Straipsniai

2014 m. Balandis mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Prezidentūros „nutekino“ VSD pažymą ir agentą Kremliaus administracijoje

Kokias paslaptis slepia slaptoji VSD pažyma, ką apskritai šita pažyma reiškia, kas tai yra per dokumentas, kad mes tiek dėmesio skiriame jam, bet ar nepilstome iš tuščio į kiaurą, galbūt tas dokumentas nevertas tiek dėmesio?
Tokius klausimus balandžio 16 d. iškėlė žurnalistas Audrys Antanaitis „Laisvosios bangos“ radijo laidoje „Vektorius“. Laidoje dalyvavo Seimo pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Algirdas Sysas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys konservatorius (TS-LKD narys) Arvydas Anušauskas, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys ir buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys.

Skaitykite: http://www.ekspertai.eu/

2014 m. Balandis mėn. 15 d., Antradienis

Skandalingoji VSD pažyma buvo rengiama drauge su prezidentūra?

Generalinėje prokuratūroje baigus ikiteisminį tyrimą dėl slaptos Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos apie galimas grėsmes nacionaliniam saugumui turinio nutekinimo žiniasklaidai, tęsiamas įtariamosios prezidentės vyriausiosios patarėjos Daivos Ulbinaitės ir jos gynėjo advokato Giedriaus Danėliaus supažindinimas su ikiteisminio tyrimo medžiaga. Tačiau aiškėja, kad slapta VSD pažyma, kurios įslaptinto projekto neteisėtu paviešinimu įtariama vyriausioji patarėja, galėjo būti rengiama kartu su pačia prezidente Dalia Grybauskaitė ir jos vyriausiąja patarėja D. Ulbinaite.

Skaitykite:  http://www.alfa.lt/

2014 m. Balandis mėn. 11 d., Penktadienis

Povilas Urbšys. Nuspręsta – bus tik valdžios referendumai

Seimas po ilgų manipuliacijų vis dėlto priėmė nutarimą dėl referendumo paskelbimo. Šis sprendimas buvo priverstinis, nes kol kas galiojanti konstitucinė doktrina ir Referendumo įstatymas neleidžia pasielgti kitaip. Tačiau tai tik laikinos kliūtys.Tos pačios dienos posėdžio pabaigoje 29 Seimo narių balsais nuspręsta kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Referendumo įstatymo straipsnio, kuris neleidžia blokuoti piliečių reikalavimo paskelbti referendumą net ir tada, jei teikiamo sprendimo tekstas gali neatitikti Lietuvos Respublikos Konstitucijos – kol kas pagal galiojančią konstitucinę doktriną „niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto“. 

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2014 m. Balandis mėn. 11 d., Penktadienis

Siūloma pavardės originalią rašybą leisti papildomame asmens dokumento puslapyje

Grupė Seimo narių užregistravo Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą, kuriuo siūloma įteisinti originalią nelietuvišką vardų ir pavardžių rašybą asmens tapatybės dokumentų papildomame puslapyje.

Pagrindiniame paso puslapyje ir toliau būtų galima rašyti tik valstybine kalba, papildomo paso puslapio įrašas galėtų būti tik lotyniško pagrindo ženklais.

Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

2014 m. Balandis mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Mūšis dėl referendumo: kaltinimų tautos baime ir kėsinimusi sulaužyti Konstituciją lavina

Seimas antradienį plenariniame posėdyje nusprendė, kad referendumas dėl Konstitucijos pataisų, o paprastai sakant – dėl žemės nepardavimo užsieniečiams vyks birželio 29 dieną. Už tai balsavo 79 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 19 parlamentarų.

Skaitykite: http://www.balsas.lt/m/naujiena/784739

2014 m. Balandis mėn. 04 d., Penktadienis

Žurnalistas J.Pocius: Valstybinė papirkinėjimo akcija „Visi - už eurą“

Valdantieji, pasiryžę nuo 2015-ųjų metų sausio 1 d. žūtbūt mums  atvesti eurą, meta milijonus svetimo pinigo privalumams viešinti. Bet ar sąžininga kalbėti apie euro įvedimo privalumus nutylint praradimus ir nepatogumus, kurie mūsų laukia? Kodėl mažiausiai 3 milijonai litų skiriami ne diskusijoms, kurios žmonėms galbūt leistų susigaudyti kas yra kas, o vienpusei kažkokio mistinio gėrio propagandai (viešinimui per TV, internetą ir kt.?)

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2014 m. Balandis mėn. 02 d., Trečiadienis

Teisėsaugos pareigūnai apie atleistą Matonį: tai – didžiulė netektis policijai

Pirmadienį Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius paskelbė, kad, atlikus tarnybinį patikrinimą, priimtas sprendimas atleisti ilgametį Kriminalinės policijos biuro viršininką Algirdą Matonį kaip diskreditavusį pareigūno vardą. Prieš savaitę A. Matonis buvo sulaikytas vairavęs neblaivus. Didžiulį autoritetą ir patirtį kovojant su pavojingiausiais bei žiauriausiais nusikalstamo pasaulio vadeivomis turinčio pareigūno atleidimas sukėlė nusivylimą ir net pasipiktinimą ne tik policijos, bet ir bene visų kitų teisėsaugos institucijų bei slaptųjų tarnybų gretose. Sakoma, kad saujelė aukštų Policijos departamento pareigūnų, kurie kolegų įtarinėjami kaip šios galimos provokacijos autoriai, sunkiai valdo savo džiaugsmą.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2014 m. Balandis mėn. 02 d., Trečiadienis

Lietuvos valdovas yra Tauta

LR Konstitucijoje yra įtvirtinta, kad suverenas yra Tauta. Tuo pasakyta, kad Lietuvos valdovas yra Tauta. Būtent tai yra didžiausia konstitucinė vertybė. Jeigu ši vertybė bus paminta, tai iš mūsų Tėvynės liks tiks Europos Sąjungos administracinis vienetas su pavadinimu Lietuva, kuriame gyvens gyventojai, bet ne save gerbianti Tauta. Lietuvos istorija ne kartą įrodė, kad mes galime prarasti valstybę, bet niekada neturime teisės prarasti Tautos, kurioje ir slypi tikroji Lietuvos valstybės gyvastis.

Skaitykite: http://www.aina.lt/

2014 m. kovas mėn. 29 d., Šeštadienis

Po „Snoro“ aferų N.Kuperis pereina į puolimą

Įtariamasis ikiteisminiame tyrime dėl galimų neteisėtų operacijų uždarytame „Snoro“ banke, šio banko bankroto administratorius Nilas Kuperis (Neil Cooper) pagaliau prisipažino buvęs apklaustas tyrėjų. Arogantiškasis britas apklausą pavadino formaliu susitikimu ir griežtai paneigė, kad ketina atlyginti „Snoro“ kreditoriams padarytą 1,2 mlrd. litų žalą.

Skaityti: http://www.respublika.lt/

2014 m. kovas mėn. 28 d., Penktadienis

Kam reikalinga prokuratūra ir generalinis prokuroras?

Lietuvoje susiformavo keistos tendencijos: prokuratūra tyrimo nepradeda be žmogaus pareiškimo; jei gauna pareiškimą, visą energiją išlieja, kad surastų kodekse straipsnį, pagal kurį galima atsisakyti pradėti tyrimą; prokuratūra tyrimo dėl viešojo intereso pažeidimo nepradeda, jei negauna nurodymo iš aukščiau; jei gauna iš nelabai aukštai, tyrimas nutraukiamas neradus nusikaltimo sudėties. O svarbiausia, prokuratūra visada teisi, nes neprivalo niekam atsiskaityti. Kam reikalinga prokuratūra ir generalinis prokuroras? Kas juos tampo už virvučių?

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 150 iš 166