Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai skirtas renginys Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijoje

Vasario 13 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijoje renginyje, skirtame Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Moksleiviai atliko šokio kompoziciją ir inscenizaciją Lietuvos laisvės tema. Mokyklos direktorė Adelė Bakienė pasveikino mokyklos bendruomenę artėjančios Vasario 16-osios proga, kuomet sukaks 97-eri metai nuo Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo.

Povilas Urbšys sakė: „Mes kuriame Lietuvą savo šypsena vienas kitam, savo geru žvilgsniu, Jūs kuriate Lietuvą savo žiniomis. Ir tik tada Lietuva tampa mūsų visų namais, kuriuose mes kiekvienas jaučiamės jaukiai. Bet nepamirškite vieno dalyko: laisvė nėra duodama, laisvė visada yra iškovojama. Norėčiau, kad jūs visada turėtumėte drąsos tą laisvę apginti. Jeigu nebūtų Vasario 16-osios, nebūtų drąsių vyrų ir moterų, apsisprendusių aukoti save, mes šiandien neturėtume Valstybės. Matau, kad auga jaunoji karta Lietuvoje – naujoji Lietuvos stiprybė ir ateitis. Tikiu, kad Jūs niekada nepaliksite Lietuvos, visada ja didžiuositės“.

P. Urbšys pasveikino 5b klasės mokinį Augustiną Jarockį – Konstitucijos egzamino laimėtoją, sakydamas, kad galbūt Augustinas žino apie LR Konstituciją daugiau, negu pats Seimo narys ir uždavė linksmą klausimą, ar Augustinas pakonsultuotų Seimo narį, jei prisireikus šis į jį kreiptųsi? Bei visai rimtai pridūrė: ”Kas žino, galbūt po dvidešimties metų Augustinas stovės šioje salėje kaip Seimo narys ar netgi prezidentas“. Augustinui buvo įteikta knyga ir vardinis P. Urbšio rašiklis.

Šis moksleivis pasižymėjęs išskirtinai daugelyje sričių: laimėjęs prizines vietas trijose mokyklos, miesto matematikų ir respublikinėje-tarptautinėje „Bebras“ informacinių technologijų olimpiadose. Pasak jo istorijos mokytojos Ramunės Liesytės, toks neeilinių gabumų vaikas mokykloje atsiranda kartą per dešimtį metų.

Seimo narys mokytojai Ramunei dėkojo, kad atskleidžia savo mokiniuose meilę, žinias Lietuvai bei įteikė gėlių puokštę ir atminimo dovanėlę.

Buvo apdovanota daug kitų mokyklos auklėtinių už laimėjimus įvairiose olimpiadose. Jie gavo padėkas iš Seimo nario rankų.

Po renginio P. Urbšys pasirašė mokyklos muziejaus svečių knygoje.