Naujienos

2019 m. kovas mėn. 13 d., Trečiadienis

Pasitarimas Techninės pagalbos neįgaliesiems centre

susitikime.jpgPanevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkas Jonas Dumša kreipėsi į Seimo narį Povilą Urbšį dėl problemų, kylančių kompensuojant aktyvaus tipo neįgaliojo vežimėlių įsigijimą ir dėl kompensacinės technikos remonto. 2019 m. kovo 13 d. Seimo nario P. Urbšio iniciatyva Techninės pagalbos neįgaliesiems centre įvyko pasitarimas, kuriame dalyvavo Seimo narys Povilas Urbšys, centro direktorė Ilona Ogurcova ir specialistai, Neįgaliųjų reikalų departamento direktorės pavaduotoja Jolanta Šliužienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tikslinės pagalbos ir vaiko teisių skyriaus vedėja Daiva Zabarauskienė ir neįgalieji iš įvairių organizacijų. Neįgalieji kėlė problemas dėl permažų kompensacijų už vežimėlius, dėl ilgų eilių laukiant pasėstų nuo pragulų, dėl sudėtingos situacijos gaunant pakaitinę techniką, kol vyksta naudotų priemonių remontas ir kt. problemų. Po diskusijų nutarta, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai, pasitelkę įvairius specialistus, išnagrinės esamą situaciją, suorganizuos pasitarimą su suinteresuotomis institucijomis ir ieškos kompleksinių problemų sprendimo būdų.

2019 m. kovas mėn. 12 d., Antradienis

R. Juknevičienė ir P. Urbšys Panevėžyje vienijasi prieš korupcija įtariamą merą

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „R. Juknevičienė ir P. Urbšys Panevėžyje vienijasi prieš korupcija įtariamą merą“

Politiniai oponentai, Seimo nariai konservatorė Rasa Juknevičienė ir buvęs valdančiosios „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys sutarė dėl bendradarbiavimo Panevėžyje, kad nebūtų perrinktas korupcija įtariamas meras Rytis Račkauskas.

Politikai pasirašė susitarimą, kad konservatoriai per antrąjį Panevėžio miesto mero rinkimų turą rems su R.Račkausku kovojančio P.Urbšio kandidatūrą. Paties mero teigimu, tai yra įrodymas, kad konservatoriai bei P.Urbšys nepaiso politinių įsitikinimų ir tiesiog ieško būdų užsitikrinti valdžią.

P.Urbšys BNS sakė, kad sutarimas su konservatoriais „ne iš meilės gimė, o iš bendro reikalo dirbti miestui“. „Mes imamės atsakomybės už Panevėžį ir mes pademonstruojame, kad mūsų neveda siauri politiniai interesai, mes sugebame peržengti per savo nuoskaudas vardan bendro tikslo“, – teigė parlamentaras. Panevėžio meru siekiantis tapti politikas tvirtino, kad jis ir konservatoriai „vertybine prasme deklaravom tą patį – skaidrumą“. 

„Jei mes nesugebėsime susitelkti, tas asmuo, kuris siejamas su neskaidrumu, jis vienaip ar kitaip įtvirtins savo statusą ir svarbiausia tai bus įtvirtinta ir žmonių sąmonėje, kad jie gali rinkti tą asmenį, kuris miestą padarys savo bylos įkaitu“, – kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt

2019 m. kovas mėn. 10 d., Sekmadienis

...

kovo11.jpg

2019 m. kovas mėn. 08 d., Penktadienis

„Panevėžio dailės dienos 2019“

xxx.pngKovo 8 d. Galerijoje XX atidaryta Miniatiūrų paroda, kurioje šiemet savo naujausius darbus eksponuoja 22 profesionalūs Panevėžio miesto menininkai.

„Panevėžio dailės dienos“ – jau tradicinis, nuo 1999-ųjų vykstantis projektas, suvienijantis Panevėžio profesionaliuosius menininkus. Paroda organizuojama kas dvejus metus – susiformavusiam menininkui tai gana trumpas laiko tarpas, o jaunajam dveji metai labai daug – čia sudaroma patogi terpė stebėti jo vystymąsi.

Povilas Urbšys pasidžiaugė, kad, sumažėjus parodų erdvėms, miesto menininkai ko ne visi sutilpo į nedidelę Galerijos XX salę. „Jūsų darbai tarsi garstyčios grūdas, kuris gali parodyti kas žmogų sieja su amžinybe ir kas jame yra begalybė. Ačiū jums už tai,“- kalbėjo Seimo narys ir įteikė dailininkams suvenyrą.

2019 m. kovas mėn. 08 d., Penktadienis

Kreivi veidrodžiai parlamentarų darbotvarkėse

Seimo nariai tampa vis atviresni savo rinkėjams – jie ne tik aktyviai skelbiasi, kokioje diskusijoje, renginyje dalyvavo, bet ir kokį jubiliatą pasveikino. Tačiau net patys politikai abejoja, ar tokios „išpažintys“ tikrai užtikrina valdžios skaidrumą.

Ką veikia ir kuo užsiima valdžioje sėdintys išrinktieji, negali būti jokia paslaptis juos ten pasodinusiems piliečiams. Todėl jiems turėtų nuolat būti atviros ne tik Seimo rūmų ir pačių parlamentarų kabinetų rinkimų apygardose durys, bet ir seimūnų darbo kalendoriai.

Su Seimo narių kasdiene veikla galima susipažinti per jų darbotvarkes, skelbiamas asmeninėse ir kitose oficialiose interneto svetainėse. Tik šias po kaulelį narstantys visuomenininkai teigia, jog ir čia politikai savo atstovaujamai tautai pasako ne viską.

Tarptautinės organizacijos „Transparency International“ padalinio Lietuvoje atstovai nebe pirmi metai bando suskaičiuoti, kaip parlamentarai viešina savo susitikimus su interesų grupėmis ir lobistais. Nors tai daryti nėra būtina, surinkta statistika, tyrėjų nuomone, parodo Seimo skaidrumą ir betarpišką bendravimą su tauta.

Nepaisant to, visgi aiškėja, kad apie tokius pasimatymus praneša tik trys iš penkių parlamentarų.


Dėl „Transparency International“ tyrimo surinktų skaičių abejojo ir su valstiečiais į Seimą atėjęs nepartinis Povilas Urbšys. Jis tvirtino, kad visi jo, kaip Seimo nario, susitikimai vyksta dėl viešo intereso ir niekada neslepiami. Juos politikas teigė išsamiai surašantis savo asmeninėje svetainėje internete.

„Skaidrumas man – numeris vienas, tad aš nesuprantu, iš kur tas skaičius iš viso ištrauktas“, – teigė politikas, tyrėjų duomenimis, deklaravęs tik 3 praėjusių metų rudens ir 2 pavasario sesijos susitikimus su interesų grupėmis ar lobistais.

P. Urbšio nuomone, panašios statistikos tik sukuria žmonėms skaidrumo iliuziją, bet viską reikia vertinti pagal konkrečius darbus. Politikoje, anot jo, mėgstama ne tik be naudos važinėti, susitikinėti, bet ir geresnei statistikai prirašyti Seime krūvas siūlymų, naujų projektų, kurių dalis – iš fantastikos srities.

Skaitykite:https://naujienos.alfa.lt

 

2019 m. kovas mėn. 07 d., Ketvirtadienis

Panevėžiečių nuomonės apie kandidatus į merus

foto_gntv.jpg

Po kiek daugiau nei savaitės panevėžiečiai savo nuomonę, kokio miesto vadovo nori, turės išreikšti dar kartą. GNTV reportaže interviu su Povilu Urbšiu apie tai, kokia jo nuomonė dėl rinkimų rezultatų baigties. Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

 

2019 m. kovas mėn. 06 d., Trečiadienis

Valdžios dėlionė – galvosopis partijoms


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Valdžios dėlionė – galvosopis partijoms“

Nors Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui teisėsauga pareiškusi įtarimus ir jau devintą mėnesį nušalinusi nuo pareigų, tai netapo lemtinga korta rinkimuose. Kas laimės Aukštaitijos sostinės valdžios vairą – intriga, kokios mieste seniai nebuvo. Pirmajame ture R. Račkauskas pelnė pusantro karto daugiau rinkėjų balsų nei antroje vietoje likęs atkaklus kovotojas su korupcija buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos vadas, Seimo narys Povilas Urbšys ir net 29,36 proc. balsų nuo tekusių visiems vienuolikai kandidatų į miesto merus. Negana to, šiųmečių rinkimų pirmajame ture R. Račkauską palaikė 1204 panevėžiečiais daugiau nei balsavime prieš ketvertą metų, kai apie įtarimus jam niekas dar nė negalėjo pagalvoti. Tokie rezultatai stulbina,bet jie dar negarantuoja, kad po antrojo turo mero vairą laikys didelių nemalonumų su teisėsauga turintis R. Račkauskas. Mero rinkimus prapylusios partijos jau pradėjo dėlionę, kurį – P. Urbšį ar R. Račkauską – palaikyti kovo 17-ąją atėjus prie balsadėžių.

Pagrindinis jų motyvas nusisukti nuo R. Račkausko – kone kiekvieno sąrašo ašimi einant į rinkimus tapęs skaidrumo ir kovos su korupcija motyvas. Visgi korupciją įtariamą kandidatą išrinkus meru, miesto Tarybai iškiltų net tik moralinė dilema.
Kandidatai į merus R. Račkauskas ir P. Urbšys tvirtina, jog jau kalbasi su į Tarybą išrinktų partijų atstovais, visgi nesako, ar jau sulaukė kurio nors sąrašo palaikymo. „Akivaizdaus patikinimo dėl palaikymo nėra. Tenka kalbėtis su įvairių partijų į Tarybą išrinktais žmonėmis. Jei antrame ture bus aktyvūs tie, kurie atskiria neskaidrumą nuo miesto atsinaujinimo, galima laimėti rinkimus, galima suburti veiklią daugumą, kuri padarys tuos darbus, kurie skaidriai pradėti, ir pradės naujus“, – lemiamai politinei dvikovai ruošiasi pirmajame ture antras likęs P. Urbšys. Jis pripažįsta, kad mažiausiai tikisi Panevėžio valstiečių palaikymo. „Matosi, kad LVŽS tinka dabartinė situacija dėl mero. Valstiečiai demonstruoja neva išskirtinį skaidrumą, bet jų kandidatas rinkimų kampanijos metu nekritikavo R. Račkausko, netgi dar išleido leidinį, kur kritikuojama mano persona. Tokiu būdu jie demonstruoja galintys eiti su R. Račkausku“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite:https://naujienos.alfa.lt

Nuotr. „Sekundės“

2019 m. kovas mėn. 05 d., Antradienis

Laukia pokyčiai ir Seime: mero postą užsitikrino vienas parlamentaras, kovą tęsia keturi

Vitalijus Gailius

Iš 14 mero posto siekusių Seimo narių po pirmojo rinkimų turo jį užsitikrino vienintelis Seimo narys – liberalas Vitalijus Gailius, triumfavęs gimtajame Joniškyje. Dar keturi bandys pasiekti pergalę antrajame ture.

Už V. Gailių balsavo 62,21 proc. rinkėjų. „Rezultatus vertinu kaip didelį Joniškio žmonių pasitikėjimą, suteiktą man ir mano atstovaujamam politinės partijos sąrašui (...). Aš tikėjau Joniškio žmonėmis, o aš esu joniškietis“, – BNS sakė politikas.

Antrame ture susigrums dar keturi parlamentarai. Jurbarko rajone – liberalas Ričardas Juška, Marijampolėje – valstietis Kęstutis Mažeika, Panevėžyje – su komitetu „Kurkime jaukų miestą KARTU“ kandidatuojantis Povilas Urbšys, Klaipėdos rajone – valstietis Bronius Markauskas.

„Jeigu antrame ture jie (rinkėjai – BNS) buvo nuoširdūs, tai jie turi alternatyvų pasirinkimą. (...) Esmė ta, ar Seimas, ar savivaldybė, tai tas pats darbas. Žinoma, Seime kėdė minkštesnė, bet negaila palikti būtų“, – BNS teigė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

Nuotr. E. Blaževič

2019 m. kovas mėn. 04 d., Pirmadienis

Partijų kortas sumaišė rinkėjai

Panevėžyje rinkėjai dar kartą parodė partijoms, net ir krūvas pinigų investavusioms į brangius rinkimų plakatus, kad jų vieta – tik už rinkimų komitetų nugarų. Rungtis dėl Aukštaitijos sostinės mero regalijų į antrąjį rinkimų turą panevėžiečiai pasiuntė abiejų komitetų lyderius – antros kadencijos šiame poste siekiantį, šiuo metu nuo pareigų dėl korupcijos tyrimo nušalintą, bet įtarimus atmetantį Rytį Račkauską ir Seimo narį Povilą Urbšį.

„Prognozavau, kad į antrą turą galime patekti abiejų komitetų kandidatai į merus, kas ir įvyko. Bet prisipažinsiu, kad tokio skirtumo tikrai nenumačiau. Buvau įsitikinęs, jog panevėžiečiai skiria kriminalinę atsakomybę nuo politinės ir nesusitaikys su tuo, kad meru gali būti asmuo, kuris sėdės teisiamųjų suole“, – pareiškė P. Urbšys. Parlamentaro nuomone, R. Račkauskui laimėti padėjo Savivaldybės vykdomas Europos Sąjungos remiamų miesto tvarkymo projektų viešinimas. „Už Savivaldybės resursus buvo pristatinėjama R. Račkausko pozicija – ar kalbėtume apie autobusuose sukamus vaizdo klipus apie Panevėžio atsinaujinimą, ar kitus straipsnius. Akivaizdu, kad daliai žmonių galėjo susidaryti įspūdis, jog jam pareikšti įtarimai tėra menkniekis. Antrasis turas parodys, kaip mes suvokiame, kas yra Panevėžio garbė“, – piktinosi P. Urbšys.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

2019 m. kovas mėn. 04 d., Pirmadienis

Politikai po rinkimų skaičiuoja mandatus: triumfuoja ne partijos

rink.pngAiškėjant savivaldos rinkimų rezultatams daliai politikų teko susitaikyti su prastesniu nei tikėtasi rezultatu. Žvelgiant į rinkimų rezultatus, akivaizdu, kad šiuose rinkimuose triumfuoja visuomeniniai komitetai.
8 val. ryto VRK buvo suskaičiavusi beveik visų savivaldybių rinkimų apylinkių balsus. Iš 1970 ryte buvo suskaičiuoti 1969 apylinkių balsai. Savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja Visuomeniniai rinkimų komitetai, kurie bendrai surinko 26,76 proc., o iš partijų – pirma Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 16,03 proc., antra Lietuvos socialdemokratų partija – 13,26 proc. , trečia – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 11,14 proc. Ketvirti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 5,89 proc.
Jį (Andrių Navicką - aut.past.) nustebino
Povilas Urbšys. „Dar labiau nustebino Šiaulių meras Visockas. Nemaniau, kad pastarasis laimės jau pirmame ture, o Povilas, spėjau, kad liks trečias. Dabar Panevėžyje bus gladiatorių kova: Račkauskas prieš Urbšį. Antra gladiatorių kova vyks Molėtuose, kur konservatorius Jauneikis kausis su nuo konservatorių atskilusiu Kildišiumi“, – rašė A. Navickas.
Skaitykite:
https://www.delfi.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 290