Straipsniai

2019 m. kovas mėn. 28 d., Ketvirtadienis

VRK panaikino mandatus 15-ai į naujas savivaldybių tarybas išrinktų politikų


Povilas Urbšys

Į naujas savivaldybių tarybas išrinkti politikai jau atsisako mandatų. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį panaikino mandatus 15-ai į savivaldybių tarybas išrinktų kandidatų jų pačių prašymu.

Komisija taip pat pripažino įgaliojimus žemiau sąrašuose likusiems kandidatams. VRK Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė sakė, kad trys politikai mandatų atsisakė dėl asmeninių priežasčių, o likę – dėl su tarybos nario postu nesuderinamų pareigų.

Naujų pareigų savivaldoje atsisakė trys Seimo nariai: Povilas Urbšys, Kęstutis Mažeika ir Valerijus Simulikas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr. K. Čachovskij

2019 m. kovas mėn. 27 d., Trečiadienis

Lenkijos politikus sudomino atliekų tvarkymas Alytaus rajone

Alytaus regionas yra vienas iš lyderių, organizuojant komunalinių atliekų tvarkymo sistemą. Alytaus rajono savivaldybė – viena geriausiai šalyje rūšiuojančių savivaldybių. Pasisemti patirties ir sužinoti daugiau apie atliekų tvarkymo sistemos ypatumus Alytaus rajone ir regione į rajono savivaldybę atvyko Lenkijos ir Lietuvos parlamentarų delegacijos.

Svečius iš Lenkijos Respublikos Seimo vietos savivaldos ir regioninės politikos bei Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetų priėmė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

„Buvau vienas iš bendros regioninės atliekų tvarkymo sistemos kūrimo pradininkų. Prisimenu ilgą nueitą kelią, ypač kada reikėjo žmones įtikinti, jog už komunalines atliekas reikės mokėti. Kaimo gyventojai sakydavo, kad jokių šiukšlių neturi. Bet miškuose jų buvo pilna, o nelegalūs sąvartynai buvo skaičiuojami dešimtimis“, – apie nelengvą komunalinių atliekų sistemos kūrimo pradžią kalbėjo A. Vrubliauskas.

Alytaus regione atliekų tvarkymo sistemą svečiams pristatė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas. Pasak jo, be regiono savivaldybių palaikymo ir darnaus veikimo, komunalinių atliekų tvarkymas neįmanomas.

Atliekų tvarkymo sistema domėjosi Lenkijos parlamento vietos savivaldos ir regioninės politikos komiteto pirmininko pavaduotojai Jacek Protas, Grzegorz Woźniak,  Subkomiteto pirmininkė Anna Kwiecień, Komiteto biuro vadovas Slawomir Jakubczak, taip pat Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė, nariai: Algis Strelčiūnas, Ričardas Juška, Vanda Kravčionok, Kęstutis Masiulis, Zenonas Streikus, Povilas Urbšys.  

Skaitykite:https://alytusplius.lt

2019 m. kovas mėn. 26 d., Antradienis

Teismas nagrinės ir R.Račkausko kelią į rinkimus

Prokurorai pagaliau teismui perdavė sunkiais ir apysunkiais korupciniais nusikaltimais įtariamo, tačiau antrąkart į Panevėžio mero postą išrinkto Ryčio Račkausko bylą teismui. Joje gali aiškėti ir tai, kaip už valdiškus pinigus miesto vadovas galėjo būti pamokytas, kaip nusitiesti kelią į rinkėjų protus.

Penktadienį R.Račkauskas vėl kaip meras po 9 mėnesių grįžo į savivaldybę, bet užvakar Panevėžio apygardos prokuratūra perdavė pirmąją, mažesnę, R.Račkausko bylą Panevėžio apygardos teismui.

Kartu su meru artimiausiu metu teisiamųjų suole atsidurs jo patarėja Gintarė Maskoliūnienė ir viešųjų ryšių srities darbuotojas vilnietis.

Ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareigūnai nepatvirtino, tačiau ir nepaneigė, kad trečias įtariamasis yra įmonės „Lukrecijos reklama“ vadovas Marius Vaupšas.

Prieš teismą stosiantys visi trys kaltinamieji įtariami piktnaudžiavimu. Tai – sunkus nusikaltimas.

Ketvirtadienį P.Urbšys priminė, kad specialieji agentai domėtis R.Račkausku pradėjo praėjusių metų pradžioje, dar gerokai iki tol, kol tarp jųdviejų kilo nesutarimai.

P.Urbšys prisiminė tai, kas susiję su teismui atiduota pirmąja R.Račkausko byla. Kai išsiskyrė jų abiejų požiūriai dėl darbo savivaldybėje ir jos vertinimo, buvę nuspręsta atlikti gyventojų apklausą.

„Kad galėtume žinoti, kaip išties yra, o ne kaip mes asmeniškai manome. Meras man teigdavo, kad viskas gerai, tačiau priėmimuose žmonės kalbėdavo visai ką kita“, – sakė P.Urbšys. 

Skaitykite: http://panskliautas.lt/

D.Krasausko nuotr.

2019 m. kovas mėn. 22 d., Penktadienis

E. Misiūno žadėta revoliucija užsikirto


Vežimas pastumiamas, o tada bandoma į jį įšokti. Taip apie plačiai išreklamuotą valstybės tarnybos reformą jau kalba politikai, matantys, kad žadėti pokyčiai buksuoja. Pernai vasarą Seime skubiai priiminėjant naują Valstybės tarnybos įstatymą vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas žadėjo, jog valdininkų armijos laukia rimti pokyčiai. 

Ministras tikino, kad priėmus įstatymą, kuris įsigaliojo nuo šių metų sausio, valstybės tarnautojų skaičius turėtų sumažėti, užtat likusieji turės galimybių daugiau užsidirbti. Vienas šių pažadų jau pildosi ir be E.Misiūno pastangų, mat nuo sausio naujų žmonių priėmimas į valstybės tarnybą beveik nevyksta – atrankos vis dar rengiamos pagal senąją tvarką ir pernai pateiktas paraiškas. Tuo metu centralizuota valstybės tarnautojų atranka galbūt startuos tik balandžio pabaigoje arba gegužę – į vadovaujamas pareigas šiemet pagal naująją tvarką dar nėra priimtas nė vienas asmuo. Revoliuciją valstybės tarnyboje žadėjęs E.Misiūnas parlamentarams pripažino, kad vis dar vyksta eksperimentai, bet problemų neįžvelgė. 

Tokios pareigūnų kalbos jau ėmė gluminti politikus. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė valstietė Guoda Burokienė tvirtino tik iš „Lietuvos ryto“ sužinojusi, kad ministerijos vis dar negali į valstybės tarnybą naujų žmonių priimti pagal sausį įsigaliojusią naują tvarką.

„Tai mums naujiena. Ministras mus užtikrino, kad kol kas nevyksta atrankos nuotoliniu būdu, bet visa kita esą vyksta sklandžiai. Aiškinsimės, jeigu yra kitaip. Įstatymas buvo priimtas pernai vasarą, reforma startavo nuo šių metų ir buvo pakankamai laiko pasiruošti. Keista, kad dabar kalbame, jog dar bus atliekami kažkokie bandymai. Matau didelį valdininkų nenorą ir ministro atsakomybę dėl to, kad stringa dar viena reforma“, – „Lietuvos rytui“ sakė G.Burokienė.

Dar aštriau E.Misiūną kritikavo buvęs šio Seimo komiteto vadovas Povilas Urbšys: „Ministerija vėl skelbia pokyčius, bet nėra jiems pasiruošusi – tarsi pastumia vežimą, jis pradeda riedėti, o tada mėginama jį vytis ir įšokti.“ 

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

Nuotr. J. Stacevičiaus2019 m. kovas mėn. 22 d., Penktadienis

Siūloma 2020-uosius paskelbti Tautodailės metais

tuatin.jpgParlamentarų grupė siūlo paskelbti 2020 metus Tautodailės metais. Tokį nutarimo projektą įregistravę parlamentarai tokiu būdu siekia pažymėti Pauliaus Galaunės gimimo 130 metų jubiliejų, skatinti Lietuvos visuomenę domėtis ir plėtoti tautodailę. Nutarimo projekte pabrėžiama, kad tautodailininkų raiška sklinda per nacionalines šventes, parodas, kūrybines stovyklas, plenerus, seminarus, galerijas, parodomąsias dirbtuves. „Tautodailininkų dėka populiarėja tautinio kostiumo, kalvystės, medžio skulptūros sritys“, - sakoma dokumento projekte.
Nutarimo projektą dėl Tautodailės metų paskelbimo įregistravo Seimo nariai Arūnas Gumuliauskas, Eugenijus Jovaiša, Arvydas Nekrošius, Vytautas Juozapaitis, Stasys Tumėnas, Valentinas Bukauskas, Juozas Imbrasas, Laurynas Kasčiūnas, Povilas Urbšys, Ričardas Juška, Irena Šiaulienė.
Skaityti:
http://kauno.diena.lt/

K.Kavolėlio nuotr.

2019 m. kovas mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Seime nepritarta W, Q ir X įteisinimui lietuviškų bendrovių pavadinimuose


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Seime nepritarta W, Q ir X įteisinimui lietuviškų bendrovių pavadinimuose“

Seimas grąžino iniciatoriams – Ekonomikos ir inovacijų ministerijai – projektą dėl galimybės lietuviškoms bendrovėms savo pavadinimuose naudoti ir nelietuviškas, bet lotyniškas raides, tokias kaip w, x ir q. Šis klausimas parlamente klaidžiojo bemaž dvejus metus.

Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vicepirmininkas Stasys Šedbaras pristatė šio komiteto poziciją dėl Valstybinės kalbos įstatymo ir Civilinio kodekso pakeitimų projektų, kurie leistų juridinių asmenų pavadinimus sudaryti užsienio kalba lotyniškais rašmenimis.

„Labai ilgai diskutavome, išklausėme specialistų, ekspertų nuomones, surinkome visą įmanomą informaciją šiuo klausimu ir bendru devynių TTK posėdyje dalyvavusių komiteto narių sutarimu nusprendėme siūlyti grąžinti šį projektą iniciatoriams patobulinti“, – sakė p. Šedbaras.

Trumpos diskusijos metu parlamentaras Povilas Urbšys pasidžiaugė tokiu TTK siūlymu: „Gerai, kad buvo įsiklausyta į specialistų nuogąstavimus, kad tokiu įstatymu būtų pažeistas Lietuvos valstybinės kalbos statusas.“

Tuo metu liberalas Simonas Gentvilas pastebėjo, kad „turbūt ne veltui ši iniciatyva atėjo iš ministerijos, kuri mato visas problemas – tiek verslo įmonių, tiek ir susijusias su kalbos reikalais“. Jis siūlė projektą grąžinti ne Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, bet TTK, kad „jis dar paieškotų tinkamų formuluočių ir pateiktų Seimo priėmimui suderintą projektą“.

Tačiau absoliuti dauguma dalyvavusiųjų balsavime sutiko su TTK pasiūlymu grąžinti projektą tobulinti ministerijai. Už tai buvo 53 Seimo nariai, prieš balsavo 6, susilaikė 10.

Skaitykite:https://www.vz.lt

Nuotr. V. Ivanova

2019 m. kovas mėn. 20 d., Trečiadienis

Po savivaldos rinkimų – aiškus pralaimėtojas

Vertinant savaitgalį pasibaigusius savivaldos rinkimus pirmiausia reikėtų paklausti: kas buvo svarbiausia rinkėjams renkantis, kam atiduoti savo balsą, o kam – ne?

Akivaizdu, kad lemiamos įtakos neturėjo partinės ar komitetų iškabos gyventojai dažniausiai balsavo už gerai pažįstamus asmenis, vadovaudamiesi emocijomis ir simpatijomis.

Būtent todėl buvo perrinkti beveik du trečdaliai merų, jie liko ir visuose didžiuosiuose miestuose.

Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje kėdes išsaugojo merai, į jas sėdę prieš ketverius metus su rinkimų komitetų vėliavomis, o Vilniuje ir Klaipėdoje buvusiems iškiliems liberalams vėl pavyko laimėti jau kaip komitetų vedliams.

Žinoma, daug piliečių už dabartinius merus ir jų atstovaujamas politines jėgas balsavo dėl to, kad nematė jiems asmeniškai labiau patinkančių kandidatų.

Būtent politikos ir rinkimų suasmeninimas lėmė ir tai, kad dažniausiai jokios įtakos jų rezultatams neturėjo teisėsaugos tyrimai ar pareikšti įtarimai kai kuriems kandidatams į merus.

Teisėsaugą buvo galima vadinti viena pagrindinių savivaldos rinkimų pralaimėtojų jau po pirmojo turo, o po antrojo tą patį galima pakartoti. Tai galima vertinti kaip rinkėjų pareikštą nepasitikėjimą teisėsauga, kuri pastaruoju metu su tyliu Prezidentūros pritarimu vis dažniau kišosi į šalies politinį gyvenimą.

Iš šešių merų, kurie turi vienokių ar kitokių bėdų su valdiškais namais, buvo perrinkti keturi. Tai dėl įtarimų net nuo pareigų nušalintas Panevėžio meras „komitetininkas“ R.M.Račkauskas, dar prieš dvejus metus įtarimų sulaukęs Panevėžio rajono vadovas valstietis P.Žagunis, taip pat pat prieš kelerius metus įtarimais apdovanotas Utenos meras socialdemokratas A.Katinas, pernai rudenį įtarimų sulaukęs Šilutės rajono meras „tvarkietis“ V.Laurinaitis.

Čia vėl akys krypsta į Panevėžį. Aplink R.M.Račkausko varžovą antrajame ture, jį į politiką prieš ketverius metus atvedusį Seimo narį P.Urbšį, ėmė vienytis net anksčiau nuožmiai pastarąjį kritikavę konservatoriai.

Anksčiau P.Urbšį paskutiniais žodžiais keikusi viena dešiniųjų lyderių R.Juknevičienė paskelbė, kad korupcija įtariamas R.M.Račkauskas – didesnis blogis Panevėžiui nei P.Urbšys, nors savo nuomonės apie Seimo narį ir nekeičianti.

Nuotr. G. Bitvinskio

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2019 m. kovas mėn. 19 d., Antradienis

Balsavome lyg Pragaro rinkimų apygardoje

Mažojoje Čikagoje rinkėjai liko ištikimi „bachūrų“ kultūrai. Žodis „bachūras“ nuteistųjų kalinimo vietoje gali reikšti teisingą savo kompanijai, o ne kolonijos vadovybei, ištikimą ir patikimą jauną vyrą. Pabrėžiu – kalėjime.

Graikiškai šis žodis reiškia kastruotą jautį, kuriam tokia operacija padaryta dėl to, kad šis nekonkuruotų su daug geresnių veislinių savybių turinčiu patinu. Blogo patino – ir darbo rezultatai blogi.

Tačiau šįkart – ne apie jaučius.

Kas atsitiko, kad Anykščiuose įtarimų korupcija sulaukęs meras K.Tubis buvo lyg šapelis nupūstas į politikos sąvartyną, o dviem sunkiais ir dviem apysunkiais korupciniais nusikaltimais įtariamas Panevėžio meras R.M.Račkauskas kilstelėtas į neregėtas aukštumas?

Skaitykite: http://panskliautas.lt/

2019 m. kovas mėn. 19 d., Antradienis

38 merai išsaugojo savo postus – ryškios 2 išimtys ir ko nesirinko Lietuva

38. Tiek savivaldybių merų iš 60 išsaugojo savo postus. Ką tai liudija? Regis, daugelis gyventojų pirmiausia rinkosi jau pažįstamus veidus ir nelabai paisė, nei kokiai politinei jėgai jie atstovauja, nei teisėsaugos jiems pareikštų įtarimų.

 

Visus penkis didžiausius šalies miestus ketverius metus valdys visuomeninių rinkimų komitetų atstovai – tie patys politikai, išsilaikę savo postuose. Kauną, Šiaulius bei Panevėžį – asmenys, kurie su rinkimų komitetais tapo merais prieš ketverius metus, o Vilnių ir Klaipėdą – komitetų iškabas išsikabinę buvę liberalai.

 

Ypač daug dėmesio antrajame rinkimų ture sulaukė ir buvusių politinių bendrakeleivių dvikova dėl Panevėžio mero posto, kurią laimėjo nuo pareigų nušalintas dabartinis vadovas Rytis Mykolas Račkauskas.

 

Teisėsaugos įtarimų dėl korupcijos sulaukęs meras ryškia persvara įveikė anksčiau Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybai vadovavusį dabartinį Seimo narį Povilą Urbšį.

 

Už R.M.Račkauską balsavo per 16 tūkst. rinkėjų, tuo metu P.Urbšiui nepadėjo net įtakingos konservatorių atstovės Rasos Juknevičienės vieša parama.

 

P.Urbšys antrajame ture sulaukė kiek daugiau nei 10 tūkst. rinkėjų balsų ir guodėsi, kad savęs negerbtų, jei būtų likęs stovėti už kampo.

 

„Nepabuvęs areštinėje nebūsi geras meras, – perfrazuodamas garsiąją liaudies dainą vakar po pralaimėjimo bandė juokauti parlamentaras ir pridūrė: – Bet kokiu atveju atrodo, kad šiais laikais teisėsaugos persekiojimas politikui nėra trūkumas, o veikiau privalumas.“

 

P.Urbšys svarstė, jog varžovui esą pavyko sukurti aukos įvaizdį ir nemažai žmonių įtikinti, kad dėl iškeltos bylos kaltas yra jis, o ne meras.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

Nuotr. L.rytas.lt koliažas

 

2019 m. kovas mėn. 18 d., Pirmadienis

Tarybos nario mandato atsisakantis Urbšys neatgaus tūkstančių eurų užstato

Povilas Urbšys

Į Panevėžio miesto savivaldybės tarybą išrinktas, tačiau nesėkmę mero rinkimuose patyręs Seimo narys Povilas Urbšys atsisakys pareigų savivaldoje, todėl neatgaus daugiau kaip 9 tūkst. eurų užstato.

267 eurų užstato neatgausiantis P. Urbšys teigė dėl to nesijaudinantis ir niekada neplanavęs eiti tik tarybos nario pareigų. „Taip, asmeniškai turėsiu materialinių nuostolių, bet pinigai man niekada nebuvo svarbesni nei vertybės, kurių bandau gyvenime laikytis“, – BNS pirmadienį sakė parlamentaras.

„Mano tikslas buvo, kad jeigu dalyvauji mero rinkimuose, tai turi padaryti maksimaliai, kad į tarybą būtų išrinkta ir tavo komanda“, – pridūrė jis. „Jeigu sąraše nebūtų mano pavardės, manau, kad iš to sąrašo išrinkta būtų mažiau“, – kalbėjo P. Urbšys. Jo komitetas prieš dvi savaites laimėjo keturis mandatus 27-ių vietų taryboje. Seimo narys buvo pirmasis sąraše.

Rinkimų užstatą P. Urbšys teigė sumokėjęs iš pinigų, kuriuos gavo pardavęs senelio žemę. „Niekada pinigų nėra atliekamų, santaupų tikrai neturiu, bet tas žemės sandoris leido atsirasti sumai, kurios dalį panaudojau rinkimų kampanijai“, – tvirtino parlamentaras. P. Urbšys per antrąjį Panevėžio mero rinkimų turą nusileido dabartiniam miesto vadovui Ryčiui Račkauskui.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr. K. Cachovskij

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 148