2020 m. Vasaris mėn. 05 d., Trečiadienis

Susitikimas su Liudvika Knizikevičiene

Vasario 5 d.  Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko Liudos Knizikevičienės naujos knygos ,,Bitės pėdsakais Panevėžyje. Lietuvos moterų lygos veiklai Panevėžyje 20 metų“ pristatymas.

Lietuvos moterų lygos Panevėžio skyriaus tikslai – skatinti visuomeninį ir politinį moterų ir kitų gyventojų aktyvumą, ugdyti visuomenės pilietiškumą ir demokratiškumą, gaivinti ir propaguoti tautos dvasines, dorovines, kultūrines, istorines ir šeimos vertybes. LML Panevėžio skyriaus darbui Liudvika Knizikevičienė vadovavo 20 metų. Knygos puslapiuose ir surašyta nuveiktų darbų istorija.

L. Knizikevičienė yra knygų ,,Panevėžys nuo XVI a. iki 1990 m.”, ,,Pirmųjų Panevėžio bažnyčių ir Senamiesčio gatvės istorija” knygos „Panevėžio medicinos istorija iki 1990 m.” „Panevėžys amžių sandūroje”, „Jie gydė ir mokė”, „Savanorio Juozo Bariso šeimos šviesa”, „Panevėžio medikai” bendraautorė ir sudarytoja.

Už nuveiktus darbus medicinos ir visuomeninės veiklos srityse Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2018 m. vasario 16 d. L. Knizikevičienę apdovanojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino riterio kryžiumi.

Povilo Urbšio padėjėja gėrėjosi autorės gyvybingumu, energija ir veiklos prasmingumu, kas yra neabejotinas pavyzdys jaunajai kartai. Įteikdama gėlių puokštę ji palinkėjo autorei subrandinti dar daug gražių idėjų ir jas įgyvendinti.