Kurčiųjų dienai skirtas renginys „Pajuskime bendravimo džiaugsmą“

Rugsėjo 25 dieną Panevėžio laisvės aikštėje vyko respublikinis renginys, skirtas kurčiųjų dienai paminėti „Pajuskime bendravimo džiaugsmą“, kurio svarbiausias tikslas – pabendrauti vieniems su kitais. Tuo pat metu buvo siekiama rekordo pavadinimu „Vienoje vietoje daugiausia žmonių kalbančių lietuvių – gestų kalba“. Rezultatai bus siunčiami Lietuvos rekordų registravimo agentūrai „Factum“.

Nuoširdžiais plojimais susirinkusieji pritarė Pumpėnų parapijos klebono kun. Domingo Avellaneda Cabanillas, dirbančio su Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniais, žodžiams: „Man šie vaikai buvo pristatyti kaip ypatingi. Tačiau su jais pabendravęs aš supratau, kad jie ypatingi ne todėl, kad negirdi, o todėl, kad jų širdis ypatinga. Todėl tegul čia būna ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rekordas, kaip mes mylime vieni kitus“.

Pantomimos, šokio, dainų imitacijos meniškas programas atliko keliolika vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų grupių, atvykusių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, kitų miestų ir Panevėžio. Trejetą valandų vykusį renginį vedė ir kiekvienai pasirodančiai grupei šiltų žodžių negailėjo pagrindinė organizatorė Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė. Vieniems kitus suprasti padėjo ir lietuvių – gestų kalbos bei tarptautinių žodžių gestų mokė Panevėžio apskrities gestų kalbos vertėjų centro direktorė ir vertėjos. Rudeniškai vėsią dieną gausiai susirinkusių žiūrovų tarpe buvo nemažai vaikų iš Panevėžio Alfonso Lipniūno, „Rožyno“ progimnazijų, Pradinės mokyklos. Jie į programą įsijungė dainuodami ir šokdami scenos  prieigose, susidomėję stebėjo dresuotų šunų pasirodymą. Visi šventės dalyviai ir žiūrovai buvo apdovanoti UAB „Dagemos konditerija“ gamintomis saldžiosiomis rankelėmis.

Danutė Kriščiūnienė dėkojo renginio rėmėjams, tarp jų – Seimo nariui Povilui Urbšiui. Seimo nario vardu padėjėja pasveikino visus susirinkusius, įteikė gėles kiekvienam pasirodžiusiam kolektyvui ir perdavė žinią, jog Seimo narys Povilas Urbšys iš padidintos Seimo nario atlyginimo dalies skiria 500 Lt Panevėžio kurčiųjų sporto klubui „Vėjas“. 

Renginio pabaigoje Panevėžio Laisvės aikštėje esančiųjų rankose suplazdėjo margaspalviai drugeliai – aitvarai, simbolizuojantys žinių siekimą ir kilimą į viršų. Taip šia švente buvo pakylėta ir joje dalyvavusiųjų dvasia.