„A žmones šnek, kad Paneveže Raskilai 30!“

rr.pngLapkričio 10 d. Panevėžio Bendruomenių rūmai skendėjo dainose ir šokiuose. Folkloro kolektyvas „Raskila“ šventė savo veiklos 30-metį. Renginių salėje sunkiai tilpo visi žiūrovai!

Kolektyvas vienija apie keturias dešimtis dainininkų, atliekančių savojo krašto dainas. Ansamblio veikloje dalyvauja  net keliolika šeimų. Dainuoja tėvai, vaikai, seneliai. Tokiose dainininkų šeimose augantys vaikai nuo mažens girdi liaudies dainas, natūraliai perima prosenelių tradicijas. Dalyvių amžius - nuo dviejų iki aštuoniasdešimties metų. Per visus ansamblio gyvavimo metus keitėsi kolektyvo sudėtis, bet tikslas jungtis šeimomis išliko – taip išaugta į didelę ir gražią „Raskilos“ šeimą, kuriai jau 19 metų vadovauja etninės kultūros specialistė, ilgametė dainininkė Lina Vilienė.

„Raskilos“ kapela tapo laidos „Duokim garo“ 2012–2013 metų sezono nugalėtoja tradicinių kapelų kategorijoje, o eidamas 26-uosius gyvavimo metus Panevėžio miesto folkloro ansamblis "Raskila" gavo prestižinį apdovanojimą - Aukso paukštę, kaip geriausias 2013 m. miesto folkloro ansamblis.

Povilas Urbšys pasidžiaugė tokiu gražiu ir prasmingu „Raskilos“ jubiliejumi pabrėždamas, kad šis kolektyvas tapęs tikra šeima, nes čia dainuoja ištisos šeimos. Alchemikai raskilą laikė paslaptingu augalu. Nuo jos surinktą rasą naudojo įvairiems bandymams, manydami, kad ji turi ypatingų galių. Sakoma, kad prausiantis šia rasa galima išsaugoti jaunystę. Tad išlikite visuomet jauni ir žvalūs“, - linkėjo raskiliečiams Seimo narys ir įteikė padėkas ilgiausiai kolektyve dalyvaujančoms Lioniaus ir Laimos Valterių bei Janinos ir Stanislovo Sargautų šeimoms, o vadovei Linai Vilienei – gėlių puokštę ir suvenyrą.