seimonaryspovilasurbsys seimonaryspovilasurbsys

2019 m. Gruodis mėn. 03 d., Antradienis

Kodėl nepanaudojami pašalpų pinigai?

Capture_2.jpg

Vidutinė socialinė parama yra 81 euras, o žmonių Lietuvoje, gaunančių vadinamąją pašalpą, yra 2,5 procento. Ketvirtadalis tų pašalpų gavėjų yra vaikai. Žmonės ne šiaip sau gauna paramą – jie turi atitikti labai daug kriterijų. Asmuo turi būti vos ne visiškame dugne ir dar tuomet už tą paramą atidirbti.

Savivaldybės šioje srityje gerokai sutaupo pinigų. Sutaupoma apie 50 procentų ir išleidžiama kitoms socialinėms reikmėms arba dar kažkam ir klausimas, kur tie pinigai nueina. Labai keista, kai Lietuvoje toks didelis skurdas, o pinigai nelabai aišku, kam išleidžiami.

„Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuoja SADM viceministras Eitvydas Bingelis, Seimo narys Povilas Urbšys, Nacionalinio skurdo mažinimo tinklo vadovė Aistė Adomavičienė ir LSA atstovė, Elektrėnų socialinio skyriaus vadovė Violeta Šimkūnienė.

 

Povilas Urbšys laidoje kalbėjo, kad "vaizdas yra prastas, o valstybės audito ataskaita tą ir rodo. Kalbame apie 271 milijoną, kuris skiriamas savivaldybėms. Didžioji dalis, 223 milijonai, skiriama paramai už šildymą ir socialiniam būstui, o kita – socialiniams poreikiams užtikrinti. Kai aš buvau Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete, ne kartą kėliau klausimą, kodėl ministerija nusiplauna rankas sakydama, kad tai yra savivaldybės funkcija. Tuomet pavyko pasiekti, kad jau nuo 2018 m. ministerija kontroliuoja kaip tos lėšos yra panaudojamos. Mes matome tas saviviadybes, kurios sutaupo didžiausias pinigų sumas. Lietuvoje yra tendencija, kad savivaldybių pajamos didėja, bet socialiniai atskirčiai mažinti pinigų mažėja. Mes dirbtinai sumažiname kartelę ir žmonių skaičių, kuriems reikalinga socialinė parama ir tuo džiaugiamės."

 

 

Žiūrėkite: https://www.ziniuradijas.lt