybės Kunigaikščio Vytauto Didžiojo medaliu (2017), Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno premija (2017)

Povilas Urbšys pasveikindamas skulptorių - savo buvusį mokytoją prisiminė, kai besimokant dailės mokykloje tik ką išdrožtas skulptūras buvo liepta mesti į laužą. Tik vėliau paaiškėjo, kad tai buvo daroma tam, kad drožiniai įgautų spalvą. „Žiūrint į jūsų darbus įsitikini, kad žmogus yra tarsi atskira planeta. Tas kuris turi kūrybos dovaną, leidžia ir mums pamatyti  tos planetos paslaptis. Jūs esate tas, kuris įrodote jog laikas žmogui yra nepavaldus. Kūrybinė dvasia, glūdinti žmogaus viduje, jį padaro amžinu. Ačiū Jums už tą amžinybės liudijimą“, - kalbėjo Povilas Urbšys.

2017 m. Spalis mėn. 13 d., Penktadienis

Panevėžyje lankėsi profesorius Algis Mickūnas

Spalio 13 d. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje Povilas Urbšys dalyvavo Ohajo (JAV) universiteto profesoriaus Algio Mickūno paskaitoje „Kas yra Lietuva?“.

Profesorius yra vienas iškiliausių lietuvių išeivijos filosofų, tarptautiniu mastu pripažintas mokslininkas, fenomenologas, Lietuvos mokslų akademijos narys. A. Mickūno nuopelnai nepriklausomai Lietuvai, jos humanitariniams mokslams ir universitetams, ypač dideli. Nuo 1990 m. iki šiol skaito įvairiausio pobūdžio paskaitų kursus Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto studentams, veda seminarus, padarė apie 30 pranešimų įvairiose Lietuvoje vykusiose konferencijose, Santaros-Šviesos suvažiavimuose, draugijose, klubuose, dalyvauja Lietuvos mokslininkų vykdomose programose. Nuo 2000 m. Klaipėdos universiteto garbės daktaras.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 212