facebook

Kodėl jaunuoliai nebenori tarnauti Lietuvai?

Capture.jpg

Šiais metais dėl tarnybos kariuomenėje vengimo nubausti beveik 7 000 vyrų, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). Ministerijos naujienų agentūrai BNS pateiktais duomenimis, administracine tvarka 2016 metais nubausti 270 tarnybos vengę prievolininkai, 2017 metais – 5 500, 2018 metais – 7 400, o šiais metais – jau 6 800.

Kodėl jaunuoliai nebenori tarnauti Lietuvai?

Žinių radijo laidoje "Atviras pokalbis" diskutuoja Seimo narys Povilas Urbšys, savanoris, VDU dėstytojas Mindaugas Nefas ir Lietuvos kariuomenės, karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

 

Povilai, kaip jūs vertinate šią situaciją?

 

„Tokia situacija dar kartą iškelia klausimą ar žmogus valstybei, ar valstybė žmogui? Jeigu valstybė žmogui, tada ji informuoja asmenį apie jo prievoles, apie lengvatas ir visus kitus dalykus, ką privalo valstybė jam duoti. Aišku, yra piliečio pareiga, bet yra ir valstybės poreikis. Įkelia informaciją į virtualią erdvę ir jei žmogus nepasižiūri, tai iš karto grasinimas atvykti ir jis informuojamas, kad jam yra išrašomas administracinis nusižengimo protokolas. Čia prasideda valstybės dialogas su piliečiu. Manau, tai administravimo problemos, bet mano įsitikinimu yra ir sisteminė problema, kurią mes turime spręsti. Priežastys sisteminėje problemoje slypi pačiame įstatyme. Įstatymas nėra tobulas. Šią problemą dar pernai akcentavo ir Krašto apsaugos ministerija, teikdama Karo prievolės įstatymo pataisų paketą”, - laidoje kalbėjo P. Urbšys.

 

 

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt