Naujienos

2019 m. Gegužė mėn. 30 d., Ketvirtadienis

Buvęs LVŽS frakcijos narys: Karbauskis siekia suvesti sąskaitas su Pranckiečiu


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Viktoras Pranckietis ir Ramūnas Karbauskis / BNS nuotr.“
Prasidėjusios derybos dėl valdančiosios daugumos išplėtimo yra Ramūno Karbauskio asmeninių sąskaitų suvedimo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu dalis, sako buvęs „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys. Jo teigimu, praktiškai nėra abejonių, o ir Seimo koridoriuose jau kurį laiką sklando kalbos, kad po derybų dėl koalicijos Seimo vadovo poste nebeliks V. Pranckiečio. „Apskritai, sumanymas inicijuoti balto puslapio koalicijoje vertimą yra naudingas R. Karbauskiui, tam, kad jis galėtų suvesti savo asmenines sąskaitas su Seimo pirmininku V. Pranckiečiu. Tam jis surado priežastį – teiginį, kad dėl V. Pranckiečio likimo spręs ne jis, o koaliciją“, – Eltai samprotavo P. Urbšys.

„Politiškai nėra suprantama, kam reikalingas tas baltas puslapis, nes iš esmės niekas nesikeičia - koalicijos partneriai nepasikeitė. Tam, kad buvo pasirinktas „balto lapo“ formatas tik suteikė papildomų galimybių koalicijos partneriams pakelti savo reikalavimų kartelę. Jis duoda visus kozirius mažesniems koalicijos partneriams, kurie maksimaliai tą ir išnaudos. Manau, kad nėra atsitiktinumas tai, kad kartu šiame prasidėjusiame procese sprendžiasi ir R. Karbauskiui taip norimas V. Pranckiečio patraukimo iš užimamo posto klausimas. Kitaip tariant, savo ambicijų reikalus, jis tą sprendžia „valstiečių“ frakcijos interesų sąskaita, nes, mes matome, kad koalicijų partneriai nepasikeitė, o jų atstovavimas padidėja būtent valstiečių pozicijų sąskaitą", – kalbėjo V. Urbšys, pabrėždamas, kad apie panašius scenarijus jau buvo užsiminęs anksčiau.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

2019 m. Gegužė mėn. 30 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: R. Karbauskis padarys viską, kad Seimo pirmininko poste neliktų V. Pranckiečio

Screenshot_1.jpg

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos ir partijos Tvarka ir teisingumas pasirašė memorandumą dėl koalicinio bendradarbiavimo. Kol kas apie postus dar nekalbama, užsimename tik, kad gali keistis Seimo pirmininkas. Kas iš tiesų vyksta valstiečių partijoje? Šiandien laidoje „Lietuva tiesiogiai“ – buvę Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Povilas Urbšys ir Bronislovas Matelis kalbėjosi su laidos vedėja Daiva Žeimyte-Biliene.

Laidos vedėjai paklausus kaip P. Urbšiui atrodo ar reikėjo pasirašyti šį memorandumą ir kaip paaiškintumėte pono R. Karbauskio veiksmus? Povilas Urbšys atsakė: Man tikrai yra nesuprantama, kodėl yra pasirinktas balto lapo formatas, iš naujo peržiūrėti koalicijos susitarimą. Tuo labiau, kad rinkimų kampanijos metu nemažai buvo pademonstruota savo partneriams, kokie jie yra silpni ir nestabilūs. Kalbėjimas apie tai, kad jeigu nelaimėsime rinkimų, mes išeisime, o liksime su viena sąlyga – jeigu bus tvari koalicija. Tai yra ženklai koalicijos partneriams: ko gero, mums reikia išnaudoti tą situaciją ir gauti maksimalių galimybių padidinti savo atstovavimą. 

Tai palaukite, koalicijos partneriai nesikeičia, jokių baltų lapų, einame tuo pačiu formatu, gal galima iš dalies apie kažką kalbėti, svarstyti – tai būtų protinga. Bet kadangi buvo pasakyta, kad atverčiam baltą puslapį ir visų pirmą tai pasakė R.Karbauskis, manyčiau, tokiu būdu yra tarsi dirbtinai inicijuojama situacija, kad mes dabar viską iš naujo peržiūrime, bet po tuo slypi ne kas kitas, o R.Karbauskio interesas suvesti sąskaitas su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Dar prieš rinkimus aš esu pasakęs, kad nesvarbu, kaip baigsis rinkimai, R.Karbauskis viską padarys, kad V.Pranckiečio neliktų tame poste. poste. Tai yra žmogus, kuris turi savo nuomonę, bando prieštarauti, net partijoje atrasti tam tikrus demokratijos grūdus. Dabar mes matome, kad R.Karbauskis komunikuoja, kad žinote, klausimas gali spręstis ir dėl Seimo pirmininko, bet čia jau ne mano sprendimas, čia yra koalicijos susitarimo pasekmė.

 

Žiūrėkite:https://tv.lrytas.lt

2019 m. Gegužė mėn. 30 d., Ketvirtadienis

Ar paseks Lietuva kaimynių pavyzdžiu mažinti akcizus alkoholiui?

zr.jpg

Gegužės 30 d. radijo stoties „Žinių radijas“ laidoje „Atviras pokalbis“ buvo diskutuojama ar paseks Lietuva kaimynių pavyzdžiu mažinti akcizus alkoholiui?

Estijos vyriausybė nusprendė alkoholiniams gėrimams taikomus akcizus nuo šių metų liepos 1 dienos sumažinti ketvirtadaliu. Tokiu būdu norima apriboti pasienio prekybą prie pietinės šalies sienos su Latvija. Dėl tokio sprendimo Latvijos valstybės biudžetas galėtų prarasti beveik 100 mln. eurų., todėl Latvijos finansų ministras Janis Reiris pareiškė, jog Latvija taip pat svarsto galimybę sumažinti alkoholiniams gėrimams taikomus akcizus. Kokios tai įtakos turės Lietuvoje?

Laidoje dalyvauja Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertė Ieva Valeškaitė, Narkotikų, tabako ir alkoholio departamento direktorė l.e.p. Gražina Belian ir Seimo narys Povilas Urbšys.

Darius Matas: „Alkoholio suvartojimas Lietuvoje oficialiais duomenimis sumažėjo. Sakykite, jūsų nuomone, ar tai reiškia, kad lietuviai mažiau vartoja alkoholio, ar jie jį įsigyja kitose šalyse?“

Povilas Urbšys: „Šio įstatymo priėmimo diskusijos Seime buvo labai aštrios ir aršios. Man teko pateikti šio įstatymo pataisas svarstymo metu. Aš norėčiau priminti, kad akcizų padidinimas buvo tik viena iš priemonių. Buvo kalbama apie amžiaus cenzo didinimą, apie laiką ir apie reklamos apribojimus. Lietuva atsidūrė išskirtinėje padėtyje, nes apribojimus taikė iš karto keturiose srityse. Po balsavimo buvo nuogąstavimų, kad atsiras nelegaliai pagaminto alkoholio vartojimo didėjimas, bet šiandien turimi duomenys dėl apsinuodijimo rodo, kad apsinuodijimų skaičius sumažėjo.“

 

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2019 m. Gegužė mėn. 28 d., Antradienis

Moksleivių namai koncertu užbaigė mokslo metus

Panevėžio moksleivių namai nuotrauka.

Gegužės 28 d. Panevėžio Bendruomenių rūmuose vyko Panevėžio moksleivių namų baigiamasis koncertas. Scenoje pasirodė ko ne visi šiais metais čia įvairiausius būrelius lankę moksleiviai: muzikavo, šoko, dainavo. Rūmų fojė surengta moksleivių darbelių paroda taip pat traukė lankytojų dėmesį.

Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė, kad  Moksleivių namuose vaikai atranda savo gebėjimus ir gali realizuoti savo svajones. Ji pasveikino visus su nuostabia švente ir, šiais mokslo metais pelniusios pačius aukščiausius apdovanojimus aštuoniuose tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, Moksleivių namų šokių  studijos „Selevy“ vadovei Reginai Liutkevičienei įteikė padėką ir gėlių.

 

2019 m. Gegužė mėn. 24 d., Penktadienis

Poezija "Po Ministro ąžuolu"

uolas.pngGegužės 24 d. Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centre (Čiūrų k., Zaosės vnk., Panevėžio r.) Juozo Urbšio tėviškėje, jaukioje sodyboje, po šimtmečius skaičiuojančiu ąžuolu, eilės suskambėjo ir dainomis. Šiais metais panevėžiečius džiugino poetai Dimitris Angelis (Graikija), Elena Karnauskaitė, Rimgaudas Graibus, Elvyra Pežemeckaitė, poetas ir vertėjas Arvydas Valionis, vertėja Elžbieta Banytė ir aktorius, bardas Gediminas Storpirštis.

Tarptautinis poezijos festivalis, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai, fotografai, dailininkai.

Per penkiolika festivalio dienų įvyksta daugiau nei 150 pačių įvairiausių renginių. Festivalio renginiai sutraukia klausytojus ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse (kuriose yra didelės lietuvių bendruomenės). Kasmet rengiama tarptautinė poetų ir kritikų konferencija, kurioje diskutuojama aktualiomis literatūrinio pasaulio temomis.

Povilas Urbšys dalyvavo renginyje ir pasveikino susirinkusiuosius, o poetui iš Graikijos įteikė lietuviškos duonos.

2019 m. Gegužė mėn. 24 d., Penktadienis

Vėliavos diena Karaliaus Mindaugo husarų batalione

Mind.jpgGegužės 24 d. Povilas Urbšys dalyvavo Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Karaliaus Mindaugo husarų bataliono 24-ųjų Vėliavos įteikimo metinių minėjime. Šventės metu vyko Šv. Mišios, kuriose kariams buvo suteikiamas Sutvirtinimo sakramentas, iškilmingos rikiuotės metu įteikti aukštesni kariniai laipsniai.

Istorinė Karaliaus Mindaugo 4-ojo pėstininkų pulko kovinė vėliava su šūkiu „Viešpatie, padėk mums, Tėvynės laisvę ir garbę ginam!" batalionui įteikta prieš 24 metus. Tai šventė, kurios metu kariūnai atveria duris visiems norintiems apžiūrėti Lietuvos kariuomenės techniką ir ginkluotę, apsilankyti bataliono muziejuje, išbandyti ,,Husarų taką“.

2019 m. Gegužė mėn. 23 d., Ketvirtadienis

Konferencija Panevėžio mokytojų seminarijos 100-mečiui paminėti

sem.pngGegužės 23 d. Panevėžio kolegijoje vyko konferencija „Pedagogų rengimas: vakar, šiandien, rytoj“, skirta Panevėžio mokytojų seminarijos 100-mečiui paminėti.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę iškilo mokytojų rengimo klausimas. Lietuvoje įkurtos penkios valdiškos mokytojų seminarijos. Panevėžio mokytojų seminarija įkurta 1919 metais. Jos steigėju laikomas ir pirmuoju direktoriumi paskirtas Juozas Balčikonis. 1952 m. TSRS pavyzdžiu, pavadinta Panevėžio pedagogine mokykla. 1957 m. jos veikla buvo nutraukta iš dalies patenkinus mokytojų poreikį. Per 13 metų išduota arti 2000 pradinių klasių mokytojų diplomų.

Konferencijoje pranešimus skaitė VšĮ Komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ direktorė Lionė Lapinskienė, Panevėžio miesto Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Gabrėnienė, Panevėžio rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Goberienė, Panevėžio kolegijos Socialinių mokslų fakulteto lektorė Reda Jonušauskienė, Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dekanė Vaiva Juškienė ir kt. buvo nagrinėjamos pedagogų poreikio Panevėžio mieste ir rajone problemos, atidaryta Panevėžio mokytojų seminarijos 1919–1936 m. absolventų vinječių paroda.

„Šiomis dienomis labai daug kalbama apie materialinę aplinką. Įvertinkime ką gi mes prisimename iš parėjusio amžiaus. Visgi daugiausia kalbame apie miesto švietimą ir kultūrą. Kalbame apie to laikmečio inteligentijos potencialą. Tada buvo atidaryta mokytojų seminarija ir pirmoji lietuviška mokykla. Tuomet čia gyveno ir dirbo lietuvių inteligentijos elito žiedas. Inteligentas suprato, kiek jis savęs atiduos visuomenės kūrimui, tiek bus sukuriama aplinkos dvasinio potencialo. Šiandien čia susirinko būtent tokie žmonės. Aš manau, kad kuo daugiau mūsų mieste bus inteligentijos, tuo jis turės šviesesnę ateitį“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir konferencijos organizatorei Socialinių mokslų fakulteto dekanei dr. Rasai Glinskienei įteikė gėlių puokštę. 

Skaitykite: https://aina.lt/

2019 m. Gegužė mėn. 23 d., Ketvirtadienis

Neįgaliųjų teatrų festivalis Panevėžyje jau 22-ąjį kartą

IMG_20190523_112710.jpg

Gegužės 23 d. Jaunuolių dienos centras jau 22 metus iš eilės organizavo Neįgaliųjų teatrų festivalį "Širdys vilčiai plaka",  kuriame šiemet dalyvavo 8 teatro trupės iš Panevėžio,  Šiaulių,  Jurbarko,  Kauno,  Biržų,  Salantų,  Vilniaus. 

Festivalis vyko Panevėžio muzikiniame teatre ir sulaukė gausaus būrio žiūrovų.  Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino festivalio organizatorius, pabrėždamas, kad  Panevėžys - teatrų miestas, o šis festivalis dar kartą patvirtina šį miesto įvaizdį. Net spektaklių pavadimai tarsi specialiai sudaro tam tikrą scenarijų: “Skrydis  į Panevėžį”, “ Šviesos galia”, “Švelnukai”, “Kasdienybės siūlas”, “Išjunk televizorių”, “Nojaus arka” ir t. t. P. Urbšys dovanojo teatro trupei teatrinių rekvizitų ir gėlių festivalio vedančiajai Kotrynai. Dar ilgai teatre netilo  aplodismentai, pertraukų metu smagiai bendravo seniai nesimatę draugai.

2019 m. Gegužė mėn. 20 d., Pirmadienis

Ar pilietiškumas gali įveikti nepotizmą?

 

Nors profesionalumas vertinamas vis labiau, savųjų protegavimas ypač viešajame sektoriuje, šiandien yra pasiekęs tokius mastus, kad be draugystės, giminystės ar partinių ryšių sunku gauti padoresnį darbą. Ar nepotizmą įmanoma išgyvendinti?

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo nariai: Kęstutis MASIULIS, Povilas URBŠYS, Artūras SKARDŽIUS ir filosofas Vytautas RUBAVIČIUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

G.JAKAVONIS:Štai paminėta, kad egzistuoja nepotizmas versle. Bet man kaip tik atrodo, kad jeigu esu verslininkas ir siekiu pelno, jei pas mane dirba koks nors nevykėlis giminaitis, tai aš jo tikrai nelaikysiu darbe. Kas, Povilai, jūsų galva, vyksta pas mus?

P.URBŠYS: Tikra tiesa, kad Lietuva yra „švogerių kraštas“. Labai sunku rasti žmogų, kurio tu nepažinotum ir kuris nebūtų susijęs tolimiausiu giminystės ryšiu. STT 2018 m. atliko analizę dėl bendros nepotizmo rizikos intensyvumo. Išaiškėjo, kad savivaldybių administracijos darbuotojų, susijusių giminystės ryšiais, dalis Lietuvoje sudaro 18 proc. Kai kuriose savivaldybėse, t.y. 25 savivaldybėse, - nuo 19 iki 25 proc. dirbančių administracijoje sudaro giminaičiai. 8 savivaldybėse - nuo 25 iki 35 proc. Ypač išsiskiria Pagėgių rajono savivaldybė, joje dirba 35 proc. giminystės ryšiais susijusių asmenų, Varėnos rajono savivaldybėje - 29 proc., Šalčininkų savivaldybėje - 28 proc., Zarasų savivaldybėje - 27 proc. Mes matome, kad tuose regionuose, kur yra problemų dėl darbo vietų, savivaldybių administracijos yra tapusios įdarbinimo agentūromis. Pati STT pripažino, kad giminystės ryšiais susiję asmenys - savaime nėra problema. Iš tikrųjų, jeigu žmogus yra kompetentingas ir sąžiningas, kodėl jis negali eiti užimamų pareigų pagal atranką arba pagal viešąjį konkursą. Tačiau mes matome, kad tendencija yra kitokia. Jeigu kalbame apie savivaldybes, tai mes jau seniai savivaldos nesuvokiame kaip pilietinės visuomenės darinio. Savivaldybė daugiau suvokiama kaip dvaras ar uždaroji akcinė bendrovė, arba kaip hibridinis darinys - pusė funkcionuoja kaip dvaras, kita pusė - kaip įmonė. Tokiu atveju, mes matome, kad rinkimų metu rinkėjų aktyvumas, renkant savivaldos valdžią, jeigu lygintumėm su prezidento ir Seimo rinkimais, yra žemiausias, nors turėtų būti atvirkščiai, nes savivaldos valdžia yra arčiau. Tai rodo tam tikrą piliečių nusivylimą, nes jie mato, kad sėdi tie patys, vienaip ar kitaip įsigali tas pats klanas ir tu nieko nepakeisi. Negana to, situacija yra tokia, kad nusivylusieji valdžia tiesiog išvažiuoja iš Lietuvos. Paskutinė Vytauto Didžiojo universiteto atlikta apklausa parodė, kad pagrindinės emigracijos priežastys yra keturios: korupcija, socialinė atskirtis, nepagarba žmogui ir biurokratizmas. Viskas sueina ne į ką nors kita, o į valdžią. Vieni nuo tokios valdžios bėga, kitiems, savivaldos lygmeniu matantiems, kad nepotizmas tapo taisykle, o ne išimtimi, belieka susitaikyti su tuo iškreipimu. Nesvarbu, kad dabar dvaro ponas, kuris įvardijamas meru, turi vieną ar kitą korupcinę „kuprą“. Bet jei jis sugebės save parodyti, kad yra auka, tai viskas taps tarsi ir normalu. Pavyzdžiui, Panevėžyje į korupcinę istoriją papuolęs dabartinis meras buvo sulaikytas, jam pareikšti įtarimai. Tačiau jis sukurpė melą ir dalis žmonių tuo patikėjo. Jį vėl perrinko, nes žmonės pateisina jo valdžios iškrypimą. Nepotizmas pas mus yra tapęs kertiniu akmeniu, ant kurio laikosi valstybė.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2019 m. Gegužė mėn. 18 d., Šeštadienis

Vietos savivaldos įstatymo straipsnių pakeitimo įstatymo projekto svarstymai Seime

Screenshot_1.jpg

Gegužės 16 d. Seime vyko Respublikos Prezidento grąžinto Seimui pakartotinai svarstyti Vie­tos sa­vi­val­dos įsta­ty­mo 24, 31, 33 ir 35 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas svars­ty­mas ir pri­ėmi­mas. Povilas Urbšys pristatydamas išvadą teigė, kad Vals­ty­bės val­dy­mo ir sa­vi­val­dy­bių ko­mi­te­tas ap­svars­tė siū­lo­mą ve­to ir pri­ėmė spren­di­mą vis dėl­to at­mes­ti ve­to ir lai­ky­ti, kad Lie­tu­vos Res­pub­li­kos vie­tos sa­vi­val­dos įsta­ty­mo pa­kei­ti­mai yra pri­im­ti.

Povilo Urbšio poziciją svarstymo metu žiūrėkite čia.

Diskusijos metu Povilas Urbšys išsakė nuomonę, kad E. Pu­pi­nis ne kar­tą šio­je sa­lė­je la­bai gar­siai šau­kė apie tai, kaip rei­kia įtei­sin­ti tie­sio­gi­nius se­niū­nų rin­ki­mus, bet pats, kaip Sei­mo na­rys, nė pirš­to ne­pa­ju­di­no tam, kad iš­krapš­ty­tų iš stal­čių bū­tent už­stri­gu­sį įsta­ty­mo pro­jek­tą, prie ku­rio ren­gi­mo, pri­si­dė­jo J. Raz­ma – bū­tent to įsta­ty­mo, to kon­sti­tu­ci­nio pa­kei­ti­mo, su­si­ju­sio su tie­sio­gi­niais se­niū­nų rin­ki­mais.

J. Razma į P. Urbšio išsakytą nuomonę atsakė, kad „pats Po­vi­las tuos pirš­tus kru­ti­no dve­jus me­tus, bū­da­mas to ko­mi­te­to pir­mi­nin­ku, kad re­zul­ta­to jo­kio nė­ra. Tur­būt ir­gi ne per daug pirš­tus kru­ti­no, kai fak­tiš­kai va­do­va­vo Pa­ne­vė­žio sa­vi­val­dy­bei, kol dar ne­bu­vo su­si­py­kę su me­ru, kon­ku­ruo­da­mi dėl to, kas bus Pa­ne­vė­žio me­ru. Tai vėl­gi ga­lė­jo se­niū­ni­jas ir se­niū­nus ten se­niai pa­skir­ti, bet kaž­ko­dėl ieš­ko­ma kal­tų ki­tur.“

J. Razmai antrino ir E. Pupinis teigdamas, kad šis projektas yra vie­no žmo­gaus – P. Urb­šio, ku­ris kri­ti­ka­vo tam, kad, ta­pus Pa­ne­vė­žio me­ru, ga­li­ma bū­tų įsteig­ti se­niū­ni­jas ir to­kiu bū­du val­dy­ti tą mies­tą.

 

Bal­sa­vo 102 Sei­mo na­riai: už – 92, prieš – 1, su­si­lai­kė 9 Sei­mo na­riai. Įsta­ty­mas lai­ko­mas ne­pri­im­tu. P. Urbšio re­pli­ka po bal­sa­vi­mo žiūrėkite čia.

 

 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 299