Naujienos

2019 m. Gruodis mėn. 03 d., Antradienis

Gruodžio 3-ioji – Tarptautinė neįgaliųjų diena

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „gruodžio 3-oji – Tarptautinė neįgaliųjų diena“"Gruodžio 3 d. Panevėžyje paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Kaip gražiai pastebėjo renginio vedėjas - kiekvienas iš mūsų turi skirtingas galias.

Susirinkę šventės dalyviai renginį pradėjo akcija „Aš ir Tu - tai MES!“, kurios metu sustojo į gyvą skulptūrą. Papozavę fotografams, visi šildėsi suvienijančia kava. Kavos ar arbatos puodeliui kvietė Jaunuolių dienos centro projekto "Solidarumo kava" kolektyvas.

Susirinkusius Seimo nario Povilo Urbšio vardu sveikino padėjėja ir pasidžiaugė, jog dažnai vadinami "sveikaisiais" nėra tokie pozityvūs ir neišnaudoja gyvenimo suteikiamų galimybių taip, kaip neįgalieji. Ji padėkojo už įkvėpimą ir gerąjį pavyzdį. Taip pat, Povilo Urbšio vardu, kaip metų iniciatyvai - projektui "Solidarumo kava" įteikė Seimo nario dovaną.

2019 m. Gruodis mėn. 03 d., Antradienis

Atidaryta Valentino Pečinino fotografijų paroda

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „valentino pečinino paroda“"Antradienio vakarą atgijo J.Miltinio dramos teatro parodų erdvės, po 17 valandos visi skubėjo į panevėžiečio fotomenininko Valentino Pečinino parodą „Skrendantis Panevėžys – atgal į dabartį“, skirtą autoriaus 60-ties ir jo kūrybinės veiklos 20-ties metų sukaktims paminėti.

V. Pečinino sustabdytose akimirkose – miesto kultūrinio paveldo pastatai, gatvės, paminklai, turintys gilias praeities tradicijas. Paroda atskleidžia autoriaus, Panevėžyje gimusio ir jau šešiasdešimt metų čia gyvenančio, žvilgsnį į jam artimą miesto kraštovaizdį, istorinio ir kultūrinio paveldo pasaulį. Įtaigiu vaizdu menininkas skatina žiūrovus pamatyti miestą kitokį, nei fiksavo jų emocinė patirtis.   

Valentinas Pečininas – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1999 metų. 2005 m. jam suteiktas Meno kūrėjo statusas. Nuo 2008 metų –  Lietuvos žurnalistų sąjungos narys. 1998–2019 metais surengė 35 personalines parodas Lietuvoje bei užsienyje, 50 grupinių parodų dalyvis. Keturis kartus pelnė Lietuvos spaudos fotografijos konkurso apdovanojimą  „Auksinis kadras” (2005, 2007, 2012, 2014). 2007 m. išleido autorinį fotografijų albumą „Prasiveržimas”. 2017 m. Panevėžio tarptautinėje fotografijos bienalėje „Žmogus ir miestas” tapo antros vietos laimėtoju, Žiūrovų simpatijų nominacijos laureatu. 2018 m. už pilietines iniciatyvas rengiant fotografijų parodas, skleidžiant kultūrą ir meną Panevėžyje bei Lietuvoje išrinktas Metų panevėžiečiu.

Per parodos atidarymą V.Pečininas sakė, jog parodoje erdvė tarsi suskirstyta dalimis, iš kurių kiekviena turi savo raktą, apjungiantį kūrinius. Autorius palinkėjo atpažinti "raktus" ir kvietė susirinkusius kurti savo miestą.

Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja padėkojo fotomenininkui už drąsą ir atkaklumą kuriant darbus ir juos eksponuojant.

2019 m. Gruodis mėn. 03 d., Antradienis

Kodėl nepanaudojami pašalpų pinigai?

Capture_2.jpg

Vidutinė socialinė parama yra 81 euras, o žmonių Lietuvoje, gaunančių vadinamąją pašalpą, yra 2,5 procento. Ketvirtadalis tų pašalpų gavėjų yra vaikai. Žmonės ne šiaip sau gauna paramą – jie turi atitikti labai daug kriterijų. Asmuo turi būti vos ne visiškame dugne ir dar tuomet už tą paramą atidirbti.

Savivaldybės šioje srityje gerokai sutaupo pinigų. Sutaupoma apie 50 procentų ir išleidžiama kitoms socialinėms reikmėms arba dar kažkam ir klausimas, kur tie pinigai nueina. Labai keista, kai Lietuvoje toks didelis skurdas, o pinigai nelabai aišku, kam išleidžiami.

„Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuoja SADM viceministras Eitvydas Bingelis, Seimo narys Povilas Urbšys, Nacionalinio skurdo mažinimo tinklo vadovė Aistė Adomavičienė ir LSA atstovė, Elektrėnų socialinio skyriaus vadovė Violeta Šimkūnienė.

 

Povilas Urbšys laidoje kalbėjo, kad "vaizdas yra prastas, o valstybės audito ataskaita tą ir rodo. Kalbame apie 271 milijoną, kuris skiriamas savivaldybėms. Didžioji dalis, 223 milijonai, skiriama paramai už šildymą ir socialiniam būstui, o kita – socialiniams poreikiams užtikrinti. Kai aš buvau Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete, ne kartą kėliau klausimą, kodėl ministerija nusiplauna rankas sakydama, kad tai yra savivaldybės funkcija. Tuomet pavyko pasiekti, kad jau nuo 2018 m. ministerija kontroliuoja kaip tos lėšos yra panaudojamos. Mes matome tas saviviadybes, kurios sutaupo didžiausias pinigų sumas. Lietuvoje yra tendencija, kad savivaldybių pajamos didėja, bet socialiniai atskirčiai mažinti pinigų mažėja. Mes dirbtinai sumažiname kartelę ir žmonių skaičių, kuriems reikalinga socialinė parama ir tuo džiaugiamės."

 

 

Žiūrėkite: https://www.ziniuradijas.lt

2019 m. Gruodis mėn. 03 d., Antradienis

Seime – tyla prieš audrą: viskas prasidės po biudžeto

Ramūnas Karbauskis

Valdančiosios koalicijos oponentų nuomone, situacija iš ties įdomi, ir ne tik J. Narkevičiaus klausimas gali spręstis po biudžeto priėmimo – galbūt ir premjero politinė ateitis.

Lietuvos Liberalų sąjūdžio atstovas, parlamentaras Eugenijus Gentvilas sutinka, kad po biudžeto priėmimo galima laukti gana drastiškų sprendimų – kad ir premjero Sauliaus Skvernelio pasitraukimo. Anot jo, viskas tik laiko klausimas.

„Mano įsitikinimų valstiečių uždavinys – užsitikrinti pajamas į biudžetą. Šiandien net ir su konservatorių pagalba jiems pavyko patvirtinti akcizų įstatymą, kas jau duoda kažkiek milijonų. Dar lieka 4 mokestiniai įstatymai. Jei pavyksta priimti įvairių susitarimų būdų dar tuos 4 mokestinius įstatymus, jie padengia visus savo įsipareigojimus. Aš sakau, kad tai bukas įstatymas – prisižadėti populistiškai, lengvabūdiškai, o tada apmokestinti tautą, kad tie pinigai būtų surinkti“, – DELFI sakė E. Gentvilas.


Jis sakė suprantantis, kad dabar S. Skvernelis negali ardyti valdančiosios koalicijos.

„O tada parodo koalicijos gyvybingumą, tai tampa tam tikru priešnuodžiu kovoje prieš prezidentą, kita vertus, jei S. Skvernelis nenorės ilgalaikėje perspektyvoje konfrontuoti su prezidentu, tai J. Narkevičių atleis, bet metų darbas – biudžetas, jau būtų padarytas. O po ir pačiam S. Skverneliui, nežinia, ar yra noras būti daugiau su tais valdančiaisiais. Manau, kad biudžeto patvirtinimas yra jo, kaip Vyriausybės vadovo moralinis įsipareigojimas. Jis negali dabar ardyti valdančiosios koalicijos, išeiti iš valstiečių“, – kalbėjo parlamentaras.


Buvęs valstiečių frakcijos narys, dabar Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Povilas Urbšys taip pat tikino, kad politinė dėlionė gali stipriai keistis po biudžeto priėmimo. O J. Narkevičių ministro posto valdantieji saugo net nebijodami konflikto su prezidentu.

„Galima sakyti, kad naudojamos antgamtinės priemonės, siekiant išsaugoti susisiekimo ministrą J. Narkevičių, net nevengiant susipriešinti su prezidentu G. Nausėda. Galima čia kalbėti, ar tą neskaidrumo taurė jau perpildyta, ar ją dar reikia pildyti. Bet faktas yra toks, kad tai pirmas labai didelis konfliktas. Valdantieji ant savo santarvės aukuro bando paaukoti prezidento autoritetą. Ar tai ilgai tęsis, lieka atviras klausimas, nes bet kokiu atveju reikės prezidento parašo ant biudžeto“, – priminė politikas.

P. Urbšys teigė nemanantis, kad prezidentas taip lengvai ims ir nusileis. „Galima sutikti ir su tais politikais, kurie sako, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija po biudžeto priėmimo gali likti prie suskilusios geldos. (…) Kalbama yra ne tik apie biudžeto priėmimą, bet ir apie pačios koalicijos tvarumą, keliant ultimatumus“, – kalbėjo P. Urbšys.

Nuotr. D. Pipo

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2019 m. Gruodis mėn. 01 d., Sekmadienis

NVO mugė "Maži darbai kuria didelę Lietuvą"

Pilietinis judėjimas KARTU nuotrauka.Lapkričio 30 d. Panevėžio „Minties“ gimnazijoje vyko Pilietinio judėjimo KARTU organizuota NVO mugė „Maži darbai kuria didelę Lietuvą“.

Šis renginys bendruomeninio projekto, kurį finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė, dalis. Bendruomeniškumas – tai vertybė, gebėjimas veikti kartu. Tai galimybė kitaip kurti savo gyvenamąją aplinką ir įprasminti savo laisvalaikį.

Mugės ,,Maži darbai kuria didelę Lietuvą‘‘ metu vyko dalyvių prisistatymas, susirinkusiems dainavo muzikinio projekto „Du balsai – viena širdis“ dalyvės Gražina ir Reda, vestibiulyje „Solidarumo kava“ kavinės atstovai vaišino kava ir arbata. Vėliau klasėse vyko edukaciniai užsiėmimai, dokumentinio filmo „Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas“ peržiūra, daug žmonių susirinko į diskusiją „Bendruomenė skirta visiems“, kurią vedė ir patirtimi dalinosi Neringa Kleniauskienė, Balsių bendruomenės pirmininkė. Diskusijoje dalyvavo ir Balsių bendruomenės tarybos narė Daiva Sinkuvienė.

Po mugės mokyklos aktų salėje vyko Daumanto Lukošiūno muzikinė programa. Organizatoriai mugės dalyviams įteikė pažymėjimus bei dovanėles. Renginio pabaigoje pasirodė šokių kolektyvas „Pynimėlis“ (vadovai Rita ir Ričardas Bakanauskai).

Povilas Urbšys pasidžiaugė, kad renginys sutraukė tiek daug Panevėžio bendruomenių ir NVO organizacijų, kad visi susirinkę vienoje vietoje turėjo galimybę susipažinti, dalintis kontaktais ir idėjomis.

S.Barono nuotr.

2019 m. Lapkritis mėn. 30 d., Šeštadienis

TAU chorų šventė

Panevežio trečiojo amžiaus universitetas nuotrauka.Lapkričio 30 d. Panevėžio Trečiojo amžiaus universitete vyko chorinės muzikos šventė "Amžina daina". Dalyvavo Kauno kultūros centro mišrus choras "Ainiai", dainos klubas "Atgaiva". bendruomenių rūmų mišrus choras "Čiūto", miesto choras-klubas "Senoliai", ansamblis "Smiltelė". Tai buvo tikra ŠVENTĖ. Šventės dalyviai galėjo pasivaišinti kvapnia SOLIDARUMO kava.

Povilas Urbšys padėkojo kolektyvams už aktyvų dalyvavimą ir šventės organizatorei Daliai Gaspariūnienei už išradingumą bei energiją, įteikė jai gėlių puokštę.

2019 m. Lapkritis mėn. 29 d., Penktadienis

Žiemos pasaka

Lapkričio 29 d. Galerijoje XX atidaryta LDS Panevėžio skyriaus narių paroda - pardavimas "Žiemos pasaka". Panevėžiečiai menininkai jau ne vienerius metus kviečia miesto gyventojus į tokią parodą, kur galima pasigrožėti kūriniai ir, gal būt, įsigyti puikią kalėdinę dovaną. 

Povilas Urbšys pasveikino dailininkus, apžiūrėjo parodą ir LDS Panevėžio skyriaus vadovui Tomui Rudokui įteikė suvenyrą.

2019 m. Lapkritis mėn. 29 d., Penktadienis

Seimo posėdyje svarstytas Te­ri­to­ri­jos ad­mi­nist­ra­ci­nių vie­ne­tų ir jų ri­bų įsta­ty­mo straips­nio pakeiti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas

Screenshot_4.jpg

Lapkričio 26 d. Seimo vakariniame posėdyje Vals­ty­bės val­dy­mo ir sa­vi­val­dy­bių ko­mi­te­tas pristatė Te­ri­to­ri­jos ad­mi­nist­ra­ci­nių vie­netų ir jų ri­bų įsta­ty­mo 7 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­taą Nr. XIIIP-4121(3), kurio ly­gi­na­mą­jį va­rian­tą pa­siū­lė ir su­for­mu­la­vo sa­vo siū­ly­mą Povilas Urbšys.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

Bal­sa­vo 95 Sei­mo na­riai: už – 68, prieš – 6, su­si­lai­kė 21. Tai­gi įsta­ty­mo pro­jek­tui Nr. XIIIP-4121(3) po svars­ty­mo buvo pri­tar­ta. 

2019 m. Lapkritis mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Povilas Urbšys: reikia išsiaiškinti, kokį poveikį valdančiajai koalicijai daro interesų grupės

Screenshot_3.jpg

Šiandien Seime svarstant pavedimo Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui atlikti parlamentinį tyrimą dėl Lietuvos Respublikos Seimo narės Irinos Rozovos veiklos ir ryšių galimai keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui ir iš Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento gautos informacijos netinkamo panaudojimo“ tyrimo laiko pratęsimą, Povilas Urbšys pasisakė prieš.

Povilo Urbšio išsakytus argumentus žiūrėkite čia.

Vėlaius svarstant siūlymą į NSGK atliekamą tyrimą dėl parlamentarės Irinos Rozovos reikėtų papildyti dar vienu klausimu ir išsiaiškinti kokį poveikį valdančiajai koalicijai daro interesų grupės, kurios turėdamos akivaizdžių ryšių su trečiųjų valstybių šalių politikais, verslininkais bei interesų Lietuvos strateginiuose sektoriuose, kurie nesuderinami su nacionalinio saugumo interesais, finansuoja, kai kurias Lietuvos valdančiąją daugumą sudarančias politines partijas ir arba joms priklausančius ir (arba) su jomis siejamus politikus Povilas Urbšys pasisakė už.

Povilo Urbšio komentarą dėl tyrimo papildymo žiūrėkite čia.

Balsavimo metu pasiūlymui nepritarta (už 24, prieš 15, susilaikė 16), projektas gražintas tobulinti.

2019 m. Lapkritis mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Po įžeidžių kaltinimų lavinos suteikta daugiau laiko NSGK tyrimui dėl Rozovos veiksmų

Irina Rozova

Seimas ketvirtadienį nusprendė parlamentarės Irinos Rozovos ryšius tiriančiam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) suteikti daugiau laiko šiam tyrimui atlikti. Išsiaiškinti, ar I. Rozovos veiksmai sukėlė grėsmę nacionaliniam saugumui, komitetui skirtas laikas iki kitų metų balandžio 30 d. Iš balsavusių 107 parlamentarų už pasisakė 88, prieš - 8, susilaikė 11.

Nepaisant to, kad sprendimas priimtas įtikinamu balsų skaičiumi, diskutuojant dėl NSGK pirmininko, „valstiečiams“ priklausančio Dainiaus Gaižausko inicijuojamo tyrimo laiko pratęsimo, užvirė aštrios diskusijos ir įžeidinėjimai bei kaltinimai vieni kitiems.

 Opozicija kaltino D. Gaižauską vilkinant tyrimą, o šis tikino, kad NSGK turėjo siekį surinkti absoliučiai visą reikalingą informaciją dėl I. Rozovos.

 „Tyrimas nevilkinamas, daromas kokybiškai, buvo surinkta faktinė medžiaga, pirmiausia - įslaptinta informacija iš Valstybės saugumo departamento. Mums nepakako vienos pažymėlės, kaip kažkada buvo darytas NSGK tyrimas, mes surinkome absoliučiai visą informaciją“, - plenariniame posėdyje kalbėjo „valstietis“.

„Norint tyrimą atlikti kokybiškai, ši informacija turi būti išanalizuota ir tik tada priiminėjami sprendimai“, - pridūrė D. Gaižauskas.

Tačiau tokie argumentai įtikino ne visus parlamentarus. Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys teigė, kad NSGK turėjo susitvarkyti per duotą laiką.

„Jeigu jūs apsiėmėte komisijos darbą organizuoti, tai jūs turite jį taip organizuoti, kad būtų suspėta laiku. Jeigu nespėjate, tai reiškia, kad kažkas nesugeba tą darbą organizuoti. Kyla klausimas, ar komiteto pirmininkas yra pajėgus tai daryti, ar jam rūpi kiti tikslai. Todėl aš nenoriu dalyvauti šiame farse“, - kalbėjo P. Urbšys

Nuotr. J. Elinskas

Skaitykite: https://www.delfi.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 318