Naujienos

2019 m. Spalis mėn. 20 d., Sekmadienis

Pajutus korupcijos smirdalą – pirmiausia pranešti merui

380.3-sujungta_skliautui3.jpgPanevėžio valdantieji demonstruoja dvigubus standartus: kai jiems reikia, įveda komisijos pavaduotojo pareigybę, o kai nereikia – ją tiesiog išbraukia. Buvęs STT darbuotojas, seimūnas Povilas Urbšys teigia tik dabar sužinojęs, kad meras Rytis Račkauskas jį jau savo vadovavimo pradžioje apšovė taisydamas parengtas pavyzdines STT nuostatas. 

Savivaldybės rinkimus 2015 metais su visuomeniniu komitetu „Povilas Urbšys už sąrašą „Kartu“ laimėjęs dabartinis Seimo narys P.Urbšys labai nustebo išgirdęs, kad STT nuostatai buvo pataisyti. Jis teigė, kad tuo metu su juo niekas nesitarė.

„Vienur jie reikalauja tarybos narių skaidrumo, o, pasirodo, meras jau iš pradžių jau ruošėsi savo žygiams, kurie dabar narpliojami teisiamųjų suole. Jeigu būčiau žinojęs, būčiau paklausęs, ką jie daro. Juk tada ėjome į valdžią deklaruodami skaidrumą, o nuėjusi mero komanda jo bijo“, – kalbėjo buvęs STT Panevėžio skyriaus vadovas. 

Skaitykite: http://panskliautas.lt/

A.Švelnos nuotr.

2019 m. Spalis mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Urbšys: Seimas diskreditavo save, nebeaišku, kas vadovauja „valstiečiams“

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „urbšys čachovskij“

Vis daugiau Seimo narių užsimena, kad kilusi įtampa ir pasimetimas Seime reikalauja rimtai apsvarstyti pirmalaikių rinkimų idėją. Apie tai ketvirtadienį kalbėjo Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen bei Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas, konservatorius Antanas Matulas. Jų teigimu, kilę ginčai dėl Seimo pirmininko kėdės kelią klausimą, ar vis dar įmanoma konstruktyviai dirbti parlamente.
Prie politikų, kalbančių apie pirmalaikius Seimo rinkimus, jungiasi ir buvęs „valstiečių“ frakcijos narys, šiuo metu mišriai Seimo grupei priklausantis Povilas Urbšys. Politikas kalba, kad šią savaitę pasiektas Seimo diskreditacijos dugnas kartu kelia dar vieną klausimą – kas iš tikrųjų kontroliuoja valdančiąją „valstiečių“ frakciją.„Faktas yra toks, kad dabartinė situacija reiškia, kad esama Seimo diskreditacija... kitaip tariant, žemiau mes nukristi nebegalime. Tad racionalus galvojimas apie tai, kad reikėtų pasileisti“, - sakė P. Urbšys, pabrėždamas ir dar vieną, jo nuomonę, pastaruoju metu išryškėjusį ydingą akcentą.„Kyla klausimas, kas turi vadžias „valstiečių“ frakcijoje. Ramūnas Karbauskis vakar įtikinėjo visus, kad jie nebus tokie, kaip opozicija, kad jie neskubės, kad jiems svarbus biudžetas, kad palauks Etikos ir procedūrų komisijos posėdžio. Ir, šast, išeina Širinskienė ir faktiškai daro viską atvirkščiai ką sako Karbauskis. Jis nė žodžio nesako, tyli. Tad kyla klausimas, kad yra vadovas frakcijoje“, - kalbėjo P. Urbšys. 
Skaitykite:
https://www.delfi.lt/

K.Čachovskij nuotr.

2019 m. Spalis mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Susitikimas su Kaziu Saja

kaz.pngSpalio 17 d. Panevėžio viešojoje G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoju Kaziu Saja ir jo naujosios knygos „Dar ne visos paslaptys“ pristatymas.

Ne vienas rašytojo kūrinys ilgus metus karaliavo teatrų scenose. „Devynbėdžiai“ Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre buvo pastatyti net du kartus. Šįkart susitikimo dingstis – knygos „Dar ne visos paslaptys“ pristatymas. Ją išleido leidykla „Andrena“. Renginyje dalyvavo ir šios leidyklos vadovė Nijolė Urbšytė-Petrošienė.

Buvo parodytas rodomas dokumentinis filmas „Knygnešio duktė“ apie partizanų slaugytoją Mariją Žiliūtę. Kazys Saja — vienas iš šio filmo sumanytojų ir kūrėjų.

Knyga „Dar ne visos paslaptys“ – apsakymų rinkinys, pasakojantis apie vaikus, paauglius, jaunus žmones. Rašytojas tarsi sugrįžta į savo vaikystę ir jaunystę, čia persipina praeitis ir nūdiena, atgaivinama istorinė atmintis, susijusi su dvasiniu visuomenės diagnozavimu. Kazys Saja – ne tik puikus pasakotojas, bet ir gilus psichologas, atskleidžiantis painius tėvų ir vaikų santykius, paauglių išgyvenimus. Apsakymai ypač aktualūs šiandien, nes rašytojui, Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarui, rūpi Lietuvos ateitis ir jos gerovė.

Povilas Urbšys pasveikino rašytoją įvardindamas jį Tautos gaivintoju: „Jūsų „Devynbėdžiai“ tuomet mums visiems buvo tarsi varpas. Mes eidavome į spektaklius, atgaivindavome savo dvasią ir nepamiršdavome, kad esme lietuviai“. Seimo narys įteikė Kaziui Sajai suvenyrą, o leidyklos „Andrena“ vadovei – gėlių puokštę.

2019 m. Spalis mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Valdantiesiems pavyko: Pranckiečio klausimas gali grįžti į darbotvarkę


Ramūnas Karbauskis, Rima Baškienė

Seimo rytiniame posėdyje „valstiečiai“ paprašė balsuoti dėl nepasitikėjimo balsų skaičiavimo komisija, kuri skaičiavo balsus, balsuojant dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Ir panašu, kad valdantiesiems tai pavyko. Po balsavimo Seimas tai ir padarė – už nepasitikėjimą balsų skaičiavimo komisija balsavo 60, prieš 8, susilaikė 2. Tačiau ką tai reiškia, ar balsavimas dėl V. Pranckiečio galioja, ar ne, Seimo nariai salėje taip ir nesuprato. Gali būti, kad bus rengiamas pakartotinis balsavimas dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Kiek prieš vidurdienį, prie mikrofono stojo valstietė Agnė Širinskienė, ji priminė visos frakcijos vardu pateiktą prašymą. „Dar kartą frakcijos vardu prašome prie to klausimo grįžti. Nes Seimas turėtų balsuoti, ar yra pasitikima balsų skaičiavimo grupe. Pasitikėjimas yra asmeninis santykis, jis nepriklauso nuo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo. Ir jei Seimas nepasitiki, manyčiau, kad mes pagrįstai kviečiame gerbiamą Seimą balsuoti“, - posėdyje sakė A. Širinskienė.

Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis P. Urbšys parlamentarams priminė R. Karbauskio žodžius. „Gerbiami valstiečiai, jūsų lyderis paskelbė, kad jie nebus kaip opozicija, nebus einama į tas smulkmenas, Agne Širinskiene, įsiklausykite į R. Karbauskio argumentus“, - teigė politikas.

Nuotr. A. Ufarto

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2019 m. Spalis mėn. 16 d., Trečiadienis

Ar tikrai Seimas atstovauja visai tautai?

Screenshot_1.jpg

Spalio 16 d. laidoje „Atviras pokalbis“ su Raigardu Musnicku diskutuoja VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė, MRU profesorius, konstitucinės teisės ekspertas Vytautas Sinkevičius ir Seimo narys Povilas Urbšys.

 

R. Musnickas: „Povilai, jūs esate Seimo narys, rinkimuose jums sekėsi laimėti vienmandatėje, kaip manote, kuri sistema geresnė?“

 

P. Urbšys: „Aš dvi kadencijas esu išrinktas vienmandatėje, nors paskutiniuose rinkimuose aš buvau valstiečių sąraše kaip nepartinis, tačiau pats save kėliau, rinkau parašus apygardoje ir esu ten išrinktas. Būdamas sąraše dariau viską, kad užtikrinčiau savo kaip asmenybės nepriklausomybę: nenaudojau valstiečių finansų, rinkau parašus. Tikrai yra problema, stebint šių dienų Seimo peripetijas, neaišku kam atstovauja Seimas, nes Konstitucinio teismo pirmininkas iškėlė klausimą, ar toks atstovavimas yra kokybiškas, ar ne. Reikia pripažinti, kad yra tam tikras ydingumas mūsų bendros rinkimų sistemos. Kaip priėmimo metu pas Seimo narį ateina žmonės, jie ima kalbėti apie medžių nukirtimą, žolės nupjovimą. Manau, taip atsitinka todėl, kad jie neranda žmogaus savivaldoje, kuris juos atstovautų.“

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2019 m. Spalis mėn. 16 d., Trečiadienis

Apskritojo stalo diskusija „Laisvės gynimas ginklu ir plunksna“

LRS.LT__385_221.jpgSpalio 16 d., trečiadienį, Povilas Urbšys dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje „Laisvės gynimas ginklu ir plunksna“. Renginys vyko Seime, Konstitucijos salėje (I rūmai). 2019 metais Lietuva mini svarbias istorines sukaktis: Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio deklaracijos ir Lietuvių chartijos 70-mečius, 45-ių pabaltijiečių memorandumo 40-metį, Gotlando komunikato ir Baltijos kelio 30-mečius. Renginys skiriamas šioms sukaktims paminėti.

Diskusijai pirmininkavo Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas prof. dr. Arūnas Gumuliauskas, pranešimus skaitė istorikai, politologai, įvykių dalyviai.

Daugiau informacijos...

2019 m. Spalis mėn. 16 d., Trečiadienis

Seimo nariai bus suvaržyti?

zumbio.jpgSeimas po svarstymo vakar pritarė siūlymui parlamentarams neleisti laisvai įkurti tarpparlamentinių ryšių grupių su įvairiomis valstybėmis. Tam reikėtų Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimo. Tokia nuostata ypač pasipiktino parlamentaras Povilas Urbšys, nes, pasak jo, būtų nurodinėjama, su kokiomis valstybėmis draugauti, o su kokiomis - ne, kad nesupykdytumėme galingų šalių. Pasak P.Urbšio, jei pataisai bus pritarta, Seimo nario mandatas nebus laisvas.

„Iniciatyva drausti Seimo nariams laisvai steigti tarpparlamentinių ryšių grupes atėjo iš Seimo Užsienio reikalų komiteto, kuriam vadovauja Juozas Bernatonis. Praėjusioje kadencijoje, kai Seimo nariai įsteigė tarpparlamentinių ryšių grupes su Kalnų Karabachu bei Tibetu, kilo didelis Azerbaidžano bei Kinijos pasipiktinimas. Pastarųjų valstybių spaudimas lėmė, kad J.Bernatonis pateikė projektą, kuriuo buvo bandoma suvaržyti Seimo narių valią steigti tokias grupes, kurios iškrenta iš dabartinės politinės konjunktūros konteksto. Tačiau projektas nebuvo priimtas. Dabar J.Bernatonis, pasinaudodamas Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininke Agne Širinskiene, teikia analogiškas pataisas, kurioms Seimas vakar po svarstymo pritarė“, - piktinosi P.Urbšys.
Pasak parlamentaro, šiuo metu tarpparlamentinių ryšių grupes gali laisvai steigti bet koks Seimo narys, jei jam į grupę pavyksta įtraukti bent šešis kolegas. Kai susiburia mažiausiai 7 parlamentarai, per kitą plenarinį posėdį jam pirmininkaujantis vienas iš Seimo vadovų tiesiog praneša apie naujos grupės įkūrimą. O dabar siūloma nustatyti, kad bet kokios grupės įkūrimui turi pritarti Užsienio reikalų komitetas. Jei jis nepritaria, balsuoja visas Seimas. Pasak P.Urbšio, taip paneigiamas laisvo Seimo nario mandato principas.
 

Skaitykite: https://respublika.lt

S.Žumbio nuotr.

2019 m. Spalis mėn. 15 d., Antradienis

Mūšis dėl Pranckiečio Seime: emocijų pliūpsnis, parašų kova ir palikę salę valdantieji


Povilas Urbšys

Parlamentas antradienį neeilinio Seimo plenarinio posėdžio metu ėmėsi valdančiųjų iniciatyvos atstatydinti iš pareigų Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį.

Po pasisakymų ir diskusijų Seime Seimo nariai susirinko į slaptą balsavimą.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys teigė besijaučiantis politinio farso įkaitu. Anot jo, itin svarbu įvardinti, kas yra šio farso režisieriumi.

„Akivaizdu, kad žmonių akyse atrodome esantys to paties teatro ar spektaklio veikėjai. [...] Šio farso režisierius niekaip negali išaugti iš „Agrokoncerno“ vadovo kostiumo“, – kaltinimus R. Karbauskiui metė P. Urbšys.

Jis kreipėsi į ištuštėjusią Seimo plenarinių posėdžių salę, džiaugdamasis, kad esą likę parlamentarai gina patį parlamentą.

„Tai nėra vieno pono institucija. Seimas nėra „Agrokoncerno“ padalinys. Nors Jūsų ir mažai, bet Jūs parodote, kas tiesa nėra kiekybinė sąvoka“, – pažymėjo P. Urbšys

P. Urbšiui pritarė Seimo opozicijos lyderis, socdemas Julius Sabatauskas. Anot jo, valdančiųjų veiksmai, siekiant atstatydinti Seimo pirmininką V. Pranckietį, rodo jų krizę.

Nuotr. J. Stacevičius

Skaitykite: https://www.lrt.lt

2019 m. Spalis mėn. 15 d., Antradienis

P. Urbšys R. Karbauskį vadina desperatišku: „Jis bando būti žodžio žmogumi“

lryto.jpg

Povilas Urbšys dalyvavo aktualijų laidoje „Nauja diena“.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis antradienį paragino valdančiuosius jo atstatydinimo iš pareigų procedūros imtis nedelsiant, artimiausio posėdžio metu, tai yra jau antradienį. Laidoje buvo diskutuojama Ar ketvirtadienis – V. Pranckiečio istorijos pabaiga?

”Manau, kad jis nori, kad kuo greičiau būtų atidengtos kortos šiame Karbauskio žaidime. Tačiau toks skubėjimas sudaro galimybę Karbauskio šalininkams kalbėti, kad Seimo pirmininkas dirbtinai nori sukelti situaciją, nes tuomet gali neužtekti balsų V. Pranckiečio nušalinimui nuo pareigų,” – laidoje kalbėjo P. Urbšys

Žiūrėkite: https://www.youtube.com/watch?v=LwhmglqjNdA

2019 m. Spalis mėn. 15 d., Antradienis

Valstiečiai žmonėms kuria naujų mokesčių pragarą, o sau – rojų

083429844-481791b6-b94a-41c6-aaa3-9ebfa6c46f31.jpgSeimo komisija nutarė kreiptis į Vyriausybę, kad ši kitų metų biudžete rastų per 100 tūkst. eurų, reikalingų pradėti paminklo Vytautui Didžiajam statybai Trakuose.
„Manęs jau turbūt greitai neįsileis į Vyriausybę“, – juokavo Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas „valstietis“ Arūnas Gumuliauskas, pažadėjęs parašyti raštą Vyriausybei dėl pinigų skyrimo.Seimo komisija priėmė sprendimą remti paminklo, kurį inicijuoja Vytauto Didžiojo sąjunga, statybą.
Vyriausybės planuojama prašyti kitiems metams skirti per 100 tūkst. eurų žemės darbams ir inžinieriams tinklams sutvarkyti Karvinės saloje.„Tai būtų pirmasis Vytauto Didžiojo paminklas šiame krašte“, – atkreipė dėmesį Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos narys Povilas Naujų mokesčių vėzdu gyventojams ėmę mojuoti valdantieji sau skuba susikurti rojų: valstiečių dominuojame Seime viena po kitos kelią skinasi naujos lengvatos žemdirbiams. Jų gausiai pažiro ir priimant naują Žemės gelmių įstatymo redakciją, į kurią turėjo būti perkeltos Europos Sąjungos direktyvos dėl požeminio vandens bei kitų žemės išteklių tausojimo. Tačiau galimai prieštaraujant direktyvai, parlamentarai praėjusį ketvirtadienį pritarė valstiečių Valiaus Ąžuolo bei Viktoro Rinkevičiaus pateiktoms įstatymo pataisoms, kurios numato didžiules nuolaidas žemės ūkiui.

Dėl praėjusią savaitę įvykusio balsavimo Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai kritikos negailėjo ir anksčiau jai priklausęs parlamentaras Povilas Urbšys.

„Akivaizdu, kad šios frakcijos nariai yra pasimetę tarp savo tapatybės. Kai kalbama apie tame pačiame įstatyme numatytą draudimą laidoti po žeme CO2, valstiečiai čia prisimena, kad yra žalieji. Bet kai priartėjame prie gėlo vandens, kuris naudojamas ir žemės ūkio reikmėms, žalia vėliava suvyniojama ir atsiranda išlygos, kurios naudingos žemdirbiams“, – kalbėjo P.Urbšys.

Anot politiko, įvykęs balsavimas rodo, kad valstiečiams svarbesnis ūkininkų interesas. „Čia kitų mokesčių mokėtojų interesai jiems jau visai neįdomus“, – mano P.Urbšys. 
Skaitykite:
https://www.lrytas.lt/verslas/

Reuters/Spanpix nuotr.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 312