Naujienos

2019 m. Rugpjūtis mėn. 19 d., Pirmadienis

Pas kunigą E.Darulį vyksta iš visos Lietuvos – grąžina viltį sergantiems vėžiu

Evaldas Darulis OFM

Diagnozė, kurią išgirdus tiek susirgusiajam, tiek jo artimiesiems prireikia dvasinės stiprybės, kyla įvairūs egzistenciniai klausimai: kodėl aš, kodėl ši liga pasirinko mane, už ką? Daug metų su onkologiniais ligoniais bendraujančio kunigo Evaldo Darulio teigimu, medicininis gydymas – tik viena medalio pusė, antroji – dvasinis gijimas, padedantis atrasti ramybę ir tikėjimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, pastaraisiais metais Lietuvoje užregistruota apie 95 tūkst. sergančių onkologine liga. Kasmet Lietuvoje diagnozuojama per 17 tūkst. naujų įvairaus tipo onkologinių susirgimų atvejų. Onkologinės ligos nesirenka nei pagal amžių, nei pagal lytį, priverčia sustoti, paskatina atrasti tikėjimą, ieškoti ramybės bažnyčioje, gamtoje, prisiminti save, daugiau dėmesio skirti tiems, kuriuos mylime. Bet tai nepalengvina skausmo, nenumalšina nerimo – kas laukia ateityje?

Kunigo E.Darulio teigimu, nors vėžiu sergantys ieško informacijos internete, gydymo įstaigose, svarbu garsiai kalbėti ir apie kitą mums svarbų dalyką – vidinius išgyvenimus, su kuriais vieni susitvarko lengviau, kiti, nežinodami, kur ieškoti pagalbos, panyra į depresiją, o būna ir taip, kad artimieji nebežino, kaip padėti.

Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapijoje, onkologinių ligonių paramos grupėje pagalbą onkologiniams ligoniams teikiantis kunigas E.Darulis sako, kad vienas svarbiausių dalykų yra išklausyti sergantį žmogų ir jį išgirsti, tik tuomet, jei jis nori, patarti. „Sergančiam žmogui labai reikalinga dvasinė ramybė, kai esi ramus, visiškai kitaip priimi gyvenimo siųstus išbandymus, supranti, kad nėra neįmanomų dalykų, nori ir tiki, kad pasveiksi“, – sako E.Darulis.

Kad tikėjimas ir dvasinė ramybė yra vienas stipriausių vaistų, pritaria ir seimo narys Povilas Urbšys, kartu su vėžiu sirgusia žmona nuėjęs ilgą nerimo ir gydymo kelią. Jis atviras – liga buvo išbandymas, padėjęs iš naujo atrasti tikėjimą ir suartinęs ne tik su Dievu, bet ir su žmona. „Kiekvienoje ligoje yra mūsų gyvenimo prasmė ir tikėjimas. Kai liga užklupo mūsų šeimą – žmoną, mums visiems buvo netikėta. Kad ir kaip būtų, teko ištverti didelius sunkumus – sudėtingą operaciją ir chemoterapiją. Kai žmonai buvo pradėję slinkti plaukai, vaikai taip pat nusikirpo plaukus, taip norėdami ją palaikyti. Ta liga brandina ir sergantį, ir norinčius jam padėti – artimiausius žmones“, – įsitikinęs P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt

 

2019 m. Rugpjūtis mėn. 14 d., Trečiadienis

Kas ir kaip gali vertinti teisėjų skaidrumą?

in.pngRugpjūčio 14 d. Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ dalyvavo Lietuvos apeliacinio teismo Civiliniu bylų skyriaus pirmininkė Egidija Tamošiūnienė, Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, Seimo narys Povilas Urbšys.

"Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina Teisėjų tarybos sprendimą principingai vertinti teisėjų poelgius, kuriais jie pažemino teisėjo vardą, tačiau kartu apgailestauja dėl nesutapusio požiūrio į dviejų teisėjų veiksmus. Teisėjų taryba penktadienį patarė šalies vadovui teikti Seimui atleisti iš pareigų Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėją Egidijų Laužiką ir teikti Seimui pritarti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Konstantino Gurino atleidimui, o taip pat atleisti iš pareigų Vilniaus Apygardos teismo teisėją Henriką Jeglinskį, visiems jiems savo poelgiais pažeminus teisėjo vardą".

Povilas Urbšys: "Noriu užduoti retorinį klausimą. Ar tai reiškia, kad prasidėjo demokratiniai procesai valstybėje? Nes, kaip minėjau, iki tol Teisėjų taryba visada patenkindavo Prezidentės sprendimus. Ar vis dėl to Teisėjų taryba nusprendė tvirčiau stotis į savo savarankišką poziciją ir ar už to neslypi taip vadinamas klaninis refleksas apsaugoti saviškius".

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2019 m. Rugpjūtis mėn. 11 d., Sekmadienis

Istorija pagal Šimašių

Kiekvienas laikas turi savo herojus. Buvo laikai, kai herojai buvo tokie kaip Jonas Noreika-Generolas Vėtra, o dabar turime laikus, kai herojai yra tokie asmenys kaip Vilniaus meras R.Šimašius. Prisiminkime, kai jis vadovavo Teisingumo ministerijai, tai būtent tuomet ši ministerija išdavė duomenis Baltarusijos valdžiai ir leido, remiantis tais duomenimis, inicijuoti baudžiamąjį persekiojimą Baltarusijos disidento Alesio Beliackio atžvilgiu. Tas pats R.Šimašius paskutiniu laiku darė viską, kad būtų negalima deramai pagerbti Baltijos kelio 30-mečio - būtent jo vadovaujama savivaldybė darė įvairiausias kliūtis, kad būtų neįmanoma inicijuoti tos pačios akcijos, rankų susikabinimo, Vilniuje. Paradoksas, kad sovietiniais laikais nė vienas veikėjas nedrįso uždrausti, o R.Šimašius gali tai padaryti, nes jis save laiko nepriklausomos Lietuvos sostinės meru. Jeigu mes vertinsime paskutinį jo išpuolį prieš Joną Noreiką-Generolą Vėtrą, tai atspindi jo asmenines pasaulėžiūros problemas. Viena vertus, jis gali apsimesti, kad yra biurokratas, kita vertus, jis gali užsidėti šaulių uniformą ir propaguoti patriotiškumą, kartu mindydamas tų žmonių, kurie gynė laisvę, atminimą.

Skaitykite: http://www.respublika.lt

 

2019 m. Rugpjūtis mėn. 10 d., Šeštadienis

Gyvasis Baltijos kelias

Liekupio bendruomenė nuotrauka.Rugpjūčio 9 d. Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio Liekupio bendruomenės renginyje surengtame vykdant projektą „Gyvasis Baltijos kelias“ pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo planą. Bendruomenės nariai dalinosi prisiminimais, žiūrėjo ir komentavo senas fotografijas, džiaugėsi menine programa.

Seimo narys pasveikino bendruomenę surengus Baltijos kelio atminties renginį, pasidalino mintimis apie prieš 30 metų vykusią reikšmingą akciją ir įteikė suvenyrą.

2019 m. Rugpjūtis mėn. 09 d., Penktadienis

Povilas Urbšys. Tai - elementarus vaivorykštinis fašizmas.

povilas-urbsys-80181123.jpgKo gero, net saugumiečiai Maskvoje sutrikę – kam iš jų priklauso ordinas už Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus išpuolį Lietuvoje, supriešinusį ne tik lietuvius, bet ir žydų bendruomenę...
Jei Rūtos Vanagaitės ir Efraimo Zurofo demaršas prieš Adolfą Ramanauską-Vanagą mūsų visuomenę tik dar labiau sutelkė, tai Vilniaus mero vienasmenis sprendimas paniekinti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimą tarsi įbėrė druskos į negyjančią Lietuvos Holokausto žaizdą.

Pastarosiomis dienomis šia tema komentarų tikrai netrūko, todėl iš anksto atsiprašau tų, kuriems atrodo, kad ši tema išsemta. Tačiau sutikite, ne kiekvieną dieną Lietuvos žydų bendruomenė nusprendžia uždaryti sinagogą, ypač jei kitą dieną persigalvoja. Tai priverčia susimąstyti, ar tokio susipriešinimo priežastis – ne dvejopi standartai ir jų taikymas vertinant vienų ar kitų prisidėjimą prie Holokausto Lietuvoje.


Skaitykite:https://www.delfi.lt/

2019 m. Rugpjūtis mėn. 02 d., Penktadienis

Panevėžio gyvūnų prieglaudai 10

Panevėžio GyvÅ«nų Globos Draugija nuotrauka.Rugpjūčio 2 d. Povilas Urbšys lankėsi Panevėžio gyvūnų globos draugijos įsteigtoje gyvūnų prieglaudoje, kuri šiemet švenčia įkūrimo 10-metį. Seimo narys įteikė draugijos vadovei Rūtai Liberienei padėką ir gėlių. Tuo pačiu Seimo narys atvežė reikalingų priemonių prieglaudos reikmėms.

Prieš 10 metų šunų dresuotoja, kinologė-ekspertė ir vienintelės Panevėžio gyvūnų globos draugijos įkūrėja ir vadovė Rūta Liberienė įkūrė laikinus erdvius namus išmestiems, nemylėtiems gyvūnams. „Perimame gyvūnus iš Panevėžio Specialiojo Autotransporto, kur pagal įstatymą, savininkų neatsiimti gyvūnai būtų migdomi; suteikiame jiems prieglobstį, apsaugodami nuo mirties ir suteikdami namus kol bus priglausti naujų šeimininkų. Siekiame, jog jūsų visų aukų dėka ši prieglauda taptų sanatorija, o ne kalėjimu keturkojams našlaičiams“,- sako Rūta Liberienė.

2019 m. Liepa mėn. 29 d., Pirmadienis

Už fiktyvių santuokų Seime – aistros ir pinigų kvapas

lrytas.jpg

Santuokos iš išskaičiavimo. Taip Seime vadinami valstiečių partijos moterų bandymai gelbėti Remigijaus Žemaitaičio vadovaujamos partijos „Tvarka ir teisingumas“ suburtą frakciją. Pagal Migracijos departamento apibrėžimą, kuriuo vertinama, ar santuoka su užsieniečiu fiktyvi, ar ne, politinės „tvarkiečių“ santuokos su valstiečių atstovėmis atitinka fiktyvios santuokos kriterijus. Valstiečių partijos nuotakos negauna nieko, bet jaunikiai išlaiko valdžią ir nepraranda valstybės pinigų. Tiesa, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos vyrai aiškina, kad šurmulio dėl valstiečių moterų pasiaukojimo nebūtų, jeigu čia nekvepėtų moterišku pavydu ir kerštu.

Kad valstiečių moterų ir bandymai gelbėti frakciją turi ir pinigų kvapo, įsitikinę parlamento senbuviai. „Akivaizdu, po visų šitų interesų, kuriuos galima pateikti kaip valstybės interesą, slypi buitiniai dalykai – frakcija pretenduoja į pinigus. Pinigai yra būtent frakcijos veiklai – automobilis, kanceliarinės išlaidos, tie patys etatai. Jeigu nebūtų frakcijos, „Tvarka ir teisingumas“ prarastų etatus, pinigus ir socialines garantijas“, – teigė Seimo narys Povilas Urbšys.

Frakcijos referentų atlyginimai per metus biudžetui kainuoja daugiau kaip 37 tūkst. eurų. Frakcijos seniūno ir jo pavaduotojo tarnybinių telefonų išlaidos per metus kainuoja daugiau kaip 9 tūkst. eurų. Išlaidos kavai ir dovanėlėms kainuoja daugiau kaip 3 tūkst. eurų. Už darbą frakcijos seniūnas ir jo pavaduotojas papildomai per metus kainuoja beveik 2 tūkst. eurų. Kiekvienam frakcijos nariui skiriama 115 kilometrų rida tarnybiniu automobiliu. Sudėjus viską, vidutiniškai 7 Seimo narių frakcijos išlaidoms valstybė skiria beveik 52 tūkst. eurų.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2019 m. Liepa mėn. 28 d., Sekmadienis

Povilas Urbšys: Esu už, kad būtų panaikinta privilegija partijoms naudotis valstybės patalpomis neatlygintinai

veto.jpg

Seimui ketvirtadienį palaikius prezidento veto ir atėmus galimybę politinėms partijoms neatlygintinai naudotis valstybės ar savivaldybių patalpomis Povilas Urbšys dar svarstymo metu teigė, kad jei­gu mes no­ri­me kur­ti tą ge­ro­vės vals­ty­bę, tą ge­ro­vės vals­ty­bę rei­kia pra­dė­ti kur­ti nuo sa­vęs. O tas kū­ri­mas nuo sa­vęs – vis dėl­to at­si­sa­ky­mas de­mo­kra­tinei san­tvar­kai ne­bū­din­go po­žiū­rio į sa­vo val­džios pri­vi­le­gi­jas.

„Aš no­rė­čiau, kad tie, ku­rie sa­ko, kad ši­tas dek­re­tas prieš­ta­rau­ja de­mo­kra­tiniams prin­ci­pams ir sil­pni­na par­ti­jas, man pa­sa­ky­tų: ku­rio­je Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bė­je par­ti­jos ne­mo­ka­mai nau­do­ja­si žmo­nėms pri­klau­san­čiu tur­tu? Ir jei­gu jūs man pa­mi­nė­si­te tuos pa­vyz­džius iš de­mo­kra­tinių vals­ty­bių, aš tik­rai bal­suo­siu prieš šį dek­re­tą,“ – Seime kalbėjo P. Urbšys.

Povilas Urbšys pateikė atsakymą ir į Jurgio Razmos repliką, kad di­des­nis skaid­ru­mas neatsiras, kai da­bar iš sa­vi­val­dy­bių nuo­mo­ja­mų pa­tal­pų iš­mes­tas ku­ris par­ti­jos sky­rius pri­sig­laus pas ko­kį nors oli­gar­chą jo dos­niai už vie­ną eu­rą iš­si­nuo­mo­ti pa­siū­ly­to­se pa­tal­po­se.  P. Urbšio nuomone, ky­la klau­si­mas, koks par­ti­jų imu­ni­te­tas yra? “Va­di­na­si, jū­sų mo­ra­li­nės ver­ty­bės yra to­kios: mes esa­me do­ri ir są­ži­nin­gi, kol mes gau­na­me iš vals­ty­bės. Iš vals­ty­bės ne­gau­na­me, vis­kas, mes jau tam­pa­me žmo­nė­mis, ku­rie spjau­na ir į įsta­ty­mus, ir į mo­ra­lę. Na, aš abe­jo­čiau, kad jūs to­kie esa­te,” – teigė P. Urbšys.

Išsamų atsakymą į J. Razmos repliką žiūrėkite čia.

2019 m. Liepa mėn. 28 d., Sekmadienis

Svarstytas Sei­mo re­zo­liu­ci­jos „Dėl pro­fe­si­nių mo­kyk­lų tin­klo per­tvar­kos“ pro­jek­tas

Screenshot_1.jpgLiepos 25 d. rytiniame Seimo posėdyje svarstytas Sei­mo re­zo­liu­ci­jos „Dėl pro­fe­si­nių mo­kyk­lų tin­klo per­tvar­kos“ pro­jek­tas. 

Pagal šią rezoliuciją Seimas ragina Vyriausybę koreguoti profesinių mokyklų reorganizacijos procesą, surengti naujas konsultacijas dėl profesinių mokyklų tinklo, įtraukiant į jį daugiau socialinių partnerių bei derinant tai su Bendrojo plano koncepcijos svarstymu LR Seime, atsižvelgti į šiuo metu VDU, KTU bei KU mokslininkų rengiamas šalies regionų žaliosios ekonomikos kompleksinio koncepcijos modelį, kuriame ypatingai akcentuojama žemės ūkio profesinių mokyklų vieta ir vaidmuo, stiprinti savivaldybių, verslo, bendruomenių galimybes dalyvauti profesinių mokyklų valdyme, siekiant ugdymo kokybės ir mokytojų darbo sąlygų gerinimo.

Po re­zo­liu­ci­jos pro­jek­to svars­ty­mo Sei­mas spren­dė ar pri­im­ti re­zo­liu­ci­ją be pa­tai­sų. Povilas Urbšys išsakė savo motyvus prieš dėl re­zo­liu­ci­jos priėmimo be pa­tai­sų. 

Jis argumentavo, kad esantis prieš rezoliucijos priėmimą todėl­, kad per siau­rai žiū­ri­me. “Aukš­tų­jų mo­kyk­lų per­tvar­ka iš tik­rų­jų rei­ka­lau­ja mū­sų įver­ti­ni­mo. Ar nor­ma­lu, kad po to mis­ti­nio ir su­ab­so­liu­tin­to ko­ky­bės kar­te­lės kė­li­mo pra­ei­tų abi­tu­rien­tų mes ne­pri­skai­čia­vo­me 5 tūkst.? 5 tūkst. abi­tu­rien­tų ne­li­ko, ne­įsto­jo nei į aukš­tą­sias mo­kyk­las, nei į ko­le­gi­jas. Mes da­bar vėl gir­di­me sig­na­lų iš aukš­tų­jų mo­kyk­lų, kad ko­ky­bės kar­te­lės su­ab­so­liu­ti­ni­mas ap­ri­bo­ja ga­li­my­bę jau­niems žmo­nėms lik­ti Lie­tu­vo­je,” – kalbėjo P. Urbšys.

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

Bal­sa­vo 79 Sei­mo na­riai: už – 50, prieš – 3, su­si­lai­kė 26 Sei­mo na­riai. Re­zo­liu­ci­ja pri­im­ta. 

2019 m. Liepa mėn. 26 d., Penktadienis

Baigėsi XXII tarptautinis keramikos simpoziumas

autobusas.jpgLiepos 26 d. vakare Panevėžio dailės galerijos kiemelyje šurmuliavo būrys miestiečių ir miesto svečių. Visi smagiai šnekučiavosi, vertino naujus simpoziumo metu sukurtus darbus, klausėsi gyvos muzikos. Visus subūrė XXII tarptautinis keramikos simpoziumas.

Keramikos simpoziumas Panevėžyje per 30 gyvavimo metų  jau yra subūręs 163 menininkus iš 35 skirtingų pasaulio kraštų. Panevėžio miesto dailės galerija formuoja per simpoziumus sukurtų darbų kolekciją. Šiemet ją papildys dar dviejų naujų šalių menininkų kūryba. Šįkart keramikos simpoziume darbus kūrė ne tik jau pažintų valstybių – Ukrainos, Turkijos, Pietų Korėjos, Lietuvos, bet ir tolimosios Brazilijos bei Indijos keramikai. Tokiu būdu dar labiau prasiplėtė kolekcijos geografinės ribos.

Darbams tradiciškai naudojamas šamotinis molis, kurio plastinės savybės leidžia menininkams realizuoti didelio mastelio kūrybines idėjas.

Renginyje dalyvavęs Povilas Urbšys įteikė gėlių kompoziciją idėjos autorei - "simpoziumo mamai" Jolantai Lebednykienei ir pirmus metus jį koordinuojančiai Aurelijai Seilienei, o galerijos vadovui Egidijui Žukauskui suvenyrą, linkėdamas Panevėžiui  tapti svajonių miestu.  

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 305