Panevėžio kino teatrui „Garsas“ 90

Lapkričio 16 d. į kino teatrą „Garsas“ skubėjo panevėžiečiai. Skambant plojimams raudonu kilimu ėjo Panevėžio miesto aktoriai, režisieriai ir visi kino meno gerbėjai. Susirinkusieji vaišinosi šventiniu tortu ir imbieriniu punšu.
Kino centras „Garsas“ - seniausias Lietuvos kino teatras. Jo istorija prasidėjo 1928 m., kai Nina Fridmanienė savo namuose (Respublikos gatvėje) atidarė kino teatrą „Sirena“. Kino teatras, 1939 m. pirmasis pradėjo rodyti įgarsintus kino filmus ir nuo tada buvo pavadintas „Garso“ vardu. Tuo metu tai buvo vienintelis ir prestižinis kino teatras Panevėžyje. Nepriklausomybės metais keliskart keitėsi kino teatro savininkai ir jo pavadinimas - "Sirena", "Spindulys", "Forum".

Nuo 2009 m. sausio 1 d. kino centras tapo prestižinio Europos kino teatrų tinklo „Europa Cinemas“ nariu. Šis tinklas  jungia 44 šalį, 677 miestus, 1121 kino teatrus. Toks pripažinimas „Garsui“ suteiktas ne tik už nekomercinio kino rodymą, bet ir už jaunimo edukacinių programų organizavimą.

Povilas Urbšys pasveikino kino centro kolektyvą pastebėdamas, kad tai tikriausia seniausiai gyvuojanti kultūros įstaiga Panevėžyje ir pats seniausias kino teatras Lietuvoje. Jis pasveikino visus su švente linkėdamas „Gasrui neprarasti garso“ neprarasti vilties ir toliau dirbti traukiant panevėžiečius bei puoselėjant kino kultūros dvasią. Baigdamas Seimo narys direktorei Genei Pučinskienei įteikė gėlių puokštę ir padėką „Garso“ veidui kino programų koordinatorei Kornelijai Norkevičiūtei.

Po to žiūrovai pamatė kino išradėjų brolių Lumiere’ų filma (1895–1897) mokslinės fantastikos ir siaubo filmų pradininko Georges’o Mélièso filmus (1902–1908). Juos įgarsino žmogus-orkestras perkusininkas – Arkadijus Gotesmanas.