Naujienos

2017 m. Spalis mėn. 13 d., Penktadienis

Suskaičiavo, kiek Panevėžyje yra „partinių“

Teisingumo ministerijos duomenimis per metus politinės partijos neteko 6 386 narių. Labiausiai sumenko Darbo partija, o savo būrį pagausino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), nors jų bendras skaičius per šalį ir nėra gausus – spalio 1 dienai buvo 4 274 nariai.

Naujienų portalas JP pasidomėjo, kokia situacija didžiųjų partijų Panevėžio miesto ir rajono skyriuose.

Pilietinio judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys teigė, kad judėjimas laikosi kokybės principo.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Spalis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Po Mindaugo Basčio kūliavirsčio prabilta apie sąmokslą

Vis labiau įsisiūbuojančioje kairiųjų melodramoje – netikėtas posūkis: socialdemokratų lyderio Gintauto Palucko iš Seimo jau varytas Mindaugas Bastys tampa jo sąjungininku.

Ant apkaltos slenksčio stovintis M.Bastys vakar paskelbė paliekantis socialdemokratų maištininkų gretas, nes partijoje nėra vieningos pozicijos dėl bendradarbiavimo su „valstiečiais“.

M.Bastį, kaip ir dar devynis partijos sprendimui trauktis iš valdančiosios koalicijos nepaklususius Seimo narius, socialdemokratų etikos sargai pasiūlė šalinti iš partijos.

Išvarius maištininkus, socialdemokratams grėsė iš viso likti be frakcijos Seime, nes ją sudaryti gali septyni nariai, o su „valstiečiais“ nesusidėjo tik šeši. Taigi dabar M.Bastys būtų septintas.

Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Spalis mėn. 11 d., Trečiadienis

Valdininkai brėžia regionų kryptis

Šiandien Seime bus pristatyta Vidaus reikalų ministerijos (VRM) rengiama Baltoji knyga, kurioje numatomos regioninės politikos gairės iki 2027-ųjų.

Regionų vizija jau sukėlė nemenkų diskusijų, mat apskritis ketinama sujungti į regionus ir kiekvienam jų numatyti konkrečią specializaciją. Apie ją merijos sužinojo tik tuomet, kai regioninės politikos gairės jau beveik buvo parengtos.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Spalis mėn. 11 d., Trečiadienis

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys sveikina Vietos savivaldos dienos proga

lrseimas.png

Gerbiami Lietuvos žmonės, savivaldybių darbuotojai, tarybų nariai, pilietinė branda valstybėje prasideda nuo stiprios savivaldos. Stipri savivalda – stipri valstybė.

Sveikindamas Vietos savivaldos dienos proga dėkoju už prasmingus darbus ir nuoširdų bendradarbiavimą. Linkiu visiems būti aktyviais, pilietiškais savo krašto šeimininkais.

Kartu stiprinkime ir tobulinkime Lietuvos vietos savivaldą bei puoselėkime jos tradicijas.

2017 m. Spalis mėn. 09 d., Pirmadienis

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje „Susitikimai su režisieriumi Juozu Miltiniu“

DSCF8454.pngPanevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje prasidėjo Juozo Miltinio palikimo studijų centro renginiai. Tai operatoriaus Alberto Petrausko unikalios filmuotos archyvinės medžiagos apie garsų režisierių peržiūros. Spalio 9 d. vyko pirmoji peržiūra „Svečiuose pas Juozą Miltinį“.

Renginyje dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys kalbėjo apie Juozo Miltinio fenomeną: „Juozas Miltinis yra grynuolis, kuriame glūdi neinterpretuota prasmė. Gerbiamas Albertas mums suteikė galimybę prisiliesti prie šio fenomeno neapdoroto varianto. Taigi mes turime galimybę kiekvienas jį pritaikyti sau individualiai. J. Miltinis yra mūsų miesto dvasios dalis. Dėkui, Albertai, kad užfiksavote ir išsaugojote tas reikšmingas akimirkas“.

2017 m. Spalis mėn. 09 d., Pirmadienis

Lietuvos parlamentarai ragina nepalaikyti galimų ES sankcijų Lenkijai

13 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių parlamentarų siūlo Seimui priimti rezoliuciją, kurioje „reiškia paramą, įsipareigoja remti ir solidarizuojasi su Lenkijos Respublika dėl prieš ją pradėtų Europos Sąjungos procedūrų ir rekomenduoja nepalaikyti galimų sankcijų“.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Spalis mėn. 06 d., Penktadienis

Mokytojų dieną šventė pedagogai senjorai

saleje.jpgSpalio 6 d. Panevėžio V. Žemkalnio gimnazijoje vyko ypatingas Mokytojų dienos minėjimas. Jau antrus metus iš eilės Panevėžio pedagogų švietimo centro iniciatyva į šią šventę sukviečiami pedagogai senjorai. Susirinkusiuosius dainomis, spektakliu bei kitokiomis dovanomis apdovanojo V. Žemkalnio gimnazijos moksleiviai, sveikino miesto savivaldybės atstovai.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė garbiems mokytojams Seimo nario nuoširdžiausius sveikinimus. „Kiekvieno iš mūsų gyvenime buvo nuostabus etapas – mokykla. Ir tame laikotarpyje neabejotinai svarbų vaidmenį suvaidino mokytojai. Jie padėjo mums pasirinkti teisingą gyvenimo kelią, pasėjo mumyse nekintamų vertybių sėklą. Kaip vieną kartą išrinktas prezidentas visą likusį gyvenimą vadinamas prezidentu, taip ir mokytojas iki gyvenimo pabaigos išliks mokytoju“, - kalbėjo Povilo Urbšio padėjėja.

2017 m. Spalis mėn. 06 d., Penktadienis

Neaišku, kas ką valstybėje daro

Valstybės valdymo politikos formuotojų neūkiškumą atskleidė dar vienas Valstybės kontrolės auditas. Šįkart nustatyta, kad valstybė iki šiol nežino, kiek ir kokias paslaugas turi teikti tik viešojo sektoriaus institucijos, todėl steigiamos vis naujos - per dvejus metus įsteigtos dar 46-ios. Tad ar reikia stebėtis, kad trūksta pinigų švietimui, kultūrai ir kitoms sritims?

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Spalis mėn. 06 d., Penktadienis

Panevėžyje paminėta Tarptautinė mokytojų diena

DSCF8426Spalio 5 d. Panevėžio Bendruomenių rūmuose Tarptautinę mokytojų dieną šventė Panevėžio miesto pedagogai. Juos sveikino Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, Seimo nariai, miesto valdžios bei švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.

Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas šiemet įteikė dvi Metų mokytojo premijas. Jos buvo įteiktos „Vilties“ progimnazijos pradinių klasių mokytojai ekspertei Astai Sakalienei bei „Ąžuolo“ progimnazijos technologijų mokytojui metodininkui Romui Kupčinskui.  

Seimo narys Povilas Urbšys kreipėsi į mokytojus tokiais žodžiais: „Mes gyvename labai keistame amžiuje, kur skubėjimas laikomas duotybe. Jūs suteikiate žinias mokiniams, kad jie sugebėtų priimti Pasaulį, kiekviename savo mokinyje palikdami nekintančių vertybių sėklas:  gėrį, meilę, pasiaukojimą. O tą gali daryti tik žmonės, turintys didžią dvasią. Jūs esate išrinktieji, jūs esate pašauktieji. Tai – misija. Noriu Jums palinkėti pasitikėjimo vertos valdžios, kad jums nereikėtų įrodinėti kas yra mokytojas, kas yra mokykla. Su Jūsų švente, gerbiami mokytojai!“

Baigdamas Povilas Urbšys įteikė padėkas Vitalijai Balčiūnienei – „Saulėtekio“ progimnazijos dailės ir technologijų mokytojai metodininkei už demokratiškumo, bendruomeniškumo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą mokykloje ir Mildai Masilionytei –  „Minties“ gimnazijos kūno kultūros mokytojai už sveikos gyvensenos gimnazijoje ir už jos ribų skleidimą bei įgyvendinimą. 

2017 m. Spalis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Didinti algas siūloma tik naujai išrinkto Seimo nariams

Seimui svarstant galimybę padidinti algos bazinį dydį politikams ir biudžetininkams, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Povilas Urbšys siūlo nedidinti algų šios kadencijos Seimo nariams.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 212