Naujienos

2019 m. Balandis mėn. 12 d., Penktadienis

Atidengta atminimo lenta Černobylio katastrofos aukoms

er.pngBalandžio 12 d. vyko renginiai Černobylio katastrofos aukoms paminėti. Draugijos „Černobylis“ pastangomis šv. Trejybės bažnyčios šventoriuje buvo atidengta atminimo lenta, Muzikiniame teatre vyko minėjimas.

Černobylio avarija – 1986 m. balandžio 26 d. įvykusi ketvirtojo Černobylio atominės elektrinės griūtis. Debesis, susidaręs nuo degančio reaktoriaus, išnešiojo radioaktyvias medžiagas didžiojoje Europos dalyje. Per radioaktyvius kritulius labiausiai buvo užterštas regionas į šiaurės rytus nuo branduolinės jėgainės Baltarusijoje, Rusijoje ir Ukrainoje. Tai didžiausia tokio tipo avarija visoje branduolinės energetikos istorijoje, tiek pagal spėjamą žuvusiųjų ir nukentėjusių nuo jos pasekmių žmonių skaičių, tiek pagal ekonominę  žalą. Pasekmėms likviduoti buvo sutelktos didelės pajėgos – daugiau kaip 600 tūkst. žmonių. Apie 7 tūkstančius jų buvo iš Lietuvos. Černobylio avarija yra viena iš dviejų istorijoje, įvertintų 7 balais pagal tarptautinę branduolinių avarijų skalę (antroji buvo Fukušimos avarija 2011 m. Japonijoje). Ji tapo dideliu socialinės ir politinės svarbos įvykiu. Visa tai paliko ryškų pėdsaką tiriant avarijos priežastis. Požiūris į faktų interpretaciją ir avarijos aplinkybes laikui bėgant keitėsi, o vieningos nuomonės nėra iki šiol.

Lietuvoje draugija „Černobylis“ gyvuoja jau 33 metus. Šiuo metu ji vienija apie 200 žmonių.

Povilas Urbšys dalyvavo draugijos organizuotuose renginiuose. Atidengiant atminimo lentą Černobylio katastrofos aukoms Seimo narys šią, prieš 32 metus įvykusią, katastrofą įvardijo kaip nusikaltimą žmonijai ir padėjo prie lentos gėlių kompoziciją.

2019 m. Balandis mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Rašinių konkurso „Gyvybė – dovana, branginkime ją“ apdovanojimai

Panevėžio „Minties“ gimnazija FB nuotrauka.Balandžio 11 d. Panevėžio „Minties“ gimnazijos bendruomenė kvietė bendruomenės narius, bičiulius ir svečius į Panevėžio lėlių vežimo teatrą, kur vyko Respublikinio rašinių konkurso „Gyvybė – dovana, branginkime ją“, skirto Gyvybės dienai, apdovanojimų ceremonija. Renginio organizatoriai - Panevėžio „Minties“ gimnazija, kaip renginio vedėjai įvardino, krikštamotė - lietuvių kalbos mokytoja Emilija Gedraitienė.

Konkursas jau devintą kartą subūrė gausų moksleivių ir mokytojų būrį iš visos Lietuvos, sulaukta 65 rašinių. „Minties gimnazijos direktorius Egidijus Samas džiaugėsi jaunųjų rašytojų aktyvumu ir vylėsi, jog sulauks ir dešimtojo konkurso.

Povilo Urbšio vardu apdovanojimai įteikti Panevėžio „Minties“ gimnazijos 4 D klasės mokiniui Kajui Želviui, Gruzdžių gimnazijos 11-okei Agnei Stankaitytei, Semeliškių gimnazijos ketvirtokei Justei Šareikaitė.

Po laureatų apdovanojimų ir gimnazistų meninio pasirodymo, susirinkusiųjų dėmesį prikaustė Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklis „Beketo bliuzas“.

2019 m. Balandis mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Mažeika: niša atliekų perdirbimo srityje – didelė

Kęstutis Mažeika

Naujasis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad atliekų perdirbimo srityje yra dar daug verslo neišnaudotų galimybių, tačiau tuo pačiu primena, kad yra prieš atliekų deginimą. Jo teigimu, Lietuva turi orientuotis į žiedinės ekonomikos diktuojamas tendencijas.

Tuo metu kalbėdamas apie pakuočių perdirbimą, jis sakė, kad šiuo klausimu yra diskutuojama su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekiama surasti priemones ir įrankius didinti perdirbimą. „Šiandien dar laukiama paskaičiavimų ir analizės, kiek Lietuvoje turime tokių pajėgumų, kokios stadijos, nes daugelis įmonių, kurios užsiima pakuočių, antrinių atliekų vienokiu ar kitokiu perdirbimu, daugiau jas surūšiuoja ir kažkur eksportuoja, pirmiausia į užsienio šalis“, - teigė ministras.

Jo teigimu, niša šioje srityje yra didelė. Vis dėlto jis pabrėžė, kad yra prieš atliekų deginimą, kaip alternatyvą atliekų mažinimui. „Esu prieš deginimą. Manau, turėsime diskutuoti. Aišku, pastatai (kogeneracinių jėgainių. - ELTA) jau pastatyti, vyksta montavimo darbai. Manau, maksimalus dėmesys yra į tai, kad katilai būtų orientuoti, jog juose būtų maksimaliai deginamas biokuras, nes tą energiją lygiai taip pat galima gauti. Kuro tikrai turime. (...) Kalbant apie kogeneracines jėgaines, tikiu, kad tas sprendimas bus priimtas, jeigu kažkokia dalis atliekų ir bus pirmuoju periodu, kol bus perdirbimui daugiau dėmesio skirta. Žiedinės ekonomikos principas diktuoja, kad ir pačios pakuotės turės transformuotis, keistis, mažėti, lengvėti, daugiau turi būti perdirbama. Į tai turime orientuotis“, - kalbėjo K. Mažeika.

ELTA primena, kad pernai rugsėjį Seimas priėmė daug diskusijų sukėlusias Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas, kurios numato, kad deginimo įrenginius, kuriuose energijai gaminti kaip kuras naudojamos komunalinės atliekos, būtų galima statyti ne arčiau kaip 20 kilometrų atstumu nuo gyvenamųjų vietovių. Minėtas pataisas buvo užregistravę parlamentarai Rima Baškienė, Valerijus Simulikas, Algis Strelčiūnas, Povilas Urbšys.

Jų teigimu, plečiantis atliekų deginimo veiklai vis daugiau statoma ar planuojama statyti atliekų deginimo įrenginių, todėl atsiranda poreikis valstybės mastu sumažinti pavojų visuomenei bei valstybei. Atliekų deginimo įrenginiai, pasak projekto autorių, vienai tonai atliekų reikalauja gerokai mažiau darbo vietų nei alternatyvi praktika, pavyzdžiui, perdirbimas.

Skaitykite:https://www.delfi.lt

Nuotr. D. Pipo

2019 m. Balandis mėn. 10 d., Trečiadienis

Seimo komitetas pritarė A. Širinskienės vadovaujamos tyrimo komisijos darbo pratęsimui

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė A.Širinskienės įregistruotam nutarimo projektui, kuriame numatyta parlamentinį tyrimą atlikti ir pateikti išvadą Seimui iki 2019 m. gruodžio 15 d.

Dalintis Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė Agnės Širinskienės vadovaujamos galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tiriančios Seimo laikinosios komisijos darbo pratęsimui iki šių metų gruodžio 15 d.

Trečiadienį šio komiteto nariai svarstė ir parlamentaro Povilo Urbšio siūlymą pratęsti tyrimą iki šių metų spalio 16 d., tačiau tam nebuvo pritarta. Seimas buvo įpareigojęs komisiją tyrimą baigti iki šių metų gegužės 1 dienos.

Komisijos pirmininkė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė yra sakiusi, kad komisija laiku negali baigti darbo dėl išorės trikdžių. Pasak jos, komisija negavo įvairių tarnybų dokumentų, kurie yra susiję su anksčiau Seimo atliktais tyrimais, motyvuojant tuo, kad Seimo kontrolieriai vis dar atlieka įvairius patikrinimus. 

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

Nuotr. M Patašiaus

2019 m. Balandis mėn. 09 d., Antradienis

Ieško istorinės J. Urbšio sodybos šeimininko

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Ieško istorinės J. Urbšio sodybos šeimininko“Dairomasi prieš dešimt metų valstybei dovanotos paskutinio nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio sodybos Čiūrų kaime naujo šeimininko. Jį surasti Kultūros ministerija spaudžia jau dešimtmetį sodybą prižiūrinčios Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos naująją direktorę Jurgitą Bugailiškienę. „Į mano šių metų darbo planą ministerija yra įtraukusi užduotį pateikti pasiūlymus dėl galimybių perduoti sodybos kompleksą kitiems subjektams“, – patvirtino J. Bugailiškienė.

„Kai dovanojau sodybą su gautu finansavimu gyvenamojo namo restauracijai, mano pagrindinis tikslas buvo įamžinti buvusio užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio atminimą ir, be abejo, Urbšio šeimos istoriją. Tai, kad biblioteka sutiko prisiimti tą atsakomybę, sveikintina. Norėjau, kad tai būtų vieta, kur susitiktų įvairių kartų žmonės, kad ji taptų ne tik istorine, bet ir kultūrine erdve. Biblioteka, manau, tikrai daro viską, kad tą tikslą įgyvendintų“, – sako P. Urbšys. Anot jo, sodyba G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos rūpesčiu tapo jau atpažįstama ne tik Panevėžio krašto, bet ir Lietuvos kultūros erdvėje.

Skaitykite : https://naujienos.alfa.lt/

2019 m. Balandis mėn. 05 d., Penktadienis

Pasakyta/padaryta. Ar „valstiečiai“ sureguliuos partnerystę?

Numatysime bendrą ūkį vedantiems skirtingų lyčių asmenims sudaryti galimybes spręsti klausimus, nekuriant šeimos teisinių santykių, todėl vyro ir moters partnerystę reguliuojančias teisės normas įtvirtinsime Civilinio kodekso knygose, Seimo rinkimų programoje rašė valdančiąja tapusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

2017-aisiais „valstiečiai“, priešakyje su šiuo metu Mišriai Seimo narių grupei priklausančiu Povilu Urbšiu, registravo Paveldimo turto mokesčio įstatymo ir Civilinio kodekso pataisas, kuriomis siūlyta įteisinti sutartis dėl bendro gyvenimo. Jas esą galėtų sudaryti ne tik poros, bet ir, pavyzdžiui, kartu gyvenantys giminaičiai.
Po pateikimo šioms pataisoms Seimas pritarė. Toliau pataisos nebuvo svarstytos.
Skaitykite:
https://www.15min.lt/

Ž.Gevilos nuotr.

2019 m. Balandis mėn. 04 d., Ketvirtadienis

Jaunųjų dramaturgų konkursas

mi.pngBalandžio 4 d., tęsdama teatrinio ugdymo programą „Gimnazija ir teatras“, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija surengė XII respublikinį jaunųjų dramaturgų konkursą „Išskleisk kūrybos sparnus“. 

Juozo Miltinio gimnazijoje puoselėjamos teatrinės tradicijos, bendradarbiaujama su šalies ir miesto teatrais, įgyvendinami tarptautiniai teatro projektai, organizuojamos teatro pamokos, įvairūs renginiai, kurie yra vykdomi įgyvendinant kryptingo meninio ugdymo programą. Jaunieji šalies dramaturgai į mokykloje organizuojamus konkursus kviečiami nuo 1996 m. Iš viso sulaukta per 480 moksleivių sukurtų pjesių ir inscenizacijų iš įvairių šalies regionų. Nugalėtojais tapo moksleiviai iš įvairių šalies miestų. Visos pjesės su dalyviais aptartos vykusiuose seminaruose-praktikumuose „Kūrybos laboratorija“, kiekvienas moksleivis yra gavęs savo darbo įvertinimą – recenziją. Geriausiai įvertintos pjesės pastatytos Juozo Miltinio gimnazijos teatro mokytojų ir suvaidintos gimnazistų, parodytos baigiamosiose šventėse. Šiemet konkurse dalyvavo 16 mokyklų iš 13 Lietuvos miestų.

Povilas Urbšys pasveikino festivalio dalyvius ir įteikė specialųjį prizą bei padėkas Druskininkų ,,Ryto gimnazijos kūrybinei grupei už subtilų tarpusavio santykių atskleidimą dramoje „Klasės susitikimas arba užmiršti dalykai“ ir šią grupę paruošusiai mokytojai Laimai Zdančiuvienei. „Žmonės be tarpusavio santykių jaučiasi vieniši. Visuomet yra santykis su aplinka, santykis su žmonėmis. Didžiausia gyvenimo išmintis yra išmokti gyventi taip, kad netaptum našta kitam, praturtinant, išryškinant savo skirtumus ir privalumus“, - baigdamas kalbėjo Seimo narys.

2019 m. Balandis mėn. 03 d., Trečiadienis

Kaip baudos padeda kovoti su korupcija?

ziniuradijas.jpg

Korupcija – neigiamus padarinius visuomenei kelianti ir itin sudėtinga, įvairiose srityse pasireiškianti problema. Pastaruoju metu viešumoje keliamas klausimas, ar skiriamos bausmės už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas (kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą) yra pakankamos, proporcingos ir ne per švelnios, nors naujausia statistika rodo, kad papirkimų skaičius Lietuvoje kasmet ženkliai mažėja, o už sunkias korupcines veikas teisme galima susilaukti ir milijoninių baudų.

Laidoje diskutuoja Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aurelijus Gutauskas, advokatas Mindaugas Kukaitis ir Seimo narys Povilas Urbšys.

„Didesnės baudos yra veiksmingesnė priemonė su korupcija, nei jokių baudų. Norėčiau grįžti į laidos pradžią, kuomet buvo kalbama, kad mažėja bylų susijusių su korupciniais nusižengimais. Buvo pasakyta, kad tai visuomenės nepakantumo korupcijai atspindys ir sėkmingas bylų išnagrinėjimas. Ką tik praėję savivaldos tarybų rinkimai parodė toleranciją korupciniams nusikaltimams. Tiems asmenims, kurie buvo įklimpę į vieną ar kitą bylą, korupcija nebuvo trukdis jų išrinkti. Mano vienintelis trūkumas kaip kandidato buvo tai, kad aš niekada nebuvau uždarytas į areštinę, kad nebuvo pareikšti įtarimai korupciniais nusižengimais ir negalėjau nieko apkaltinti, kad užsakė šitą bylą. Todėl aš taip ramiai šios situacijos nevertinčiau“, - kalbėjo P. Urbšys

 

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2019 m. Balandis mėn. 01 d., Pirmadienis

Pristatyta neįgaliųjų sporto ekspozicija

IMG_20190401_130004.jpgBalandžio 1 d. “Cido” arenoje pristatyta neįgaliųjų sporto ekspozicija "Pergalingi žingsniai". Ekspoziciją parengė Panevėžio kraštotyros muziejus, kuris surinko panevėžiečių neįgaliųjų sportininkų apdovanojimus ir juos pristatė susirinkusiems. Pristatyme sporto veteranus ir trenerius pasveikino savivaldybės, Lietuvos sporto muziejaus atstovai, dainomis džiugino Aklųjų ir silpnaregių sąjungos saviveiklininkai.

2019 m. kovas mėn. 31 d., Sekmadienis

Už ką Europos Sąjunga baudžia Lietuvą?

Seimas gavo Europos Komisijos atstovybės ataskaitą „Lietuva 2019“. Su ja susipažinęs parlamentaras Povilas Urbšys konstatuoja: pagal EK esame stabilios būklės sunkūs ligoniai, kuriuos nelabai norima gydyti.

- Ataskaita - tarsi mūsų valstybės būklės apibendrinimas, tačiau man tai primena tarsi ligonio vizitavimą, - sako P.Urbšys. - Visi mes žinome, kad Europos Sąjunga serga, o kiekviena valstybė savotiškai yra atsidūrusi tarsi atskiroje palatoje, kurias lanko vyriausieji EK daktarai. Iš šios ataskaitos atrodo, kad Lietuva guli reanimacijos palatoje, o daktarai eilinį kartą konstatuoja, kad ligonio būklė nepasikeitusi ir yra stabiliai bloga.

- Metafora suprantama, tačiau kaip visa tai atrodo ataskaitoje?

- Pagal socialinę atskirtį mes esame antri nuo galo ES. Jeigu kalbame apie skurdą ir socialinės atskirties riziką, mes esame nuo galo ketvirti. Vienas šios ataskaitos paradoksas tas, kad pažymima, jog viešieji finansai tvarkomi atsakingai, tačiau tuo pačiu metu didėja socialinė nelygybė. Tame paradokse galima įžiūrėti tokią tendenciją - tarsi valdžios institucijos viešuosius finansus administruoja gerai, bet dėl to žmogui ne geriau. Negana to, ir vertinant mokesčių reformą pažymima, kad nors sprendimai padaryti, bet socialinių problemų diagramos kreivė ne kyla, o krinta žemyn. Ataskaitoje parodytos diagramos mirčių, kurių gali padėti išvengti sveikatos apsauga. Mes pagal vyrų mirtingumą esame pirmi Europoje. Taigi vizitatoriai, aplankę ligonį, konstatuoja, kad būklė ne pagerėjo, o kai kuriais parametrais pablogėjo. Bet ką girdime iš mūsų „gydytojų“, t. y. mūsų valdžios? Sako, nors padėtis stabiliai bloga, bet parametrai rodo, kad ligonis dar nėra numiręs, tuo ir reikia džiaugtis.

- Ar ne keista, kad dabar 2019-ieji, o ataskaitoje kai kuriais atvejais operuojama poros metų senumo duomenimis?

- Ankstesnėse ataskaitose EK atstovai nesivargindavo tiksliai nurodyti šaltinių, tiesiog būdavo pasirašyta „Europos komisija“. Dabar jie nurodo metus, bet toks įspūdis, kad EK biurokratai nesivargina gauti naujausius duomenis ir vizitaciją atlieka formaliai. Nepaisant to, turime pastebėti, kad jų įvardijamos tendencijos nėra guodžiančios. Apibendrindami jie konstatuoja, mes pagal šaliai teikiamų rekomedacijų įgyvendinimą atrodome prastai. Štai pagal mokestinių prievolių rekomendacijų vykdymą esama „tam tikros“ pažangos, taip pat įvertintas rekomendacijų vykdymas dėl pensijų tvarumo ir adekvatumo, o švietimo, mokymo, sveikatos priežiūros srityse - „nedidelė pažanga“. Iš esmės pagal dešimtbalę vertinimo sistemą save įvertintume vienu atveju trejetu, kitu - dvejetu.

Skaitykite: http://www.respublika.lt

Nuotr. S. Žumbio

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 295