Panevėžio XX jubiliejinio keramikų simpoziumo darbų parodos atidarymas

Rugpjūčio 1-osios dienos pavakare Panevėžio Dailės galerijoje meno mylėtojai gausiai susirinko į Panevėžio XX jubiliejinio keramikų simpoziumo darbų parodos atidarymą. Dar gerokai iki renginio pradžios I aukšto salėje šurmuliavo ir naują šamoto darbų ekspoziciją susidomėję tyrinėjo panevėžiečiai ir miesto svečiai.

Penkias savaites vykusio simpoziumo metu 10 menininkų iš Baltarusijos, Irano, Ispanijos, JAV, Rumunijos ir Lietuvos intensyviai kūrė meno kūrinius keramikos įmonėje „Midenė“, ten juos išdegė.Vyko keramikų kūrybos vakarai, konferencija „Keramikos meno tendencijos“, akcija „Lipdo visas miestas“.

Parodos atidarymo renginį vedė Dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė. Ji žadėjo jau kitais metais kviesti į naujo, dabar statomo pastato atidarymą, kuriame bus galima pamatyti kol kas archyvuose saugomą šamoto keramikos darbų visumą. Šiais metais dalyvių skaičius pasipildė, tad dabar kolekciją sudaro jau iš 35 valstybių menininkų darbai.

Sveikinimo žodį taręs Seimo narys Povilas Urbšys pasidžiaugė, kad keramikos simpoziumai ir sukaupta unikali kolekcija garsina Panevėžį – mūsų miestas yra tarsi keramikos Meka, į kurį suvažiuoja menininkai iš viso pasaulio. Šis simpoziumas neįsivaizduojamas be jo iniciatorės ir globėjos, tad dėkojo ir įteikė padėką Jolantai Lebednykienei, o taip pat - dovaną menininkams, linkėdamas plastiškos kūrybos.

Menininkė iš Kauno Živilė Bergins pasveikino simpoziumo dalyvius Kauno keramikų vardu ir įteikė meno katalogus.

Garbus svečias profesorius Juozas Adomonis, Dailės galerijos direktorės pavadintas vienu iš Lietuvos keramikos tėvų, įvertino parodą sakydamas, kad pirmas žvilgsnis daro gerą įspūdį ir linkėjo keramikams, organizatoriams sveikatos, energijos bei karštos ugnelės.

Vilniaus Dailės akademijos prorektorius Arvydas Šaltenis emocingoje kalboje pabrėžė, kad keramika yra jėga: molis, vanduo ir ugnis. Jis pastebėjo: jei anksčiau daugelį metų Panevėžį garsino J. Miltinio dramos teatras, tai dabar, žiūrint iš Vilniaus, estafetę perima keramikai.

Dvi jaunos atlikėjos Vakarė ir Eglė padovanojo susirinkusiesiems keletą melodingų dainų, pritardamos smuiku ir gitara.

Galerijos direktorė dėkojo rėmėjams, leidyklai „Amalkera“, išleidusiai šamoto gaminių katalogą, ekspozicijos architektei Gražinai Pajarskaitei, renginio vertėjui Ričardui Pagiriui, kvietė  antrame galerijos aukšte pasižiūrėti režisieriaus Jono Čergelio sukurtą 18 min. videofilmą apie šamoto tapimą meno kūriniais, bei pasivaišinti punšu galerijos kiemelyje.