Susitikimas su Kaziu Saja

kaz.pngSpalio 17 d. Panevėžio viešojoje G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoju Kaziu Saja ir jo naujosios knygos „Dar ne visos paslaptys“ pristatymas.

Ne vienas rašytojo kūrinys ilgus metus karaliavo teatrų scenose. „Devynbėdžiai“ Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre buvo pastatyti net du kartus. Šįkart susitikimo dingstis – knygos „Dar ne visos paslaptys“ pristatymas. Ją išleido leidykla „Andrena“. Renginyje dalyvavo ir šios leidyklos vadovė Nijolė Urbšytė-Petrošienė.

Buvo parodytas rodomas dokumentinis filmas „Knygnešio duktė“ apie partizanų slaugytoją Mariją Žiliūtę. Kazys Saja — vienas iš šio filmo sumanytojų ir kūrėjų.

Knyga „Dar ne visos paslaptys“ – apsakymų rinkinys, pasakojantis apie vaikus, paauglius, jaunus žmones. Rašytojas tarsi sugrįžta į savo vaikystę ir jaunystę, čia persipina praeitis ir nūdiena, atgaivinama istorinė atmintis, susijusi su dvasiniu visuomenės diagnozavimu. Kazys Saja – ne tik puikus pasakotojas, bet ir gilus psichologas, atskleidžiantis painius tėvų ir vaikų santykius, paauglių išgyvenimus. Apsakymai ypač aktualūs šiandien, nes rašytojui, Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarui, rūpi Lietuvos ateitis ir jos gerovė.

Povilas Urbšys pasveikino rašytoją įvardindamas jį Tautos gaivintoju: „Jūsų „Devynbėdžiai“ tuomet mums visiems buvo tarsi varpas. Mes eidavome į spektaklius, atgaivindavome savo dvasią ir nepamiršdavome, kad esme lietuviai“. Seimo narys įteikė Kaziui Sajai suvenyrą, o leidyklos „Andrena“ vadovei – gėlių puokštę.