Naujienos

2019 m. Spalis mėn. 26 d., Šeštadienis

Nendrės-Dainavos bendruomenės ženklo atidengimas

vir.pngSpalio 25 d. atidengtas Panevėžio Nendrės-Dainavos bendruomenės ženklas. Jau temstant prie ženklo susirinkę bendruomenės nariai ir svečiai išvydo šviečiantį moderniomis technologijomis sukurtą bendruomenės ženklą.

Dendruomenė jau seniai džiugina panevėžiečius savo nuveiktais darbais ir aktyvumu. Čia jau kelintus metus aukščiausiai balais vertinamas „Debesų sodas“ sukurtas ir puoselėjamas Gintauto Šimkaus. Šiemet pirmąją vietą gražiausios aplinkos konkurse užėmė ir bendruomenės pirmininkės Rimos Kaminskienės sukurtas „Saulės sodas“. Idėjų nestokojantis visuomenininkas Virginijus Benašas aprodė savo veiklos rezultatus: galeriją, kiemo akcentus.

Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė tokiais gražiais rezultatais ir žmonių bendryste iš kurios ir kyla ta bendruomeniškumo jėga. Seimo nario vardu ji įteikė Virginijui Benašui suvenyrą.

2019 m. Spalis mėn. 26 d., Šeštadienis

Žemynos progimnazijai 40

em.pngSpalio 25 d. Panevėžio „Žemynos“ progimnazija minėjo savo įkūrimo 40-metį. Beveik 40 metų mokyklai vadovavo Romualdas Grilauskas, kuris pernai ją perleido dabartiniam direktoriui Vidmantui Vilučiui.

Mokykla „Žemynos“ vardą gavo 1996 m. Žemyna – žemės, augmenijos, vaisingumo ir visokios gyvybės deivė. Mokykloje dirba 49 mokytojai, 11- plaukimo trenerių , 2 mokytojo padėjėjai, 8 švietimo pagalbos specialistai.

Mokykla vienintelė mieste turi baseiną. Jame mokoma plaukti ir treniruojami meistriškumo grupėse per 700 mokinių iš visų miesto bendrojo ugdymo mokyklų. Mokyklos baseine užaugo dabartinis Lietuvos pasididžiavimas: plaukikai Danas Repšys, Andrius Šidlauskas, Simonas Bilis.

Sutvarkytas mokyklos stadionas. Dabar tai geriausia futbolo su dirbtine danga aikštė Panevėžyje.

Povilas Urbšys pasveikino susirinkusius su švente ir perdavė Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininko prof. Eugenijaus Jovaišos padėkas direktoriaus pavaduotojui Arūnui Gabrilavičiui ir matematikos mokytojai Ritai Bulovienei. Taip pat Seimo narys įteikė padėkas ūkio vadovei Vidai Kirchovienei už rūpinimąsi mokyklos aplinka ir rusų kalbos mokytojai Daivai Daunoravičienei už rūpestį mokyklos muziejumi, o mokyklai padovanojo paveikslą „Laisvė“.

2019 m. Spalis mėn. 26 d., Šeštadienis

Ginklų sudėti nesiruošia – kalba, kad į Seimą dar gali grįžti klausimas dėl Pranckiečio likimo

Viktoras Pranckietis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) vis dar nesijaučia pralaimėjusi mūšį dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio. Buvusio bendražygio žiniomis, LVŽS jau ruošia atsakomąjį smūgį – ieško būdų dar šioje Seimo sesijoje pakartoti visą V. Pranckiečio atleidimo procedūrą.

Trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisija nusprendė toliau tęsti gautų skundų dėl pirmojo balsavimo procedūrų rengimo tyrimą. Anot buvusio LVŽS frakcijos nario Povilo Urbšio, tai reiškia, kad bus stengiamasi pačią atleidimo procedūrą praėjusį antradienį palaiminusį Seimo valdybos posėdį paskelbti neteisėtu. „Yra aiškūs požymiai, kad V. Pranckiečio medžioklė su varovais nesibaigia. Nes Etikos ir procedūrų komisijos norą toliau kapstytis ir nagrinėti, ar valdybos posėdis buvo teisėtas, ar ne, kurio pasekoje atsirado neeilinis Seimo posėdis. Aiškiai rodo, kad nėra atsisakyta visiškai šitą temą padėti į stalčių. Norima pabandyti atgaivinti per procedūros pradžią“, – sakė jis.

Šią savaitę buvo rengiamas tik pakartotinis balsavimas , taisyta procedūros pabaiga – slaptas balsavimas. P. Urbšio teigimu, bus bandoma ją pradėti visiškai iš naujo.

„O dabar matyti, kad pabaiga jiems gavosi ne tokia, kokios jie norėjo. Tai jie norėtų „filmą atsukti atgal“ ir per Etikos ir procedūrų komisiją pripažins, kad valdybos posėdis buvo neteisėtas dėl neeilinio posėdžio ir bus galimybė grįžti atgal“, – pasakojo politikas. Paklaustas, ar tai reiškia, kad šis klausimas bus keliamas dar šioje Seimo sesijoje, P. Urbšys paaiškino valstiečių elgesio motyvus.

„Man atrodo, kad čia neatmeskime ir to dalyko, kad galima kvestionuoti, kad pats procesas kilo iš neteisės, ar galima jį vadinti teisėtu?“ – klausimą kėlė P. Urbšys.

„Žinant tų medžiotojų užsispyrimą ir azartą, aš tikrai nenustebsiu“, – teigė jis.

Jo teigimu, keliami klausimai ir dėl galimo V. Pranckiečio naudojimosi tarnybine padėtimi.

„O dar lygiagrečiai yra platinama informacija, susijusi su V. Pranckiečiu, neva, piktnaudžiavimu savo užimamomis pareigomis: ar jis gyvena, ar negyvena (Seimo, aut. p.) viešbutyje, ar nesinaudoja savo tarnybine padėtimi važinėdamas kiekvieną sykį namo. Akivaizdu tai, kad ant tų žarijų kraunamas naujas lauželis“, – sakė P. Urbšys.

Skaitykite:https://www.delfi.lt

Nuotr. A. Ufarto

2019 m. Spalis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

„Minties“ gimnazijai 30

Min.pngSpalio 24 d. Panevėžio „Minties“ gimnazija minėjo savo gyvavimo 30- metį. Iki šių metų rugsėjo direktoriaus pareigas ėjęs Egidijus Samas prisiminė laikus, kai mokykla dar tik buvo statoma, laikus, kai 1991 metais mokykloje mokėsi 1711 mokinys, kai 2001 m. mokykla iš 18-osios tapo „Minties“. 2008 m. tapo gimnazija ir kitus svarbius įvykius.

Šiuo metu direktoriaus funkcijas laikinai atlieka pavaduotoja Ramutė Stasevičienė.

„Iš minties paprastai gimsta žodžiai, iš žodžių – darbai. O kaip ir kur gimsta mintis? Jūsų gimnazija yra ta vieta, kur gimsta nuostabiausios mintys...“, - pasveikino mokyklos kolektyvą Povilas Urbšys ir įteikė RL Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininko prof. Eugenijaus Jovaišos padėkas buvusiam direktoriui Egidijui Samui ir tikybos mokytojai Daliai Tabokienei bei padėkas savo vardu: fizikos mokytojai Onutei Liškauskienei, chemijos mokytojai. Reginai Vezbergienei ir biologijos mokytojai Virginijai Juknienei. Mokyklai Seimo narys dovanojo Trispalvę.

2019 m. Spalis mėn. 23 d., Trečiadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete VRM atstovai pristatė Regioninės plėtros įstatymo projektą

foto.jpg

2019 m. spalio 23 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete Vidaus reikalų ministerijos atstovai pristatė parengtą Regioninės plėtros įstatymo projektą, kuriame siūloma suteikti Regiono plėtros tarybai juridinio asmens statusą, numatomos naujos tarybos funkcijos. Dalis funkcijų pereitų iš dabartinio Vidaus reikalų ministerijos Regioninės plėtros departamento į tarybą.  P. Urbšys išsakė pastabas, kad Vidaus reikalų ministerija visomis jėgomis stengiasi išsaugoti savo galias, pristatyme kalbama apie mistinį  Kompetencijų centrą. Reikia sustiprinti Regionų plėtros  specialistų kompetenciją, bet reikia aiškiai apibrėžti sąvokas.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

Atsakymą į Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašiunienės komentarą žiūrėkite čia.

2019 m. Spalis mėn. 22 d., Antradienis

Panevėžio regiono sergančiųjų išsėtine skleroze asociacijai – 20

iss.pngSpalio 22 d. Panevėžio muzikiniame teatre Panevėžio regiono sergančiųjų išsėtinės sklerozės asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį. Susirinkusius sveikino kolegos iš Rokiškio, Kupiškio, Ukmergės bei kitų Lietuvos miestų, kolegos iš Latvijos.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė Seimo nario sveikinimus, pasidžiaugė asociacijos veikla ir sergančiųjų bendryste, kuri padeda susigyventi su savo liga ir nuolat jausti draugo petį. Asociacijos senbuviams Ramunei Būdienei, Juozui Dūdai, Laimutei Morkūnaitei, Rasai Gotovtienei, Reginai Tušlienei ir Vytautui Vanagui ji įteikė Seimo nario padėkas, o vadovei Rasai Šnyrienei – gėlių puokštę.

Panevėžio regiono sergančiųjų išsėtinės sklerozės asociacija yra nepelno siekianti organizacija jungianti sergančius išsėtine skleroze, jų artimuosius bei visus suinteresuotus asmenis. Draugija yra Lietuvos Išsėtinės Sklerozės Sąjungos (LISS) narė.

2019 m. Spalis mėn. 22 d., Antradienis

Siūlo paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus, data – 2020 m. sausio 19 d.

2020 m. sausio 19 d. siūloma paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus.

2020 m. sausio 19 d. siūloma paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus. Parlamentarų grupė, vadovaudamasi Konstitucija ir Seimo rinkimų įstatymu, įregistravo tai numatantį nutarimo projektą.

Paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus siūlo Seimo nariai Viktorija Čmilytė-Nielsen, Eugenijus Gentvilas, Juozas Baublys, Viktoras Pranckietis, Simonas Gentvilas, Gintaras Vaičekauskas, Ričardas Juška, Kęstutis Glaveckas, Virgilijus Alekna. „Pasirašiau ant projekto, kadangi buvo toks reikalavimas kažkada pavasarį, kad, jeigu neatstatydins manęs, tai tada reikės organizuoti išankstinius Seimo rinkimus. Tai manau, kad toks pasiūlymas gali skintis kelią“, – antradienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen po nesėkmingo bandymo patraukti Viktorą Pranckietį iš užimamo posto, priminė, pasak jos, „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pažadą skelbti pirmalaikius Seimo rinkimus, jei Seimo pirmininko nepavyks atstatydinti.

Politikės teigimu, lapkričio 7 dieną pirmalaikių rinkimų projektas bus pateiktas parlamentarų svarstymui. „Mes ėmėmės šios iniciatyvos, perregistravome savo pačių vasarą teiktą projektą ir jau renkame parašus. Turiu pagrindo manyti, kad lapkričio 7 dieną galėsime pateikti šį dokumentą jūsų ir mūsų visų sprendimui“, – Seime po paskelbtų balsavimo rezultatų dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu kalbėjo ji.

Tuo tarpu kiti parlamentarai plenarinių posėdžių salėje laidė kandžias replikas valstiečių bei jų lyderio Ramūno Karbauskio atžvilgiu. „Man atrodo, kad tikrai yra pagrindo skelbti nepasitikėjimą komisija. Kas čia per rezultatai tokie“, – juokavo mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys. Politikas, vertindamas balsavimą dėl Seimo pirmininko, sveikino, pasak jo, sveiką protą išlaikiusius valdantiesiems priklausančius parlamentarus.

„Pasirodo, kad imuninė sistema tarp valdančiųjų veikia, sveikas protas dar paima viršų, dar yra Seimo narių, kurie įsivaizduoja, kad nėra bandoje, kurią turi ganyti vienas piemuo“, – kalbėjo parlamentaras.

 

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

Nuotr. R. Danisevičiaus

2019 m. Spalis mėn. 22 d., Antradienis

Lemiamo balsavimo laukiantis Pranckietis: natūraliai žmogiškai jaudinuosi


Povilas Urbšys

Antradienį Seime numatytas balsavimas dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimo iš pareigų, nepaisant teisinių ginčų, neatšaukiamas. Pats parlamento vadovas teigia laukiantis lemiamo balsavimo su jauduliu.

„Natūraliai žmogiškai jaudinuosi ir viskas čia yra taip, kaip turi būti“, – žurnalistams antradienį Seime sakė V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas teigė manantis, kad klausimas dėl jo atleidimo liks darbotvarkėje ir dėl to bus balsuojama.

„Manau, kad niekas darbotvarkės nekvestionuos. Klausimas įrašytas ir pasirašytas“, – tvirtino Seimo pirmininkas.

V. Pranckietis patvirtino, kad kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT), keldamas klausimą, ar galima Seime dėl pareigūno atleidimo balsuoti du kartus tos pačios sesijos metu.

„Bet kokiu atveju (kreipimasis į KT bus – LRT.lt), nes du kartus negalima svarstyti, palankus ar nepalankus. Vis tiek reikės kreiptis tam, kad sužinotume, ar kitą kartą tokie precedentai yra galimi“, – pažymėjo V. Pranckietis.

„Niekas nesivaiko posto. Visi nori turbūt sužinoti tiesą ir ar teisingai yra elgiamasi, ar eilinį kartą kas nors bando padaryti nebūtinai taip, kaip būtų teisėta ir teisinga“, – pridūrė Seimo pirmininkas.

„Valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis tvirtino, kad antradienį Seime balsavimas dėl nepasitikėjimo parlamento pirmininku V. Pranckiečiu tikrai įvyks. Tiesa, jis teigė nežinantis, ar valdantiesiems užteks balsų atleisti parlamento vadovą.

Antradienio parlamento posėdis vėl prasidėjo nuo ginčų dėl balsų skaičiavimo grupės, kuri turėtų skaičiuoti slapto balsavimo dėl Seimo pirmininko V. Pranckiečio rezultatus. Pirmiausia siūlyta, kad vienas iš balsų skaičiavimo grupės narių būtų buvęs „valstietis“, dabar Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Povilas Urbšys. Tačiau šis pats ironizuodamas pareiškė, kad nori būti pašalintas iš grupės narių.

„Prisipažįstu, kad neturiu tų stebuklingų galių, kad galėčiau padauginti balsų skaičių. Kiek suprantu, nepasitikėjimas balsų skaičiavimo komisija buvo išreikštas, nes jie neatliko evangelinio stebuklo ir trijų balsų „prieš“ nepadaugino iki 71. Aš tokių stebuklingų galių neturiu, prašau mane iš komisijos pašalinti“, – sakė P. Urbšys. Vietoje jo Mišri grupė į balsų skaičiavimo komisiją delegavo Vytautą Baką.

Skaitykite: https://www.lrt.lt

Nuotr. J. Stacevičiaus

2019 m. Spalis mėn. 21 d., Pirmadienis

Kodėl šlubuoja viešasis sektorius

am.jpgApie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo narys Povilas URBŠYS, socialinių mokslų daktarė Jolanta SOLNYŠKINIENĖ, Lietuvos geležinkelių asociacijos vadovas Tomas KERŠIS, profesorius, ekonomistas Povilas GYLYS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

G.JAKAVONIS: Kai kalbama apie viešąjį sektorių, tai klausantis kalbų iš Seimo tribūnų, susidaro toks įspūdis, kad čia yra parazituojančių žmonių, kuriuos reikia optimizuoti, mažinti skaičių, didinti pelnų skaičių. Pažvelkime į mediciną, kur bet kokių lėšų mažinimas atsisuka prieš tą žemiausią grandį - atleidinėja sanitares ir pan. O jei dar pasako žodį „reforma“, tai išvis norisi bėgti nuo jų visų. Tad kas gi vyksta pas mus šiame visuotiname sektoriuje?

P.URBŠYS: Galbūt pirmiausia reikėtų pasakyti, kas tai yra tas viešasis sektorius. Nes jeigu mes kalbame apie valstybės ir žmogaus santykį, tai tas santykis reiškiasi per tam tikrų paslaugų teikimą žmogui, kurio mokesčiais yra išlaikoma valdžia. Jei mes dabar kalbame apie gerovės valstybę, tai labai daug priklauso nuo viešojo sektoriaus, ar viešasis sektorius yra socialiai teisingai orientuotas į žmogaus kasdienius poreikius. Į viešąjį sektorių įeina ir švietimas, ir socialinės srities darbuotojai, net ir kultūros darbuotojai ir, be abejo, su tuo yra susiję valstybės tarnautojai, statutinių pareigybių asmenys. Vidaus reikalų ministerija yra būtent ta institucija, kuri suskaičiuoja, kiek yra dirbančių viešajame sektoriuje. Pabandžiau pagal jų gautus duomenis susigaudyti, koks yra tas skaičius. 2016 m. Vidaus reikalų ministerija viešojo sektoriaus ataskaitoje nurodo, kad tame sektoriuje dirba daugiau kaip 379 tūkst. žmonių. 2017 m. nurodo, kad viešajame sektoriuje dirba per 286 tūkst. Matome, kad daugiau kaip 100 tūkst. žmonių kažkur dingo. Galima sakyti, kad buvo drastiškai sumažintas viešasis sektorius ir žmonėms sudaromas įspūdis, kad galų gale sumažėjo biurokratų. 2018 m. ta pati Vidaus reikalų ministerija pateikia, kad viešajame sektoriuje vidutiniškai dirba per 345 tūkst. žmonių. Nesuprantu, kaip gali būti svyravimas šimtais tūkstančių. Manau, kad viskas priklauso pagal poreikį. Jeigu yra poreikis parodyti, kad kažkas vyko sistemoje, dažniausiai yra rodoma, kiek sumažėjo žmonių viešajame sektoriuje. Kuriamas įvaizdis, kad kuo mažiau dirbs viešajame sektoriuje, tuo bus mažiau biurokratų. Kai tais skaičiais pradedama manipuliuoti, tai ta regimybė yra ir kuriama. Aišku yra problema, kad gyventojų skaičius yra drastiškai sumažėjęs. Tie, kurie turėtų gauti paslaugas iš valstybės, jų skaičius mažėja, o tų, dirbančių viešajame sektoriuje, kurie teikė paslaugas, tarsi nemažėja. Tai gal ir jojama „ant to arkliuko“, kad norima pasakyti, jog štai valstybėje pokyčiai vyksta, pažiūrėkite į skaičius. Tais atvejais, kai skaičiai nėra tikslūs, labai lengva pademonstruoti, kad skaičių mažėjimas yra kažkoks pozityvas. Tačiau kažkodėl niekas nekalba apie paslaugos kokybę. Man atrodo, kad apie tai reikia kalbėti. Jeigu sumažino dirbančiųjų skaičių, tuomet reikėtų kalbėti, kaip tos paslaugos kokybė pagerėjo. Dabar, kiek vyksta tų optimizacijų, tai jos pirmiausia yra paremtos instituciniu interesu. Jei paslauga buvo artimesnė žmogui, kurią jis galėjo gauti, pavyzdžiui, Panevėžyje arba Rokiškyje, optimizuojant yra padaroma taip, kad ta paslauga atitolsta nuo jo ir jam tada reikia važiuoti vos ne pusę šimto kilometrų, kad galėtų išspręsti savo problemas. Įdomiausia tai, kad optimizuojamo įstaigos administracinio aparato, kuris yra įtvirtintas Vilniuje ar kažkur Kaune, krėslai išlieka nepajudinti. Optimizavimas vyksta tos žemesnės grandies atžvilgiu. Dėl paties kuriamo įvaizdžio, kas yra viešasis sektorius, jau yra atskira kalba.

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

2019 m. Spalis mėn. 20 d., Sekmadienis

Politiniai vaidai Panevėžyje su nacizmo dvelksmu: dėmesį patraukė politikės vyras

180308078-d6bf974d-8566-4418-86c0-9a16e878ccf2.jpg

Spalio pradžioje Vyriausybė nusprendė duoti dar mėnesį Panevėžio miesto savivaldybei, kad ši paskirtų etikos komisijos pirmininką ir tokiu būdu išvengtų tiesioginio valdymo įvedimo. Patvirtinti etikos komisijos pirmininką galimai trukdo ne vien kandidatės į šią poziciją savybės – kolegoms užkliūna jos gyvenimo draugas ir neva netinkamos jo pažiūros.
Tačiau panašu, kad problema, susijusi ne tik su etikos komisijos pirmininko pareigomis, bet ir su politinėmis kovomis tarp mero Ryčio Mykolo Račkausko ir buvusio jo konkurento, Seimo nario Povilo Urbšio. Bandė patvirtinti tris kartus Pavasarį įvykus savivaldybių tarybų rinkimams, buvo numatyta, kad audito, antikorupcijos ir etikos komisijų vadovų pozicijos Panevėžio mieste bus patikėtos opozicijai. Opoziciją sudaro konservatorių, valstiečių ir visuomeninio komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ frakcijos. Būtent šios frakcijos ir pasidalijo minėtų komisijų pirmininkų postus. Audito ir antikorupcijos komitetų pirmininkai buvo patvirtinti, tačiau patvirtinti etikos komisijos pirmininkės, į kurią komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ frakcija deleguoja P.Urbšio bendražygę ir padėjėją apygardoje Viktoriją Polzunovaitę, nepavyko jau tris kartus.
Anot P.Urbšio, problema yra ne kandidatė ar jos tinkamumas šiai pozicijai, o dabartinio miesto mero ambicijos ir nuoskaudos. „Susidarė įspūdis, kad dėl mero ambicijų buvo pradėti stabdyti klausimai, susiję su frakcija „Kurkime jaukų miestą KARTU“. Galima paaiškinti taip, kad būtent Rytis Mykolas Račkauskas, ko gero, nelabai gali atleisti tiems komiteto nariams, kurie yra judėjimo „KARTU“ nariai, kurie nepakluso jo norams išdraskyti judėjimą ir nenuėjo paskui jį. Būtent V.Polzunovaitė buvo vienas iš aktyviausių žmonių, kuris priešinosi judėjimo draskymui. Kita vertus, taip pat norima tarsi supriešinti opozicijoje esančias frakcijas – vieni yra geriečiai, kiti yra blogiečiai“, – portalui lrytas.lt sakė Seimo narys.
Susiklosčius esamai sitaucijai, Seimo narys P.Urbšys ragino atkreipė dėmesį į paties Panevėžio miesto mero reputaciją. „Meras, kuris turi kriminalinį šleifą, daugumai nekelia abejonių. O Lietuvos kariuomenės kariškis jiems kelia įtarimų“, – teigė P.Urbšys. Primename, kad šiuo metu vyksta teisminiai procesai, susiję su galimai korupcine R.M.Račkausko veikla, kai šis galimai piktnaudžiavo savo padėtimi.
Skaitykite:
https://www.lrytas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 312