seimonaryspovilasurbsys seimonaryspovilasurbsys

Kodėl Seimo salė virtusi turgumi?

Žinių radijasTarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė dr. Audra Sipavičienė Facebook'e dalijasi savo įspūdžiais iš apsilankymo ir pranešimo Seimo plenariniame posėdyje.

„Tokios nedisciplinuotos auditorijos aš turbūt nesu mačiusi. Esu dalyvavusi ir pasauliniuose kongresuose ir rajoninio lygio seminaruose, todėl galiu lyginti. Nedisciplinuotumas ir nesiskaitymas tiek su pranešėjais, tiek su kolegomis, kurie klausosi, tiek su pirmininkaujančiu totalus. Posėdžio metu kalbama telefonu tarsi būtų gatvėje, pranešėjui kalbant garsiai kalbamasi su kolegomis, šonuose salės susibūrę grupės kalbasi, kai kurie Seimo nariai kalbasi atsukę nugarą pranešėjui ir pirmininkaujančiam. Kiek iš tų ramiai sėdinčių (man pasirodė, kad tokių mažiau nei pusė) iš tiesų klauso/dirba, o ne naršo kompiuteriuose ar mobiliuose telefonuose – nežinau, iš toli nesimato”, – rašo ji. 

Jurgis Razma siūlo Seimo statuto pataisą, kuri draustų per posėdį kalbėti telefonu, vaikščioti, garsiai kalbėti.

"Žinių radijo" laidoje apie tai kalbėjosi: Audra Sipavičienė, Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė, Jurgis Razma, Povilas Urbšys, Seimo nariai, Romualdas Ražukas, Latvijos Parlamento narys, Rima Urbonaitė, politologė, Valentinas Mazuronis, Europos Parlamento narys.

Klausykitės: http://www.ziniuradijas.lt/