VI-asis Lenkų kultūros festivalis

Dalia Gedgaudiene nuotrauka.Birželio 9 d., tradiciškai pirmąjį birželio sekmadienį, Laisvės aikštėje skambėjo lenkų - lietuvių kalbos, kuriuos pynėsi dainose ir draugiškuose pokalbiuose. Net ir kaitinant asaros saulei, panevėžiečius sutraukė jau VI-asis Lenkų kultūros festivalis, kurį organizuoja Panevėžio Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla, pagrindinė iniciatorė šios mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė. Be nuolatinių partnerių Kėdainių lenkų klubo (Irena Duchovska), šiemet prie projekto prisijungė ir Panevėžio Esperanto klubas „Revo“ (vadovė Vida Kulikauskienė). Kasmet festivalis prasideda penktadienį Kėdainiuose ir sekmadienį atkeliauja į Panevėžį.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla jau beveik aštuonerius metus bendradarbiauja su Kėdainių lenkų bendruomene. Per ją panevėžiečiai užmezgę ryšius su daugelio miestų lenkų bendruomenėmis. Nors Panevėžyje lenkų tautybės gyventojų nėra daug, o aktyvesnių – tik grupelė, tačiau mieste veikia lietuvių mėgėjų grupelė, kuri per neformalųjį švietimą mokosi lenkų kalbos. Tarp jų – ir D. Kriščiūnienės. Nors lenkiškų šaknų ji sako neturinti, tačiau, pasak direktorės, senelis mokėjo lenkiškai, daug bendraudavo su lenkais, tad ir pati panoro išmokti kaimynų kalbą.

Povilas Urbšys kiekvienais metais stengiasi apsilankyti festivalyje ir padėkoti už tradicijos tęstinumą, plėtojamus šiltus kaimyninių šalių bendruomenių santykius.