Beržų progimnazijai 45

B.pngLapkričio 9 d. Beržų progimnazijoje vyko mokyklos 40-ečio minėjimo šventė.

1973 m. progimnazija duris atvėrė kaip Panevėžio 10-oji vidurinė mokykla. 1978–1979 m. m. mokėsi daugiausia mokinių — 1748. Mokykla buvo viena didžiausių mieste ir dirbo dviem pamainomis. 1989 m. mokyklai pradėjo vadovauti dabartinis mokyklos direktorius Stanislovas Ambrazaitis. Nuo 2001 m. mokykla pavadinta Panevėžio Skaistakalnio pagrindine mokykla. 2017 m. Skaistakalnio pagrindinė mokykla pakeitė ne tik savo statusą, bet ir pavadinimą. Ji pavadinta Panevėžio Beržų progimnazija.

2004 m. mokykla įsitraukė į tarptautinio Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE) gamtosauginių mokyklų programą. Už aplinkosauginio vaidmens stiprinimą bei gamtosauginės veiklos plėtojimą buvo apdovanota tarptautinės Gamtosauginių mokyklų programos dalyvio sertifikatu ir Žaliąja vėliava. Šiuo metu mokykla turi jau trylika Žaliųjų vėliavų.

Povilas Urbšys pasveikino progimnazijos bendruomenę su švente palygindamas ją su lietuvišku beržu – medžiu, kuris nuo seno yra mylimas ir gerbiamas. Prie kurio mūsų protėviai sodindavo vaiką, kad tas įgautų jėgų ir augtų stiprus. Seimo narys palinkėjo progimnazijai stiprėti ir sulaukti daugiau moksleivių. Baigdamas jis įteikė padėkas geografijos mokytojai metodininkei Jurgitai Ablėnei ir techninio personalo darbuotojai Almai Rasiulienei, o mokyklai dovanojo Trispalvę.