Naujienos

2018 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Aiškėja, kurį kandidatą į prezidentus palaikytų panevėžiečiai politikai


Likus beveik aštuoniems mėnesiams iki šalies prezidento rinkimų, norą juose jau dalyvauti oficialiai pareiškė Seimo nariai Aušra Maldeikienė ir Naglis Puteikis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis ir Lietuvos liberalų sąjūdžio iškeltas europarlamentaras Petras Auštrevičius bei buvęs diplomatas Vygaudas Ušackas ir bankininkas Gitanas Nausėda.

Prie šios plejados prisijungė filosofas Arvydas Juozaitis ir Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Naujienų portalas JP nusprendė panevėžiečiams politikams užduoti vieną klausimą: už kurį kandidatą balsuotų, jei Lietuvos prezidento rinkimai įvyktų šį sekmadienį, rugsėjo 30 dieną?

Seimo narys panevėžietis Povilas Urbšys

„Oficiali kandidatų rinkimų procedūra nėra prasidėjusi. Čia yra tik pretendentai į kandidatus. Kiekvienas pretendentas, panoręs tapti kandidatu, privalo surinkti ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų. Tuomet ir bus aišku, kas yra oficialus kandidatai. Tada ir bus galima komentuoti.

Kol kas visi kandidatai nori gero Lietuvai, o jų pasisakymai prasidėjo kaip niekada anksti, nors rinkiminė kampanija dar nepaskelbta, debatai jau vyksta.

Kita vertus, debatai gal padės žmonėms geriau pažinti pretendentus į kandidatus. Tik, duok, Dieve, kad žmonės nebūtų persisotinę debatais. Labai keista – artėja savivaldos rinkimai ir jie įvyks anksčiau, bet apie juos niekas nekalba ir nediskutuoja.

Pretendentai į prezidentus kalba apie valstybės reikalus, bet, mano įsitikinimu, valstybė, jeigu ji demokratinė, prasideda nuo savivaldos. Tačiau savivaldos rinkimuose žmonių aktyvumas mažesnis nei renkant prezidentą arba Seimą. Tai – problema. Nesuvokiama, juk žmogui artimesnė valdžia yra išrinkta savivaldos rinkimuose?“

Skaitykite: https://jp.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

...

IMG_1317.jpg

Gerbiami socialiniai darbuotojai,

 

Jūsų dėka gailestingumas nėra tik žodis.

Dėkoju Jums iš širdies.

Su Jūsų profesine diena.

 

Povilas Urbšys

2018 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Trečiadienis

V. Semeška dviejų plačiai užsėstų kėdžių krokodilo ašaromis neišsaugos?


KSU | Kazimiero Simonavičiaus universitetas nuotrauka.

Dvi kėdes plačiai užsėdęs konservatorius Vilius Semeška, vis dar niekam nerodantis savo vidurinio mokslo baigimo pažymėjimo, regis, nebeteks vienų pareigų. Jis turės rinktis – būti Tarybos ar Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariu?

Prieš keletą dienų Seime priimtos įstatymo pataisos numato, kad VRK nario pareigos nesuderinamos su savivaldybės tarybos nario statusu. Įstatymo pataisos įsigaliotų, pasirašius LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Pataisų rėmėjai argumentuoja, kad VRK negali dirbti savivaldybės tarybos mandatą turintis žmogus, nes jis tampa kontroliuojančios savivaldą institucijos nariu.

Po to, kai antradienį LR Seime priimtomis pataisomis uždrausta VRK nariui turėti savivaldybės tarybos mandatą, savaitraštis „Mano Druskininkai“ susisiekė su Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariu Povilu Urbšiu, Seime pristačiusiu klausimą dėl minėtų pataisų.

Jis pabrėžė, kad jau anksčiau Konstitucinis teismas yra labai aiškiai pasakęs, jog VRK negali dirbti savivaldybės tarybos mandatą turintis asmuo: „Tik kažkodėl tai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai šią konstitucinę nuostatą ignoravo; aiškiai žinodami, kad jie sukuria teisinę dviprasmybę, deleguodami į VRK V. Semešką. Kai teko diskutuoti su šios partijos pirmininku, jis mane patikino, kad V. Semeška – jeigu reikės rinktis tarp rinkimų komisijos nario ir tarybos nario mandato – pasirinks komisijos nario. Taigi, jau tada buvo aiškiai atkreiptas dėmesys į tai, kad V. Semeškos atsiradimas komisijoje sukelia prieštaravimą Konstitucijai.“

Skaitykite: http://www.manodruskininkai.lt/

2018 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Trečiadienis

KK2: Račkauskas ir Urbšys

kk2.jpg

Panevėžyje kartojasi klasikinė biurokratinė klasika. Kur aukštas klerkas, ten naujas asfaltas. Panevėžyje naujas asfaltas patiestas gatvėse, kuriose gyvena nušalintas Panevėžio miesto meras R. M. Račkauskas ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna. „Jeigu žmogus save sutapatina su kėde, tai ima įsivaizduoti, kad jis yra miestas. Kai mieste pradedama ką nors tvarkyti, tai pradedama ten, kur gyvena meras. Pačiame miesto centre, Respublikos gatvėje asfaltas yra toks, kad gėda žmonėms parodyti. Kyla daug minčių kaip yra sudėliojami miesto tvarkymo prioritetai.“ – sakė P. Urbšys.

Žiūrėkite: https://lnk.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Antradienis

Panevėžietis Seimo narys P. Urbšys pas R. Karbauskį tikina negrįš

Seime planuojama sudaryti dar vieną komisiją. Parlamentarai aiškinsis dirbamos žemės įsigijimą, jos koncentraciją, trąšų prekybą ir kai kuriuos kitus su ūkininkavimu susijusius klausimus.

Apie tai informavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime pirmininkas ir partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Politikas teigia, kad  dėl tokios komisijos sudarymo sutarė su Seimo nariu konservatoriumi opozicijos lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu.

Pasiteiravus, ar, jei Seime būtų sudaryta komisija aiškintis dirbamos žemės įsigijimą, jos koncentraciją, trąšų prekybą ir kai kuriuos kitus su ūkininkavimu susijusius klausimus, sugrįžtų į „valstiečių“ frakciją, P. Urbšys buvo kategoriškas:

„Jeigu jau pasitraukiau iš frakcijos, tikrai negrįšiu atgal. Be to, abejoju, ar tokia komisija bus sudaryta.“

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Antradienis

R. Karbauskis siūlo dėl dvigubos pilietybės balsuoti dvi dienas, o balsadėžes saugoti policijos komisariatuose

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Povilas Urbšys

Antradienį rytiniame Seimo posėdyje svarstytas referendumo dėl dvigubos pilietybės klausimas. Valdančiųjų siūlymu, privalomasis referendumas vyktų dvi dienas (gegužės 12 d. ir 26 d.) su dviejų savaičių pertrauka. Taip pat būtų mažinamas palaikančiųjų skaičius, reikalingas klausimo priėmimui.

Seimo narys Povilas Urbšys išreiškė susirūpinimą, kad aštuonis mėnesius vyksiantis kalbėjimas apie referendumą tarnautų ne visuomenės apsisprendimui, o valdžios galimybei manipuliuoti savo naudai. „Per aštuonis mėnesius visuomenės susidomėjimas nuslūgs“, – galimų referendumų eigą prognozavo jis. „Man tos siūlomos pataisos atrodo kaip valdžios noras manipuliuoti tautos valia“, – konstatavo P.Urbšys. Po svarstymo siūlymui ilginti referendumo kampaniją net penkeriais mėnesiais pritarta.

Skaitykite: https://www.15min.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Antradienis

Seimas tirs buvusių valdžių politinę korupciją: iš 12 narių septyni valstiečiai

Agnė Širinskienė, Ramūnas Karbauskis

Seimas imasi naujo parlamentinio tyrimo dėl politinės korupcijos buvusių vyriausybių valdymo laikotarpiu. Tyrimui vadovaus „valstietė“ Agnė Širinskienė.

Antradienį 67 Seimo nariai balsavo už parlamentinės tyrimo komisijos sudarymą, prieš buvo 28, susilaikė trys politikai. Sprendimas priimtas valdančiųjų ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos balsais. Iš 12 komisijos narių septyni yra „valstiečių“ atstovai. Jos nariais taip pat paskirti du socialdarbiečiai, po vieną „tvarkietį“, liberalą ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovą. Konservatoriai ir socialdemokratai atsisakė dalyvauti komisijos darbe.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys teigė privaląs balsuoti už naują tyrimą, kad būtų sukurtas precedentas grįžti prie „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ veiklos tyrimo. „Tikiuosi, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, vienas iš tokios komisijos sudarymo iniciatorių, suvokia, kad kiek jis stengsis išviešinti vienos ar kitos verslo grupės įtaką politikams, tiek išryškins savo, kaip verslininko, įtaką politikams, kurie tampo jo „Agrokoncerno“ interesų įkaitais, kai neleidžiama Seimui sudaryti komisijos dėl Ramūno Karbauskio koncerno veiklos ištyrimui“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Penktadienis

Krepšinio šventė Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose

IMG_20180921_163427.jpgRugsėjo 21 d. Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose vyko jau aštuntasis vaikų globos įstaigų krepšinio turnyras. Šiemet varžėsi Panevėžio, Obelių, Antazavės ir Šiaulių vaikų globos namų auklėtiniai. Šventės dalyvius savo šokiu pasveikino Vaikų ir jaunimo šokių studijos “eLKa Dance” šokėjos, kurios vaikų namams atvežė ir gausių dovanų. Visą dieną vyko varžybos, išrinkti naudingiausi žaidėjai ir geriausi tritaškių metikai. Paskutines varžybas turnyro geriausi krepšininkai žaidė su Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariais.

Po atkaklios kovos paaiškėjo nugalėtojai-Obelių vaikų globos namų auklėtiniai. Visos varžybose dalyvavusios komandos apdovanotos diplomais, taurėmis, kamuoliais ir saldžiais prizais. Apdovanojimų ceremonijoje vaikus pasveikino ir Panevėžio „Lietkabelio“ komandos krepšininkai. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo turnyro uždarymo ceremonijoje ir apdovanojo prizu naudingiausią turnyro žaidėją, kuriuo tapo Obelių komandos žaidėjas.

2018 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Penktadienis

Seime stringa atliekų deginimo jėgainių likimas

Seimo plenarinis posėdis (nuotr. Eimanto Genio)

Seimas kol kas nepriėmė pataisų, kurios leistų Vyriausybei pakeisti sprendimus dėl Vilniuje ir Kaune jau pradėtų statyti atliekų deginimo elektrinių. Pataisos, be to, uždraustų tokias jėgaines statyti arčiau kaip 20 kilometrų nuo gyvenamosios teritorijos. Parlamentarai ketvirtadienį, trūkstant balsų, nepriėmė tai numatančių Atliekų tvarkymo įstatymo pataisų. Pirmą kartą už jas balsavo 46 Seimo nariai, prieš – 4, o susilaikė 13. Po pusvalandžio, antrą kartą balsuojant dėl pataisų, balsų nepadaugėjo.

Norint priimti įstatymą, balsavime turi dalyvauti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Dėl pataisų Seimas dar balsuos vėliau.

Seime kol kas įstrigusias pataisas dėl 20 km atstumo 2016 metų rugsėjį registravo „valstiečiai“ Rima Baškienė, Valerijus Simulikas ir Povilas Urbšys, kuris vėliau šią frakciją paliko, bei konservatorius Algis Strelčiūnas. „Valstietis“ Naglis Puteikis prisidėjo 2017 metų birželį.


Skaitykite:  https://www.tv3.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Penktadienis

Savivaldos savarankiškumo didinimo link – teisiniai ir praktiniai aspektai, Lenkijos pavyzdys

30946447358_05d909defb_m.jpg

Rugsėjo 21 d., penktadienį, Povilas Urbšys dalyvavo Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto kartu su Lenkijos Respublikos Seimo Vietos savivaldos ir regioninės politikos komisija organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Savivaldos savarankiškumo didinimo link – teisiniai ir praktiniai aspektai, Lenkijos pavyzdys“.

Konferencijoje pranešimus pristatė Lenkijos Respublikos savivaldybių asociacijų ir Plocko savivaldybės atstovai.

Konferencijos įrašas: https://www.youtube.com/

 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 268