Naujienos

2019 m. Gegužė mėn. 17 d., Penktadienis

Tarptautinis vaikų tautinių šokių ir dainų festivalis „Mes nupinsim šokių pynę“

ok.pngGegužės 17 d. Panevėžio „Cido“ arenoje vyko vienuoliktasis tarptautinis vaikų tautinių šokių ir dainų festivalis „Mes nupinsim šokių pynę“ kurį kasmet organizuoja Panevėžio „Vilties“ progimnazija ir Panevėžio dainų ir šokių ansamblis „Pynimėlis“. Šiemet šventėje dalyvavo 11 kolektyvų iš 8 šalių.

"Panevėžyje yra trys didelės šventės: Kalėdos, Velykos ir festivalis „Mes nupinsim šokių pynę“. Jūsų dėka Panevėžio vardas nuvilnija iki Estijos, Latvijos, Turkijos, Slovakijos, Rusijos ir dar daugelio šalių. Tikrai jūs padarėte tai, kas kitiems atrodo neįmanoma. "Viltis" - vienintelė mokykla, kuri sukviečia tokį gausų būrį šokėjų“, - kalbėjo Povilas Urbšys  ir baigdamas paskelbė festivalį atidarytą. Seimo narys jau septynerius metus yra šio gražaus renginio globėjas. Jis įteikė Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos padėką ir apjuosė juostą Ričardui Bakanauskui, festivalio sumanytojui, kuris šiemet švenčia savo asmeninį 60-ies ir kūrybinės veiklos 40-ies metų sukaktis. Taip pat Seimo narys įteikė gėlių puokštes Ritai Bakanauskienei, „Vilties“ progimnazijos direktorei Danutei Valiukienei, o visiems festivalyje dalyvavusiems kolektyvams – dovanėles.

2019 m. Gegužė mėn. 17 d., Penktadienis

Koncertas „Tai gražiai mane augino“

Tai graziai mane augino web 956adGegužės 17 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose rinkosi tautinių šokių, liaudies dainų gerbėjai. Zita Rimkuvienė organizavo koncertą „Tai gražiai mane augino“, skirtą Tarptautinei šeimos dienai.

Koncerte pasirodė Panevėžio bendruomenių rūmų kolektyvai: vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Grandinėlė“, NVŠ vaikų kolektyvai „Gyvataras“, „Sukūrėlis“, vad. Z. Rimkuvienė, „Trepsiukas“, vad. O. Ivanauskienė, „Vijurkas“, vad. R. Urbonavičienė, šokių ansamblis „Linas“, vyresniųjų šokių kolektyvas „Miestelėnai“, vokalinis ansamblis „Smiltelė“, kaimo kapela.

Povilo Urbšio padėjėja Seimo nario vardu dėkojo Zitai Rimkuvienei už sukurtą šventę šeimai, už energiją ir pilietiškumą, dalinantis žiniomis ir puoselėjant tautiškumą.

2019 m. Gegužė mėn. 17 d., Penktadienis

Fotografijų paroda „Atmintis gyva, nes liudija: Žaliosios rinktinės partizanai“

knia.pngGegužės 17 d. Kniaudiškių bibliotekoje vyko Jono Stasevičiaus surengtos senų fotografijų paroda „Atmintis gyva, nes liudija: Žaliosios rinktinės partizanai“. Jonas Stasevičius – ištikimas Kniaudiškių bibliotekos skaitytojas, tremtinys eksponuoja nuotraukas, kuriose įamžintas jo dėdė – buvęs Žaliosios girios rinktinės partizanas. J. Stasevičius 2014 m. surengė pirmą foto parodą apie tremtį „Ilgas kelias namo“, kuri apkeliavo Lietuvą.

Povilo Urbšio padėjėja padėkojo J. Stasevičiui už gražią iniciatyvą ir įteikė suvenyrą ir gėlių.

2019 m. Gegužė mėn. 17 d., Penktadienis

Buvę LVŽS frakcijos nariai: „valstiečiai“ pasipriešino R.Karbauskiui, jo autoritetas susvyravo

Raimundas Martinėlis, Povilas Urbšys, Justas Džiugelis

Buvę Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai, vertindami besikeičiančią frakcijos poziciją dėl pasitraukimo iš valdančiosios daugumos, sako, kad buvo pasipriešinta lyderiui Ramūnui Karbauskiui. Esą žinią apie pasitraukimą jis paskelbė vedamas emocijų ir dabar turi prisiimti atsakomybę. Penktadienį į posėdį rinksis LVŽS taryba, kuri turėtų balsuoti dėl pasitikėjimo tiek R.Karbauskiu, tiek – į antrąjį prezidento rinkimų turą nepakliuvusiu premjeru Sauliumi Skverneliu.

Apie partijos pirmininko atsakomybę kalbėjo ir Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Povilas Urbšys. „Valstiečių“ frakciją jis paliko 2018-ųjų gegužę, kai Seimas atsisakė tirti žemės valdymo klausimus.

„Jeigu LVŽS partija iš esmės nori išlikti politiniame elite, ji turi suvokti, kad pagrindinis trukdis yra ne kas kitas, o R.Karbauskis, – dėstė P.Urbšys. – Jis labiausiai yra įsikabinęs partijos vadovo kėdę. Jeigu jis galvotų apie partiją, ne apie save, protingiausiai būtų pasakyta taip: turime pripažinti, kad padarėme klaidų, aš kaip partijos lyderis prisiimu atsakomybę ir sudarau visas galimybes partijai atsinaujinti.“ Seimo nario įsitikinimu, R.Karbauskis turėtų pasitraukti iš LVŽS pirmininko pareigų, turėtų vykti debatai ir nauji rinkimai, o juose dėl lyderio posto konkuruoti ir pats S.Skvernelis.

„Jeigu „valstiečiai“ iš tikrųjų turi ambiciją būti politinio elito orbitoje, užimti kairės-centro politinę nišą, jie turi transformuotis į demokratinį politinį darinį, kuriame ne vienas asmuo priiminėtų strateginius sprendimus, o eitų kaip kolegiali struktūra“, – aiškino P.Urbšys. Jo manymu, antradienį, kai LVŽS frakcija, nors ir nebalsavusi, R.Karbauskio žodžiais, nutarė prisiimti atsakomybę, įvyko lūžis.

Skaitykite: https://www.15min.lt

Nuotr. 15min

 

2019 m. Gegužė mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Įteiktos „Ad astra“ nominacijos

ad.pngGegužės 16 d. Bitės bibliotekoje trečią kartą vyko Panevėžio regiono bibliotekų darbuotojų Metų nominacijos „Ad astra“ laureatų apdovanojimų teikimo iškilmės.

Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų kategorijoje nominuota Audronė Berezauskienė – Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių biblioteka.

Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų filialų kategorijoje laureate tapo Vanda Laurinavičienė – Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Dysnos filialo vyresnioji bibliotekininkė. 

Panevėžio regiono mokyklų bibliotekų kategorijoje laureate tapo Laura Šinkūnienė – Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazijos bibliotekininkė. Nominacija skiriama už skaitymo skatinimo iniciatyvas, ryškų indėlį į mokyklos bendruomenės telkimą, gebėjimą mokyklos biblioteką paversti ne tik skaitymo, bet ir turiningo bendravimo erdve, kūrybišką informacinių technologijų panaudojimą bibliotekos edukacinėje veikloje, šiuolaikiškumą, inovatyvumą ir veiklumą profesinėje sferoje.

„ Šiais laikais vartotojiškos kultūros kontekste knyga įgauna savotiško sakralumo. Bet tuo reikia nuolat rūpintis, padaryti tą sakralumą prieinamą kiekvienam. Ir tą darote Jūs“, - kalbėjo Povilas Urbšys įteikė gėlių ir suvenyrą Naujamiesčio gimnazijos bibliotekininkei Laurai Šinkūnienei.

2019 m. Gegužė mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Panevėžio specialiajai mokyklai-daugiafunkciniam centrui 25

aaaaaalg.pngGegužės 16 d. kaip ir kiekvienais metais mokykla-daugiafunkcinis centras surengė nuotaikingą ir spalvingą „Kiemo draugų šventę“, kuri šiemet sutapo su įstaigos gyvavimo 25-erių metų jubiliejumi. Darbuotojus ir lankytojus sveikino gausus svečių būrys, į šventę atvyko dresuotų šunų komanda ir griausmingieji baikeriai, kurie savo pasirodymu džiugino mokyklos lankytojus.

Povilo Urbšio padėjėja pasveikino susirinkusius įšventę šeimininkus bei svečius ir įteikė Seimo nario padėkas darbuotojoms Daliai Audickienei, Daliai Katinienei, Laimai Sarvutienei, o mokyklos direktorei Dainei Šilienei, mininčiai savo vadovavimo mokyklai 25-metį, perdavė LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininko prof. Eugenijaus Jovaišos padėką ir du vaiskrūmius mokyklos sodui.

2019 m. Gegužė mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Seime atidaryta Panevėžio dailės mokyklos mokinių baigiamųjų darbų paroda

47809845152_486d0322cc_m.jpgGegužės 16 d. Seimo III rūmų parodų galerijoje Povilo Urbšio iniciatyva atidaryta Panevėžio dailės mokyklos mokinių grafikos, piešimo ir kompiuterinės grafikos baigiamųjų darbų paroda.

Mokykla įkurta 1967 metais. Joje dailės paslapčių mokosi apie 400 vaikų, kurių amžius nuo 7 iki 19 metų. Mokykloje dirba 15 mokytojų, iš jų 7 mokytojai metodininkai, 7 turi vyr. mokytojo kategoriją. Dauguma jų yra aktyvūs kūrėjai, 4 iš jų – Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, 6 yra buvę šios mokyklos mokiniai. Pagrindinio kurso 3-čioje klasėje mokiniai gali rinktis sustiprintai mokytis grafikos, tapybos, piešimo kompozicijos, kompiuterinės grafikos, keramikos, skulptūros, fotografijos ar tekstilės dalyką. Iš pasirinktos srities po dviejų metų daromi baigiamieji darbai, kuriuos parodoje ir eksponuojami. Piešimo kompozicijos baigiamieji darbai (mokytojos Jolanta Rudokienė ir Diana Rudokienė) atlikti tradicinėmis piešimo technikomis. Grafikos baigiamuosiuose  darbuose  (mokytojai Asta Mačiulienė ir Vytautas Tallat-Kelpša) vyrauja lino raižinio technika, bet naudojamas ir sausos adatos graviravimo būdas. Kompiuterinės grafikos baigiamieji darbai ( mokytojas Sigitas Tallat-Kelpša) sukurti panaudojant CorelDRAW  kompiuterinę programą ir atspausdinti spaustuvėje.

Parodos atidaryme dalyvavo mokyklos mokytojai, mokiniai. Parodos dalyvius sveikino Seimo narys Povilas Urbšys, padėkojo mokytojams ir mokiniams už jų darbus ir pasiūlė šią parodą daryti tradicinę kiekvienais metais. Parodos ekspoziciją pristatė mokyklos direktorius Vytautas Tallat–Kelpša, sveikinimo žodį tarė Seimo narė Guoda Burokienė, mokytojai ir buvusi moksleivė, šiuo metu jau studentė Rasa Butkevičiūtė, kurios darbas taip pat eksponuojamas šioje parodoje. Paroda Seimo rūmuose veiks iki gegužės 31 dienos. 

2019 m. Gegužė mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Seimui nepavyko atmesti prezidentės veto – privalomų seniūnijų nebus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Seimui ketvirtadienį nepavyko atmesti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto Vietos savivaldos įstatymo pataisoms – privalomų seniūnijų nebus. Už tai, kad Seimas iš naujo priimtų grąžintą įstatymą, savivaldybes įpareigojantį steigti seniūnijas, balsavo 39 Seimo nariai, prieš buvo 48 ir susilaikė 19 parlamentarų. 

Atmesti prezidentės veto ir patvirtinti Seimo anksčiau priimtą įstatymą siūlė pagrindinis Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK). Tam reikia, kad už pataisas balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys. Nepavykus atmesti veto, Seimas 92 balsais už, vienam parlamentarui buvus prieš ir devyniems susilaikius, pritarė, kad įstatymas būtų laikomas nepriimtas ir lieka dabartinis teisinis reguliavimas. Šiuo metu Vietos savivaldos įstatymas nenumato prievolės steigti seniūnijas, tik numato tokią galimybę. Šalies vadovė pataisas vetavo argumentuodama prieštara Europos vietos savivaldos chartijai, garantuojančiai savivaldybėms teisę pačioms nusistatyti administracinę struktūrą.

Prieš veto pasisakęs Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto atstovas Povilas Urbšys teigė, kad parlamentas turi teisę įstatymais nustatyti įpareigojimus savivaldybėms.

„Europos vietos savivaldos chartija nustato, kad vietinės valdžios organams suteikiami pilni įgaliojimai, išskyrus įstatymuose nustatytus atvejus“, – sakė P.Urbšys. „Prezidentė nori paleisti tiksinčią bombą po seniūnijų pamatais ir jas išsprogdinti, paverčiant jas kažkokiomis kvaziadministracinėmis sustambintomis įstaigomis, kurios neturi nieko bendro su pilietine savivalda“, – piktinosi parlamentaras.

Skaitykite:https://www.15min.lt

Nuotr. V. Balkūno

2019 m. Gegužė mėn. 14 d., Antradienis

V. Pranckietis: R. Karbauskis turi prisiimti atsakomybę už savo žodžius

tv.jpgSpeciali #LietuvaTiesiogiai laida rinkimų ir referendumų rezultatams aptarti. Studijoje – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas, Seimo narys Povilas Urbšys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Žygimantas Pavilionis bei politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris.

"Dabar mes matome situaciją, kai S.Skvernelis tampa R.Karbauskio manipuliavimo įrankiu,"- laidoje sakė Povilas Urbšys. Pasak Seimo nario, kuo arčiau S.Skvernelio bus R.Karbauskis,  tuo labiau jis S.Skverneliui pakenks.

Žiūrėkite (prie diskusijos Seimo narys Povilas Urbšys prisijungia nuo 17 min): https://tv.lrytas.lt/

2019 m. Gegužė mėn. 14 d., Antradienis

Seimas linkęs paskelbti 2020-uosius ne tik Tautodailės metais

ot.jpgSeimas linkęs pritarti siūlymui paskelbti 2020 metus Tautodailės metais ir UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metais.

Už tai, kad 2020-ieji būtų paskelbti Tautodailės metais numatantį nutarimo projektą antradienį balsavo 72 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 12 parlamentarų. Kad projektas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą. Nutarimo projektą parengę parlamentarai taip siekia pažymėti Pauliaus Galaunės gimimo 130 metų jubiliejų. „2020-aisiais sukanka 130 metų, kai gimė Lietuvos dailės istorikas ir kritikas, grafikas, lietuvių profesionalios muziejininkystės pradininkas, nusipelnęs meno veikėjas Paulius Galaunė“, – sakoma nutarimo projekte. Jame pabrėžiama, kad tautodailininkų kūryba sklinda per nacionalines šventes, parodas, kūrybines stovyklas, plenerus, seminarus, galerijas, parodomąsias dirbtuves. „Tautodailininkų dėka populiarėja tautinio kostiumo, kalvystės, medžio skulptūros sritys“, – sakoma dokumento projekte. Seimui siūloma įvertinti ir tai, kad be tautodailės būtų sunku užtikrinti lietuviškos kryždirbystės tradicijos tęstinumą, kurio siekis įtvirtintas 2001 m. įtraukus Lietuvos kryždirbystę į UNESCO Žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevrų sąrašą.
Nutarimo projekte siūloma Vyriausybei sudaryti Tautodailės metų komisiją, kuri parengtų minėjimo programą. Nutarimo projektą dėl Tautodailės metų paskelbimo įregistravo Seimo nariai Arūnas Gumuliauskas, Eugenijus Jovaiša, Arvydas Nekrošius, Vytautas Juozapaitis, Stasys Tumėnas, Valentinas Bukauskas, Juozas Imbrasas, Laurynas Kasčiūnas, Povilas Urbšys, Ričardas Juška, Irena Šiaulienė.
Skaitykite:
https://kauno.diena.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 297