Straipsniai

2019 m. kovas mėn. 08 d., Penktadienis

Kreivi veidrodžiai parlamentarų darbotvarkėse

Seimo nariai tampa vis atviresni savo rinkėjams – jie ne tik aktyviai skelbiasi, kokioje diskusijoje, renginyje dalyvavo, bet ir kokį jubiliatą pasveikino. Tačiau net patys politikai abejoja, ar tokios „išpažintys“ tikrai užtikrina valdžios skaidrumą.

Ką veikia ir kuo užsiima valdžioje sėdintys išrinktieji, negali būti jokia paslaptis juos ten pasodinusiems piliečiams. Todėl jiems turėtų nuolat būti atviros ne tik Seimo rūmų ir pačių parlamentarų kabinetų rinkimų apygardose durys, bet ir seimūnų darbo kalendoriai.

Su Seimo narių kasdiene veikla galima susipažinti per jų darbotvarkes, skelbiamas asmeninėse ir kitose oficialiose interneto svetainėse. Tik šias po kaulelį narstantys visuomenininkai teigia, jog ir čia politikai savo atstovaujamai tautai pasako ne viską.

Tarptautinės organizacijos „Transparency International“ padalinio Lietuvoje atstovai nebe pirmi metai bando suskaičiuoti, kaip parlamentarai viešina savo susitikimus su interesų grupėmis ir lobistais. Nors tai daryti nėra būtina, surinkta statistika, tyrėjų nuomone, parodo Seimo skaidrumą ir betarpišką bendravimą su tauta.

Nepaisant to, visgi aiškėja, kad apie tokius pasimatymus praneša tik trys iš penkių parlamentarų.


Dėl „Transparency International“ tyrimo surinktų skaičių abejojo ir su valstiečiais į Seimą atėjęs nepartinis Povilas Urbšys. Jis tvirtino, kad visi jo, kaip Seimo nario, susitikimai vyksta dėl viešo intereso ir niekada neslepiami. Juos politikas teigė išsamiai surašantis savo asmeninėje svetainėje internete.

„Skaidrumas man – numeris vienas, tad aš nesuprantu, iš kur tas skaičius iš viso ištrauktas“, – teigė politikas, tyrėjų duomenimis, deklaravęs tik 3 praėjusių metų rudens ir 2 pavasario sesijos susitikimus su interesų grupėmis ar lobistais.

P. Urbšio nuomone, panašios statistikos tik sukuria žmonėms skaidrumo iliuziją, bet viską reikia vertinti pagal konkrečius darbus. Politikoje, anot jo, mėgstama ne tik be naudos važinėti, susitikinėti, bet ir geresnei statistikai prirašyti Seime krūvas siūlymų, naujų projektų, kurių dalis – iš fantastikos srities.

Skaitykite:https://naujienos.alfa.lt

 

2019 m. kovas mėn. 06 d., Trečiadienis

Valdžios dėlionė – galvosopis partijoms


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Valdžios dėlionė – galvosopis partijoms“

Nors Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui teisėsauga pareiškusi įtarimus ir jau devintą mėnesį nušalinusi nuo pareigų, tai netapo lemtinga korta rinkimuose. Kas laimės Aukštaitijos sostinės valdžios vairą – intriga, kokios mieste seniai nebuvo. Pirmajame ture R. Račkauskas pelnė pusantro karto daugiau rinkėjų balsų nei antroje vietoje likęs atkaklus kovotojas su korupcija buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos vadas, Seimo narys Povilas Urbšys ir net 29,36 proc. balsų nuo tekusių visiems vienuolikai kandidatų į miesto merus. Negana to, šiųmečių rinkimų pirmajame ture R. Račkauską palaikė 1204 panevėžiečiais daugiau nei balsavime prieš ketvertą metų, kai apie įtarimus jam niekas dar nė negalėjo pagalvoti. Tokie rezultatai stulbina,bet jie dar negarantuoja, kad po antrojo turo mero vairą laikys didelių nemalonumų su teisėsauga turintis R. Račkauskas. Mero rinkimus prapylusios partijos jau pradėjo dėlionę, kurį – P. Urbšį ar R. Račkauską – palaikyti kovo 17-ąją atėjus prie balsadėžių.

Pagrindinis jų motyvas nusisukti nuo R. Račkausko – kone kiekvieno sąrašo ašimi einant į rinkimus tapęs skaidrumo ir kovos su korupcija motyvas. Visgi korupciją įtariamą kandidatą išrinkus meru, miesto Tarybai iškiltų net tik moralinė dilema.

Kandidatai į merus R. Račkauskas ir P. Urbšys tvirtina, jog jau kalbasi su į Tarybą išrinktų partijų atstovais, visgi nesako, ar jau sulaukė kurio nors sąrašo palaikymo. „Akivaizdaus patikinimo dėl palaikymo nėra. Tenka kalbėtis su įvairių partijų į Tarybą išrinktais žmonėmis. Jei antrame ture bus aktyvūs tie, kurie atskiria neskaidrumą nuo miesto atsinaujinimo, galima laimėti rinkimus, galima suburti veiklią daugumą, kuri padarys tuos darbus, kurie skaidriai pradėti, ir pradės naujus“, – lemiamai politinei dvikovai ruošiasi pirmajame ture antras likęs P. Urbšys. Jis pripažįsta, kad mažiausiai tikisi Panevėžio valstiečių palaikymo. „Matosi, kad LVŽS tinka dabartinė situacija dėl mero. Valstiečiai demonstruoja neva išskirtinį skaidrumą, bet jų kandidatas rinkimų kampanijos metu nekritikavo R. Račkausko, netgi dar išleido leidinį, kur kritikuojama mano persona. Tokiu būdu jie demonstruoja galintys eiti su R. Račkausku“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite:https://naujienos.alfa.lt

Nuotr. „Sekundės“2019 m. kovas mėn. 05 d., Antradienis

Laukia pokyčiai ir Seime: mero postą užsitikrino vienas parlamentaras, kovą tęsia keturi

Vitalijus Gailius

Iš 14 mero posto siekusių Seimo narių po pirmojo rinkimų turo jį užsitikrino vienintelis Seimo narys – liberalas Vitalijus Gailius, triumfavęs gimtajame Joniškyje. Dar keturi bandys pasiekti pergalę antrajame ture.

Už V. Gailių balsavo 62,21 proc. rinkėjų. „Rezultatus vertinu kaip didelį Joniškio žmonių pasitikėjimą, suteiktą man ir mano atstovaujamam politinės partijos sąrašui (...). Aš tikėjau Joniškio žmonėmis, o aš esu joniškietis“, – BNS sakė politikas.

Antrame ture susigrums dar keturi parlamentarai. Jurbarko rajone – liberalas Ričardas Juška, Marijampolėje – valstietis Kęstutis Mažeika, Panevėžyje – su komitetu „Kurkime jaukų miestą KARTU“ kandidatuojantis Povilas Urbšys, Klaipėdos rajone – valstietis Bronius Markauskas.

„Jeigu antrame ture jie (rinkėjai – BNS) buvo nuoširdūs, tai jie turi alternatyvų pasirinkimą. (...) Esmė ta, ar Seimas, ar savivaldybė, tai tas pats darbas. Žinoma, Seime kėdė minkštesnė, bet negaila palikti būtų“, – BNS teigė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

Nuotr. E. Blaževič

2019 m. kovas mėn. 04 d., Pirmadienis

Panevėžiečiai sudvejojo dabartiniu meru: vyks antrasis turas


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Panevėžiečiai sudvejojo dabartiniu meru: vyks antrasis turas“

Panevėžyje antrajame rinkimų ture dėl mero posto susirungs dabartinis miesto vadovas Rytis Mykolas Račkauskas bei parlamentaras Povilas Urbšys. Dabartinis meras rinkimuose sekmadienį sulaukė 28,6 proc. balsavusiųjų palaikymo, P. Urbšys surinko 18 procentų balsų. Trečia liko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė Indiana Grigienė su 15,3 proc. balsų. Toliau rikiuojasi „valstiečių“ atstovas Kęstutis Lukoševičius (9,5 proc. balsų), socialdemokratas Ramūnas Vyžintas (6,29 proc.), Lietuvos žaliųjų partijos kandidatė Gema Umbrasienė (6,14 proc.). R. M. Račkauskas turės ir didžiausią frakciją – jo komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ gavo aštuonis mandatus. Antri lieka Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su penkiais mandatais, trečias – P. Urbšio komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU“, turėsiantis keturis mandatus taryboje.

P. Urbšys prognozuoja, kad antrajame ture jį kritikuojančio R. M. Račkausko komanda gali vienytis su „valstiečiais“, tad daug kas priklausys, ar jį palaikys kitos miesto valdžios siekiančios partijos. „Antram ture rinkėjas turės apsispręsti, ar jis nori, kad miestui atstovautų asmuo, kuris teisme įrodinės savo nekaltumą, paskui kurį tempsis korupcinis šleifas. Aš savo pergale tikiu“, – BNS sakė jis.

Panevėžio miesto taryboje renkami 27 politikai, įskaitant merą. Antrasis merų rinkimų turas vyks kovo 17 dieną.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt

Nuotr. BNS

2019 m. kovas mėn. 04 d., Pirmadienis

Partijų kortas sumaišė rinkėjai

Panevėžyje rinkėjai dar kartą parodė partijoms, net ir krūvas pinigų investavusioms į brangius rinkimų plakatus, kad jų vieta – tik už rinkimų komitetų nugarų. Rungtis dėl Aukštaitijos sostinės mero regalijų į antrąjį rinkimų turą panevėžiečiai pasiuntė abiejų komitetų lyderius – antros kadencijos šiame poste siekiantį, šiuo metu nuo pareigų dėl korupcijos tyrimo nušalintą, bet įtarimus atmetantį Rytį Račkauską ir Seimo narį Povilą Urbšį.

„Prognozavau, kad į antrą turą galime patekti abiejų komitetų kandidatai į merus, kas ir įvyko. Bet prisipažinsiu, kad tokio skirtumo tikrai nenumačiau. Buvau įsitikinęs, jog panevėžiečiai skiria kriminalinę atsakomybę nuo politinės ir nesusitaikys su tuo, kad meru gali būti asmuo, kuris sėdės teisiamųjų suole“, – pareiškė P. Urbšys. Parlamentaro nuomone, R. Račkauskui laimėti padėjo Savivaldybės vykdomas Europos Sąjungos remiamų miesto tvarkymo projektų viešinimas. „Už Savivaldybės resursus buvo pristatinėjama R. Račkausko pozicija – ar kalbėtume apie autobusuose sukamus vaizdo klipus apie Panevėžio atsinaujinimą, ar kitus straipsnius. Akivaizdu, kad daliai žmonių galėjo susidaryti įspūdis, jog jam pareikšti įtarimai tėra menkniekis. Antrasis turas parodys, kaip mes suvokiame, kas yra Panevėžio garbė“, – piktinosi P. Urbšys.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

2019 m. kovas mėn. 04 d., Pirmadienis

Politikai po rinkimų skaičiuoja mandatus: triumfuoja ne partijos

rink.pngAiškėjant savivaldos rinkimų rezultatams daliai politikų teko susitaikyti su prastesniu nei tikėtasi rezultatu. Žvelgiant į rinkimų rezultatus, akivaizdu, kad šiuose rinkimuose triumfuoja visuomeniniai komitetai.
8 val. ryto VRK buvo suskaičiavusi beveik visų savivaldybių rinkimų apylinkių balsus. Iš 1970 ryte buvo suskaičiuoti 1969 apylinkių balsai. Savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja Visuomeniniai rinkimų komitetai, kurie bendrai surinko 26,76 proc., o iš partijų – pirma Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 16,03 proc., antra Lietuvos socialdemokratų partija – 13,26 proc. , trečia – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 11,14 proc. Ketvirti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 5,89 proc.
Jį (Andrių Navicką - aut.past.) nustebino
Povilas Urbšys. „Dar labiau nustebino Šiaulių meras Visockas. Nemaniau, kad pastarasis laimės jau pirmame ture, o Povilas, spėjau, kad liks trečias. Dabar Panevėžyje bus gladiatorių kova: Račkauskas prieš Urbšį. Antra gladiatorių kova vyks Molėtuose, kur konservatorius Jauneikis kausis su nuo konservatorių atskilusiu Kildišiumi“, – rašė A. Navickas.
Skaitykite:
https://www.delfi.lt/

2019 m. kovas mėn. 03 d., Sekmadienis

P. Urbšys tiki, kad rinkėjų apsisprendimas bus pats geriausias miestui


Visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą Kartu“ kandidatas į Panevėžio miesto merus Povilas Urbšys ankstesniuose savivaldos rinkimuose savo kandidatūros nekėlė. Politikas antrą kadenciją dirba Seime – išrinktas 2012–2016 metų ir 2016–2020 metų kadencijas.

P. Urbšys naujienų portalui JP sakė, kad tiki panevėžiečiais.

„Tikiu, kad rinkėjų apsisprendimas bus pats geriausias miestui. Panevėžys bus jaukus ne vien tik valdžios kėdėse sėdintiems, bet ir renkantiems į tas kėdes atsisėsiančius“, – teigė jis.

Praėjusiuose 2015–2019 metais tiesioginiuose merų rinkimuose P. Urbšys nedalyvavo.

Tuomet į savivaldybės tarybos daugumą buvo išrinkti P. Urbšio vadovaujamo rinkimų komiteto atstovai – 2015 metais vykusiuose rinkimuose Panevėžio miesto taryboje judėjimas gavo 7 mandatus, o meru buvo išrinktas Rytis Mykolas Račkauskas.

Skaitykite:https://jp.lt

Nuotr. BNS

2019 m. Vasaris mėn. 27 d., Trečiadienis

Kandidatai į Panevėžio merus neįvardija, kokią komandą burs, jei laimės rinkimus

Savivaldos rinkimai praūš ir išrinktiesiems į Panevėžio miesto savivaldybės Tarybą teks formuoti ne tik valdančiąją daugumą, bet ir galvoti, kas taps Savivaldybės administracijos direktoriumi, kas bus vicemerais bei, kas patarinės išrinktajam merui.

Nors rinkimų baigtis dar neaiški ir nežinia, kokia partija ar visuomeninis rinkimų komitetas dominuos Taryboje, naujienų portalas JP vienuolikos kandidatų į Panevėžio merus klausė, kokias komandas jie formuotų, jei laimėtų rinkimus.

 „Komandą esu suformavęs – visas visuomeninio komiteto sąrašas. Dar paliekame vietos ir kitiems dalyvauti Tarybos darbe. Jeigu kalbame, kas bus administracijos direktorius, vicemerai, apie tai verčiau kalbėti po rinkimų. Tai yra politinio pasitikėjimo postai ir jie atsiranda, kuomet sudaromos koalicijos.

Darbas valstybinėje  tarnyboje išmokė, kad asmeninės ambicijos ir darbas – du skirtingi dalykai. Labai gerai pamenu, kaip buvo sudaroma koalicija dabartinėje Tarybos valdančiojoje daugumoje. Buvau tas žmogus, kuris betarpiškai kalbėjau ir derinau pozicijas sudarant koaliciją. Turiu pakankamai patirties. Esame pasiruošę sudaryti koaliciją su tais, kurie nuoširdžiai nusiteikę dirbti. Pats svarbiausias iššūkis suformuoti po rinkimų veiksmingą koaliciją. Ją suformavus ir bus sprendžiama, kas užims pareigas. Labai norėtųsi, kad koaliciją sudarytume ne dėl kėdžių ir postų, o dėl idėjų ir darbų“.

Skaitykite:https://jp.lt

2019 m. Vasaris mėn. 26 d., Antradienis

P. Urbšys: mane stebina skleidžiamas melas

Mūsų tikslas – ne valdyti miestą, o įgalinti žmones kurti jį KARTU. 

 Jau šeštus metus dirbate Seimo nariu ir įpusėjus antrai kadencijai ryžotės iš Seimo grįžti į Panevėžį. Kas lėmė apsisprendimą kadencijos vidury kandidatuoti į merus?

 Jei dabartinis Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas ir jo pagrindinė komanda nebūtų buvusi išrinkta su mano pavarde, tikrai manyčiau, kad ne mano reikalas, kas prieš ketvertą metų panevėžiečiams jų buvo pažadėta ir liko nepadaryta.

 Antra, mano, kaip politiko, prioritetas – pasiekti, kad realiai veiktų piliečių savivalda.

Tai ir yra dvi esminės priežastys, kodėl apsisprendžiau prisiimti asmeninę atsakomybę už darbus, kurie R. M. Račkausko komandos liko nepadaryti.

Komanda, kurią subūriau prieš ketvertą metų – visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ pagrindinį tikslą sau kėlė sustiprinti valdžios kontrolę, žmonių bendruomenines galias ir deklaruoti politikoje skaidrumą bei atvirumą. Neatsitiktinai R. M. Račkauskas rinkimų naktį atsakydamas žurnalistams į klausimą, koks jo pagrindinis darbas, pareiškė: padaryti tai, ko nepadarė STT.

Su mano pavarde išrinktiesiems į Panevėžio valdžią palinkėjau nepamiršti, kad dovanos yra ne jie, o žmonės, kurie juos išrinko, ir padaryti viską, kad žmonės būtų įgalinti kontroliuoti juos, esančius valdžioje.

 Iš savo ilgametės darbo STT patirties galiu pasakyti: bet kokia nekontroliuojama, save įsimylėjusi valdžia anksčiau ar vėliau paslysta ant savo piktnaudžiavimo.

Todėl Panevėžio savivaldybę ir lydi amžinas prakeiksmas, kai vienas paskui kitą jos vadovai turi stoti prieš teismą.

 

Kai kas bando jus kaltinti neva esate užsakovas dabar Panevėžio savivaldybei šešėlį metusios korupcijos bylos, kurioje įtarimai pareikšti merui R. M. Račkauskui, taip pat jo patarėjai. Kaip manote, kodėl keliamos tokios asociacijos?

 

Taip, tokių kaltinimų girdėti. Bet tie žmonės pamiršta, kad ne R. M. Račkauskas siejamas su kova su korupcija, o būtent P. Urbšys, 15-a metų atidavęs tai kovai.

 

 Šita korupcinė byla man didesnė gėda nei R. M. Račkauskui. Tas, kuris per rinkimus prisistatė kaip skaidrumo garantas, buvo patupdytas į areštinę. Iš paskutinės mano, kaip liudininko, apklausos STT supratau, kad filmas apie R. M. Račkausko įtartinas veikas, vykusias jo kabinete, buvo sukamas nuo 2018 m. pradžios.

 

 Mane toje istorijoje labiausiai žeidžia tai, kad pagrindiniai šios bylos veikėjai puikiausiai žino, kokie įrodymai yra surinkti ir kad jie pradėti rinkti ne nuo gegužės, kai pašlijo mano ir R. M. Račkausko santykiai, o dar gerokai prieš pusmetį.

 

Ir jie puikiai žino, kad ne P. Urbšys inicijavo STT tyrimą. Atvirkščiai, R. M. Račkausko neskaidrūs veiksmai padarė STT taikiniu ir mane, nes pagal gautą oficialų STT pranešimą dėl taikytų prievartos priemonių paaiškėjo, kad STT klausėsi mano pokalbių ir kontroliavimo kitas mano elektronines priemones.

 Negana to, įtariamasis meras R. M. Račkauskas ne tik akiplėšiškai meluoja, tačiau daro viską, kad mane nutildytų uždrausdamas kalbėti tiesą. Kitaip negaliu paaiškinti su jo palaiminimu atsiradusio pareiškimo prokuratūrai, kurio pagrindu iškelta baudžiamoji byla dėl neva pagarsintų ikiteisminio tyrimo duomenų.

Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt 

2019 m. Vasaris mėn. 24 d., Sekmadienis

Vadybos paskaitoje – kandidato benefisas

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „urbšys delfi nuotr“Važiavo į paskaitą – pateko į rinkimų agitaciją. Tokias pretenzijas studentai pažėrė Panevėžio kolegijai, per paskaitas įsileidusiai Seimo narį, siekiantį Panevėžio mero posto, Povilą Urbšį. Nedrįso išeiti Švietimo įstaiga ir pats kandidatas tvirtina politikos čia nematantys. Negano to, politikas įtarė jaunimui nepatikęs ne šiaip sau. Esą ištęstinių studijų studentus, darbo metu atvykusius į paskaitą ir vietoje dėstytojų radusius apie pilietiškumą kalbantį Seimo narį, galėjo pakurstyti politiniai oponentai rinkimuose.
P. Urbšys motyvuoja nesantis Kolegijoje „proginis“ svečias, o šįkart susitikimo pageidavęs suinteresuotas išjudinti pilietišką jaunimą. „Kalbėjome, kaip pilietinės galios susijusios su žmogaus galimybėmis kurti savo gyvenimą. Be abejo, palietus tokią temą turi kalbėti apie pilietinį aktyvumą, o tai siejasi su rinkimais“, – sutinka seimūnas.
Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 147