Naujienos

2018 m. Lapkritis mėn. 09 d., Penktadienis

Beržų progimnazijai 45

B.pngLapkričio 9 d. Beržų progimnazijoje vyko mokyklos 40-ečio minėjimo šventė.

1973 m. progimnazija duris atvėrė kaip Panevėžio 10-oji vidurinė mokykla. 1978–1979 m. m. mokėsi daugiausia mokinių — 1748. Mokykla buvo viena didžiausių mieste ir dirbo dviem pamainomis. 1989 m. mokyklai pradėjo vadovauti dabartinis mokyklos direktorius Stanislovas Ambrazaitis. Nuo 2001 m. mokykla pavadinta Panevėžio Skaistakalnio pagrindine mokykla. 2017 m. Skaistakalnio pagrindinė mokykla pakeitė ne tik savo statusą, bet ir pavadinimą. Ji pavadinta Panevėžio Beržų progimnazija.

2004 m. mokykla įsitraukė į tarptautinio Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE) gamtosauginių mokyklų programą. Už aplinkosauginio vaidmens stiprinimą bei gamtosauginės veiklos plėtojimą buvo apdovanota tarptautinės Gamtosauginių mokyklų programos dalyvio sertifikatu ir Žaliąja vėliava. Šiuo metu mokykla turi jau trylika Žaliųjų vėliavų.

Povilas Urbšys pasveikino progimnazijos bendruomenę su švente palygindamas ją su lietuvišku beržu – medžiu, kuris nuo seno yra mylimas ir gerbiamas. Prie kurio mūsų protėviai sodindavo vaiką, kad tas įgautų jėgų ir augtų stiprus. Seimo narys palinkėjo progimnazijai stiprėti ir sulaukti daugiau moksleivių. Baigdamas jis įteikė padėkas geografijos mokytojai metodininkei Jurgitai Ablėnei ir techninio personalo darbuotojai Almai Rasiulienei, o mokyklai dovanojo Trispalvę.

2018 m. Lapkritis mėn. 09 d., Penktadienis

V. Bako ir R. Karbauskio konfliktas privers valstiečių viršūnes prisiminti senas žaizdas

 Vytauto Bako vadovaujamo komiteto atsisakymas teikti informaciją A.Širinskienės tyrimui, panašu, gali slėpti gilesnę prarają valstiečių gretose. Panašu, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos nario Vytauto Bako, bei jo vadovaujamo komiteto ir jo kolegės Agnės Širinskienės konfliktas Seime slepia kur kas didesnę prarają valstiečių tarpe. V.Bakas ir jo vadovaujamas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) nusprendė šiai komisijai turimos informacijos nesuteikti. Valstiečių lyderis R.Karbauskis tikino, kad už nuomonės išsiskyrimus iš frakcijos žmogaus išmesti nėra galima, tačiau V.Bako elgesio sakė nesuprantantis. Naujienų portalo lrytas.lt kalbinti politikos ekspertai tikino, kad ši politinė situacija gali indikuoti ir premjero S.Skvernelio ir valstiečių lyderio R.Karbauskio konfliktą.
Skaitykite:
https://www.lrytas.lt/

J.Staceničiaus ir D.Umbraso nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 09 d., Penktadienis

Rankų miškas link mero regalijų tankėja


Screenshot_1.jpg

Šią savaitę oficialiai startavus savivaldos ir tiesioginių mero rinkimų kampanijai, Panevėžyje pirmoji registruoti visuomeninį rinkimų komitetą suskubo Seimo nario Povilo Urbšio naujoji komanda. P. Urbšio suburtas pilietinis judėjimas „Kartu“ prieš ketverius metus laimėjo savivaldos rinkimus Panevėžyje, o pirmuoju tiesiogiai išrinktu meru tapo architektas Rytis Mykolas Račkauskas. Dabar, išsiskyrus šių bendražygių keliams, P. Urbšys į rinkimus eina turėdamas ambicijų pačiam užsidėti mero regalijas. Įsteigtas rinkimų komitetas vienbalsiai patvirtino P. Urbšio kandidatūrą į Panevėžio miesto merus.

Tarp Seimo ir savivaldos besiblaškantis P. Urbšys prognozuoja, jog Panevėžyje antrajame rinkimų ture dėl mero posto gali susigrumti partijos ir rinkimų komiteto kandidatai arba dviejų rinkimų komitetų atstovai.

„Nė vienam kandidatui ir sąrašui rinkimai Panevėžyje nebus lengvi. Partijos, kurios buvo praradusios pozicijas, bus motyvuotos siekti revanšo, o kurie yra dabar įgavę valdžios galias, darys viską, kad jas išsaugotų. Kandidatai į merus bus stiprūs, o kuo politikas ilgiau išbūna politiniame lauke, jo paklausa mažėja. Sėkmės atveju bus nedidelė persvara“, – savo galimybes įvertino parlamentaras.

Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt

2018 m. Lapkritis mėn. 08 d., Ketvirtadienis

...

Kvietimas.jpg

 

2018 m. Lapkritis mėn. 08 d., Ketvirtadienis

Kur turėtų stovėti didieji prekybos centrai, kad neišnaikintų smulkiojo verslo

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „yra kaip yra“Mūsų šalyje vyrauja nusivylimas dėl bendro miestų įvaizdžio. Kur turėtų stovėti didieji prekybos centrai, kad „nesusiurbtų“ žmonių iš pagrindinių miesto gatvių ir neišnaikintų smulkiojo verslo? Ar specializuotų parduotuvėlių savininkams prekybos centrai tampa „šiltamiu“, leidžiančiu plėsti savo verslą, ar „koncentracijos stovykla“ privedančia prie išnykimo? Apie tai diskutuota laidoje „Yra, kaip yra“.

„Apie prekybos centrus. Kaip jie įsitvirtino Lietuvoje? Dauguma jų atėjo į neskaidrią politinę aplinką,- laidoje sakė Povilas Urbšys.

Žiūrėkite (P.Urbšys laidoje kalba nuo 15:35): https://lnk.lt/

2018 m. Lapkritis mėn. 08 d., Ketvirtadienis

Į Panevėžio miesto mero kėdę taikosi eilė norinčiųjų: kuris geriausias kandidatas

Seimo narys Povilas Urbšys naujienų portalui JP dar vakar teigė, jog jo vadovaujamas pilietinis judėjimas šią savaitę paskelbs ne tik kandidatų į Panevėžio miesto tarybą sąrašą, bet ir kandidatą į merus.

Šiandien popiet pilietinio judėjimo atstovai išplatino pranešimą. Jame rašoma, jog vakar Panevėžyje įsteigtas visuomeninis rinkimų komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU”.

Komiteto susirinkimo metu vienbalsiai patvirtinta Seimo nario Povilo Urbšio kandidatūra į Panevėžio miesto merus.

Taip pat patvirtintas rinkimų į Panevėžio miesto tarybą kandidatų sąrašas, kuriame įtraukti įvairių sričių miesto visuomenei žinomi žmonės, daugelis dalyvaujantys bendruomeninėse veiklose: Erika Kosej, Rimantas Ridikas, Viktorija Polzunovaitė, Ričardas Bakanauskas, Marija Miknė, Sigitas Laurinavičius, Justinas Mačys, Zita Kazlauskienė, Saulius Skaburskis, Solveiga Dagė, Renata Stančikienė, Saulius Saladūnas, Vilma Baronienė, Mantas Vasys, Jūratė Kavaliauskienė ir kt.

Pasak sąrašo lyderio P. Urbšio, tai žmonės, nebijantys ginti savo tiesą ir išdrįstantys siekti to, kas kitiems atrodo neįmanoma.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Lapkritis mėn. 07 d., Trečiadienis

Kam kelia grėsmę rinkimų komitetai – partijoms ar demokratijai?

zr.jpgSavivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovo 3 dieną. Šiandien startuoja savivaldybių tarybų ir tiesioginių merų rinkimų politinė kampanija. Kaip grybai po lietaus dygsta rinkimų komitetai, kuriuose dalis apžvalgininkų mato pavojų demokratijai.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė teigia, kad nuo kampanijos pradžios būsimų kandidatų reklama turi būti įtraukiama į apskaitą, išlaidos priskiriamos politinės kampanijos išlaidoms.

„Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ apie rinkimų komitetus diskutavo Seimo narys Povilas Urbšys.

Aurimas Perednis: „Estijoje asmuo, norintis kandidatuoti miestų savivaldos rinkimuose, gali pats save išsikelti, tuo tarpu Lietuvoje to daryti negalima. Ką manote apie tokią tvarką?“

Povilas Urbšys: „Pradėkime nuo to, kad mūsų Konstitucijoje yra įtvirtintas lygiateisiškumo principas. Dabartinės politinės partijos daugiausiai susiformavo iš Sąjūdžio judėjimų, o kai didesnė dalis pasirinko ne partinį formatą, o visuomeninį judėjimą, tada atsirado politikoje žmonės, kurie pakeitė politinę sistemą ir atkūrė nepriklausomybę. Įdomiausia yra tai, kad tie, kurie išsirito iš Sąjūdžio judėjimo iš karto pradėjo burtis į partijas ir iš įstatymo išbraukė galimybę formuotis judėjimams bei daryti įtaką politiniams veiksmams. Ilgą laiką buvo ignoruojama konstitucinė nuostata, kuria turi būti užtikrintos teisės ne partiniams žmonėms dalyvauti rinkimuose ne partiniu formatu. Seimo rinkimuose ši galimybė yra palikta tik vienmandatėse apylinkėse, o savivaldos tarybos rinkimuose, kas yra paradoksas, galioja tik sąrašinė rinkimų sistema.“

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt 

2018 m. Lapkritis mėn. 06 d., Antradienis

Seimas blaškosi, ar atimti iš NŽT sklypų formavimo kaime funkciją

Seimas antradienį nepritarė Kaimo reikalų komiteto siūlymui atmesti tokias pataisas. Tokį sprendimą palaikė 46 parlamentarai, prieš buvo 34, o susilaikė 25, todėl jų svarstymas perduotas Aplinkos apsaugos komitetui.Seime stringa pataisos, kuriomis siūloma, nepriklausomai nuo žemės vietos, sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimą bei jų tvirtinimą iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) perleisti savivaldybės administracijos direktoriui. Seimas antradienį nepritarė Kaimo reikalų komiteto siūlymui atmesti tokias pataisas. Tokį sprendimą palaikė 46 parlamentarai, prieš buvo 34, o susilaikė 25, todėl jų svarstymas perduotas Aplinkos apsaugos komitetui. Dabar tokius sprendimus, jei žemės sklypas yra miestų ir miestelių teritorijoje, priima savivaldybės administracijos direktorius, jei kaime – NŽT. Seimo narys Povilas Urbšys tikino, kad savivaldybes „jau turi pakankamai kompetencijų vykdyti tam tikrą priežiūrą“, o galių sutelkimą NŽT, pasak jo, rodo, kad „pati žemė buvo ir liko politinio intereso objektu“. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sako, kad pakeitimai „tiesiogiai sukurtų sąlygas korupcijai pasireikšti“.
Skaitykite:
https://www.lrytas.lt/

V.Ščiavinsko nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 06 d., Antradienis

Seimas ėmėsi siūlymo korupcijos tyrimo klausimus papildyti konservatorių kreipimusi į KT

Be_pavadinimo.pngSeimas ėmėsi siūlymo parlamente atliekamą politinės korupcijos tyrimą praplėsti iki 2018 metų, įtraukiant konservatorių kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl pensijų fondų.

Seimas antradienį po pateikimo pritarė tokiam siūlymui, kurį registravo tyrimui dėl neteisėtos įtakos politiniams procesams vadovaujanti „valstietė“ Agnė Širinskienė.

Už buvo 58 Seimo nariai, prieš – 27, susilaikė devyni parlamentarai. Toliau projektą svarstys Seimo komitetai, pagrindiniu paskirtas A. Širinskienės vadovaujamas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Gavus jo išvadą, bus balsuojama dėl nutarimo pataisos priėmimo.

Šiuo metu naują politinės korupcijos tyrimą atliekančiai Seimo laikinajai tyrimo komisijai nurodyta aiškintis galimą neteisėtą įtaką 2008–2016 metais.

Poveikiu Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) „valstiečių“ lyderiai kaltina buvusį bendražygį Povilą Urbšį. Jų teigimu, buvęs Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas galėjo nurodyti VTEK nariams iš pareigų atleisti buvusį komisijos Prevencijos skyriaus vedėją Mindaugas Siaurį.
Skaitykite:
https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 05 d., Pirmadienis

Viešnagė „Žemynos“ progimnazijoje

em.pngVisai neseniai Nacionalinė komisija paskelbė mokyklų edukacinių erdvių konkurso nugalėtojus. Tarp jų – 3 Panevėžio įstaigos: „Žemynos“ progimnazija, Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė, Gamtos mokyklos.  

Lapkričio 5 d. Seimo narys Povilas Urbšys svečiavosi Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje. Mokyklos direktorius Romualdas Grilauskas, vyresnioji biologijos mokytoja Giedrutė Skorupskienė, vyresnioji rusų kalbos mokytoja Daiva Daunoravičienė, administracijos ir ūkio vadovė Vida Kirchovienė aprodė edukacines erdves. Mokykloje įkurtas turtingas muziejus, mini botanikos sodas, kieme pažintiniu principu sužymėti augalai, įrengtos poilsio zonos. „Visa tai daro didelį įspūdį ir įrodo, kad progimnazija tikrai verta tokio įvertinimo“, - džiaugėsi Povilas Urbšys ir įteikė šių erdvių puoselėtojoms: Giedrutei Skorupskienei, Daivai Daunoravičienei, ir Vidai Kirchovienei po suvenyrą ir gėlių.

Tai jau ne pirmas apdovanojimas progimnazijai Mokyklų edukacinių erdvių konkurse. Iš to matyti, kad „Žemynos“ progimnazijoje edukacinėmis erdvėmis rūpinamasi nuolat.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 275