Naujienos

2019 m. Gegužė mėn. 13 d., Pirmadienis

Po rinkimų – lemtingi sprendimai: Karbauskio žodis bus ne paskutinis

Ramūnas Karbauskis

Šiuo metu „valstiečiai-žalieji“ susitelkę ruošiasi Europos Parlamento rinkimams, ir susilaiko nuo komentarų, kas bus po jų, tačiau pažymi, kad sprendimus po rinkimų priiminės ne Ramūnas Karbauskis asmeniškai, o partijos kolektyvinis valdymo organas, greičiausiai – Taryba.

Partijos pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas neslėpė, kad yra įvairių nuomonių klausimu dėl traukimosi iš valdančiųjų gretų, jei būtų pralaimėti dveji rinkimai. „Spręs partijos valdymo organai. Nedrįsčiau prognozuoti kokie, bet tai tikrai bus ne vieno žmogaus sprendimas. Mes priėmėme sprendimą, ir šiuo metu mūsų tikslas nesikeičia, mes turime laimėti Europos Parlamento rinkimus“, – DELFI sakė T. Tomilinas.

Iš „valstiečių“ frakcijos Seime pasitraukęs Povilas Urbšys dėstė, kad paskutinę rinkimų savaitę pasimatė, kad R. Karbauskis neatlaikė įtampos. „Savo emocijų vedamas jis padarė įkaitėmis tiek frakciją, tiek ir pačią partiją. Kaip man teko girdėti, kai kas iš frakcijos apibūdino situaciją taip, kad R. Karbauskis iššovė, o tada visi turėjo bėgti ir nešioti taikinį, kad jo šovinys ten pataikytų“, – sakė P. Urbšys.

Jis atkreipė dėmesį, kad partijoje esminius sprendimus priiminėja Taryba, o R. Karbauskis šio valdymo organo nesušaukė.

„Antra, man susidaro įspūdis, kad frakcijos pasitarime nedalyvavo visi frakcijos nariai. Paprasčiausiai, buvo daromas spaudimas, ir tie, kurie pabandė turėti savo nuomonę, tai jie buvo nutildyti, pasakant, kad tai yra savanaudžiai. Ar tai – dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, ar – dėl Rimos Baškienės, Jono Jaručio, Virginijos Vingrienės“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr.K. Pansevič

2019 m. Gegužė mėn. 13 d., Pirmadienis

P. Urbšys parlamentinėmis lėšomis globoja bendražygio organizuojamą tautinių šokių ir dainų festivalį

Jau vienuoliktą kartą Panevėžyje vyks tarptautinis vaikų tautinių šokių ir dainų festivalis „Mes nupinsim šokių pynę“. Jį organizuoja „Vilties“ progimnazija ir viešoji įstaiga „Pynimėlis“, o pagrindinis renginio rėmėjas – Panevėžio miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Panevėžio miesto savivaldybė ne tik skyrė lėšų – 2 tūkst. eurų – 11 tarptautiniam vaikų tautinių šokių festivaliui „Mes nupinsim šokių pynę“, bet ir sumokės iki 9 tūkst. eurų „Cido“ arenai už nuomą renginio metu.

Panevėžyje žinomas tautinių šokių ir dainų festivalis ne tik turi pulką rėmėjų, bet turi ir festivalio globėją. Festivalį globoja Seimo narys Povilas Urbšys.

Seimo narys P. Urbšys naujienų portalui JP prisipažino, kad globoti festivalį pradėjo kone nuo tada, kai pirmą kartą buvo išrinktas į Seimą.

„Globėju tapau, berods, nuo 2013 metų. Globėjo statusas yra daugiau moralinis. Vienaip ar kitaip „Vilties“ mokykla festivalį organizuoja 11 metus, o jis tapo ne vien tik miesto reginiu. Jis unikalus, nes į jį atvyksta ansambliai iš užsienio. Jame dalyvauja iki 800 dalyvių, o mokykla jį organizuoja savo jėgomis“, – teigė politikas.

Skaitykite: https://jp.lt/

2019 m. Gegužė mėn. 11 d., Šeštadienis

Nuskambėjo XVIII-asis JAZZ FONTANAS

60024382_10157342590008057_552510644566360064_n.jpgGegužės 11 d. Panevėžio Bendruomenių rūmuose rinkosi džiazo mėgėjai. Čia vyko jau tradiciniu tapęs XVIII-asis vaikų ir jaunimo džiazo festivalis „JAZZ FONTANAS“

Festivalis „JAZZ FONTANAS“ jau yra įgijęs autoritetą tarp Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Latvijos muzikalaus jaunimo bei jų mokytojų. Festivalio įkvėpti buriasi nauji džiazo muzikos atlikėjų kolektyvai. Kadangi tai yra festivalis-konkursas, į renginį atvykusius jaunuosius dalyvius vertina solidūs Lietuvos džiazo muzikos profesionalai – ​kritikai, atlikėjai, ​pedagogai. Tai vienintelis tokio pobūdžio tradicinis renginys Lietuvoje, apimantis platų vaikų ir jaunimo vokalinio-instrumentinio džiazo muzikos spektrą. Festivalio „JAZZ FONTANAS“ idėjos autorius ir rengėjas – kompozitorius, pianistas, džiazo muzikos atlikėjas Rimantas Bagdonas. Festivalis-konkursas vyksta dvi dienas. Jame gali dalyvauti instrumentalistai, vokalistai, vokaliniai ir instrumentiniai ansambliai, chorai, orkestrai, mišrūs projektai. Atvyksta Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lenkijos jaunieji džiazo muzikos atlikėjai, jų mokytojai. D kategorijoje varžosi ir senjorai.

Šiemet pirmąją vietą ir festivalio Grand Prix iškovojo panevėžio V. Mikalausko menų mokyklos džiazo ansamblis vadovaujamas saksofono virtuozo Arūno Viduolio.

Povilas Urbšys dalyvavo festivalio baigiamajame koncerte. Dėkodamas už atsidavimą, ir ištikimybę vienam svarbiausių festivalio organizacinės komandos narių Igoriui Švedko Seimo narys įteikė padėkos raštą ir suvenyrą.

2019 m. Gegužė mėn. 11 d., Šeštadienis

Paskutinis Dalios Grybauskaitės veto

Antrąją kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė dar spėjo vetuoti Seimo priimtą įstatymą, kuriuo savivaldybės įpareigotos steigti seniūnijas, nes dabar iš 60-ies penkios yra „vientisos“, be jokių seniunijų. Tačiau Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Povilas Urbšys tokį šalies vadovės veiksmą pavadino akibrokštu ir darbu, kardinaliai besiskiriančiu nuo jos kalbų.

Prezidentė vetavo balandžio 26 d. Seimo priimtą Vietos savivaldos įstatymą. Anot D.Grybauskaitės, Seimo įpareigojimas savivaldybėms privalomai steigti seniūnijas pažeidžia Europos vietos savivaldos chartiją, kuri savo ruožtu įpareigoja ją ratifikavusias valstybes dalyves užtikrinti, jog vietinės valdžios institucijos savarankiškai nustato savo vidinę administracinę struktūrą.

D.Grybauskaitės veto iškart išdalintas Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariams. Su juo susipažinęs vienas iš narių P.Urbšys buvo šokiruotas.
„Tai - turbūt paskutinis D.Grybauskaitės veto. Ką jis reiškia? Kad prezidentė, kuri buvo išrinkta kaip žmonių prezidentė, per dvi kadencijas tapo žmogumi, kuris nelabai suvokia, kas yra savivalda ir kas yra pilietinė galia savivaldoje."

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2019 m. Gegužė mėn. 10 d., Penktadienis

Diabeto draugijos „Viltis“ Panevėžio skyriui 30 metų

vil.pngGegužės 10 d. Kavinėje „Stumbras“ Panevėžio diabeto draugija „Viltis“ šventė savo įkūrimo 30-metį. Pasaulyje cukriniu diabetu serga apie 100 mln. Žmonių,  Europoje – apie 26 mln. Lietuvoje registruota apie 54 000 sergančiųjų cukriniu diabetu., 350 cukriniu diabetu sergančių vaikų. Prognozuojama, kad 2030 m. sergančiųjų cukriniu diabetu skaičius Pasaulyje gali išaugti iki 439 milijonų. Negydomas cukrinis diabetas labai pavojingas gyvybei.

„Yra trys dieviškos dorybės: tikėjimas, viltis ir meilė. Jos mus veda arčiau Dievo, arčiau gėrio. Bet dar yra pasakyta, kad viltis miršta paskutinė. Gyvenimas kartais susiklosto taip, kad supranti, jog ne viskas yra tavo galioje, bet išmoko vertinti tą, kuris yra arti tavęs. Jus suvienijo liga, jūs tapote artimesni vienas kitam. Tas artumas ir bendrystė ir yra svarbiausia. Norintis bendrauti žmogus, jaučiasi reikalingas, o jo gyvenimas yra prasmingas“, - kalbėjo Povilas Urbšys. Sveikindamas jis įteikė padėkas ir gėlių puokštes draugijos pirmininkės pavaduotojams Almai Veilentaitei ir Antanui Šiaudikiui bei narėms Ramutei Virbalienei ir Stasei Apvinienei.

2019 m. Gegužė mėn. 10 d., Penktadienis

Konferencija „Moterų pasirodymo Lietuvos politikos padangėje šimtmetis“

100.pngGegužės 10 d. viešojoje G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vyko konferencija ‚Moterų pasirodymo Lietuvos politikos padangėje šimtmetis“, kurią surengė Lietuvos Moterų Lygos Panevėžio skyrius ir asociacija „Bitės namai“. Pranešimus apie žymias Lietuvos moteris skaitė prof. O. Voverienė, dr. I. Jakubauskas, V. Raubienė, A. Saladūnaitė, V. Vasiliauskaitė.

„Norėčiau nesutikti su tuo, kad Lietuvos moterys dalyvauja politikoje tik šimtą metų. Dar Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikais mes išsiskyrėme tuo, kad vakarų Europoje niekas neturėjo tokių teisių kaip Lietuvos moterys. Jos jau tada turėjo gana didelę įtaką. Kalbėdami apie tautos ir valstybė tapatybę, matome, kad mūsų moterys visuomet buvo šalia. Tapatybės stiprybė slypi ne vienodume, o išskirtinume. Lietuvos moterų lyga nenuėjo feminizmo keliu, sugebėjo atsispirti bendrai tendencijai ir iškelti moters išskirtinumą. Noriu už tai padėkoti profesorei Voverienei. Jūs labai kruopščiai puoselėjate suvokimą kas yra moteris, kas yra moteris Lietuvos istorijoje. Tai, kad Jūs visa tai darote su didele meile Lietuvai ir valstybei, tik įrodo, kad be moterų nebus Lietuvos ateities“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir įteikė profesorei Onai Voverienei gėlių puokštę.

2019 m. Gegužė mėn. 10 d., Penktadienis

Seimo posėdyje buvo svarstomas Seimo rezoliucijos "Dėl gimimu įgytos Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo referendumo" projekto pateikimas

dviguba.jpg

Balandžio 9 d. popietiniame Seimo posėdyje buvo svarstomas Sei­mo re­zo­liu­ci­jos „Dėl gi­mi­mu įgy­tos Lie­tu­vos Res­pub­li­kos pi­lie­ty­bės iš­sau­go­ji­mo re­fe­ren­du­mo“ pro­jek­to pa­tei­ki­mas (dokumento tekstas čia).

Pasisakydamas prieš projektą Povilas Urbšys teigė, Li­be­ra­lų pa­ren­gta­me re­zo­liu­ci­jos pro­jek­te at­vi­rai pa­si­džiau­gia­ma, kad Eu­ro­pos Są­jun­gos plėt­ra bu­vo vie­nas iš fak­to­rių, su­kū­ru­siu prie­lai­das di­de­lei mig­ra­ci­jai kon­ti­nen­to vi­du­je. Tai­gi, pa­si­ro­do, re­kor­di­nė Lie­tu­vos pi­lie­čių emig­ra­ci­ja į ki­tas Eu­ro­pos ša­lis yra ne de­mo­gra­finė rykš­tė, o gė­lių puokš­tė mums. Re­zo­liu­ci­jo­je be užuo­lan­kų pri­pa­žįs­ta­ma, kad dvi­gu­ba pi­lie­ty­bė tu­ri iš­skir­ti­nę reikš­mę mū­sų glo­ba­li­za­vi­mui ir įvai­ria­pu­siam trans­for­ma­vi­mui­si. 

Pasisakymą pateikimo metu žiūrėkite čia.

Projekto svarstymo metu atsakydamas į S. Tumėno teiginį, kad ši­to­je re­zo­liu­ci­jo­je aiš­ki­na­ma ne apie dvi­gu­bą pi­lie­ty­bę, o apie pi­lie­ty­bės iš­sau­go­ji­mą ir, kad Vals­tie­čiai ir prieš rin­ki­mus vi­sa­da kal­bė­jo, kad jiems svar­būs vi­sa­me pa­sau­ly­je iš­si­bars­tę tau­tie­čiai, Povilas Urbšys akcentavo, kad me­las yra, kai sa­ko­ma, kad tai su­si­ję tik su iš­sau­go­ji­mu. „Tie­sa yra ta, kad iš­sau­go­ja­ma ir tuo at­ve­ju, jei­gu tu įgy­ji ki­tos vals­ty­bės pi­lie­ty­bę. Bū­tų tei­sin­ga kal­bė­ti, kad tai yra re­fe­ren­du­mas iš­sau­go­ti tu­ri­mą, bet kar­tu įgy­ti ki­tos vals­ty­bės pi­lie­ty­bę“, -Seimo posėdžio metu kalbėjo P. Urbšys.

Atsakymą į S. Tumėno teiginius žiūrėkite čia

Sei­mo re­zo­liu­ci­jos „Dėl gi­mi­mu įgy­tos Lie­tu­vos Res­pub­li­kos pi­lie­ty­bės iš­sau­go­ji­mo re­fe­ren­du­mo“ pro­jek­to pa­tei­ki­me bal­sa­vo 79 Sei­mo na­riai: prieš – 1, su­si­lai­kė 6. Re­zo­liu­ci­ja pri­im­ta be pa­tai­sų, tik­tai su re­dak­ci­ne.

Replikuodamas po balsavimo Povilas Urbšys apibendrino ši­tą bal­sa­vi­mą kaip jaut­ru­mą Lie­tu­vos pi­lie­čiams, ku­rie gy­ve­na ne Lie­tu­vo­je, ku­rie pri­vers­ti gy­ven­ti ne Lie­tu­vo­je. Bet nurodė tikintis, kad tą jaut­ru­mą Seimas ir­gi pa­de­monst­ruo­s, kai P. Urbšys pa­reng­si pro­jek­tą dėl to, kad įga­lin­tu­me tuos Lie­tu­vos pi­lie­čius kur­ti tą vals­ty­bę ir bū­ti at­sa­kin­giems už ją, bū­tent dėl rin­ki­mų į Sei­mą.

Repliką po balsavimo žiūrėkite čia.

2019 m. Gegužė mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Padėkos vakaras Minties gimnazijoje

mi.pngGegužės 9 d. Minties gimnazijoje jau 11 kartą vyko Padėkos vakaras. Jo metu tradiciškai dėkojama nusipelniusiems moksleiviams, mokytojams, tėveliams. Išrenkama 10 metų „Mintiečių“ - besibaigiančias mokslo metais labiausiai nusipelniusių mokyklai žmonių.

Prieš 5 metus Povilas Urbšys įsteigė apdovanojimą už pilietiškumą ir gerą pavyzdį.

Šiemet nominantėmis tapo abiturientė Ugnė Jakusevičiūtė ir teatro mokytoja Birutė Beresnevičienė. „Gerumo padaugėja tik tada, kai mes nusprendžiame padovanoti save vienas kitam. Ir jo tampa dar daugiau, kai nusprendžiame už tai padėkoti. Tad leiskite man prisidėti prie jūsų kuriamo gėrio, prie jūsų kuriamos padėkos kultūros“, - kalbėjo Seimo narys.

2019 m. Gegužė mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Kada valdžia išmoks gerbti savo piliečius?

Capture.jpg

VDU tyrimas atskleidė, kad dalis lietuvių palieka šalį dėl įvairių priežasčių. Tačiau viena pagrindinių yra ta, kad valdžia negerbia savo piliečių. Ar įmanoma valdžios atstovus kaip nors priversti labiau vertinti ir gerbti savo piliečius?

„Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ dalyvauja premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas, Seimo narys Povilas Urbšys ir TILS iniciatyvų vadovė Rugilė Trumpytė. Laidos vedėjas Aurimas Perednis.

A. Perednis: „Povilai Urbšį, sakykite, ką rodo tas atskirties dydis ir pasitikėjimo stoka?“

P. Urbšys: „Paskutiniai VDU tyrimai parodė, kad pagrindinės išvažiavimo iš Lietuvos priežastys yra keturios: korupcija, socialinė atskirtis, nepagarba žmogui, biurokratija. Visos jos susijusios su valdžia. Šie tyrimai rodo tam tikrą tendenciją. Jei prieš dešimt metų ekonominiai motyvai buvo pagrindiniai, dabar žmonės bėga nuo neteisingos valdžios, nuo nekompetentingos valdžios.“

A. Perednis: „Kuria prasme bėga nuo valdžios?“

P. Urbšys: „Tiesiogine. Korupcija juk valdžios išsigimimo požymis. Jeigu kalbame apie nepagarbą žmogui, tai valdžios santykis su žmogumi. Iš ES valstybių mes išsiskiriame tuo, kad Lietuvos žmogus mažiausiai nori save tapatinti su valstybe.“

Žiūrėkite: https://www.ziniuradijas.lt

2019 m. Gegužė mėn. 08 d., Trečiadienis

„Ašarėlei“ 25

kankles-51c5b5e60fe1b.jpgGegužės 8 d. Panevėžio Muzikinis teatras skendo kanklių muzikoje. Muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“ šventė savo įkūrimo 25-erių metų jubiliejų. Koncerte skambino visų amžiaus grupių kanklininkių ansambliai, jiems talkino kolegos iš muzikos mokyklos.

Povilo Urbšio padėjėja pasveikino kolektyvą su jubiliejumi, linkėdama niekada neapleisti kanklių ir įteikė Seimo nario padėką už kanklių muzikos puoselėjimą ir sklaidą, subtilią grožio ir harmonijos pajautą, skleidžiant gerąją patirtį Lietuvoje ir užsienyje.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 297