Naujienos

2018 m. kovas mėn. 15 d., Ketvirtadienis

Festivalis „Draugai draugams“

festivalis.pngKovo 15 d.  Panevėžio bendruomenių rūmuose vyks tarptautinis dainų ir šokių festivalis „Draugai draugams“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Festivalis skatina kolektyvų ir miestų bendradarbiavimą, vaikų ir jaunimo saviraišką, puoselėja lietuviškas tradicijas ir populiarina liaudies šokį. Džiuginantis festivalis, populiarus dalyvių gausa, vyksta jau kelioliką metų iš eilės.

Festivalyje dalyvavo vaikų tautinių šokių ir dainų ansambliai iš Lietuvos ir Latvijos

Povilo Urbšio padėjėja, atstovavusi Seimo narį, pasidžiaugė, kad šis festivalis kasmet atneša į miestą pavasarinę nuotaiką. "Išmokti šokti, per šokį pažinti savo ir kitų tautų etninę kultūrą yra didelė dovana, kurią vaikai išsineša į Pasaulį“, - kalbėjo padėjėja ir, dėkodama šokėjams bei organizatoriams, „Vilties“ progimnazijos direktorei Danutei Valiukienei įteikė gėlių puokštę.

2018 m. kovas mėn. 14 d., Trečiadienis

Seime vyko konferencija „Kaip ugdyti Lietuvos politinę kultūrą?“

konfer.png

Kovo 14 d. Seime Konstitucijos salėje Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas kartu su Lietuvos kultūros kongreso taryba organizavo konferenciją-diskusiją „Kaip ugdyti Lietuvos politinę kultūrą?“

Konferencijos-diskusijos organizavimą paskatino destabilizuota Lietuvos politinės kultūros būklė, veikianti viešąjį žmonių gyvenimą ir jų tarpusavio santykius. Pretekstą šiam renginiui suteikė prof. Vandos Zaborskaitės knyga „Tekančio laiko ženklai“. Šio paskutinių profesorės gyvenimo metų publicistinių straipsnių rinkinio išleidimu ne tik paminimos jos 95-osios gimimo metinės, bet ir pateikiamas iki šiol aktualus oponavimas kai kurioms šių dienų tendencijoms, išsaugant pagarbą kitaip galvojantiems žmonėms ir pačiai valstybei.

Konferencijoje pasisakė Seimo nariai Povilas Urbšys, Vytautas Juozapaitis, humanitarinių mokslų daktaras Krescencijus Stoškus, Kovo 11-osios Akto signatarai Mečys Laurinkus, Egidijus Klumbys, diplomatas Vytautas Plečkaitis, visuomenės veikėjas Darius Kuolys. Aktorė Jūratė Vilūnaitė fragmentais iš V. Zaborskaitės knygos priminė pagrindines gyvenimo tiesas. Konferencijos dalyviai aktyviai pasisakė apie dabartinę politinę situaciją šalyje, apie tarpusavio pagarbą ir civilizuotų santykių atkūrimą Lietuvoje.

Konferencijos pabaigoje P. Urbšys kalbėjo: „Man  asmeniškai konferencija buvo labai naudinga, galutinai įtvirtino tą nuostatą, kad iš tikrųjų mums reikia politiką susieti su kultūra, ir tame siejime pagrindinė medžiaga, kuri gali tai padaryti – mūsų politikos orumas ir garbės suvokimas. Be abejo, čia be moralės neapsieisime. Svarbiausia mums, politikams, laikytis duoto žodžio“. Seimo narys dėkojo konferencijos dalyviams ir pagrindiniam organizatoriui dr. Krescencijui Stoškui.

Žiūrėkite: http://www.lrs.lt/

2018 m. kovas mėn. 14 d., Trečiadienis

Seimo komitetas: tos pačios įmonės vaistinių ribojimas neprieštarauja Konstitucijai

VaistinėSeimas svarstys, ar nuo 2022 metų riboti tos pačios įmonės vaistinių skaičių miestuose. Parlamentinis Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) trečiadienį nutarė, kad tokios pataisos Konstitucijai neprieštarauja. Jeigu komitetas būtų priėmęs kitokį sprendimą, Seimas pataisų nesvarstytų.

Farmacijos įstatymo pataisą Seime registravęs „valstiečių“ frakcijai priklausantis Povilas Urbšys siūlo, kad įmonėms tame pačiame mieste būtų leista turėti ne daugiau kaip po penkias vaistines, o kaimo vietovėse jų skaičius nebūtų ribojamas.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. kovas mėn. 14 d., Trečiadienis

Po M. Basčio pergalės – išdavikų paieškos

delbalsavimo.pngSeimas kovo 13-ąją nesugebėjo susitelkti ir sėkmingai užbaigti Mindaugo Basčio apkaltos – pritrūko 13-os Seimo narių balsų, kad M. Bastys netektų parlamentaro mandato už tai, kaip suformulavo Konstitucinis Teismas, jog šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, kai nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika. Kodėl tai tapo įmanoma šiame valstiečių daugumos Seime? – klausė žurnalistė Indrė Makaraitytė televizijos laidoje „Infokomentarai su Indre Makaraityte“.  

P. Urbšys: (...) Mano nuomone, be Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narių Bastys nebūtų pasiekęs tokio rezultato ir nebūtų išsaugojęs mandato.

I. Makaraitytė: Jūs galite pasakyti pavardėmis, kurie tai galėjo būti nariai?

P. Urbšys: Tikrai ne.

I. Makaraitytė: Bet Jūs įtarimą turit?

P. Urbšys: Dar kartą pakartoju, kad aritmetiškai niekaip kitaip neišeina, kad iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos turėjo būtent pridengti Bastį.  

I. Makaraitytė: Kaip Jūs galvojate, kaip balsavo ponas Karbauskis?

P. Urbšys: Tikrai nežinau. Tergul jis pats atsakinėja.

I. Makaraitytė: O jis tame Jūsų įtariamųjų sąraše yra?

P. Urbšys: Ne, jis posėdžio metu pasakė, kad balsuos „taip“ – aš tikiu, bet man buvo keista, kodėl jis tada pasiuntė frakcijos nariams signalą: balsuokite pagal sąžinę. Tai lyg: jeigu jūsų sąžinė leidžia Bastį išsaugoti, tai viskas tvarkoje. Tuo labiau, kad frakcijoje jokių diskusijų Basčio klausimu nevyko, buvo tarsi palikta viskas savieigai, ir tai sudaro prielaidas manyti, kad buvo norima išsaugoti kažkokį užkulisinį susitarimą“.

KLAUSYKITĖS P. Urbšio pasisakymo nuo 6:40 iki 10:13 min.: 

http://www.lnkgo.lt/

2018 m. kovas mėn. 13 d., Antradienis

Premjeras prasitaria girdėjęs apie planuojamą sąmokslą dėl Basčio

 Saulius Skvernelis„Seimo statutas užtikrina ir reikalauja, kad ta procedūra būtų atlikta, ir svarbu, ar tų biuletenių viešinimas gali sukelti teisines pasekmes. Nes gali būti taip, kad jeigu buvo pažeistas slaptas balsavimas, atskleidžiant kaip balsuota, tai pati procedūra gali būti pripažinta ne visai teisėta. Gal tai irgi būtų išeitis? Tiesiog reikia tolesnio šios situacijos teisinio vertinimo“, – apie pakartotinio balsavimo dėl Mindaugo Basčio galimybę sako premjeras.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 13 d., Antradienis

Panevėžyje - Liudviko Zamenhofo paroda

Kovo 13 d. Panevėžio miesto savivaldybėje atidaryta esperanto kalbos kūrėjui Liudvikui Lazariui Zamenhofui skirta paroda. Joje – L.L.Zamenhofo gyvenimą ir veiklą, jo ryšius su Lietuva, Kaunu, Veisiejais atspindintys faktai. Paroda rengiama Lenkijos instituto Vilniuje Lenkijos užsienio reikalų ministerijos užsakymu.

2017-uosius UNESCO paskelbė Liudviko L. Zamenhofo, esperanto kalbos kūrėjo, metais. Esperanto yra visavertė kalba, genialus XIX a. lingvistinis išradimas, puikiai gyvuojantis iki šiol. Ja visame pasaulyje bendrauja tūkstančiai žmonių, leidžiamos knygos ir periodiniai leidiniai.

Povilo Urbšio padėjėja Seimo nario vardu pasveikino parodos organizatorius už reikšmingą dovaną miestui, pasidžiaugė, kad daktaro Liudviko Zamenhofo sukurta kalba gyvuoja jau tiek daug metų, kad ji vienija žmones, suartina kontinentus, griauna sienas.

2018 m. kovas mėn. 13 d., Antradienis

Seime – pirmas žingsnis link žemės ūkio tyrimo, siejamo su R.Karbauskiu

RamÅ«nas KarbauskisSeimas pateikimo stadijoje pritarė opozicinių partijų pasiūlymui sudaryti laikinąją komisiją, kuri tirtų situaciją žemės ūkyje, o kartu paliestų ir „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio verslą.

Už pasiūlymą sudaryti komisiją Seime balsavo 63 parlamentarai, prieš buvo 25 politikai, susilaikė 23 Seimo nariai.

Parlamentinį tyrimą palaikė 7 „valstiečių“ frakcijos nariai: Vytautas Bakas, Justas Džiugelis, Darius Kaminskas, Asta Kubilienė, Naglis Puteikis, Virginijus Sinkevičius ir Povilas Urbšys. Už komisijos sudarymą balsavo ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Premjeras Saulius Skvernelis bei pats R.Karbauskis balsavime nedalyvavo, nors jie abu anksčiau žiniasklaidai teigė tyrimui nepritariantys.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. kovas mėn. 13 d., Antradienis

Nuotrauka, dėl kurios šiandien Pranckiečiui gėda

Viktoras PranckietisPrieš rinkimus Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis neprašytas fotografavosi su plakatu, kuriuo išreiškė palaikymą Stambulo konvencijai, o užėmęs parlamento vadovo kėdę tėškė, kad konvencija nesuderinama su jo partijos programa.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 12 d., Pirmadienis

Kodėl Saulius Urbanavičius nebenori vadovauti STT?

Žinių radijasKovo 12 d. „Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“ žurnalistas Ridas Jasiulionis klausė Seimo nario Povilo Urbšio, ar jį įtikina STT vadovo Sauliaus Urbanavičiaus nurodomos priežastys dėl pasitraukimo iš STT vadovo pareigų, ir kaip mano pats P. Urbšys, kodėl S. Urbanavičius traukiasi?

P. Urbšys: „Tai, kad prezidentūra darė spaudimą Specialiųjų tyrimų tarnybai kai kuriuose tyrimuose, man asmeniškai toks įspūdis susidarė, ir kad ne visada tas pats Saulius Urbanavičius sugebėdavo atsilaikyti. Nes man teko matyti ne vieną STT vadovą, tai galiu pasakyti tiek, kad ta įtaka ar tai Seimui iš prezidentūros, ar iš Vyriausybės visada būdavo, bet jo vadovaujamu laikotarpiu, turiu pasakyti, šiek tiek jautėsi, kad įtaka iš prezidentūros vis dėlto yra veiksmingesnė.

KLAUSYKITĖS P. Urbšio pasisakymo nuo 11:10 iki 16:10 min.: 

https://www.ziniuradijas.lt/

2018 m. kovas mėn. 12 d., Pirmadienis

Aloyzas Sakalas. Ar nežino seimo narys Urbšys įstatymų, ar žino, tik sąmoningai juos ignoruoja?

Aloyzas SakalasIr viena, ir kita ne tik nedaro garbės p. Urbšiui, bet ir sudaro prielaidas jo veiklai pritaikyti Baudžiamąjį Kodeksą (toliau BK). Bet apie viską iš eilės.

LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas kartu su Lietuvos Kultūros kongreso taryba š. m. kovo 14 d. Seimo Konstitucijos salėje rengia konferenciją-diskusiją pavadinimu „Kaip ugdyti Lietuvos politinę kultūrą“. (...)

Konferencijos organizatoriai pakvietė padaryti pranešimus pagrindinių politinių partijų atstovus bei žymius visuomenininkus. Buvo pakviestas ir LSDP pirmininkas G. Paluckas. Bet konferencijos pirmininkas P. Urbšys griežtai atsisakė leisti G. Paluckui dalyvauti konferencijoje. Atsisakymo motyvas – G. Paluckas yra teistas, o teistiems piliečiams Seimo rūmuose daryti pranešimus, atseit, ne vieta.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 237