seimonaryspovilasurbsys seimonaryspovilasurbsys

Karantinas ir žmogaus teisės: ar tikslas pateisina priemones?

karantinas.jpg

Valdžia griežtina karantino sąlygas: dešimt karų didėja baudos už karantino sąlygų pažeidimus, ribojamas judėjimas, draudžiami bet kokie susibūrimai. Planuojama reguliuoti kainas ir bausti spekuliantus. 

Seimas taip pat svarstys, ar reikia sekti piliečius karantino laikotarpiu mobiliaisiais telefonais. Tiems, kas piktybiškai nesilaikys tvarkos, gali grėsti net kalėjimas.

Jau nuo savaitgalio policija turi teisę bausti pažeidėjus. Patruliuoti padeda ir kariuomenė.

Žmogaus teisių gynėjai nuogąstauja, kad tokios priemonės gali pažeisti žmogaus laisves. Ar visos priemonės pateisina tikslą nugalėti pandemiją?

„Žinių radijo“ laidoje “Atviras pokalbis” diskutuoja teisininkas, MRU profesorius Vytautas Sinkevičius ir Seimo narys Povilas Urbšys.

 

“Aš esu šalininkas griežtų, bet pamatuotų priemonių. Seime yra ir kitos nuomonės, ar iš tikrųjų reikia taip griežtai taikyti valdžios galias. Sutinku, kad kai kurios vertybės turi pasislinkti. Jeigu mes pasižiūrėtume į karinės padėties įstatymą, tai karo atveju žmogaus teisės egzistuoja tik tiek, kiek jos reikalingos valstybei apginti savo piliečius. Kai mes kalbame apie pagrįstumą ir teisėtumą tų apribojimų, kurie turi būti taikomi remiantis įstatymai, tai negali atsirasti jokia savivalė ir piktnaudžiavimas”, - teigė P. Urbšys

 

Žiūrėkite: https://www.ziniuradijas.lt