Straipsniai

2020 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Penktadienis

Seimas neleido iš biudžeto kompensuoti paukščių padarytos žalos

starling-3754958_1920.jpgLaukinių paukščių, skirtingai nei vilkų, padarytos žalos gyventojams valstybė nekompensuos. Jeigu Seimas parlamentarų pataisą būtų priėmęs, tokioms kompensacijoms biudžete būtų tekę numatyti apie 6 mln. eurų. Už tokią tokią Laukinės gyvūnijos įstatymo pataisą, kurią siūlė „valstiečiai“ Viktoras Rinkevičius, Audrys Šimas ir Aurimas Gaidžiūnas, ketvirtadienį balsavo 37 Seimo nariai prieš – 10, o susilaikė 30. Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys prognozavo, kad tokiomis kompensacijomis visų pirma pasinaudotų stambieji ūkininkai. Aplinkos apsaugos komiteto narė „valstietė“ Virginija Vingrienė abejojo, ar tokioms kompensacijoms pritartų Briuselis.

Skaitykite: https://www.diena.lt

Pixabay nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Seime svarstant Lukiškių aikštės likimą pylėsi ne tik argumentai, bet ir užuominos apie erotines fantazijas

Ketvirtadienį Seimui buvo pateikta įstatymo pataisa, numatanti, kad Lukiškių aikštė pagal panaudos sutartį būtų perduota valdyti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui (LGGRTC). Nors planuota, kad ją pristatys Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, iš tribūnos tai padarė jo frakcijos kolega. Svarstant klausimą, liberalė Aušrinė Armonaitė aiškino pradedanti galvoti, kad Lukiškių aikštė yra tam tikra R.Karbauskio erotinė fantazija.

„Kurie dabar kalba apie savivaldybės savarankiškumą, aš norėčiau priminti – iki 2012 metų šita aikštė nepriklausė Vilniaus savivaldybei. Būtent 2012 metais ji kreipėsi į Vyriausybę, kad Lukiškių aikštėje turi būti įamžintas Lietuvos laisvės kovotojų atminimas“, – sakė P.Urbšys. Jo nuomone, matyti, kad Vilniaus miesto savivaldybei tas įamžinimas nerūpi. „Rūpi tai poilsis, laisvė, beatsakomybė ir vertybinių sėdmenų demonstravimas prieš tas vietas, kur buvo kankinami ir žudomi mūsų tautos didvyriai. Tai yra būtinoji gintis. Tikrai yra blogai, kai įstatymu reikia priiminėti, kad turi būti Vytis. Yra blogai, kai iš savivaldybės reikia perimti aikštę ir perduoti valstybinei institucijai, bet kito kelio nėra“, – įsitikinęs P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 22 d., Antradienis

Povilas Urbšys. 869-ios mirtys – daug ar mažai?

Praeitą savaitę vienas žinomas banko ekspertas su džiugesiu pranešė – Lietuva yra šalis, geriausiai besitvarkanti su pasauliniu koronaviruso protrūkiu: ekonomika augs, atlyginimai kils. Tiesiog valdančiųjų šlovės triumfas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Situaciją dėl valstybinių vaistinių stebintys vaistinių atstovai: lygiuosimės į Švediją ar Baltarusiją?

Pasak K. Nemaniūtė-Gagės, vaistinių sektorius yra visiškai reguliuojamas valstybės, todėl teiginiai, kad tik įsteigus valstybines vaistines vaistai šalies gyventojams taps prieinamesni ir pigesni, nėra logiški.  

Nors Seimas šiandien turėjo priimti sprendimą dėl Farmacijos įstatymo pataisos, kuri įteisina valstybines vaistines, tačiau iš darbotvarkės šis balsavimas buvo išbrauktas.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys piktinosi, kad valstiečiai neva nesilaiko prieš rinkimus duotų pažadų. Valstiečių ir dabartinės valdančiosios daugumos balsais tai buvo padaryta, nors (...) tai buvo vienas iš pažadų rinkėjams, kad vaistinių monopolis būtų suardytas ir būtų įteisintos valstybinės vaistinės. Tai, kad jie supuolė prieš rinkimus kartu su tais, kurie vaistinių nenori, akivaizdžiai rodo, kad pažadai žmonėms buvo duodami tik norint privilioti juos prie balsavimo dėžių“, – sakė P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 15 d., Antradienis

Rinkimai suklastoti, bet lyderė - teisėta

eltosnuotr.jpg

Lietuviškiems paradoksams nėra ribų: Seimo nariai nepripažįsta Baltarusijoje vykusių rinkimų rezultatų, tačiau kartu pripažįsta tuose rinkimuose dalyvavusią Sviatlaną Cichanouskają kaimyninės šalies lydere. Kaip čia yra?

„Vakaro žinios" jau skelbė, kad Seimas parengė rezoliuciją, kuria kreipėsi į Lietuvos Respublikos, ES Tarybos, Europos Komisijos, Europos Parlamento vadovus, ES ir NATO valstybių narių nacionalinius parlamentus ir vyriausybes. Rezoliucija raginama nepripažinti 2020 m. rugpjūčio 9 d. Baltarusijoje vykusių rinkimų rezultatų, vadinant juos suklastotais, o Aliaksandro Lukašenkos - nelegitimiu Baltarusijos vadovu.

Taip pat rezoliucijoje siūloma „remti Baltarusijos žmonių išrinktos lyderės S.Cihanouskajos ir jos kvietimu sukurtos Koordinacinės tarybos kaip vienintelių teisėtų baltarusių tautos atstovų reikalavimus" bei nurodoma, kad A.Lukašenkos veiksmus, apribojančius baltarusių tautos suverenitetą, reikia vertinti „kaip nusikaltimą prieš savo tautą, atitinkamai niekinius ir tarptautinės bendruomenės nepripažįstamus - de facto šalies aneksiją".

„Vakaro žinios" klausė parlamentarų, ar jie patys nejaučia dviprasmybės - jei jau A.Lukašenka neišrinktas, tai ir S.Cichanouskaja neturėtų būti pripažįstama šalies lyderė. Ar ne taip?

O štai jokiai partijai nepriklausantis seimūnas Povilas Urbšys skubotą rezoliucijos priėmimą pavadino spektakliu, todėl nusprendė jame nedalyvauti.

„Nebuvo pritarta mano siūlymui įrašyti nuostatas dėl žmogaus teisių pažeidimų, nors būtent tai, mano nuomone, yra pagrindinė problema. Stebint visą procesą, susidarė įspūdis, kad labai tiek Lietuvai, tiek Baltarusijai svarbaus dokumento priėmimas buvo surežisuotas ir politikams beliko paspausti mygtukus, - kritikos kolegoms negailėjo Seimo narys. - Rezoliucijoje akcentuojama galima Baltarusijos, kurią, siekdamas išlikti valdžioje, esą pasirengęs paaukoti A.Lukašenka, aneksija, tačiau praleidžiami esminiai momentai. Vakarų valstybių abejingumas šiems įvykiams leidžia daryti prielaidą, kad analogiškai 1939 m. Europa yra suskirstyta įtakos zonomis ir Baltarusija jau atiduota V.Putinui. Tad dabar reikėtų galvoti apie tai, kaip neleisti V.Putinui sukelti dar didesnio konflikto."

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

Eltos nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 15 d., Antradienis

Naujas užmojis Lietuvoje – dar vienas slaptas seklių tinklas: sektų ir semtų visus įtartinus

P.Urbšys: „Tas antikorupcijos burbulas iš esmės nieko nepakeistų, bet galbūt užmaskuotų STT veiklos trūkumus.“

Lietuvoje gali atsirasti dar vienas slaptas seklių tinklas, kuris kurstytų sekimo ir baimės atmosferą. Taip ekspertai vertina Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) kurtą naują projektą, kurį jau palaimino Prezidentūra. Dar nuo praėjusių metų pabaigos prezidentas Gitanas Nausėda su savo komanda ėmė džiaugtis būsimais kovos su korupcija vaisiais, kurių esą turėtų užderėti priėmus naują Korupcijos prevencijos įstatymą. Naują teisės akto redakciją kartu su STT parengusi Prezidentūra šį dokumentą iš pradžių pristatė nedideliam specialistų ratui, o vėliau pateikė ir viešai vertinti. [...]

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys, buvęs STT Panevėžio skyriaus viršininkas Povilas Urbšys irgi neabejoja, kad ši tarnyba gudrauja. Anot politiko, prezidento vardu teikiamas STT rengtas projektas yra užslėptas pakyšis jam: „Ko gero, padarius G.Nausėdą projekto iniciatoriumi, tikimasi išvengti kritikos, kurios STT pastaruoju metu tikrai nusipelno.

Dabar, užuot kėlęs klausimą dėl šios tarnybos veiklos efektyvumo, prezidentas mums ir pats bruka STT jam pakištą neva stebuklingą vakciną nuo korupcijos. Bet tai gali būti tik brangi kovos su korupcija imitacija. Norima sukurti dar daugiau institucijų, kurios labai panašios į sovietiniais laikais veikusius draugiškus teismus.“ P.Urbšio teigimu, STT klimpsta į įvairius skandalus, todėl tarnybai dabar itin svarbu kažkuo pridengti savo problemas: „Todėl ir sugalvojamas toks antikorupcijos burbulas, kuris iš esmės nieko nepakeistų, bet galbūt užmaskuotų STT veiklos trūkumus, dėl kurių pastaruoju metu žmonių pasitikėjimas šia tarnyba yra smarkiai susvyravęs.“ Anot parlamentaro, Specialiųjų tyrimų tarnybai tampa vis sunkiau paaiškinti, kodėl vieni tyrimai nutraukiami, o kiti pradedami, todėl ir sumanyta atsakomybę perkelti kitiems.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Seimo rezoliucijoje reiškiamas susirūpinimas dėl Rusijos primetamos sąjungos Baltarusijai

Protestai Baltarusijoje

Ketvirtadienį į pirmąjį savo paskutinės sesijos posėdį susirinkęs Seimas pritarė dar vienai rezoliucijai, kurioje yra reiškiamas susirūpinimas padėtimi Baltarusijoje. Rezoliucija priimta vienbalsiai – už ją balsavo 91 parlamentaras.

Rezoliucijoje „Dėl neteisėtos ir primetamos Rusijos sąjungos Baltarusijai“ parlamentarai reikalauja Rusijos valdžios nesikišti į Baltarusijos vidaus ir užsienio politiką. Seimo nariai tarptautinei bendruomenei siūlo tariamo Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos galimus susitarimus su Rusija dėl gilesnės šalių integracijos vertinti kaip nusikaltimą savo tautai ir valstybės aneksiją.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantys Povilas Urbšys ir Petras Gražulis reiškė nepasitenkinimą, kad diskusijai dėl rezoliucijos buvo nuspręsta skirti 15 minučių.

„Mes priiminėjame tikrai svarbią rezoliuciją, kuri nulemia mūsų santykius su Baltarusija ir su Rytų valstybe, kuri mums yra priešiškai nusiteikusi. Jūs eilinį kartą rezoliucijos priėmimą paverčiate spektakliu, kuriame yra parašytas iš anksto scenarijus (...) Kodėl jūs bijote Seimo narių, kodėl bijote jų nuomonės? (...) Jūs eilinį kartą darote lygiai taip pat, kaip Lukašenka, tik „softiniu“ variantu“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

AP nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 07 d., Pirmadienis

Ministrui liepta sutramdyti ūkininkus baudžiančius pavaldinius

Aplinkos ministerijai pavaldus Aplinkos apsaugos departamentas po Seimo rinkimų nukėlė milžinišką ūkininkų įniršį kėlusius patikrinimus, po kurių nelegalių vandens gręžinių savininkams buvo skiriamos tūkstantinės baudos.

Valstiečių bandymus pritaikyti amnestiją pažeidėjams atidžiai stebėjęs Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys teigė, jog tokio atvejo, kad Vyriausybė protokoliniu nutarimu pavestų ministerijai nevykdyti įstatymo dar nėra buvę.

„Tokio lygmens korupcijos apraiškų Seimo rinkimų kampanijos metu sunku prisiminti“, – lrytas.lt sakė politikas.

Anot P.Urbšio, institucijos tik po trejų metų ėmė tikrinti, ar vykdomas dar 2015 metais priimtas įstatymas ir valstybei sumokami mokesčiai už išgaunamus žemės išteklius.

„Gal įstatymas ir nebuvo tobulas, bet tai ilgą laiką niekam nerūpėjo, kol nebuvo paliesti įstatymo nevykdantys įtakingi ūkininkai. Tada visas kontrolės mechanizmas staiga vėl griūva ir pasipila pažeidėjams palankūs parlamentarų siūlymai, kad šie galėtų išvengti bet kokių prievolių valstybei“, – piktinosi P.Urbšys.

Politikas neabejoja, kad įteisinti vandens gręžinių neskubantys ir dėl to mokesčių už vandenį iki šiol išvengdavę ūkininkai rado būdą į savo pusę palenkti ir Vyriausybę. Jis tai sieja su artėjančiais rinkimais.

Anot P.Urbšio, dar žiemą Vyriausybė neigiamai vertino kai kurių Seimo narių siūlymus taikyti dvejopus standartus ir atleisti ūkininkus nuo prievolės įteisinti nelegalius gręžinius ar skelbti amnestiją jų savininkams.

„Aš su premjeru apie tai kalbėjau ir pavasarį. Tada S.Skvernelis tikino, kad viešasis interesas yra svarbiau už įstatymus pažeidžiančių ūkininkų ašaras. Bet artėja rinkimai ir, panašu, vienos nesąžiningos, bet partijai svarbios grupės interesas tampa svarbesnis“, – Vyriausybės veiksmus kritikavo su S.Skverneliu valstiečių sąraše į Seimą kandidatavęs parlamentaras.

Jį ypač suglumino S.Skvernelio užuomina, kad K.Mažeikos likimas ministro poste esą priklausys nuo to, kaip jam seksis tvarkytis su tikrintojais, kurie toliau persekios pažeidėjus.
„Tokiais savo veiksmais Vyriausybė siunčia aiškų signalą, kad mūsų valstybėje tiesiog neapsimoka būti sąžiningu. Dabar koks siunčiamas signalas pažeidėją nustačiusiam inspektoriui? Jam sakoma: stok, nejudėk. Ką tai reiškia? O gi tai, kad ne tik Seimo dauguma, bet ir Vyriausybė tampa nesąžiningų ūkininkų stogu. Turėdama tokį stogą ji yra pranašesnė prieš sąžiningus mokesčių mokėtojus. Dėl jų niekas juk taip nešokinėja ir per galvas nesiverčia, priešingai“, – kalbėjo P.Urbšys.
Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

T.Bauro nuotr.


„Tokiais savo veiksmais Vyriausybė siunčia aiškų signalą, kad mūsų valstybėje tiesiog neapsimoka būti sąžiningu. Dabar koks siunčiamas signalas pažeidėją nustačiusiam inspektoriui? Jam sakoma: stok, nejudėk. Ką tai reiškia? O gi tai, kad ne tik Seimo dauguma, bet ir Vyriausybė tampa nesąžiningų ūkininkų stogu. Turėdama tokį stogą ji yra pranašesnė prieš sąžiningus mokesčių mokėtojus. Dėl jų niekas juk taip nešokinėja ir per galvas nesiverčia, priešingai“, – kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/09/07/news/ministrui-liepta-sutramdyti-ukininkus-baudziancius-pavaldinius-16204799/

Anot P.Urbšio, dar žiemą Vyriausybė neigiamai vertino kai kurių Seimo narių siūlymus taikyti dvejopus standartus ir atleisti ūkininkus nuo prievolės įteisinti nelegalius gręžinius ar skelbti amnestiją jų savininkams. „Aš su premjeru apie tai kalbėjau ir pavasarį. Tada S.Skvernelis tikino, kad viešasis interesas yra svarbiau už įstatymus pažeidžiančių ūkininkų ašaras. Bet artėja rinkimai ir, panašu, vienos nesąžiningos, bet partijai svarbios grupės interesas tampa svarbesnis“, – Vyriausybės veiksmus kritikavo su S.Skverneliu valstiečių sąraše į Seimą kandidatavęs parlamentaras. Jį ypač suglumino S.Skvernelio užuomina, kad K.Mažeikos likimas ministro poste esą priklausys nuo to, kaip jam seksis tvarkytis su tikrintojais, kurie toliau persekios pažeidėjus.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/09/07/news/ministrui-liepta-sutramdyti-ukininkus-baudziancius-pavaldinius-16204799/

2020 m. Rugsėjis mėn. 07 d., Pirmadienis

Kitus metus siūloma paskelbti Lietuvai pagražinti draugijos metais

Seimas priima automobilių taršos, bankų mokesčius ir biudžetą

Siekiant pažymėti Lietuvai pagražinti draugijos 100 metų jubiliejų, siūloma 2021 metus paskelbti Lietuvai pagražinti draugijos metais.

Tai numatantį nutarimo projektą įregistravo Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas ir šios komisijos narys Povilas Urbšys.

Projekto autoriai siūlo įvertinti tai, kad Lietuvai pagražinti draugija telkė visuomenę, ugdė pilietiškumą ir patriotizmą, įvairiais būdais gražino Lietuvą.

Vyriausybei siūloma iki 2020 m. spalio 1 d. parengti Lietuvai pagražinti draugijos metų programą ir 2021 metų valstybės biudžete numatyti lėšų jai įgyvendinti.

2021 m. sukanka 100 metų nuo Lietuvai pagražinti draugijos įkūrimo.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

D.Umbraso nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 02 d., Trečiadienis

Kandidatams kortas sumaišė rinkėjai

Kandidatams kortas sumaišė rinkėjai — sekunde.lt

Be partijų šleifo pasišovusių į Seimą kandidatuoti kai kurių panevėžiečių ambicijas greitai atšaldė rinkėjai. Savarankiškai save išsikėlusiems kandidatams privaloma užduotis surinkti ne mažiau nei tūkstantį juos remiančių tos rinkimų apygardos, kurioje kandidatuoja, rinkėjų parašų net patyrusiems politikams nebėra lengvai įveikiama. Iš trijose Panevėžio miesto ir rajono vienmandatėse apygardose nepartiniais užsiregistravusių keturių kandidatų vienas jau sudėjo ginklus, surinkęs vos 17 parašų, kitas paskutinę lapų su surinktais parašais pateikimo dieną pareiškė rinkimuose dalyvausiantis jau nebe kaip laisvas ir nepriklausomas kandidatas, o partijos deleguojamas politikas.

Panevėžio vakarinėje apygardoje sieksiančio išsilaikyti Seime ir trečią kadenciją nepartinio Povilo Urbšio komanda surinko 1493 rinkėjų parašus, dar 13 už šį kandidatą pasirašė elektroniniu būdu. P. Urbšys teigia tiek surinkęs maždaug per dvi savaites.

Skaitykite: https://sekunde.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 1 iš 168