Straipsniai

2019 m. Vasaris mėn. 24 d., Sekmadienis

Skeletai spintoje: aiškėja, kad Tauragės politikų šeima suko verslą su buvusiu KGB viršininku

Automobilių stovėjimo aikštelė prie „Norfos“ prekybos centro Tauragėje

Tauragės tarybos posėdyje Pranas Petrošius nusprendė kartą ir visiems laikams atsakyti į jam nuolat viešai užduodamą klausimą: kaip ir už kiek kadaise privatizavo „Dunokų“ automobilių stovėjimo aikšteles. Anksčiau visų tauragiškių reikmėms naudotos aikštelės šiuo metu privačios ir skirtos tik prekybos centrų „Norfa“ pirkėjams. Naktimis statyti automobilių jose negalima. 

P. Petrošiui pareiškus, kad aikšteles pirko UAB „Bernotiškės“, kurioje jis buvo tik vienas iš akcininkų, paaiškėjo įdomių dalykų. Įmonę netrukus po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jis įkūrė kartu su buvusiu Tauragės KGB poskyrio viršininku Aleksandru Kičaikinu. Nuo 2005 m. akcininkų sąraše figūruoja ir dabartinio kandidato į merus Dariaus Petrošiaus pavardė.

Darius Petrošius, kaip minėta, VRK deklaracijoje neslepia turintis šios įmonės akcijų, „Creditreform“ duomenimis, kurį laiką jai ir vadovavo. Taigi, akivaizdu, kad kandidatą į merus D. Petrošių sieja verslo ryšiai su buvusiu KGB viršininku jei ne per dvi, tai tikrai bent per vieną įmonę.

Skaitytojams priminsime, kad ne taip seniai Darius Petrošius, būdamas Seimo nariu, beje, vadovavęs Seimo saugumo ir gynybos komitetui bei Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai ir dirbęs su slapta informacija, buvo siūlomas į teisingumo ministrus. Tačiau šios minties atsisakė po to, kai jo reputacija suabejojo buvęs STT Panevėžio valdybos pirmininkas Povilas Urbšys. D. Petrošius tuomet dievagojosi paduosiąs šį į teismą už šmeižtą, tačiau apie jokį teismo procesą negirdėti iki šiol.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

Nuotr. Tauragės žinios

2019 m. Vasaris mėn. 20 d., Trečiadienis

Rinkimai: panevėžiečių laukia dilema, kaip vertinti korupcijos skandalą

Rytis Mykolas Račkauskas

Panevėžiečių savivaldos rinkimuose kitą mėnesį laukia dilema: patikėti dar vieną kadenciją teisėsaugos įtarimų sulaukusiam merui ar miesto valdymą užleisti jo varžovams.Po dviejų dešimtmečių pertraukos į miesto politiką 2015-aisiais užtikrintai grįžęs architektas Rytis Mykolas Račkauskas šįkart rinkimų kovoje priverstas dalyvauti nelaikydamas savivaldybės vairo.

Dėl įtarimų korupcija meras nuo pareigų nušalintas jau beveik devynis mėnesius ir į postą iki rinkimų nebegrįš. Pats meras teisėsaugos tyrimą vadina buvusio bendražygio, o dabar – politinio oponento Povilo Urbšio vykdoma kampanija. Mero oponentai rinkėjus bando įtikinti, kad permainos atneštų didesnį skaidrumą. Iš viso dėl mero posto Panevėžyje varžysis net 11 kandidatų, tačiau vietos žurnalistai rimčiausią kovą prognozuoja tarp R.M.Račkausko, P.Urbšio ir konservatorių atstovės verslininkės Indianos Grigienės.

Dviejuose rinkimuose į Seimą Vakarinėje vienmandatėje apygardoje užtikrintą pergalę šventęs P.Urbšys savivaldos rinkimams subūrė naują komitetą, kai pernai po nesutarimų subyrėjo jo burtas judėjimas „Kartu“ – komitetą paliko beveik visa valdančioji frakcija su vėliavnešiu R.M.Račkausku. Mero kaltinimus manipuliuojant teisėsauga P.Urbšys vadina „negarbingu melu“ ir skelbia sieksiantis vadovauti miestui skaidriau. Daugiausia dėmesio jis žada skirti socialinei politikai, bendruomenėms stiprinti, biurokratijai mažinti, o ne ES lėšoms įsisavinti.

„Formuojamas požiūris, kad jei nebus perrinktas meras, viskas grius. Jei savivaldybė sukurta kaip dvarelis, tikrai dvarininkui išgriuvus iš ratų, dvaras žlunga. Bet jei priimami skaidrūs sprendimai, remiantis įstatymu, nekyla grėsmė tokiai savivaldai. Koks meras gali sustabdyti, kas teisėta? Nebent bijoma to, kas užslėpta, nebent yra duoti pažadai. Be abejo, tie darbai bus keliami į viešumą“, – kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite:https://www.15min.lt

Nuotr. T. Markelevičiaus

                 

2019 m. Vasaris mėn. 17 d., Sekmadienis

STT įtarimais aptaškyti merai išklojo, kam pastojo kelią

temied.jpgEligijaus Masiulio bandymai grįžti į politiką nesulaukus korupcijos bylos atomazgos pasibaigė – teisiamasis iš rinkimų traukinio išlaipintas jam dar nė nepajudėjus. Tačiau ar rūpesčiai su teisėsauga – kliūtis visiems pretendentams į merus?

Panevėžio prokuratūra praėjusią savaitę gavusi R.M.Račkausko šalininkų skundą pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šios bylos duomenų atskleidimo.

Įtarimai krito ant P.Urbšio, kuris nesivaržydamas komentavo STT vykusias jo apklausas.

Viena apklausų įvyko vasario pradžioje, vos tik Seimo narys užsiregistravo kandidatu į merus ir surinko rėmėjų parašus. Jis mano, kad tai nebuvo sutapimas.

„Manęs vėl klausinėjo apie tai, kas vyko prieš metus.

Bet nuo birželio mėnesio, kai buvau pirmąkart apklausiamas, situacija nė kiek nepasikeitė, todėl man keista, kodėl dabar vėl buvau kviečiamas. Ar to nebuvo galima atlikti anksčiau, neprasidėjus rinkimų kampanijai?

Šia mano apklausa teisėsauga išprovokavo R.M.Račkausko aplinką kreiptis į prokuratūrą dėl naujo tyrimo, kuriame pagrindiniu įtariamuoju jau tampu aš.

Bet po apklausos negalėjau tylėti, nes būtų susidaręs įspūdis, kad aš kažką slepiu nuo žmonių. Slapstymasis man trukdytų siekti mero posto. Juo labiau kad slėpti neturiu ko.

Bet teisėsauga iš savo tanko žvelgia pro labai siaurą liuką ir detonuoja politinę aplinką, nesuprasdama, kaip tai yra pavojinga“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2019 m. Vasaris mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Kopija Valstiečių frakcijos dezertyrams R. Karbauskis turi griežtą žinutę

Povilas Urbšys valstiečių frakciją paliko dėl R.Karbauskio veiksmų. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime nuo pirmosios darbo dienos, 2016 lapkričio 14-osios, prarado jau beveik 10 procentų savo frakcijos narių. Naujienų portalas lrytas.lt nusprendė prisiminti visus tuos, kurie per dvejus su pusę metų pasitraukė iš valstiečių gretų. Nors frakcijos narių nukraujavimo pats LVŽS partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis stengiasi nesureikšminti, turi ir griežtą žinutę iš frakcijos pabėgusiems kolegoms. „Tai yra procesas, kuris visuose Seimuose vykdavo. Žmonės, kurie pradeda savo asmeninius interesus kelti virš tarnystės Lietuvai ir žmonėms. Visi tie žmonės, kurie palieka savo frakcijas, dėl savo interesų, eina į politikos šiukšlyną. Nedaug aš žinau tų, kurie palikę frakciją vėliau išliko politikoje. Manau, kad tas pats atsitiks ir su tais, kurie valstiečių frakciją paliko“, – trečiadienio rytą Žinių radijo eteryje sakė R.Karbauskis.

Valstiečių partijai nepriklausantis Seimo narys Povilas Urbšys iš karto po Seimo rinkimų buvo koalicijos derybinės komandos dalis. Tačiau, laikui bėgant, parlamentaras nevengė kritikuoti valdančiosios valstiečių partijos. Dėl to 2018 metų pradžioje P.Urbšys buvo atšauktas iš Seimo seniūnų sueigos. O po to, kai valstiečių lyderis R.Karbauskis atsisakė Seime pradėti tyrimą dėl jo verslo, P.Urbšys viešai pareiškė, kad dirbti frakcijoje nebegali.

„Tikrai neabejojau Ramūno Karbauskio padorumo, sąžiningumu, kai jį suvedžiau su Sauliumi Skverneliu ir sukirtome rankomis skaidrinti Lietuvą. Nepaisant to, R.Karbauskis, deklaruodamas savo verslo skaidrumą, nebijos, kilus abejonėms, išsklaidyti jas.

Todėl buvau nustebęs, kai viešumoje, iškilus abejonėms dėl jo verslo, jis pradėjo elgtis taip, kaip įprasta tiems, kurie dirba savo verslo naudai. Tokiu būdu politiką paversdamas savo verslo dalimi. Tokiu būdu sudarydamas galimybę opozicijai traktuoti, kad valstiečių frakcija yra priklausoma nuo Agrokoncerno. Iš principo, negalėdamas su tuo sutikti, įteikiu pareiškimą išeiti iš šios frakcijos“, – sakė P.Urbšys. Tą kartą jo žodžiai Seimo salėje buvo palydėti plojimais. Toliau savo darbą parlamentaras tęsė Mišrioje Seimo narių grupėje.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

Nuotr. J. Stacecičiaus

2019 m. Vasaris mėn. 12 d., Antradienis

Sprendžiama, kaip auklėsime vaikus: šiemet vienas nužudytas, kitas – komoje

 (nuotr. asm. archyvo)

Vaiko apsaugos pertvarkos įstatymo svarstymas iš Seimo komitetų jau persikėlė į pagrindinę Seimo salę. Svarstant įstatymo pataisas parlamente netrūko emocingų kalbų ir kaltinimų, kad vieni ar kiti politikai iš vaiko teisių apsaugos darosi politinę reklamą ir pripažinimo, jog šiais metais jau yra vaikų aukų.  Tiesa, parlamentas bendru sutarimu pritarė saugumo sąvokos susiaurinimui, apibrėžiant jį kaip fizinį ir psichinį saugumą ir jungtiniam Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektui. Kad įstatymas įsigaliotų, reikės dar vieno balsavimo Seime ir prezidentės pritarimo.

Vykstant diskusijoms dėl įstatymo projekto, kuris yra jungtinis Socialinės apsaugos ir darbo komiteto ir Vyriausybės teiktų pasiūlymų produktas, girdėjosi ne vienas aštrus pasisakymas.

Seimo narė Dovilė Šakalienė aiškino, jog dėl sąmokslų teorijų patyrė daug šmeižto ir netiesos savo atžvilgiu. „Teko išklausyti šmeižtą, kad gavau piniginės naudos, jog tariamai prastumčiau įstatymą už kurį vieningai balsavo visas Seimas“, – kalbėjo D. Šakalienė. Anot jos, vaiko teisių apsauga Lietuvoje yra apipinta sąmokslo teorijomis ir gandais, bet nėra jokių įrodymų, kad vaikai iš šeimų paimami neteisėtai.

Anot jos, mes neturime nė vieno įrodyto atvejo, kad vaikai buvo atimti be pagrindo, pagrobti, parduoti. O štai pernai buvo vieninteliai metai, kai šeimose nebuvo nužudytas nė vienas vaikas.  Politikė pranešė, kad po kelių mėnesių melo, šmeižto ir tarpusavio rietenų mes metus pradėjome turėdami vieną nužudytą ir vieną komoje esantį vaiką. Ji klausė ar kai kurie politikai prisiims už tai asmeninę atsakomybę.

Na, o parlamentaras Povilas Urbšys siūlė pirmiausia išsiaiškinti, kas – sutuoktiniai ar sugyventiniai labiau skriaudžia vaikus? Jis tikino, kad pirmiausia turėtume išsiaiškinti, kas yra nesaugi vaiko aplinka, o jau tada diskutuoti apie kitus dalykus.  „Vaikų teisių apsaugos įstatymas buvo ne kartą pervadintas – vaikų mušimo, nemušimo ir atėmimo įstatymų. Tai tampa politinio PR dalimi“, – sakė P. Urbšys, aiškindamas, kad smurtas yra šalies gėda, bet mes turime susirinkti informaciją, kur jis yra didžiausias.

„Nerenkama informacija apie aplinką, kuri nesaugiausia vaikui? Ar daugiau smurtaujama šeimose, kurios grįstos santuoka, ar sugyventinių? Mes nežinome. Aš teiravausi socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ir prokuratūroje, bet tokių duomenų nėra. Jei mes patys nežinome, kur vaikai saugiausi, ką tai reiškia?“, – kalbėjo P. Urbšys. Jis aiškino, kad turime išvaduoti vaikus nuo savo siaurų interesų ir neleisti valstybei būti nusikalstamai aplaidžia arba veiklia.

Skaitykite: https://www.tv3.lt

2019 m. Vasaris mėn. 09 d., Šeštadienis

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl duomenų paviešinimo Panevėžio korupcijos byloje


Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl duomenų paviešinimo Panevėžio korupcijos byloje

Panevėžio prokuratūra nutarė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl duomenų atskleidimo be leidimo Panevėžio korupcijos byloje.

Bus aiškinamasi, ar Seimo narys Povilas Urbšys, komentuodamas žiniasklaidai savo apklausas Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), nepaviešino ikiteisminio tyrimo duomenų. „Prokuratūra patvirtina, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas. Bus įvertinti viešai paskelbti duomenys, atsižvelgiant į gautus rezultatus, priimami sprendimai tyrime“, – šeštadienį BNS sakė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė. Seimo narys teigia nesąs informuotas apie tokį tyrimą, apie jį P. Urbšys sužinojo iš žurnalistų. „Šiame tyrime esu vienintelis asmuo. Reikia laukti, kad ateis į Seimą dėl imuniteto?“ – svarstė į Panevėžio miesto merus kandidatuojantis politikas.

Savivaldos rinkimai vyks kovo 3 dieną. „Gali bandyti mane apklausti specialiuoju liudytoju, bet naudodamasis baudžiamojo proceso nuostatomis atsisakysiu, reikalausiu, kad apklaustų įtariamuoju. Esmė tame – kad turi būti pateikta, kuo įtariamas. Įtariamuoju žmogus turi būti apklaustas net jeigu yra menkiausias įtarimas, o ne žaisti tuo specialiuoju liudytoju – užkabins tą specialiojo liudytojo etiketę ir vaikščiosiu su ja“, – kalbėjo P. Urbšys.
Skaitykite: https://www.delfi.lt
Nuotr. A. Ufarto

2019 m. Vasaris mėn. 08 d., Penktadienis

Tylos įžadai seimūnui – nė motais

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Tylos įžadai seimūnui – nė motais“Tyrime dėl galimos korupcijos Panevėžio savivaldybėje – Seimo nariui Povilui Urbšiui netikėtas posūkis. Panevėžio apygardos prokuratūra pavedė apskrities Vyriausiajam policijos komisariatui atlikti ikiteisminį tyrimą dėl galimo bylos duomenų atskleidimo be teisėsaugos leidimo. Prokuratūra tokį žingsnį žengė sulaukusi grupės asmenų pasirašyto pranešimo dėl P. Urbšio viešų šio tyrimo komentarų. Pareigūnai aiškinsis, ar jau du kartus kaip liudytojas apklausto P. Urbšio žiniasklaidai papasakotos bylos detalės gali būti traktuojamos kaip ikiteisminio tyrimo duomenys, kurių viešinimas neteisėtas ir nusikalstamas. Šiame tyrime įtarimai pareikšti merui Ryčiui Račkauskui, jo patarėjai bei dar keturiems verslininkams.
Dabar, išgirdęs apie prokurorus pasiekusį prašymą išsiaiškinti, ar tokiu elgesiu neperžengė įstatymo bylos dalyviams nubrėžtų ribų, Seimo narys tvirtina iš ilgametės savo, kaip STT Panevėžio valdybos vadovo, praktikos žinantis, ką gali kalbėti, o kur turįs patylėti. „Komentuodamas situaciją, susijusią su šia byla ir mano asmeniu, tikrai nepažeidžiau įstatymo. Pirmoji mano apklausa birželį vyko jau antroje dienos pusėje. Vadovaudamasis savo 15-os metų darbo STT praktika žinau, kad svarbiausi procesiniai veiksmai, susiję su įtariamaisiais, atliekami pirmoje dienos pusėje. Todėl tai, kad po pietų pagarsinau faktą, jog mane klausinėjo apie viešuosius pirkimus, susijusius su sociologine apklausa, nebuvo jokia naujiena asmenims, kurių atžvilgiu taikomas baudžiamasis persekiojimas. Juo labiau kad komentuodamas nesu atskleidęs nei uabų pavadinimų, nei fizinių asmenų pavardžių“, – „Sekundei“ kalbėjo P. Urbšys. 
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

Delfi nuotr.

2019 m. Vasaris mėn. 06 d., Trečiadienis

Panevėžio korupcijos tyrime – dar viena mero R. M. Račkausko apklausa

Galimą politinę korupciją Panevėžyje tirianti teisėsauga tyrimą išskaidė į dvi atskiras bylas. Kvietimo duoti parodymus dar kartą sulaukė meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) BNS informavo, kad Panevėžio apygardos prokuratūra sausio 28-ąją išskyrė du ikiteisminius tyrimus.

„Viename ikiteisminiame tyrime merui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, kitame – dėl piktnaudžiavimo“, – nurodė tarnyba.

Panevėžio savivaldybės vadovo teigimu, jo eliminavimu suinteresuoti opoziciniai konservatoriai, taip pat buvęs bendražygis, o dabar – oponentas mero rinkimuose, parlamentaras Povilas Urbšys. Jį R. Račkauskas kaltina „manipuliuojant teisėsaugos struktūromis“.

P. Urbšys, 2012-aisiais patekęs į Seimą, iki tol penkiolika metų vadovavo Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybai.

„Gal nėra tikslo kažką surasti, o tiesiog sužaisti artėjant rinkimams. Neturiu jokių abejonių, kad viso to tikslas – mano reputacijos menkinimas siekiant įtikinti žmones mano kaltumu, taip įtakojant būsimų rinkimų rezultatus“, – sakė jis.

P. Urbšys, praėjusią savaitę darkart apklaustas byloje, BNS sako, kad jam metami kaltinimai yra „mažų mažiausiai negarbingi“, nes teisėsauga tyrimą pradėjo dar iki išsiskiriant politikų keliams.

„Paskutinėje apklausoje, į kurią buvau pakviestas, supratau, kad filmas apie galimas Račkausko nusikalstamas veikas buvo pradėtas sukti nuo 2018-ųjų pradžios. Mes kiekvienas tapome to filmo veikėjais, turime aiškinti, kiek esame susiję ar nesusiję su jo veikomis. Jis žino, kada tyrimas pradėtas ir tuomet mūsų santykiai nebuvo priešiški“, – kalbėjo parlamentaras.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2019 m. Vasaris mėn. 05 d., Antradienis

Mūšis dėl Miltinio miesto: kandidatus įkvėpė Kildišienė ir Katleris

Į Panevėžio miesto mero postą kandidatuoja gausus būrys įvairių kandidatų. Tarp jų ir nuo pareigų nušalintas korupcija įtariamas dabartinis miesto vadovas, ir valdžios klaidas ketinantis taisyti Seimo narys, ir Gretai Kildišienei eilėraštį sukūrusi buvusi Ramūno Karbauskio bendražygė. Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su kandidatais į Panevėžio merus. 2015 m. mero rinkimų antrajame ture Rytis Mykolas Račkauskas surinko virš 69 proc. rinkėjų balsų ir nugalėjo Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) kandidatą Maurikijų Grėbliūną.

Tuomet išrinktas miesto vadovas rinkimuose dalyvavo su Visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“, tačiau dabar buvę bendražygiai taps konkurentais. Seimo nariui P. Urbšiui paskelbus apie planus kandidatuoti artėjančiuose rinkimuose ir prisiimti atsakomybę už dabartinės Panevėžio valdžios nepadarytus darbus, R. Račkauskas tokį buvusio kolegos žingsnį palygino su šūviu į nugarą ir gegužės mėnesį kartu su septyniolika narių paliko judėjimą „Kartu“.
Praėjusiuose rinkimuose R. Račkauskas ir P. Urbšys ėjo išvien, šį kovą jie bus konkurentai dėl mero posto. Seimo narys į rinkimus eis su visuomeniniu komitetu „Kurkime jaukų miestą KARTU“.

P. Urbšys gimė 1962 m. Panevėžyje. Po tarnybos sovietinėje armijoje spėjo padirbėti ir gamyklos darbuotoju, ir drožėju. 1995 m. Vilniaus pedagoginiame universitete įgijo istorijos, politologijos ir visuomenės mokslų mokytojo specialybę. Po tarnybos Valstybės saugumo departamente ir Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyboje, 1997 m. tapo STT Panevėžio valdybos viršininku, šias pareigas užėmė iki 2012 m. 2012 m. ir 2016 m. P. Urbšys buvo išrinktas į Seimą. Po paskutinių rinkimų prisijungė prie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos parlamente. Tačiau praėjusių metų gegužę, parlamentui atsisakius tirti žemės ūkio reikalus, kurie būtų palietę ir Ramūno Karbauskio bei „Agrokoncerno“ interesus, P. Urbšys pasitraukė iš valstiečių frakcijos. 2008 m. P. Urbšys valstybei padovanojo senelio brolio, paskutinio tarpukario nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio, sodybą. Joje buvo įkurtas Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro muziejus. Tarp politiko pomėgių – teatras, kinas, grožinė literatūra, psichologija ir teologija.

Skaitykite: https://www.tv3.lt

Nuotr. tv3 fotomontažas

2019 m. Vasaris mėn. 05 d., Antradienis

VTEK prašo Seimo etikos ir procedūrų komisijos įvertinti A.Širinskienės elgesį

Agnė Širinskienė

Antradienį VTEK narys Virginijus Kanapinskas žiniasklaidai išplatintame pranešime prašo Seimo etikos ir procedūrų komisijai įvertinti Seimo narės Agnės Širinskienės elgesį ir išaiškinti jos vadovaujamos Seimo laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimų ribas.

Komisijai adresuota prašyme nurodoma pradėti tyrimą dėl Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkės A.Širinskienės elgesio atitikties Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatoms, įvertinus išankstinius A.Širinskienės pasisakymus viešojoje erdvėje ir Laikinosios tyrimo komisijos 2019 m. sausio 16 d. ir 2019 m. sausio 23 d. posėdžių įrašus.

 „Etikos ir procedūrų komisijos prašo išaiškinti, ar A.Širinskienė, išreiškusi išankstinę nuomonę apie VTEK narius socialinio tinklo „Facebook" viešai prieinamoje asmeninėje paskyroje ir galbūt šališkai vykdydama liudytojų apklausas, gali sąžiningai, nešališkai ir teisingai atlikti Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkės funkcijas, susijusias su tyrimu dėl galimos įtakos ir (ar) poveikio VTEK nariams, ir ar toks jos elgesys nenulems neobjektyvių Laikinosios tyrimo komisijos išvadų“, – dėstoma pranešime.

Taip pat prašoma išaiškinti, ar A.Širinskienė galėjo socialinio tinklo „Facebook" viešai prieinamoje asmeninėje paskyroje skelbti neteisėtu būdu padarytų privačių pokalbių garso įrašus, kuriuose galbūt atskleidžiami ypatingi (specialių kategorijų) asmens duomenys. Galiausiai, VTEK siekia išaiškinti, ar A.Širinskienės vadovaujama laikinoji tyrimo komisija gali vertinti neteisėtu būdu padarytų pokalbių garso įrašus ir jais remtis atlikdama tyrimą. Taip pat ar politikės vadovauja komisija gali tirti VTEK narių darbo laiko apskaitos ir kitus mažareikšmius klausimus, nesusijusius su Seimo pavestu tirti dalyku.

A.Širinskienė 15min pirmadienį sakė, kad šis epizodas yra atskiras: „Bandysime pasiaiškinti, kas gi ten vyko tarp Seimo nario P.Urbšio ir VTEK narių kas ir kas ten vyko Seimo pirmininko kabinete, kur irgi, kaip žinote, panašu, kad buvo kažkokie pokalbiai.“ Beje, V.Pranckiečio dalyvavimas komisijos posėdyje nenumatomas. Kilus skandalui R.Karbauskis paragino VTEK atsistatydinti ir pažadėjo, kad P.Urbšiui bus rengiama apkalta. VTEK nariai atsakė, kad kalbos apie Seimo vadovybės spaudimą jiems yra laužtos iš piršto.

Skaitykite: https://www.15min.lt

Nuotr. Ž. Gedvilos<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 147