Naujienos

2017 m. Gruodis mėn. 15 d., Penktadienis

Kalėdinis aukcionas Panevėžio lopšelyje-darželyje „Pasaka“

Povilas Urbšys nuotrauka.Panevėžio lopšelis-darželis „Pasaka“ šiandien surengė šventinį aukcioną, kurio metu surinkti pinigai bus skirti vienos darželio grupės baldams įsigyti. Šioje ikimokyklinėje įstaigoje lankosi įvairių sutrikimų turintys vaikai. Yra specialiosios grupės skirtos vaikams, turintiems kalbos ir komunikacijos, raidos sulėtėjimą, motorikos, emocijų ir elgesio bei kitų sutrikimų. Darželyje teikiama kvalifikuota ir intensyvi specialistų pagalba. Prieš kelis mėnesius įstaigai pradėjusi vadovauti direktorė Alma Simonavičienė išreiškė savo rūpestį lopšelio-darželio pasenusių baldų būkle ir patikino, jog deda visas pastangas, kad ši problema būtų išspręsta.

Seimo narys dalyvavo nuotaikingame aukcione ir įsigijo keletą suvenyrų. „Tai, ką aš čia šiandien pamačiau, tikrai panašu į pasaką, kurioje vienas kitam dovanojate dovanas ir gerumą. Ši pasaka yra su labai gražia pabaiga. Gėriuosi Jūsų puikiu sumanymu ir nuoširdumu. Linkiu Jums gražių ateinančių metų“, - kalbėjo Povilas Urbšys.

"Pasakos" direktorė džiaugėsi, kad aukciono metu surinkta 1350 eurų.  

Daugiau apie renginį... 

2017 m. Gruodis mėn. 15 d., Penktadienis

Keli parlamentarai prašo vetuoti įstatymą dėl bazinio dydžio, kuris keltų algas ir politikams

Seimas praėjusią savaitę po devynerių metų pertraukos dviem eurais iki 132,5 euro pakėlė bazinį dydį, pagal kurį skaičiuojamas biudžetininkų, valstybės tarnautojų, pareigūnų, teisėjų ir politikų atlyginimas. Didžiajai daliai tarnautojų tai reikštų atlyginimo augimą maždaug 10 eurų iki mokesčių.

Keli Seimo nariai siūlė kartu priimti išlygą, kad politikams padidinimai įsigaliotų tik nuo kitos kadencijos, tačiau tam nepritarta. Šių pasiūlymų autoriai „valstiečių“ frakcijos nariai Povilas Urbšys, Naglis Puteikis prašo prezidentės vetuoti įstatymą dėl kitų metų bazinio dydžio. 

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 15 d., Penktadienis

Pagerbti 2017-ųjų Metų panevėžiečiai

Gruodžio 14 dienos vakarą Dailės galerijos keramikos paviljone iškilmingai apdovanoti 2017-ųjų Metų panevėžiečiai. Jais tapo parolimpietė lengvaatletė, daugkartinė Europos aklųjų ir silpnaregių lengvosios atletikos čempionė, parolimpinių žaidynių prizininkė Sigita Markevičienė, Prancūzijos garbės legiono ordino kavalierė, knygnešio J. Masiulio anūkė ir knygyno savininkė, aktorė Karolina Masiulytė-Paliulienė, plaukikas Danas Rapšys, krepšinio klubo „Lietkabelis” prezidentas Alvydas Bieliauskas, kompozitorius, pianistas, džiazo muzikos atlikėjas Juozas Rimantas Bagdonas.  Jiems įteiktos skulptoriaus Juozo Lebednyko sukurtos nominacijos.

Iškilmingame vakare savo nominaciją „Už žmogiškumą įteikė ir laikraščio „Sekundė“ redakcija. Ji skirta Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovei Rūtai Liberienei. 

Povilas Urbšys nominantus pasveikino žodžiais: Mes ir visas mūsų miestas turi Jus. Ir Jums ir mums yra duotas brangiausias miestas prie Nevėžio – Panevėžys. Ir Jūs savo darbais, savo pasiaukojimu, primenat mums, kad tai yra brangiausia vieta, kurios mes negalime išduoti. Ačiū Jums. 

Skaitykite:  https://jp.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei 15

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė paminėjo savo 15-os metų jubiliejų. Tai vienintelė savarankiška didžiausia institucija Panevėžio apskrityje teikianti stacionarines palaikomojo gydymo, slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugas. Vienu metu čia gali gauti gydymą 220 pacientų. Dirba 140 darbuotojų.

Pokylių salėje „Vasaris“ vyko iškilmingas ligoninės jubiliejaus minėjimas. Sveikinimo ir dėkingumo žodžius sakė svečiai, padėkomis buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę darbuotojai.

„ Kai prieš penkiolika metų man teko būti šioje ligoninėje, ji atrodė taip, kad kuo greičiau norėjosi iš jos išeiti. Ir štai per visai trumpą laiką įvyko stebuklas. Jis įvyko dėl to, nes ten dirba labai pasišventę žmonės. Jie be galo tiki tuo ką daro. Patikėdamas savo artimą šios ligoninės darbuotojų globai, supranti, jog jį atiduodi į rūpestingas ir pasišventusiais rankas. Jų gerumas padovanoja gyvenimą tiems, kurie jau buvo praradę prasmę gyventi. Ligoninės darbuotojai senukams, tampa šeimos nariais. Jie čia nesijaučia nereikalingi ir bejėgiai. Čia yra šventa vieta. Čia dirba šventi žmonės. Ačiū jums“, - kalbėjo Povilas Urbšys. Baigdamas Seimo narys pasveikino ligoninės vadovę gydytoją Violetą Grigienę ir įteikė padėkas gydytojai Evaldai Marcinkevičienei, slaugytojai Astai Čeponienei ir dietistei Irenai Starovoitovai.

2017 m. Gruodis mėn. 13 d., Trečiadienis

Slapti ryšiai su Rusijos valstybiniais energetikos koncernais "Rosatom" ir "Gazprom"

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „gazprom“Socialiniame tinklapyje žurnalistas Tomas Dapkus dalinasi komentaru ir reportažu, kuriame pasisako ir Seimo narys Povilas Urbšys:

"Su Rusijos valstybiniais energetikos koncernais "Rosatom" ir "Gazprom" slaptų ryšių nuslėpimas Seimo nariui Mindaugui Basčiui uždirbo apkaltos procesą. Tačiau Seimo nariai kelia klausimus ir nori tiek atsakymų, tiek tolimesnio tyrimo:

- koks "Rosatom" politinio patarėjo Lietuvoje ir svarbiausio atstovo Jono Tamulio vaidmuo ir ryšiai;
- kodėl energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas planuoja sumokėti daugiau kaip 3 milijonus eurų su "Gazprom" siejamo Rimando Stonio Kauno termofikacinei elektrinei, pasirašydamas strateginės elektros rezervo (!) paslaugos tiekimą;
- kodėl iki šiol Valstybės saugumo departamente aukštas pareigas užima pareigūnai, kurie dar Seimo NSGK tyrime dėl a.a. pulk. V.Pociūno išsiuntimo iš Lietuvos įvardinti kaip dirbę su "Gazprom" tarpininko R.Stonio "Dujotekana", pvz. Linas Jurgelaitis ir jo grupė."

Reportažą žiūrėkite čia

2017 m. Gruodis mėn. 13 d., Trečiadienis

Seime lankėsi Armėnijos Respublikos Nacionalinio Susirinkimo atstovų delegacija

Be_pavadinimo.jpg

Gruodžio 13 d. Seime lankėsi Armėnijos Respublikos Nacionalinio Susirinkimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Eduard Sharmazanov, nariai Samvel Farmanyan  ir Suren Manukyan. Juos lydėjo Armėnijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Tigran Mkrtchyan ir Armėnijos  Respublikos ambasados Lietuvos Respublikoje trečiasis sekretorius Vahe Arakelyan. Delegaciją priėmė Seimo Pirmininkas  Viktoras Pranckietis, Seimo Pirmininko  pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas ir Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis.

Vėliau Armėnijos Respublikos delegacija susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės pirmininku Povilu Urbšiu ir grupės nariais. Grupės susitikime buvo aptartos ir Lietuvos ir Armėnijos bendradarbiavimo galimybės ir kiek galima prisidėti prie stabilumo tame regione.

2017 m. Gruodis mėn. 12 d., Antradienis

Susitikimas su Apaštališkuoju nuncijumi Pedro Lopez Quintana

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „arkivyskupu Pedro Lopez Quintana“

2017 m. gruodžio 12 d. Povilas Urbšys dalyvavo Tarpparlamentinių ryšių grupės su Šv. Sostu susitikime su Apaštališkuoju nuncijumi Lietuvoje - arkivyskupu Pedro Lopez Quintana. Susitikimo metu aptarti Lietuvai bei Apaštališkajam Sostui aktualūs klausimai, o taip pat Seimo narių vaidmuo artėjančio popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje metu.

2017 m. Gruodis mėn. 12 d., Antradienis

„Nuoga tiesa”: ar tikite, kad R.Karbauskis tapo pikto sąmokslo auka?

nuotiesa.png

Gruodžio 11 d. Povilas Urbšys dalyvavo televizijos laidoje „Nuoga tiesa“. Diskusijoje Povilas Urbšys pabrėžė politinės moralės ir sąžiningumo svarbą.  Jis pastebėjo, jog Panevėžyje rinktam Seimo nariui, vieno Panevėžio laikraščio savininkui, Broniui Mateliui, pradėjus bičiuliautis su TS-LKD nariais Rasa Juknevičiene ir Gabrieliumi Landsbergiu, jo laikraštyje sudėtinga rasti nors vieną kritišką straipsnį  apie konservatorius. Galima daryti prielaidą, jog B.Matelis ruošiasi kitiems Seimo rinkimams ir tikisi Panevėžio konservatorių palaikymo. Anot P.Urbšio, turėti politinį išskaičiavimą - nėra sąžininga. 

KLAUSYKITĖS P. Urbšio ir B. Matelio diskusijos nuo 38:40 iki 47:00 min.: https://tv.lrytas.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 11 d., Pirmadienis

Vytauto Pupelio knygos „Lietuviai Kolymos Gulago lageriuose“ pristatymas

Untitled1.pngGruodžio 11 d. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko buvusio politinio kalinio Vytauto Pupelio knygos „Lietuviai Kolymos Gulago lageriuose“ pristatymas.

Knygoje pasakojama apie Kolymos Gulago lagerius ir juose kalėjusius lietuvius. Maždaug per dvidešimt metų darbo buvusiam politiniam kaliniui V. Pupeliui pavyko įvardyti ir gana tiksliai nustatyti apie 260 kalinimo vietų, kurių kiekvienoje nuolat buvo kalinama nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių kalinių.

Autorius pateikia glaustą informaciją apie kiekvieną lagerį, išvardija žinomas ten kalėjusių lietuvių pavardes. Leidinyje publikuojamos asmeninės buvusių kalinių nuotraukos.

Povilo Urbšio padėjėja Seimo nario vardu atsiprašė, kad jis pats negali dalyvauti renginyje ir padėkojo autoriui, kad neliko abejingas tūkstančių ištremtųjų tautiečių likimams, už atliktą tiriamąjį darbą, kuris lietuvių tautos istorijoje atskleidė daug reikšmingų detalių. Padėjėja palinkėjo Vytautui Pupeliui tęsti savo prasmingus darbus ir įteikė suvenyrą.

2017 m. Gruodis mėn. 11 d., Pirmadienis

Sostinės savivaldybėje pakvipo korupcija?

Liberalo Remigijaus Šimašiaus valdomoje sostinės savivaldybėje deklaruojamas skaidrumas greičiausia tėra eilinė viešųjų ryšių akcija. Pusantro mėnesio savivaldybės klerkai ne tik nesivargina paskelbti paslaugų konkurso paslaugų tiekimui nugalėtojo, bet ir neteikia informacijos apie įvykusį konkursą.

Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 225