Naujienos

2019 m. Birželis mėn. 06 d., Ketvirtadienis

Pareiškus nepasitikėjimą V.Pranckiečiu, jį palaikantys parlamentarai svarstytų kreiptis į KT

Palaikančių Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio poziciją likti poste parlamentarų gretose bręsta iniciatyva kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), jeigu „valstiečių“ inicijuotas nepasitikėjimo V. Pranckiečiu balsavimas Seime būtų sėkmingas.

Apie tai Eltai sakė Mišriai Seimo narių grupei priklausantis parlamentaras Povilas Urbšys. Kaip pasakojo parlamentaras, Konstitucijoje yra įtvirtintas laisvas Seimo nario mandatas, o Seimo statutas nurodo, kad Seimo pirmininkas atstovauja Seimui ir būtent jis turi garantuoti nešališkumą. Dėl to, teigė P. Urbšys, inicijuojama atstatydinimo procedūra be rimtų nusiskundimų konkrečiu V. Pranckiečio darbu gali prieštarauti Konstitucijai.
„Jeigu kalbėtume apie atstatydinimo procedūrą, kurioje nėra aiškių argumentų, o tik tai pateikiami tie politiniai koaliciniai argumentai, tai gali prieštarauti konstitucinei nuostatai“, - sakė P. Urbšys.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/

2019 m. Birželis mėn. 05 d., Trečiadienis

„Šaltiniečių“ sporto šventė

str.pngBirželio 05 d. „Šaltinio“ progimnazijos stadione jau trečią kartą vyko „Šaltiniečių“ bendruomenės sporto šventė. Ši bendruomenė, vienijanti žmones susijusius su ,,Šaltinio“ progimnazija, įsteigta 2016 m. birželio 2 d. Nuo pirmos įsikūrimo dienos jos pirmininkė - „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Zina Stripeikienė. Bendruomenėje didelis dėmesys skiriamas bendruomenės socialiniams, kultūriniams poreikiams, sveikos gyvensenos įpročių formavimui, žinių apie sveikatos saugojimo ir stiprinimo būdus gilinimui. Mokykloje bendruomenė švenčia metines šventes: šoka dainuoja, kviečiasi svečių iš kitų bendruomenių, mokyklų. Tokios šventės suvienija šeimas, paskatina bendrai veiklai, užsimezga ryšiai su kaimynais.

Povilas Urbšys pasveikino visus šventės dalyvius su šaunia, jau tradicine tapusia, švente, pasidžiaugė, kad net svilinant tokiam karščiui susirinko tiek daug dalyvių. Seimo narys įteikė mokyklos direktorei Zinai Stripeikienei gėlių puokštę ir suvenyrą.

2019 m. Birželis mėn. 05 d., Trečiadienis

Šokių šventė „Aš praversiu meno skrynią“


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „„Aš praversiu meno skrynią““
Birželio 5 d. Panevėžio "Saulėtekio" progimnazijos kieme krykštavo ir šokių žingsneliu sukosi pradinių klasių mokiniai. Nepaisant didelės kaitros, jų  palaikyti ir pasidžiaugti vaikų pasiekimais susirinko ir būrys tėvelių, senelių... Visą mokyklos bendruomenę trečiadienio vakarą subūrė tradicinė, jau 27-ąjį kartą vykstanti, šokių šventė „Aš praversiu meno skrynią“.

Šią šokių šventę prieš 27 metus sumanė buvusi tautinių šokių mokytoja Danutė Špučienė, o jos tęstinumu jau penktus metus rūpinasi  mokyklos šokių mokytoja Agnė Šidlauskaitė.

Povilas Urbšys padėkojo šokių mokytojai už tradicijų puoselėjimą, o visą mokyklos bendruomenę pasveikino su mokslo metų pabaiga ir palinkėjo įspūdžių kupinos vasaros.

2019 m. Birželis mėn. 04 d., Antradienis

Lietuva tiesiogiai. Studijoje P.Urbšys

Screenshot_1.png

Speciali #LietuvaTiesiogiai laida. Lietuvos politinėje padangėje vasara nė nekvepia. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis ir toliau tvirtina, kad Seimo pirmininkas V.Pranckietis turėtų trauktis iš posto. Tik dabar teigiama, kad šio posto, kaip ultimatumo, reikalauja socialdarbiečiai. Kaip teigiama, kad į šį postą greičiausiai būtų pasiūlytas socialdarbiečių lyderis G.Kirkilas. Taip pat sakoma, kad S.Skvernelio likimas priklausys nuo valdančiosios koalicijos sprendimo.

Studijoje – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas, valstiečių derybinės grupės vadovas Tomas Tomilinas, Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys bei apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

"Akivaizdu, kad Ramūnas Karbauskis vedamas savo asmeninio keršto, bet kartu jis nori susidoroti su V.Pranckiečiu," - laidoje sakė P.Urbšys.

Žiūrėkite: https://www.facebook.com/

2019 m. Birželis mėn. 03 d., Pirmadienis

Ar visuomeniniai teisėjai išgelbės teismų prestižą?

Po poros metų teismuose turėtume matyti visuomeninius teisėjus - tarėjus. Šio instituto įteisinimui pritarė Vyriausybė. Bet ar visuomeniniai teisėjai, kaip tikimasi, padidins pasitikėjimą teismais ir teisine sistema?

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai teisininkai Vidmantas ŽIEMELIS, Egidijus BIČKAUSKAS, Seimo nariai Povilas URBŠYS ir buvęs Advokatų tarybos pirmininkas Rimas ANDRIKIS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

G.JAKAVONIS: Gerbiamas Povilai, kokie būtų jūsų argumentai „už“ ir „prieš“?

P.URBŠYS: Diskusijos dėl visuomenės teisėjų, dėl vadinamųjų tarėjų, pas mus visuomenėje kartkartėmis atsinaujina. Dar 2016 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą dėl visuomeninio teisėjo (tarėjo) instituto teismuose koncepcijos patvirtinimo. Šiek tiek pastudijavęs tą koncepciją, noriu atkreipti dėmesį, koks pagrindinis tikslas išryškintas dėl tarėjų instituto teismuose diegimo. Tai siejama su visuomenės pasitikėjimo teismais ir teisine sistema didinimu, teismų darbo tvarumo skatinimu, visuomenės teisiniu švietimu. Mes valstybėje fiksuojame, kad piliečių pasitikėjimas valdžia yra žemas. Lietuvoje pilietis neturi galimybių tiesiogiai dalyvauti teisingumo siekimo procese. Man atrodo, kad dėl to ir kyla tos diskusijos. Tai, kad iš teisininkų pusės atsiranda nuogąstavimų, aš juos visiškai suprantu. Bet ir teisininkai turėtų sutikti, kad yra ta gyvoji ir formalioji teisė - žmonių kalba sakant - tiesa ir teisingumas. Atrodo, kad sprendimas teisingas ir teisėtas, bet žmogus nejaučia, kad atstovaujama teisybei. Toje koncepcijoje ir bandoma paaiškinti, kad visuomeninio teisėjo atsiradimas leistų suartinti tą gyvąją ir formaliąją teisę. Nes pas mus dabar yra tik formaliosios teisės diktatas. Jeigu kalbame apie pačią demokratijos praktiką Europoje, tai matome, kad ši praktika yra paplitusi Vokietijoje, Švedijoje, Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje. Kai kas gali pasakyti, kad yra ir Rusijoje. Jeigu kalbėsime apie prisiekusiųjų kolegiją, tai ji yra ir Kinijoje. Bet yra ir Japonijoje. Butaforija galima paversti bet ką.

Skaitykite: http://www.respublika.lt

 

2019 m. Birželis mėn. 03 d., Pirmadienis

Mokyklėlė “Strazdanėlės” švenčia savo 30-metį

61292914_10213881261812309_2432685131610193920_n.jpgBirželio 1 d. mokyklėlė “Strazdanėlės” pabaigė mokslo metus, kurie šiais metais jubiliejiniai, jau trisdešimtieji.

Mokyklėlės „Strazdanėlės“ idėjos autorė Dalija Latvėnienė į naujos mokyklėlės užsiėmimus Panevėžio šeimas pakvietė 1989 rugsėjo 15 d. Tuomet Dalija dirbdama Panevėžio Ekrano kultūros rūmų direktorės pavaduotoja, Nepriklausomybės įkvėpta būrė šeimas kitokiam ugdymui. Iki tol ankstyvuoju ugdymu buvo vadinamas šešerių-septynerių metų vaikų lavinimas. O „Strazdanėlių“ mokyklėlė, įsikūrusi Muzikos mokyklos patalpose, startavusi su pradinukais, jau po metų į mokyklėlę pakvietė ir penkiamečius, o vėliau – ir kūdikius. Vaikai šoka ir dainuoja, sportuoja, rengiasi mokyklai. Didžiausias mokyklėlės iššūkis-operėlės, kurių parengta jau penkiolika. Pirmosios operėlės parodyti visi vyko į Kauno dramos teatrą dviem dideliais autobusais, tėvai-automobiliais iš paskos.

Šią paskutinę mokslo metų dieną su gražiu jubiliejumi mokyklos įkūrėją Daliją Latvėnienę Seimo nario Povilo Urbšio vardu pasveikino padėjėja, įteikė gėlių ir padėkos raštą. 

2019 m. Birželis mėn. 01 d., Šeštadienis

Vaikų piešinių konkursas „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“

gata.pngGegužės 31 d. Panevėžio Gamtos mokykloje vyko tarptautinio vaikų piešinių konkurso „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ laureatų apdovanojimo ceremonija.

Piešinių konkursas „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ šiemet vyko jau 28 kartą. Prieš 15 metų jis tapo tarptautiniu ir kasmet surenka vis daugiau ir daugiau dalyvių. Šiemet buvo atsiųstas rekordinis skaičius piešinių - virš 1700. Iš jų dailininkų komisija tradiciškai atrinko 100 piešinių. Įdomu, kad šiais metais daugiau negu pusė darbų apsiųsti iš užsienio šalių. 

„Šis piešinių konkursas vyksta jau 28 metus. Penkiolika metų kai jis tapo tarptautiniu, kai į Panevėžį pradėjo skristi piešiniai iš viso Pasaulio. Šis konkursas duoda impulsą vaikui, gal būt gyvenančiam kažkur Australijoje, Amerikoje, Kinijoje ar Indijoje, įsiklausyti į tą slaptą gamtos balsą. Konkursą sunku būtų įsivaizduoti be pasišventusios dailės mokytojų komisijos, kuriai reikia peržiūrėti tokią gausybę darbų. Saku jums ačiū“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir įteikė padėkas keturiems konkurso laureatams: Panevėžio lopšelio - darželi „Kastytis“ auklėtiniui Danieliui Kemešiui 5 m. už piešinį „Leopardas Afrikoje“ (pedagogė  Aleliūnienė Irena),  Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokinei Kotrynai Lašinytei 8 m. už piešinį „Flamingų rytas“ (pedagogė Aušra Lazdauskienė), Panevėžio dailės mokyklos mokinei Emilijai Beiliūnaitei 12 m. (pedagogė Jolanta Rudokienė) ir Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokinei Gabrielei Pažemeckaitei 17 m.  už piešinį „Medžioklė“ (pedagogė Laurinavičienė Daiva).

2019 m. Gegužė mėn. 31 d., Penktadienis

Seime pritarta Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimo projektui

sveikatos_istatymas.jpg

Ketvirtadienį Seime svarstant Svei­ka­tos drau­di­mo įsta­ty­mo 10 ir 28 strai­ps­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tą pristatyti Sei­mo na­rių A. Ma­tu­lo, I. De­gu­tie­nės, J. Ole­ko, R. Mar­ti­nė­lio pa­siū­ly­mas dėl dabar pri­va­lo­mo­sios svei­ka­tos drau­di­mo ta­ry­bos, kuri de­ri­na ne tik iš­lai­dų kom­pen­sa­vi­mo tvar­ką, bet ir są­ra­šą, kokie vais­tai yra įtrau­kia­mi į są­ra­šą. Šiuo siū­ly­mu siū­lo­ma, kad dėl są­ra­šo bū­tų nuo­mo­nės klau­sia­ma tik Vals­ty­bi­nių li­go­nių ka­sų. At­si­sa­ko­ma, kad dėl są­ra­šo nuo­mo­nę pa­reikš­tų Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo ta­ry­ba.

A. Ma­tu­las, I. De­gu­tie­nė, J. Ole­kas, R. Mar­ti­nė­lis teigia, kadangi PSD ta­ry­bai va­do­vau­ja mi­nist­ras ar­ba vi­ce­mi­nist­rė, ją galima su­šauk­ti bet ka­da. Dabar da­ro­mas už­da­ras ra­tas ir ta­da iš­ei­na to­kie da­ly­kai, kad įtrau­kia­mi vais­tai vi­sai ne tie, ku­rių me­di­kai, at­ro­do, pra­šo, ar­ba prieš rin­ki­mus pri­ima­mi spren­di­mai dėl prie­mo­kų.

Sei­mo na­riai A. Ma­tu­las, I. De­gu­tie­nė, J. Ole­kas, R. Mar­ti­nė­lis siūlė pa­lik­ti ir pri­tar­ti siū­ly­mui, kad PSD ta­ry­bos klaus­tų nuo­mo­nės ne tik dėl kom­pen­sa­vi­mo tvar­kos, bet ir dėl vais­tų są­ra­šo, nes PSD ta­ry­ba at­sto­vau­ja­ma kur kas pla­čiau, ne­gu mi­nis­te­ri­jos da­bar su­da­ry­ta ko­mi­si­ja.

Dėl šio pa­siū­ly­mo nuo­mo­nę už pateikė Sei­mo na­rys P. Urb­šys. Pasisakymą žiūrėkite čia.

Bal­savime dėl pa­siū­ly­mo, dėl Sei­mo na­rių A. Ma­tu­lo, I. De­gu­tie­nės, J. Ole­ko ir R. Mar­ti­nė­lio pa­siū­ly­mo, ku­riam ko­mi­te­tas ne­pri­ta­rė, bal­sa­vo 89 Sei­mo na­riai: už – 37, prieš – 12, su­si­lai­kė 40 Sei­mo na­rių. Pa­siū­ly­mui ne­pritar­ta.

Prieš balsuojant už viso Svei­ka­tos drau­di­mo įsta­ty­mo pakeitimo projekto priėmimą P. Urbšys teigė, kad kiek­vie­nas spren­di­mą pri­ima pa­gal sa­ve.

Ma­nau, jūs tą pa­kei­ti­mą da­bar ini­ci­juo­ja­te ma­ny­da­mi, kad vis­kas bus skaid­ru, kaip da­bar yra, ir kad vi­sa­da bus toks skaid­rus mi­nist­ras. Taip ne­bus. Jūs prak­tiš­kai at­ve­ria­te Pan­do­ros skry­nią. Kai at­eis mi­nist­ras, ku­ris at­sto­vaus ne žmo­nių in­te­re­sams, o far­ma­ci­nin­kų in­te­re­sams, tai jūs su­ku­ria­te jam ide­a­lią sis­te­mą, kad jis ga­lė­tų pri­imi­nė­ti spren­di­mus jų nau­dai ir lik­ti ne­bau­džia­mas. Jei­gu jūs to sie­kia­te, bal­suo­ki­te už tai”,- kalbėjo P. Urbšys

Už viso Svei­ka­tos drau­di­mo įsta­ty­mo 10 ir 28 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo projek­tą bal­sa­vo 73 Sei­mo na­riai: už – 59, prieš – 3, su­si­lai­kė 11. Įsta­ty­mo pro­jek­tas pri­im­tas. 

2019 m. Gegužė mėn. 31 d., Penktadienis

Nuskambėjo vaikų festivalis „Sveika, vasarėle!“

.pngGegužės 30 d. „Žemynos“ progimnazijos stadione vyko vaikų festivalis „Sveika, vasarėle!“, kurį organizavo „Žemynos“ progimnazija ir Aukštaičių-Žemaičių bendruomenė. Skambėjo vaikų dainos, šoko kolektyvai, savo pasirodymu stebino šunų dresūros mokykla „Bestas“, susirinkusieji vaišinosi Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės kepamais firminiais blynais, vaikus traukė nemokami Kakės Makės batutai. Festivalis organizuotas iš ES fondų finansuojamo projekto „Renkuosi sveikatą!“ lėšų.

Renginyje Seimo narį Povilą Urbšį atstovavusi jo padėjėja pasveikino susirinkusiuosius su gražia tradicija, padėkojo už gražų kaimynišką bendravimą, palinkėjo vaikams įspūdingos vasaros ir įteikė uogienės, kuri labai tiko prie Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės kepamų blynų.

2019 m. Gegužė mėn. 30 d., Ketvirtadienis

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“

Art.pngGegužės 30 d. atidaryta vienintelė šiuolaikinio meno mugė Lietuvoje ir didžiausia meno mugė visame Rytų Europos regione „Art Vilnius‘19“. Šiemet mugėje dalyvauja 65 galerijos ir beveik 300 menininkų iš 20 pasaulio šalių. Kasmet čia apsilanko daugiau kaip 20 tūkst. meno mylėtojų.

Panevėžio miestą meno mugėje „Art Vilnius‘19“ šiemet atstovauja Panevėžio miesto dailės galerija, kuri pristato panevėžiečių dailininkų Artūro Stančiko, Sigito Laurinavičiaus, Egidijaus Radvensko ir Eugenijaus Čibinsko kūrybą, A Galerija pristato kūrėjus, Lietuvos dailininkų sąjungos narius – grafiką, Tomą Rudoką ir tapytoją Dianą Rudokienę. Taip pat savo darbus pristato stiklo menininkai Indrė ir Remigijus Kriukai.

Povilas Urbšys apsilankė meno mugėje, susitiko su panevėžiečiais menininkais, pasveikino juos ir įteikė po suvenyrą.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 299