Naujienos

2018 m. Lapkritis mėn. 21 d., Trečiadienis

Po iškritusios kontraceptinės spiralės – Rimos Antonovienės pykčio protrūkis

 

 Rima Antonovienė.Panevėžyje – moterų sukilimas. Miesto valdžia sumanė tūkstančius moterų apsaugoti nuo nėštumo – savivaldybė nupirko kontraceptinių spiralių už 3 tūkst. eurų. Panevėžio savivaldybės atstovai teigia, kad atsirado būtinybė reguliuoti gimstamumą: „Pagrindinė problema – skurdas, įsisukęs į tas šeimas, kurios augina vaikus“. Šia naujove ypač pasipiktino buvusio mafijos tėvo Vido Antonovo žmona. Moteris LNK laidoje KK2 sakė, kad jai tokia praktika nepriimtina ir ji savivaldybės atstovų net neįleistų į namus.

Seimo narys Antanas Matulas sako, kad dirbdamas gydytoju išklausydavo ne vieną moterį dėl šios problemos. „Su šia problema susidurdavau, kai buvau vyriausiuoju gydytoju. Ateidavo moterys ir prašydavo, sakydavo, kad vyras „pijokas“, kad negali apsisaugoti, tik grįžta iš gimdyklos, o penktoj dienoj vyras vėl lenda, – sakys A. Matulas. – Man dirbant gydytoju atėjo moteris ir sako: gal galit padėti – turiu septynis vaikus ir noriu spiralės. Vyras nesiskaito, vos ne prievartauja, o aš neturiu pinigų ir atiduosiu gavusi algą. Tikrai pagelbėjau ne vieną kartą, kai mačiau, kad moteris negali apsiginti“.

Tačiau Seimo narys Povilas Urbšys teigia, kad gimstamumas ir taip mažas, o valdžia bando jį mažinti dar labiau: „Man atrodo, kad čia dūris ir mums, Seimui. Mes turime viską padaryti, kad moterys Lietuvoje norėtų gimdyti vaikus ir būtų laimingos“.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

 

2018 m. Lapkritis mėn. 18 d., Sekmadienis

Panevėžyje kol kas registruotas tik vienas visuomeninis rinkimų komitetas

Dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose jau registravosi devyni komitetai, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Panevėžyje kol kas registruotas tik vienas visuomeninis rinkimų komitetas – Seimo nario P. Urbšio vadovaujamas „Kurkime jaukų miestą KARTU“.

Dokumentų priėmimas registruoti rinkimų komitetą, taip pat politinės kampanijos dalyviu prasidėjo su oficialia kampanija lapkričio 7 dieną ir tęsis iki gruodžio 8 dienos, bet įvertinus, kad tai yra šeštadienis, dokumentus VRK priims iki gruodžio 10-osios.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3 dieną.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Lapkritis mėn. 18 d., Sekmadienis

Kovo 9-ąją norima skelbti pirmojo Lietuvos vardo paminėjimo diena

Sumner Welles deklaracijai skirtas renginysGrupė parlamentarų, atsižvelgusi į akademikų kreipimąsi, siūlo įteisinti naują atmintiną dieną. Septyni Seimo nariai parengė įstatymo pataisą, kad kovo 9-oji būtų minima kaip pirmojo Lietuvos vardo paminėjimo diena. Anot projekto autorių, tokiu būdu būtų atkreiptas visuomenės dėmesys į svarbų istorinį įvykį, kai Lietuva paminėta seniausiame rašytiniame šaltinyje – Kvedlinburgo metraštyje.
„Ši data yra svarbi Lietuvos istorinei savivokai, nes pereinama iš bevardės egzistencijos į Vakarų civilizacijos pradžią. Minėdami pirmąją Lietuvos vardo paminėjimo dieną, prisimintumėme ir Lietuvos daugiau kaip tūkstantmetę istoriją. Šios datos paminėjimas skatintų puoselėti istorinę atmintį, stiprinti Lietuvos visuomenės pilietinę savimonę, skirti daugiau dėmesio pristatant Lietuvą pasauliui“, – teigiama projekto aiškinamajame rašte. Seimo nariai Arūnas Gumuliauskas, Stasys Tumėnas, Ričardas Juška, Juozas Imbrasas, Povilas Urbšys, Eugenijus Jovaiša ir Irena Šiaulienė tvirtina, kad prieš dešimt metų Lietuvos vardo tūkstantmetis buvo iškilmingai paminėtas, bet ši data nebuvo įrašyta į Lietuvos valstybei reikšmingų kultūrinių–istorinių įvykių įprasminimo minėtinų datų sąrašą. 

Skaitykite: https://www.15min.lt/

Ž.Gedvilos nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 18 d., Sekmadienis

Valstiečių karą su alkoholiu stabdo bambalis

Vadinamuosius bambalius ypač gynė valstiečių frakcijos atstovas J.Jarutis.

Ant kovos su alkoholizmu bangos į Seimą išplaukę valstiečiai išsikvėpė: balsuojant dėl siūlymų riboti prekybą vadinamaisiais bambaliais Ramūno Karbauskio kovotojų ryžtas smarkiai susvyravo. Ketvirtadienį Seime balsuojant dėl siūlymų labiau sugriežtinti prekybą stipriuoju alumi bei kitu į plastikines pakuotes pilstomu alkoholiu valstiečių atstovas Jonas Jarutis atvirai stojo į kaimuose ypač paklausių bambalių gamintojų pusę. „Jūs galite įsivaizduoti, ką reiškia periferijoje gamyklai perorientuoti linijas į 200 gramų buteliukus? Investuota yra ne vienas šimtas tūkstančių. Tai dar vienas kirtis regioniniam verslui“, – nuogąstavo J. Jarutis. Valstiečių gretose kilus dilemai – kova su alkoholiu ar vietinis verslas – buvusius šūkius pamiršo dar du jų atstovai Bronius Markauskas ir Audrys Šimas. Siūlomus naujus draudimus parėmė tik dvylika pagrindinės valdančiosios frakcijos narių, o net 24 valstiečiai susilaikė.

Anksčiau valdančiųjų frakcijai priklausęs Povilas Urbšys mano, kad šis balsavimas sukompromitavo valstiečių deklaruotą kovą su alkoholizmu. Jis priminė, jog prieš porą metų jie aiškino, kad sprendžiant su svaigalų vartojimu susijusias problemas turi dominuoti ne verslo, bet sveikatos ir gerovės interesas. „Bet kai užlipome ant alaus bambalių, retorika staiga tarsi ir pasikeitė“, – apgailestavo politikas.

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

T. Bauro nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 17 d., Šeštadienis

Paminėtas Lietuvos nepriklausomybės gynėjų Sausio 13-osios brolijos jubiliejus

Lapkričio 17 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose paminėtas Lietuvos nepriklausomybės gynėjų Sausio 13-osios brolijos Panevėžio krašto skyriaus 20-ies metų jubiliejus.

Lietuvos nepriklausomybės gynėjų Sausio 13-osios brolija - tai visuomeninė nepolitinė humanistinė organizacija, kurios tikslas – sutelkti Sausio 13-osios įvykiuose dalyvavusius bei šių įvykių atminties puoselėtojus. Brolija veikia nuo 1998 m. rugsėjo 8 d. Skyriaus pirmininkas Sausio 13-osios gynėjas Rimantas Čergelis.

Į šventę susirinkę draugijos nariai ir svečiai dalinosi prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius, deklamavo savo kūrybos eiles, klausėsi concerto.

Povilas Urbšys džiaugėsi, kad yra būrys bendraminčių, kuriuos vienaip ar kitaip yra palietę Sausio 13-osios įvykiai, kad jie bendrauja, kad turi vienas kitą, nes visi, kad ir kokioje pozicijoje buvo, prisidėjo prie bendros valstybės pergalės – laisvės!

Seimo narys įteikė padėkos raštus pirmininkui Rimantui Čergeliui ir jo pavaduotojai Rimai Mieliūnienei ir dėkojo jiems už atsidavimą telkiant žmones.

2018 m. Lapkritis mėn. 17 d., Šeštadienis

Panevėžio kino teatrui „Garsas“ 90

Lapkričio 16 d. į kino teatrą „Garsas“ skubėjo panevėžiečiai. Skambant plojimams raudonu kilimu ėjo Panevėžio miesto aktoriai, režisieriai ir visi kino meno gerbėjai. Susirinkusieji vaišinosi šventiniu tortu ir imbieriniu punšu.
Kino centras „Garsas“ - seniausias Lietuvos kino teatras. Jo istorija prasidėjo 1928 m., kai Nina Fridmanienė savo namuose (Respublikos gatvėje) atidarė kino teatrą „Sirena“. Kino teatras, 1939 m. pirmasis pradėjo rodyti įgarsintus kino filmus ir nuo tada buvo pavadintas „Garso“ vardu. Tuo metu tai buvo vienintelis ir prestižinis kino teatras Panevėžyje. Nepriklausomybės metais keliskart keitėsi kino teatro savininkai ir jo pavadinimas - "Sirena", "Spindulys", "Forum".

Nuo 2009 m. sausio 1 d. kino centras tapo prestižinio Europos kino teatrų tinklo „Europa Cinemas“ nariu. Šis tinklas  jungia 44 šalį, 677 miestus, 1121 kino teatrus. Toks pripažinimas „Garsui“ suteiktas ne tik už nekomercinio kino rodymą, bet ir už jaunimo edukacinių programų organizavimą.

Povilas Urbšys pasveikino kino centro kolektyvą pastebėdamas, kad tai tikriausia seniausiai gyvuojanti kultūros įstaiga Panevėžyje ir pats seniausias kino teatras Lietuvoje. Jis pasveikino visus su švente linkėdamas „Gasrui neprarasti garso“ neprarasti vilties ir toliau dirbti traukiant panevėžiečius bei puoselėjant kino kultūros dvasią. Baigdamas Seimo narys direktorei Genei Pučinskienei įteikė gėlių puokštę ir padėką „Garso“ veidui kino programų koordinatorei Kornelijai Norkevičiūtei.

Po to žiūrovai pamatė kino išradėjų brolių Lumiere’ų filma (1895–1897) mokslinės fantastikos ir siaubo filmų pradininko Georges’o Mélièso filmus (1902–1908). Juos įgarsino žmogus-orkestras perkusininkas – Arkadijus Gotesmanas.

2018 m. Lapkritis mėn. 16 d., Penktadienis

Audringa Seimo pusiaukelė – išplūdę vieni kitus, apipylė kaltinimais

Petras Gražulis.

Kadencijos pusiaukelę įveikęs Seimas šią progą ketvirtadienį paminėjo iš peties – parlamentarai audringai aiškinosi, kas tikrasis šios institucijos vadovas, svaidėsi kaltinimais ir plūdo vieni kitus. Bene didžiausią erzelį Seimo posėdžių salėje ketvirtadienį kėlė iš naujo pateiktas siūlymas pradėti apkaltą nederamu elgesiu su moksleivėmis kaltinamam konservatoriui Mykolui Majauskui.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas, palaikomas daugumos valstiečių, ragino pradėti apkaltą šiam politikui už tai, kad jis kreipėsi į prokuratūrą dėl prieš jį liudijusių merginų šmeižto. S.Jakeliūnas įsitikinęs, kad taip esą buvo daromas spaudimas nukentėjusioms merginoms. Beje, jis priekaištavo, kad prie liudytojų bauginimo prisidėjo ir visa konservatorių frakcija, kursčiusi M.Majauską kreiptis į teisėsaugą.

Kartą jau atmetę siūlymą pradėti apkaltą M.Majauskui politikai vakar irgi išsišaipė iš šios iniciatyvos ir ją nuslopino. Už tai, kad būtų pradėtas apkaltos procesas, balsavo 51 parlamentaras, 46 buvo prieš, 13 susilaikė.

S.Jakeliūno ir kitų valstiečių užmojus palaikė tik koalicijos partneriai, o prie jų prisidėjo Mišriai Seimo narių grupei priklausantys Povilas Urbšys ir Petras Gražulis.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

J. Stacevičiaus nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 15 d., Ketvirtadienis

Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijoje - 17 narių

Seimui įteisinus dar vieną nuolatinę komisiją - Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisiją - siūloma, kad joje dirbtų 17 parlamentarų.

Jeigu Seimas pritartų, komisijoje dirbtų Seimo nariai: Arvydas Anušauskas, Valentinas Bukauskas, Arūnas Gelūnas, Arūnas Gumuliauskas, Juozas Imbrasas, Eugenijus Jovaiša, Vytautas Juozaitis, Ričardas Juška, Laurynas Kasčiūnas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Jaroslavas Narkevičius, Arvydas Nekrošius, Juozas Olekas, Irena Šiaulienė, Stasys Tumėnas, Povilas Urbšys ir Emanuelis Zingeris.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

Eltos nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 15 d., Ketvirtadienis

Seimas apsisprendė: leido A. Širinskienės vadovaujamai komisijai keisti tyrimo detales

A. Širinskienė ir jos vadovaujamo tyrimo komisijos nariai. 

Seimas ketvirtadienį svarsto siūlymą leisti galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tiriančiai Seimo laikinajai komisijai praplėsti savo tyrimo ribas ir laikotarpį. Po ilgų ir karštų diskusijų Seimas balsavimu po svarstymo nusprendė, kad tyrimo laikotarpis būtų pratęstas. Už tyrimo laikotarpio ir tematikos pratęsimą balsavo 56, prieš 45, susilaikė 9 parlamentarai. Šiai komisijai vadovaujanti Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė siūlo į tyrimą įtraukti galimą neteisėtą pensijų fondų interesų atstovavimą teisėkūros procese ar kreipiantis į Konstitucinį Teismą bei bandymus daryti įtaką Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK).

„Valstiečiams“ atstovaujanti komisijos pirmininkė taip pat siūlo dvejais metais praplėsti tyrimo laikotarpį. Jei Seimas pritartų, komisija tirtų ir šią Seimo kadenciją, tai reikštų, kad tyrimas apimtų 2008-2018 metus.

Mišrios Seimo narių grupės narys, buvęs valstietis Povilas Urbšys kritikavo ir siūlymą prie tyrimo pridėti ir darytą įtaką VTEK. P.Urbšys buvo minimas kaip tas, kuris būtent dėl šio klausimo, turėtų sulaukti apkaltos. Apie tai prieš keletą savaičių žurnalistams papasakojo pats valstiečių lyderis R.Karbauskis. Jis A.Širinskienės prašė kuo greičiau pradėti apkaltos procesą jam, nes tai gali tapti puikia reklama jam, kaip kandidatui į Panevėžio merus.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

T. Bauro nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 15 d., Ketvirtadienis

Seimas imasi Konstitucijos keitimo: valdantieji LRT valdymo organuose nenori matyti partinių

E. Blaževič/LRT nuotr.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė valdančiųjų iniciatyvai keisti Konstituciją, numatant, kad Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) valdymo organų nariai negalėtų dalyvauti politinių partijų ir kitų politinių organizacijų veikloje. Opozicija savo ruožtu neslėpė mananti, kad ši pataisa yra perteklinė.  

Po pateikimo šiai Konstitucijos pataisai pritarė 57 parlamentarai, 38 Seimo nariai iniciatyvai nepritarė, 4 susilaikė.

Konstitucijos pataisa, kurią teikia 52 Seimo nariai iš valdančiųjų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Socialdemokratų darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijų, keli Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai, siūloma papildyti Konstituciją nuostatomis, kad „visuomeninio transliuotojo nepriklausomumą saugo įstatymas“ ir „visuomeninio transliuotojo organų nariai negali dalyvauti politinių partijų ir kitų politinių organizacijų veikloje“.

Seimui pritarus šiai pataisai po pateikimo, toliau projektas bus svarstomas Teisės ir teisėtvarkos, Kultūros komitetuose ir Konstitucijos komisijoje. Konstitucijos pataisų priėmimui reikia ne mažiau kaip 94 „už“.

Parlamentaras Povilas Urbšys pažymėjo, kad Konstitucijoje įtvirtinta, kad politinės organizacijos negali monopolizuoti masinės informacijos priemonės. Jo manymu, valdančiųjų teikiama Konstitucijos pataisa sudaro įspūdį, kad valdantieji įsitikinę, jog žiniasklaidos priemonės vis dėlto gali būti užvaldomos politinių partijų.

Skaitykite: https://www.lrt.lt

 

E. Blaževič/LRT nuotr.

 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 275