Naujienos

2017 m. Gruodis mėn. 10 d., Sekmadienis

Reformacijos 500 metų jubiliejaus renginys

Reformatų Bažnyčia nuotrauka.

Gruodžio 9 d. (šeštadienį) Povilas Urbšys Vilniuje dalyvavo Reformacijos 500 metų jubiliejui skirtame renginyje - Malda už Lietuvą.

Kreipdamasis į susirinkusiuosius, Seimo narys kalbėjo:

„Ši maldos diena tarsi vainikuoja Reformacijos 500 metų paminėjimą Lietuvoje. Simboliška, kad ši malda yra už Lietuvą ir būtent toje maldoje norėtųsi labiausiai prisiminti, kas yra svarbiausia.

Manau, daugelis sutiks, kad svarbiausia yra vienybė. Jeigu mes žiūrėsime tiesai  į akis, reikia pripažinti, kad prieš 500 metų buvo ta diena, kuri mus, krikščionis, supriešino. Reikėjo tikrai nemažai laiko suvokti, kas tai yra vienybė. Popiežiaus Pranciškaus žodžiai, ko gero, geriausiai apibūdina mūsų krikščioniškos vienybės suvokimą.

Anot jo, vienybė – tai kelias, reikalaujantis kantrybės, ištvermės, įsipareigojimo; nepanaikina konfliktų ir neištrina kontrastų, kartais net gali gimti naujų nesusipratimų. Vienybė gali būti priimta tik to, kuris pasiryžta leistis į kelią link tikslo, kuris šiandien gali atrodyti labai tolimas. Vis dėlto, einantis šiuo keliu nuolatos patiria džiugią bendrystės, nors ir nepilnos, patirtį, kiekvienam prisipažįstant esant reikalingu Dievo meilės ir atsisakant pretenzijų. O koks ryšys susieja mus, krikščionis, daugiau, nei patirtis, jog esame nusidėjėliai, bet tuo pat metu begalinio Dievo gailestingumo gavėjai. Liudijantys Dievo meilę jau yra meilės vienybėje.

Galime būti vieningi su Kristumi ir Kristuje. Todėl reikia mūsų asmeninio ir bendruomeninio atsivertimo, kad vis labiau su tuo susitapatintume. Būdami arčiau Kristaus, būsime artimi tarpusavyje. Tai vienintelis kelias į vienybę, kuriame mes visada vienas kitą suprasime, visada būsime atitolę nuo piktos dvasios. 

Tikėjimo slėpinys tai patvirtina, ir ta diena, kuri prieš 500 metų mus išskyrė, dabar jungia mus labiausiai“.

2017 m. Gruodis mėn. 09 d., Šeštadienis

Kalėdinė "Maltiečių sriuba"

Povilas Urbšys nuotrauka.

Gruodžio 9 d. Povilas Urbšys dalyvavo tradicinėje socialinėje akcijoje "Maltiečių sriuba 2017" Panevežyje, Cido arenoje.  Kartu su savanoriais jis pilstė sriubą ir kvietė visus vaišintis bei aukoti seniems bei skurstantiems asmenims.

Panevėžio maltiečiai mieste veikia jau daugiau kaip 20 metų. Šiuo metu jie globoja beveik 100 senų, vienišų, sunkiai sergančių panevėžiečių, kurių ne vienas turi sunkią negalią. 30 jų gauna karštą sriubą į namus. Dažnai maltiečiai būna vieninteliais žmonėmis, kurie juos aplanko.

2017 m. Gruodis mėn. 08 d., Penktadienis

Apdovanoti elitinės jaunių lygos laureatai

Apdovanoti Elitinės jaunių lygos laureatai

Gruodžio 8 dieną Panevėžio bendruomenių rūmuose surengta SHARP Elitinės jaunių lygos (EJL) finalinė sezono šventė, kurios metu apdovanotos geriausios čempionato komandos ir žaidėjai.

Šiemet daugiausiai medalių iškovojo Panevėžio ir Vilniaus futbolininkai. Panevėžio FA-SG-FK „Panevėžio“ komandos laimėjo EJL U19 ir U17 divizionus, o Vilniaus FA „Žalgirietis“ – EJL U16 ir U15 divizionus. Pažymėtina, kad panevėžiečiai trečiąsyk iš eilės laimėjo EJL U19 divizioną ir pagrindinis čempionato trofėjus pasiliks Aukštaitijos sostinėje.

Renginyje dalyvavęs Seimo narys džiaugėsi galėdamas dalyvauti tokioje futbolo šventėje. "Jūs esate jėga, kurios niekas nesustabdys! Jūs grąžinsite šlovę Lietuvos futbolui!"- sakė P.Urbšys susirinkusiems jauniesiems futbolininkams ir įteikė padėkas FA-SG-FK "Panevėžys" treneriams, kurie paruošė šių metų čempionus, ir atminimo dovanas Panevėžio komandų kapitonams.

Skaitykite: http://lff.lt/

 

2017 m. Gruodis mėn. 08 d., Penktadienis

Iniciatyvą įpareigoti įstatymu Lukiškių aikštėje pastatyti Vytį palaikė 41 parlamentaras

Arūnas Sakalauskas. „Laisvės karys“. Pirmoji vieta

Įstatymo projektu siūloma pavesti Vyriausybę su visuomenės, kultūros, akademinės bendruomenės ir nevyriausybinių organizacijų pagalba iki 2018 m. balandžio 31 d. parengti ir patvirtinti memorialo ir Vyčio monumento projektą, pagal kurį Lukiškių aikštė būtų galutinai sutvarkoma ir Lietuvos Laisvės kovos įamžinamos ne vėliau kaip iki 2018 m. gruodžio 31 d., užbaigiant Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio jubiliejų. Taip pat Vyriausybė būtų įpareigota biudžete numatyti lėšas, reikalingas šio projekto įgyvendinimui.
Skaitykite:
 https://www.delfi.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 08 d., Penktadienis

Tado Kosciuškos atminimui griaudėjo patranka

Ukmergėje, kaip ir prieš 200 metų, patrankos šūviais iškilmingai buvo pagerbtas Tadas Kosciuška – Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karo inžinierius, generolas, kovų už Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomybę didvyris, vyriausiasis 1794 metų sukilimo Lenkijoje ir Lietuvoje vadas.

Per šv. Mišias pašventintais T. Kosciuškos kryžiais už istorinę pilietiškumo ir patriotizmo sklaidą buvo apdovanoti Ukmergės kraštotyros muziejaus direktorė Vaidutė Sakolnikienė ir muziejininkas R. Ramanauskas, VO „SOS Vepriuose“ direktorius R. P. Šaulys, Seimo narys Povilas Urbšys, buvęs krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius. Renginį organizavo Ukmergės kraštotyros muziejus ir Ukmergės 1002-oji šaulių kuopa, bendradarbiaudama su VO „SOS Vepriuose“. Renginyje grojo Ukmergės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Ričardo Kamarausko.

Skaitykite: http://gzeme.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 08 d., Penktadienis

„Socialines paslaugas teikiančių NVO aktualijos ir perspektyvos Panevėžio mieste"

Susijęs vaizdasŠ. m. gruodžio 8 dieną Panevėžio miesto savivaldybėje vyko Seimo nario Povilo Urbšio, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos ir nevyriausybinių organizacijų tarybos iniciatyva organizuota diskusija „Socialines paslaugas teikiančių NVO aktualijos ir perspektyvos Panevėžio mieste". Diskusijoje dalyvavo Povilas Urbšys, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos specialistai, nevyriausybinių organizacijų vadovai. Susitikimo metu pristatyta nevyriausybinių organizacijų veikla, aptartos problemos, kylančios dėl naujo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisų, kai socialinio draudimo įmokos mokamos nuo sumos,  nemažesnės nei nuo minimalaus atlyginimo, nors žmogus dirba tik dalimi etato. NVO vadovai kalbėjo apie mažėjantį organizacijų projektų finansavimą, apie menkas galimybes, gauti lėšas, kurios skirstomos per bendruomeninių projektų finansavimo konkursus. P. Urbšys kreipėsi į ministerijos specialistus, prašydamas pateikti informaciją apie neįgaliųjų skaičių savivaldybėse ir projektams skiriamą finansavimą, atkreipė dėmesį, kad specialistai, matydami, kylančias problemas, kreiptųsi su siūlymais dėl teisės aktų pakeitimų inicijavimo.

2017 m. Gruodis mėn. 08 d., Penktadienis

Iki ausų į skandalą įklimpęs Ramūnas Karbauskis muistosi

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bauro povilas urbšys“

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis dėl Seimo frakcijoje referente įdarbintos panevėžietės menininkės Milenos Marcinkevičiūtės pažadėjo aiškintis etikos sargams, bet pastarieji kol kas trypčioja.

Etikos ir procedūrų komisijai priklausantys konservatoriai Kazys Starkevičius bei Antanas Matulas vakar pasiūlė ištirti įtarimų sukėlusio referentės įdarbinimo, kurį atskleidė „Lietuvos rytas“, aplinkybes. Bet etikos sargai patys imtis tokio tyrimo nesiryžo. Valdančiųjų balsais buvo nuspręsta kol kas į skandalą nereaguoti ir palaukti, kol kas nors į komisiją kreipsis raštu.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 07 d., Ketvirtadienis

Atidaryta paroda „X: PaLikimas“

IMG_20171207_174705.jpgJ. Miltinio teatre šiandien atidaryta paroda „X: PaLikimas“. Šis projektas, pakvietė dailininkus, skulptorius, fotografus per meninę raiškos formą pažvelgti į Lietuvos 100-mečio nepriklausomybės istoriją, identifikuoti Lietuvos, kaip valstybės, istorinius įvykius, datas ir pasiekimus, kurie yra kaip palikimas mums ir savo reikšme šiandien nulemia ir mūsų pačių likimą – būti laisvais ir nepriklausomais. Tai tęstinis projektas, kur skirtingų sričių menininkai dirbo poromis prie vieno bendro kūrinio, tokiu būdu, ieškojo naujos meninės raiškos ir patirties kūryboje. Projekte dalyvavo aštuoniolika žymių menininkų duetų iš Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų.

„Aš tikiu, kad kiekvienam iš mūsų likimo yra skirti darbai, kuriuos mes privalome padaryti, bet viskas priklauso nuo to ar sutinkame savo gyvenimo kelyje žmogų, kuris mums sudarys galimybę visą tai atlikti. Menininkai, šiandien čia pristatantys savo darbus, mums įrodo, kad nestinga geros valios, o parodos kuratorius Albinas Vološkevičius yra tas žmogus, kuris padėjo jiems tai įgyvendinti. Ši paroda yra pavyzdys, kokiais galime tapti eidami teisingu keliu.  Kokiais tapsime eidami tuo keliu, tokia bus ir Panevėžio ateitis. Ačiū jums, kad kuriate mūsų miesto ateitį“, - parodos atidarymo metu kalbėjo Povilas Urbšys.

2017 m. Gruodis mėn. 07 d., Ketvirtadienis

Seimas padidino atlyginimus tarnautojams, biudžetininkams, politikams

Seimas padidino atlyginimus tarnautojams, biudžetininkams, politikamsSeimas po devynerių metų padidino bazinį dydį, pagal kurį skaičiuojamas biudžetininkų, valstybės tarnautojų, pareigūnų, teisėjų ir politikų atlyginimas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 06 d., Trečiadienis

Seimo komisija griežta: Lukiškių aikštėje privalo išdygti Vytis

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Įstatymais numatyta, kad Lukiškių aikštėje turi išdygti Vytis“

Toliau nerimsta ginčai dėl paminklo, turinčio iškilti sostinės Lukiškių aikštėje. Nors visuomenė ir specialistai balsavo, kad aikštėje turėtų atsirasti apželdinta kalva su medžius imituojančia siena.

Jau anksčiau skelbta, kad konkursą laimėjęs memorialas aikštėje atsirasti negali, nes pažeistų anksčiau patvirtintas nacionalinę reikšmę turinčios aikštės vertingąsias savybes, t.y. kad aikštės reljefas turi būti lygus. Trečiadienį susirinkusi Seimo Valstybinės istorinės atminties komisija pabrėžė, kad tokio plano įgyvendinimas kategoriškai prieštarautų dar pavasarį parlamente priimtai rezoliucijai.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 225