Naujienos

2018 m. Gegužė mėn. 21 d., Pirmadienis

Politikams patogu, kai nėra tvarkos, kaip atsiriboti nuo verslo

„Agrokoncernas“ padėjo ūkininkams išspręsti kilusias problemas

Į viešumą nutekėjusi Valstybės saugumo departamento informacija atskleidė neleistiną verslo kišimąsi į politiką, siekiant įgyvendinti savo interesus, ir taip pat neleistinai verslui keliaklupsčiaujančių politikų veiksmus, padedant tuos interesus realizuoti. Nemažiau pavojinga situacija, kai patys verslininkai tampa politikais. Šiandien Lietuvoje net nėra veikiančios sistemos, mechanizmo, kaip į politiką pasukęs stambus ūkininkas ar pramonininkas galėtų maksimaliai saugiai atsiriboti nuo verslo.

Prezidentės pareiškimas, kad, kai verslas praktiškai tampa politine partija, tai didžiulis interesų konfliktas ir raginimas, kai kuriuos valdančiosios daugumos atstovus rimtai pagalvoti ar likti Seime, neabejotinai buvo nutaikytas į turtingiausią parlamentarą Ramūną Karbauskį, kuriam priklauso viena didžiausių žemės ūkio bendrovių „Agrokocernas“.

„Reikia pripažinti, kad čia skaidrumas mūsų ir baigėsi. Čia akivaizdžiai pademonstruojama, kad R. Karbauskis nėra iki galo laisvas nuo savo verslo interesų“, – teigė Seimo Mišrios grupės narys Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Gegužė mėn. 21 d., Pirmadienis

Parlamentarai neapsisprendžia dėl draudimo savivaldybių įmonėms teikti labdarą

Parlamentarai neapsisprendžia dėl draudimo savivaldybių įmonėms teikti labdarą

Seimas dar kartą atidėjo pataisų, kuriomis savivaldybių įmonėms ketinama uždrausti teikti paramą bei labdarą, svarstymą. Diskusijos dėl savivaldybių įmonių paramai skiriamų lėšų parlamente vyksta nuo 2016 metų, o paskutinį kartą Labdaros ir paramos įstatymo pataisos Seime posėdyje buvo svarstomos pernai gruodį.

Buvo žadama, kad prie pataisų svarstymo parlamentarai sugrįš šią savaitę, tačiau Audito komiteto prašymu Seimo valdyba šį klausimą išbraukė iš darbotvarkės. Audito komitetas paprašė stabdyti pataisų priėmimą, nes kreipėsi į Vyriausybę ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašydamas įvertinti Seimo narių Povilo Urbšio, Zenono Streikaus ir Guodos Burokienės prieš kelias dienas pateiktas naujas pataisas. Jomis siūloma atsisakyti gruodį Seime svarstyto siūlymo uždrausti savivaldybių įmonėms teikti paramą bei labdarą.
Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Gegužė mėn. 20 d., Sekmadienis

Renkasi tas, kurio valdžia

Renkasi tas, kurio valdžia nuotrauka, foto

Kas gi galėjo tikėtis, kad Ramūno Karbauskio kompanija Seime numarins taip ir neužgimusį tyrimą dėl manipuliacijų dirbamąja žeme? Tiesą pasakius, nieko ypatinga: niekas parlamente nenori tyrimo apie save, savo verslus bei interesus. Ir jei yra proga, valia bei galia tokias grėsmes numarinti, patikėkite, taip ir bus. Anaiptol nemanau, kad niekas niekada R. Karbauskio reikalų neištirs. Ateis laikas, kada jo kompanijos turima dauguma Seime bus menkesnė arba jos suvis nebebus ir vežimas pajudės. Būtinai, nes tai kitas tyrimų-netyrimų dėsnis Lietuvos politikoje.

Nustebti galėčiau tik dėl to, kad reikalas įsčiose buvo uždusintas taip greitai. Spėju, pritrūkus fantazijos. Jei jau valstiečių-žaliųjų sąjunga ėmėsi tokio žaidimo, spardyk tyrimą iš vieno Seimo komiteto į kitą Seimo komitetą arba iš institucijos į instituciją - tai tą futbolą derėjo žaisti ilgiau. Kol vieniems, stebint tokią žaidimo parodiją, rastųsi pykinimo sindromų, kitiems - nusloptų pyktis dėl nuobodybės. Arba kol dabar jau buvęs LVŽS frakcijos narys Povilas Urbšys nenusiramintų. 

Skaitykite: http://www.ve.lt

2018 m. Gegužė mėn. 18 d., Penktadienis

Tarptautinis vaikų tautinių šokių ir dainų festivalis „Mes nupinsim šokių pynę“

Sokiu.jpgGegužės 18 d. Panevėžio „Cido“ arenoje vyko dešimtasis tarptautinis vaikų tautinių šokių ir dainų festivalis „Mes nupinsim šokių pynę“, kurį kasmet organizuoja Panevėžio „Vilties“ progimnazija ir Panevėžio dainų ir šokių ansamblis „Pynimėlis“. Šiemet šventėje dalyvavo dvylika kolektyvų. Atvyko svečių iš Ukrainos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Moldovos. Šiemet festivalyje dalyvavo daugiau negu 800 dalyvių. Akį džiugino tautiškų kostiumų spalvos, jaunųjų šokėjų temperamentas ir profesionalumas.

Jau šeštus metus šį festivalį globoja Seimo narys Povilas Urbšys. Jis atidarė renginį , įteikė padėkas „Vilties“ progimnazijos mokytojoms Loretai Šaulianskienei, Laimai Nareckienei, Daivai Andrašūnienei ir Ričardui Bakanauskui, o festivalio „mamai“ – „Vilties“ progimnazijos direktorei Danutei Valiukienei padovanojo simbolinį ginkmedžio lapą, kuris reiškia neišskiriamą draugystę. „Šiemet Jūs dešimtą kartą įrodėte, kad galima padaryti tai, kas kitiems atrodytų neįmanoma. Surengti tokį festivalį yra jėga“ – kalbėjo Povilas Urbšys.

2018 m. Gegužė mėn. 18 d., Penktadienis

Keramikos paroda „Įpaminklinimai“

Galerija XX Panevėžys nuotrauka.Gegužės 18 d. Galerijoje XX vyko Egidijaus Radvensko keramikos paroda  „Įpaminklinimai“.

"Praeitais metais visuotinai kilęs paminklų statymo vajus suintrigavo, todėl nusprendžiau pasinaudoti šia aktualija. Vieni nori matyti monarchijos laikus menančius skulptūrinius monumentus, kiti kovoja už abstrakčias ir žaismingas menines kompozicijas, dar kitiems reikia ne monumentų, o tik sutvarkytų parkų ir pievelių. Šiuolaikinėje, vartotojiškoje visuomenėje labai sunku sukurti visus žmones vienijančius simbolius, todėl pasirinkau padaryti tai, ką galima būtų įvardinti „kasdienybės įpaminklinimu“. Pabandžiau pažvelgti į mūsų visuomenės, politikos, miesto problematiką per subjektyvią poetiškai-filosofiškai-ironišką prizmę",- apie savo sumanymą sako autorius.

Tuo pačiu metu buvo pristatytas ir naujas Panevėžio kultūros žurnalo "Senvagė“ numeris.

Povilas Urbšys pasveikino Egidijų Radvenską ir žurnalo „Senvagė“ redaktorę Liudą Jonušienę įteikdamas jai gėlių puokštę.

2018 m. Gegužė mėn. 18 d., Penktadienis

VVSK pritarė įstatymo pakeitimams, kurie užtikrins skaidresnę ir sklandesnę savivaldybių veiklą

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) pritarė patobulintam Vietos savivaldos įstatymo projektui. Komiteto inicijuoto projekto nuostatos suformuluotos komitetui įvertinus ir apibendrinus gyventojų, savivaldybių, valstybės institucijų ir Vyriausybės atstovų, kurie vykdo savivaldybių administracinę priežiūrą, pasiūlymus bei praktinius įstatymo įgyvendinimo iššūkius savivaldybėse.

Projektu siūloma aiškiau apibrėžti, kas yra laikoma savivaldybės tarybos opozicija ir mažuma. Taip pat siūloma patobulinti savivaldybės tarybos sudaromo Kontrolės komiteto, Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų skyrimo reglamentavimą. Siūloma nustatyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimus savivaldybės tarybos sudaromų komitetų ir komisijų pirmininkams ir numatytas jų atleidimą iš pareigų, jei yra pažeidžiamas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas.

VVSK pirmininkas Povilas Urbšys, pažymėjo, kad Vietos savivaldos įstatymo siūlomi pakeitimai užtikrins skaidresnę ir sklandesnę savivaldybių veiklą, ypač tose savivaldybėse, kuriose savivaldybės tarybos daugumai priklausančių narių ir tiesiogiai išrinkto mero politinės pažiūros skiriasi.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 18 d., Penktadienis

Konservatoriai savo žmonių Kremliaus agentais nevadina

Dėl nuslėptų interesų ir galimų sąsajų su Aliaksandro Lukašenkos režimu Seimui siūloma šalinti konservatorių Andrių Kubilių iš Artūro Skardžiaus apkaltos komisijos narių. Valstiečių lyderiai prakalbo net apie tai, kad pačiam A.Kubiliui reikėtų apkaltos.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Kiemo draugų šventė

cce.jpgGegužės 17 d. Panevėžio specialiojoje mokykloje – daugiafunkciniame centre vyko penkioliktoji Kiemo draugų šventė „Draugystės ratas“. Šventėje dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės atstovai, Specialiosios mokyklos – daugiafunkcinio centro bendruomenė, svečiai iš Panevėžio mokyklų ir darželių. Renginį vedė ir koncertavo Vaidas Dzežulskis, vaikus linksmino Panevėžio lėlių vežimo teatro aktoriai, savo pasirodymu džiugino dresuoti šunys.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė Seimo nario linkėjimus, pasveikino centro bendruomenę šventės proga, pasidžiaugė čia tvyrančia gera nuotaika, ir padovanojo suvenyrą.

2018 m. Gegužė mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Seimas pasveikino Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Česlovą Juršėną jubiliejaus proga

seimas.jpg

Seimas posėdyje pasveikino Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą, buvusį ilgametį Lietuvos Respublikos Seimo narį, Seimo Pirmininką Česlovą Juršėną 80-mečio proga.

Pasak Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio, simboliška, kad ši data paminima Lietuvos parlamente: „Sveikinu jubiliejaus proga. Dėkoju, kad sutikote jį paminėti su mumis čia, savo darbe. Žinau, kad neklystu taip sakydamas, nes net ir baigęs aktyvią politinę karjerą, jūs išlikote stipriu ramsčiu Lietuvos Respublikos Seimui, tartum pagal paprotinę teisę jūs išlikote Pirmininku.“

Iš posėdžių salės tribūnos ne kartą skambėjo žodžiai darbštumas, kruopštumas, diplomatiškumas, demokratiškumas, humoro jausmas, žinių siekis ir erudicija.

Povilas Urbšys dalyvavo parodos, skirtos Česlovo Juršėno 80-mečiui paminėti, atidaryme Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje. Ekspozicijoje atskleidžiamos Č. Juršėno gyvenimo akimirkos, įprasminančios jo, kaip politiko ir visuomenės veikėjo, darbus Lietuvai žengiant Nepriklausomybės keliu.

Daugiau informacijos...

2018 m. Gegužė mėn. 16 d., Trečiadienis

Premjeras apie prezidentės užuominas R. Karbauskiui: tarp verslo ir politikos negali būti nieko bendro

Prezidentė konkrečių pavardžių neminėjo, bet jei kalbame apie verslą ir politiką, tuomet tarp jų tikrai negali būti nieko bendro. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ kalba premjeras Saulius Skvernelis. „Kiekvienas verslininkas, eidamas į politiką, turi pasirinkti. Jeigu pasirinkimas yra politika, tuomet jis turi padaryti visus teisinius ir kitokius sprendimus, kad būtų nesusijęs su verslu“, – teigia jis.

– Seime atsisakyta kurti specialią komisiją, kuri tirtų padėtį šalies žemės ūkyje. Protestuodamas prieš tai jūsų frakciją paliko Povilas Urbšys. Laikote jį savo bendražygiu?

– Laikau jį savo bendražygiu. Žinau jo poziciją, žinau, kad kartais jo nuomonė būna kitokia negu apsvarstyta frakcijoje arba dar net neapsvarstyta. Nepaisant ir to pasitraukimo, aš vis tiek laikau jį savo bendražygiu, nes teko kartu dirbti, seniai bendraujame.

Man gaila, kad jis išėjo iš frakcijos, kaip ir bet kurio kito frakciją palikusio žmogaus. Nemanau, kad dėl šio klausimo Povilui Urbšiui reikėjo priimti tokį sprendimą, kokį jis priėmė. Povilas puikiai žino, kad nemažai su žemės ūkiu susijusių klausimų vyriausybė jau sprendžia ir yra ruošiami reikalingi teisės aktai. Galiausiai laukiame informacijos iš generalinės prokuratūros. Taigi visa tai, ko siekė Povilas Urbšys, vyriausybė tikrai padarys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 253