Žemynos progimnazijai 40

em.pngSpalio 25 d. Panevėžio „Žemynos“ progimnazija minėjo savo įkūrimo 40-metį. Beveik 40 metų mokyklai vadovavo Romualdas Grilauskas, kuris pernai ją perleido dabartiniam direktoriui Vidmantui Vilučiui.

Mokykla „Žemynos“ vardą gavo 1996 m. Žemyna – žemės, augmenijos, vaisingumo ir visokios gyvybės deivė. Mokykloje dirba 49 mokytojai, 11- plaukimo trenerių , 2 mokytojo padėjėjai, 8 švietimo pagalbos specialistai.

Mokykla vienintelė mieste turi baseiną. Jame mokoma plaukti ir treniruojami meistriškumo grupėse per 700 mokinių iš visų miesto bendrojo ugdymo mokyklų. Mokyklos baseine užaugo dabartinis Lietuvos pasididžiavimas: plaukikai Danas Repšys, Andrius Šidlauskas, Simonas Bilis.

Sutvarkytas mokyklos stadionas. Dabar tai geriausia futbolo su dirbtine danga aikštė Panevėžyje.

Povilas Urbšys pasveikino susirinkusius su švente ir perdavė Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininko prof. Eugenijaus Jovaišos padėkas direktoriaus pavaduotojui Arūnui Gabrilavičiui ir matematikos mokytojai Ritai Bulovienei. Taip pat Seimo narys įteikė padėkas ūkio vadovei Vidai Kirchovienei už rūpinimąsi mokyklos aplinka ir rusų kalbos mokytojai Daivai Daunoravičienei už rūpestį mokyklos muziejumi, o mokyklai padovanojo paveikslą „Laisvė“.