2019 m. Vasaris mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Valstiečių frakcijos dezertyrams R. Karbauskis turi griežtą žinutę

Povilas Urbšys valstiečių frakciją paliko dėl R.Karbauskio veiksmų. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime nuo pirmosios darbo dienos, 2016 lapkričio 14-osios, prarado jau beveik 10 procentų savo frakcijos narių. Naujienų portalas lrytas.lt nusprendė prisiminti visus tuos, kurie per dvejus su pusę metų pasitraukė iš valstiečių gretų. Nors frakcijos narių nukraujavimo pats LVŽS partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis stengiasi nesureikšminti, turi ir griežtą žinutę iš frakcijos pabėgusiems kolegoms. „Tai yra procesas, kuris visuose Seimuose vykdavo. Žmonės, kurie pradeda savo asmeninius interesus kelti virš tarnystės Lietuvai ir žmonėms. Visi tie žmonės, kurie palieka savo frakcijas, dėl savo interesų, eina į politikos šiukšlyną. Nedaug aš žinau tų, kurie palikę frakciją vėliau išliko politikoje. Manau, kad tas pats atsitiks ir su tais, kurie valstiečių frakciją paliko“, – trečiadienio rytą Žinių radijo eteryje sakė R.Karbauskis.

Valstiečių partijai nepriklausantis Seimo narys Povilas Urbšys iš karto po Seimo rinkimų buvo koalicijos derybinės komandos dalis. Tačiau, laikui bėgant, parlamentaras nevengė kritikuoti valdančiosios valstiečių partijos. Dėl to 2018 metų pradžioje P.Urbšys buvo atšauktas iš Seimo seniūnų sueigos. O po to, kai valstiečių lyderis R.Karbauskis atsisakė Seime pradėti tyrimą dėl jo verslo, P.Urbšys viešai pareiškė, kad dirbti frakcijoje nebegali.

„Tikrai neabejojau Ramūno Karbauskio padorumo, sąžiningumu, kai jį suvedžiau su Sauliumi Skverneliu ir sukirtome rankomis skaidrinti Lietuvą. Nepaisant to, R.Karbauskis, deklaruodamas savo verslo skaidrumą, nebijos, kilus abejonėms, išsklaidyti jas.

Todėl buvau nustebęs, kai viešumoje, iškilus abejonėms dėl jo verslo, jis pradėjo elgtis taip, kaip įprasta tiems, kurie dirba savo verslo naudai. Tokiu būdu politiką paversdamas savo verslo dalimi. Tokiu būdu sudarydamas galimybę opozicijai traktuoti, kad valstiečių frakcija yra priklausoma nuo Agrokoncerno. Iš principo, negalėdamas su tuo sutikti, įteikiu pareiškimą išeiti iš šios frakcijos“, – sakė P.Urbšys. Tą kartą jo žodžiai Seimo salėje buvo palydėti plojimais. Toliau savo darbą parlamentaras tęsė Mišrioje Seimo narių grupėje.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

Nuotr. J. Stacecičiaus