Naujienos

2019 m. Sausio mėn. 23 d., Trečiadienis

P. Urbšys: niekada nesu davęs nurodymo atleisti jokio valstybės pareigūno

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „P. Urbšys: niekada nesu davęs nurodymo atleisti jokio v“Valdančiųjų „valstiečių“ poveikiu Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) kaltinamas buvęs jų bendražygis parlamentaras Povilas Urbšys tvirtina niekada nedavęs nurodymo atleisti iš pareigų jokio valstybės pareigūno.

Tai P. Urbšys trečiadienį liudijo „valstietės“ Agnės Širinskienės vadovaujamai Seimo laikinajai tyrimo komisijai, atliekančiai tyrimą dėl galimos politinės korupcijos ir neteisėto poveikio.

„Niekada nesu davęs nurodymo atleisti M. Siaurio ar kito valstybės pareigūno iš užimamų pareigų“, – trečiadienį liudydamas Seimo laikinajai tyrimo komisijai sakė P. Urbšys.
Skaitykite:
http://www.diena.lt/

K.Kavolėlio nuotr.

2019 m. Sausio mėn. 23 d., Trečiadienis

Pranckiečio darbotvarkėje nenumatytas apsilankymas Seimo tyrimo komisijoje

Viktoras Pranckietis ir Ramūnas Karbauskis

Galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tirianti Seimo laikinoji komisija trečiadienį vyksiančiame posėdyje ketina toliau svarstyti galimai darytą poveikį Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariams.
Į komisijos posėdį pakviesti Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Seimo narys Povilas Urbšys. Eltos žiniomis, Seimo pirmininkas V. Pranckietis neketina dalyvauti šiame posėdyje, šis klausimas neįrašytas į jo trečiadienio darbotvarkę. „Oficialiai gavome kvietimą tik antradienį, o Seimo pirmininko darbotvarkė jau iš anksto suplanuota. Paprašėme, kad klausimus komisija atsiųstų raštu“, - Eltai sakė Seimo pirmininko atstovė spaudai Karolina Frolovienė.

Praėjusią savaitę tyrimo komisija apklausė iš VTEK atleistą Mindaugą Siaurį. Pasakodamas savo atleidimo aplinkybes jis teigė, kad 2017 m. kovo 16 d. darbe vykusiame pokalbyje su kolegomis komisijos nariais Virginijumi Kanapinsku ir Sauliumi Katuoka jam buvo pasakyta, kad jo atleidimo esą reikalauja asmenys iš Seimo.

Pernai rudenį portale Delfi.lt pasirodė informacija apie tai, kad Seimo narys P. Urbšys galimai darė spaudimą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariams ir galimai neteisėtai reikalavo atleisti VTEK pareigūnus. Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie VTEK darbo užkulisius, pernai spalį Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kalbėjo apie galimą apkaltą Seimo nariui P. Urbšiui.

Pats Seimo narys P. Urbšys ne kartą vertino tai kaip keršto akciją ir sąskaitų suvedinėjimą. Parlamentaras tvirtino, kad jokių neteisėtų nurodymų nėra davęs, visada vadovavosi sąžine ir Konstitucija.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr. A Ufarto

2019 m. Sausio mėn. 21 d., Pirmadienis

Kirpo nuotrauką, pats liko vienas

Trys žinomi panevėžiečiai Parlamento gynėjai po įvairių gyvenimo išbandymų pasuko skirtingais keliais. Vienas iš jų – nušalintasis meras Rytis Račkauskas jau netgi klastoja istoriją – iš nuotraukos iškerpa jam nebereikalingus veidus, nors šalia rašo gražius žodžius apie vienybę ir susitelkimą. Kodėl taip atsitiko? Kas čia neatlaikė išbandymų valdžia?

P.Urbšys nenustebo sužinojęs, kad R.Račkauskas iškirpo jį iš per 1991-ųjų sausio įvykius padarytos bendros nuotraukos.

„Dabar jis viską daro, kad atsiribotų nuo manęs, ko gero, iš savo atminties nori ištrinti, jog tą sausio mėnesį buvome kartu“, – sakė seimūnas ir pridūrė neketinąs išsižadėti bendrų nuotraukų, juolab – jų karpyti.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/

2019 m. Sausio mėn. 18 d., Penktadienis

Skandalas, sudrebinęs Panevėžį: ilgalaikis korupcijos tyrimas ar politinių žaidimų dalis?

Panevėžio miesto meras teisme

Panevėžio politinį gyvenimą sujaukęs skandalas kol kas nesibaigia. Birželio mėnesį įtarimų prekyba poveikiu, piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimu sulaukęs Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas negali nusikratyti įtarimų šleifo. Tyrimo šešėlyje jam teks kandidatuoti ir būsimuose savivaldos rinkimuose.

Panevėžio miesto savivaldybėje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai apsilankė pernai birželio 19-osios rytą. Jie atliko kratą įtardami, kad savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus. Po kratos buvo sulaikytas Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, jo padėjėja Gintarė Maskoliūnienė, apklaustas administracijos direktorius Rimantas Pauža, kaip specialusis liudytojas apklaustas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna.

Tą antradienio rytą apklaustas buvo ir judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ lyderis Povilas Urbšys. P.Urbšys tuomet tvirtino, kad įteiktoje teismo nutartyje minimos įmonės „Alora“, „Spinter tyrimai“, „Duomenų projektai“ – pareigūnai ieškojo duomenų apie įgytas paslaugas, prekes, darbus, įrodymų, susijusių su Panevėžio miesto savivaldybės nuomonės tyrimu dėl gyvenimo mieste ir pasitenkinimo mero darbu, su rinkodaros programos „Panevėžio atsinaujinimas“ 2018–2023 metų planu.

Panevėžio apygardos prokuratūra į 15min užduotus šešis klausimus apie nušalinimo motyvus, tyrimo progresą ir R.M.Račkausko išsakytas pastabas atsiuntė lakonišką atsakymą. Teigiama, kad prokuratūra daugelio detalių negali komentuoti dėl to, kad tyrimas nėra baigtas.

„Šis terminas pratęstas, nes neišnyko nušalinimo skyrimo pagrindai. Vadovaujantis LR Baudžiamojo proceso kodeksu, nušalinimas skiriamas, kad būtų greičiau ir nešališkiau ištirtos galimai įvykdytos nusikalstamos veikos, kad įtariamasis, pasinaudodamas užimamomis pareigomis, negalėtų daryti poveikio liudytojams, netrukdytų ikiteisminiam tyrimui“, – teigiama atsakyme dėl nušalinimo sprendimo.

„Ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai pasirenka tyrimo taktiką ir strategiją, sprendžia, kokie veiksmai būtini ir kuriuo metu jie turi būti atlikti. Apgailestaujame, bet ​plačiau atsakyti į Jūsų klausimus, susijusius su ikiteisminio tyrimo duomenimis ir tyrimo veiksmais, šiuo metu negalime, nes tyrimas dar nebaigtas“, – rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros laiške.

Prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė 15min teigė, kad tyrimas nėra peržengiantis įprastų terminų normas. „Tokios korupcinio pobūdžio bylos nėra vištos vagystė. Yra ne vienas epizodas, dokumentų patikros, ekspertizės“, – kalbėjo ji, aiškindama nušalinimo tęsimo motyvus.

„Blogiausia tokiose situacijose yra tai, kad prokurorė yra apribota galimybių atsakinėti į nušalinto mero pasisakymus viešojoje erdvėje, kol tyrimas vyksta“, – pastebėjo ji.

Skaitykite: https://www.15min.lt

Nuotr. 15min

2019 m. Sausio mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Ar politikoje turėtų būti daugiau moterų?

xx69

Premjerui Sauliui Skverneliui liko pasirinkti vieną ministrą - aplinkos. Po kelių ministrų atleidimo, Vyriausybėje liko tik vyrai. Jeigu ir aplinkos ministras bus vyras, tapsime vienintele šalimi Europoje, kur ministrų kabinete nėra nė vienos moters.

Vyriška Vyriausybė sulaukė ne tik Lietuvos dėmesio - į tokią situaciją sureagavo naujienų agentūra „Bloomberg“. Kaip rašo lrytas.lt, sausio 15 dienos straipsnyje cituojamas ir premjeras Saulius Skvernelis, naujienų agentūrai ELTA pasakojęs, jog lytis nėra kandidato pasirinkimo faktorius.

Laidoje dalyvauja: europarlamentarė Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, lyčių studijų dėstytojas, rašytojas Donatas Paulauskas, Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, Seimo narys Povilas Urbšys, Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, VU TSPMI profesorė Dovilė Jakniūnaitė.

Klausykitės (pokalbis su Povilu Urbšiu nuo 41 min 30s): https://www.ziniuradijas.lt/

2019 m. Sausio mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Buvęs VTEK darbuotojas Siaurys Seimo komisijai liudijo apie galimą Seimo narių įtaką jį atleidžiant iš darbo

Buvęs VTEK darbuotojas Siaurys Seimo komisijai liudijo apie galimą Seimo narių įtaką jį atleidžiant iš darbo

Galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tirianti Seimo laikinoji komisija svarstė galimai darytą poveikį Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariams. 

Posėdyje apklaustas iš VTEK atleistas Mindaugas Siaurys pasakojo savo atleidimo aplinkybes, kurias jau anksčiau buvo surašęs stenogramoje. Pasak jo, 20017 m. kovo 16 d. darbe vykusiame pokalbyje su kolegomis komisijos nariais Virginijumi Kanapinsku ir Sauliumi Katuoka jam buvo pasakyta, kad jo atleidimo reikalauja asmenys iš Seimo. „Man buvo pasakyta ir aš taip supratau, kad mano atleidimo iš VTEK nori ne patys komisijos nariai tiesiogiai, o tam tikri asmenys (stenogramoje įvardinti), kurie dirba Seime. Tai man perdavė Saulius Katuoka ir Virginijus Kanapinskas patys, aš jų to neprašiau“, - sakė M. Siaurys.

Pernai rudenį portale Delfi.lt pasirodė informacija apie tai, kad Seimo narys Povilas Urbšys galimai darė spaudimą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariams ir galimai neteisėtai reikalavo atleisti VTEK pareigūnus. Iš žiniasklaidoje pateiktos informacijos matyti, kad VTEK nariai galimai vykdė nurodymus atleisti Prevencijos skyriaus vedėją M. Siaurį. Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie VTEK darbo užkulisius, pernai spalį Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kalbėjo apie galimą apkaltą Seimo nariui P. Urbšiui.

Pats Seimo narys P. Urbšys ne kartą vertino tai kaip keršto akciją ir sąskaitų suvedinėjimą. Parlamentaras tvirtino, kad jokių neteisėtų nurodymų nėra davęs, visada vadovavosi sąžine ir Konstitucija.

Parlamentinis tyrimas apima 2008-2018 metus. Tyrimo komisija, kurioje dirba 12 įvairioms frakcijoms atstovaujančių Seimo narių, dirbs iki 2019 m. gegužės 1 d.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2019 m. Sausio mėn. 16 d., Trečiadienis

Kaip politikai apeina įstatymus rinkdami pinigus rinkimams?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „žinių radijas“

Seimo narys Povilas Urbšys inicijavo įstatymo pataisą, uždrausiančią Seimo ir savivaldybių tarybų nariams steigti savo vardo labdaros ir paramos fondus. Kaip teigia P. Urbšys, tokie fondai yra akivaizdžios landos politinei korupcijai, nes per fondus apeinamas politinių partijų finansavimo įstatymas, draudžiantis juridiniams asmenims finansiškai paremti partijas. Tuo tarpu finansiškai paremti politikų įsteigtus vardinius labdaros fondus gali ir juridiniai subjektai.

Apie šią įstatymo pataisą Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ diskutavo Seimo narė Agnė Širinskienė, Seimo narys Povilas Urbšys, Transparency International Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas ir Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2019 m. Sausio mėn. 15 d., Antradienis

Agnės Širinskienės vadovaujamai laikinajai komisijai informacijos kol kas neduoda ir VSD


Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Povilas Urbšys
Negavusi medžiagos iš parlamentinio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) ir kol kas – iš Valstybės saugumo departamento (VSD), „valstietės“ Agnės Širinskienės vadovaujama laikinoji komisija imasi smulkesnių klausimų. Trečiadienį numatytame komisijos posėdyje ketinama gilintis į pačios A.Širinskienės spalio mėnesį paviešintą informaciją apie galimą spaudimą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariams.

Tačiau prieš tai laikinoji komisija ketina panagrinėti pernai rudenį nuskambėjusią istoriją. Laikinosios tyrimo komisijos dėl galimos neteisėtos įtakos ir (ar) poveikio Lietuvos politikams, valstybės tarnautojams ir politiniams procesams Lietuvoje komisijos artimiausiame posėdyje planuojama išklausyti VTEK narius, buvusį komisijos Prevencijos skyriaus vedėją Mindaugą Siaurį ir buvusi „valstiečių“ frakcijos narį Povilą Urbšį.
Kilus skandalui R.Karbauskis paragino VTEK atsistatydinti ir pažadėjo, kad P.Urbšiui bus rengiama apkalta. VTEK nariai atsakė, kad kalbos apie Seimo vadovybės spaudimą jiems yra laužtos iš piršto. Kilus skandalui, 15min Seimo archyve išklausė P.Urbšio vadovauto komiteto posėdžio įrašą, iš kurio paaiškėjo, kad jame VTEK nariai kėlė M.Siaurio savivaliavimo klausimą. 
Skaitykite:
https://www.15min.lt/

J.Kalinsko nuotr.

2019 m. Sausio mėn. 15 d., Antradienis

Cenzūra - ne prastesnė nei sovietmečiu

Cenzūra - ne prastesnė nei sovietmečiu nuotrauka, fotoLietuvos radijo ir televizijos komisijos inicijuotos ir Seimo Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio bei keturių jo kolegų pateiktos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos toliau kursto aistras. Mat joms įsigaliojus būtų uždrausta valdžios kritika. Parlamentaro Povilo Urbšio įsitikinimu, taip norima užtildyti pagal valdžios dūdelę nešokančias žiniasklaidos priemones. Tiesa, jau registruotas ir kontrprojektas, kuriame spaudos cenzūra nenumatyta. Abiem pataisoms Seimas po pateikimo pritarė.

Su „valstiečių“ frakcija atsisveikinęs P.Urbšys šiurpsta nuo tokio bandymo įvesti cenzūrą. Anot jo, tai, visų pirma, yra bandymas pažaboti leidinius, kurie drįsta kritikuoti valdžią, kai tik būna už ką.

„Tiek konservatoriai, tiek visos kitos politinės partijos, kurios išpažįsta liberaliąją ideologiją, sau nusistatė generalinę liniją, kad, pavyzdžiui, ES turi būti federacija. „Vakaro žinios“ laikosi priešingos linijos - kad ES turi būti tautinių valstybių sąjunga. Tad, priėmus R.Karbauskio pataisas, jau būtų galima „kabintis“ prie jūsų laikraščio, nes jūs kritikuojate institucijas, kurios laikosi tokios generalinės linijos. Reiškia, keliate nepasitikėjimą jomis. Tokiomis pataisomis „valstiečiai“ keičia savo rinkiminį credo. Prieš rinkimus jie sakė: „Orus žmogus - stipri valstybė.“ O šitomis pataisomis būtų užčiaupti žmonės, kurie nepalaiko valdžios linijos ir kurie kritikuoja valdžią. Tai kur čia tas orus žmogus? Jei „valstiečiai“, diriguojami savo vedlio, pritars siūlomoms pataisoms, kuriomis valdžia pasiskelbs šventa karve, tai tokiu būdu jie aiškiai pademonstruos, kad prieš rinkimus deklaruota pirmenybė žmogaus orumui iškeičiama į „neklystančios“ valdžios neliečiamybę. Taigi eilinį kartą žmonėms beliks pripažinti, kad „drakonas mirė - tegyvuoja drakonas“, - konstatavo P.Urbšys. 

Skaitykite: http://www.ve.lt/

E.Jankausko nuotr.

2019 m. Sausio mėn. 15 d., Antradienis

R.Karbauskio Vaiko teisių įstatymo pataisos skinasi kelią – bus svarstomos toliau

Luko Balandžio / 15min nuotr./Povilas Urbšys

Seimas antradienį svarstė parlamentaro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio pateiktas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas. Pataisos sulaukė aštrių replikų ir opozicijos kritikos, tačiau joms buvo pritarta po pateikimo. Balsavime dalyvavo 94 Seimo nariai: 54 pasisakė už, 29 – prieš, 11 susilaikė.

R.Karbauskis pataisas turėjo pristatyti dar šeštadienį, tačiau procedūrą sustabdė opozicija – Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Justas Džiugelis paprašė padaryti pertrauką iki kito posėdžio. Tačiau opozicija R.Karbauskio pataisas norėjo išbraukti iš darbotvarkės ir antradienį. Tai padaryti buvo prašoma konservatoriaus Jurgio Razmos siūlymu. Partijos bičiulį palaikė ir Andrius Kubilius: „Kolegos, prašau nedaryti atsitiktinių sprendimų – nustokime žaisti ambicijų žaidimus.“

Tačiau po Seimo narių balsavimo R.Karbauskio įstatymo pataisų projekto klausimas liko darbotvarkėje. Tai – jau trečias Seime įregistruotas įstatymo pataisų projektas. M.Puidoko pataisos dėl prieštaravimo Konstitucijai bent keturiose vietose Seimui svarstyti teikiamos nebebus.

Mišrios Seimo narių frakcijos narys Povilas Urbšys išreiškė nuomonę, kai vaiko teisių reforma Lietuvoje nuėjo baudžiamaisiais šunkeliais. „Tik sukuriama vaiko apsaugos iliuzija. Teikiamos pataisos sudaro galimybę sugrįžti prie šios opios problemos, kad vaikas būtų apsaugotas ne tik nuo artimųjų smurto, bet ir nuo smurto iš institucijų“, – svarstė P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt

Nuotr. L. Balandžio

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 284