Naujienos

2018 m. Gegužė mėn. 23 d., Trečiadienis

Karbauskio išviešintas Urbšys: Tomas Dapkus tiesiog mane informuodavo, jei kas blogai

Povilas Urbšys, Virginijus Sinkevičius, Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis teigė girdėjęs, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo dėl verslo ir politikos ryšių išvadoje gali būti minimas ir vienas buvęs jo frakcijos narys – Povilas Urbšys.

Pats P. Urbšys neneigia bendraująs su T. Dapkumi. „Jo ir šiandien buvau susitikęs Seimo kavinėje su T. Dapkumi. Aš jį laikau, visų pirma, žurnalistu, kuris vienaip ar kitaip turi teisę rinkti informaciją kaip žurnalistas ir informuoti tiek Seimo narius, tiek ir kitus valstybės pareigūnus apie surinktą informaciją“, – sakė parlamentaras.
Skaitykite:  https://www.delfi.lt

2018 m. Gegužė mėn. 23 d., Trečiadienis

Neįgaliųjų teatrų festivalis „Širdys vilčiai plaka“

neįg.pngGegužės 23 d. Panevėžio muzikiniame teatre vyko Tarptautinis neįgaliųjų teatrų festivalis „Širdys vilčiai plaka“, kurį jau dvidešimt pirmą kartą organizuoja Panevėžio jaunuolių dienos centras. Šiemet be nuolatinių festivalio dalyvių iš Šiaulių, Vilniaus, Jonavos, Kretingos, Biržų, Kauno, Jurbarko, Pasvalio šventėje dalyvavo ir neįgaliųjų teatras iš Italijos.

„Tikriausiai nėra Panevėžyje kito tokio renginio, kuriame tvyrotų tokia puiki nuotaika ir tiek daug tikrų, nesuvaidintų emocijų“, - kalbėjo Povilo Urbšio padėjėja. Sveikindama festivalio dalyvius su švente ji perdavė Seimo nario dovanėlę festivalio vedėjai, kuri pati sėdėdama neįgaliojo vežimėlyje ėmėsi tokio atsakingo vaidmens.

2018 m. Gegužė mėn. 23 d., Trečiadienis

„Valstiečių“ frakciją palikęs P. Urbšys nekurs opozicinės frakcijos, sako V. Pranckietis

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „žinių radijas“

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad išsiskyrę „valstiečių“ balsai vakarykščiame balsavime dėl darbotvarkės, kuriuo buvo atidėtas balsavimas dėl vaistinių tinklų reguliavimo, nerodo frakcijos skilimo. Iš frakcijos pasitraukęs Povilas Urbšys, anot pirmininko, nekurs opozicijos. 

Klausykitės:https://www.ziniuradijas.lt

2018 m. Gegužė mėn. 23 d., Trečiadienis

P.Urbšys: vaistinių tinklai daro įtaką Seimui

Povilas Urbšys

Seimui atsisakius svarstyti, ar nuo 2022 metų uždrausti miestuose veikti daugiau negu penkioms to paties tinklo vaistinėms, neseniai iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukęs šios idėjos autorius Povilas Urbšys sako, kad tokį sprendimą lėmė šių tinklų įtaka parlamentarams. Konservatorių prašymu Seimas antradienį pataisas išbraukė iš darbotvarkės, neleisdamas jų pristatyti: už tai balsavo 65 Seimo nariai, prieš – 25, o susilaikė 15.

 „Akivaizdu tai, kad vaistinių tinklai tikrai darė įtaką Seimo nariams, kad net nebūtų leista svarstyti šito klausimo“, – po balsavimo BNS sakė Mišriai Seimo narių grupei dabar priklausantis P.Urbšys.

Skaitykite
: https://www.15min.lt

2018 m. Gegužė mėn. 22 d., Antradienis

Moksleivių namų šventė

moks.pngGegužės 22 d. Bendruomenių rūmuose vyko Panevėžio moksleivių namų mokslo metų užbaigimo šventė. Įvairių būrelių lankytojai pristatė publikai ką yra sukūrę per šiuos mokslo metus. Scenoje skambėjo muzika, vienas kitą keitė šokiai, savo kolekcijas demonstravo jaunieji drabužių dizaineriai. Šiuo metu Panevėžio moksleivių namuose veikia 25 įvairaus pobūdžio būreliai, grupės, studijos. Pagrindinės kryptys, kuriomis organizuojama būrelių veikla: meninis ugdymas, turizmas ir sportas, techninė kūryba, dailieji amatai.

Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė šaunia kasmetine švente, į kurią vis norisi ateiti ir kas kart pamatyti kažką naujo ir stebinančio. Sveikindama visą moksleivių namų bendruomenę ji palinkėjo vaikams gerų atostogų ir kitais metais grįžti su naujomis jėgomis ir naujomis idėjomis.

2018 m. Gegužė mėn. 22 d., Antradienis

Rimtas gaisras ar tik kalbos tarp Seimo sienų: dar vienas valstiečių byrėjimas?

Nuo kadencijos pradžios valstiečių-žaliųjų frakciją persekiojusios kalbos apie anksčiau ar vėliau įvyksiantį skilimą vėl suintensyvėjo. Seimo koridoriuose kalbama, jog grupė parlamentarų rimtai svarsto atsišlieti nuo Ramūno Karbauskio vadovaujamos gausiausios parlamento frakcijos.

Nuo pergalingų rinkimų 2016-ųjų spalį valstiečių frakcija prarado tris parlamentarus, tačiau greitu metu, tikint pačių politikų kalbomis, jų gali būti ir daugiau. Neoficialiai minima, jog apytikriai 10 parlamentarų gali burtis į naują frakciją. Tarp minimų pavardžių – jau R. Karbauskiui nugarą atsukęs Povilas Urbšys ir valstiečiams tebepriklausantys Vytautas Bakas, Virgilijus Poderys, Naglis Puteikis, Egidijus Vareikis, Darius Kaminskas, Raimundas Martinėlis, Justas Džiugelis ir Valerijus Simulik.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 22 d., Antradienis

Nesibaigiančios VTEK problemos: užkamšius vienas spragas atsivėrė kitos

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos posėdis

Po 2017-ųjų gegužę priimtų VTEK įstatymo pakeitimų teisės siūlyti vieną iš komisijos narių neteko Savivaldybių asociacija, ji atiteko Lietuvos teisininkų draugijai. Tad pastaroji galės siūlyti jau du iš penkių komisijos narių, kai 2019 m. baigsis asociacijos deleguotos Dalios Paulauskaitės kadencija. Svarbu ir tai, kad VTEK narys Edmundas Sakalauskas, kurio kandidatūrą pasiūlė premjeras Saulius Skvernelis, iki 2013-ųjų priklausė tos pačios draugijos valdybai.

Kodėl prieš metus priimtas šis nedaug dėmesio sulaukęs sprendimas, paklausėme Seimo nario Povilo Urbšio, VTEK parlamentinę kontrolę vykdančio Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko.

„Tie, kurie buvo už šią pataisą, motyvavo tuo, kad Savivaldybių asociacijai ilgus metus vadovauja asmuo, kuris tampa VTEK objektu. Tai buvo daugiausia vadovaujantis tomis intencijomis koreguota. Nes VTEK nariui vienaip ar kitaip reikalinga teisininko kompetencija, o dėl teisininkų draugijos dauguma narių neįžiūrėjo, kad per ją būtų politizuojama komisijos veikla“, – Alfa.lt sakė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2018 m. Gegužė mėn. 22 d., Antradienis

Tyla prieš audrą: prabilo apie „valstiečių“ gretose bręstantį maištą ir jo dalyvius

Ramūnas Karbauskis, Povilas Urbšys

Virš valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime pakibo skilimo grėsmė: iš jos gali pasitraukti maždaug 10 narių. Veikti kartu su jais galėjęs Povilas Urbšys, praėjusią savaitę pats palikęs „valstiečius“, užsimena ketinantis burti atskirą frakciją.

Tai, kad turėjo planų veikti kartu su J. Džiugelio šalininkais, netiesiogiai DELFI patvirtino ir iš LVŽS frakcijos praėjusią savaitę pasitraukęs P. Urbšys, jau neslepiantis ketinimų burti savo šalininkus.

„Bet ką aš pastebėjau. Seimo kuluaruose brandinama ir dar vienos frakcijos idėja, bet ji man daugiau panaši į siekį suskaldyti valdančiuosius. Ten labai aktyviai dalyvauja B. Matelis, kuris Panevėžyje neslepia bendro veikimo su konservatoriais. Jis su J. Džiugelio pagalba bando apčiuopti tam tikras silpnąsias LVŽS frakcijos vietas. Kai pajaučiau, kad kuluaruose gimsta tarsi naujas frakcijinis darinys, kuriame formuotojai, be J. Džiugelio, yra ir B. Matelis, aš J. Džiugeliui ir pasakiau: jeigu ten figūruoja B. Matelis, aš tikrai nesirengiu dalyvauti konservatorių projekte“, – DELFI sakė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Gegužė mėn. 22 d., Antradienis

„Kartu“ – jau atskirai

Miesto Taryboje ištirpo praėjusiuose savivaldos rinkimuose triumfavusio judėjimo „Kartu“ gretos. Jo įkūrėjas Povilas Urbšys, pareiškęs norą Seimo nario kėdę iškeisti į Panevėžio mero, gavo progą įsitikinti vis dėlto nesąs absoliutus paties įkurtos politinės organizacijos lyderis. Seimūnui nugarą atsuko iš jo vadovaujamo judėjimo pasitraukusi beveik visa miesto Tarybos „Kartu“ frakcija.

Seimūnas tvirtina įžvelgęs, jog jo ketinimai kandidatuoti į merus sukels audrą judėjimo viduje. Visgi pripažįsta skilimo, koks įvyko, nesitikėjęs. Iš judėjimo pasitraukę 17-iolika aktyviausių narių sudarė net trečdalį „Kartu“ bendruomenės. „Dirbau tokį darbą, kuriame reikėjo svarstyti visus variantus. Iš pat pradžių siūliau nekonfliktuoti, bet buvau paruošęs ir planą B – konfliktiškąjį variantą. Numačiau, kad gali būti skilimas, bet man buvo netikėtas sprendimas draskyti judėjimą. Galvojau, kad R. Račkauskas bandys pačiame judėjime įtikinti žmones, bet ne jam pritariančius skatinti išeiti“, – buvusiam artimam politiniam bendražygiui kirto P. Urbšys.
Skaitykite:https://naujienos.alfa.lt

2018 m. Gegužė mėn. 21 d., Pirmadienis

Radviliškio „amžiaus byla“ pasisuko netikėtu kampu

Radviliškio „amžiaus byla“ pasisuko netikėtu kampu

Gegužės 15 dienos Apeliacinio teismo sprendimas tikrai galėjo nustebinti ir daug ko mačiusius. Buvo paliktas galioti išteisinamasis nuosprendis A. Čepononiui. Bet tai dar ne labiausiai šokiruojantis dalykas. Teismas pasielgė dar kilniau. Jis nusprendė būti teisingas visiems kaltinamiesiems.

Jei jau „šaikos“ vadas nekaltas, tai išteisino ir visus kitus. Net ir prisipažinusius kaltais padarius nusikalstamas veikas ir neprašiusius apeliacine tvarka peržiūrėti jų nuosprendžių. Tad Radviliškio „amžiaus byloje“ nebeliko nė vieno kalto. Tiesa, nors nuosprendis įsigaliojo, prokurorai jį gali skųsti Aukščiausiajam teismui.

Skaitykite: https://www.radviliskiokrastas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 253