seimonaryspovilasurbsys seimonaryspovilasurbsys

Kam reikalingas Nacionalinis pažangos planas?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „žinių radio“

Valstybės ir savivaldybių komiteto posėdyje buvo pristatytas 2021-2030 metų Nacionalinio pažangos plano projektas. Jis iki sekančių metų sausio pabaigos turėtų būti atiduotas tvirtinti Vyriausybei. Tai būtų strateginis dokumentas, kuris taptų pagrindu, programuojant valstybės disponuojamas lėšas. Plano tikslas – pereiti prie mokslo žiniomis, pažangiosiomis technologijomis, inovacijomis grįsto darnaus ekonomikos augimo ir didinti šalies tarptautinį konkurencingumą.

Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuoja Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis, VRM viceministras Tautvydas Tamulevičius ir Seimo narys Povilas Urbšys.

„Jeigu mes kalbame apie Nacionalinio pažangos plano koreliaciją su savivaldybės problemomis, tai mes galime labai daug gražių žodžių pasakyti ką reikia daryti regionuose, bet, mano nuomone, reikia peržiūrėti centrinės valdžios politiką, ką reikia padaryti, kad padidėtų regionų kompetencija, kalbu apie regionų plėtros tarybas. Nacionalinio pažangos plano apraše pasigendu vieno esminio dalyko – kaip keičiasi centralizuotas požiūris į problemų sprendimą ir decentralizavimą. Jeigu kalbame, kad yra netolygi regionų plėtra, tai yra pasekmė to centralizuoto požiūrio į regioninę problemą. Regionų vystymasis neturi perspektyvų, todėl mes turime keisti požiūrį ir suteikti realias galimybes regionų plėtros taryboms“,- laidoje kalbėjo P. Urbšys.

Klausykite:https://www.ziniuradijas.lt