2020 m. Vasaris mėn. 07 d., Penktadienis

Apdovanoti jaunieji kūrėjai

84845682_2800514643305298_2127435384907366400_o.jpgVasario 7 d. jau septintąjį kartą G. Pekevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Jaunųjų kūrėjų tribūna NEVĖŽIS“ apdovanojimų ceremonija. Renginio metu pristatytas moksleivių kūrybos almanachas ir įteiktos „Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėlės Metų literatui ir Metų iliustruotojui. Skulptūrėlių autorius - Vytautas Tallat-Kelpša.

Projektas „Jaunųjų kūrėjų tribūna NEVĖŽIS“ – bene vienintelis toks Panevėžio regione – sutelkiantis regiono moksleivius į bendruomenę, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas kūrybai. Projektas nekelia tikslo surengti literatų ar iliustruotojų konkursą, varžybas ar genijų paiešką. Siekia suteikti visiems kūrybingiems vaikams ir jaunuoliams galimybę pasidalinti savo kūryba, išprovokuoti nepasitikinčius savo kūrybinėmis galiomis jas išbandyti, leisti pajusti džiaugsmą savo kūrybos produktu.

Šiais metais Metų iliustruotojo statulėlė „Sidabrinis Nevėžis“ įteikta Evijai Židonytei iš Vytauto Mikalausko menų gimnazijos, Metų literato - Miglei Bukauskaitei iš Juozo Miltinio gimnazijos. Garbingą apdovanojimą jaunajai literatei įteikė Prancūzijos ir Lietuvos aktorė bei režisierė, aktyvi visuomenės veikėja, Lietuvos-Prancūzijos asociacijos prezidentė, apdovanota Gabrielės Petkevičaitės Bitės medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ ir Prancūzijos garbės legiono ordinu  Karolina Masiulytė-Paliulis.

Seimo narys Povilas Urbšys įsteigė prizą nominacijai „Už stilingą ir menišką kūrinio vertimą iš užsienio kalbos“. Jis apdovanojo jaunąjį kūrėją - vertėją Andrejų Bukar iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos. 

Andrėj Bukar - Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientas, kurio darbai Jaunųjų filologų konkurse yra pelnę pirmąją ir antrąją vietas. Už šiuos pasiekimus jis yra apdovanotas kalbininko P.Būtėno premija, tapęs gimnazijos Metų humanitaru.  Andrėj - vertėjas iš rusų kalbos. Prisistatydamas jis save įvardino kūrėju ir paaiškino,  kad vertėjas balansuoja tarp literatūrinio ir tikrojo teksto, kartais žodžių paieškos nejaukios, nes nesinori iškraipyti autoriaus minties. Ieškant ir verčiant - prasideda kūryba, kada vertėjas stengiasi perteikti jausmą ir esmę. Versdamas A.Bukar tampa kūrėju, dovanojančiu tekstui naują gyvenimą.

P.Urbšys sveikindamas jaunuosius kūrėjus prisiminė susitikimą su poete Ramute Skučaite, kuri skaičiuoja jau devintą dešimtį. Jis pasakojo apie kibirkštį kūrėjos akyse, kuri nepaisant savo amžiaus, įsiplieskia akyse, kai ji pasakoja apie literatūrinius atradimus, norą perteikti ir išversti kitų kūrėjų darbus. P.Urbšys palinkėjo jaunimui neišsižadėti kūrybos ir džiuginti ja kitus.

A.Revoto nuotr.