Straipsniai

2019 m. kovas mėn. 19 d., Antradienis

38 merai išsaugojo savo postus – ryškios 2 išimtys ir ko nesirinko Lietuva

38. Tiek savivaldybių merų iš 60 išsaugojo savo postus. Ką tai liudija? Regis, daugelis gyventojų pirmiausia rinkosi jau pažįstamus veidus ir nelabai paisė, nei kokiai politinei jėgai jie atstovauja, nei teisėsaugos jiems pareikštų įtarimų.

 

Visus penkis didžiausius šalies miestus ketverius metus valdys visuomeninių rinkimų komitetų atstovai – tie patys politikai, išsilaikę savo postuose. Kauną, Šiaulius bei Panevėžį – asmenys, kurie su rinkimų komitetais tapo merais prieš ketverius metus, o Vilnių ir Klaipėdą – komitetų iškabas išsikabinę buvę liberalai.

 

Ypač daug dėmesio antrajame rinkimų ture sulaukė ir buvusių politinių bendrakeleivių dvikova dėl Panevėžio mero posto, kurią laimėjo nuo pareigų nušalintas dabartinis vadovas Rytis Mykolas Račkauskas.

 

Teisėsaugos įtarimų dėl korupcijos sulaukęs meras ryškia persvara įveikė anksčiau Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybai vadovavusį dabartinį Seimo narį Povilą Urbšį.

 

Už R.M.Račkauską balsavo per 16 tūkst. rinkėjų, tuo metu P.Urbšiui nepadėjo net įtakingos konservatorių atstovės Rasos Juknevičienės vieša parama.

 

P.Urbšys antrajame ture sulaukė kiek daugiau nei 10 tūkst. rinkėjų balsų ir guodėsi, kad savęs negerbtų, jei būtų likęs stovėti už kampo.

 

„Nepabuvęs areštinėje nebūsi geras meras, – perfrazuodamas garsiąją liaudies dainą vakar po pralaimėjimo bandė juokauti parlamentaras ir pridūrė: – Bet kokiu atveju atrodo, kad šiais laikais teisėsaugos persekiojimas politikui nėra trūkumas, o veikiau privalumas.“

 

P.Urbšys svarstė, jog varžovui esą pavyko sukurti aukos įvaizdį ir nemažai žmonių įtikinti, kad dėl iškeltos bylos kaltas yra jis, o ne meras.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

Nuotr. L.rytas.lt koliažas

 

2019 m. kovas mėn. 18 d., Pirmadienis

Tarybos nario mandato atsisakantis Urbšys neatgaus tūkstančių eurų užstato

Povilas Urbšys

Į Panevėžio miesto savivaldybės tarybą išrinktas, tačiau nesėkmę mero rinkimuose patyręs Seimo narys Povilas Urbšys atsisakys pareigų savivaldoje, todėl neatgaus daugiau kaip 9 tūkst. eurų užstato.

267 eurų užstato neatgausiantis P. Urbšys teigė dėl to nesijaudinantis ir niekada neplanavęs eiti tik tarybos nario pareigų. „Taip, asmeniškai turėsiu materialinių nuostolių, bet pinigai man niekada nebuvo svarbesni nei vertybės, kurių bandau gyvenime laikytis“, – BNS pirmadienį sakė parlamentaras.

„Mano tikslas buvo, kad jeigu dalyvauji mero rinkimuose, tai turi padaryti maksimaliai, kad į tarybą būtų išrinkta ir tavo komanda“, – pridūrė jis. „Jeigu sąraše nebūtų mano pavardės, manau, kad iš to sąrašo išrinkta būtų mažiau“, – kalbėjo P. Urbšys. Jo komitetas prieš dvi savaites laimėjo keturis mandatus 27-ių vietų taryboje. Seimo narys buvo pirmasis sąraše.

Rinkimų užstatą P. Urbšys teigė sumokėjęs iš pinigų, kuriuos gavo pardavęs senelio žemę. „Niekada pinigų nėra atliekamų, santaupų tikrai neturiu, bet tas žemės sandoris leido atsirasti sumai, kurios dalį panaudojau rinkimų kampanijai“, – tvirtino parlamentaras. P. Urbšys per antrąjį Panevėžio mero rinkimų turą nusileido dabartiniam miesto vadovui Ryčiui Račkauskui.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr. K. Cachovskij

2019 m. kovas mėn. 18 d., Pirmadienis

Panevėžio meru lieka R. Račkauskas

Po buvusių bendražygių, pastaraisiais metais virtusių aštriais oponentais Seimo nario Povilo Urbšio ir mero Ryčio Račkausko dvikovos paskutinį tašką padėjo rinkėjai. Už R. Račkauską balsus atidavė 16 236 rinkėjai arba 58,72 proc. visų balsavusiųjų, P. Urbšį palaikė 10 645, o tai yra 38, 50 proc. antrajame ture balsavusių panevėžiečių.

P. Urbšys mano, kad panevėžiečiai šįkart rinkosi pragmatiškai. Rinkėjui pasirodė svarbiau miesto ūkis nei valdžios kontrolė.

„Meras, kuris dabar nušalintas nuo pareigų, kaip pagrindinės vertybės nebekėlė žmonių įgalinimo, ką mūsų sąrašas kalbėjo rinkimuose prieš ketvertą metų. Dabar jis daugiau akcentavo apie miesto tvarkymą. Aš, kaip kandidatas į merus, kalbėjau, kad miestą tvarkyti labai svarbu, bet taip pat ypatingai svarbu santykiai tarp valdžios ir žmogaus. Reikia pripažinti, kad dauguma panevėžiečių vis dėlto linkę pasirinkti tą merą, kuris jiems labiau asocijavosi su vyriausiuoju miesto ūkininku. Prieš keturis metus žmonės daugiau balsavo iš idėjos, dabar – su tam tikru išskaičiavimu“, – mano seimūnas.

Mero regalijų nelaimėjęs P. Urbšys yra išrinktas į Panevėžio Tarybos narius. Vis dėlto politikas savo vietą joje užleis kolegai iš sąrašo „Kurkime jaukų miestą KARTU“. Pats P. Urbšys lieka dirbti Seime.


Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt

Nuotr. M. Garucko

 


2019 m. kovas mėn. 15 d., Penktadienis

Kas valdys Lietuvą: rinkimų prognozė kiekvienoje savivaldybėje


Rinkimai

Tiesioginių merų rinkimų rezultatai didelių permainų neatneš. Iš antrajame ture besivaržančių kandidatų iš 41 savivaldybės 24 dabartiniai vadovai liks savo postuose, o dažniausiai pergalę sekmadienio naktį švęs socialdemokratai, prognozuoja rinkimus apžvelgiantis Alfa.lt portalas.

 

Pirmajame rinkimų ture Lietuvos gyventojai išrinko 19 merų. Daugiausia merų, penkis, savo sąskaitoje turi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Antroje vietoje su trimis merais rikiuojasi konservatoriai. Valstiečiai ir žalieji, Liberalų sąjūdis (LRLS) bei lenkų ir rusų aljansas yra iškovoję po du mero postus.

Panevėžyje antrajame ture susirungs įtarimų korupcija sulaukęs dabartinis miesto meras Rytis Račkauskas (28,62 proc.) ir Seimo narys Povilas Urbšys (18,01 proc.). Jau aišku, kad antrajame ture P. Urbšį rems konservatoriai ir socialdemokratai, o dabartinį merą palaikys Panevėžio LVŽS atstovai.

Antradienį paramą P. Urbšiui pareiškė Panevėžio konservatorių vadovė, parlamentarė Rasa Juknevičienė. Nors Seime politikai neretai susikimba, panašu, kad savivaldos lygmeniu pavyko rasti bendrų vardiklių. Jei aukšto rango konservatorės palaikymas mobilizuotų TS-LKD partijos rinkėjus, antrame ture P. Urbšys galėtų surinkti kelis tūkstančius papildomų balsų.

Oponentų susivienijimas bei merą persekiojantis korupcijos šleifas leis P. Urbšiui antrajame rinkimų ture išplėšti pergalę itin nedidele persvara. 

Skaitykite: https://www.alfa.lt

Nuotr. A. Ufartas

2019 m. kovas mėn. 15 d., Penktadienis

Panevėžio mero rinkimų dilema: rinkiminė kampanija ar korupcinė veikla?

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje penktadienį įvyko geriausiai pirmajame Panevėžio mero rinkimų ture pasirodžiusių dabartinio miesto vadovo Ryčio Mykolo Račkausko ir parlamentaro Povilo Urbšio debatai. Rinkėjams tenka spręsti, ką palaikyti – žmogų, kuris domina Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), ar buvusį specialiųjų tarnybų atstovą.

Dabartinis Panevėžio meras R. M. Račkauskas jau aštuonis mėnesius yra nušalintas nuo mero pareigų dėl įtarimų korupcine veikla. Nepaisant to, pirmajame rinkimų ture jis surinko daugiausia balsavusių panevėžiečių balsų – net 28 proc., o buvęs STT valdybos viršininkas P. Urbšys pirmajame rinkimų ture gavo 18 proc. balsų.

Kaip teigia P. Urbšys, didžiausia problema yra ta, kad žmonės nesuvokia savivaldybės, kaip demokratinės raidos pagrindo, o traktuoja ją, kaip vienetą ūkinėms problemos spręsti: „Jeigu atsiranda žmogus, kuris rūpinasi ūkiniais dalykais, tai vertinama ne kaip pareiga, o kaip malonė ir žmonės mano, kad to pakanka. Jeigu mes kalbame apie savivaldybę, kaip demokratinės valstybės raidos pagrindą, tai neatsiejamas yra valdžios skaidrumas, žmonių įgalinimas kontroliuoti valdžią ir daryti įtaką jos sprendimams.“

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

2019 m. kovas mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Povilas Urbšys: ko bijo Rytis Mykolas Račkauskas?

15min.lt TV žurnalistė jau nuo praėjusios savaitės derino debatų laiką su manimi ir Ryčiu Mykolu Račkausku, kaip su kandidatais į miesto merus. Pirmas pasiūlytas laikas buvo kovo 12 d. Sutikau dalyvauti, tačiau sužinojau, kad R. M. Račkauskas debatų laiką nukelia į kovo 15 d. Ketvirtadienį, kovo 14 d., likus dienai iki debatų, 15min.lt TV žurnalistė informavo, kad R. M. Račkauskas atsisakė dalyvauti šiuose debatuose. Tai ko galėjo išsigąsti tas, kuris taip drąsiai Panevėžyje skanduoja „Nestabdom“? Manau, priežastis viena – organizuojamuose debatuose nebūtų išvengta klausimų dėl skaidrumo. Jei Panevėžio lygmeniu tai galima paslėpti po tariamo atsinaujinimo širma, Lietuvos mastu visa tai atrodytų apgailėtinai. Be abejo, tas, kuris slepia melą, bijo tiesos. Jis suinteresuotas nutylėjimu melą paversti tiesa. Tik Jums kovo 17-ąją spręsti, ką pasirinksite, – MELĄ ar TIESĄ.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt

2019 m. kovas mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Prieš rinkimus – netikėtas Vytauto Landsbergio požiūris: keičiasi tie priešai – tai priešai, tai nepriešai

Rodos anksčiau laikytiems aršiais priešais politikams vienijantis Panevėžyje, kur Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) skyrius išreiškė paramą Povilui Urbšiui, konservatorių patriarchas Vytautas Landsbergis filosofiškai prabilo apie Lietuvoje vyraujantį nepastovumą ir požiūrių kaitą.

 

„Labai keičiasi tie priešai – tai priešai, tai nepriešai, dabar Lietuvoje viskas yra labai nepastovu“, – DELFI sakė V. Landsbergis.Jis, vengdamas agitacijos, konkrečiai nenorėjo kalbėti apie savo požiūrį į P. Urbšį.„Negaliu taip gilintis, aiškintis, komentuoti, mes paliekame vietos žmonėms spręsti tuos dalykus“, – sakė V. Landsbergis.Pasak jo, kartais rinkimuose „žmonės balsuoja nebūtinai už neabejotiną kandidatą, bet tiesiog už geresnį negu kitas, kuris jiems atrodo prastesnis“. 

 

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

L.Bartkus nuotr.

 

2019 m. kovas mėn. 13 d., Trečiadienis

Dėl Panevėžio miesto mero - trys skirtingos valstiečių partijos pozicijos

Panevėžio miesto mero rinkimų antrajame ture artėjantį sekmadienį susirungs korupcija įtariamas dabartinis  meras Rytis Mykolas Račkauskas ir buvęs Ramūno Karbauskio bendražygis Povilas Urbšys. Tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), į antrąjį turą nepatekus jos kandidatui Kęstučiui Lukoševičiui, neturi sutarimo, kurį iš judviejų palaikys leimiamame etape.

R.Karbauskis nepalaiko nei vieno kandidato. Tuo tarpu LVŽS Panevėžio miesto skyrius palaiko R.Račkauską. O LVŽS narė, Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė paramą atiduoda valstiečių frakciją palikusiam P.Urbšiui.

eimo pirmininko pavaduotoja, LVŽS narė R.Baškienė savo palaikymą viešai išreiškė partijos pirmininko nemalonę užsitraukusiam P.Urbšiui.

R.Baškienė portalui lrytas.lt patvirtino, kad parama P.Urbšiui yra oficiali jos pozicija.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2019 m. kovas mėn. 13 d., Trečiadienis

Nepavykus S. Skvernelio priversti ieškoti ministerijai vadovo, ji pabus našlaitė

191221877-9be3c5c7-0d8e-47ed-8f0d-f51e9c960b01.jpgOpozicijai nepavyko priversti premjero Sauliaus Skvernelio skubiai ieškoti Aplinkos ministerijos vadovo – valdantieji nesutiko keisti įstatymo.

Seimo opozicijai vakar neužteko balsų pradėti įstatymo pataisų, kurios įpareigotų premjerą per 15 dienų pateikti ministro kandidatūrą, svarstymo.

Socialdemokrato Juliaus Sabatausko projektą parėmė tik 36 parlamentarai, 33 balsavo prieš ir tiek pat susilaikė. Valdančiųjų balsais taip pat buvo nuspręsta, kad pataisų neverta ir tobulinti.

Vyriausybės įstatymo pataisas J.Sabatauskas parengė dėl to, kad, premjerui gruodžio pradžioje atleidus aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, ši ministerija vis dar neturi vadovo. Jai laikinai vadovauja energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Seimo narys Povilas Urbšys svarstė, kad atsakomybę už nepaskirtus ministrus premjeras turėtų dalytis su D.Grybauskaite: „Akivaizdu, kad prezidentė, piktnaudžiaudama savo galiomis, šią situaciją sukūrė dirbtinai.“

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

J.Stacevičiaus nuotr.

2019 m. kovas mėn. 12 d., Antradienis

R. Juknevičienė ir P. Urbšys Panevėžyje vienijasi prieš korupcija įtariamą merą


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „R. Juknevičienė ir P. Urbšys Panevėžyje vienijasi prieš korupcija įtariamą merą“

Politiniai oponentai, Seimo nariai konservatorė Rasa Juknevičienė ir buvęs valdančiosios „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys sutarė dėl bendradarbiavimo Panevėžyje, kad nebūtų perrinktas korupcija įtariamas meras Rytis Račkauskas.

Politikai pasirašė susitarimą, kad konservatoriai per antrąjį Panevėžio miesto mero rinkimų turą rems su R.Račkausku kovojančio P.Urbšio kandidatūrą. Paties mero teigimu, tai yra įrodymas, kad konservatoriai bei P.Urbšys nepaiso politinių įsitikinimų ir tiesiog ieško būdų užsitikrinti valdžią.

P.Urbšys BNS sakė, kad sutarimas su konservatoriais „ne iš meilės gimė, o iš bendro reikalo dirbti miestui“. „Mes imamės atsakomybės už Panevėžį ir mes pademonstruojame, kad mūsų neveda siauri politiniai interesai, mes sugebame peržengti per savo nuoskaudas vardan bendro tikslo“, – teigė parlamentaras. Panevėžio meru siekiantis tapti politikas tvirtino, kad jis ir konservatoriai „vertybine prasme deklaravom tą patį – skaidrumą“. 

„Jei mes nesugebėsime susitelkti, tas asmuo, kuris siejamas su neskaidrumu, jis vienaip ar kitaip įtvirtins savo statusą ir svarbiausia tai bus įtvirtinta ir žmonių sąmonėje, kad jie gali rinkti tą asmenį, kuris miestą padarys savo bylos įkaitu“, – kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 147