2019 m. Vasaris mėn. 07 d., Ketvirtadienis

Pranckietis apie Širinskienės komisiją: iki galo nesuvokiu, ką ji nori pasiekti

Viktoras Pranckietis

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia iki galo nesuvokiantis, ką siekia ištirti „valstietės“ Agnės Širinskienės vadovaujama parlamentinė komisija.

„Žiūrint į turinį, dabar yra išplėstas ir turinys. Anksčiau ta komisija buvo verslo įtakos politikams tyrimas, dabar (...) dingo žodis „verslas“ pavadinime, atsirado platesni tikslai. Dar nesuvokiu iki galo, kokių tikslų nori ta komisija pasiekti, bet jeigu ji neteks prasmės, jeigu rezultatai niekur neveda, tada gal ji ir nereikalinga“, – trečiadienį Žinių radijo laidai „Pozicija“ sakė parlamento vadovas, komentuodamas liberalo Eugenijaus Gentvilo siūlymą panaikinti komisiją.

V. Pranckietis teigė ir pats turįs kvietimą ateiti liudyti komisijai. V. Pranckietis apgailestavo, kad komisija neatsižvelgė į jo prašymą pateikti klausimus iš anksto. „Dabar laukia ir mano eilė toje komisijoje kalbėti. Nežinau, apie ką turėčiau kalbėti, klausimų iš anksto negaunu, nors prašiau, kad noriu pasiruošti, kad pagerbdamas komisiją atsakyčiau kompetentingai, nes daug laiko jau praėjo (nuo įvykio – BNS)“, – sakė Seimo pirmininkas.

Seimo pirmininkas į komisiją kviečiamas dėl galimo poveikio Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariams. A. Širinskienės komisija aiškinasi, ar V. Pranckietis su Seimo nariu Povilu Urbšiu nedavė nurodymo VTEK nariams iš pareigų atleisti buvusį komisijos Prevencijos skyriaus vedėją Mindaugą Siaurį.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr.K. Pansevič