2019 m. Vasaris mėn. 06 d., Trečiadienis

Panevėžio korupcijos tyrime – dar viena mero R. M. Račkausko apklausa

Galimą politinę korupciją Panevėžyje tirianti teisėsauga tyrimą išskaidė į dvi atskiras bylas. Kvietimo duoti parodymus dar kartą sulaukė meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) BNS informavo, kad Panevėžio apygardos prokuratūra sausio 28-ąją išskyrė du ikiteisminius tyrimus.

„Viename ikiteisminiame tyrime merui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, kitame – dėl piktnaudžiavimo“, – nurodė tarnyba.

Panevėžio savivaldybės vadovo teigimu, jo eliminavimu suinteresuoti opoziciniai konservatoriai, taip pat buvęs bendražygis, o dabar – oponentas mero rinkimuose, parlamentaras Povilas Urbšys. Jį R. Račkauskas kaltina „manipuliuojant teisėsaugos struktūromis“.

P. Urbšys, 2012-aisiais patekęs į Seimą, iki tol penkiolika metų vadovavo Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybai.

„Gal nėra tikslo kažką surasti, o tiesiog sužaisti artėjant rinkimams. Neturiu jokių abejonių, kad viso to tikslas – mano reputacijos menkinimas siekiant įtikinti žmones mano kaltumu, taip įtakojant būsimų rinkimų rezultatus“, – sakė jis.

P. Urbšys, praėjusią savaitę darkart apklaustas byloje, BNS sako, kad jam metami kaltinimai yra „mažų mažiausiai negarbingi“, nes teisėsauga tyrimą pradėjo dar iki išsiskiriant politikų keliams.

„Paskutinėje apklausoje, į kurią buvau pakviestas, supratau, kad filmas apie galimas Račkausko nusikalstamas veikas buvo pradėtas sukti nuo 2018-ųjų pradžios. Mes kiekvienas tapome to filmo veikėjais, turime aiškinti, kiek esame susiję ar nesusiję su jo veikomis. Jis žino, kada tyrimas pradėtas ir tuomet mūsų santykiai nebuvo priešiški“, – kalbėjo parlamentaras.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/