2020 m. Vasaris mėn. 11 d., Antradienis

Nutapyti eilėraščiai

vv.pngVasario 11 d. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko Rimvydo Stankevičiaus poezijos ir Eugenijaus Marcinkevičiaus tapybos vakaras „Nutapyti eilėraščiai“, kuriame susilieję du žanrai sudarė nuostabų meno tandemą.

Ne veltui poetas Rimvydas Stankevičius savo eilėraščius yra ne kartą pavadinęs „plytomis“. Iš jų statomos ne tik knygos, iš jų atsiranda poetiniai spektakliai, o kartais gali atsirasti ir paveikslai. Misiją sujungti poeziją su daile įvykdė panevėžietis tapytojas Eugenijus Marcinkevičius. Akstiną sumanymui davė netikėtai jam į rankas pakliuvęs Rimvydo eilėraštis, paskatinęs išsamiau pasidomėti jo kūryba. Pradėjo skaityti, gilintis, susipažino su autoriumi ir atsirado rezultatas „Nutapyti eilėraščiai“. Abu autoriai teigia turintys daug bendro, jiems patinka tos pačios knygos, filmai. Pasak Rimvydo, jų  dvasinė kraujo grupė yra ta pati.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė Seimo nario sveikinimus menininkams: „Povilas tapytoją Eugenijų Marcinkevičių pažįsta kaip puikų menininką ir jau senokai yra didelis Rimvydo Stankevičiaus talento gerbėjas. O dabar žavisi užsimezgusia šių dviejų menininkų sielų bendryste, kuri pagimdo kažką naujo jaudinančio, kai poezija susilieja su tapyba ir jau atskirai negali egzistuoti“. Padėjėja palinkėjo kūrėjams sėkmingų kūrybinių kelionių ir įteikė Seimo nario dovanėles.