Naujienos

2018 m. Birželis mėn. 13 d., Trečiadienis

Pristatyta pirmoji knyga iš serijos „Didžiosios tremtys"

Birželio 13 d. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Didžiosios tremtys. Buriatija. 1948 m." pristatymas, skirtas Gedulo ir vilties dienai bei 1948 metų tremties į Buriatiją 70-mečiui paminėti. Dalyvavo knygos atsakingoji redaktorė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Atminimo programų skyriaus vedėja Dalė Rudienė.

"Didžiosios tremtys. Buriatija. 1948 m." – pirmoji knyga iš serijos „Didžiosios tremtys“ yra skirta vienai didžiausių Lietuvos gyventojų tremčių – 1948 metų tremčiai į Buriatiją. Daugiau kaip 4100 asmenų iš Panevėžio, Plungės, Pasvalio, Šiaulių, Telšių ir Pakruojo rajonų buvo ištremti į tolimą, svetimą kraštą sunkiems miško darbams. Net sunkiausiomis aplinkybėmis jie stengėsi neprarasti žmogiškojo orumo, tautinės tapatybės ir tikėjimo. Pačių tremtinių ar jų šeimos narių pateiktos žinios apie gyvenimo ir darbo sąlygas tremtyje, gyvenviečių aprašymai, kapinių planai, nuotraukos visapusiškai ir nuosekliai atskleidžia tremtinio būtį Buriatijoje.

Povilo Urbšio padėjėja įteikdama gėlių knygos redaktorei Seimo nario vardu padėkojo visiems knygos sudarytojams už nuveiktą didelį darbą, už pagarbą tremtiniams ir jų patirtoms kančioms, už tokį išsamų leidinį, kuris yra reikšmingas puslapis skaudžioje mūsų tautos tremčių istorijoje.

2018 m. Birželis mėn. 13 d., Trečiadienis

Urbšys neteko Seimo komiteto vadovo pareigų

Povilas Urbšys

Palikęs valdančiąją Valstiečių ir žaliųjų frakciją Seime Povilas Urbšys neteko ir Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko pareigų. Trečiadienį komiteto nariai pritarė „valstiečių“ teikimui šio komiteto pirmininke skirti jų narę Guodą Burokienę.

„ Valstiečių“ frakcija pagal savo kvotą paskyrė Guodą Burokienę į pirmininko vietą“, – BNS patvirtino P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 12 d., Antradienis

Rinkimų komitetų įvardijimas „demokratijos grimasa“ papiktino nepartinių judėjimų atstovus

Rinkimai Eišiškėse

Prezidentės Dalios Grybauskaitės perspėjimas, jog silpstant partijoms rinkimuose gali triumfuoti „pseudodemokratiniai judėjimai“, o rinkimų komitetai tapo „demokratijos grimasa“, papiktino nepartinių politinių junginių atstovus.
Pilietinio judėjimo „Kartu“ vadovas parlamentaras Povilas Urbšys, kurio vardo visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ laimėjo savivaldos rinkimus Panevėžio mieste, prezidentės pasisakymą pavadino makabrišku. „Makabriškai skamba prezidentės diagnozavimas, kad tai yra demokratijos grimasa. Šie komitetai būtent pasitarnauja, kad pravėdintų politinę sistemą, kurioje susidarė ne politinės partijos, o dariniai, primenantys klanus ar organizuotus nusikalstamus susivienijimus“, – BNS sakė P.Urbšys.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. Birželis mėn. 10 d., Sekmadienis

Povilas Urbšys: „Nuogąstavimai, kad VSD tyrimas bus akių dūmimas – pasitvirtino“

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „daiva žeimytė laida 24/7“

Birželio 10 d. laidos  „24/7“ svečias – Seimo narys Povilas Urbšys.

Daiva Žeimytė: „Jūs esate vienintelis Seimo narys, kuris balsavote prieš NSGK išvadas. Kokie Jūsų motyvai?

Povilas Urbšys: „Mano nuogąstavimai, kad šis tyrimas bus tik akių dūmimas – pasitvirtino. Aklas tikėjimas Valstybės saugumo departamento pateikiama medžiaga rodė, kad bus vedama ten, kur norima nuvesti.  To tyrimo metu buvo gauti duomenys, kurie leistų pačiam komitetui pradėti domėtis, pavyzdžiui, „Rosatom“ atstovo Jono Tamulio ryšys, kuris kuravo dešinįjį politikų sparną ir palankūs sprendimai, kurie buvo  atlikti „Nukem“ tada kai premjeras buvo Andrius Kubilius. Akivaizdu, kad ir „MG Baltic“ įtakos siekė tuo pačiu laikotarpiu. 

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 10 d., Sekmadienis

Renginys "Lietuvos šimtmečio žmonės"

dscn2675_orig.jpgBirželio 10 d. Panevėžio Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje vyko renginys „Lietuvos šimtmečio laisvės gynėjai“, kurį organizavo Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Panevėžio skyrius.

Renginyje dalyvavo buvęs partizanų būrio  "Vėtros“  vadas,  dimisijos kapitonas Bronislovas Juospaitis. Savo nuoširdžiu pasakojimu jis visus nukėlė į 1943-1951 partizanavimo metus, 15 metų buvimo lageryje, savo asmeniniu pavyzdžiu liudydamas patriotiškumą ir neišmatuojamą meilę Tėvynei.

Padėkos žodį tarė Lietuvos NGS pirmininkas A. Kulikauskis. Atsargos pulkininkas A. Dudavičius  pristatė naują knygą apie Dainavos krašto partizanus.

Renginyje dalyvavo Seimo narys P. Urbšys. Jis pasveikino visus su gražia švente, o aktyviausiems NGS nariams Bronislovui Juospaičiui, Dalei Bajorūnienei, Jadvygai ir Algimantui Petkevičiams įteikė padėkos raštus.

Skaitykite: http://www.radviliskiokrastas.lt/

2018 m. Birželis mėn. 10 d., Sekmadienis

Laida „Lyderystės klubas“ pokalbis apie Dievo lyderystę, I dalis

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lyderystės klubas“

Povilas Urbšys dalyvavo radijo stoties XFM laidoje „Lyderystės klubas“. Seimo narys su laidos vedėju Aurimu Ratkevičiumi kalbėjosi apie Dievo lyderystę mūsų gyvenime.

Aurimas Radkevičius: „Kaip į Jūsų gyvenimą atėjo tikėjimas?“

Povilas Urbšys: „Dievas į mano gyvenimą kelią turėjo skintis. Jo suvokimas ir jo lyderystės priėmimas įvyko jau esant suaugusiam. Atsivėrimas Dievo lyderystei įvyko per ieškojimus, norą suprasti kas esi ir suprasti savo santyki su amžinybe. Ar tu esi tik atsitiktinis evoliucijos produktas? Ar tu esi tas išrinktasis? Kita problema yra gėrio ir blogio sandara ir manyje, ir kiekviename žmoguje. Mes gyvename gėrio ir blogio konflikte. Aš esu iš tų žmonių, kurie tą suvokia kaip tam tikrą antgamtinį vyksmą ir toje kovoje turi remtis antgamtinėmis jėgomis. Būtent tos jėgos, kurios tave vedą į tikėjimą leidžia tau būti stipriam, leidžia atskirti gėrį nuo blogio.“

Klausykite: https://soundcloud.com

2018 m. Birželis mėn. 10 d., Sekmadienis

Neturi pinigų – neik į politiką

Susijęs vaizdas

Ar visi piliečiai turi vienodas galimybes kandidatuoti į savivaldybės tarybą ar Seimą? Iki šiol, nepaisant skambių šūkių apie „demokratiją visiems“, atsakymas į šį klausimą – neigiamas. 
Tačiau įstatymo 39 straipsnio 3 punktas akivaizdžiai įtvirtina diskriminaciją valstybės tarnautojų ir valstybės bei savivaldybės įstaigų vadovų atžvilgiu: jei partijos ar rinkimų komiteto keliamame kandidatų sąraše įrašyti kandidatai, einantys pareigas, nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, jie privalo mokėti užstatą. Todėl mažose savivaldybėse, kuriose labai daug žmonių dirba viešajame sektoriuje, tampa sudėtinga sudaryti kompetentingų, visuomenėje vertinamų kandidatų į savivaldybės tarybas sąrašus. Dažniausiai tai – aktyvūs piliečiai, priklausantys vienai ar kitai politinei partijai ar judėjimui.

Maža to, „valstiečiai“, per rinkimus skelbę apie „orų žmogų – stiprią valstybę“, siūlo dar labiau padidinti užstatą, kuris jau dabar daugeliui neįkandamas. Štai, kaip skelbta, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Rima Baškienė laikosi nuomonės, kad jis turėtų siekti dešimt0 VMDU, o buvęs Seimo LVŽS frakcijos narys Povilas Urbšys siūlo įteisinti penkių VMDU dydžio užstatą. Taigi, „valstietiški“ demokratijos įkainiai: užstatą nuo maždaug 1,7 tūkst. eurų didinti iki veik 4,4 tūkst. ar net 8,7 tūkst. eurų.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt

2018 m. Birželis mėn. 09 d., Šeštadienis

Vygandas Trainys. R. Karbauskiui metas trauktis iš Seimo, o valstybei – tramdyti verslo aštuonkojus

 V.Trainys

Lietuvos institucijos vis labiau primena „MG Baltic“ ir kitų stambaus verslo grupuočių padalinius, kuriuose viskas vyksta taip, kaip nori jų šulai. Valstybė, regis, tapo įžūlių verteivų nuosavybe su jiems palankiais kišeniniais politikais, teisėjais, prokurorais, ministerijų ir savivaldybių klerkais, įmonių ir įstaigų vadovais. Tačiau iš pastarojo skandalo kuo daugiau išspausti besistengiančiam R.Karbauskiui vertėtų atidžiau pažvelgti į veidrodį.

Seimo dauguma panaši į robotų armija, keliančių rankas taip, kaip naudinga Ramūnui Karbauskiui – tyrimai dėl jo verslo ir interesų numarinami net negimę, o išdrįstantys suabejoti valstiečių vedliu skaudžiai gauna per nagus.

Iš Valstiečių ir žaliųjų frakcijos jau pasitraukė vadui kritikos išdrįsę pažerti Bronius Matelis, Povilas Urbšys, panašu, kad toks pat likimas ištiks Justą Džiugelį, nepabijojusį išrėžti, kaip R.Karbauskis be jokių diskusijų savo nuomonę prilygina visos frakcijos pozicijai.

Skaitykite: http://www.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 08 d., Penktadienis

Valstiečių laive kyla maištas? R. Karbauskis supykdė J. Džiugelį

Nors Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis anksčiau sakė, kad daugiausia bėdų frakcijoje keldavo Povilas Urbšys, panašu, kad net šiam pasitraukus problemų nemažėja. O jas kelia, panašu, toli gražu ne kiti frakcijos nariai, o pats partijos lyderis.

„Tokia situacija kartojasi ne pirmą kartą: frakcijoje klausimas net nediskutuotas, o Ramūnas vienas nusprendžia už visus, kokia ta bendra (suprask „frakcijos“) nuomonė. Taip tęstis negali“, – tokius R.Karbauskio žodžius komentavo J.Džiugelis.

Tiesa, J.Džiugelis toli gražu ne vienintelis, kuriam kyla pasipiktinimas frakcijos vadovo elgesiu. Dar prieš porą savaičių LVŽS frakcijai priklausantys Naglis Puteikis nevyniojo žodžių į vatą sakydamas: „Aš esu antras po Povilo Urbšio, kurį nori išmesti iš frakcijos.“ Taip jis kalbėjo po to, kai valstiečių balsais buvo nutarta nekurti Seime komisijos, kuri tirtų nerimą keliančią padėtį Lietuvos žemės ūkyje, tuo pačiu, greičiausiai, paliesdama ir patį R.Karbauskį.

Skaitykite: http://www.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 06 d., Trečiadienis

Tomas Dapkus atviras: „Daug žmonių paprašydavo R. Kurlianskio telefono“

Tomas Dapkus

Po paviešintų Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadų ir Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos aiškėja, kad su koncernu buvo susijęs ne tik Liberalų sąjūdis, bet ir konservatoriai.
„Kiek atsimenu, premjeras A.Kubilius „MG Baltic“ koncerno paprašė, kad būtų padėta jo vyriausybei, padėta Seime priimti tam tikrus įstatymus“, – teigia žurnalistas Tomas Dapkus. Žurnalistės Daivos Žeimytės ir T.Dapkaus pokalbis – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“.
Skaitykite: http://www.lrytas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 257