Straipsniai

2019 m. Gegužė mėn. 08 d., Trečiadienis

G. Landsbergio kirtis R. Karbauskiui ir S. Skverneliui: vieną išvadino 4-mečiu, kitą – palygino su R. Paksu

pu.jpgLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad premjerui Sauliui Skverneliui nepatekus į antrąjį prezidento rinkimų turą, valstiečiai pasitrauks į opoziciją. Taip pat R.Karbauskis savo rinkėjams siunčia žinutę – jei valstiečiai nelaimės, Lietuvą valdys Landsbergiai. Ką rezga R.Karbauskis? Apie tai „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė kalbėjosi su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu bei Seimo nariu Povilu Urbšiu.


– Ar gali suveikti tokia taktika?

P.Urbšys: Jeigu tokiu būdu yra primityvinama politika, tai neišvengiamai primityvinamas pats valstiečių rinkėjas. Yra parodoma, kad tai tas rinkėjas, kuris vadovaujasi tik socialinėmis emocijomis. Tas, kurį būtinai reikia gąsdinti, kad jis susitelktų ir motyvuotų ateiti balsuoti.

– Bet mobilizuoja savo rinkėją.

P.Urbšys: Mobilizuoja, bet tokiu būdu jis pažemina mąstantį rinkėją. Jis kaip tik atvirkščiai gali pagalvoti: palaukite, aš nesu kaip socialinis gyvūnas, kurį taip reikia motyvuoti, aš esu mąstanti būtybė. Bet R.Karbauskis nejučiom daro meškos paslaugą pats sau ir S.Skverneliui. Jis neįvertina, kiek tokia retorika mobilizuos būtent oponentų elektoratą. 

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

J.Stacevičiaus nuotr.

2019 m. Balandis mėn. 17 d., Trečiadienis

A. Širinskienė savo tyrimą tęs ir pogrindyje – apie būsimus taikinius kalba miglotai

Valstietės A.Širinskienės vadovaujama komisija darbuosis iki gruodžio vidurio.

Galimą neteisėtą poveikį šalies politikams narpliojanti valstietės Agnės Širinskienės vadovaujama Seimo laikinoji komisija jau dairosi į naujus medžioklės plotus, tačiau apie būsimus taikinius kalba miglotai. Valdančiųjų balsais praėjusią savaitę buvo nuspręsta iki gruodžio vidurio pratęsti A.Širinskienės komisijos veiklą. Be to, Seimas atskiru protokoliniu nutarimu tyrėjams leido rengti uždarus posėdžius.

Kodėl laiku užbaigti tyrimo nesugebėjusiai Seimo komisijai staiga prireikė posėdžiauti slapta? A.Širinskienė aiškino, jog tokios galimybės prašė komisijai liudijęs valstybės valdomos įmonių grupės „Lietuvos energija“ vadovas Darius Maikštėnas. Valstietės teigimu, bendrovė komisijai jau yra pateikusi ją dominančias sutartis, kitus dokumentus, bet ši informacija esą komerciškai jautri, todėl jai aptarti reikia uždarų posėdžių.

Tačiau tyrėjus ėmė dominti ne tik „BaltCap“ sutartys su A.Landsbergienės mokykla, bet ir ankstesni šio fondo sandoriai su „Lietuvos energija“.

Kol nebuvo dar vienos D.Maikštėno apklausos, negaliu sakyti, ką mes siekiame sužinoti. Tai būtų taktiškai negerai dėl pačios apklausos kokybės“, – paslaptingai kalbėjo valstietė.

Vis dėlto politikė tikino, kad uždaro posėdžio reikia tik šiai apklausai: „Kitus posėdžius planuojame rengti atvirus,neturime tikslo ką nors slėpti nuo visuomenės.“

 Įtarimų, kad opozicijos ignoruojama komisija bando pereiti į pogrindį, kilo joje dėl galimo neteisėto poveikio Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai apklaustam Seimo nariui Povilui Urbšiui. Seime svarstant A.Širinskienės prašymą leisti komisijai rengti uždarus posėdžius P.Urbšys svarstė, kad tik viešumas gali garantuoti, jog tyrimas vyksta nešališkai ir objektyviai, o prisidengus protokoliniu nutarimu gali būti bandoma dangstyti visą tyrimą.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

Nuotr. T. Bauro
2019 m. Balandis mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Mažeika: niša atliekų perdirbimo srityje – didelė


Kęstutis Mažeika

Naujasis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad atliekų perdirbimo srityje yra dar daug verslo neišnaudotų galimybių, tačiau tuo pačiu primena, kad yra prieš atliekų deginimą. Jo teigimu, Lietuva turi orientuotis į žiedinės ekonomikos diktuojamas tendencijas.

Tuo metu kalbėdamas apie pakuočių perdirbimą, jis sakė, kad šiuo klausimu yra diskutuojama su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekiama surasti priemones ir įrankius didinti perdirbimą. „Šiandien dar laukiama paskaičiavimų ir analizės, kiek Lietuvoje turime tokių pajėgumų, kokios stadijos, nes daugelis įmonių, kurios užsiima pakuočių, antrinių atliekų vienokiu ar kitokiu perdirbimu, daugiau jas surūšiuoja ir kažkur eksportuoja, pirmiausia į užsienio šalis“, - teigė ministras.

Jo teigimu, niša šioje srityje yra didelė. Vis dėlto jis pabrėžė, kad yra prieš atliekų deginimą, kaip alternatyvą atliekų mažinimui. „Esu prieš deginimą. Manau, turėsime diskutuoti. Aišku, pastatai (kogeneracinių jėgainių. - ELTA) jau pastatyti, vyksta montavimo darbai. Manau, maksimalus dėmesys yra į tai, kad katilai būtų orientuoti, jog juose būtų maksimaliai deginamas biokuras, nes tą energiją lygiai taip pat galima gauti. Kuro tikrai turime. (...) Kalbant apie kogeneracines jėgaines, tikiu, kad tas sprendimas bus priimtas, jeigu kažkokia dalis atliekų ir bus pirmuoju periodu, kol bus perdirbimui daugiau dėmesio skirta. Žiedinės ekonomikos principas diktuoja, kad ir pačios pakuotės turės transformuotis, keistis, mažėti, lengvėti, daugiau turi būti perdirbama. Į tai turime orientuotis“, - kalbėjo K. Mažeika.

ELTA primena, kad pernai rugsėjį Seimas priėmė daug diskusijų sukėlusias Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas, kurios numato, kad deginimo įrenginius, kuriuose energijai gaminti kaip kuras naudojamos komunalinės atliekos, būtų galima statyti ne arčiau kaip 20 kilometrų atstumu nuo gyvenamųjų vietovių. Minėtas pataisas buvo užregistravę parlamentarai Rima Baškienė, Valerijus Simulikas, Algis Strelčiūnas, Povilas Urbšys.

Jų teigimu, plečiantis atliekų deginimo veiklai vis daugiau statoma ar planuojama statyti atliekų deginimo įrenginių, todėl atsiranda poreikis valstybės mastu sumažinti pavojų visuomenei bei valstybei. Atliekų deginimo įrenginiai, pasak projekto autorių, vienai tonai atliekų reikalauja gerokai mažiau darbo vietų nei alternatyvi praktika, pavyzdžiui, perdirbimas.

Skaitykite:https://www.delfi.lt

Nuotr. D. Pipo

2019 m. Balandis mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Seimo komitetas pritarė A. Širinskienės vadovaujamos tyrimo komisijos darbo pratęsimui

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė A.Širinskienės įregistruotam nutarimo projektui, kuriame numatyta parlamentinį tyrimą atlikti ir pateikti išvadą Seimui iki 2019 m. gruodžio 15 d.

Dalintis Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė Agnės Širinskienės vadovaujamos galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tiriančios Seimo laikinosios komisijos darbo pratęsimui iki šių metų gruodžio 15 d.

Trečiadienį šio komiteto nariai svarstė ir parlamentaro Povilo Urbšio siūlymą pratęsti tyrimą iki šių metų spalio 16 d., tačiau tam nebuvo pritarta. Seimas buvo įpareigojęs komisiją tyrimą baigti iki šių metų gegužės 1 dienos.

Komisijos pirmininkė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė yra sakiusi, kad komisija laiku negali baigti darbo dėl išorės trikdžių. Pasak jos, komisija negavo įvairių tarnybų dokumentų, kurie yra susiję su anksčiau Seimo atliktais tyrimais, motyvuojant tuo, kad Seimo kontrolieriai vis dar atlieka įvairius patikrinimus. 

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

Nuotr. M Patašiaus

2019 m. Balandis mėn. 09 d., Antradienis

Ieško istorinės J. Urbšio sodybos šeimininko

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Ieško istorinės J. Urbšio sodybos šeimininko“Dairomasi prieš dešimt metų valstybei dovanotos paskutinio nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio sodybos Čiūrų kaime naujo šeimininko. Jį surasti Kultūros ministerija spaudžia jau dešimtmetį sodybą prižiūrinčios Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos naująją direktorę Jurgitą Bugailiškienę. „Į mano šių metų darbo planą ministerija yra įtraukusi užduotį pateikti pasiūlymus dėl galimybių perduoti sodybos kompleksą kitiems subjektams“, – patvirtino J. Bugailiškienė.

„Kai dovanojau sodybą su gautu finansavimu gyvenamojo namo restauracijai, mano pagrindinis tikslas buvo įamžinti buvusio užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio atminimą ir, be abejo, Urbšio šeimos istoriją. Tai, kad biblioteka sutiko prisiimti tą atsakomybę, sveikintina. Norėjau, kad tai būtų vieta, kur susitiktų įvairių kartų žmonės, kad ji taptų ne tik istorine, bet ir kultūrine erdve. Biblioteka, manau, tikrai daro viską, kad tą tikslą įgyvendintų“, – sako P. Urbšys. Anot jo, sodyba G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos rūpesčiu tapo jau atpažįstama ne tik Panevėžio krašto, bet ir Lietuvos kultūros erdvėje.

Skaitykite : https://naujienos.alfa.lt/

2019 m. Balandis mėn. 05 d., Penktadienis

Pasakyta/padaryta. Ar „valstiečiai“ sureguliuos partnerystę?

Numatysime bendrą ūkį vedantiems skirtingų lyčių asmenims sudaryti galimybes spręsti klausimus, nekuriant šeimos teisinių santykių, todėl vyro ir moters partnerystę reguliuojančias teisės normas įtvirtinsime Civilinio kodekso knygose, Seimo rinkimų programoje rašė valdančiąja tapusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

2017-aisiais „valstiečiai“, priešakyje su šiuo metu Mišriai Seimo narių grupei priklausančiu Povilu Urbšiu, registravo Paveldimo turto mokesčio įstatymo ir Civilinio kodekso pataisas, kuriomis siūlyta įteisinti sutartis dėl bendro gyvenimo. Jas esą galėtų sudaryti ne tik poros, bet ir, pavyzdžiui, kartu gyvenantys giminaičiai.
Po pateikimo šioms pataisoms Seimas pritarė. Toliau pataisos nebuvo svarstytos.
Skaitykite:
https://www.15min.lt/

Ž.Gevilos nuotr.

2019 m. kovas mėn. 31 d., Sekmadienis

Už ką Europos Sąjunga baudžia Lietuvą?

Seimas gavo Europos Komisijos atstovybės ataskaitą „Lietuva 2019“. Su ja susipažinęs parlamentaras Povilas Urbšys konstatuoja: pagal EK esame stabilios būklės sunkūs ligoniai, kuriuos nelabai norima gydyti.

- Ataskaita - tarsi mūsų valstybės būklės apibendrinimas, tačiau man tai primena tarsi ligonio vizitavimą, - sako P.Urbšys. - Visi mes žinome, kad Europos Sąjunga serga, o kiekviena valstybė savotiškai yra atsidūrusi tarsi atskiroje palatoje, kurias lanko vyriausieji EK daktarai. Iš šios ataskaitos atrodo, kad Lietuva guli reanimacijos palatoje, o daktarai eilinį kartą konstatuoja, kad ligonio būklė nepasikeitusi ir yra stabiliai bloga.

- Metafora suprantama, tačiau kaip visa tai atrodo ataskaitoje?

- Pagal socialinę atskirtį mes esame antri nuo galo ES. Jeigu kalbame apie skurdą ir socialinės atskirties riziką, mes esame nuo galo ketvirti. Vienas šios ataskaitos paradoksas tas, kad pažymima, jog viešieji finansai tvarkomi atsakingai, tačiau tuo pačiu metu didėja socialinė nelygybė. Tame paradokse galima įžiūrėti tokią tendenciją - tarsi valdžios institucijos viešuosius finansus administruoja gerai, bet dėl to žmogui ne geriau. Negana to, ir vertinant mokesčių reformą pažymima, kad nors sprendimai padaryti, bet socialinių problemų diagramos kreivė ne kyla, o krinta žemyn. Ataskaitoje parodytos diagramos mirčių, kurių gali padėti išvengti sveikatos apsauga. Mes pagal vyrų mirtingumą esame pirmi Europoje. Taigi vizitatoriai, aplankę ligonį, konstatuoja, kad būklė ne pagerėjo, o kai kuriais parametrais pablogėjo. Bet ką girdime iš mūsų „gydytojų“, t. y. mūsų valdžios? Sako, nors padėtis stabiliai bloga, bet parametrai rodo, kad ligonis dar nėra numiręs, tuo ir reikia džiaugtis.

- Ar ne keista, kad dabar 2019-ieji, o ataskaitoje kai kuriais atvejais operuojama poros metų senumo duomenimis?

- Ankstesnėse ataskaitose EK atstovai nesivargindavo tiksliai nurodyti šaltinių, tiesiog būdavo pasirašyta „Europos komisija“. Dabar jie nurodo metus, bet toks įspūdis, kad EK biurokratai nesivargina gauti naujausius duomenis ir vizitaciją atlieka formaliai. Nepaisant to, turime pastebėti, kad jų įvardijamos tendencijos nėra guodžiančios. Apibendrindami jie konstatuoja, mes pagal šaliai teikiamų rekomedacijų įgyvendinimą atrodome prastai. Štai pagal mokestinių prievolių rekomendacijų vykdymą esama „tam tikros“ pažangos, taip pat įvertintas rekomendacijų vykdymas dėl pensijų tvarumo ir adekvatumo, o švietimo, mokymo, sveikatos priežiūros srityse - „nedidelė pažanga“. Iš esmės pagal dešimtbalę vertinimo sistemą save įvertintume vienu atveju trejetu, kitu - dvejetu.

Skaitykite: http://www.respublika.lt

Nuotr. S. Žumbio

2019 m. kovas mėn. 28 d., Ketvirtadienis

VRK panaikino mandatus 15-ai į naujas savivaldybių tarybas išrinktų politikų


Povilas Urbšys

Į naujas savivaldybių tarybas išrinkti politikai jau atsisako mandatų. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį panaikino mandatus 15-ai į savivaldybių tarybas išrinktų kandidatų jų pačių prašymu.

Komisija taip pat pripažino įgaliojimus žemiau sąrašuose likusiems kandidatams. VRK Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė sakė, kad trys politikai mandatų atsisakė dėl asmeninių priežasčių, o likę – dėl su tarybos nario postu nesuderinamų pareigų.

Naujų pareigų savivaldoje atsisakė trys Seimo nariai: Povilas Urbšys, Kęstutis Mažeika ir Valerijus Simulikas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr. K. Čachovskij

2019 m. kovas mėn. 27 d., Trečiadienis

Lenkijos politikus sudomino atliekų tvarkymas Alytaus rajone

Alytaus regionas yra vienas iš lyderių, organizuojant komunalinių atliekų tvarkymo sistemą. Alytaus rajono savivaldybė – viena geriausiai šalyje rūšiuojančių savivaldybių. Pasisemti patirties ir sužinoti daugiau apie atliekų tvarkymo sistemos ypatumus Alytaus rajone ir regione į rajono savivaldybę atvyko Lenkijos ir Lietuvos parlamentarų delegacijos.

Svečius iš Lenkijos Respublikos Seimo vietos savivaldos ir regioninės politikos bei Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetų priėmė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

„Buvau vienas iš bendros regioninės atliekų tvarkymo sistemos kūrimo pradininkų. Prisimenu ilgą nueitą kelią, ypač kada reikėjo žmones įtikinti, jog už komunalines atliekas reikės mokėti. Kaimo gyventojai sakydavo, kad jokių šiukšlių neturi. Bet miškuose jų buvo pilna, o nelegalūs sąvartynai buvo skaičiuojami dešimtimis“, – apie nelengvą komunalinių atliekų sistemos kūrimo pradžią kalbėjo A. Vrubliauskas.

Alytaus regione atliekų tvarkymo sistemą svečiams pristatė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas. Pasak jo, be regiono savivaldybių palaikymo ir darnaus veikimo, komunalinių atliekų tvarkymas neįmanomas.

Atliekų tvarkymo sistema domėjosi Lenkijos parlamento vietos savivaldos ir regioninės politikos komiteto pirmininko pavaduotojai Jacek Protas, Grzegorz Woźniak,  Subkomiteto pirmininkė Anna Kwiecień, Komiteto biuro vadovas Slawomir Jakubczak, taip pat Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė, nariai: Algis Strelčiūnas, Ričardas Juška, Vanda Kravčionok, Kęstutis Masiulis, Zenonas Streikus, Povilas Urbšys.  

Skaitykite:https://alytusplius.lt

2019 m. kovas mėn. 26 d., Antradienis

Teismas nagrinės ir R.Račkausko kelią į rinkimus

Prokurorai pagaliau teismui perdavė sunkiais ir apysunkiais korupciniais nusikaltimais įtariamo, tačiau antrąkart į Panevėžio mero postą išrinkto Ryčio Račkausko bylą teismui. Joje gali aiškėti ir tai, kaip už valdiškus pinigus miesto vadovas galėjo būti pamokytas, kaip nusitiesti kelią į rinkėjų protus.

Penktadienį R.Račkauskas vėl kaip meras po 9 mėnesių grįžo į savivaldybę, bet užvakar Panevėžio apygardos prokuratūra perdavė pirmąją, mažesnę, R.Račkausko bylą Panevėžio apygardos teismui.

Kartu su meru artimiausiu metu teisiamųjų suole atsidurs jo patarėja Gintarė Maskoliūnienė ir viešųjų ryšių srities darbuotojas vilnietis.

Ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareigūnai nepatvirtino, tačiau ir nepaneigė, kad trečias įtariamasis yra įmonės „Lukrecijos reklama“ vadovas Marius Vaupšas.

Prieš teismą stosiantys visi trys kaltinamieji įtariami piktnaudžiavimu. Tai – sunkus nusikaltimas.

Ketvirtadienį P.Urbšys priminė, kad specialieji agentai domėtis R.Račkausku pradėjo praėjusių metų pradžioje, dar gerokai iki tol, kol tarp jųdviejų kilo nesutarimai.

P.Urbšys prisiminė tai, kas susiję su teismui atiduota pirmąja R.Račkausko byla. Kai išsiskyrė jų abiejų požiūriai dėl darbo savivaldybėje ir jos vertinimo, buvę nuspręsta atlikti gyventojų apklausą.

„Kad galėtume žinoti, kaip išties yra, o ne kaip mes asmeniškai manome. Meras man teigdavo, kad viskas gerai, tačiau priėmimuose žmonės kalbėdavo visai ką kita“, – sakė P.Urbšys. 

Skaitykite: http://panskliautas.lt/

D.Krasausko nuotr.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 151