Straipsniai

2014 m. Rugpjūtis mėn. 10 d., Sekmadienis

Nelygios rinkimų varžybos

rtėjantys savivaldos rinkimai gyventojams žada visą šūsnį staigmenų. Kad merus galėsime rinkti tiesiogiai, dar ne vienintelė naujiena. Rinkimuose į savivaldybių tarybas galės dalyvauti ir visuomenininkai, žinoma, tik ne tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip politinės partijos.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

2014 m. Rugpjūtis mėn. 02 d., Šeštadienis

Konstitucinis Teismas tapo viršesnis už pačią Konstituciją

Liepos 11-ąją Konstitucinis Teismas išaiškino, kad Vyriausioji rinkimų komisija gali atsisakyti išduoti parašų rinkimo lapus, jei pageidaujamo referendumo idėjos prieštarauja Konstitucijai. O pačioje Konstitucijoje aiškiai parašyta, jog Tauta turi teisę keisti Konstituciją. Kas atsitiko Lietuvos valstybėje? Ar piliečiai dar turi sprendimo teisę?

Apie tai prie Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo apskrito stalo diskutavo Seimo narys Povilas Urbšys, teisininkas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Egidijus Bičkauskas, teisininkas, pirmasis nepriklausomos Lietuvos generalinis prokuroras, Seimo narys Artūras Paulauskas ir teisės profesorius Saulius Arlauskas. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas Jakavonis.

Skaitykite: http://www.ve.lt/

2014 m. Liepa mėn. 29 d., Antradienis

Povilas Urbšys: Valdžios neveiklumas priešina žmones

Prieš metus Panevėžio miesto taryba priėmė sprendimą dėl šalto vandens kainų didinimo, viena iš nurodytų priežasčių – dumblo džiovinimo įrenginių eksploatavimo kaštai. Tačiau iki šiol iš UAB „Aukštaitijos vandenys“ apie šių įrenginių eksploatavimo pradžią dar neišgirdome.

Skaitykite:http://www.aina.lt/komentarai/povilas-urbsys-valdzios-neveiklumas-priesina-zmones/

2014 m. Liepa mėn. 20 d., Sekmadienis

Užduotis prokurorams: dėl ko atimtas vaikas

„Vilnijos“ draugijos pirmininkas habilituotas daktaras Kazys Garšva kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, ragindamas įvertinti, kaip Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) įkvėpti vietos politikieriai Šalčininkų rajone kovoja su lietuvybe versdami vesti vaikus į lenkų mokyklas net šito nenorinčius gyventojus. Mokslininkui kantrybė trūko nesulaukus Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnybos pagalbos. Rajono valdininkai tai vadina elementaria mokinių krepšelių problema.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt

2014 m. Liepa mėn. 16 d., Trečiadienis

Prie mero kabineto – gelbėtojų eilė

 

Startas lenktynėms į mero kėdę duotas. Prezidentei pasirašius įstatymų pataisas, kuriomis pirmą kartą šalies istorijoje įteisinami tiesioginiai mero rinkimai, eilėje prie svarbiausio Savivaldybės politiko posto jau rikiuojasi miesto gelbėtojai. Nors iki rinkimų liko daugiau nei pusmetis, o partijos galutinį kandidatų sąrašą žada pateikti tik rudenį, kortas jau atidengia pirmieji pretendentai.

Skaitykite: http://www.sekunde.lt/

2014 m. Liepa mėn. 14 d., Pirmadienis

Kodėl lietuvis turi mažiau galių negu Lietuvos lenkas?

 

Pastaruoju metu daug diskutuojama apie Tautinių mažumų įstatymą.

Gal nuskambės paradoksaliai: iš principo nesvarbu, koks jis bus, svarbu tai, kad priėmus įstatymą tokiu pavadinimu Lietuvoje gyvenančių kitų tautybių atstovų statusas pasikeistų iš esmės, – mat pagal tarptautinę teisę tautinių mažumų gyvenama teritorija siejama su jai priklausančiomis etninėmis žemėmis.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2014 m. Liepa mėn. 13 d., Sekmadienis

Kuriama kišeninė pilietinė visuomenė

Iš Europos Sąjungos pinigų gyvenančių nevyriausybininkų - įvairių fondų, asociacijų, institutų ir viešųjų įstaigų - prisisteigę tūkstančiai. Visuomenei jie iki šiol nelinkę viešinti, kaip panaudoja skiriamas lėšas. Tačiau valdžia, užuot siuntusi revizijas, siūlo dar geresnes sąlygas - patiems susibūrus spręsti, kaip pasidalyti pinigus.

Skaityti: http://www.respublika.lt/

2014 m. Liepa mėn. 12 d., Šeštadienis

Konstitucinis Teismas įtvirtino partokratinę diktatūrą

 

Konstitucinis Teismas savo liepos 11-osios nutarime galų gale išdrįso atskirti Konstituciją nuo jos šaltinio – pilietinės tautos – ir galutinai įtvirtino partokratinę diktatūrą – nuo šiol ji tampa valstybės suverenu. Vyriausiajai rinkimų komisijai – politinių partijų atstovaujamam organui – šia savo nutartimi Konstitucinis Teismas suteikė privalomą galią užgniaužti bet kokias galimybes tautai susigrąžinti jai priklausančias suverenias galias. Jei netyčia VRK nesugebėtų įvykdyti šios jai patikėtos prievolės, tą galės padaryti Seimas – nuo šiol jis turės konstitucinę teisę per savo pasitelktus atrinktus ekspertus nusivalyti kojas į 300 000 piliečių parašus dėl referendumo paskelbimo.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2014 m. Liepa mėn. 11 d., Penktadienis

Irena Vasinauskaitė. Piliečiai bunda

 

Šių metų liepos 4-ąją Šiaulių savivaldybėje vyko Lietuvos Sąrašo Šiaulių skyriaus organizuota spaudos konferencija, kurioje dalyvavo du tą dieną Saulės mieste viešėję LR Seimo nariai Povilas Urbšys ir Naglis Puteikis, Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacijos viceprezidentė Vida Pociuvienė, Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos vadovė Nijolė Malakauskienė, Panevėžio Jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas Kęstutis Ignatavičius ir nepriklausomas Šiaulių miesto tarybos narys Artūras Visockas. Konferencijos tema -- naujas tiesioginių mero ir vietos tarybų rinkimo tvarkas įteisinę įstatymai, jų teikiamos galimybės nepartiniams piliečiams balotiruotis savivaldos rinkimuose.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

Žiūrėkite: http://www.youtube.com/watch?v=qwYrGWMGW8Y

2014 m. Liepa mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Pensininkams žiebiama nereali viltis

 

Gru­pė par­la­men­ta­rų ini­ci­juo­ja Vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo se­nat­vės ir ne­tek­to dar­bin­gu­mo (in­va­li­du­mo) pen­si­jų kom­pen­sa­vi­mo įsta­ty­mo pa­tai­sas, kad mi­rus pen­si­jų ga­vė­jams ne­iš­mo­kė­tą kom­pen­sa­ci­jos da­lį ga­lė­tų gau­ti jų tur­to pa­vel­dė­to­jai. Ta­čiau šis su­ma­ny­mas vei­kiau­siai ne­su­lauks pa­lai­ky­mo, juo­lab kad ir anks­tes­niems pa­na­šiems siū­ly­mams ne­bu­vo pri­tar­ta.

Skaitykite: http://lzinios.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 146 iš 166