Naujienos

2018 m. Spalis mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Ar valdžia, siekdama savo tikslų, manipuliuoja Konstitucija?


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „atviras pokalbis“

Spalio 11 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“.

Laidoje diskutuota, kad besitęsiant politinėms kovoms, dabartinės valdžios oponentai pastebi, kad valdantieji, siekdami įvairiausių tikslų, manipuliuoja Konstitucija. Įtarimai kyla stebint diskusijas apie referendumą dėl dvigubos pilietybės, partijų finansavimo modelio keitimą bei amnestijos reikalus. 

Laidoje taip pat dalyvavo: MRU teisės fakulteto profesorius Vytautas Sinkevičius, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkas Tomas Tomilinas, Seimo narys Juozas Bernatonis.

„Dabar stebint diskusijas ir iniciatyvas Seime susijusias su dvigubos pilietybės referendumu kyla mintis, kad valdžia manipuliuoja Konstitucija. Tai parodo atsiradusios pataisos, kad vienam straipsniui pritaikyti kitokius reikalavimus nei kitam, pavyzdžiui, dėl balsų kartelės sumažinimo dvigubos pilietybės referendume. Tokiu elgesiu yra iškreipiamas Konstitucijos vertinimas. Svarbiausias Konstitucijos straipsnis yra pirmas skirsnis, kuriame sudėta viskas: mūsų valstybingumas, suverenitetas, tautos galia, valstybinė galia. Dabar norima padaryti invaziją į šį straipsnį per kitą Konstitucijos straipsnį, kuris būtų susijęs su dvigubos pilietybės referendumu. Matome, kad labai drastiškai norima pataikauti visuomenei. Suprantu, kad tai yra opi problema, bet mes turime turėti omenyje, kad įvairių problemų mūsų visuomenei gali kilti, bet Konstitucinius pagrindus turime išsaugoti.“, – sakė P. Urbšys.

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2018 m. Spalis mėn. 10 d., Trečiadienis

Seimo „valstiečiams“ sušlubavo atmintis

Seimas vakar po pateikimo pritarė Seimo vicepirmininko „valstiečio“ Arvydo Nekrošiaus pateiktam naujos redakcijos Referendumo įstatymo projektui. Juokingiausia, kad pataisos tėra kosmetinės, nors „valstiečiai“, turintys daugumą Seime, dabar turi ir galimybę įstatymą pakeisti iš pagrindų. Juo labiau kad prieš rinkimus ir deklaravo, jog jį reikia keisti iš pagrindų.

Projektu siekiama patikslinti nuostatas dėl referendumo organizavimo procedūrų, agitacijos, praplėsti balsavimo vietų užsienyje skaičių, nustatyti darbo užmokesčio mokėjimą balsavimo komisijų nariams, pailginti balsavimui skirtą laiką, patikslinti nuostatas dėl balsų skaičiavimo. Kitaip tariant, pataisos susijusios tik su referendumų organizavimu, o ne su pačia esme. Tai pastebėjo ir parlamentaras, dabar jau buvęs „valstietis“ Povilas Urbšys, savo ruožtu projektui registravęs esminius pasiūlymus.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

S.Žumbio nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 09 d., Antradienis

42 Seimo nariai siūlo M. Majauskui inicijuoti apkaltą

M. Majauskas, E. Genio/LRT nuotr.42 Seimo narių grupė siūlo inicijuoti apkaltą Seimo nariui konservatoriui Mykolui Majauskui.

Seimo posėdžių sekretoriate jie įregistravo nutarimo projektą, kuriame siūlo sudaryti specialiąją tyrimo komisiją, kuri ištirtų ir parengtų išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Mykolui Majauskui. Siūloma, kad komisijoje dirbtų 12 Seimo narių.
Tarp apkaltos iniciatorių yra Seimo nariai Stasys Jakeliūnas, Ramūnas Karbauskis, Viktoras Pranckietis, Agnė Širinskienė, Povilas Urbšys, Naglis Puteikis, Andrius Palionis, Juozas Bernatonis, Gediminas Kirkilas, Irena Šiaulienė, Artūras Skardžius, Andriejus Stančikas ir kiti.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

2018 m. Spalis mėn. 08 d., Pirmadienis

Ką rinksime valstybės vadovu?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „nuoga tiesa“Spalio 8  d. Povilas Urbšys dalyvavo televizijos laidoje "Nuoga tiesa". Žurnalistė Rūta Janutienė klausė žiūrovų: "Ar pritariate nuomonei, jo laimėti Lietuvos respublikos prezidento rinkimus Gitanas Nausėda?", o  svečių klausė, kas gali valdyti Lietuvą.

Povilas Urbšys laidoje sakė, jog "kol kas aš iš kandidatų arba pretendentų į prezidentus negirdžiu, jog jie yra pasiruošę dalintis savo galiomis su respublikos piliečiais. Jie pamiršo, kas yra mūsų valstybės suverenas. Suverenas pagal Konstitucija yra tauta. Kiek tauta prarado suvereno niekas nekalba. Niekas nesusimąsto, kodėl mes iš ES išsiskiriame tuo, kad mūsų šalyje mažiausiai žmonių tapatina save su valstybe. Jie netiki savo asmeninėmis galiomis. 

Tai yra valdžios piramidžių pasekmė. 

Ką mes dabar rinksime?

Mes vėl rinksime vyriausią valstybės ūkvedį ar šeimininką, kuris turės supratimą kaip reikia valdyti ekonomiką, finansus... Bet žmonės nesusimąsto, jog pretendentas į prezidentus turi kalbėti apie tai, kaip mes galėsime jį, kitus esančius valdžioje kontroliuoti?"

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt/

2018 m. Spalis mėn. 08 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys. Kas nuoširdesnis: prof. Landsbergis ar Karbauskis?

Povilas Urbšys

Artėjant savivaldybių tarybų rinkimams, visuomeniniai rinkimų komitetai vėl tapo diskusijų objektu. Ypatingai po to, kai Seime atsirado noras leisti partijoms sudaryti koalicijas su visuomeniniais rinkimų komitetais. Konservatorių patriarchas prof. V. Landsbergis be užuolankų tai įvardijo kaip ketinimą įteisinti „gaujelių demokratiją“.

Nieko naujo. Gerbiamas profesorius bet kokias nuo konservatorių nepriklausančias nepartines pilietines iniciatyvas – judėjimus ar komitetus – jau seniai pravardžiuoja „krutėjimais“, „bildėjimais“, „chebrytėmis“, „būreliais“.

O Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio norą įteisinti koalicijas su tais neaiškiais dariniais įvertino kaip jo silpnumo išraišką. Į tokį profesoriaus bakstelėjimą nedelsiant sureagavo „valstiečių“ vadas Ramūnas Karbauskis, primindamas Konstitucijos nuostatą, draudžiančią primesti žmonėms vien partinius formatus, renkant savo atstovus į valdžią.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Spalis mėn. 07 d., Sekmadienis

A.Ramanauskas-Vanagas palaidotas Antakalnio kapinėse: atsisveikinti atėjo daugybė žmonių

Vidas Vidaitis nuotrauka.Tūkstančiai lietuvių šeštadienį per valstybines laidotuves atidavė pagarbą partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimui. Jis buvo palaidotas Antakalnio kapinėse.
Lietuvos trispalve apdengtą laisvės kovotojo karstą į amžinojo poilsio vietą atlydėjo šalies vadovai, kariai ir tūkstančiai eilinių žmonių. Su jais kartu buvo ir Povilas Urbšys.
Pokario metais A.Ramanauskas-Vanagas vadovavo Dzūkijos partizanams, 1949 metais su kitais partizanų vadais jis pasirašė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaraciją. Tais pačiais metais jis buvo paskirtas Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadu. Po kelerių slapstymosi metų A.Ramanauskas-Vanagas suimtas 1956 metais, sovietų žiauriai kankintas, o kitais metais jam įvykdyta mirties bausmė.
Skaitykite:
https://www.15min.lt/

2018 m. Spalis mėn. 07 d., Sekmadienis

P.Urbšys siūlo sumažinti kartelę koalicijoms savivaldos rinkimuose

Povilas UrbšysSeimo Valstybė valdymo ir savivaldybių komiteto narys Povilas Urbšys siūlo savivaldos rinkimuose sumažinti kartelę koaliciniams sąrašams.
Šiuo metu partijos mandatų dalybose savivaldoje dalyvauja, jei už sąrašą balsavo ne mažiau kaip 4 proc., rinkėjų, o koaliciniams sąrašams taikomas 6 proc. slenkstis. Seimo narių Mišriai grupei priklausantis P. Urbšys registravo siūlymą kartelę koalicijoms per savivaldybių tarybų rinkimus sumažinti iki 5 procentų rinkėjų balsų.
Skaitykite:
https://www.15min.lt/ 

L.Balandžio nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 07 d., Sekmadienis

Reikli dėstytoja Agnė Širinskienė Seime tapo valstiečių lyderio smogike

083249971-8a8bb4d5-49dd-4d5e-b78f-4a5075d4b28b.jpgGerais pažymiais Dūkšto mokykloje išsiskyrusi Agnė Širinskienė savo gimtajame miestelyje matoma retsykiais. Užtat Seime politikė stengiasi taip, kad jai lipdoma smogikės etiketė. Pirmąją straipsnio dalį skaitykite čia. A.Širinskienė reta viešnia Dūkšte tapo, kai ėmė studijuoti, o vėliau – dirbti dėstytoja Vilniaus ir Kauno aukštosiose mokyklose.

P.Urbšys pastebėjo, kad A.Širinskienė pastaruoju metu per Seimo plenarinius posėdžius dažnai dirba Seimo pirmininko vietoje: atsineša kompiuterį ir rengia raštus, tuo tarsi parodydama, kas yra faktinis parlamento vadovas.
Skaitykite:
https://www.lrytas.lt

J.Stacevičiaus nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 06 d., Šeštadienis

Atidaryta Marijos Šileikaitės-Čičirkienės paroda „Kelias. Pradžia“

Spalio 5 d. atsinaujinusioje Panevėžio fotografijos galerijoje atidaryta panevėžietės fotomenininkės Marijos Šileikaitės-Čičirkienės paroda. Autorė puikiai pažįstama ne tik menininkų, bet ir panevėžiečių. Ji daugiau nė 20 metų vadovavo fotografijos galerijai. Minėdama savo asmeninį jubiliejų, žinoma Lietuvos fotografė, pristatė parodą „Kelias. Pradžia“.

„Savitus vizualaus pasaulio suvokimo pratimus siūlo ši M. Šileikaitės-Čičirkienės paroda. Autorė, atrodytų, niekuo neišsiskiriančius kelio motyvus, eismo ženklus, miesto aplinką ar žmogų gamtos peizaže parodo kitaip, nei juos esame įpratę matyti kasdienybėje: iš neįprastų perspektyvų, fragmentiškai, didelio kontrasto nuotraukose. Taip kasdienybė paverčiama estetinio patyrimo šaltiniu, o žiūrovas skatinamas balansuoti tarp įprastų tikrovės objektų atpažinimo ir jų nekasdieniško, kone abstraktaus grožio pajautos“, – teigia menotyrininkas Tomas Pabedinskas.

Pasak menotyrininko, M. Šileikaitės-Čičirkienės fotografijos byloja ir apie tai, kad mūsų gyvenimuose pėdsakus palieka bei įvairiomis formomis kasdienybėje įsikūnija neapčiuopiamos svajonės, kurios žmogų lydi visos gyvenimo kelionės metu ir primena apie save pravažiuojant pro baltus sklandytuvus vaikišku paspirtuku ar išvydus popierinį laivelį.

Povilas Urbšys lankėsi parodos atidaryme, pasveikino autorę bei pasidžiaugė atsinaujinusia fotografijos galerija.

Paroda veiks iki spalio 27 dienos.

2018 m. Spalis mėn. 06 d., Šeštadienis

Mokytojų dienos paminėjimas Juozo Miltinio dramos teatre

mokytojams.jpgSpalio 5 d. Panevėžio miesto mokyklų, vaikų darželių  pedagogai rinkosi Juozo Miltinio dramos teatre į savo profesinę šventę. Prieš daugiau kaip 20 metų UNESCO šią dieną paskelbė Mokytojų diena, kad primintų, kokį atsakingą darbą dirba mokytojai. Šiuo metu Mokytojo dieną švenčia apie 100 pasaulio šalių. Panevėžio mieste Mokytojų dieną švenčia virš 1000 pedagogų.

Šiais metais Panevėžio miesto metų mokytojomis išrinktos: Panevėžio gamtos mokyklos vyresnioji metodininkė Rima Ivanauskienė, ,,Minties“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Rasa Širmulienė, Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja metodininkė Vijoleta Vanagienė. Joms įteiktos 1000 eurų premijos. Dalis Panevėžio mokytojų taip pat apdovanoti Švietimo ir mokslo ministrės, Panevėžio miesto mero, Švietimo skyriaus vedėjo padėkos raštais.

Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino mokytojus su jų švente, padėkojo už jų kantrybę ir pagarbą ir įteikė padėkas ir gėlių puokštes su simboliniais raktais į vaikų širdis Panevėžio lopšelio-darželio “Aušra” auklėtojai Ligitai Puinauskaitei už iniciatyvumą, kūrybišką renginių organizavimą, pažangių mokymosi technologijų naudojimą ugdymo procese, Panevėžio pradinės mokyklos vyresniajai socialinei pedagogei Linai Seferoglu už puikiai teikiamą socialinę pagalbą mokyklos mokiniams, tėvams ir pedagogams, už iniciatyvas ir inovatyvių programų įgyvendinimą ir Panevėžio regos centro “Linelis” tiflopedagogei metodininkei Audrai Petronaitytei už inovacijų taikymą darbe, individualių programų kūrimą, gerosios darbo patirties sklaidą mieste ir respublikoje. Susirinkusius savo dainomis ir eilėmis džiugino Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos moksleiviai.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 268