Naujienos

2019 m. kovas mėn. 04 d., Pirmadienis

Panevėžiečiai sudvejojo dabartiniu meru: vyks antrasis turas

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Panevėžiečiai sudvejojo dabartiniu meru: vyks antrasis turas“

Panevėžyje antrajame rinkimų ture dėl mero posto susirungs dabartinis miesto vadovas Rytis Mykolas Račkauskas bei parlamentaras Povilas Urbšys. Dabartinis meras rinkimuose sekmadienį sulaukė 28,6 proc. balsavusiųjų palaikymo, P. Urbšys surinko 18 procentų balsų. Trečia liko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė Indiana Grigienė su 15,3 proc. balsų. Toliau rikiuojasi „valstiečių“ atstovas Kęstutis Lukoševičius (9,5 proc. balsų), socialdemokratas Ramūnas Vyžintas (6,29 proc.), Lietuvos žaliųjų partijos kandidatė Gema Umbrasienė (6,14 proc.). R. M. Račkauskas turės ir didžiausią frakciją – jo komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ gavo aštuonis mandatus. Antri lieka Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su penkiais mandatais, trečias – P. Urbšio komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU“, turėsiantis keturis mandatus taryboje.

P. Urbšys prognozuoja, kad antrajame ture jį kritikuojančio R. M. Račkausko komanda gali vienytis su „valstiečiais“, tad daug kas priklausys, ar jį palaikys kitos miesto valdžios siekiančios partijos. „Antram ture rinkėjas turės apsispręsti, ar jis nori, kad miestui atstovautų asmuo, kuris teisme įrodinės savo nekaltumą, paskui kurį tempsis korupcinis šleifas. Aš savo pergale tikiu“, – BNS sakė jis.

Panevėžio miesto taryboje renkami 27 politikai, įskaitant merą. Antrasis merų rinkimų turas vyks kovo 17 dieną.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt

Nuotr. BNS

2019 m. kovas mėn. 03 d., Sekmadienis

P. Urbšys tiki, kad rinkėjų apsisprendimas bus pats geriausias miestui

Visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą Kartu“ kandidatas į Panevėžio miesto merus Povilas Urbšys ankstesniuose savivaldos rinkimuose savo kandidatūros nekėlė. Politikas antrą kadenciją dirba Seime – išrinktas 2012–2016 metų ir 2016–2020 metų kadencijas.

P. Urbšys naujienų portalui JP sakė, kad tiki panevėžiečiais.

„Tikiu, kad rinkėjų apsisprendimas bus pats geriausias miestui. Panevėžys bus jaukus ne vien tik valdžios kėdėse sėdintiems, bet ir renkantiems į tas kėdes atsisėsiančius“, – teigė jis.

Praėjusiuose 2015–2019 metais tiesioginiuose merų rinkimuose P. Urbšys nedalyvavo.

Tuomet į savivaldybės tarybos daugumą buvo išrinkti P. Urbšio vadovaujamo rinkimų komiteto atstovai – 2015 metais vykusiuose rinkimuose Panevėžio miesto taryboje judėjimas gavo 7 mandatus, o meru buvo išrinktas Rytis Mykolas Račkauskas.

Skaitykite:https://jp.lt

Nuotr. BNS

2019 m. kovas mėn. 03 d., Sekmadienis

Spektaklio "Skrydis į Panevėžį" premjera

Kovo 1 d. Panevėžio teatre "Menas" vyko Jaunuolių dienos centro vykdomo REAL projekto komandos spektaklio "Skrydis į Panevėžį" premjera. Tai penkių šalių vykdomas projektas (Lietuvos, Portugalijos, Graikijos, Lenkijos ir Anglijos), kurio metu susirinkę projekto dalyviai mokėsi kurti kartu. Šiame darbuotojų profesinio bendradarbiavimo projekte įvairių šalių meninio užimtumo darbuotojai kartu su 12 Jaunuolių dienos centro lankytojų pastatė spektaklį, kurio premjera ir vyko teatre. Spektaklio režisierė danė Grit Aino Berthelsen. Reikia pasidžiaugti, kad socialinės įstaigos vykdo tokius tarptautinius projektus ir tampa žinomos Europos mastu. Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino projekto dalyvius, pasidžiaugdamas, kad jie padarė tai, ko negali padaryti kiti. Netgi spektaklio pavadinimas simboliškas, tarsi kviečia visus į Panevėžį. Jis pasveikino režisierę iš Danijos, projekto vadovę iš Anglijos ir įteikė Jaunuolių dienos centro teatro grupei receptų knygas jų naujai kavinei, kurioje po įtemptų repeticijų aktoriai renkasi išgerti arbatos.

2019 m. kovas mėn. 01 d., Penktadienis

Lopšelis-darželis „Gintarėlis“ minėjo jubiliejų

Kovo 1 d. Panevėžio lopšelis-darželis „Gintarėlis“ minėjo 55-ąjį savo gimtadienį. Nepaisant atėjusio kalendorinio pavasario, už lango krito baltos snaigės, o besirenkantys svečiai ugdymo įstaigai linkėjo daug mažų „gintarėlių“.

„Gintarėlis“ - katalikiškos krypties ikimokyklinė ugdymo įstaiga. Ugdymo procesas ikimokyklinio ugdymo grupėse vykdomas pagal individualią lopšelio – darželio programą ,,Gintarėlyje gyvensim, gėrio daigelius purensim.” Lopšelis - darželis yra nacionalinės katalikiškų mokyklų asociacijos narys (NKMA). 

Renginyje lankęsis Povilas Urbšys džiaugėsi darželio bendruomene, jos puoselėjamomis vertybėmis ir citavo darželio himną: „Gintarėlis spindės tarsi saulė ir primins Dievo meilės vaisius. Tegu sklis šita meilė pasauly ir gerumo pripildys visus.“

Seimo narys įteikė padėkas už nuoširdų darbą vyr. auklėtojai Ingai Leonienei ir auklėtojos padėjėjai Juditai Šereikienei.

2019 m. Vasaris mėn. 27 d., Trečiadienis

Spaudos fotografija 2018

sp.pngVasario 27 d. į Panevėžio fotografijos galeriją atkeliavo kasmetinės parodos „Lietuvos spaudos fotografija“ darbai. Tai paroda patraukianti ypatingą fotografijos mylėtojų dėmesį.

Fotografijų konkursui pernai nuotraukas pateikė 121 autorius. Jos pateiktos pagal temas: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Europos metai“, „Kultūra ir pramogos“, „Diplomatija“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Gamta ir jos apsauga“, „Reportažas / Fotopasakojimas“, „Spindesys“. Tarptautinė komisija vertino keturis tūkstančius darbų. 2018-ųjų metų auksinio kadro laimėtojas – ir panevėžietis Stasys Povilaitis, kuris šį įvertinimą pelnė kategorijoje „Gamta ir jos apsauga“ už fotografiją „Eržilai mechanikai, bei buvęs panevėžietis Paulius Peleckis kategorijoje „Kultūra ir pramogos“.

Povilas Urbšys pasidžiaugė laukiama kasmetine paroda, padėkojo už progą susipažinti su pačiomis geriausiomis praėjusių metų fotografijomis ir fotografais bei pasveikino auksinio kadro laimėtojus įteikdamas jiems po suvenyrą.

2019 m. Vasaris mėn. 27 d., Trečiadienis

Kazimiero Barėno literatūrinė premija – Vaivai Rykštaitei

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka nuotrauka.Jau dešimtą kartą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka metų pradžioje išrenka Kazimiero Barėno literatūrinės premijos laureatą. 2018-ųjų metų premijos laureate tapo Vaiva Rykštaitė už romaną „Trisdešimt“, kurį 2017 m. išleido leidykla „Tyto alba“.

Premijos teikimo šventė vyko vasario 27 d. G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos konferencijų salėje.

Vaiva Rykštaitė (g. 1985 m.) – ketvirtos kartos kaunietė, baigusi filosofijos studijas VDU ir Londone. Gyveno ir dirbo Milane, Londone, daugiau nei metus praleido keliaudama po Indiją. Šiuo metu gyvena Havajuose, augina dukterį. „Trisdešimt“ – penktoji autorės knyga.

Rašytojos, literatūros kritikės Renatos Šerelytės nuomone: „Vaiva Rykštaitė –   jauna autorė, turinti kūrybinio ir intelektinio potencialo, jos stilius laisvas ir veržlus, nepretenzingas ir nesukaustytas, romaną skaityti įdomu, nes jis išgyvenamas ir autentiškai, ir laikomasi deramo atstumo, kurį turi sukurti literatūrinio teksto pasakotojas. Kita vertus, tai ir gana subtili moteriškosios savasties atvertis, ir savojo „aš“ apmąstymas, pasitelkiant gyvą ir spalvingą giminės istoriją.“

„Gyvendama ir kurdama taip toli Havajuose, kur lyg ir nėra nieko lietuviško, jūs bandote perteikti tą dvasios būseną ir ją išskleisti savo kūryboje. Džiaugiuosi ir sveikinu jus, Vaiva, kad būdama taip toli esate arti“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir įteikė laureatei gėlių puokštę ir suvenyrą. Naudodamasis proga Seimo narys pasveikino naująją Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vadovę Jurgitą Bugailiškienę įteikdamas jai gėlės žiedą ir dvi naujosios Romuvos fotografijų knygas.

V.Somovo nuotr. 

2019 m. Vasaris mėn. 27 d., Trečiadienis

Kandidatai į Panevėžio merus neįvardija, kokią komandą burs, jei laimės rinkimus

Savivaldos rinkimai praūš ir išrinktiesiems į Panevėžio miesto savivaldybės Tarybą teks formuoti ne tik valdančiąją daugumą, bet ir galvoti, kas taps Savivaldybės administracijos direktoriumi, kas bus vicemerais bei, kas patarinės išrinktajam merui.

Nors rinkimų baigtis dar neaiški ir nežinia, kokia partija ar visuomeninis rinkimų komitetas dominuos Taryboje, naujienų portalas JP vienuolikos kandidatų į Panevėžio merus klausė, kokias komandas jie formuotų, jei laimėtų rinkimus.

 „Komandą esu suformavęs – visas visuomeninio komiteto sąrašas. Dar paliekame vietos ir kitiems dalyvauti Tarybos darbe. Jeigu kalbame, kas bus administracijos direktorius, vicemerai, apie tai verčiau kalbėti po rinkimų. Tai yra politinio pasitikėjimo postai ir jie atsiranda, kuomet sudaromos koalicijos.

Darbas valstybinėje  tarnyboje išmokė, kad asmeninės ambicijos ir darbas – du skirtingi dalykai. Labai gerai pamenu, kaip buvo sudaroma koalicija dabartinėje Tarybos valdančiojoje daugumoje. Buvau tas žmogus, kuris betarpiškai kalbėjau ir derinau pozicijas sudarant koaliciją. Turiu pakankamai patirties. Esame pasiruošę sudaryti koaliciją su tais, kurie nuoširdžiai nusiteikę dirbti. Pats svarbiausias iššūkis suformuoti po rinkimų veiksmingą koaliciją. Ją suformavus ir bus sprendžiama, kas užims pareigas. Labai norėtųsi, kad koaliciją sudarytume ne dėl kėdžių ir postų, o dėl idėjų ir darbų“.

Skaitykite:https://jp.lt

2019 m. Vasaris mėn. 26 d., Antradienis

P. Urbšys: mane stebina skleidžiamas melas


Mūsų tikslas – ne valdyti miestą, o įgalinti žmones kurti jį KARTU. 

 Jau šeštus metus dirbate Seimo nariu ir įpusėjus antrai kadencijai ryžotės iš Seimo grįžti į Panevėžį. Kas lėmė apsisprendimą kadencijos vidury kandidatuoti į merus?

 Jei dabartinis Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas ir jo pagrindinė komanda nebūtų buvusi išrinkta su mano pavarde, tikrai manyčiau, kad ne mano reikalas, kas prieš ketvertą metų panevėžiečiams jų buvo pažadėta ir liko nepadaryta.

 Antra, mano, kaip politiko, prioritetas – pasiekti, kad realiai veiktų piliečių savivalda.

Tai ir yra dvi esminės priežastys, kodėl apsisprendžiau prisiimti asmeninę atsakomybę už darbus, kurie R. M. Račkausko komandos liko nepadaryti.

Komanda, kurią subūriau prieš ketvertą metų – visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ pagrindinį tikslą sau kėlė sustiprinti valdžios kontrolę, žmonių bendruomenines galias ir deklaruoti politikoje skaidrumą bei atvirumą. Neatsitiktinai R. M. Račkauskas rinkimų naktį atsakydamas žurnalistams į klausimą, koks jo pagrindinis darbas, pareiškė: padaryti tai, ko nepadarė STT.

Su mano pavarde išrinktiesiems į Panevėžio valdžią palinkėjau nepamiršti, kad dovanos yra ne jie, o žmonės, kurie juos išrinko, ir padaryti viską, kad žmonės būtų įgalinti kontroliuoti juos, esančius valdžioje.

 Iš savo ilgametės darbo STT patirties galiu pasakyti: bet kokia nekontroliuojama, save įsimylėjusi valdžia anksčiau ar vėliau paslysta ant savo piktnaudžiavimo.

Todėl Panevėžio savivaldybę ir lydi amžinas prakeiksmas, kai vienas paskui kitą jos vadovai turi stoti prieš teismą.

Kai kas bando jus kaltinti neva esate užsakovas dabar Panevėžio savivaldybei šešėlį metusios korupcijos bylos, kurioje įtarimai pareikšti merui R. M. Račkauskui, taip pat jo patarėjai. Kaip manote, kodėl keliamos tokios asociacijos?

Taip, tokių kaltinimų girdėti. Bet tie žmonės pamiršta, kad ne R. M. Račkauskas siejamas su kova su korupcija, o būtent P. Urbšys, 15-a metų atidavęs tai kovai.

Šita korupcinė byla man didesnė gėda nei R. M. Račkauskui. Tas, kuris per rinkimus prisistatė kaip skaidrumo garantas, buvo patupdytas į areštinę. Iš paskutinės mano, kaip liudininko, apklausos STT supratau, kad filmas apie R. M. Račkausko įtartinas veikas, vykusias jo kabinete, buvo sukamas nuo 2018 m. pradžios.

Mane toje istorijoje labiausiai žeidžia tai, kad pagrindiniai šios bylos veikėjai puikiausiai žino, kokie įrodymai yra surinkti ir kad jie pradėti rinkti ne nuo gegužės, kai pašlijo mano ir R. M. Račkausko santykiai, o dar gerokai prieš pusmetį.

Ir jie puikiai žino, kad ne P. Urbšys inicijavo STT tyrimą. Atvirkščiai, R. M. Račkausko neskaidrūs veiksmai padarė STT taikiniu ir mane, nes pagal gautą oficialų STT pranešimą dėl taikytų prievartos priemonių paaiškėjo, kad STT klausėsi mano pokalbių ir kontroliavimo kitas mano elektronines priemones.

Negana to, įtariamasis meras R. M. Račkauskas ne tik akiplėšiškai meluoja, tačiau daro viską, kad mane nutildytų uždrausdamas kalbėti tiesą. Kitaip negaliu paaiškinti su jo palaiminimu atsiradusio pareiškimo prokuratūrai, kurio pagrindu iškelta baudžiamoji byla dėl neva pagarsintų ikiteisminio tyrimo duomenų.
Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt

2019 m. Vasaris mėn. 25 d., Pirmadienis

Didžiausia korupcijos byla: kritikos strėlės ir teismų sistemai, ir „šou“ rengiantiems pareigūnams

Vaidotas Beniušis, Povilas Urbšys, Vitalijus Gailius, Edmundas Jakilaitis, Vytautas Nekrošius

Didžiausioje teismų korupcijos byloje teisėjai suimti, o visuomenė skęsta informacijos migloje. Kokie klausimai kyla stebint didžiausią istorijoje korupcijos teismuose tyrimą – diskusija „DELFI Dėmesio centre“.

Laidoje – Vilniaus universiteto Teisės fakulteto akademikas, prof. Vytautas Nekrošius, Seimo antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, Seimo narys Povilas Urbšys ir BNS vyr. redaktorius Vaidotas Beniušis.

– Pone Urbšy, sakote, neturėtų būti galvojama apie viešuosius ryšius. Bet pvz., sumos paskelbimas nenurodant, pas kurį teisėją rastą, čia nėra viešieji ryšiai?

P. Urbšys: Jei kalbėsime apie sumą, tai mane nustebino. Galbūt tokiu būdu norėta reaguoti į tą opiniją, kuri dabar skleidžiama, kad yra aukos, kad galbūt pertekliniai veiksmai yra padaryti. Nes atsimenu mūsų tyrimą, mes užsienio valiuta radome apie 6 milijonus litų. Kratos metu buvo padaryta klaida ir įrašyti 4 mln. Kai prokuroras tikslino pas įtariamąjį sumą, sako: čia, matote, parašyta mažiau, nei mes radome. Įtariamasis sako: aš jokių pretenzijų neturiu dėl to skaičiaus. Užslėpta forma buvo pasiūlymas. Bet mes neskelbėme tyrime, kad buvo rasta tokia pinigų, nes, kaip parodė tolesni veiksmai, kaip visada, viskas teisėta, reikėjo grąžinti tuos pinigus. Tai kas bus su tais teisėjais, jei rasti pinigai bus pagrįsti, deklaruoti. Gali būti atvirkštinis procesas. Nes tada sakys: palaukite, jūs kalbėjote, kad radote 200 tūkst. Jūs sulaikėte teisėjus, ir dabar teismuose nėra pinigų sumos, nei ten nėra tų teisėjų visų, galų gale iš 26 liks keletas. Tai tikrai suprantu pareigūnus, kad jiems dabar irgi sudėtinga, jiems reikia reaguoti į opiniją, bet nereikia persistengti.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr. K. Čachovskij 

 

2019 m. Vasaris mėn. 24 d., Sekmadienis

Politinių kalinių ir tremtinių ataskaitinis susirinkimas

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga“Vasario 24 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo Politinių kalinių ir tremtinių Panevėžio skyriaus ataskaitiniame susirinkime.

1988 metais pakilusi tautinio Atgimimo banga sužadino viltis kovoti dėl Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo. Buvę sovietinių lagerių politiniai kaliniai ir Sibiro tremtiniai pirmieji suskato jungtis į organizaciją. Susibūrė „Tremtinio“ klubas, kuris vėliau peraugo į Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungą. LPKTS puoselėja tautinę savimonę ir tautinę kultūrą, rūpinasi jaunosios kartos pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymu, rezistencijos ir tremties atminimo įamžinimu, sovietinės okupacijos ir komunistinio lietuvių tautos genocido padarinių likvidavimu ir istorinės tiesos apie pasipriešinimą okupacijai atkūrimu, palaiko šalies politines ir ekonomines reformas, gynybinės galios stiprinimą.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 290