Naujienos

2017 m. Liepa mėn. 12 d., Trečiadienis

Seimas ES direktyvą perkėlė partneriams nesuteikdamas teisių kaip šeimos nariams

Seimo posėdžio akimirkaSeimas antradienį perkėlė europinę direktyvą, kad Europos Sąjungos piliečiai ir jų šeimos nariai nebūtų diskriminuojami dėl pilietybės, tačiau partneriai liko už borto.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Liepa mėn. 12 d., Trečiadienis

Įvertino mūšį dėl urėdijų: akivaizdu, kad užkabino rimtesnius interesus, nei iš pradžių tikėjosi

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas įširdo dėl koalicijos partnerių „valstiečių“ remiamos miško urėdijų reformos bei jų derybų su opozicijoje esančiais konservatoriais ir pareiškė, kad tokiomis sąlygomis veikianti koalicija neturi prasmės.

Antradienio ryte, prieš svarstant Miškų įstatymo pataisas, opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija pareiškė ketinanti paremti valdančiųjų inicijuotą urėdijų reformą, o premjeras Saulius Skvernelis pažadėjo už tai siekti įvesti naują lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą šildymui. (...)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo Seime Povilo Urbšio teigimu, G. Palucko pozicija yra labiau rodanti emocijas ir nusivylimą dėl negalėjimo apginti savo pozicijas balsuojant dėl miškų urėdijų reformos.

„Daugiau vertinčiau tokias kalbas kaip emocijas, reaguojant į balsavimą dėl miškų urėdijų. Tačiau norėčiau priminti partijos pirmininkui, kad tuo metu, kai buvo deramasi dėl koalicijos sudarymo, viešumoje buvo labai aiškiai kalbama, jog, neradę bendro sutarimo kokiu nors klausimu su koalicijos partneriais, ieškosime sutarimo net su tais, kurie yra opozicijoje. Net koalicinėje sutartyje yra tam palikta išimtis. Todėl čia negalima kalbėti, kad laužoma koalicijos sutartis“, - portalui Alfa.lt sakė P. Urbšys.

Anot politiko, „valstiečių“ ir socialdemokratų konfliktai kyla dėl pastarųjų nenoro pasikeisti ir atsisakyti korupcinių praktikų. P. Urbšio manymu, socialdemokratai tiesiog nori išsaugoti „feodalinę valdymo struktūrą“.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Liepa mėn. 11 d., Antradienis

Seime aidi plojimai: urėdijų reforma priimta

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Povilas UrbšysAntradienio popietę Seimas priėmė miškų įstatymo pataisas ir atvėrė kelią urėdijų reformai. Šį sprendimą Seime palydėjo plojimai, reforma buvo vadinama strategine Vyriausybės pertvarka.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Liepa mėn. 11 d., Antradienis

Valdantieji sužaidė mažumos Vyriausybės žaidimą

posedis.pngKonservatoriai parems Vyriausybės inicijuotą urėdijų reformą mainais į naują Pridėtinės vertės mokesčio lengvatą šildymui.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2017 m. Liepa mėn. 10 d., Pirmadienis

Kaip reglamentuoti nelietuviškų pavardžių rašybą?

kalba.pngSeime neapsisprendžiama, kaip reglamentuoti pavardžių rašymą dokumentuose ne lietuviškais rašmenimis, planuojama užsakyti ekspertų vertinimus. Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė naujienų agentūrai BNS sakė, kad viena grupė parlamentarų prašo ekspertizės dėl projekto, kuriuo pavardžių rašyba lotyniško pagrindo rašmenimis leidžiama paso pagrindiniame puslapyje, kita – dėl alternatyvaus projekto, kuriuo originali pavardžių rašyba būtų leidžiama papildomame paso puslapyje ar kitoje asmens tapatybės kortelės pusėje.

Pokalbis su Seimo nariu Povilu Urbšiu, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininku Juliumi Sabatausku, VšĮ „Europos žmogaus teisių fondas“ teisininke Evelina Baliko, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko pavaduotoja Jūrate Palionyte, Vytauto Didžiojo universiteto Politologijos katedros vedėju Andžej Pukšto ir Nepriklausomybės akto signataru, teisininku Česlavu Okinčicu.

Klausykitės: http://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Liepa mėn. 10 d., Pirmadienis

Po smūgio Vyriausybei – vienas už kitą blogesni scenarijai: mažumos variantas net nebeįmanomas

Sauliaus Skvernelio vadovaujamai Vyriausybei oponuoja ne tik partneriai socialdemokratai, bet ir dalis saviškių. Ministrų kabinetas veikia izoliacijoje, neturėdamas palaikymo Seime, ir šios padėties nebegalima vadinti net darbu mažumoje, tvirtina DELFI kalbinti politologai.
(...)

Povilas Urbšys„Dabar pas socialdemokratus yra susikaupusi nuoskaudų taurė – dėl „Lietuvos geležinkelių“, dėl Registrų centro, dėl prarandamos įtakos Teisingumo ministerijoje, dėl urėdijų. Ir kai jie kalba, kad rudenį gali būti priimami lemtingi sprendimai, neabejoju, kad eilinį kartą gali pasirodyti, jog jiems partiniai interesai yra aukščiau už valstybės interesus, jeigu jie tam žingsniui (pasitraukti iš koalicijos – DELFI) ryšis. Bet aš tikiuosi, kad emocijos nuslūgs ir rudenį galėsime kalbėtis apie galimybę dirbti kartu“, – pažymėjo P. Urbšys.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2017 m. Liepa mėn. 09 d., Sekmadienis

A. Kirkutis. Kiek dar mumyse liko Vydūno gaivaus „oro“ gurkšnio?

Algimantas Kirkutis„Visi kuone be skaičiaus valstybės gyvenimo reikalai, kaip svarbūs jie ir būtų, teturi tik antros eilės svarbumo šalia teisybės, teisingumo, tvirtybės, plačios ir aukštos nuožvalgos ir sąžiningumo bei patvaros. Kame toms žmoniškumo išraiškoms pirmoji vieta skiriama, ten nereikia didžių politikos gudrybių valstybei klestėti. Gyvybė tik jomis teminta“.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2017 m. Liepa mėn. 07 d., Penktadienis

Saulius Skvernelis žengia Algirdo Butkevičiaus keliu

Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina pasiryžęs valstybėje įgyvendinti iki šiol nematytus pokyčius. Pirmasis žingsnis jau žengiamas – pagal ankstesnės Vyriausybės tradicijas norima sudaryti komisiją.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Liepa mėn. 07 d., Penktadienis

Kodėl metai iš metų stringa urėdijų reforma: įžvelgė ir neteisėtų darbelių, ir asmeninių interesų

lnkdk.png

Seimas šią savaitę dar kartą pratęsė pavasario sesiją vien tam, kad išspręstų itin klampų urėdijos reformos klausimą.

Vyriausybės pateiktame Miškų įstatymo pataisų projekte numatoma įkurti valstybės įmonę su 25 padaliniais-urėdijomis. Šiuo metu valstybiniais miškais rūpinasi 42 urėdijos. Kartu būtų likviduojama Generalinė miškų urėdija ir Valstybinis miškotvarkos institutas.

Anot ministerijos, tokia reforma leistų sumažinti miškų valdymo biurokratinį aparatą ir dėl to valstybė kasmet sutaupytų 13 mln. eurų. Išlaidos reformai siektų iki 5 mln. eurų. Keičiant valstybinių miškų valdymą, planuojama atleisti apie 400 žmonių.

Kodėl šis klausimas tapo vienu kertiniu Seime ir ar neatsiras kibirkščių po šios reformos įgyvendinimo, INFO TV studijoje kalbėjo „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys.

Skaitykite ir žiūrėkite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Liepa mėn. 07 d., Penktadienis

Vilnius kapituliuoja prieš žemgrobius

Daugiau kaip 20 metų dalis sostinės J.Biliūno gatvės gyventojų naudojasi valstybinės žemės sąskaita neteisėtai pasididintais sklypais, kuriuose stūkso jų prabangūs namai. Yla iš maišo išlindo, tačiau jokių sankcijų žemgrobiai iki šiol nesulaukė. Savivaldybė neskuba įduoti pažeidėjų valstybinės žemės prievaizdams, o siuntinėja lankstinukus su patarimais, kaip įteisinti užgrobimą. (...)

Povilas Urbšys, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas:

Valstybinės žemės užgrobimai, su kuriais neva kovoja sostinės savivaldybė, yra sisteminis reiškinys. Tujų kirtimas Žvėryne tėra parodomoji akcija, nes Vilniuje užgrobtų žemių apstu. Tokie užgrobimai vyko todėl, kad institucijos, kurios turėjo rūpintis valstybinės žemės kontrole, savo pareigų neatliko. Kyla klausimas, ar jų neatliko dėl kompetencijos trūkumo, ar priklausomai nuo to, kas tą žemę paėmė. Jeigu sklypą valstybės sąskaita pasididino turtingas, įtakingas asmuo, institucijos jo atžvilgiu tampa nebeveiksmingos. Valdyti žemę tampa išskirtine turtingųjų teise. (...)

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 201