2019 m. Balandis mėn. 04 d., Ketvirtadienis

Jaunųjų dramaturgų konkursas

mi.pngBalandžio 4 d., tęsdama teatrinio ugdymo programą „Gimnazija ir teatras“, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija surengė XII respublikinį jaunųjų dramaturgų konkursą „Išskleisk kūrybos sparnus“. 

Juozo Miltinio gimnazijoje puoselėjamos teatrinės tradicijos, bendradarbiaujama su šalies ir miesto teatrais, įgyvendinami tarptautiniai teatro projektai, organizuojamos teatro pamokos, įvairūs renginiai, kurie yra vykdomi įgyvendinant kryptingo meninio ugdymo programą. Jaunieji šalies dramaturgai į mokykloje organizuojamus konkursus kviečiami nuo 1996 m. Iš viso sulaukta per 480 moksleivių sukurtų pjesių ir inscenizacijų iš įvairių šalies regionų. Nugalėtojais tapo moksleiviai iš įvairių šalies miestų. Visos pjesės su dalyviais aptartos vykusiuose seminaruose-praktikumuose „Kūrybos laboratorija“, kiekvienas moksleivis yra gavęs savo darbo įvertinimą – recenziją. Geriausiai įvertintos pjesės pastatytos Juozo Miltinio gimnazijos teatro mokytojų ir suvaidintos gimnazistų, parodytos baigiamosiose šventėse. Šiemet konkurse dalyvavo 16 mokyklų iš 13 Lietuvos miestų.

Povilas Urbšys pasveikino festivalio dalyvius ir įteikė specialųjį prizą bei padėkas Druskininkų ,,Ryto gimnazijos kūrybinei grupei už subtilų tarpusavio santykių atskleidimą dramoje „Klasės susitikimas arba užmiršti dalykai“ ir šią grupę paruošusiai mokytojai Laimai Zdančiuvienei. „Žmonės be tarpusavio santykių jaučiasi vieniši. Visuomet yra santykis su aplinka, santykis su žmonėmis. Didžiausia gyvenimo išmintis yra išmokti gyventi taip, kad netaptum našta kitam, praturtinant, išryškinant savo skirtumus ir privalumus“, - baigdamas kalbėjo Seimo narys.