Naujienos

2017 m. Liepa mėn. 15 d., Šeštadienis

Atidaryta XV tarptautinio tapytojų plenero „Panevėžys 2017“ paroda

pleneras.jpg

Panevėžyje dešimt dienų vykęs XV tarptautinis tapytojų pleneras „Panevėžys 2017“, skirtas Kazimiero Naruševičiaus atminimui, liepos 15 d. užbaigtas jo metu sukurtų darbų parodos pristatymu.

Plenerą organizuoja Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio  skyrius. Skyriaus pirmininkas Tomas Rudokas pristatė plenere dalyvavusius 10 dailininkų iš Čekijos, Švedijos, Serbijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Šalia jų darbų parodoje eksponuojamas ir vienas mažosios Panevėžio dailininkės Rožės tapytas kūrinys.

Plenero dalyviams padėkos žodį tarė Seimo narys Povilas Urbšys:  „Menininkui yra dovana, kai jis nesustingsta vien tik savo darbuose ir jo kūryba duoda impulsą kitiems kurti. Ši paroda būtent tai ir liudija. Ačiū Jums visiems“. 

2017 m. Liepa mėn. 15 d., Šeštadienis

Karbauskis mėgina sklaidyti nepasitenkinimą frakcijoje: aš nežinau, ko iš manęs tikisi

Povilas UrbšysRamūnas Karbauskis atkakliai įtikinėja sava versija apie ketvirtadienio susitikimą su Greta Kildišiene viešųjų ryšių agentūroje ir apie savo santykius su iš Seimo pasitraukusia bendrapartiete. Visgi tai, atrodo, kelia abejonių ir dabartiniams bendražygiams – pasipiktinimą penktadienį išreiškė parlamentaras Povilas Urbšys, įspėjęs pasitrauksiąs iš partijos, jei G. Kildišienė taptų partijos kandidate į Europos parlamentą po dviejų metų. Pats R. Karbauskis tai vadina iš piršto laužtu scenarijum, kurį skleidžia buvęs „valstietis“ Bronislovas Matelis, dabar tapęs aršiu R. Karbauskio kritiku.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Liepa mėn. 14 d., Penktadienis

Panevėžio tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas 2017“

bienale.pngPanevėžio Dailės galerijoje duotas startas fotografijos bienalei „Žmogus ir miestas2017“.

Šiemet dalyvauja 16 fotomenininkų iš Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos, tarp kurių daug panevėžiečių.

Pirmoji Panevėžio tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas“ surengta 2005 metais. Po pertraukos, 2011 metais, surengta antroji bienalė ir nuo tada renginys tapo tradiciniu. Be pripažintų Lietuvos fotomenininkų, Panevėžio bienalėse jau lankėsi fotografijos meistrai iš Baltarusijos, Bulgarijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Rusijos bei Švedijos. Šioje bienalėje, kaip ir kiekvienoje praėjusioje, veiks kūrybinės dirbtuvės, bus skaitomos paskaitos, vys diskusijos, edukaciniai bei praktiniai užsiėmimai, rengiamos parodos, kuriose bus eksponuojami bienalės metu sukurti kūriniai.

Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino bienalės dalyvius sakydamas: „Noriu atkreipti dėmesį į bienalės pavadinimą: „Žmogus ir miestas“. Miestas negali atsirasti be žmogaus veiklos, be jo vilčių, svajonių. Bet ta sukurta aplinka pradeda gyventi individualiai ir veikti jį patį. Vienas iš pagrindinių bienalės tikslų yra atrakinti tą paslaptį. Tai, kas vyksta šiame mieste vyksta ir Niujorke, Paryžiuje, Londone. Kalbu apie santykį žmonių ir institucijų. Bet šiame mieste yra kažkas unikalaus, ko nerasi nė viename pasaulio mieste. Taigi linkiu įamžinti unikalias akimirkas, kurios atskleistų Panevėžio išskirtinumą“.

2017 m. Liepa mėn. 14 d., Penktadienis

Povilas Urbšys: R.Karbauskio veiksmai kenkia partijai

sujudimas.pngLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio veiksmai lankantis viešųjų ryšių agentūroje ir atsakant į su tuo susijusius klausimus kenkia šiai politinei jėgai, sako LVŽS frakcijos Seime narys Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Liepa mėn. 14 d., Penktadienis

J. Dapšauskas. Kokia bus nomenklatūros ir valdžios krizės atomazga?

Juozas DapšauskasPasibaigė Seimo pavasario sesija su patvirtinta urėdijų reforma, o kai kam tai susiję su koalicijos „krize“.

Po Seimo rinkimų kiek buvo spėlionių ar net užtikrintų teiginių, kad nebus sudaryta koalicija, suformuota žadėta profesionalų Vyriausybė, susiskaldys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija ir panašiai. Po to kalbėta, kad neišsilaikys iki bulviasodžio, paskui, kad iki bulviakasio.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2017 m. Liepa mėn. 14 d., Penktadienis

Kodėl nemažėja atskirtis tarp savivaldybių?

Žinių radijasTris kartus didesnis nedarbas, pašalpų gavėjų daugiau 23 kartais, o vidutinis atlyginimas mažesnis šimtais eurų – atskirtis tarp Lietuvos savivaldybių išlieka didelė, o socialiniai rodikliai gerėja netolygiai, nors apie tai jau kalbama metų metus. Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė parodė, kad sunkiausiai besiverčiantys regionai turi bendrą bruožą – itin mažas, kai kuriose savivaldybėse vos kelis eurus žmogui siekiančias investicijas.

Kurie Lietuvos rajonai yra labiau verslūs, o kurie mažiau? Kas tai lemia ir ar yra formulių, kaip iš autsaiderio tapti pirmaujančiu?

Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ dalyvavo Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys, Kėdainių rajono savivaldybės Administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, „Swedbank“ Lietuvoje vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Laidą vedė Asta Lataitytė.

KLAUSYKITĖS nuo 16:40 iki 27:09 min.: http://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Liepa mėn. 14 d., Penktadienis

Dūris į nugarą – iš savų: Ramūnai, tiesa išlaisvina

Povilas UrbšysSeimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovas Povilas Urbšys grasina trenkti durimis, jeigu, jo teigimu, "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis santykius su Greta Kildišiene laikys prioritetiniais.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2017 m. Liepa mėn. 14 d., Penktadienis

Seime netrūko nei oratorių, nei klausytojų

lrseimas.pngSeimo pavasario sesijos statistika atskleidžia, kad per keturis mėnesius plenarinių posėdžių salėje priimdami teisės aktus parlamentarai kalbėjo beveik 6 tūkst. kartų. Trečdalis kalbų sklido iš dešimties aktyviausių politikų lūpų.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Liepa mėn. 14 d., Penktadienis

Kas lobsta iš mokesčių?

Kas lobsta iš mokesčių?Mokesčių mokėtojų pinigai metų metus tyliai pildo monopolininkų įkurtų įmonių sąskaitas. Gyventojai net neįtaria, kad iš jų įmokas už komunalinių paslaugų mokesčius imančioje įmonėje mokami atlyginimai didesni nei ministro. 

Skaitykite: http://m.kauno.diena.lt/

2017 m. Liepa mėn. 13 d., Ketvirtadienis

Nemalonumai Urbšiui: dėl jo elgesio kreiptasi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją

Buvęs Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Jonas Udris kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo etikos ir procedūrų komisiją su prašymu įvertinti Seimo nario Povilo Urbšio elgesį. J. Udrio teigimu, minėto Seimo nario vieši pasisakymai neatitinka tikrovės ir padarė žalos dalykinei reputacijai bei karjeros galimybėms.

Pasak J. Udrio, šis Seimo nario buvo viešai apkaltintas, kad darė poveikį jau buvusiam VRK pirmininkui Zenonui Vaigauskui.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 201