Naujienos

2018 m. Lapkritis mėn. 15 d., Ketvirtadienis

Seime lankėsi svečiai iš Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos ir Panevėžio vaikų lopšelių-darželių

Lapkričio 16 d. Seime lankėsi Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos ir  Panevėžio vaikų lopšelių-darželių darbuotojai ir moksleiviai. Atvykusieji susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo rytiniame posėdyje, apžiūrėjo Seimo rūmus, domėjosi įstatymų leidybos ypatumais. Atvykusieji susitiko su Povilu Urbšiu, kuris pasidalino prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius, apie laikotarpį, kai teko saugoti parlamentą ir būti svarbių Lietuvai įvykių liudininku. Pedagogai ir mokiniai diskutavo įvairiais juos dominančiais  klausimais. 

Skaitykite daugiau: https://www.alipniunomokykla.lt

2018 m. Lapkritis mėn. 15 d., Ketvirtadienis

Povilo Urbšio sėkmė: 2,3 tūkst. eurų vertintą žemę pardavė už 143 tūkst. eurų

Seimo narys Povilas Urbšys iki šiol buvo vienas skurdžiausių parlamentarų. Tačiau nebebus. Valstybinei mokesčių inspekcijai deklaruodavęs kartu su žmona turįs vos 2,3 tūkst. vertės eurų žemės sklypą, Seimo narys jį pardavė už šešiasdešimt kartų didesnę sumą – 143 tūkst. eurų. P.Urbšys pripažįsta, kad žiūrint tik į skaičius toks praturtėjimas keltų klausimų, tačiau tikina, kad viską gali paaiškinti.

„Čia mano prosenelio žemė buvo, aplink Juozo Urbšio sodybą, kurią padovanojau valstybei. Aš deklaruodavau žemės plotą ir kaskart, kai moku žemės mokestį, kokį man atsiunčia VMI, tai prideda ir vertę. Kokia tos žemės kaina, ne aš nustatinėju. Registrų centras, matyt, skaičiuoja vertę, o aš tik įrašydavau tą, kuri nurodyta registre, ir VMI kaskart turėjo tą kainą matyti, kodėl ji tokia skirtinga ten ir rinkoje, nežinau. Rinkoje hektaras buvo vertas 5250 eurų, derlinga žemė“, – aiškino P.Urbšys.

is pripažįsta, kad sandoris iš šono tikrai gali atrodyti keistai: „Atrodys tikrai, kad pralobau, nes tikrai santaupų neturėjau, nors ir uždirbu, bet gal neūkišką gyvenimą gyvenu“. Parduoti žemę P.Urbšys pasakojo nutaręs norėdamas padėti jaunesniajam sūnui Vilniuje įsigyti butą. Tam, kad gautų paskolą, sūnui prireikė pinigų pradiniam įnašui. P.Urbšys nutarė sūnui padėti. „Kadangi santaupų neturiu, tai pajudinau žemę. Pajudinus žemę, atsirado pinigai“, – teigė jis.

Skaitykite: https://www.15min.lt

15 min.lt nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 14 d., Trečiadienis

Povilas Urbšys papasakojo apie tamsiąją Ramūno Karbauskio pusę

p.jpg

Lietuvos ryto televizijos laidoje „Ant bangos“, kurią veda Kristupas Krivickas, Natalija Bunkė ir Edita Užaitė žiūrėkite trečiadienį dalyvavo  Seimo narys Povilas Urbšys.

P. Urbšys dalinosi savo pastebėjimais, kad šie metai yra pilni iššūkių bei atkreipė dėmesį į tai, kad svarbu laikytis rinkimų metų ištartų žodžių ir pažadų. Kaip teigė Seimo narys, jei jau pasakėme, kad skaidrumas mums svarbiausia, tuomet reikia pripažinti ir savo netobulumą.  Paaiškėjus R. Karbauskio neskaidrioms veikloms P. Urbšį nustebino reakcija, kad prie R. Karbauskio niekas negali lįsti, tuo labiau, kelti klausimus apie agrokoncerną.

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt

2018 m. Lapkritis mėn. 14 d., Trečiadienis

Panevėžio ketvertuko tėtis – dėmesio centre

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Panevėžio ketvertuko tėtis – dėmesio centre“

Miesto Savivaldybė vieningai nusprendė spalio viduryje 4-uko susilaukusiai panevėžiečių porai, kuri nuo žiniasklaidos laikosi atokiai, skirti solidžią vienkartinę socialinę pašalpą – 18 tūkst. 240 eurų. Vis dėlto aiškėja netikėtos detalės: ketvertuko tėvas buvo nuteistas garsioje „Svainijos“ savininkų reketo byloje, Paltankės pravarde žinomas vyras yra teistas ir už užpuolimą.

Panevėžiečiai dėl miestą išgarsinusio ketvertuko džiaugiasi, tad dabar norėtų, kad ir kitiems vaikų susilaukusiems panevėžiečiams miesto valdžia būtų tokia pat dosni. 2 vaikų mama Regina sako: „Sako, gimstamumas čia mažas, nežinau, žinokit, kiekvienai mamai gerai gauti tuos pinigus.” Kalbinta kita 2 vaikų mama Karolina sako: „Netgi ne tik 4-ukui Savivaldybė turėtų skirti, apskritai daugiau atima negu duoda.”

Dėl tokios pinigų sumos pasidžiaugti suskubęs laikinasis miesto meras Petras Luomanas prisipažino, kad jį pasiekusios tik nuogirdos, kur šeima planuoja išleisti gautus pinigus, esą pora gyvena pasiturinčiai, o kodėl nenori viešintis, jis nesigilinantis. Tūkstančių skyrimą išgarsėjusiai miestiečių šeimai palaikė visi Tarybos nariai. Laikinasis Panevėžio meras P. Luomanas dar sako: „Tie pinigai labai reikalingi, tai jau jie patys spręs, ar automobilį nusipirkti, kuriame būtų daugiau vietų.” Štai opozicijai atstovaujantis Donatas Degenis miesto valdžios dosnumą palaiko, tačiau jam užkliūva kitkas. Jis įtaria, kad valdžia, dalindama valdiškus pinigus, siekia pasireklamuoti prieš rinkimus.

Išvysti ketvertuko žurnalistams nepavyksta nuo pat jų gimimo, dar Kauno klinikų medikai spaudos konferencijoje patvirtino faktą, kad porai iš Panevėžio pavyko susilaukti trijų berniukų, iš kurių du identiški dvyniai, ir mergytės. Ir nors žinia išties džiugi ir neeilinė, tėvai nesutiko rodytis. Tai nestebina tik panevėžiečių į Seimą išrinkto buvusio STT skyriaus vado Povilo Urbšio. Pasirodo, daugiavaikis tėvas gana spalvinga asmenybė, ne vienam vyresnės kartos panevėžiečiui keliantis prieštaringus jausmus. Jis buvo nuteistas garsioje „Svainijos“ savininkų reketo byloje, Paltankės pravarde žinomas vyras yra teistas ir už užpuolimą. Seimo narys Povilas Urbšys pasakoja apie tai, kad šis žmogus gerai žinomas policijai: „Tas asmuo policijai gerai žinomas, siejamas su nusikalstama organizuota grupuote, kuri savo laiku labai aktyviai užsiiminėjo reketu, ir dabar jis laikas nuo laiko sušmėžuoja tose istorijose, susijusiose su futbolo lažybomis.”

Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt
2018 m. Lapkritis mėn. 14 d., Trečiadienis

A. Širinskienė siūlo praplėsti komisijos tyrimą, bet opozicija mato dar vieną bandymą susidoroti

E. Blaževič/LRT nuotr.

„Valstietės“ Agnės Širinskienės vadovaujama komisija, tirianti verslo įtaką politikams ir politiniams procesams, kiek daug nei prieš mėnesį susirinko į pirmąjį posėdį. O štai trečiadienį taip pat A. Širinskienės vadovaujamas Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) svarstė siūlymą, kad būtų praplėstas tyrimo laikotarpis ir tam pritarė.

Šiuo metu komisija tiria 2008–2016 metų laikotarpį, tai yra konservatorių ir socialdemokratų valdymo metu vykusius procesus. Tačiau trečiadienį TTK posėdyje pateiktas pasiūlymas, kad tyrimo laikotarpis būtų praplėstas ir apimtų dešimtmetį nuo 2008 iki 2018 metų. Tai reiškia, kad tyrimas, iš dalies apimtų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) valdymą. Tiesa, panašu, kad ne „valstiečiams“ tyrime būtų skiriamas dėmesys.

Kaip portalui LRT.lt sakė A. Širinskienė, šis pasiūlymas jau ketvirtadienį bus pateiktas plenarinių posėdžių salėje. Tačiau vienintelis komisijoje dirbantis opozicijos atstovas Eugenijus Gentvilas negailėjo karčių žodžių teigdamas, kad tai dar vienas bandymas susidoroti su opozicija, o tikėtis objektyvaus tyrimo iš A. Širinskienės vadovaujamos komisijos nereikėtų.

Taikosi į konservatorius ir Povilą Urbšį?

Paklausta, kodėl prireikė teikti pasiūlymą dėl tyrimo laikotarpio praplėtimo, A. Širinskienė sakė, kad pastaruoju metu viešojoje erdvėje pasirodė informacijos, leidžiančios daryti prielaidas, kad tirtinų klausimų, susijusių su poveikiu institucijoms, gali būti ir šioje kadencijoje. Kaip pavyzdžius ji paminėjo Povilo Ubršio ir Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) istoriją bei konservatorių kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl pensijų reformos.

Žiniasklaida jau anksčiau skelbė, kad grupė parlamentarų kreipėsi į KT su prašymu išsiaiškinti, ar Seimo patvirtinta pensijų sistemos reforma neprieštarauja Konstitucijai. Valdantieji jau seniau teigė, kad šio kreipimosi tekstas parašytas remiantis pensijų fondų advokatų pateikta medžiaga ir esą į KT besikreipę politikai, daugiausia konservatoriai, atstovauja jų interesams.

Taip pat, panašu, ketinama dėmesio skirti P. Urbšio ir VTEK situacijai. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ir A. Širinskienė teigia, kad anksčiau jų frakcijos nariu buvęs P. Urbšys, pasinaudodamas padėtimi, darė spaudimą VTEK nariams, ragino vieną jų atleisti. Tai esą girdėti ir slapta darytuose VTEK narių pokalbių įrašuose, kurie žiniasklaidoje buvo skelbti kone prieš metus, kai P. Urbšys dar buvo valdančiųjų gretose, tačiau „valstiečių“ vedliai juos paviešino neseniai.

Skaitykite: https://www.lrt.lt

 

E. Blaževič/LRT nuotr.

 

2018 m. Lapkritis mėn. 13 d., Antradienis

Panevėžio kolegijoje aptarti aukštojo mokslo vystymo regione klausimai

Šiuolaikinės rinkos sąlygomis, kurios nuolat inertiškai auga ir keičiasi, šalies aukštosios mokyklos susiduria su naujais iššūkiais. Panevėžio kolegija kelia ambicingus tikslus susikurti ir išlaikyti aiškiai diferencijuotą poziciją aukštojo mokslo rinkoje bei atliepti regiono darbdavių poreikius. 2018 m. lapkričio 9 d. kolegijoje vyko susitikimas su Panevėžio krašte rinktais LR Seimo nariais, savivaldybės ir verslo atstovais, buvo aptarti aukštojo mokslo vystymo regione klausimai.

Susitikime dalyvavo Seimo nariai Goda Burokienė, Povilas Urbšys, Petras Nevulis, Bronislovas Matelis, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža, Panevėžio kolegijos tarybos pirmininkas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, AB „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas, kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas bei kolegijos vadovybės atstovai.

Susitikimo metu buvo aptartas verslo ir mokslo bendradarbiavimo galimybių didinimas plėtojant materialinę bazę, stiprinant inžinerijos, informatikos mokslų sritis. Taip pat diskutuota apie Panevėžio miesto savivaldybės vaidmens didinimą siekiant kolegijos strateginių tikslų: ugdyti studentų gebėjimą greitai prisitaikyti prie besikeičiančių socialinių ir ekonominių sąlygų, lavinti komunikacinius, verslumo ir kitus darbo rinkai reikalingus bendruosius įgūdžius.

Skaitykite: https://aina.lt/

2018 m. Lapkritis mėn. 13 d., Antradienis

Keliolika parlamentarų buriasi į D.Trumpo draugų grupę

Donaldas Trumpas

Keliolika Lietuvos parlamentarų antradienį pranešė sudarę laikinąją JAV prezidento Donaldo Trumpo draugų grupę. Grupei vadovaus konservatorius Laurynas Kasčiūnas, jo pavaduotojais tapo Seimo vicepirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Jaroslavas Narkevičius.
Iš viso prie grupės prisidėjo 16 parlamentarų iš skirtingų Seimo frakcijų. L.Kasčiūnas 15min atsiuntė grupės narių sąrašą. Kiti Seimo nariai yra šie: Kazys Starkevičius, Paulius Saudargas, Arūnas Gumuliauskas, Stasys Tumėnas, Levutė Staniuvienė, Rimantas Jonas Dagys, Andrius Kupčinskas, Vytautas Juozapaitis, Rimas Andrikis, Juozas Imbrasas, Zenonas Streikus, Mykolas Majauskas, Povilas Urbšys. Seimo nariai sako sieksiantys išsaugoti JAV įtaką Europos saugumui.
Skaitykite daugiau:
https://www.15min.lt/

AP nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 12 d., Pirmadienis

Rinkimų komitetai kelia aistras: etiketė kita, bet turinys – tas pats

BNS nuotr.

Lapkričio 12 d. Povilas Urbšys dalyvavo televizijos laidoje LRT Forumas. Laidoje diskutuota apie visuomeninių rinkimų komitetų ir partijų dalyvavimą artėjančiuose rinkimuose. Aktyviai steigiantis visuomeniniams rinkimų komitetams, keltas klausimas apie galimas grėsmes demokratijai bei partinei sistemai ir komitetų atsakomybę po rinkimų. 

Pastebima, kad visuomeninių komitetų skaičius sparčiai auga. Per praėjusius rinkimus jų buvo 58, o artėjant 2019-ųjų savivaldos rinkimams šis skaičius jau persirito per 200. 

"Judėjimo įkūrimo tikslas buvo sukurti realią savivaldą. Reali savivalda tai nėra vien tik administracinės galios. Reali savivalda - tai kiek, bendruomenė gali dalyvauti sprendimų priėmime. Tikslas buvo ne užimti valdžios kėdes, o padaryti tokią aplinką, kuri kontroliuotų esančius valdžioje. Bet tas, kuris pasinaudojo šiomis idėjomis, nuėjo  pramintu takeliu, kur pramindavo partiniai merai: stiprinimas savo administracinių galių ir savęs įsimylėjimas toje kėdėje,"- kalbėjo P.Urbšys.

Po televizijos laidos pasirodžiusioje publikacijos internete neužsimenama, kad joje dalyvavo ir diskutavo Seimo narys P.Urbšys.

Žiūrėkite: https://www.lrt.lt/

BNS nuotr.

 

2018 m. Lapkritis mėn. 11 d., Sekmadienis

„A žmones šnek, kad Paneveže Raskilai 30!“

rr.pngLapkričio 10 d. Panevėžio Bendruomenių rūmai skendėjo dainose ir šokiuose. Folkloro kolektyvas „Raskila“ šventė savo veiklos 30-metį. Renginių salėje sunkiai tilpo visi žiūrovai!

Kolektyvas vienija apie keturias dešimtis dainininkų, atliekančių savojo krašto dainas. Ansamblio veikloje dalyvauja  net keliolika šeimų. Dainuoja tėvai, vaikai, seneliai. Tokiose dainininkų šeimose augantys vaikai nuo mažens girdi liaudies dainas, natūraliai perima prosenelių tradicijas. Dalyvių amžius - nuo dviejų iki aštuoniasdešimties metų. Per visus ansamblio gyvavimo metus keitėsi kolektyvo sudėtis, bet tikslas jungtis šeimomis išliko – taip išaugta į didelę ir gražią „Raskilos“ šeimą, kuriai jau 19 metų vadovauja etninės kultūros specialistė, ilgametė dainininkė Lina Vilienė.

„Raskilos“ kapela tapo laidos „Duokim garo“ 2012–2013 metų sezono nugalėtoja tradicinių kapelų kategorijoje, o eidamas 26-uosius gyvavimo metus Panevėžio miesto folkloro ansamblis "Raskila" gavo prestižinį apdovanojimą - Aukso paukštę, kaip geriausias 2013 m. miesto folkloro ansamblis.

Povilas Urbšys pasidžiaugė tokiu gražiu ir prasmingu „Raskilos“ jubiliejumi pabrėždamas, kad šis kolektyvas tapęs tikra šeima, nes čia dainuoja ištisos šeimos. Alchemikai raskilą laikė paslaptingu augalu. Nuo jos surinktą rasą naudojo įvairiems bandymams, manydami, kad ji turi ypatingų galių. Sakoma, kad prausiantis šia rasa galima išsaugoti jaunystę. Tad išlikite visuomet jauni ir žvalūs“, - linkėjo raskiliečiams Seimo narys ir įteikė padėkas ilgiausiai kolektyve dalyvaujančoms Lioniaus ir Laimos Valterių bei Janinos ir Stanislovo Sargautų šeimoms, o vadovei Linai Vilienei – gėlių puokštę ir suvenyrą.

2018 m. Lapkritis mėn. 09 d., Penktadienis

Susitikimas su rinkėjais

.pngLapkričio 9 d. „Šaltinio“ progimnazijos patalpose vyko Povilo Urbšio susitikimas su Vakarinės apygardos rinkėjais. Seimo narys pasakojo susirinkusiesiems apie savo nuveiktus ir vykdomus darbus, pasidalino mintimis apie esamą situaciją Seime ir Panevėžio miesto savivaldybėje. Žmonės uždavė jiems rūpimus klausimus: apie vaikų teisių politiką, Seimo narių skaičiaus mažinimą, partijų ir komitetų poreikį rinkimuose, apie valdžios bei žmonių santykius.

Povilas Urbšys išsamiai atsakinėjo į užduotus klausimus ir baigdamas paragino žmones būti aktyviems. „Jūs esate mūsų darbdaviai. Jūs mus išrinkote jus atstovauti ir ginti Jūsų interesus. Tad mums reikalinga nuolatinė Jūsų kontrolė, kad patikėję savo galiomis, netaptumėme valdžiažmogiais“, - kalbėjo Seimo narys.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 275