Straipsniai

2014 m. Liepa mėn. 04 d., Penktadienis

Pasiūlyta sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 101

36 įvairioms frakcijoms atstovaujantys Seimo nariai, tarp jų ir Povilas Urbšys, trečiadienį įregistravo 55 Konstitucijos straipsnio pataisos projektą, kuriuo siūloma sumažinti renkamų parlamentarų skaičių nuo 141 iki 101. Statistikos departamento duomenys rodo, kad nuo 1992 m. iki 2013 m. Lietuvos respublikos gyventojų skaičius ženkliai kito mažėdamas 734 394 gyventojais.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2014 m. Birželis mėn. 23 d., Pirmadienis

Valdininkai nesiekia šeštokų lygio

Birželio 1-ąją sukako metai, kai įsigaliojo nauja priėmimo į valstybės tarnybą tvarka. Norint tapti valdininku, dabar reikia pereiti du atrankos etapus. Pirmojo etapo, kuris vyksta Valstybės tarnybos departamente, metu atrūšiuojami visi menkesnių sugebėjimų kandidatai. Testas užduodamas toks, kad jį lengvai įveikia net šeštokai. Tačiau net 30 proc. kandidatų į klerkus jų neišgliaudo.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

2014 m. Birželis mėn. 23 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys. Kodėl esame „Grūto parko“ žaisliukai

Europos Taryba, įsteigta 1949 metais, gerokai prieš Europos Sąjungos sukūrimą, taip suformulavo vieną iš pagrindinių savo tikslų – ginti žmogaus teises, pliuralistinę demokratiją ir teisėtumą. 1985 metais Europos Tarybos valstybės narės priėmė Europos vietos savivaldos chartiją, kurioje konstatavo, jog savivaldos institucijos yra bet kurios demokratinės santvarkos pagrindas, o piliečių teisė dalyvauti tvarkant viešuosius reikalus – vienas iš demokratijos principų.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2014 m. Birželis mėn. 20 d., Penktadienis

Povilas Urbšys: pati tauta gali apsiginti nuo antikonstitucinių referendumo iniciatyvų

Pati tauta gali apginti Konstituciją nuo antikonstitucinių referendumo iniciatyvų, tokios teisės suteikti kokiai nors valstybės institucijai nereikėtų, sako Seimo narys Povilas Urbšys. Penktadienį jis Konstitucinio Teismo (KT) viešame posėdyje tvirtino, kad Seimo ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo iškeltos abejonės dėl Referendumo įstatymo konstitucingumo nepagrįstos.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/
2014 m. Birželis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Lietuvoje persekiojami žurnalistai, o Ukrainoje jau žudomi

Atlikdama ikiteisminį tyrimą, kuriame prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė įtariama nutekinusi žiniasklaidai slaptą Valstybės saugumo departamento pažymą, Specialiųjų tyrimų tarnyba klausėsi ir įrašinėjo 17-os naujienų agentūros BNS darbuotojų telefonų pokalbius. Vakar BNS kreipėsi į Teisėjų tarybos pirmininką Gintarą Kryževičių, generalinio prokuroro pareigas einantį Darių Raulušaitį ir STT vadovą Saulių Urbanavičių dėl masinio žurnalistų pokalbių klausymosi, nes tai visiškai nepriimtina demokratinėje teisinėje valstybėje.

Skaitykite: http://www.ve.lt

2014 m. Birželis mėn. 16 d., Pirmadienis

Ar yra riba, kurios nedrįstume peržengti?

Neseniai Vilniaus gatvėse pasirodė plakatų, reklamuojančių piniginius pavedimus, ir juose tyčiojamasi iš mūsų nacionalinės valiutos. Viename pavaizduoti Steponas Darius ir Stasys Girėnas, vaikštantys po Amsterdamą, lytinių mažumų kvartalą. Kitame-„Tautiškos giesmės” autorius, Vincas Kudirka, nosį pirštu krapštantis britų karaliaus rūmų apsaugininkui.
Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo narys Povilas URBŠYS, akademikas Romualdas GRIGAS ir filosofas Vytautas RUBAVIČIUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

2014 m. Birželis mėn. 11 d., Trečiadienis

Į savivaldą siūloma rinkti ir "kiemo" politikus

Jau ki­tą­met vyk­sian­tys sa­vi­val­dos rin­ki­mai ga­li bū­ti vi­sai ki­to­kie. Par­la­men­ta­rai ren­gia­si ne tik įtei­sin­ti tie­sio­gi­nius me­rų rin­ki­mus, bet ir pa­da­ly­ti sa­vi­val­dy­bes į ke­lias ma­žes­nes apy­gar­das. Nors siū­lo­ma nau­jo­vė kol kas sėk­min­gai ski­na­si ke­lią, vis gar­siau skam­ba ir skep­ti­kų bal­sai.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2014 m. Birželis mėn. 11 d., Trečiadienis

Konstitucinis Teismas imsis nagrinėti Referendumo konstituciškumą

Trečiadienį,  birželio 18 d., 9 val. 30 min.  Konstitucinis Teismas  pradės nagrinėti bylą pagal pareiškėjo – Seimo  prašymą ištirti Referendumo įstatymo 14 straipsnio tiek, kiek juo Seimui, gavusiam  ekspertų  grupės  išvadą,  kad  piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Konstitucijos,  nesuteikiama teisė spręsti dėl tokio  referendumo skelbimo,  atitiktį  Konstitucijai, taip pat pagal pareiškėjo – Lietuvos  vyriausiojo administracinio teismo prašymą ištirti,  ar Konstitucijai  neprieštarauja  Referendumo įstatymas tiek, kiek jame  nenustatyti  Vyriausiosios rinkimų  komisijos įgaliojimai vertinti  Lietuvos  Respublikos  piliečių  siūlomo    referendumu
priimti  (Lietuvos Respublikos Konstitucijos pakeitimo)  įstatymo projekto  atitiktį  Konstitucijai ir atlikto vertinimo   pagrindu priimti sprendimus, kuriais nebūtų leidžiama inicijuoti  priėmimo referendumu  tokių  (Konstitucijos pakeitimo) įstatymo   projekto nuostatų, kuriomis būtų pažeista pati Konstitucija, taip pat dėl šio įstatymo.:

Skaitykite: http://alkas.lt/

2014 m. Birželis mėn. 06 d., Penktadienis

Nugalėtojams savikritikos nereikia

Savaitraščio "Savaitė" korespondentų paklaustas, kokios permainos mūsų laukia po rinkimų, Povilas Urbšys atsakė:

" - Ryškių rimtų permainų požymių kol kas nematyti, nes ir Prezidentė, ir daugelio partijų atstovai praėjusius rinkimus pateikė tik kaip savo pergalę. Tad poreikio pripažinti savo klaidas lyg ir nebelieka. Ir toliau ignoruojama objektyvi realybė: mūsų rinkėjai per kiekvienus rinkimus yra priversti rinktis ne iš gėrio ir blogio, o iš mažesnio ir didesnio blogio.

Todėl ir neatsiranda poreikio laimėtojams inicijuoti esminius visuomeninius pilietinius pokyčius, kurie sumažintų žmonių nepasitikėjimą valdžia. Tad ir toliau politikai kalba apie valdžios galių dalybas tarpusavyje ir visiškai nieko nekalba apie tų galių dalijimąsi su paprastais žmonėmis. Juk būtent taip jie, gyvenimo eiliniai, būtų įtraukiami į valstybės valdymą ir tobulinimą.

Daliai Grybauskaitei prieš penkerius metus, kai ji tik buvo išrinkta pirmajai Prezidento kadencijai, atrodė, jog politinę valdžią mūsų valstybėje uzurpavo partijos. Tada ji teigė: „Mano pagrindinis tikslas yra atverti politiką žmonėms, leisti žmonėms dalyvauti rinkimuose. Darysime klaidų, iš karto gal neišeis, bet pradėkime atsiverti, leiskime žmonėms atsakyti už savo šalį. Bet neleiskime grupelei žmonių valdyti valstybės.“ Aš labai tikiuosi, kad Prezidentė antrąją savo kadenciją ne tik išnaudos jai neįtikusioms galvoms „kapoti“, bet ir sieks dar prieš penkerius metus paskelbto tikslo."

Atsakymas išspausdintas savaitraščio "Savaitė" (Nr. 23, 2014 birželio 4) skiltyje "Savaitės klausimas".

2014 m. Birželis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Jaunimas išlaisvino savo pilietinę galią

Baigiasi nacionaliniai „Kuriame Respubliką“ projektai „Auginkime vieni kitus“, „Skaidrumo laboratorija“ ir „Atgal į ateitį“. Nuo vasario mėnesio daugiau kaip 5 tūkst. mokinių, susibūrusių į komandas, sprendė ne tik jiems, bet ir visai valstybei aktualias korupcijos, socialines ir kraštotyros problemas.
Į projekto „Kuriame Respubliką“ antrąjį etapą aktyviai įsitraukė panevėžiečiai. Projekte "Atgal į ateitį" dalyvauja M. Rimkevičaitės mokykla, V.Mikalausko menų kokykla bei "Minties" gimnazija; projekte "Auginkime vieni kitus"- K.Paltaroko ir J.Miltinio gimnazijos, "Skaidrumo laboratorijoje"- "Minties" gimnazija, "Saulėtekio" progimnazija ir Senvagės pagrindinė mokykla. Šiais metais vasario mėnesį vykusioje konferencijoje projekto "Kuriame respubliką" pristatyme Panevėžyje, kurioje gausiai dalyvavo švietimo įstaigų atstovai, mokiniai, Seimo narys Povilas Urbšys pažadėjo aktyviausiai dalyvavusius moksleivius pradžiuginti išvyka, aplankant LR Seimą.     

 

<< Pradžia < Ankstesnis 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 147 iš 166