Naujienos

2017 m. Spalis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

...

jurginasmok.jpg

 

Žmogus užauga, keičiasi,

o Mokytojo žodis

ilgam išlieka giliai jo širdyje.

Ačiū, brangūs Mokytojai,

už Jūsų dovanojamą

išmintį ir gerumą.

 

Povilas Urbšys

2017 m. Spalis mėn. 04 d., Trečiadienis

„Valstietis“ parlamentiniame tyrime dėl korupcijos įžvelgia politinius spąstus

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „urbšys bauro“„Valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys teigia, kad planuojamas parlamentinis tyrimas dėl verslo įtakos politikams, yra visiškai nereikalingas. Jo teigimu, tai gali būti paprasčiausias bandymas sužaisti politinį žaidimą. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, „valstietis“ Vytautas Bakas tik pradėjus kalbėti apie tokį tyrimą, patikino, kad jis būtų nukreiptas trimis kryptimis ir truktų apie pusmetį. Pirmoji tema – Mindaugo Basčio ir „Rosatom“ ryšys, taip pat neskaidri verslo įtaka politiniams sprendimams ir strateginių įmonių valdymas.

Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt

2017 m. Spalis mėn. 04 d., Trečiadienis

Ilgos dantų protezavimo eilės nagrinėtos kartu su Odontologų rūmais

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai praėjusį penktadienį Panevėžio miesto savivaldybėje surengtu tarybos posėdžiu pradėjo išvažiuojamųjų posėdžių ciklą regionuose. Dalyvauti pirmajame posėdyje pakviesti ir Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) atstovai. Įstaigos Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė Odontologų rūmų nariams, Panevėžio ir Utenos gydymo įstaigų odontologams, politikams ir kt. pristatė dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) aktualijas. Pagrindinė išsakyta problema – labai ilgos dantų protezavimo eilės Panevėžio mieste.
Odontologų rūmų tarybos pirmininkas pažymėjo, kad iš visų regionų per posėdžius surinktą ir apibendrintą aktualią informaciją kitų metų vasario mėnesį planuojama pristatyti Seime. Posėdyje dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys stebėjosi išgirdęs, kad Panevėžio miesto savivaldybė kartą dantims protezuoti lėšų yra skyrusi taip, kad jų nebuvo galima spėti iki metų galo panaudoti, ir paprašė Panevėžio TLK siūlyti, kaip reikėtų keisti teisės aktus, kad jie padėtų spręsti įsisenėjusią ilgos dantų protezavimo eilės Panevėžyje problemą.

Skaitykite: https://aina.lt/

2017 m. Spalis mėn. 03 d., Antradienis

Panevėžyje atidaryta Sauliaus Urbonavičiaus-Samo tapybos paroda

Spalio 3 d. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos ekspozicijų erdvėje atidaryta legendinės roko grupės BIX lyderio Sauliaus Urbonavičiaus-Samo tapybos darbų paroda „Laikas atskleisti tikrąjį veidą“.

Legendinė grupė BIX švenčia trisdešimtmetį, o jos lyderis Samas sako, kad tai nėra vien muzikantų grupė, tai menininkų grupė. Todėl jis nusprendė parodyti savo tapybos darbus. Parodos lankytojai išvydo seniai sukurtus Samo paveikslus. Jis pirmąkart pristato tokio masto parodą. 

Jaunystėje manė tapsiąs dailininku. Net studijavo dailę Šiaulių universitete, bet po to nusprendė pasirinkti muzikanto kelią. Tačiau kartais pasiilgsta tapybos, tik dėl milžiniško užimtumo negali jai skirti laiko. Gal dar ateityje? Dabar jis savo dailininko talentą panaudoja kurdamas savo grupės plokštelių viršelius bei muzikinius klipus.

Gausiai susirinkusiai jaunatviškai auditorijai dailininkas papasakojo apie savo kelią į dailę ir muziką, apie savo sėkmes ir paklydimus, atsakinėjo į klausimus.

Povilo Urbšio padėjėja sveikino dailininką sakydama : “Dauguma iš mūsų jus pažįstame kaip televizijos žmogų, muzikantą, prodiuserį. Ši paroda gerokai nustebina ir tarsi sugriauna to televizinio Samo įvaizdį, atskleisdama asmenybės nenuspėjamumą ir spalvingumą“. Paspaudusi ranką menininkui padėjėja apgailestavo, kad pats Seimo narys negali asmeniškai pasveikinti savo mokyklos laikų draugo, perdavė šilčiausius linkėjimus ir įteikė suvenyrą.

2017 m. Spalis mėn. 03 d., Antradienis

Edukacinis dailės projektas „Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“, skirtas Algirdo Juliaus Greimo 100-mečiui

Spalio 3 d. Vilniaus Rotušėje vyko Edukacinio dailės projekto „Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“, skirto Algirdo Juliaus Greimo 100-mečiui baigiamas renginys. Antrus metus iš eilės vykstančio projekto sumanytoja ir meno vadovė – žinoma Lietuvos dailininkė ir pedagogė Emilija Gaspariūnaitė-Taločkienė.

Šiuo projektu skatinama ne tik piešti, domėtis menu, bet ir pažinti savo valstybės istoriją, kurti ir puoselėti kultūrinį paveldą bei tapatumą.

Šiemet LDS nariai - dailininkai-pedagogai, kartu su savo moksleiviais dalyvavo piešinių konkurse, skirtame lietuvių kilmės prancūzų kalbininko A. J. Greimo 100-osioms metinėms pažymėti. A. J. Greimo vardas yra įtrauktas į UNESCO ir valstybių narių 2016-2017 m. minimų sukakčių sąrašą, o 2017-ieji LR Seimo yra paskelbti A. J. Greimo metais. Konkurso tema skiriama lietuvių kalbos kultūrai ir įvairioms jos formoms: literatūrai, sakmėms, mitologijai, semiotikai ir pan. Tuo pačiu tai ir 2018-ųjų metų Lietuvos šimtmečio minėjimą reflektuojančios temos.

Konkurse  dalyvavo 7 Lietuvos meno mokyklos ir lietuviškas šaknis turintys vaikai iš užsienio: Altajaus krašto, Argentinos bei Ukrainos. Prie projekto dirbo 26 pedagogai, dalyvavo 184 moksleiviai ir 35 ikimokyklinio amžiaus vaikai, taip pat 14 profesionalių menininkų. 

Iškilmingo renginio metu buvo suteiktas žodis renginio globėjui Seimo nariui Povilui Urbšiui. Buvo teikiami apdovanojimai, vyko koncertas.

2017 m. Spalis mėn. 02 d., Pirmadienis

...

kardelis.jpg

Gerbiami Policijos darbuotojai,

Pasiaukojimas, ryžtas, ištvermė,

teisingumas, saugumas, pagalba –

visa tai aprėpia POLICIJA.

Esate verti pasitikėjimo.

AČIŪ JUMS.

 

Povilas Urbšys

2017 m. Spalis mėn. 01 d., Sekmadienis

Kiek Seimo narių taps išdavikais?

Lemtingas smūgis valstybiniam lietuvių kalbos statusui gali būti kirstas netrukus - tereikia Seimui patvirtinti jau užregistruotą projektą, pagal kurį raides W, Q ir X bus leidžiama naudoti asmens tapatybę liudijančio dokumento pagrindiniame puslapyje, taip sukuriant precedentą, t.y. atveriant vartus tolesniam valstybinės kalbos darkymui. Seimo narys Povilas URBŠYS mano, kad tai būtų Pandoros skrynios atidarymas.

- Vardų ir pavardžių rašymo originaliais rašmenimis pasuose diskusija trunka jau kone dešimtmetį. Galima daryti išvadą, kad nėra valios priimti sprendimą: parlamentarai jau pasirengę nebegerbti Konstitucijos, tačiau vis dar bijo ar nedrįsta išduoti?

- Man atrodo, nebebijo. Galbūt delsimą lemia tai, kad tokie Seimo nariai kaip Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė bei Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša daro viską, kad nebūtų priimti skuboti sprendimai. Bet baisiausia yra tai, kad inicijuojant įstatymus, kurie iš tikrųjų žaloja lietuvių valstybinę kalbą, nesuvokiama, kad tai yra išdavystė. Viena didžiausių XXI amžiaus problemų yra tapatybės problema ir kaip kiekviena tauta spręs tautinės, šeimos, žmogaus tapatybės klausimus, nuo to priklausys jos egzistavimas ir tolesnis išlikimas. Toji Tauta, kuri fiksuoja masišką žmonių nukraujavimą, kaip tik ir turėtų iš paskutiniųjų daryti viską, kad išsaugotų, kas yra svarbiausia toje valstybėje.

Skaitykite http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 30 d., Šeštadienis

Intrigų centre - A. Skardžius

lnklaida.pngSu valstiečiais į valdžią atėję politikai nespėja aiškintis, kuo baigsis Artūro Skardžiaus verslo ryšių ir interesų tyrimas Seime, mat A. Skardžius yra vienas iš tų Socialdemokratų frakcijos Seime narių, kuris padėjo parašą po frakcijų koalicija. Jei Seime – kaip ir gyvenime, tai juk parašų už dyką nebūna. Ar tikrai taip? – apie tai rugsėjo 28 d. dienos LNK televizijos laidoje „Dienos komentaras“ Seimo  Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius ir vienas iš Valstiečių frakcijos narių Povilas Urbšys diskutavo su laidos vedančiąja žurnaliste Indre Makaraityte.

Žiūrėkite: http://www.lnkgo.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 29 d., Penktadienis

Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto naujų mokslo metų atidarymas

kalba.jpg

Rugsėjo 29 d. į A. Lipniūno progimnaziją susirinko gausybė pagyvenusių žmonių. Čia naujuosius mokslo metus paskelbė Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakultetas.

Praėjusiais 2016 metais čia pradėjo mokslus 80 klausytojų, o baigiant būrys pagausėjo 150. „Aiškiai matosi, kad šiemet besimokančiųjų bus dar daugiau“,- džiaugėsi fakulteto dekanė Zita Kazlauskienė. Renginyje koncertavo Panevėžio muzikos mokyklos mokiniai, Panevėžio bendruomenių rūmų kolektyvas, dėstytojai pristatė numatytas veiklas, užsiėmimų organizavimo tvarką.

Universiteto Panevėžio fakultete veikia istorijos, krašto ir pasaulio pažinimo, dvasinio tobulėjimo, užsienio (anglų, vokiečių, lenkų ir prancūzų) kalbų, kompiuterinio raštingumo, menų fakultetai ir Dainos klubas. Visoje Lietuvoje jau veikia apie 50 Trečiojo amžiaus universitetų. Pirmasis įsteigtas prieš 22 metus. 

Povilas Urbšys prisipažino esąs šiek tiek suglumęs, nes nesitikėjo pamatyti tiek daug žmonių. „Dar visai neseniai su A. Lipniūno progimnazijos direktore kalbėjome apie tai, kad mokykla tuštėja, tarėmės, ką daryti, kad jos nereikėtų uždaryti. O tai, ką šiandien pamačiau salėje, verčia galvoti, kad ši mokykla ir toliau gyvuos, nes ji vėl atgijo“, - džiaugėsi Seimo narys. Visiems susirinkusiems jis padėkojo už bendrystę ir žinių troškimą, o dekanei Zitai Kazlauskienei padovanojo simbolinį Angelą sargą, kad saugotų universitetą nuo negandų.

2017 m. Rugsėjis mėn. 29 d., Penktadienis

Krepšinio turnyras vaikų globos namuose

vnamai.jpgRugsėjo 29 d. Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose vyko tradicinis, jau septintasis, Lietuvos vaikų globos įstaigų krepšinio turnyras. Turnyre dalyvavo  Panevėžio, Obelių, Linkaučių, Antazavės, Šiaulių ir Molėtų vaikų globos namų komandos. 

Į šventės atidarymą atvyko gausus svečių būrys: Seimo nariai, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas,  „Lietkabelio“ komandos žaidėjai broliai Darjušas ir  Kšyštofas Lavrinovičiai, krepšinio sirgaliai broliai Maciai iš Latvijos.

Varžybų atidarymo ceremonijoje dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino sportininkus, palinkėjo gražios sportinės kovos ir pagarsino, kad varžybų pabaigoje geriausiam tritaškių metikui skiria prizą. Prizas varžybų pabaigoje įteiktas Šiaulių vaikų globos namų auklėtiniui.

Vakare po atkaklios kovos paaiškėjo nugalėtojai – Obelių vaikų globos namų auklėtiniai. Visos varžybose dalyvavusios komandos apdovanotos diplomais, taurėmis, kamuoliais ir saldžiais prizais. Nuvargę, bet linksmai nusiteikę varžybų dalyviai susėdo prie vaišių stalo pabendrauti su draugais.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 212